jaką książkę obecnie czytacie? - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-06-06, 19:03   #1531
jessy
Zakorzenienie
 
Avatar jessy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 924
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez emememsik

a, i może i jestem niedojrzała literacko, ale dla mnie Coelho zdecydowanie przebija chociażby Sienkiewicza jeśli chodzi o ciekawość treści
No tak, bo Sienkiewicz i Coelho piszą na te same tematy,. więc porównanie jest, jak najbardziej trafne . Przepraszam, ale dla mnie zabrzmiało to tak, jakby porównać Nirvanę do Spice Girls, albo czego tam....
__________________
Salsame mucho
jessy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 20:45   #1532
Jooasiek
Raczkowanie
 
Avatar Jooasiek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 83
GG do Jooasiek
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

ja chciałam tylko dodać, że każdy ma prawo czytać co chce i wyrażać swoją opinię, przecież mamy wolność słowa. ja czytam różne książki, i te ambitne i te mniej ambitne, wszystko zależy od nastroju. skończyłam "Murzyna" - T. Gromacy, a teraz jestem w trakcie czytania "Śmiesznych kochanków" Mariusza Cieślika.
Jooasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 20:47   #1533
Carrie
Zadomowienie
 
Avatar Carrie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: WM
Wiadomości: 1 003
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Chyba sie zagalopowałyscie

Joasiaa daj dziewczynie cieszyc sie tym z czego na prawde czerpie przyjemnosc i czym tworzy własną opinie.
Nie wiem jak mozna komuś wmawiać wyższość wody nad ogniem, skoro jedno i drugie jest człowiekowi potrzebne.
Ocierasz sie o Gombrowiczowską nauczycielkę polskiego, zamiast pozwolic ludziom we własnym sumieniu, w odpowiednim czasie docenic lub nie, twórczosc Sienkiewicza, Słowackiego itd.

Pisałyscie cos o dojrzałosci literackiej. To też jest chyba kwestia osobowosci, srodowiska w jakim zyjemy, domu w jakim sie wychowujemy, zainteresowan i mnóstwa innych.

Może powiem cos na ten temat na swoim przykładzie, chociaz nie wiem kim Wy jestescie.

Pochodze z rodziny, w ktorej dopiero moje pokolenie wkroczyło na sciezki edukacji. Moi rodzice, wujostwo, klasa srednia, najczesciej po zawodówce, a wywodząca sie w całości ze wsi.
W moim domu sie nie czyta. Tata interesuje sie nowinkami ze swiata nauki, przyrody, kosmosu itd. Ma kilka ksiazek na ten temat, ale wiekszosc swojej wiedzy czerpie z programów edukacyjnych, przyrodniczych itp.

Mama nie czyta, brat też własciwie nie. Siostra zaczytuje (czyt.poczytywa) sie w Coelho.
Chłopak nie znosi ksiazek. Znajomi srednio, bardziej w strone - bardzo rzadko, z wyjątkami których moge policzyc na palcach jednej ręki, że czesciej.
Rodziny, znajomych sobie nie wybierałam. Chłopaka wybrałam jako małolata i takiego jakim jest go zaakceptowałam.

Ja kocham ksiazki już za samą ich postać. Zresztą zanosi sie na nerwice natręctw-zbieractwa, bo ciezko jest mi sie rozstac z ksiazka, która przeczytałam. Mniejsza. Nauczyłam sie czytać ksiazki, bo nauczyłam sie czerpać z nich przyjemnosć.
Teraz powoli moja miłość do literatury najwyrazniej sie pogłebia, bo coraz czesniej sie łapie na tym, że irytują mnie srednie, tym bardziej słabe filmy, seriale i inne programy telewizyjne, w które wczesniej sie wpatrywałam
Wole cos poczytać. Wiecej. Mam taką potrzebę!
Dalej.
Kiedys nie wyobrazałam sobie czytac przykł.Mickiewicza. Teraz rozumiem, albo przynajmniej tak mi sie wydaje, że pojęłam że to klasyka. Ba być moze pojęłam co to klasyka.
Ale do tego musiałam dojsc sama.

Poza tym nawet jak bym tego nigdy nie pojęła. To, że tak sie wyraże, o co kaman?
Że nie jestem na tyle wykształcona, ba! dojrzała by to zrozumieć?
Wybaczcie, ale to moje życie, moja głowa, mój umysł. MOJE wartości, a już kwestią subiektywną jest czy słuszne, czy nie.

Ale sie rozpisałam
Przepraszam. Jak ktos przez to przebrnie ma u mnie buziaka
__________________
Mówisz-masz, chcesz-dostajesz...*
*czasem tylko płacisz.
Carrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 20:52   #1534
Jooasiek
Raczkowanie
 
Avatar Jooasiek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 83
GG do Jooasiek
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

przebrnęłam i podoba mi sie twoją wypowiedź. w moim domu tylko ja czytam, a książki są ważną częścią mojego życia. czytajmy każdy to co lubi!!!
Jooasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 20:54   #1535
Carrie
Zadomowienie
 
Avatar Carrie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: WM
Wiadomości: 1 003
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

__________________
Mówisz-masz, chcesz-dostajesz...*
*czasem tylko płacisz.
Carrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 21:12   #1536
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez Joasiaa
ja rozumiem gust literacki itd. Tylko że za tą "ciekawość treści" Sienkiewicz dostał Nobla.
Jak lwica bede bronić podziału na obiektywnie artystyczną literature i mniejsze lub większe gnioty-knoty które czasami miło się czyta. Fakt nie przepadam za Trylogią ale to dlatego że ogólnie nie lubie książek historycznych, eposów, nie zmienia to faktu że doceniam kunszt pana Henryka.
ja tez wlasnie dlatego nie lubie ksiazek Sienkiewicza - nie ta tematyka.
napisalam juz wczesniej, ze nie podwazam tego, ze jest on naprawde wielkim autorem. ja po prostu oceniam ksiazke - jako ksiazke. i dziele je na te, przez ktore nie moglam przebrnac i na te, ktore przyjemnie mi sie czytalo. moze ja po prostu zalapuje sie na ten nizszy poziom literatury
nie uwazam Coelho za geniusza. jego ksiazki podobaly mi sie, ale nie uwazam ich za cos nadzwyczajnego. jest wiele innych ksiazek, z ktorych wynioslam naprawde duzo.
a co do Sienkiewicza i tego typu ksiazek - moze docenie je, kiedy wreszcie nikt nie bedzie kazal mi ich czytac.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 21:12   #1537
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Carrie to ja mam buziaka bo przebrnęłam. Bardzo mi się podobało to co napisałaś. Niezwykle świadoma i dojrzała wypowiedź.
Ja doskonale rozumiem że aby przebrnąć przez niektóre dzieła trzeba mieć genialny umysł i spore wyrobienie literackie. Też wielu rzeczy nie rozumiem ale uznaje że jeśli pan który ma przed nazwiskiem prof. mówi że jest to wartościowe bo coś tam a ja tego aktualnie nie widzę to nie znaczy że pan jest niedouczony a pisarz ble.
I np czytam Gretkowską bo jest współczesna i ma genialny zmysł obserwacji ale nie porównuje jej np do Dąbrowskiej.
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-06, 21:17   #1538
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez emememsik
ja tez wlasnie dlatego nie lubie ksiazek Sienkiewicza - nie ta tematyka.
napisalam juz wczesniej, ze nie podwazam tego, ze jest on naprawde wielkim autorem. ja po prostu oceniam ksiazke - jako ksiazke. i dziele je na te, przez ktore nie moglam przebrnac i na te, ktore przyjemnie mi sie czytalo. moze ja po prostu zalapuje sie na ten nizszy poziom literatury
nie uwazam Coelho za geniusza. jego ksiazki podobaly mi sie, ale nie uwazam ich za cos nadzwyczajnego. jest wiele innych ksiazek, z ktorych wynioslam naprawde duzo.
a co do Sienkiewicza i tego typu ksiazek - moze docenie je, kiedy wreszcie nikt nie bedzie kazal mi ich czytac.
akurat pod tą wypowiedzią mogę się podpisać
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 21:17   #1539
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Lucyna Legut ,,Marzę o ślubie''
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 21:29   #1540
Carrie
Zadomowienie
 
Avatar Carrie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: WM
Wiadomości: 1 003
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Raz
A dwa, kumam - że tak powiem
I popieram to co piszesz. Ale dla mnie działa tez to w drugą strone, bo jeśli dziecko powie mi ze Kubuś Puchatek jest jego ulubioną postacią literacką, a ksiazka dużo go nauczyła to uznam, że ma racje.
[chociaż podobno to na prawde mądra ksiazka, ale nie znam bajek które mogłabym tu przytoczyć i pewnie nie poznam póki nie będe miała kogo wychowywac]
I nie bede mu wmawiac, że kiedy dorosnie dopiero pozna prawdziwą, dobrą literature.

Coś na tą miarę, chociaż cięzko mi przelać na klawiature kłębiące sie myśli.
Gdyby jednak to dopiszę
__________________
Mówisz-masz, chcesz-dostajesz...*
*czasem tylko płacisz.
Carrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 21:52   #1541
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez Carrie
Raz
A dwa, kumam - że tak powiem
I popieram to co piszesz. Ale dla mnie działa tez to w drugą strone, bo jeśli dziecko powie mi ze Kubuś Puchatek jest jego ulubioną postacią literacką, a ksiazka dużo go nauczyła to uznam, że ma racje.
[chociaż podobno to na prawde mądra ksiazka, ale nie znam bajek które mogłabym tu przytoczyć i pewnie nie poznam póki nie będe miała kogo wychowywac]
I nie bede mu wmawiac, że kiedy dorosnie dopiero pozna prawdziwą, dobrą literature.

Coś na tą miarę, chociaż cięzko mi przelać na klawiature kłębiące sie myśli.
Gdyby jednak to dopiszę
Chodzi o to że jesli kogoś książka uważana za lekką-łatwą-przyjemną czegos nauczyła, zmieniła go, to znaczy że wtedy ona nabiera automatycznie wartości??? Jeśli tak to jasne, zgadza się. Ale jednoczesnie staje się wartościowa konkretnie dla tej jednej osoby, niekoniecznie dla wszystkich. A miarą arcydziela jest także to że każdy znajdzie tam coś dla siebie.
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-07, 02:45   #1542
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez Carrie
Chyba sie zagalopowałyscie

Joasiaa daj dziewczynie cieszyc sie tym z czego na prawde czerpie przyjemnosc i czym tworzy własną opinie.
Nie wiem jak mozna komuś wmawiać wyższość wody nad ogniem, skoro jedno i drugie jest człowiekowi potrzebne.
Ocierasz sie o Gombrowiczowską nauczycielkę polskiego, zamiast pozwolic ludziom we własnym sumieniu, w odpowiednim czasie docenic lub nie, twórczosc Sienkiewicza, Słowackiego itd.

Pisałyscie cos o dojrzałosci literackiej. To też jest chyba kwestia osobowosci, srodowiska w jakim zyjemy, domu w jakim sie wychowujemy, zainteresowan i mnóstwa innych.

Może powiem cos na ten temat na swoim przykładzie, chociaz nie wiem kim Wy jestescie.

Pochodze z rodziny, w ktorej dopiero moje pokolenie wkroczyło na sciezki edukacji. Moi rodzice, wujostwo, klasa srednia, najczesciej po zawodówce, a wywodząca sie w całości ze wsi.
W moim domu sie nie czyta. Tata interesuje sie nowinkami ze swiata nauki, przyrody, kosmosu itd. Ma kilka ksiazek na ten temat, ale wiekszosc swojej wiedzy czerpie z programów edukacyjnych, przyrodniczych itp.

Mama nie czyta, brat też własciwie nie. Siostra zaczytuje (czyt.poczytywa) sie w Coelho.
Chłopak nie znosi ksiazek. Znajomi srednio, bardziej w strone - bardzo rzadko, z wyjątkami których moge policzyc na palcach jednej ręki, że czesciej.
Rodziny, znajomych sobie nie wybierałam. Chłopaka wybrałam jako małolata i takiego jakim jest go zaakceptowałam.

Ja kocham ksiazki już za samą ich postać. Zresztą zanosi sie na nerwice natręctw-zbieractwa, bo ciezko jest mi sie rozstac z ksiazka, która przeczytałam. Mniejsza. Nauczyłam sie czytać ksiazki, bo nauczyłam sie czerpać z nich przyjemnosć.
Teraz powoli moja miłość do literatury najwyrazniej sie pogłebia, bo coraz czesniej sie łapie na tym, że irytują mnie srednie, tym bardziej słabe filmy, seriale i inne programy telewizyjne, w które wczesniej sie wpatrywałam
Wole cos poczytać. Wiecej. Mam taką potrzebę!
Dalej.
Kiedys nie wyobrazałam sobie czytac przykł.Mickiewicza. Teraz rozumiem, albo przynajmniej tak mi sie wydaje, że pojęłam że to klasyka. Ba być moze pojęłam co to klasyka.
Ale do tego musiałam dojsc sama.

Poza tym nawet jak bym tego nigdy nie pojęła. To, że tak sie wyraże, o co kaman?
Że nie jestem na tyle wykształcona, ba! dojrzała by to zrozumieć?
Wybaczcie, ale to moje życie, moja głowa, mój umysł. MOJE wartości, a już kwestią subiektywną jest czy słuszne, czy nie.

Ale sie rozpisałam
Przepraszam. Jak ktos przez to przebrnie ma u mnie buziaka
: piwo:
pozdrawiam i zycze najlepszego
p.s. W wolnej chwili czytam -Zbiory sentencji lacinskich / Tacyt, Katon, Cyceron, Plaut, Seneka
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 05:56   #1543
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez emememsik
ja tez wlasnie dlatego nie lubie ksiazek Sienkiewicza - nie ta tematyka.
napisalam juz wczesniej, ze nie podwazam tego, ze jest on naprawde wielkim autorem. ja po prostu oceniam ksiazke - jako ksiazke. i dziele je na te, przez ktore nie moglam przebrnac i na te, ktore przyjemnie mi sie czytalo. moze ja po prostu zalapuje sie na ten nizszy poziom literatury
nie uwazam Coelho za geniusza. jego ksiazki podobaly mi sie, ale nie uwazam ich za cos nadzwyczajnego. jest wiele innych ksiazek, z ktorych wynioslam naprawde duzo.
a co do Sienkiewicza i tego typu ksiazek - moze docenie je, kiedy wreszcie nikt nie bedzie kazal mi ich czytac.
Proponuje zacząć czytać Sienkiewicza, zanim ktoś Ci zada jako lekturę Ja nie mam takich oporów, podobają mi sie jego ksiazki, a "Potopem" byłam zachwycona. Coelho czytalam bez przymusu i bez przyjemności, a Sienkiewicza,lektury odgórnie narzucone, z wypiekami
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 07:55   #1544
alinak82
Raczkowanie
 
Avatar alinak82
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 41
GG do alinak82
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Obecnie czytam "Inzynieria produkcji" Mieczyslawa Felda. Bardzo interesujaca ksiazka a tak powaznie mam nadzieje ze w wakacje bede mogla nadrobic zaleglosci. A moja ulubiona ksiazka jest "ROMEO I JULIA" nawet nie wiem ile razy ja przeczytalam...
__________________
LORDI "HARD ROCK HALLELUJAH"

BRACIA - FOBROCK
alinak82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 10:02   #1545
Carrie
Zadomowienie
 
Avatar Carrie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: WM
Wiadomości: 1 003
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Po pierwsze sorki, że wczoraj nie odpisałam ale internet mi sie "skonczył"

Cytat:
Napisane przez Joasiaa
A miarą arcydziela jest także to że każdy znajdzie tam coś dla siebie.
To ja chyba nie znam żadnego arcydzieła.
Tak jak pisałam wczesniej, każdy człowiek jest inny. Ma za sobą inne od każdego trzeciego życie, ma swoje, zawsze przynajmniej w czesci indywidualne przekonania, wątpliwości, wartości czy chociażby potrzeby.
/Nawet harlequiny mają sens, jeśli wziąc pod uwage ludzkie marzenia i fantazje./

Jak to potocznie sie mówi "jeszcze sie taki nie urodził, co by każdemu dogodził". Słowa proste, ale prawdziwe.

Cytat:
Ale jednoczesnie staje się wartościowa konkretnie dla tej jednej osoby, niekoniecznie dla wszystkich

I ja wcale sie nie upieram, że jakaś ksiązka ma uniwersalną wartość.
Może podejmować uniwersalne tematy, prawdy, wartosci, ale nie każdy uzna autora, za człowieka inteligentnego, wiedzącego o czym pisze i piszącego dobrze.
Pewnie, że można tak założyc, sugerując się zdaniem przykł. jakiegos profesora, ale tak czy inaczej jeden profesor coś w niej dla siebie znajdzie, drugi też, a Krystyna z gazowni nie

I dobrze! Ważna jest i jedna i druga opinia, one są od siebie niezależne, ale każda z nich jest subiektywnie słuszna. I chyba chodzi o to, żeby zachować dystans do własnych, a może przede wszystkim cudzych przekonań.
__________________
Mówisz-masz, chcesz-dostajesz...*
*czasem tylko płacisz.
Carrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 10:03   #1546
Nikula5
Zadomowienie
 
Avatar Nikula5
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z zawieszenia między wirtualem a realem :)
Wiadomości: 1 284
GG do Nikula5
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez Jooasiek
w moim domu tylko ja czytam, a książki są ważną częścią mojego życia. czytajmy każdy to co lubi!!!
a w moim wszyscy czytają w rodzinnym oczywiście chociaż oprócz mojego brata 17-latka ja mieszkam z moim Tż i on tez pochania wszystko co mu w lapkę wpadnie -czasem potrafimy się klócić o jedną ksiażkę .... ostatnio nie kupuje bo oszczędzamy na wesele ale za to na maxa wykorzystuje moją siostrę bibliotekarkę przywoże od niej tony i jeszcze odwiedzam często bibliotekę w mieście w którym teraz mieszkam do e-booków nie mogę się przekonac nie ma to jak "żywy" papier
Nikula5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 11:56   #1547
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Nicci French "Bezpieczny dom"

rewelacja, uwielbiam thrillery psychologiczne, a szczególnie te w których główną bohaterka jest kobieta
magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 12:26   #1548
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez Carrie
Chyba sie zagalopowałyscie

O, widzę, że dyskusja rozgorzała od mojej wczorajszej nieobecności

Carrie, ja natomiast nie sadzę, żebyśmy się zagalopowały.
Dyskusje o literaturze są wspaniałe, a im bardziej zaognione i gorące tym lepiej.
Przecież nikt tu nie dokonywał personalnych wycieczek, nie rzucałyśmy epitetami po adresem Wizażanek, a jedynie toczyłysmy bój o literaturę, jakakolwiek by ona nie była


lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 12:39   #1549
Carrie
Zadomowienie
 
Avatar Carrie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: WM
Wiadomości: 1 003
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Moze masz racje, ale ja po przeczytaniu tego co pisałyscie wyczułam tak jakby nadwyręzone emocje i to z obu stron

Nie ważne. Tylko takie odniosłam wrażenie, zreszta mylne jak teraz sądze...
Masz zdecydowaną racje, że dyskusje w tym temacie są ciekawe, wazne, no i potrzebne
__________________
Mówisz-masz, chcesz-dostajesz...*
*czasem tylko płacisz.
Carrie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-07, 13:29   #1550
Rock_Fanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 413
GG do Rock_Fanka
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

"Przygody Hucka" Męcze tą lekturę z miesiąc
__________________
I’m gonna live my life
I can’t ever run and hide
I won’t compromise
Cos I’m living now
I’m gonna close my eyes
I can’t watch the time go by
I won’t keep it inside
Just freak out and let it go

Rock_Fanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 13:35   #1551
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

"Najstarsza prawnuczka" Chmielewskiej.
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 13:55   #1552
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

nie, to tylko dyskusja, na pewno nie kłótnia

podsumowanie wszystkiego, co napisałam, jest takie, że każdemu może podobać się co innego i każdy co innego może uważać za arcydzieło. ot, i tyle i nie lubię, kiedy ktoś tego nie akceptuje.

co do książek Sienkiewicza - nie zdążyłam. miesiąc temu musiałam przeczytać potop, i była to jedna z tych książek, które czytałam, zupełnie o tym nie myśląc. po przeczytaniu kilkunastu zdań uświadamiałam sobie, że nic nie pamiętam. wracałam do początku, ale znowu było to samo. nie potrafiłam się wciągnąć.
po przeczytaniu streszczenia doszłam do wniosku, że na pewno by mi się nie spodobało. nie znoszę takiej tematyki.

__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 15:33   #1553
magdalenaa
Zadomowienie
 
Avatar magdalenaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 291
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

obecnie czytam "Rozwazną i romantyczna" I ' zycie po zyciu'" Obie ciekawe..
__________________
,, Uśmiechem witaj każdy nowy dzień ''
magdalenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 15:39   #1554
Feetlover
Raczkowanie
 
Avatar Feetlover
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 156
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

"Niech żyje wolność" debiutanta Zbigniewa Masternaka. O książce w kilku słowach - dużo w niej: piłki nożnej, alkoholu, seksu i poezji oraz...disco polo. Na razie nie powala na kolana, zobaczymy co będzie dalej
__________________
"Jak dobrze wstać, skoro świt, jutrzenki blask duszkiem pić, nim w górze tam, skowronek zacznie tryl, jak dobrze wcześnie wstać, dla tych chwil..."
Feetlover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 15:49   #1555
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Carrie - brawo za szczerość! Gdzie buziak dla mnie? ;]

Cytat:
Napisane przez emememsik
Nie uwazam Coelho za geniusza. Jego ksiazki podobaly mi sie, ale nie uwazam ich za cos nadzwyczajnego. Jest wiele innych ksiazek, z ktorych wynioslam naprawde duzo.
Mniej więcej o to nam tu chodzi. Nikt nie twierdzi, że C. jest geniuszem, raczej bronimy go jako autora, który się po prostu podoba i skłania do przemyśleń. Jeśli ktoś ma doła życiowego, to naprawdę dużo radości mogą mu dać jego książki. Takiej prostej, dziecinnej, tandetnej radości. Dlatego nigdy nie powiem, że jest beznadziejny. To nie Doda Elektroda, tylko wyższa półka komercji. A arcydzieła nie są dla każdego człowieka różne. Ich sens polega na możliwości udowodnienia ich niezwykłości nie tylko przez przeciętne osoby, ale także przez większość znawców.

Cytat:
Napisane przez Joasiaa
Chodzi o to że jesli kogoś książka uważana za lekką-łatwą-przyjemną czegos nauczyła, zmieniła go, to znaczy że wtedy ona nabiera automatycznie wartości? Jeśli tak to jasne, zgadza się. Ale jednoczesnie staje się wartościowa konkretnie dla tej jednej osoby, niekoniecznie dla wszystkich. A miarą arcydziela jest także to że każdy znajdzie tam coś dla siebie.
Bardzo trafnie to ujęłaś, z tym że zawsze znajdą się przeciwnicy książek uważanych za arcydzieła, więc ostatnie zdanie jest nie do końca prawdą. Bardziej pasowałoby "większość czytelników, zarówno oczytanych, jak i nie". Podobnie jest z filmami czy obrazami. Np. "Miasto gniewu" wielu osobom wydawało się kiczowate, ale dla mnie było świetnie zrobione, poruszało niezmiernie ważne tematy, w ciekawy sposób przeplatając wątki, a tandetne przejaskrawianie dobra i zła było celowe. Im gorętsze spory na dany temat, tym bardziej zyskuje w moich oczach, ponieważ wyobrażam sobie wtedy ironiczny uśmiech autora, gdy widzi tych wszystkich dostojnych krytyków we frakach, ocierających pot z czoła i rzucających w siebie krewetkami Lubię, gdy autor świadomie zmusza ludzi poprzez swój twór do najbardziej skrajnych reakcji. Ale to tylko taka moja filozoficzna dygresja.

Cytat:
Napisane przez lir391
Proponuje zacząć czytać Sienkiewicza, zanim ktoś Ci zada jako lekturę
Świetny pomysł! Ja zawsze czytałam lektury wcześniej. Nie chodzi mi tylko o wakacje, po prostu bardzo wcześnie przerzuciłam się z literatury dziecięcej typu mój ukochany z dzieciństwa "Doktor Dolittle" na "dorosłą" klasykę.

Nikula5 - fajnie mieć siostrę bibliotekarkę

Poruszę jeszcze taki temat nieco "off topic" - jaki jest Wasz stosunek do ortografii w internecie?
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 15:59   #1556
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez Malla
Poruszę jeszcze taki temat nieco "off topic" - jaki jest Wasz stosunek do ortografii w internecie?
kiedy pierwszy raz weszłam na wizaż najbardziej w oczy rzuciła się naprawdę przyjazna atmosfera i, właśnie, większa dbałość jeśli chodzi o pisanie postów.

dla mnie ważne, żeby błędów ortograficznych było jak najmniej. ale nie piszę w internecie tak jak na codzień. nie zaczynam zdania od dużej litery, często też pomijam je w słowach. jakoś tak mi lepiej i nie uważam, żeby była to oznaka tego, że nie umiem pisać. tak samo jest z przecinkami często dodając je w "nieprzepisowych" miejscach, lepiej jest mi coś wyrazić.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 16:13   #1557
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez Malla
Takiej prostej, dziecinnej, tandetnej radości.
Gdyby sprawa była w ten sposób postawiona od samego początku, nie pisnęłabym ani słówkiem i oszczędziłabym panu C. przykrych słów

A jeśli chodzi o ort. na forum.
Powiem tak: ja piszę bezbłędnie.
Oczywiście czasem zdarza mi się napisać (najczęściej w pośpiechu) jakiegoś orta, ale zawsze czytam swoje wypowiedzi i natchmiast go edytuję.
Jednak zdaję sobie sprawę, że wiele osób ma problemy z pisaniem, więc staram się nie zwracać nikomu uwagi (chociaż czasem aż mną trzęsie).

Ale słów typu: koffaniutki, pozdrufka, czy mylenie przynajmniej z bynajmniej, nie znoszę
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 16:17   #1558
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

ja nienawidzę jak ktoś pisze ten perfum
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 16:30   #1559
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez emememsik
ja nienawidzę jak ktoś pisze ten perfum


i tego kiślu, brr...


Brr!
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 16:38   #1560
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez lullaby22
i tego kiślu, brr...


Brr!
brr!

wreszcie się w czymś zgadzamy
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.