Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-21, 15:59   #2131
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny mam pilnie pytanie. Kupiłam sobie składniki do zrobienia kremu, ale zapomniałam na śmierć kupić konserwantu. W takim wypadku krem wytrzyma tylko 2 tygodnie niestety ( Czyprzedłuży to ważność kremu jeśli dodam do fazy wodnej hydrolatu miętowego zakonserwowanego Phenoxyethanolem?

Na śmierć zapomniałam o tym FEOG-u.. Potrzebne mi tylko kilka kropel (

Może w aptece uda mi się dostać jakiś inny konserwant?
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926

Edytowane przez klaudynka4
Czas edycji: 2010-06-21 o 16:03
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 16:09   #2132
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pilnie pytanie. Kupiłam sobie składniki do zrobienia kremu, ale zapomniałam na śmierć kupić konserwantu. W takim wypadku krem wytrzyma tylko 2 tygodnie niestety ( Czyprzedłuży to ważność kremu jeśli dodam do fazy wodnej hydrolatu miętowego zakonserwowanego Phenoxyethanolem?

Na śmierć zapomniałam o tym FEOG-u.. Potrzebne mi tylko kilka kropel (

Może w aptece uda mi się dostać jakiś inny konserwant?
hydrolat nic nie da bo jest w nim ilość konserwantu obliczona do zakonserwowania tylko niego... co do konserwantów w aptece to szczezrze mówiąc nie mam pojęcia ale raczej wątpię aby mieli... jedynym sensownym wyjściem jest robienie mniejszych porcji kremu co 2 tyg. - nie zmieszane składniki mają dłuższe daty ważności
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 16:23   #2133
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Wiem, ale kupiłam sobie zestaw gotowy z odmierzonymi ilościami, jest ich bardzo niewiele a ja nie mam wagi i będzie mi ciężko to zrobić niestety...
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 16:41   #2134
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

nie możesz tak "na oko" dać połowę albo 1/4 opakowania?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 21:24   #2135
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ciężko będzie, bo ilości są na prawdę małe

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
nie możesz tak "na oko" dać połowę albo 1/4 opakowania?
ciężko będzie, bo ilości są na prawdę małe
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 21:49   #2136
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Może któraś z forumowiczek ma na zbyciu?
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 18:01   #2137
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

cześć Dziewczyny... nieśmiało poproszę Was o pomoc

od lat walcze z trądzikiem. problem jest w sumie już opanowany i znacznie mniejszy niż wcześniej, ale wielkim problemem są dla mnie przebarwienia, które same wyglądają jak krostki (rożnej wielkości, okrągłe zaczerwienienia). używam leków clindacne i skinoren. przez pewien czas (zanim zaczęło się mocne słońce) chodziłam też na zabiegi do dermatologa (peeling glikolowy), które znacznie pomogły na niektórych partiach twarzy, jednak moje policzki dalej są dalekie od ideału... na całej twarzy mam skórę jak u słonia ale policzki bardzo wrażliwe i delikatne, a także najbardziej 'nierówne' kolorem.

moje pytanie: co byście poleciły mi na dobry początek? są wakacje, mam dużo czasu na 'zabawy', więc chcę w końcu się za siebie zabrać.
myślę poważnie nad 'eliksirem wybielającym'. co jeszcze możecie mi poradzić?
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-01, 20:06   #2138
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Chciałam zrobić sobie piankę do mycia z P-4C, ale robiłam ostatnio wodę micelarną do cery wrażliwej:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?255,wod...razliwej-50ml.
i strasznie mnie szczypie w oczy
..nie mam pojęcia, który składnik powoduje to okropne szczypanie
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 20:42   #2139
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Chciałam zrobić sobie piankę do mycia z P-4C, ale robiłam ostatnio wodę micelarną do cery wrażliwej:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?255,wod...razliwej-50ml.
i strasznie mnie szczypie w oczy
..nie mam pojęcia, który składnik powoduje to okropne szczypanie
u mnie P-4C wywołuje szczypanie oczu. robie piankę, ale nie zmywam nią oczu
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 02:37   #2140
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
u mnie P-4C wywołuje szczypanie oczu. robie piankę, ale nie zmywam nią oczu
Mam ten sam problem z P-4C i przerzuciłam się z tego powodu na Glyceryl Cocoate z mazideł (wprawdzie nie tworzy takiej pianki jak P-4C, ale ja i tak wolę płyn).
arat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 07:06   #2141
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez arat Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem z P-4C i przerzuciłam się z tego powodu na Glyceryl Cocoate z mazideł (wprawdzie nie tworzy takiej pianki jak P-4C, ale ja i tak wolę płyn).
nie szczypią Cię po nim oczy??
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-02, 07:28   #2142
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
nie szczypią Cię po nim oczy??
Na szczęście nie :) Po P-4C szczypią, ale po Glycerylu Cocoate nie. Ale nie mogę obiecać, że nikogo nie będą szczypać!
arat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 10:13   #2143
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez arat Pokaż wiadomość
Na szczęście nie :) Po P-4C szczypią, ale po Glycerylu Cocoate nie. Ale nie mogę obiecać, że nikogo nie będą szczypać!
no wiadomo to bardzo indywidualna sprawa. z tego co sobie przypominam, to mój ulubiony płyn do demak. oczu RdL z rossmanna też zawiera glyceryl cocoate, a dobrze go tolerują moje ślipia
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 07:49   #2144
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
cześć Dziewczyny... nieśmiało poproszę Was o pomoc

od lat walcze z trądzikiem. problem jest w sumie już opanowany i znacznie mniejszy niż wcześniej, ale wielkim problemem są dla mnie przebarwienia, które same wyglądają jak krostki (rożnej wielkości, okrągłe zaczerwienienia). używam leków clindacne i skinoren. przez pewien czas (zanim zaczęło się mocne słońce) chodziłam też na zabiegi do dermatologa (peeling glikolowy), które znacznie pomogły na niektórych partiach twarzy, jednak moje policzki dalej są dalekie od ideału... na całej twarzy mam skórę jak u słonia ale policzki bardzo wrażliwe i delikatne, a także najbardziej 'nierówne' kolorem.

moje pytanie: co byście poleciły mi na dobry początek? są wakacje, mam dużo czasu na 'zabawy', więc chcę w końcu się za siebie zabrać.
myślę poważnie nad 'eliksirem wybielającym'. co jeszcze możecie mi poradzić?
I jeszcze tonik depigmentacyjny jest
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 08:52   #2145
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ostatnio mieszam żel hialuronowy 1% z kremem nawilżającym (robię to na dłoni), ale czasem po nałożeniu twarz jest lekko ściągnięta, czy to dlatego, że żelu dałam za dużo? Bo sam wysusza mi twarz. Mieszam tak mniej więcej 50:50, czasem mniej żelu daję, dobrze?

---------- Dopisano o 07:52 ---------- Poprzedni post napisano o 07:44 ----------

Czy któraś z Was używała:

Eliksir wybielający przebarwienia i piegi
Tonik depigmentacyjny

Czy wierzyc opiniom na ZSK? Bo sa dobre

Mam przebarwienia potrądzikowe, nadal trądzik, prawie wszystko mnie zapycha więc w ogóle zrezygnowałam z drogerynych i aptecznych kosmetyków, używam tylko olejków do czyszczania, hydrolatów i kremu z JOPPA Minerals nawilżającego.
Myślicie, że te preparaty nie zobią mi krzywdy, moją cerę zapycha wiele rzeczy i miałam wieczny wysyp małych krostek na całej twarzy Zapycha mnie glikol propylenowy i butylenowy, gliceryna, masło shea i inne, parafina, parafinum liquidum itd.
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 09:14   #2146
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość

Czy któraś z Was używała:

Eliksir wybielający przebarwienia i piegi
Tonik depigmentacyjny

Czy wierzyc opiniom na ZSK? Bo sa dobre

Mam przebarwienia potrądzikowe, nadal trądzik, prawie wszystko mnie zapycha więc w ogóle zrezygnowałam z drogerynych i aptecznych kosmetyków, używam tylko olejków do czyszczania, hydrolatów i kremu z JOPPA Minerals nawilżającego.
Myślicie, że te preparaty nie zobią mi krzywdy, moją cerę zapycha wiele rzeczy i miałam wieczny wysyp małych krostek na całej twarzy Zapycha mnie glikol propylenowy i butylenowy, gliceryna, masło shea i inne, parafina, parafinum liquidum itd.
Dołączam się do pytania czy te produkty rzeczywiście działają? bo teraz na BU weszło nowe serum na przebarwienia, są nawet zdjęcia efektów stosowania po 28 dniach- przyznam ,ze działa to na moją wyobraźnię,ale jest 2 razy droższe od eliksiru z ZSK i sie waham ,ja mam przebarwienie brązowe po eksperymentach z kwasami
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 10:25   #2147
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

też chętnie bym się dowiedziała, czy działa i jak, bo na dniach będę zamawiać. mogę używać jednocześnie tego toniku, eliksiru, skinorenu i clindacne?

i jeszcze pytanie: w czym mogę owe produkty mieszać? prawdopodobnie jest to jednorazowy 'wyskok' i nie opłaca mi się kupować zlewek itp... czy mogę je zastąpić np. kieliszkami?
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 11:58   #2148
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

je będę dziś mieszała ten eliksir, bo kupiłam go na rozjaśnienie blizn po otarciach/odciskach na stopach, więc za jakiś czas zdam relację
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 12:13   #2149
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

o, to super, koniecznie napisz jak u Ciebie działa

czy jeden tonik i jeden eliksir starczą na miesiąc? oczywiście dodam konserwant
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-03, 14:57   #2150
Lifeless
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 39
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Miałam eliksir wybielający, wystarczył mi na ponad miesiąc. Z efektów nie byłam zadowolona, ale nie wiem, może za mało nakładałam albo używałam jeszcze za krótko?
Lifeless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 16:26   #2151
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ja też miałam eliksir wybielający .dwa razy w sumie żeby doczekać się efektu ale nie doczekałam się żadnych zmian w zlikwidowaniu przebarwień/
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 17:27   #2152
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lifeless Pokaż wiadomość
Miałam eliksir wybielający, wystarczył mi na ponad miesiąc. Z efektów nie byłam zadowolona, ale nie wiem, może za mało nakładałam albo używałam jeszcze za krótko?
Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
ja też miałam eliksir wybielający .dwa razy w sumie żeby doczekać się efektu ale nie doczekałam się żadnych zmian w zlikwidowaniu przebarwień/
uuu...to niezbyt fajnie ale spróbuję, może u mnie zadziała
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 22:31   #2153
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość

czy jeden tonik i jeden eliksir starczą na miesiąc? oczywiście dodam konserwant
Tonik raczej nie starczy na miesiąc , ale ja bym go sobie darowała , eliksir jest lepszy , u mnie po tygodniu było widac efekty że działa .

Dziewczyny przebarwienia są na różnej głębokości , niektórych nic nie usunie . Te płytko i średnio położone łatwiej usunąć całkowicie i trwale .
A żaden , krem , eliksir nie obiecuje że usuwa przebarwienia , tylko że je rozjaśnia - wybiela . I potrzeba systematycznie je stosować , dwa razy dziennie , to pojawią się efekty
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 23:28   #2154
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Tonik raczej nie starczy na miesiąc , ale ja bym go sobie darowała , eliksir jest lepszy , u mnie po tygodniu było widac efekty że działa .

Dziewczyny przebarwienia są na różnej głębokości , niektórych nic nie usunie . Te płytko i średnio położone łatwiej usunąć całkowicie i trwale .
A żaden , krem , eliksir nie obiecuje że usuwa przebarwienia , tylko że je rozjaśnia - wybiela . I potrzeba systematycznie je stosować , dwa razy dziennie , to pojawią się efekty
o, skoro tak mówisz, to chyba zamiast eliksiru i toniku kupię 2 x eliksir. na ile Wam starcza jeden?
i... jak go robicie? macie 'profesjonalny' sprzęt? czym mogę zastąpić ten mikserek/mieszadełko i zlewki?
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 23:52   #2155
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
o, skoro tak mówisz, to chyba zamiast eliksiru i toniku kupię 2 x eliksir. na ile Wam starcza jeden?
i... jak go robicie? macie 'profesjonalny' sprzęt? czym mogę zastąpić ten mikserek/mieszadełko i zlewki?
Serum powinno wystarczyć na miesiąc , dwa razy dziennie .
Do serum nie potrzeba mikserka , wystaczy bagietka plastikowa , szklana , ale zlewke trudniej zastąpić , bo ciężko wlać serum do wąskiej buteleczki z kieliszka , przydałoby się naczynie z dziubkiem , takie jak ma zlewka
a zlewki w Zsk , są takie urocze , że aż chce się co chwile coś w nich wymieszać

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2010-07-03 o 23:54
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 12:02   #2156
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
o, skoro tak mówisz, to chyba zamiast eliksiru i toniku kupię 2 x eliksir. na ile Wam starcza jeden?
i... jak go robicie? macie 'profesjonalny' sprzęt? czym mogę zastąpić ten mikserek/mieszadełko i zlewki?
Zamiast zlewki - szklanka
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 14:16   #2157
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
zlewke trudniej zastąpić , bo ciężko wlać serum do wąskiej buteleczki z kieliszka , przydałoby się naczynie z dziubkiem , takie jak ma zlewka
w zestawie jest pipetka, więc przelewanie nie będzie problemem (mam nadzieję ) ok, składam zamówienie. niby takie nic, a 60 złotych wychodzi
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 20:12   #2158
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

kolejna nowość

http://www.zrobsobiekrem.pl/?393,asc...-algi-brunatne
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 21:12   #2159
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Szaleją ostatnio z tymi algami

a co do przelewania - ja kupiłam sobie mały lejek i sprawdza się znakomicie
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 10:53   #2160
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć! Mam pytanko do znawczyń tematu

Wczoraj robiłam krem przeciwtrądzikowy z liposomami, no i wyszedł mi wodnisty i zważony... Doczytałam tu, żeby umieścić go jeszcze raz w łaźni wodnej i dokładnie rozpuścić i wymieszać. Dziś to zrobiłam i faktycznie, udało się - ma pożądaną konsystencję. I teraz pytanie - jeśli dodałam wczoraj liposomy i dziś go jeszcze raz podgrzałam, to czy nie "zabiłam" tych liposomów podwyższoną temperaturą???
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:56.