Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-30, 10:41   #151
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
a w skarpetkach chodzą Wasze dzieciaki czy boso (w butach bez skarpet)???


ps. Buziak, Mati czytacie wątki "ciążowe" Wasze
też taka żenada jak na styczniówkach? w sensie że laski strasznie drażliwe są???
Dawid raz ma skarpetki a raz ich nie ma tzn jak jest taki upal to nie ma skarpet a jak troche chlodniej to ma

Ja juz na mamuskach listopadowo-grudniowych od dawna sie nie udzielam bo dokladnie tak samo strasznie mnie draznia te laski i te ich trzesienie sie nad ciazami, panikowanie itd czasem to poprostu mi rece opadaly jak czytalam i czytam niektore wypowiedzi na temat ciazy i zycia prywatnego wiec przestalam sie udzielac i czytac tzn czasem wejde i ostatnia strone przelece i tyle...
Ja wiem ze to w wiekszosci pierwsza ciaza i panikuja, nie wiedza itd (tak jak my kiedys) dlatego ja tego juz nie czytam bo nie widze potrzeby przerabiania tego znowu kiedy mam juz jakies doswiadczenie i nie chce mi sie udawac "glupiej" bo tylko takie sa tam czytane a raczej z tego co zauwazylam to "pomoc osoby doswiadczonej" jakos jest niemile widziana bo one wiedza lepiej...
Zreszta drazni mnie duzo lasek wiec nie chce mi sie dyskutowac z nimi

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-06-30 o 10:55
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 10:43   #152
mati393
Rozeznanie
 
Avatar mati393
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 684
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
a w skarpetkach chodzą Wasze dzieciaki czy boso (w butach bez skarpet)???


ps. Buziak, Mati czytacie wątki "ciążowe" Wasze
też taka żenada jak na styczniówkach? w sensie że laski strasznie drażliwe są???
Napislam kilka postow na mamusiach listopadowo-grudniowych i jtez uwazam ze zenada i nie ma sensu. Nic ciekawego sie nie dowiedzialam, laski sa po prostu nudne.
mati393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:13   #153
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Witajcie!
Dzieki za zmianę danych Nineczki
Własnie odejrzałam link o wypadku na Aluzyjnej, aż mnie dreszcze przeszły... Ładny dzień, ładna pogoda, kobieta idzie na spacer z wózkiem, a tu taka tragedia
Ninka dziś się gotuje w upale, więc puściłam ją po domu na golasa, tzn. w pieluszce. Robi postępy, bo nieświadoma (myślała, że ją trzymam) ustała sama kilka sekund! A jak się kapnęła, że jej nie trzymam, to bach na podłogę Rozwija się dobrze, ale chyba jest mniejsza od rówieśników, waży niecałe 10 kg, mierzy ok. 79 cm. A jak Wasze maluchy, podobnie? Czy tylko Ninka taka mała? Za to sporo mówi, powtarza wszystko jak papuga A jakbyście nie wiedziały, to banan jest "bamba"
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:19   #154
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

w ogóle w niedziele, po szpitalu bylismy u teściowej na obiedzie. Myślałam, że kobite uduszę albo co. Bo wg niej dziecko musi non stop jesc. Klaudia natomiast nie podjada miedzy posiłkami. Najpierw a to biszkopcika, no to go Klaudusia potrzymała w ręce i zgniotła, a to chrupki jej wypchała - no dosłownie w łapę wpychała bo dziecko nie chciało. Chrupki podzieliły los biszkopta. No to za chwilę: a co tu by jej dać jeść Potem z kolei goniła prawie Klaudię ze swoim talerzem, żeby jej dać ziemniaka! Mówię, żeby jej nie dawała bo w sobotę Klaudia jadła w szpitalu zupkę z młodymi ziemniakami i ją obsypało na buzi. No jak grochem o ścianę, mąż ją opierdzielił w końcu to się obraziła bo dziecko musi jesc a na koniec na mnie sie obrazila bo nie chcialam dac dziecku lodow z bakaliami.
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:20   #155
mati393
Rozeznanie
 
Avatar mati393
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 684
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez gosiunia22 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Dzieki za zmianę danych Nineczki
Własnie odejrzałam link o wypadku na Aluzyjnej, aż mnie dreszcze przeszły... Ładny dzień, ładna pogoda, kobieta idzie na spacer z wózkiem, a tu taka tragedia
Ninka dziś się gotuje w upale, więc puściłam ją po domu na golasa, tzn. w pieluszce. Robi postępy, bo nieświadoma (myślała, że ją trzymam) ustała sama kilka sekund! A jak się kapnęła, że jej nie trzymam, to bach na podłogę Rozwija się dobrze, ale chyba jest mniejsza od rówieśników, waży niecałe 10 kg, mierzy ok. 79 cm. A jak Wasze maluchy, podobnie? Czy tylko Ninka taka mała? Za to sporo mówi, powtarza wszystko jak papuga A jakbyście nie wiedziały, to banan jest "bamba"
Dwa miesiace temu Mikolaj mierzył 76 cm za to waga 11,600. Z mowieniem gorzej, gada duzo ale po swojemu.
mati393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:21   #156
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez gosiunia22 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Dzieki za zmianę danych Nineczki
Własnie odejrzałam link o wypadku na Aluzyjnej, aż mnie dreszcze przeszły... Ładny dzień, ładna pogoda, kobieta idzie na spacer z wózkiem, a tu taka tragedia
Ninka dziś się gotuje w upale, więc puściłam ją po domu na golasa, tzn. w pieluszce. Robi postępy, bo nieświadoma (myślała, że ją trzymam) ustała sama kilka sekund! A jak się kapnęła, że jej nie trzymam, to bach na podłogę Rozwija się dobrze, ale chyba jest mniejsza od rówieśników, waży niecałe 10 kg, mierzy ok. 79 cm. A jak Wasze maluchy, podobnie? Czy tylko Ninka taka mała? Za to sporo mówi, powtarza wszystko jak papuga A jakbyście nie wiedziały, to banan jest "bamba"
dokładnie jak moja Klaudia:79cm i waga 9900
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:22   #157
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Gosiunia mój Filip waży jakieś 12kg i mierzy z 86-87 cm
ale to chłopak a chłopcy niby z reguły więksi są
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-30, 11:23   #158
cassie24
Zadomowienie
 
Avatar cassie24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 144
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Wróciłam z biegania wykąpałam się po "mokra" strasznie byłam
Dzieciaki śpią, zaraz muszę pranie powiesić na drugiej suszarce bo zachciało mi się wygotować ręczniki

Odnośnie skarpetek. Xavier jak i Kevin chodzą po domu w skarpetkach, na bosaka nie od czasu jak mi coś w stopę weszło i noga mi spuchła i zaropiała strasznie, nie ryzykuję mimo że dziennie sprzątam.
Na spacerach niestety mają skarpetki w butach a to dlatego że u Nas wszystko wokoło przekopane, więc jak się domyślacie wszędzie pełno brudu, piasku żwirku a o skaleczenie takich malutkich stópek nie trudno.

Dziewczyny na wątach ciążowych dopiero będą przeboje jak jedna przed drugą będzie mądrzejsza w wychowaniu dzieci... Na poprzednim forum to przerabiałam jak mnie laski zjechały że Xavi w wieku 10 miesięcy wcinał Kinder czekoladę i jadł miód... Na niektórych forach ażstrach coś napisać bo zaraz wyskoczy jedna z drugą że to szkodzi itd, że jest się wyrodną matką. Ach szkoda słów.
Ja się cieszę że u Nas jest taka fajna atmosfera i że o wszystkim można popisać
A z ciężarówek wspominam miłe czasy/rozmowy itd. chociaż nieraz miało się ochotę inną rozmówczynię udusić przez monitor
cassie24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:27   #159
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

No właśnie, cassie tak jest, mnie zjechali za to że Filipa postawiłam przy łóżku że ma jeszcze kilka miesiący żeby stać, a tydzień później sam wstawał.
Mleko daję krowie, bo nie szkodzi Filipowi, a dla mnie to i oszczędność kasy i czasu
Filip uwielbia płatki Cherioos czy jak to się pisze, te z miodem
ale to wszystko jest źle, bo lekarze/ w tv/ w książkach jest napisane że nie wolno
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:28   #160
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość
dokładnie jak moja Klaudia:79cm i waga 9900
To identycznie Ninka miesiąc temu mierzyła 78 cm, a ważyła 9860
Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
Gosiunia mój Filip waży jakieś 12kg i mierzy z 86-87 cm
ale to chłopak a chłopcy niby z reguły więksi są
Wow, ale duży facet! 87 cm? Jestem pod wrażeniem

W sumie to Ninka nie ma być po kim wysoka, jak tata-chuderlak jest średniego wzrostu, a mama ma 160 cm
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:29   #161
cassie24
Zadomowienie
 
Avatar cassie24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 144
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Coś chciałam napisać, zadzwonił telefon i zapomniałam co
cassie24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-30, 11:29   #162
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

wstawiłam zupę
kurcze miałam kość ze schabu i mi się do garnka nie mieści, a nie mam jej jak przełamać na pół ehhh
no i pół wystaje potem będę musiała ją jakoś obrócić

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Cytat:
Napisane przez gosiunia22 Pokaż wiadomość
To identycznie Ninka miesiąc temu mierzyła 78 cm, a ważyła 9860

Wow, ale duży facet! 87 cm? Jestem pod wrażeniem

W sumie to Ninka nie ma być po kim wysoka, jak tata-chuderlak jest średniego wzrostu, a mama ma 160 cm
mój mąż ma 170 cm a ja 152
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:31   #163
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Zanka, mi pediatra powiedziała, żeby dziecku nie dawać pomarańczy i truskawek, a to Ninka właśnie najchętniej wcina! Ma małą wysypkę na nogach, ale to od dawna (alergia na mleko), która absolutnie się nie nasiliła po owocach. Olałam zalecenia lekarzy i Ninek codziennie wcina truskawki, pomarańcze, czereśnie ze skórką - i nic jej nie jest.
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:32   #164
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Dzień dobry!
Cytat:
Napisane przez mati393 Pokaż wiadomość
Dzien dobry,

Tun1a- daj znac co z Ola,

A moj maz wczoraj mnie zaskoczyl, zrobil pranie, odkurzyl i pozmywal naczynia. Jednak mozna sie domyslec.

Piekny, sloneczny i goracy dzien sie zapowiada a ja w pracy.
Ola mnie wymęczyła i teraz padła, nareszcie. Nie chciała zjeść śniadania i musiałam sie zdrowo nakombinować, żeby podać leki. No i oklepywanie nam nie poszło (głośno było). No i się uparła, żeby latać na ulice jak byłyśmy na dworze. Dlatego pół Poznania mogło ją usłyszeć jak za karę wracała do mieszkania
A męża pochwaliłaś. Bo z nimi jak z dziećmi, trzeba chwalić za oczywistą oczywiśtość nawet
Cytat:
Napisane przez cassie24 Pokaż wiadomość
Dzień dobry!
Xavierowi trójki się przebijają dwie dolne, strasznie się męczy.

Plan na dziś:
-odkryć basen
-zjeść śniadanie-wstawić pranie
-nakarmić rybki
-poodkurzać i zetrzeć z mebli kurz
-uspać dzieci
-iść pobiegać (33*C może tłuszcz wypoce)
-iść na pocztę
-poopalać się
-zjeść obiad z dziećmi
-iść na basen
-iść na spacer
-kolacja
-ćwiczonka
-spanko

Ciekawe ile z tego dzisiaj zrobię
Trochę tego masz na liście
Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
Mati dla Tż za przebłysk

Cassie ambitny plan

A ja zdycham bo @ dostałam
Nie zdychaj
Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość

Ide budzic ksecia bo sie mu chyba za dobrze spi
Ja bym nie budziła
A auto jakieś macie teraz?
Cytat:
Napisane przez dzikazaba Pokaż wiadomość
dzien dobry!

Kupilam Piotrkowi buty wlasnie w Deichmanie za 39.90. na rzepy z odkrytymi palcami, na upaly. Ma tez bardziej zakryte ale stopka mu sie w nich poci. Z reszta on i tak butow nie znosi i jak tylko sie da to je sciaga, wiec jak jade wozkiem to siedzi z gola stopa.
Nowa fota

Cytat:
Napisane przez cassie24 Pokaż wiadomość
Ja już90% dzisiejszego planu wykonałam, teraz kładę maluchy spać i idę pobiegać
a obiad i kolację też
Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
a w skarpetkach chodzą Wasze dzieciaki czy boso (w butach bez skarpet)???


ps. Buziak, Mati czytacie wątki "ciążowe" Wasze
też taka żenada jak na styczniówkach? w sensie że laski strasznie drażliwe są???
Ola lata w sandałach i skarpetkach, bo co chwile zalicza glebę i by sobie paluchy pozdzierała. W wózku, jak jest bardzo ciepło to jest z gołą stopą.
Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość
Ja o 9 bylam na spacerze ze szwagrostwem, odebralam karte informacyjna ze szpitala, przynajmniej sie dowiedzialam jaka Klaudia ma morfologie i mocz. wyniki wrecz rewelacyjne! Potem pojechalismy do Rossmanna, tego co to kolo mnie otworzyli. Kupilam duzo bobofrutów bo tanie sa, jakies tam owoce, obiadki itd. Potem jeszcze mialam jechac do szwagrostwa po krem dla Klaudii przeciwsloneczny, ale zrobilo sie pozno to wrocilysmy do domu. Zjadla i poszla spac a ja pije kawusie.
Gratulacje! Świetna wiadomość!
Co masz do kawy?
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:33   #165
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
wstawiłam zupę
kurcze miałam kość ze schabu i mi się do garnka nie mieści, a nie mam jej jak przełamać na pół ehhh
no i pół wystaje potem będę musiała ją jakoś obrócić

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------


mój mąż ma 170 cm a ja 152
No dobra, obaliłaś moją teorię
A może dziadkowie są wysocy? Bo u nas - z obydwu stron - niscy. No w każdym razie w marcu Ninka wzrostowo była w 90 centylu (czy jakoś tak), a teraz się zatrzymała i wolniutko rośnie. Ale apetyt ma.
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:34   #166
cassie24
Zadomowienie
 
Avatar cassie24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 144
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
No właśnie, cassie tak jest, mnie zjechali za to że Filipa postawiłam przy łóżku że ma jeszcze kilka miesiący żeby stać, a tydzień później sam wstawał.
Mleko daję krowie, bo nie szkodzi Filipowi, a dla mnie to i oszczędność kasy i czasu
Filip uwielbia płatki Cherioos czy jak to się pisze, te z miodem
ale to wszystko jest źle, bo lekarze/ w tv/ w książkach jest napisane że nie wolno
Wiesz co Xavier podobnie jak Kevin je miód dziennie od 2go miesiąca życia, płatki na mleku krowim od nie pamiętam kiedy ale od dawna. Je wszystko to co my, jedynie nie pije gazowanego.
I niech sobie każdy mówi co chce, ja nikomu do talerza nie patrzę i się nie wtrącam.
Skoro moja pediatra problemu nie widzi, dzieci mam zdrowe jak dąb to w czym problem?
To samo odnośnie chodzenia z dzieckiem za ręce i przy meblach. Młody miał 7 miesięcy jak śmigał przy meblach sam miałam mu tego zabronić? 10 miesięcy to już biegał z Kevinem na boisku za piłką. Filmy mam, zdjęcia też bo to pamiątka
Co niektóre to zrobią burzę w wiadrze wody

Kurcze ja już dawno nie ważyłam i nie mierzyłam Xaviera ale za miesiąc tzn. w lipcu ma szczepienie więc sie dowiem. Ale duży jest bo nosi ubrania już na 92, jest o głowę niższy od Kevina, pulpecik też z Niego jest, ma na pewno ponad 10-11kg.

Ok zmykam bo pranie samo się nie rozwiesi.
cassie24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:35   #167
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

mój tata też ma 170 a moja mama 148
teściowa jakieś 160 a teść 175 jakoś
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:38   #168
cassie24
Zadomowienie
 
Avatar cassie24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 144
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

tunia 90% nie 100%

Został basen, spacer, kolacja, ćwiczenia i spanko
Obiadu nie liczę bo już ugotowany od wczoraj

zanka przypomniało mi się, chłopcy bardzo szybko rosną i nagle stają jak mają ok 2 lat, wtedy dziewczynki i przerastają co potem chłopcy mają ciężko nadgonić.

Kurcze, zdałam sobie właśnie sprawę że nie wiem ile mój D ma wzrostu
cassie24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:38   #169
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

gosiunia22 Dawid ma jakies 82-83 cm a waga 11,8-12 kg
On bedzie raczej wysoki po tacie bo szybko idzie w gore teraz.
Ja mam wzrostu 158 a tz 182 wiec raczej jego wzrost bedzie mial lub podobny...
Za to oczy zaczely mu sie wkoncu decydowac na jakis okreslony kolor i zaczynaja mu sie robic moje czyli piwne
Ubrania nosi rozmiar 86
Moi rodzice sa raczej sredniego wzrostu, mama jakies 160 a tata cos 172 moze ale za to tesciowa jest wysoka, tez ma jakies 180, tesc nie wiem ile mial bo niezyje ale raczej tez wysoki, brat tz tez ponad 180
Tunia nadal nie mamy auta bo tz nie umie trafic na tego swojego wymarzonego swoja droga to takiego jeszcze nie wyprodukowali wiec jest jak jest a druga sprawa to sa wakacje wiec z autami ciezej narazie pozyczamy auto od brata tz Pande i jakos sobie radzimy

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-06-30 o 11:44
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-30, 11:44   #170
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez mati393 Pokaż wiadomość
Napislam kilka postow na mamusiach listopadowo-grudniowych i jtez uwazam ze zenada i nie ma sensu. Nic ciekawego sie nie dowiedzialam, laski sa po prostu nudne.
Będą mniej nudne jak sie dzieci pojawią Będzie o czym pisać!
Cytat:
Napisane przez gosiunia22 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Dzieki za zmianę danych Nineczki
Własnie odejrzałam link o wypadku na Aluzyjnej, aż mnie dreszcze przeszły... Ładny dzień, ładna pogoda, kobieta idzie na spacer z wózkiem, a tu taka tragedia
Ninka dziś się gotuje w upale, więc puściłam ją po domu na golasa, tzn. w pieluszce. Robi postępy, bo nieświadoma (myślała, że ją trzymam) ustała sama kilka sekund! A jak się kapnęła, że jej nie trzymam, to bach na podłogę Rozwija się dobrze, ale chyba jest mniejsza od rówieśników, waży niecałe 10 kg, mierzy ok. 79 cm. A jak Wasze maluchy, podobnie? Czy tylko Ninka taka mała? Za to sporo mówi, powtarza wszystko jak papuga A jakbyście nie wiedziały, to banan jest "bamba"
Ola jest mniejsza (drobniejsza ) 8,700 i ok.80 cm. Ale podobno niedożywiona jest. Tak lekarka wczoraj powiedziała.
Cytat:
Napisane przez cassie24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny na wątach ciążowych dopiero będą przeboje jak jedna przed drugą będzie mądrzejsza w wychowaniu dzieci... Na poprzednim forum to przerabiałam jak mnie laski zjechały że Xavi w wieku 10 miesięcy wcinał Kinder czekoladę i jadł miód... Na niektórych forach ażstrach coś napisać bo zaraz wyskoczy jedna z drugą że to szkodzi itd, że jest się wyrodną matką. Ach szkoda słów.
Ja się cieszę że u Nas jest taka fajna atmosfera i że o wszystkim można popisać
A z ciężarówek wspominam miłe czasy/rozmowy itd. chociaż nieraz miało się ochotę inną rozmówczynię udusić przez monitor
My sie też kłócimy I tu każda też najmądrzejsza! Ale się szanujemy i mam nadzieję, że tak zostanie. Bo można sie nie zgadzać z czyjąś opinią, ale nie można się czepiać wygłaszającego opinie!
Cytat:
Napisane przez cassie24 Pokaż wiadomość
Coś chciałam napisać, zadzwonił telefon i zapomniałam co
Skleroza? W Twoim wieku
Cytat:
Napisane przez gosiunia22 Pokaż wiadomość
Zanka, mi pediatra powiedziała, żeby dziecku nie dawać pomarańczy i truskawek, a to Ninka właśnie najchętniej wcina! Ma małą wysypkę na nogach, ale to od dawna (alergia na mleko), która absolutnie się nie nasiliła po owocach. Olałam zalecenia lekarzy i Ninek codziennie wcina truskawki, pomarańcze, czereśnie ze skórką - i nic jej nie jest.
Ola też wpierdziela truskawy i czereśnie. Ale nic jej nie jest. A poza tym to znowu nic nie chce jeść. Nawet paluszków. Naprawdę musi coś jej być
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:46   #171
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Dawidowi smakuje czerwona porzeczka wczoraj u mojej babci zajadal sie nia az sie uszy trzesly, prosto z krzaczka, nie umyte potem nazbieralam do miski i w domu wyplukalam i jadl dalej, jadl truskawki, winogrona, arbuza, pomarancze, nekratynki, czeresni jeszcze nie jadl

mam okropnego lenia snuje sie jak cien po domu i nie wiem co mam ze soba zrobic, a Dawid za mna bo mu sie nudzi, polozylam go spac wiec ja tez ide sie polozyc z gazetka na chwile a potem sie zbieram na miasto....trzymajcie kciuki zeby gin mi zrobil dzis usg i zeby pieknie zobaczyl plec bo strasznie nie moge sie tego doczekac

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-06-30 o 11:51
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:51   #172
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez Tun1a Pokaż wiadomość
Dzień dobry!




Gratulacje! Świetna wiadomość!
Co masz do kawy?
święty spokój
Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
gosiunia22 Dawid ma jakies 82-83 cm a waga 11,8-12 kg
On bedzie raczej wysoki po tacie bo szybko idzie w gore teraz.
Ja mam wzrostu 158 a tz 182 wiec raczej jego wzrost bedzie mial lub podobny...
Za to oczy zaczely mu sie wkoncu decydowac na jakis okreslony kolor i zaczynaja mu sie robic moje czyli piwne
Ubrania nosi rozmiar 86
Tunia nadal nie mamy auta bo tz nie umie trafic na tego swojego wymarzonego takiego to jeszcze nie wyprodukowali wiec jest jak jest a druga sprawa to sa wakacje wiec z autami ciezej narazie pozyczamy auto od brata tz Pande i jakos sobie radzimy
podobnie jak u nas: ja 158 (ale zawsze podaje 160 ) a mąż 186.
gorzej jak trafi a bedzie to szrot! Moj sie tak uparl na mondziaka, zobaczyl na stronie komisu i sie zakochal! Musial go miec. Mowilam: chlopie czys ty zwariowal? 8 letnie auto? 18 tys kosztowało. Uparł sie i kupił. I co? To bylo jedno wielke g. Naprawy mysle ze spokojnie przekroczyly cene zakupu. Pierwsze co to poszla nam przednia szyba, oczywiscie nie uznali tego musielismy placic (szyba pekla, zrobila sie rysa i "szla" dalej) potem to ja nwet nie pamietam co naprawialismy, ale to bylo tak: obok pracy malzon ma warsztat, to rano parkowal w warsztacie a po pracy odbieral . Pojechalismy nad morze ledwo co wrocilismy bo sie silnik zepsul. W koncu oddalismy badziewie do komisu i kupilismy porzadne auto. A w miedzyczasie CBŚ aresztowal wlasciciela komisu (tego gdzie kupilismy padake) za oszustwa podatkowe i jeszcze mąż był wzywany na świadka
__________________
Live long and prosper

Edytowane przez anya_krk
Czas edycji: 2010-06-30 o 11:52
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 12:00   #173
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Dlatego wlasnie bardzo ciezko sie kupuje auto bo nie wiemy co sie w nim kryja za wady
Dlatego my jak znajdziemy cos pewnego to dajemy go do serwisu na porzadne przetrzepanie, jednego juz tak dalismy i okazalo sie nie zgodne z opisem bo musielibysmy do niego na dzien dobry wlozyc 3 tys zl a za serwis stracilismy 300 zl ale lepsze to niz 3 tys
My mielismy 8 letnie teraz Opla Astre 2 te co zostalo rozwalone, jeździlismy nim ponad 2 lata i nic nie naprawialismy, stan idealny...

A teraz chcemy kupic takie samo ale wyzszy model czyli nowsze lub tez z tej serii ale nie Astre ale Vectre tyle tylko ze max 3-4 latek

Chyba sie nie poloze bo wlasnie zdalam sobie sprawe ze jest juz godzina 13 a ja za godzine musze jechac ja nie wykapana, nie gotowa, nie ogolona, obiadu nie jadlam ani ja ani Dawid, Dawid probuje zasnac....mam godzine zeby sie wyrobic wiec znikam

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-06-30 o 12:38
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 12:03   #174
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez gosiunia22 Pokaż wiadomość
Zanka, mi pediatra powiedziała, żeby dziecku nie dawać pomarańczy i truskawek, a to Ninka właśnie najchętniej wcina! Ma małą wysypkę na nogach, ale to od dawna (alergia na mleko), która absolutnie się nie nasiliła po owocach. Olałam zalecenia lekarzy i Ninek codziennie wcina truskawki, pomarańcze, czereśnie ze skórką - i nic jej nie jest.
moje miało uczulenie po pomarańczy i czekoladzie ale ostatnio jak mu dałam już nie było nic

Cytat:
Napisane przez gosiunia22 Pokaż wiadomość
No dobra, obaliłaś moją teorię
A może dziadkowie są wysocy? Bo u nas - z obydwu stron - niscy. No w każdym razie w marcu Ninka wzrostowo była w 90 centylu (czy jakoś tak), a teraz się zatrzymała i wolniutko rośnie. Ale apetyt ma.
ja mam dwóch braci ciotecznych mają po ok. 190-200 cm a ojciec i matka ich po ok 170 cm....za to dziadkowie wysocy...

u nas Kuba w maju jak miał szczepienie to miał 87 cm...no ale on w sumie długi się urodził no i ja mam 178 cm a mąż 182 cm

Cytat:
Napisane przez cassie24 Pokaż wiadomość
Wiesz co Xavier podobnie jak Kevin je miód dziennie od 2go miesiąca życia, płatki na mleku krowim od nie pamiętam kiedy ale od dawna. Je wszystko to co my, jedynie nie pije gazowanego.
I niech sobie każdy mówi co chce, ja nikomu do talerza nie patrzę i się nie wtrącam.
Skoro moja pediatra problemu nie widzi, dzieci mam zdrowe jak dąb to w czym problem?
To samo odnośnie chodzenia z dzieckiem za ręce i przy meblach. Młody miał 7 miesięcy jak śmigał przy meblach sam miałam mu tego zabronić? 10 miesięcy to już biegał z Kevinem na boisku za piłką. Filmy mam, zdjęcia też bo to pamiątka
Co niektóre to zrobią burzę w wiadrze wody

Kurcze ja już dawno nie ważyłam i nie mierzyłam Xaviera ale za miesiąc tzn. w lipcu ma szczepienie więc sie dowiem. Ale duży jest bo nosi ubrania już na 92, jest o głowę niższy od Kevina, pulpecik też z Niego jest, ma na pewno ponad 10-11kg.

Ok zmykam bo pranie samo się nie rozwiesi.
ja jak skończył miesiąc zagęszczałam (swoje) mleko kaszą manną a co do jedzenia też je wszyściutko ale z wagą przystopował...zawsze był pulpet a teraz ma 87 cm (też nosi rozmiar 92 generalnie) i waży jakieś 13,5 kg....

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Dawidowi smakuje czerwona porzeczka wczoraj u mojej babci zajadal sie nia az sie uszy trzesly, prosto z krzaczka, nie umyte potem nazbieralam do miski i w domu wyplukalam i jadl dalej, jadl truskawki, winogrona, arbuza, pomarancze, nekratynki, czeresni jeszcze nie jadl
a moje truskawek nie chce

no to za USG

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

a z autami to różnie bywa...mój ojciec ma chyba 12 letniego Passata i jeździ jak marzenie
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 12:04   #175
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Ubrania nosi rozmiar 86

Tunia nadal nie mamy auta bo tz nie umie trafic na tego swojego wymarzonego
To duży Ninka nosi 80. Wkurzyłam się, bo nakupiłam jej za dużych sukienek Sukienki wiszą w szafie i czekają ;(

Buziaczku, mój znalazł wymarzone auto - małżon oświadczył, że zbiera na... porshe
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 12:06   #176
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Buziaczekk trzymam kciuki
nie wiem czy wytrzymam do wieczora aż wrócisz hehe
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 12:14   #177
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość
święty spokój

podobnie jak u nas: ja 158 (ale zawsze podaje 160 ) a mąż 186.
gorzej jak trafi a bedzie to szrot! Moj sie tak uparl na mondziaka, zobaczyl na stronie komisu i sie zakochal! Musial go miec. Mowilam: chlopie czys ty zwariowal? 8 letnie auto? 18 tys kosztowało. Uparł sie i kupił. I co? To bylo jedno wielke g. Naprawy mysle ze spokojnie przekroczyly cene zakupu. Pierwsze co to poszla nam przednia szyba, oczywiscie nie uznali tego musielismy placic (szyba pekla, zrobila sie rysa i "szla" dalej) potem to ja nwet nie pamietam co naprawialismy, ale to bylo tak: obok pracy malzon ma warsztat, to rano parkowal w warsztacie a po pracy odbieral . Pojechalismy nad morze ledwo co wrocilismy bo sie silnik zepsul. W koncu oddalismy badziewie do komisu i kupilismy porzadne auto. A w miedzyczasie CBŚ aresztowal wlasciciela komisu (tego gdzie kupilismy padake) za oszustwa podatkowe i jeszcze mąż był wzywany na świadka
ja też tylko (aż) święty spokój
Ale mieliscie pecha!
Ja kupuje auta od kuzyna. Bo on handluje i jestem z tego bardzo zadowolona!
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 12:20   #178
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Ja obstawiam drugiego chłopca u Buziaczka, a Wy?
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 12:27   #179
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

ja nie jestem dobra w te klocki, ale mam wrażenie że Buziaczekk będzie miała synka, już dawno o tym pisałam, ale życzę córeczki
a u Gabi jakoś druga dziewczynka, hehe zaznaczam, że moje przypuszczania z reguły się nie sprawdzają
u mati hmmm nie wiem
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 12:50   #180
dzikazaba
Raczkowanie
 
Avatar dzikazaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 342
GG do dzikazaba
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Moj Piotr 4 dni temu skonczyl 14 miesiecy, wazy 12 kg i ma 81 cm. Uslyszalam ze to sporo ma wczesniaka. Nie jest pulpetem, jest poprostu masywny. Nie po mnie bo ja mam 47 kg i 158 cm! Tyle ze T jest wysoki, ma 188 cm.
__________________
Piotruś 26.o4.2009
dzikazaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:56.