Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-24, 20:17   #2191
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

cieszę się, że pomogłam po dłuższym namyśle mogę z całą pewnością powiedzieć, że serum zrobiło swoje. używałam je czasem (raz dziennie/raz na dwa dni) na szyję i też jest gładsza i ma ładniejszy kolor, a przecież na nią nie używam zupełnie nic innego

i tak po cichu napiszę, że nie mogę się doczekać efektów po wakacjach, mam jeszcze drugie serum do zrobienia
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 14:52   #2192
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziewczyny mam może trochę głupie pytanie ale raczej nie jestem doświadczona w kręceniu własnych mazideł i tak sie zastanawiam..bo chciałabym zrobić tonik z kwasem laktobionowym na wodzie z konserwantem i tak się składa ,że nie mam ani spirytusu ani wódki na stanie,zeby wydenzyfekować szklaną butelkę, czy umycie jej płynem do naczyń i sparzenie wrzątkiem wystarczy?czy spirytus bedzie jednak niezbędny?
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 16:03   #2193
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
dziewczyny mam może trochę głupie pytanie ale raczej nie jestem doświadczona w kręceniu własnych mazideł i tak sie zastanawiam..bo chciałabym zrobić tonik z kwasem laktobionowym na wodzie z konserwantem i tak się składa ,że nie mam ani spirytusu ani wódki na stanie,zeby wydenzyfekować szklaną butelkę, czy umycie jej płynem do naczyń i sparzenie wrzątkiem wystarczy?czy spirytus bedzie jednak niezbędny?
Jeśli szklana, to możesz ją pogotować przez kilka minut, najlepiej w wodzie destylowanej. Albo umyć, przepłukać wodą destylowaną i wstawić wilgotną do czystej mikrofali (na jak długo? to już zależy od ustawień sprzętu, ja grzeję szkło 5-7 minut). Oczywiście trzeba potem odczekać, aż ostygnie, żeby sobie nie zrobić krzywdy.

A tak przy okazji - dezynfekowanie opakowań spirytusem z monopolowego to bardzo nieekonomiczna metoda. Można zamawiać spirytus skażony w większych opakowaniach, koszt litra to ok. 15 zł (np. firmy Amara, dostępny TUTAJ).

Osobiście używam alkoholu tylko do szybkiej dezynfekcji akcesoriów wcześniej zdezynfekowanych profesjonalnym preparatem (odkażam nim wszystko poza szkłem). Jeśli ktoś na poważnie myśli o robieniu kosmetyków w domu i nie jest to dla niego chwilowy kaprys, to naprawdę warto inwestować w odpowiednie płyny. Zresztą, jak kupimy koncentrat, inwestycja będzie bardzo opłacalna. Do najbezpieczniejszych należą środki na bazie czwartorzędowych związków amoniowych (ja używam koncentratów firmy Voigt, ale są tańsze, np. Dezynfektol B).
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 16:26   #2194
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jeśli szklana, to możesz ją pogotować przez kilka minut, najlepiej w wodzie destylowanej. Albo umyć, przepłukać wodą destylowaną i wstawić wilgotną do czystej mikrofali (na jak długo? to już zależy od ustawień sprzętu, ja grzeję szkło 5-7 minut). Oczywiście trzeba potem odczekać, aż ostygnie, żeby sobie nie zrobić krzywdy.

A tak przy okazji - dezynfekowanie opakowań spirytusem z monopolowego to bardzo nieekonomiczna metoda. Można zamawiać spirytus skażony w większych opakowaniach, koszt litra to ok. 15 zł (np. firmy Amara, dostępny TUTAJ).

Osobiście używam alkoholu tylko do szybkiej dezynfekcji akcesoriów wcześniej zdezynfekowanych profesjonalnym preparatem (odkażam nim wszystko poza szkłem). Jeśli ktoś na poważnie myśli o robieniu kosmetyków w domu i nie jest to dla niego chwilowy kaprys, to naprawdę warto inwestować w odpowiednie płyny. Zresztą, jak kupimy koncentrat, inwestycja będzie bardzo opłacalna. Do najbezpieczniejszych należą środki na bazie czwartorzędowych związków amoniowych (ja używam koncentratów firmy Voigt, ale są tańsze, np. Dezynfektol B).
Bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź
Nie mam mikrofali,więc pogotuję butelkę. Tez myslę,że dezynfekowanie spirtusem to zbyt droga metoda.
Rozejrzę sie za takim specyfikiem do odkażania bo zamierzam przezucić się na "domową produkcję kosmetyków", także dziękuję za te informacje.
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 10:08   #2195
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Gorąca prośba o pomoc:
Czy jesteście w stanie określić ile mniej więcej jest FEOGu przeliczając na krople? We wszystkich przepisach są podane krople, ja kupuję pierwszy raz FEOG i nie mam pojęcia na ile mi wystarczy
I jeszcze jedno pytanie - mam jeszcze Rokosal z BU i chętnie bym go zużyła w zastępstwie FEOG, ale nie wiem jak przeliczać krople, czy mają podobne działanie?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 12:12   #2196
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy próbowałyście wykonać balsam antycellulitowy z algami, którego receptura znajduje się na ZSK ? Klik
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 19:07   #2197
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
We wszystkich przepisach są podane krople, ja kupuję pierwszy raz FEOG i nie mam pojęcia na ile mi wystarczy
na bardzo długo starcza ok. roku , ale też zależy co robisz - tonik duzo i szybko sie zuzywa wiec idzie FEOG szybko . - Serum , krem na długo starczy

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Czy próbowałyście wykonać balsam antycellulitowy z algami, którego receptura znajduje się na ZSK ? Klik

Nie robilam , bo przestalam juz wierzyć że mi celulit zniknie .Wobec tego kupiłam liposomy na rostępy , a tak naprawde liczyłam na ujędnienie , czytając opis liposomów . Dodalam je do gotowego kremu bielendy Q1o i po 10 dniach celulit mi prawie zniknął . Nie wiem czyja to zasługa , bo ten krem Q10 , pierwszy raz stosuje , kupiłam go tylko dlatego że nie ma alkoholu , choc skład ma rewelacyjny , i dodalam jeszcze 5 % mocznika . Takich efektów nigdy żaden balsam na celulit mi nie dał .Jestem mega szczęśliwa patrząc na moje nogi
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-01, 19:31   #2198
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ostatnio zauważyłam, że zestaw witamin (all in one) już jest po dacie ważności - ok 1,5 miesiąca Myślicie, że może teraz zaszkodzić, czy mogę zuzyć? (nie zastało dużo, dosypuje porcajmi do hydrolatu czy dodaję do kremu)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 20:04   #2199
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Ostatnio zauważyłam, że zestaw witamin (all in one) już jest po dacie ważności - ok 1,5 miesiąca Myślicie, że może teraz zaszkodzić, czy mogę zuzyć? (nie zastało dużo, dosypuje porcajmi do hydrolatu czy dodaję do kremu)
Ja jak mam coś suchego, bliskiego końca terminu lub delikatnie przeterminowanego, to robię kosmetyk, który "długo nie postoi", np. żel do mycia lub mleczko do ciała. Do twarzy bym się nie odważyła.

Swoją drogą, im dłużej robię kosmetyki, tym częściej odnoszę wrażenie, że okresy ważności bardzo szybko się kończą. Dlatego prowadzę rejestr składników i staram się je dobrze wykorzystać. W innym razie niektóre produkty wyrzucałabym praktycznie nietknięte.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-08-01 o 20:09
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 20:17   #2200
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ja jak mam coś suchego, bliskiego końca terminu lub delikatnie przeterminowanego, to robię kosmetyk, który "długo nie postoi", np. żel do mycia lub mleczko do ciała. Do twarzy bym się nie odważyła.

Swoją drogą, im dłużej robię kosmetyki, tym częściej odnoszę wrażenie, że okresy ważności bardzo szybko się kończą. Dlatego prowadzę rejestr składników i staram się je dobrze wykorzystać. W innym razie niektóre produkty wyrzucałabym praktycznie nietknięte.
Dzięki

Bedę dodawać do balsamu i pójdzie raz-dwa

Mi z koleji ta mania już przeszła, zeszłam już z tych wszystkich olejów itp. teraz wykańczam witaminy i aloes

Zostanę tylko przy hyrolatach i toniku mleczno-różanym.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2010-08-01 o 20:18
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 20:20   #2201
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
na bardzo długo starcza ok. roku , ale też zależy co robisz - tonik duzo i szybko sie zuzywa wiec idzie FEOG szybko . - Serum , krem na długo starczy
Dzięki Ja tylko do toników wg przepisu Lorri potrzebuję, ale myślę, że ze trzy po 125 ml bym chciała zrobić.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 06:12   #2202
n123
Raczkowanie
 
Avatar n123
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 63
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ostatnio składając zamówienie na ZSK poprosiłam o jakiś miły gratis i otrzymałam macerat z zielonej herbaty i prawdę mówiąc nie bardzo wiem jak mogłabym go używać z żelem hialuronowym, mieszać z olejem, czy jak?

---------- Dopisano o 07:12 ---------- Poprzedni post napisano o 07:09 ----------

I jeszcze jedno pytanie dotyczące tego maceratu: czy nadaje się on dla cery trądzikowej (czy nie zapcha)? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi bo niby na stronie ZSK coś o nim pisze ale wolę spytać
n123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 10:06   #2203
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
na bardzo długo starcza ok. roku , ale też zależy co robisz - tonik duzo i szybko sie zuzywa wiec idzie FEOG szybko . - Serum , krem na długo starczy




Nie robilam , bo przestalam juz wierzyć że mi celulit zniknie .Wobec tego kupiłam liposomy na rostępy , a tak naprawde liczyłam na ujędnienie , czytając opis liposomów . Dodalam je do gotowego kremu bielendy Q1o i po 10 dniach celulit mi prawie zniknął . Nie wiem czyja to zasługa , bo ten krem Q10 , pierwszy raz stosuje , kupiłam go tylko dlatego że nie ma alkoholu , choc skład ma rewelacyjny , i dodalam jeszcze 5 % mocznika . Takich efektów nigdy żaden balsam na celulit mi nie dał .Jestem mega szczęśliwa patrząc na moje nogi

Ja również przestałam wierzyć, że przegnam cellulit, stosowałam mnóstwo balsamów i nic, dlatego zapytałam o ten.
Twój post dał mi nadzieję, że może i ja pozbędę się tego paskudztwa
Powiedz mi proszę przez ile stosowałaś ten krem, czy ćwiczyłaś, jak mocno miałaś zaawansowany cellulit i czy na jedną tubkę kremu Q10 starczy 15 ml ekstraktu i 10 g mocznika (dopiero się uczę wytwarzać kosmetyki ).
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 10:56   #2204
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez n123 Pokaż wiadomość
Ostatnio składając zamówienie na ZSK poprosiłam o jakiś miły gratis i otrzymałam macerat z zielonej herbaty i prawdę mówiąc nie bardzo wiem jak mogłabym go używać z żelem hialuronowym, mieszać z olejem, czy jak?

---------- Dopisano o 07:12 ---------- Poprzedni post napisano o 07:09 ----------

I jeszcze jedno pytanie dotyczące tego maceratu: czy nadaje się on dla cery trądzikowej (czy nie zapcha)? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi bo niby na stronie ZSK coś o nim pisze ale wolę spytać
Macerat to poprostu (upraszczając) rodzaj oleju więc na pewno mozesz sobie pomieszać z jakimś innym olejem do ekspresowego serum z kwasem hialuronowym również się nada do cery trądzikowej się nadaje ponieważ ma właściwości łągodzące (wypryski będą się szybciej goić) a ponadto zielona herbata jest źródłem przeciwutlaniaczy więc dodatkowo będize działać przeciwstarzeniowo
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 11:53   #2205
n123
Raczkowanie
 
Avatar n123
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 63
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Macerat to poprostu (upraszczając) rodzaj oleju więc na pewno mozesz sobie pomieszać z jakimś innym olejem do ekspresowego serum z kwasem hialuronowym również się nada do cery trądzikowej się nadaje ponieważ ma właściwości łągodzące (wypryski będą się szybciej goić) a ponadto zielona herbata jest źródłem przeciwutlaniaczy więc dodatkowo będize działać przeciwstarzeniowo
Dzięki za odpowiedź
n123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 16:23   #2206
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Ja również przestałam wierzyć, że przegnam cellulit, stosowałam mnóstwo balsamów i nic, dlatego zapytałam o ten.
Twój post dał mi nadzieję, że może i ja pozbędę się tego paskudztwa
Powiedz mi proszę przez ile stosowałaś ten krem, czy ćwiczyłaś, jak mocno miałaś zaawansowany cellulit i czy na jedną tubkę kremu Q10 starczy 15 ml ekstraktu i 10 g mocznika (dopiero się uczę wytwarzać kosmetyki ).
Ja ćwicze wcieranie balsamow , aż mi się ręce umięśniły serio troche trzeba pomasować i tyle . Na tubke Q10 wystarczy 10g mocznika i 15 ml ekstraktu . Zrób na trzy porcje , żeby zużyć szybko lub dokup FEOG .Z kremu zrobi się taki balsam .
Tak jak już pisałam , po 10 dniach widze bardzo dużą różnice w celulicie .Musze mocno ścisnąć skóre żeby coś jeszcze zobaczyć a jak zakładam noge na noge to mam idealną gładź , a wcześniej było widać wyraźny celulit .Zobaczymy jak będzie po miesiącu , ale to co teraz mam całkowicie mnie uszczęsliwia

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2010-08-02 o 16:25
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 09:28   #2207
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez n123 Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno pytanie dotyczące tego maceratu: czy nadaje się on dla cery trądzikowej (czy nie zapcha)?
Macerat jest na bazie oleju słonecznikowego. Czy zapcha? Nie ma reguły, wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Mnie zapychają wszystkie oleje stosowane bez rozcieńczania lub w zbyt dużym stężeniu.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 13:13   #2208
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Ja ćwicze wcieranie balsamow , aż mi się ręce umięśniły serio troche trzeba pomasować i tyle . Na tubke Q10 wystarczy 10g mocznika i 15 ml ekstraktu . Zrób na trzy porcje , żeby zużyć szybko lub dokup FEOG .Z kremu zrobi się taki balsam .
Tak jak już pisałam , po 10 dniach widze bardzo dużą różnice w celulicie .Musze mocno ścisnąć skóre żeby coś jeszcze zobaczyć a jak zakładam noge na noge to mam idealną gładź , a wcześniej było widać wyraźny celulit .Zobaczymy jak będzie po miesiącu , ale to co teraz mam całkowicie mnie uszczęsliwia
FEOG mam w domu, więc zrobię z całej tubki
Mam tylko nadzieję, że uda mi się wszystkie składniki wymieszac bagietką
Myslałam nad tym żeby dodac pół ekstraktu przeciw rozstępom i pół antycellulitowego Co Ty na to ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 01:04   #2209
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
FEOG mam w domu, więc zrobię z całej tubki
Mam tylko nadzieję, że uda mi się wszystkie składniki wymieszac bagietką
Myslałam nad tym żeby dodac pół ekstraktu przeciw rozstępom i pół antycellulitowego Co Ty na to ?
bez problemu się rozpuszcza wszystko .
Ja bym na początek dala uderzeniową dawke tylko jednych liposomów , czyli 7% tak przez okres dwóch tygodni , i zobaczyla efekty , a potem bym coś zaczęła mieszać . Dopiero pierwszy raz testuje liposomy do ciała , więc tylko tak na intuicje moge się wypowiedzieć
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 08:25   #2210
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Naszło mnie na aromaterapię .Upatrzyłam sobie kilka olejków eterycznych na zsk (słodka pomarańcza,sosna,eukalipt us,).
Możecie polecić olejki eteryczne z tej firmy? bo czytałam kilka opinii ,że mają dziwny zapach niespotykany w pollena aroma lub na mazidłach.A chciałam zamówić przy okazji zakupów żeby nie płacić specjalnie 2 razy za przesyłkę skąd indziej.
Planuję stosować je do kominka/
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 08:33   #2211
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
bez problemu się rozpuszcza wszystko .
Ja bym na początek dala uderzeniową dawke tylko jednych liposomów , czyli 7% tak przez okres dwóch tygodni , i zobaczyla efekty , a potem bym coś zaczęła mieszać . Dopiero pierwszy raz testuje liposomy do ciała , więc tylko tak na intuicje moge się wypowiedzieć
a czy liposomów można dodać też do innego balsamu antycellulitowego, no serum drenującego z ziai?
Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
Naszło mnie na aromaterapię .Upatrzyłam sobie kilka olejków eterycznych na zsk (słodka pomarańcza,sosna,eukalipt us,).
Możecie polecić olejki eteryczne z tej firmy? bo czytałam kilka opinii ,że mają dziwny zapach niespotykany w pollena aroma lub na mazidłach.A chciałam zamówić przy okazji zakupów żeby nie płacić specjalnie 2 razy za przesyłkę skąd indziej.
ja mam olejek cytrynowy z zsk i ma bardzo ładny zapach, typowy dla cytryny
Planuję stosować je do kominka/
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 13:29   #2212
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
a czy liposomów można dodać też do innego balsamu antycellulitowego, no serum drenującego z ziai?
nie znam składu ziaji . Należy unikać alkoholi prostych , w balsamie - kremie mogą być tylko alkohole tłuszczowe . I dobrze byloby mieć jako baze gęsty krem , żeby nie smarować się samą wodą .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 14:01   #2213
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
nie znam składu ziaji . Należy unikać alkoholi prostych , w balsamie - kremie mogą być tylko alkohole tłuszczowe . I dobrze byloby mieć jako baze gęsty krem , żeby nie smarować się samą wodą .
faktycznie, ma alkohol - a liposomów nie można z nim łączyć, prawda?
chyba więc muszę kupić ten balsam bielendy
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 14:10   #2214
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
faktycznie, ma alkohol - a liposomów nie można z nim łączyć, prawda?
chyba więc muszę kupić ten balsam bielendy

No nie można , bo alkohol je rozpuści i liposomy tracą sens . Ciężko znaleźć antycelulit bez tych "złych" alkoholi , ale Bielenda Q10 jest ok . i jest gęsta a to ważne bo liposomy bardzo rozcieńczają krem .
To pokusze cię jeszcze - ma liliowy kolorek i ładnie pachnie
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 19:50   #2215
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Właśnie robię pierwsze zamówienie w ZSK i przy kilku produktach nie rozwija mi się najmniejsza pojemność, np. tutaj -http://www.zrobsobiekrem.pl/?koszyk,18&iProductAdd=27 8&iQuantity=1
Czy to znaczy, że aktualnie jest niedostępny? czy to błąd strony? co zrobić?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 20:28   #2216
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
Naszło mnie na aromaterapię .Upatrzyłam sobie kilka olejków eterycznych na zsk (słodka pomarańcza,sosna,eukalipt us,).
Możecie polecić olejki eteryczne z tej firmy? bo czytałam kilka opinii ,że mają dziwny zapach niespotykany w pollena aroma lub na mazidłach.A chciałam zamówić przy okazji zakupów żeby nie płacić specjalnie 2 razy za przesyłkę skąd indziej.
Planuję stosować je do kominka/
Miałam pomarańczę i pachnie cudnie świeżą pomarańczą, polecam też olejek grejpfrutowy, jest bardzo rześki, też cudny. Sosny i eukaliptusa nie miałam.
Natomiast zawiodłam się na lawendzie. Myślałam, że będzie pachnieć delikatnie, a jak dla mnie zapach jest ostry

Edytowane przez durka
Czas edycji: 2010-08-05 o 20:31
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 23:26   #2217
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam dziewczyny, na biochemii jestem nowa, więc jeszcze nie z wsztskim sobie radzę, ale szybko się uczę Mogę jeszcze raz poprosić o poradę? Juz kilka wątków zasypałam swoimi pytaniami

Chcę zrobić serum/krem do stosowania miejscowego na naczynka (płatki nosa). znalazłam coś takiego: czy ktoś mógłby sprawdzić i podpowiedzieć, czy wyjdzie mi z tego serum?

http://www.zrobsobiekrem.pl/?282,eks...nia-krwionosne

Czy jesli w tym przepisie: http://www.zrobsobiekrem.pl/?293,lip...ojrzalej-30-ml
zmodyfikowałabym go sobie tak:

Faza olejowa:
macerat z zielonej herbaty/ z arniki/olej zimnotł. z orzechów laskowych- który najlepszy?
SLP

Faza wodna:
kwas hialuronowy 1%
hydrolat oczarowy
może jeszcze ekstrakt z kasztanowca, jakieś witaminki?

Dodatki: guma ksantanowa
liposomy na pękające naczynka

Wyszłoby coś z tego? ;D Co jeszcze mogłabym dodać, żeby jak najlepiej dawwał sobie radę z rozszerzonymi naczynkami?

Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek rady/sugestie


Natalia- ten balsam o którym mówisz to ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...y-i-blizny.htm ?
I tylko wymieszać z liposomkami i mocznikiem?
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 00:53   #2218
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Właśnie robię pierwsze zamówienie w ZSK i przy kilku produktach nie rozwija mi się najmniejsza pojemność, np. tutaj -http://www.zrobsobiekrem.pl/?koszyk,18&iProductAdd=27 8&iQuantity=1
Czy to znaczy, że aktualnie jest niedostępny? czy to błąd strony? co zrobić?
Moim zdaniem inna pojemność po prostu nie jest dostępna, ale mogę się mylić. Najlepiej zrobisz kontaktując się bezpośrednio ze sklepem. Na stronie z opisem produktu pod przyciskiem "Do koszyka" jest link "masz pytania?" Wystarczy na niego kliknąć i wysłać zapytanie.

Edytowane przez arat
Czas edycji: 2010-08-06 o 00:55
arat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 09:19   #2219
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Maggie_90;21184272
Chcę zrobić serum/krem do stosowania miejscowego na naczynka (płatki nosa). znalazłam coś takiego: [B
czy ktoś mógłby sprawdzić i podpowiedzieć, czy wyjdzie mi z tego serum?
[/B]
http://www.zrobsobiekrem.pl/?282,eks...nia-krwionosne

Czy jesli w tym przepisie: http://www.zrobsobiekrem.pl/?293,lip...ojrzalej-30-ml
zmodyfikowałabym go sobie tak:

Faza olejowa:
macerat z zielonej herbaty/ z arniki/olej zimnotł. z orzechów laskowych- który najlepszy?
SLP

Faza wodna:
kwas hialuronowy 1%
hydrolat oczarowy
może jeszcze ekstrakt z kasztanowca, jakieś witaminki?

Dodatki: guma ksantanowa
liposomy na pękające naczynka

Wyszłoby coś z tego? ;D Co jeszcze mogłabym dodać, żeby jak najlepiej dawwał sobie radę z rozszerzonymi naczynkami?

Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek rady/sugestie
Serum z tego wyjdzie, też robię podobne, tylko przeciwzmarszczkowe, modyfikując ten eliksir ZySK-owy.

Do cery naczynkowej najlepszy będzie macerat herbaciany albo z arniki, ewentualnie z kasztanowca (z Mazideł). Mogłabyś do tego dodać jeszcze kompleks na naczynka z Naturalisa - podobno jest rewelacyjny. Witamina C jest dobra na naczynka. Rozjaśni i uspokoi cerę także witamina B3, ale najlepiej w wersji niedrażniącej - taka też jest w Naturalisie.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 10:53   #2220
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Bardzo bardzo dziękuję Zamówienie zrobione
w międzyczasie smaruję się tonikiem wybielającym własnej roboty i w sumie po 3 dniach plamy potrądzikowe są lekko wybielone, widć różnicę, nawet mama zauważyła
Serum ekspresowe z jedwabiem jest bardzo fajne, ale rano miałam lekko tłusty film na twarzy, nie wiem czy to wina oleju konopnego czy jedwabiu właśnie, po oleju z nasion czarnej porzeczki czegoś takiego nie było.

Cera jest super nawilżon, w dotyku świetna, le dziwna trochę w wyglądzie...

czekam na kwas mlekowy i tonik z kwasem migdałowym 5% zaatakuje moje blizny ;D
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.