Ciaza i porod w UK - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-02, 13:39   #4861
Diari
Rozeznanie
 
Avatar Diari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 721
Dot.: Ciaza i porod w UK

Vedma serdecznie gratuluję !!!
__________________
Tomasz 04.07.2010
Diari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 13:52   #4862
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Ciaza i porod w UK

BRAWO VEDMA!!!!

teraz ja! teraz ja!


mam mieszane uczucia co do tych zdjec...
owszem sa pomyslowe i wygladaja fajnie ale nie wiem czy to nie meczace dla takiego malenstwa

ewcia nie boj sie
ja sie juz nie boje... chce jaknajszybciej i jusz...
ale tak tydzien temu bylam przerazona
nie ma sie co bac
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.

Edytowane przez potty
Czas edycji: 2010-08-02 o 13:55
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 14:57   #4863
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Ciaza i porod w UK

Vedma gratulacje
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 15:10   #4864
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Ciaza i porod w UK

Dziekuje za gratulacje, dziewczyny, naprawde Szkoda ze nie wpadalam na pomysl, zeby poprosic ktoras z dziewczyn z emigranckiego watku, zeby Wam przekazaly, ze pojechalam rodzic
Po przeczytaniu posta Diari doszlam do wniosku, ze nie bede opisywac swojego porodu. Nie ma sensu straszenie dziewczyn, ktore sa jeszcze przed rozwiazaniem. Skupie sie wiec na pozytywach:
  • Udalo mi sie urodzic 30-go w piatek, dokladnie tak, jak chcialam! Ach, ta sila autosugestii!
  • O 3.20 nad ranem odeszly mi wody i zdazylam dobiec do lazienki zanim moja wkladka przesiakla, wiec materac zostal uratowany
  • Mialam swietna opieke, cudowna, zarowno podczas porodu jak i po nim. Prywatne kliniki w PL niech sie schowaja!
  • Myslicie, ze to banal i frazes, jak mowia: "Jak bedziesz trzymac dziecko w ramionach, to wszystko zmieni, zapomnisz o porodzie itp itd"? To lepiej w to uwierzcie Adas jest tak fajny, ze chcemy ich miec wiecej (no, niekoniecznie Adasiow, moga tez byc Amelki)
  • Mimo cesarskiego ciecia od poczatku moglam karmic piersia i moj maly smok niewiele stracil na wadze
Cytat:
Napisane przez indiria Pokaż wiadomość
często zastanawiałam się gdzie ten obiecany noworodek który tylko powinien spac i jeśc .
Jak to gdzie? Spi sobie przy mnie w koszyczku

Cytat:
Napisane przez Diari Pokaż wiadomość
Opisze wam jak wyglądał mój poród. Dziewczyny, które są w ciąży i boją się porodu, może lepiej niech nie czytają
Diari, jak tam Twoj baby blues? Mam nadzieje, ze powoli mija.
Tak sie zastanawiam, jesli mi samopoczucie (psychiczne, bo fizycznie jest troche gorzej) jeszcze nie padlo, to co, ominie mnie ten baby blues czy bede go miala pozniej??

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
czuje ze tez bede miec niezlego baby blusa
Tez mi sie tak wydawalo, a tu nic. Odkad zobaczylam malego jestem w euforii

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
do czasu, gdy będę mogła MT poużywać to minie trochę czasu... no jeszcze jakieś 19-20tygodni

NIm jednak to nastąpi to chyba po zakupie będę na miśku trenować.
Moj TZ trenowal na misiu uzywanie nosidelka Baby Bjorn

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
teraz ja! teraz ja!
Co, nie mozesz sie juz doczekac, nie?
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 15:12   #4865
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Ciaza i porod w UK

HV chyba o nas zapomniała... Miała być o 15. Zawsze była punktualnie, a raz nawet przyszła za wcześnie.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 15:17   #4866
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Ciaza i porod w UK

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
HV chyba o nas zapomniała... Miała być o 15. Zawsze była punktualnie, a raz nawet przyszła za wcześnie.
spokojnie, moze cos ja zatrzymałoalbo jest u kogos i wizyta sie przedłuza

Vedma super, ze jestes w tak dobrym nastrojuTeraz ciesz sie kazda chwila macierzyństwa
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 15:35   #4867
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Ciaza i porod w UK

Vedma prosze natentychmiast opowiedziec to czego nie chcesz opowiedziec i nie przejmowac sie ze nas wystraszysz...
nam - mama w UK z Wizazu nic nie jest straszne!
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 15:52   #4868
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Ciaza i porod w UK

HV przyszła zaraz jak wysłałam poprzedniego posta

Dorotka waży 3920g, czyli przez tydzień przybrała na wadze 190g. Mierzy 53cm-a miesiąc temu jak tż ją mierzył to mu wyszło 58cm Nie wiem jakim cudem.
Ogólnie wszystko jest ok, mam nadzieję, że pojutrze GP to potwierdzi

Za tydzień HV ma mi przynieść formularz do wypełnienia odnośnie mojego samopoczucia po ciąży (już w szpitalu mi mówili że coś takiego dostanę)-czy któraś z Was już to wypełniała? O co pytają? Na szczęście formularz dostanę po polsku

Niunia znów zasnęła
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 16:03   #4869
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Ciaza i porod w UK

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
HV przyszła zaraz jak wysłałam poprzedniego posta

Dorotka waży 3920g, czyli przez tydzień przybrała na wadze 190g. Mierzy 53cm-a miesiąc temu jak tż ją mierzył to mu wyszło 58cm Nie wiem jakim cudem.
Ogólnie wszystko jest ok, mam nadzieję, że pojutrze GP to potwierdzi

Za tydzień HV ma mi przynieść formularz do wypełnienia odnośnie mojego samopoczucia po ciąży (już w szpitalu mi mówili że coś takiego dostanę)-czy któraś z Was już to wypełniała? O co pytają? Na szczęście formularz dostanę po polsku

Niunia znów zasnęła
ja to miałam ale po ang

niepamietam dokladnie pytan, ale bylo cos takiego czy denerwuje cie płacz dziecka, czy jestes zmeczona, smutna cos w tym rodzajupózniej jeszcze jedno wypełniałam
dla Dorotki
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 16:37   #4870
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Ciaza i porod w UK

Hej baby,byście się do jakieś roboty wzięły ,a nie piszecie i piszecie,a ja potem nadrobić nie mogę i nie nadrobię

Kupiłam wczoraj chustę z Premaxxa za 10 funtów,nowiutką . Co o niej myślicie? Słyszałam,że to dobra firma

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...196FQ933JHQ46H

Vedma jeszcze raz gratuluję serdecznie i mam nadzieję,że nie gniewasz się,że dałam cynk,że rodzisz Pokaż Adasia . Jak się czujesz?

Luna podoba mi się to Mei Tai,ale boję się,że za dużo czasu zajęłoby mi wiązanie,co przy Milence nie miałoby racji bytu,dlatego zdecydowałam się na baby bag sling

Blonde_hair moja mała ma takiego Kubusia,jak twój Sebus konika i wogóle na nią nie działa,rzuciał go w kąt łóżeczka i wogóle się nie interesuje

Jaolaoo pani Jolu jestem Fajna ta mata

Hanjah ja mam to coś co świeci i gra z Tomy i zamierzam używac tego zamiennie z karuzelką. To z Tomy ma pomóc dziecku usnąć,wyświetla slajdy na suficie i gra kołysanki. Karuzelką powinno sie na noc ściągać,bo ma pobudzać dziecko. Moja Milusia zainteresowała się karuzelką ok. 2mc życia. Miałam najprostszą ze zwierzątkami z Mothercare i jestem z niej zadowolona,nie wiedzę sensu w wydawaniu kroci na karuzelki z FP. Ponoz najlepsze są nie kolorowe,ale czarno białe w trójkąty,paski itp,bo najbardziej pobudzają zmysły dziecka

Indiria ślicznie Lidunia wygląda w chuście A jak zamierzasz ubierac ją w ziemie pod chustę, o ile zamierzasz ją używać?

Diari wspołczuję porodu,ważne,że juz po wszystkim i możesz cieszyć sie synkiem

Uciekam na spacerek z małą,jak wrócę to dokończę ...
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 16:51   #4871
Diari
Rozeznanie
 
Avatar Diari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 721
Dot.: Ciaza i porod w UK

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Diari, jak tam Twoj baby blues? Mam nadzieje, ze powoli mija.
Tak sie zastanawiam, jesli mi samopoczucie (psychiczne, bo fizycznie jest troche gorzej) jeszcze nie padlo, to co, ominie mnie ten baby blues czy bede go miala pozniej??
U mnie to nie był do końca baby blues, raczej dołek spowodowany martwieniem się o dziecko, czy z nim wszystko ok. Ja jestem straszną panikarą i czasami wkręcam sobie różne dziwne rzeczy. A bo nóżką lub rączką ruszył inaczej niż normalnie, bo jakiś dzwięk dziwny wydał (dziwny dla mnie, dla innych normalny)itp. Krótko mówiąc jestem lekko stuknięta Raz nawet pojechaliśmy do szpitala, bo mały miał dziwne drgawki (oczywiście tylko ja panikowałam), okazało się, że przez to, że nie chce jeść spadł mu poziom cukru i dlatego miał te drgawki.
__________________
Tomasz 04.07.2010
Diari jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 17:05   #4872
suwa89
Zadomowienie
 
Avatar suwa89
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 244
Dot.: Ciaza i porod w UK

Hej dziewczyny !
Mam pytanie ile czekałyście na zgłoszenie ze szpitala w UK na wizyty w sprawie ciąży, chodzi mi o spotkanie i otrzymanie tej zielonej kartoteki kobiety w ciąży...
Doktorka w DP powiedziała mi że 10 dni, ja czekam już powyżej 2 tygodnie i się zaczynam martwić bo chciałam pojechać do PL

W ogóle wydaje mi się że będę w 14 a 15 tyg ciąży, prócz wizyty w PL klinice (usg 2d 3d i 4d) i badania ginekologicznego nie mam żadnych innych typu krew, mocz, sprawdzenie grup krwii itp. zaczynam się martwić hM... czy któraś z was też miała podobnie?
__________________
jestem m a m ą
***
zapuszczam włosy
dbam o figurę (waga 50 kg jest super!)
dbam o paznokcie
myślę o synku
idę do przodu, zapominam...
suwa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 17:19   #4873
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Ciaza i porod w UK

Cytat:
Napisane przez suwa89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !
Mam pytanie ile czekałyście na zgłoszenie ze szpitala w UK na wizyty w sprawie ciąży, chodzi mi o spotkanie i otrzymanie tej zielonej kartoteki kobiety w ciąży...
Doktorka w DP powiedziała mi że 10 dni, ja czekam już powyżej 2 tygodnie i się zaczynam martwić bo chciałam pojechać do PL

W ogóle wydaje mi się że będę w 14 a 15 tyg ciąży, prócz wizyty w PL klinice (usg 2d 3d i 4d) i badania ginekologicznego nie mam żadnych innych typu krew, mocz, sprawdzenie grup krwii itp. zaczynam się martwić hM... czy któraś z was też miała podobnie?
Wiele zalezy od regionu.
U mnie jest tak, ze najpioerw wizyta u GP, później w okolicach 8 tygodnia pierwsza wizyta u położnej i wówczas otrzymałam książkę ciąży.

W razie czego zadzwoń.


A tutaj linki co do opieki i ilości spotkań, badań itd.
http://www.babycentre.co.uk/pregnanc...lappointments/


http://www.nhs.uk/Conditions/antenat...hat-is-it.aspx
http://www.patient.co.uk/doctor/Antenatal-Care.htm
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 18:16   #4874
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: Ciaza i porod w UK

Dziekuje za mile powitanie. Wlasnie wrocilam od GP. Chyba sie doktorek zdziwil, ze przyszlam w ogole na ta wizyte. No ale jednak cos tam wpisal do moich akt, zeby pielegniarka wiedziala, ze sie do niej wybieram na test krwi.
W klinice jedno mi mowili, a doktorek drugie. W klinice chcieli zebym jeszcze 3 miesiace na tabletkach antykoncepcyjnych zostala i brala w tym czasie kwas foliowy. Doktorek mowil, ze moge juz teraz zaczac starania (a ja 2 paczki kondomow kupilam!!!). No to jak na razie czekam na jakis normaly okres... bo bylam na cerazette to okres byl, albo go nie bylo. Bardzo nieregularnie. Jak sie skoncza prezerwatywy, to bedzie ZNAK do dzialania .
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 18:42   #4875
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Ciaza i porod w UK

ursull ja miałam chustę w podobnym kaształcie do tego Premaxxa. Była .. i jest w porządku

Ja będę motać, a TŻ pewnie przy niej zostanie (no chyba, ze jemu się też motanie spodoba)
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 18:48   #4876
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Ciaza i porod w UK

Vedma gratulacje!
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 19:04   #4877
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Ciaza i porod w UK

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
Vedma jeszcze raz gratuluję serdecznie i mam nadzieję,że nie gniewasz się,że dałam cynk,że rodzisz Pokaż Adasia . Jak się czujesz?
Absolutnie sie nie gniewam, wrecz przeciwnie. Na razie nie chce wklejac zdjecia malego, ja mam hopla jesli chodzi o umieszczanie prywatnych zdjec w internecie... A jesli chodzi o samopoczucie, to swietnie sie czuje, dziekuje, mam mnostwo energii, z ktora nie wiem, co robic, bo Adaś tylko je i spi Co prawda boli mnie jeszcze to i owo, ale do wyjazdu do PL (za 6 tyg!) powinno sie zagoic

Cytat:
Napisane przez Diari Pokaż wiadomość
U mnie to nie był do końca baby blues, raczej dołek spowodowany martwieniem się o dziecko, czy z nim wszystko ok. Ja jestem straszną panikarą i czasami wkręcam sobie różne dziwne rzeczy. (...) Krótko mówiąc jestem lekko stuknięta
Diari, ja zawsze myslalam, ze taka ze mnie twardzielka, a teraz, jak Adam spi za spokojnie, to sprawdzam, czy oddycha tez mi sie jakas straszna nadopiekunczosc wlaczyla, koszmar!

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Vedma gratulacje!
O prosze, kto sie tu ujawnil! dzieki!
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 19:19   #4878
Diari
Rozeznanie
 
Avatar Diari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 721
Dot.: Ciaza i porod w UK

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Diari, ja zawsze myslalam, ze taka ze mnie twardzielka, a teraz, jak Adam spi za spokojnie, to sprawdzam, czy oddycha tez mi sie jakas straszna nadopiekunczosc wlaczyla, koszmar
ja przez pierwszy tydzień, to prawie cały czas siedziałam przy koszyku i sprawdzałam czy oddycha i czy wszystko ok, a teraz od czasu do czasu sprawdze
__________________
Tomasz 04.07.2010
Diari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 20:03   #4879
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Ciaza i porod w UK

dziewczyny... a mozecie mi powiedziec czy gubilyscie te czopy? czy mialyscie 'show'?
gdzies wyczytalam ze to nie jest regula ale zazwyczaj sie zdarza... czasem zaraz przed porodem a czasem dlugo dlugo przed
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 20:08   #4880
pinkheart
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 7
Dot.: Ciaza i porod w UK

Czesc dziewczyny
Mam pytanie czy mozecie mi powiedziec jak wyglada opieka nad ciezarna w UK. Pojechalam 2 tygodnie temu na urlopik do Polski i tam sie dowiedzialam ze jestem w ciazy, niestety lekarz nie powiedzial mi ktory to tydzien tylko ze ciaza jest wczesna i zarodek ma 4,1mm. Lekarz przepisal mi luteine i biore ja do dzisiaj. Po powrocie z Pl tydzien temu poszlam do przychodni do swojego lekarz i zglosilam mu ze jestem w ciazy on to zapisal i powiedzial ze mam za tydzien ( czyli dzisiaj ) zadzwonic do przychodni do pielegniarki, dzwonilam ale przychodnia byla zamknieta i tak naprawde nie wiem jak dalej to wyglada a tez sie troche martwie bo slyszalam ze tutaj do 3 miesiaca nie dbaja o ciaze Nie wiem jak dlugo bede musiala czekac na jakas wizyte gdzie lekarz zbada czy z dzidziulkiem wszystko wpozadku, martwie sie troszke bo mam od kilku dni dziwne zolte uplaty w duzych ilosciach bez jakichkolwiek innych objawow ciazy. Pozdrawiam
pinkheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 20:18   #4881
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Ciaza i porod w UK

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
dziewczyny... a mozecie mi powiedziec czy gubilyscie te czopy? czy mialyscie 'show'?
gdzies wyczytalam ze to nie jest regula ale zazwyczaj sie zdarza... czasem zaraz przed porodem a czasem dlugo dlugo przed
mi czop odchodził po kawalku na ponad 3 tyg przed porodemPamietam, ze on dostarczył mi takiego stracha, bo to cholerstwo zaczeło wylazic w 34 tyg...pozniej czytałam w internecie(wiem, ze to najgłupsze)ze poród tuz tuz...ale mialam stracha, bo jeszcze było duuuuuuzo czasu do terminu

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość

Diari, ja zawsze myslalam, ze taka ze mnie twardzielka, a teraz, jak Adam spi za spokojnie, to sprawdzam, czy oddycha tez mi sie jakas straszna nadopiekunczosc wlaczyla, koszmar!
tez to przerabiałam...a teraz zagladam czy sobie kołderki nie zakłada na buzkechyba zawsze cos bedzie, co bedziemy sprawdzac

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Ursull za chuste. Świetna jest

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez pinkheart Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny
Mam pytanie czy mozecie mi powiedziec jak wyglada opieka nad ciezarna w UK. Pojechalam 2 tygodnie temu na urlopik do Polski i tam sie dowiedzialam ze jestem w ciazy, niestety lekarz nie powiedzial mi ktory to tydzien tylko ze ciaza jest wczesna i zarodek ma 4,1mm. Lekarz przepisal mi luteine i biore ja do dzisiaj. Po powrocie z Pl tydzien temu poszlam do przychodni do swojego lekarz i zglosilam mu ze jestem w ciazy on to zapisal i powiedzial ze mam za tydzien ( czyli dzisiaj ) zadzwonic do przychodni do pielegniarki, dzwonilam ale przychodnia byla zamknieta i tak naprawde nie wiem jak dalej to wyglada a tez sie troche martwie bo slyszalam ze tutaj do 3 miesiaca nie dbaja o ciaze Nie wiem jak dlugo bede musiala czekac na jakas wizyte gdzie lekarz zbada czy z dzidziulkiem wszystko wpozadku, martwie sie troszke bo mam od kilku dni dziwne zolte uplaty w duzych ilosciach bez jakichkolwiek innych objawow ciazy. Pozdrawiam
jak dzisiaj spotkanie nie wypaliło to idz jutroa jak jutro sie Toba nikt nie zainteresuje to pojutrze.Powinni Cie umowiccie na spotkanie z polozna( ale to ok.10-12 tyg)wszystko zalezy od regionu
A z tymi 3 miesiacaami to niezawsze tak...ja np. wymusiłam usg w 7 tyg bo miaąłm minimalne plamienia i sie mna zajeli dosc wczesnieTroszke trzeba symulowac
Gratuluje i zycze zdrówka!
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 20:19   #4882
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Ciaza i porod w UK

Cytat:
Napisane przez pinkheart Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny
Mam pytanie czy mozecie mi powiedziec jak wyglada opieka nad ciezarna w UK. Pojechalam 2 tygodnie temu na urlopik do Polski i tam sie dowiedzialam ze jestem w ciazy, niestety lekarz nie powiedzial mi ktory to tydzien tylko ze ciaza jest wczesna i zarodek ma 4,1mm. Lekarz przepisal mi luteine i biore ja do dzisiaj. Po powrocie z Pl tydzien temu poszlam do przychodni do swojego lekarz i zglosilam mu ze jestem w ciazy on to zapisal i powiedzial ze mam za tydzien ( czyli dzisiaj ) zadzwonic do przychodni do pielegniarki, dzwonilam ale przychodnia byla zamknieta i tak naprawde nie wiem jak dalej to wyglada a tez sie troche martwie bo slyszalam ze tutaj do 3 miesiaca nie dbaja o ciaze Nie wiem jak dlugo bede musiala czekac na jakas wizyte gdzie lekarz zbada czy z dzidziulkiem wszystko wpozadku, martwie sie troszke bo mam od kilku dni dziwne zolte uplaty w duzych ilosciach bez jakichkolwiek innych objawow ciazy. Pozdrawiam


Po pierwsze witaj
Po drugie:
Po trzecie w tym wątku masz pełno informacji, choćby tutaj wrzucone linki dotyczące opieki
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=4873


Po czwarte: dbają o ciążę, ale w inny sposób niż w Polsce.
z jakiego powodu lekarz przepisał ci luteinę?
TP możesz obliczyć na podstawie daty ostatniej miesiączki
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici

Edytowane przez ***luna
Czas edycji: 2010-08-02 o 20:20
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 20:20   #4883
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Ciaza i porod w UK

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
dziewczyny... a mozecie mi powiedziec czy gubilyscie te czopy? czy mialyscie 'show'?
gdzies wyczytalam ze to nie jest regula ale zazwyczaj sie zdarza... czasem zaraz przed porodem a czasem dlugo dlugo przed
Tak, odchodzil mi od poniedzialku, a we wtorek rano mialam nawet leciutkie krwawienie, czyli u mnie to bylo tuz przed porodem

Cytat:
Napisane przez pinkheart Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny
Mam pytanie czy mozecie mi powiedziec jak wyglada opieka nad ciezarna w UK.
Temat-rzeka! Moze po prostu zapoznaj sie z tym watkiem? Czytaj go sobie po kawaleczku, na pewno znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE swoje pytania Ja jestem bardzo zadowolona z opieki podczas ciazy i porodu oraz bezposrednio po porodzie. Jesli chodzi o opieke nad noworodkiem - zobaczymy Moj maly synek ma dopiero 4 dni
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 20:48   #4884
Diari
Rozeznanie
 
Avatar Diari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 721
Dot.: Ciaza i porod w UK

Cytat:
Napisane przez pinkheart Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy mozecie mi powiedziec jak wyglada opieka nad ciezarna w UK
Wygląda trochę inaczej niż w Polsce (mniej badań, wizyt) ale można się do tego przyzwyczaić. Ja osobiście nie mogę narzekać. Jeśli chodzi o opiekę podczas porodu, to jestem zachwycona. Miałam bardzo ciężki poród, a lekarze i pielęgniarki robili wszystko, co mogli żeby mi pomóc
__________________
Tomasz 04.07.2010
Diari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 21:32   #4885
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Ciaza i porod w UK

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Moj maly synek ma dopiero 4 dni
patrzcie ja - jaka dumna mamusia!
ale Ci zazdroszcze
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 21:50   #4886
indiria
Raczkowanie
 
Avatar indiria
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 284
Dot.: Ciaza i porod w UK

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
Kupiłam wczoraj chustę z Premaxxa za 10 funtów,nowiutką . Co o niej myślicie? Słyszałam,że to dobra firma

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...196FQ933JHQ46H

Indiria ślicznie Lidunia wygląda w chuście A jak zamierzasz ubierac ją w ziemie pod chustę, o ile zamierzasz ją używać?
Co do Premaxxa to nie pomogę, nie znam się.
Dzięki za komplement w imieniu Młodej, to dosc "stare" zdjęcie a ona szybko się zmienia. Nie mam obaw w co ubiorę dziecko pod chustę zimą, większy problem będzie chyba z tym co ja mam założyc. Chociaż z drugiej strony nie jestem jakąs fanatyczką i jeśli nie będzie warunków to bez problemu przerzucę się na wózek. Fajnie, że zaglądasz na wątek, buziaczki.

Vedma, gratuluję! Życzę z serca by Twój synek był zawsze grzeczny i spokojny. Ja się czuję w tym temacie oszukana :P

Aaliyah, no nareszcie!

Edytowane przez indiria
Czas edycji: 2010-08-02 o 21:51
indiria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 22:31   #4887
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Ciaza i porod w UK

Cytat:
Napisane przez Diari Pokaż wiadomość
ja przez pierwszy tydzień, to prawie cały czas siedziałam przy koszyku i sprawdzałam czy oddycha i czy wszystko ok, a teraz od czasu do czasu sprawdze
Ja tak mam do teraz. Pewnie dlatego boję się ją przełożyć na noc do łóżeczka, bo już nie będę mogła jej tak ciągle sprawdzać

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
dziewczyny... a mozecie mi powiedziec czy gubilyscie te czopy? czy mialyscie 'show'?
gdzies wyczytalam ze to nie jest regula ale zazwyczaj sie zdarza... czasem zaraz przed porodem a czasem dlugo dlugo przed
Ja w ogóle nie pamiętam żeby mi czop schodził. Albo tak schodził, że tego nie zauważyłam Mnie po prostu zupełnie niespodziewanie odeszły wody.

Wzięłam się za te muffinki. I oto efekt
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 22:54   #4888
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Ciaza i porod w UK

No to nadrabiam dalej

Hanjah i Blonde_ hair, ja małą przeniosłam do łózeczka dopiero w czwartym miesiącu,a do tej pory spała w koszyku. Uwierzcie,nie miałam żadnego problemu z przyzwyczajeniem jej do łóżeczka A do swojego pokoiku przeniosłam ją,gdy miała 6mc. Teraz już tam śpi,ale przyznaję,że czasem,gdy budzi się w nocy to ją bierzemy do nas. W sumie to lubię czuć ją obok siebie .

Jolaoo jak tam kupkowe sprawy? Lepiej już?

Diari biedny Tomuś,buziaki dla was. Mam nadzieję,że mój mały nie będzie miał kolek ,Milenka nie miała. Zdjecia jakościowo niezbyt,ale pomysły kobieta ma .

Również polecam "Język niemowląt" oraz "Uśnij wreszcie" i "Każde dziecko może nauczyć się spać"

Potty jak się czujesz? To ciasto brzoskwiniowe wygląda na strasznie skomplikowane,ale mi smaka narobiłaś Ja zgubiłam czop w trakcie porodu przy 7cm rozwarciu

1985ewa,a kolezanka to ma jakieś doświadczenie,że potrafi ocenić kiedy urodzisz? A ty czujesz,że brzuch ci opadł? I nie bój się,wszystko będzie dobrze i szybciutko

dzwoneczek186 witaj kochana Ja brałam kwas foliowy przez miesiąc przed ciążą i starałam się odrazu,zaszłam w trzecim cyklu i jak narzie wszystko jest ok . W pierwszą ciążę zaszłam wogóle bez przygotowania,poprstu chcieliśmy dziecko to sobie je zrobiliśmy. Kwas brałam przez pierwsze trzy miesiące w każdej ciąży i wystarczyło

kasia_don brawa dla TŻ

Blonde_hair buziaki dla małego solenizanta

Hanjah ładna sukienka , na sobie pokaż Pięknie się Dorotka rozwija Muffinki wyglądają super,tylko jeszcze powiedz jak smakują

Vedma ja bym chetnie przeczytała opis porodu,a zdjęcie Adasia mogłabyś chociaz na chwilę wrzucić . J anie mialam baby blues i podejrzewam,że ciebie też ominie , bo ty silna psychicznie babka jesteś

suwa89 gratuluję i witam Ja miałam pierwsze spotkanie z polozną w 8 tyg.,a książkę dostałam pocztą zaraz po tym,jak do nich zadzwonilam,aby się umówić. Z tego co wiem to co region to inny obyczaj Ja już drugą ciążę przechodzę w UK i przyzwyczaiłam się do braku badań oraz skakania wokół mnie. Więcej,uważam,że takie podejście jest ok. Nic złego na tutejszą opiekę powiedzieć nie mogę. Poczytaj wątek i linki od Luny,a na pewno wiele spraw się wyjaśni i bedziesz spkojniejsza

Luna to cieszę się,że dobrą chustę kupiłam. Patrzyłam na jej instrukcję,też nie jest prosta,to aż boję się pomyśleć jak skomplikowane musi byc motanie

pinkheart przede wszystkim witaj i gratuluję Nie panikuj,zadzwoń jutro i umów się na spotkanie,a także poczytaj ten wątek i wsyzstko będziesz wiedziała. Opieka nad ciężarną tu jest inna,niż w Polsce,ale inne nie znaczy gorsze. ja jestem zadowolona,a to juz moja druga ciąża tutaj . Łatwo można obliczyć tydzień ciąży,jeśli miałaś reguralne okresy. Spytaj przyjaciela Google o kalkulatr ciąży.

Indiria i nieodpowiedziałas w co małą ubierzesz w zimie , ja bym chciała nosić Aarona w chuście,bo będzie mi wygodniej. Milena w wózku,a mały przy mnie i obie ręce wolne. Zaglądałabym częściej do was,ale mała tak rozrabia,że muszę sie nią zajmować

Aaliyah a co tam u ciebie?
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 23:04   #4889
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Ciaza i porod w UK

A i jeszcze wam zapodaję fotkę z wykresem skoków rozwojowych,mi bardzo pomógł zrozumieć moje dziecię . Sporo tego,ale da się przeżyć
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 23:04   #4890
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Ciaza i porod w UK

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość

Hanjah i Blonde_ hair, ja małą przeniosłam do łózeczka dopiero w czwartym miesiącu,a do tej pory spała w koszyku. Uwierzcie,nie miałam żadnego problemu z przyzwyczajeniem jej do łóżeczka A do swojego pokoiku przeniosłam ją,gdy miała 6mc. Teraz już tam śpi,ale przyznaję,że czasem,gdy budzi się w nocy to ją bierzemy do nas. W sumie to lubię czuć ją obok siebie .
U nas w drugiej sypialni, która w przyszłości ma być pokojem Dorotki, na razie jest graciarnia Większą część pokoju zajmuje łóżko, do tego dwie suszarki i wózek. Ale przez kolejne miesiące w końcu się zbierzemy i zrobimy tam piękny pokoik dla Dorotki
Póki co u nas w sypialni stoi kosz i łóżeczko. Ale póki mała mieści się w koszu to pewnie będzie tam spać. W zasadzie wszystko się wyjaśni jak wrócimy z Polski.

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
Hanjah ładna sukienka , na sobie pokaż Pięknie się Dorotka rozwija Muffinki wyglądają super,tylko jeszcze powiedz jak smakują
Dziękuję
A muffiny smakują jak babka ziemniaczana, choć grama ziemniaków w nich nie ma Pierwszy raz je robiłam, ale chyba wszystko zależy od tego, czego się doda do środka-bo to muffiny na ostro dla odmiany.
Przepis mam stąd: http://smaczny.wizaz.pl/przepis_widok.php?id=2926. W przepisie jest 0,5 mleka, ale raczej nie jest to pół litra, bo byłoby za dużo-ja dałam 250ml i ciasto wyszło akurat. Do środka dałam cebulę, szynkę, kukurydzę i ser żółty. I wyszło pyyyyychaaaaa!

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
A i jeszcze wam zapodaję fotkę z wykresem skoków rozwojowych,mi bardzo pomógł zrozumieć moje dziecię . Sporo tego,ale da się przeżyć
Jak pierwszy raz zobaczyłam ten wykres to się przeraziłam
Dorotka coś dziś wieczorem marudna, ale to pewnie przez kolejny skok rozwojowy...

Edytowane przez hanjah
Czas edycji: 2010-08-02 o 23:06
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:57.