Aparaty ortodontyczne cz. IX - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-31, 00:52   #4711
belineaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 59
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
belinea, powiedz jak długo widać było brak jednego siekacza? Domyślam się, że brakująca jedynka czy dwójka to wielki dyskomfort, bo rzuca się w oczy bardziej niż taka piątka, na przykład. Po ilu miesiącach wygląda się już w miarę normalnie? Pytam, bo prawdopodobnie będę przez to przechodzić
u mnie dziury nie było widać po miesiącu..tylko że u mnie był taki ścisk zębów ze ten wyrwany ząb rósł krzywo i nie zajmował tyle mniejsca na szerokosc co normalnie a jak już się założy aparat to tej luki nie widać tak bardzo
belineaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 09:06   #4712
Justyna1505
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 152
GG do Justyna1505
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

A ja mam pytanko do byłych aparatek: Po jakim czasie miałyście wizytę po ściągnięciu aparatu??
__________________
"Uśmiech bywa aktem męstwa, smutek to słabość i postawa zbyt wygodna. Być radosnym i dobrym, kiedy świat jest smutny i zły, to dopiero odwaga "
Justyna1505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 11:31   #4713
chocacao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 61
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez rozgwiazda Pokaż wiadomość
moim zdaniem lepiej wybielić je pościągnięciu aparatu.. a przed założeniem "czyszczenie" ząbków u dentysty.. tylko bez fluoryzacji jak się nie mylę albo lakierowania.. nie pamiętam dokładnie.. ale przez to komuś zamki nie chciały się trzymać
Chciałam wybielić paskami Bled-a-med Whitestrips przed założeniem, bo nie czułabym się dobrze z zółtymi zębami i złomku na nich. A później przez cały czas leczenia nie byłoby przecież możliwości wybielenia. Aparat będę miała zakładany za mniej więcej 3 tygodnie. I interesuje mnie czy są może na to jakieś przeciwwskazania przed jego założeniem ?
__________________
Aparatka

14.10.10 - góra + dół metal
chocacao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 12:00   #4714
kejsi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Skwierzyna
Wiadomości: 186
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez chocacao Pokaż wiadomość
Chciałam wybielić paskami Bled-a-med Whitestrips przed założeniem, bo nie czułabym się dobrze z zółtymi zębami i złomku na nich. A później przez cały czas leczenia nie byłoby przecież możliwości wybielenia. Aparat będę miała zakładany za mniej więcej 3 tygodnie. I interesuje mnie czy są może na to jakieś przeciwwskazania przed jego założeniem ?
nie wiem czy jest sens wybielania zebow przed zalozeniem aparatu chyba lepiej po, bo teraz jak masz "naturalny" kolor zebow to po sciagnieciu aparatu nie wiele sie bedzie roznil ten kolor od koloru spod zameczka, a tak to roznie moze byc i bedziesz miala na niezbyt bialych zebach jasny slad tam gdzie byl zamek tak mi sie wydaje przynajmniej
bo majac aparat nawet jesli bys super dbala o higiene i tak w niektorych miejscach beda przebarwienia, bo sa miejsca gdzie nie siegnie zadna szczoteczka ani inny stomatologiczny cud
kejsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 12:37   #4715
chocacao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 61
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez kejsi Pokaż wiadomość
nie wiem czy jest sens wybielania zebow przed zalozeniem aparatu chyba lepiej po, bo teraz jak masz "naturalny" kolor zebow to po sciagnieciu aparatu nie wiele sie bedzie roznil ten kolor od koloru spod zameczka, a tak to roznie moze byc i bedziesz miala na niezbyt bialych zebach jasny slad tam gdzie byl zamek tak mi sie wydaje przynajmniej
bo majac aparat nawet jesli bys super dbala o higiene i tak w niektorych miejscach beda przebarwienia, bo sa miejsca gdzie nie siegnie zadna szczoteczka ani inny stomatologiczny cud
ok, to się wstrzymam w takim razie.
__________________
Aparatka

14.10.10 - góra + dół metal
chocacao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 12:42   #4716
melt_my_heart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: myśli niespokojne
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
Jak tam świeżynki i świeżaki aparatowe sytuacja w Waszych paszczach??
U mnie całkiem nieźle, tylko cholerrrra trasznie mi pierścienie kaleczą język - w sumie to jest największy dyskomfort jak dla mnie.
Zaklejam woskiem i wtedy jest git, ale bez niego - masaaakraaa...
A pojutrze już przyjdą dzieci i będę musiała gadać i śpiewać całymi dniami...ja nie wiem jak to będzie
U mnie wszystko całkiem dobrze. Przeszkadza mi dalej "niedopasowanie" zębów-nic się nie zmieniło
Nic mnie nie obciera raczej. Nie mam pierścieni założonych także o tyle mniej kłopotów
Pozdrawiam wszystkich!
__________________
"Pamięć wskrzesza wszystko, prócz zapachów. Nic za to nie wskrzesza przeszłości w takiej pełni jak związany z nia niegdyś zapach."


aparatka
25.08.2010
melt_my_heart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 14:05   #4717
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez belineaa Pokaż wiadomość
u mnie dziury nie było widać po miesiącu..tylko że u mnie był taki ścisk zębów ze ten wyrwany ząb rósł krzywo i nie zajmował tyle mniejsca na szerokosc co normalnie a jak już się założy aparat to tej luki nie widać tak bardzo
Dzięki za odpowiedź, a mam jeszcze jedno pytanie: ile dni po wyrwaniu zakładałaś aparat? Słyszałam, że najlepiej jak najszybciej, żeby zęby od razu zaczęły się ładnie układać w łuku?
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 14:21   #4718
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

jestem zła na mój aparatwczoraj jak wzięłam w dłoń nici dentystyczne,(co się rzadko zdarza :p) zauważyłam że nie mam gumki na 5-tce nie mam pojęcia od czego one lecą. to już ogólnie czwarty raz i zarazem drugi od ostatniej wizyty
Cytat:
Napisane przez melt_my_heart Pokaż wiadomość
U mnie wszystko całkiem dobrze. Przeszkadza mi dalej "niedopasowanie" zębów-nic się nie zmieniło
Nic mnie nie obciera raczej. Nie mam pierścieni założonych także o tyle mniej kłopotów
Pozdrawiam wszystkich!
dla mnie takie niedopasowanie było koszmarne, chociaż z dołem w prawdzie było lepiej. myślałam że orto nie docisnęła pierścienie, nawet miałam się wracać. szczęki po lewej str. stykały się tylko jedną stroną pierścienia, a z prawej musiałam mocniej zagryźć. jakież to upierdliwe było podczas jedzenia. po jakimś czasie było już w porządku. orto powiedziała, że tak jest jeśli 6-stki są krzywo ustawione.
aaa, ty nie masz pierścieni to co w takim razie powoduje to niedopasowanie?
__________________
Aparatka:

góra
: 30.10.09r
dół: 16.04.10r
W drodze do pięknego uśmiechu...
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 14:52   #4719
Niunia56
Przyczajenie
 
Avatar Niunia56
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: warmia i mazury
Wiadomości: 26
GG do Niunia56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Witam was. Możecie mi coś więcej powiedzieć na temat trójeczek? Miałam w tym miejscu mleczaka i dentystka mi go wyrwała bo narastał na nią ząb i taki został. Jest zbyt duży i nie mieści się w szczelinie. Dentystka zaproponowała mi usunięcie 2 wtedy 3 się zmieści, ale musiałabym chodzić z taką dziurą a pewności nie ma że ten ząbek wstąpi sam w to miejsce. Czy ktoś jest w takiej sytuacji?
No a w sumie mam na górze 5 zębów do korekty-czy istnieje taka możliwość żeby nosić aparat tylko na tych pięciu? bo z tego co wiem to raczej na całą szczękę się zakłada ale można te ząbki jakoś inaczej skorygować? Może ktoś się orientuje?
__________________
"Baby, I'm perfect for you..."
Niunia56 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 14:54   #4720
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Ja mam trójkę poza łukiem i prawdopodobnie będę miała usuwaną 4, aby trójka znalazła miejsce. Na razie noszę aparat i będę miała wyrywaną w trakcie.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 15:08   #4721
chocacao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 61
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Ja mam trójkę poza łukiem i prawdopodobnie będę miała usuwaną 4, aby trójka znalazła miejsce. Na razie noszę aparat i będę miała wyrywaną w trakcie.
Ja jestem na 10 wrzesnia umowiona na wizyte i dowiem się co i jak. Ale jakiegoś zęba będę miała wyrywanego na 80%, bo 3 ma naprawdę bardzo mało miejsca. Boję się tylko, żeby nie była to 2, bo nie mogłabym chodzić z taką widoczną dziurą między zębami
__________________
Aparatka

14.10.10 - góra + dół metal
chocacao jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 15:26   #4722
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez chocacao Pokaż wiadomość
Ja jestem na 10 wrzesnia umowiona na wizyte i dowiem się co i jak. Ale jakiegoś zęba będę miała wyrywanego na 80%, bo 3 ma naprawdę bardzo mało miejsca. Boję się tylko, żeby nie była to 2, bo nie mogłabym chodzić z taką widoczną dziurą między zębami
wez mnie nawet nie strasz z wyrywaniem.... miałam ekstrakcje ósemek z dziąseł, potem aparat ruchomy na poszerdzenie szczęki....ii wszystkie ząbki weszły w łuk oprócz tej nieszczęsnej czwórki której brakuje jakies 2mm do wcisnięcie się w resztę i stad problem;/ mam nadzieję ze te 2 mm nie będą powodem do rwania czzegokolwiek....ze jakos da sie wygospodarowac to meijsce;p
bo jak narzie, to ona jest sobie elegancko poza łukiem, na podneibieniu i sobie wygląda, jakbym tam nie miała zęba

Edytowane przez 2011801131227
Czas edycji: 2010-08-31 o 15:27 Powód: byk
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 15:35   #4723
Modomanka
Zadomowienie
 
Avatar Modomanka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 332
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Niunia56 Pokaż wiadomość
Witam was. Możecie mi coś więcej powiedzieć na temat trójeczek? Miałam w tym miejscu mleczaka i dentystka mi go wyrwała bo narastał na nią ząb i taki został. Jest zbyt duży i nie mieści się w szczelinie. Dentystka zaproponowała mi usunięcie 2 wtedy 3 się zmieści, ale musiałabym chodzić z taką dziurą a pewności nie ma że ten ząbek wstąpi sam w to miejsce. Czy ktoś jest w takiej sytuacji?
No a w sumie mam na górze 5 zębów do korekty-czy istnieje taka możliwość żeby nosić aparat tylko na tych pięciu? bo z tego co wiem to raczej na całą szczękę się zakłada ale można te ząbki jakoś inaczej skorygować? Może ktoś się orientuje?
Też miałam podobnie, bo ja byłam mała to mleczak mi jeszcze nie chciał wypaść, a pod nim rosła już trójka, przez co teraz mam 'wystające kły' i dlatego do aparatu wyrywałam czwórki, aby zrobiło się miejsce. Lepiej porozmawiaj z ortodontką, a nie dentystką wtedy Ci odpowiednio doradzi
__________________
- była aparatka:
góra 26.08.10r. - 06.12.11r
Modomanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 15:45   #4724
kejsi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Skwierzyna
Wiadomości: 186
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez chocacao Pokaż wiadomość
Ja jestem na 10 wrzesnia umowiona na wizyte i dowiem się co i jak. Ale jakiegoś zęba będę miała wyrywanego na 80%, bo 3 ma naprawdę bardzo mało miejsca. Boję się tylko, żeby nie była to 2, bo nie mogłabym chodzić z taką widoczną dziurą między zębami

tez mam wizyte 10 wrzesnia ^^

wydaje mi sie ze nie usuna Ci 2.. jesli juz to 4 zeby asymetrii nie bylo takze nie martw sie na zapas
kejsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 16:19   #4725
belineaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 59
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez anitusica Pokaż wiadomość
wez mnie nawet nie strasz z wyrywaniem.... miałam ekstrakcje ósemek z dziąseł, potem aparat ruchomy na poszerdzenie szczęki....ii wszystkie ząbki weszły w łuk oprócz tej nieszczęsnej czwórki której brakuje jakies 2mm do wcisnięcie się w resztę i stad problem;/ mam nadzieję ze te 2 mm nie będą powodem do rwania czzegokolwiek....ze jakos da sie wygospodarowac to meijsce;p
bo jak narzie, to ona jest sobie elegancko poza łukiem, na podneibieniu i sobie wygląda, jakbym tam nie miała zęba
jesli brakuje 2mm to może nie będzie potrzeby rwania! chyba że z innych powodów..ale jak brakuje niewiele to ortodonta powinien zaproponowac stripping, zawsze lepiej spiłować troszke zęby niż rwać całe, zdrowe..
belineaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 16:20   #4726
rozgwiazda
Rozeznanie
 
Avatar rozgwiazda
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wenus
Wiadomości: 868
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Justyna1505 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanko do byłych aparatek: Po jakim czasie miałyście wizytę po ściągnięciu aparatu??
ja od maja mam mieć wrzesień-październik.. ale nietórz pisali, że mają po2-ch miesiącach, 6 miesiącach.. różnie
Cytat:
Napisane przez chocacao Pokaż wiadomość
ok, to się wstrzymam w takim razie.
dokładnie
__________________
Była aparatka.. góra i dół fot0: #1559
rozgwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 16:44   #4727
@g@t@90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 369
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Modomanka Pokaż wiadomość
Za dużo to ja nie wiem na ten temat, kojarzę tylko, że korzenie trójek jakoś tak są unerwione, że są powiązane z nerwami ocznymi i wyrywanie raczej ich nie jest zbyt przyjemne i się go nie zaleca
Ja myślałam, że oczne, bo się rzuca w oczy jak ich nie ma hehe

Czy miał ktoś wyrywane piątki? Interesuje mnie czy są szwy po wyrwaniu... I czy dziury po zębach z dolnej szczęki bolą jakoś bardziej? Bo niektóre pisały że aparat na dole jest bardziej odczuwalny niż na górze.
__________________
w wolnym czasie
@g@t@90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 17:04   #4728
melt_my_heart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: myśli niespokojne
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
dla mnie takie niedopasowanie było koszmarne, chociaż z dołem w prawdzie było lepiej. myślałam że orto nie docisnęła pierścienie, nawet miałam się wracać. szczęki po lewej str. stykały się tylko jedną stroną pierścienia, a z prawej musiałam mocniej zagryźć. jakież to upierdliwe było podczas jedzenia. po jakimś czasie było już w porządku. orto powiedziała, że tak jest jeśli 6-stki są krzywo ustawione.
aaa, ty nie masz pierścieni to co w takim razie powoduje to niedopasowanie?
Pojęcia nie mam dlaczego tak się dzieje
Może jest to związane z moją wadą Choć pojęcia nie mam jak. Dołączyłam kiedyś zdjęcia moich zębów. Ogólnie u mnie sprawa wygląda tak:
nie posiadam 2 stałych zębów są to obie górne dwójki. Nigdy mi nie wyrosły, co jest dziedziczne. W rodzinie były takie przypadki... Natura chyba mi poskąpiła

Przez to wszystko obok jedynek mam od razu trójki Chociaż nie tak od razu bo sa duże odstępy między tymi zębami + diastema.
Ze względu na to, że te zęby stały tak samotnie jedna trójka trochę się przekrzywiła (nie mając żadnego oparcia ani z jednej ani drugiej strony). Dlatego obecnie moje zęby są ustawiane w odpowiedniej pozycji żeby dopiero później zrobić miejsce na dwójki, których nie mam. (W planie leczenia 2 implanty...)
Także pocieszam wszystkich, którzy obawiają się chodzenia ze szparami po jednej dwójce ja bede miala takie dwie... Ponoć jak już bedzie odpowiednio dużo miejsca można tam "dorobić zęby" żeby ukryć te przestrzenie, ale to dopiero po jakimś czasie...
Jakoś będę to musiała przeżyć, a wszystko po to żebym mogła się w końcu uśmiechać, bez obaw, bez wstydu, zawsze i wszędzie!
Coś za coś, trzeba się poświęcić. Przynajmniej w moim przypadku.
__________________
"Pamięć wskrzesza wszystko, prócz zapachów. Nic za to nie wskrzesza przeszłości w takiej pełni jak związany z nia niegdyś zapach."


aparatka
25.08.2010
melt_my_heart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 18:05   #4729
chocacao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 61
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez kejsi Pokaż wiadomość
tez mam wizyte 10 wrzesnia ^^

wydaje mi sie ze nie usuna Ci 2.. jesli juz to 4 zeby asymetrii nie bylo takze nie martw sie na zapas
Mam nadzieję, bo brakującej 4 przynajmniej przy mówieniu nie będzie tak widać jak 2. Ale ja jak zwykle myślę o tej gorszej opcji.
Ach, to moje pesymistycznze podejście
__________________
Aparatka

14.10.10 - góra + dół metal
chocacao jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 18:37   #4730
monii15
Raczkowanie
 
Avatar monii15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: O.
Wiadomości: 166
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez @g@t@90 Pokaż wiadomość
Ja myślałam, że oczne, bo się rzuca w oczy jak ich nie ma hehe

Czy miał ktoś wyrywane piątki? Interesuje mnie czy są szwy po wyrwaniu... I czy dziury po zębach z dolnej szczęki bolą jakoś bardziej? Bo niektóre pisały że aparat na dole jest bardziej odczuwalny niż na górze.
ja miałam jedną dolną piątkę wyrywaną, nie miałam szwów (?), dziąsło nie bolało nic a nic, jedynie ta rana przez bodajże jakieś 3 dni się 'jączyła' i miała nieprzyjemny zapach, ale to wiadomo
__________________

51kg-50-49-48-47-46-45kg

APARATKA- góra,dół - metal - 29.06.10r.



monii15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 22:47   #4731
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez melt_my_heart Pokaż wiadomość
Pojęcia nie mam dlaczego tak się dzieje
Może jest to związane z moją wadą Choć pojęcia nie mam jak. Dołączyłam kiedyś zdjęcia moich zębów. Ogólnie u mnie sprawa wygląda tak:
nie posiadam 2 stałych zębów są to obie górne dwójki. Nigdy mi nie wyrosły, co jest dziedziczne. W rodzinie były takie przypadki... Natura chyba mi poskąpiła

Przez to wszystko obok jedynek mam od razu trójki Chociaż nie tak od razu bo sa duże odstępy między tymi zębami + diastema.
Ze względu na to, że te zęby stały tak samotnie jedna trójka trochę się przekrzywiła (nie mając żadnego oparcia ani z jednej ani drugiej strony). Dlatego obecnie moje zęby są ustawiane w odpowiedniej pozycji żeby dopiero później zrobić miejsce na dwójki, których nie mam. (W planie leczenia 2 implanty...)
Także pocieszam wszystkich, którzy obawiają się chodzenia ze szparami po jednej dwójce ja bede miala takie dwie... Ponoć jak już bedzie odpowiednio dużo miejsca można tam "dorobić zęby" żeby ukryć te przestrzenie, ale to dopiero po jakimś czasie...
Jakoś będę to musiała przeżyć, a wszystko po to żebym mogła się w końcu uśmiechać, bez obaw, bez wstydu, zawsze i wszędzie!
Coś za coś, trzeba się poświęcić. Przynajmniej w moim przypadku.
a nie myślałaś o zebraniu trójek z jedynkami i spiłowaniu owych trójek i ich nadlaniu? Moje 2 kumepele z LO miały tak robione i wygląda to dosc dobrze i chyba koszta mniejsze (implanty?)

aczkolwiek rozumiem Cie az do bólu.Ja też chcę się w końću szczerzyć jak wariatka nie myśląc o tym, ze mam krzywulce
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 07:23   #4732
melt_my_heart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: myśli niespokojne
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez anitusica Pokaż wiadomość
a nie myślałaś o zebraniu trójek z jedynkami i spiłowaniu owych trójek i ich nadlaniu? Moje 2 kumepele z LO miały tak robione i wygląda to dosc dobrze i chyba koszta mniejsze (implanty?)

aczkolwiek rozumiem Cie az do bólu.Ja też chcę się w końću szczerzyć jak wariatka nie myśląc o tym, ze mam krzywulce
Oj myślałam o tym nie raz, bo czytałam, że tak właśnie robią w niektórych przypadkach.
Po konsultacjach u różnych ortodontów, każdy z nich wskazywał tylko jedno rozwiązanie, dlatego zdecydowalam się właśnie na to.
Rozmawiałam o tym z moim obecnym ortodontą i wytłumaczył mi to w ten sposób, że nawet jeśli przesunie mi te trójki do przodu to i tak bede musiała coś wstawić na ich miejsce. Przesunięcie wszystkich zębów do przodu może nie byc u mnie trwałe, mogą mi się odnowić przestrzenie między zębami, gdyż mam dużo wolnego miejsca i trzeba to jakoś zapełnić.
Oprócz tego mam dosyć małe zęby i trzeba byłoby też przerabiać czwórki na trójki- wyglądałyby dość dziwnie w miejscu trójek które są widoczne

Czytałam kiedyś forum na wizazu (dot. mojej wady) i jedna dziewczyna miała przerabiane trójki na dwójki i nie była zadowolona z efektu.
Ciesze się, że Twoim koleżankom się udało takie rozwiązanie
__________________
"Pamięć wskrzesza wszystko, prócz zapachów. Nic za to nie wskrzesza przeszłości w takiej pełni jak związany z nia niegdyś zapach."


aparatka
25.08.2010
melt_my_heart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 11:30   #4733
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Niunia56 Pokaż wiadomość
Witam was. Możecie mi coś więcej powiedzieć na temat trójeczek? Miałam w tym miejscu mleczaka i dentystka mi go wyrwała bo narastał na nią ząb i taki został. Jest zbyt duży i nie mieści się w szczelinie. Dentystka zaproponowała mi usunięcie 2 wtedy 3 się zmieści, ale musiałabym chodzić z taką dziurą a pewności nie ma że ten ząbek wstąpi sam w to miejsce. Czy ktoś jest w takiej sytuacji?
No a w sumie mam na górze 5 zębów do korekty-czy istnieje taka możliwość żeby nosić aparat tylko na tych pięciu? bo z tego co wiem to raczej na całą szczękę się zakłada ale można te ząbki jakoś inaczej skorygować? Może ktoś się orientuje?
pewnie brakuje ci 1-2mm, ale to absolutnie nie jest powód aby 2jkę wyrywać! spokojnie aparat zrobiłby miejsce na tego kła. usunięcie jednego zęba powoduje asymetrię, więc gdybyś wyrwała dwa zęby szpary zostałyby ogromne.zresztą bez jednej dwójki zostaną. także moim zdaniem w twoim przypadku nie ma najmniejszej konieczności na wyrywanie, a co dopiero dwójki..
większość osób ma kilka zębów krzywych a nosi cały łuk, więc wątpię.
Cytat:
Napisane przez anitusica Pokaż wiadomość
wez mnie nawet nie strasz z wyrywaniem.... miałam ekstrakcje ósemek z dziąseł, potem aparat ruchomy na poszerdzenie szczęki....ii wszystkie ząbki weszły w łuk oprócz tej nieszczęsnej czwórki której brakuje jakies 2mm do wcisnięcie się w resztę i stad problem;/ mam nadzieję ze te 2 mm nie będą powodem do rwania czzegokolwiek....ze jakos da sie wygospodarowac to meijsce;p
bo jak narzie, to ona jest sobie elegancko poza łukiem, na podneibieniu i sobie wygląda, jakbym tam nie miała zęba
ja mam 3jkę poza łukiem na podniebieniu. od kilku miesięcy mam sprężynkę i zrobiło się jakieś 2mm miejsca, ale jeszcze trochę brakuje. u mnie się udało, więc tobie też musi. nie daj sobie niczego rwać
__________________
Aparatka:

góra
: 30.10.09r
dół: 16.04.10r
W drodze do pięknego uśmiechu...
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 13:29   #4734
chocolateheart08
Raczkowanie
 
Avatar chocolateheart08
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 91
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez melt_my_heart Pokaż wiadomość
Pojęcia nie mam dlaczego tak się dzieje
Może jest to związane z moją wadą Choć pojęcia nie mam jak. Dołączyłam kiedyś zdjęcia moich zębów. Ogólnie u mnie sprawa wygląda tak:
nie posiadam 2 stałych zębów są to obie górne dwójki. Nigdy mi nie wyrosły, co jest dziedziczne. W rodzinie były takie przypadki... Natura chyba mi poskąpiła

Przez to wszystko obok jedynek mam od razu trójki Chociaż nie tak od razu bo sa duże odstępy między tymi zębami + diastema.
Ze względu na to, że te zęby stały tak samotnie jedna trójka trochę się przekrzywiła (nie mając żadnego oparcia ani z jednej ani drugiej strony). Dlatego obecnie moje zęby są ustawiane w odpowiedniej pozycji żeby dopiero później zrobić miejsce na dwójki, których nie mam. (W planie leczenia 2 implanty...)
Także pocieszam wszystkich, którzy obawiają się chodzenia ze szparami po jednej dwójce ja bede miala takie dwie... Ponoć jak już bedzie odpowiednio dużo miejsca można tam "dorobić zęby" żeby ukryć te przestrzenie, ale to dopiero po jakimś czasie...
Jakoś będę to musiała przeżyć, a wszystko po to żebym mogła się w końcu uśmiechać, bez obaw, bez wstydu, zawsze i wszędzie!
Coś za coś, trzeba się poświęcić. Przynajmniej w moim przypadku.
Ooo mam tak samo. Tez nie miałam i nie bedę mieć nigdy dwójek ;d Od jutra będę nosić aparat a potem jak już wyprostują mi się zęby będę mieć nadlewane trójki, żeby ich wygląd przypominał dwójki, których mi brakuje ;d
chocolateheart08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 14:05   #4735
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

dziś koleżanka (nie widziała mnie od końca czerwca) stwierdziła, że baardzo mi się naprostowały i tak nie są idealne i czeka mnie jeszcze walka z dołem - żeby ten uparty kieł wszedł na miejsce...
trza go chyba trochę obrócić, cofnąć do tyłu zęby i na swoje miejsce go wstawić.
orto przewiduje od 2 do 2,5 roku czyli jakoś tak do 2012 roku
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 14:13   #4736
melt_my_heart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: myśli niespokojne
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez chocolateheart08 Pokaż wiadomość
Ooo mam tak samo. Tez nie miałam i nie bedę mieć nigdy dwójek ;d Od jutra będę nosić aparat a potem jak już wyprostują mi się zęby będę mieć nadlewane trójki, żeby ich wygląd przypominał dwójki, których mi brakuje ;d
Słyszałam, że wbrew pozorom to dosyć częsta wada
A czy Twoje czwórki też będą zmieniane czy zostana takie jakie są? Bo rozumiem ze beda zaraz za "nowymi dwójkami".
__________________
"Pamięć wskrzesza wszystko, prócz zapachów. Nic za to nie wskrzesza przeszłości w takiej pełni jak związany z nia niegdyś zapach."


aparatka
25.08.2010
melt_my_heart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 18:44   #4737
Agnesik_
Raczkowanie
 
Avatar Agnesik_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

A ja mam pytanie do byłych aparatek
Czy jak miałyście aparat to też wam się nie stykały zęby od 2 do pierścieni? bo ja jak zagryzam to tylko jedynki mi sie stykają, a reszta nie . Czy to normalne i po zdjęciu aparatu będzie normalnie? dodam że już mam wszystko ustawione i czeka mnie tylko miesiąc wyciągów.
Wiecie..trochę się boję, bo nie chcę po zdjęciu aparatu zostać z "niedorobioną" szczęką
Agnesik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 19:05   #4738
depesia
Rozeznanie
 
Avatar depesia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 548
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

po jakim czasie od zalozenia aparatu dostalyscie wyciagi? xD
__________________
I UK
depesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 19:12   #4739
Agnesik_
Raczkowanie
 
Avatar Agnesik_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

ja mam dostać po 10 miesiącach czyli teraz za miesiąc.
Ale dostaje się je kiedy już zęby się równo ustawią.
Agnesik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 19:27   #4740
depesia
Rozeznanie
 
Avatar depesia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 548
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Agnesik_ Pokaż wiadomość
ja mam dostać po 10 miesiącach czyli teraz za miesiąc.
Ale dostaje się je kiedy już zęby się równo ustawią.
aaa, to czyli jeszcze nie jutro xDD
__________________
I UK
depesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 18:27:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.