Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-26, 10:23   #241
extrano
Raczkowanie
 
Avatar extrano
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 372
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

To i ja dołączę, może się kiedyś komuś przyda

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): mąż i trójeczka: dwie dziewczyny (10,6) i chłopiec (1)
Ulubiony kolor(max.3): fiolet, szary, czarny
Nielubiany kolor(max.3): żółty, pomarańczowy, neony
Ulubione zwierzę: koty
Ulubiony film: Edward Nożycoręki
Ulubiona książka: wszystkie, najbardziej powieści obyczajowe, takie "o życiu"
Biżuteria-tak-nie -jaka: tak, kolczyki raczej dłuższe niż sztyfty, bransoletki, wisiorki, naszyjniki, broszek prawie nie mam, ale wszystko przede mną, raczej srebro niż złoto, chętnie oksydowane.Ogólnie lubię jak biżuterię widać, bo wtedy ludzie pytają "oooo, a skąd?" i można się chwalić
Inne rękodzieło: tak, podziwiam i scrapy i decu i szycie. Może najmniej szydełko i druty ale chyba dlatego, że męczyłam je jako dziecko i wciaż kojarzą mi się z tamtymi marnymi "dziełami", w wykonaniu mistrzyni to na pewno coś innego. Uwielbiam niespodzianki i lubię "otwierać oczy"
Jedyne zastrzeżenie - ze względu na wielkość rodziny i szczupłość miejsca zwalczam w swoim domu obecność tzw. durnostojek czyli rzeczy, których jedynym przeznaczeniem jest stanie na półce
Hobby: hand made. Ostatnio kupiłam talerz o nietypowym kształcie, na co mąż spytał "sama zrobiłaś?"
Zawód-Praca-Szkoła: finansistka po SGH, nawet w stopniu doktora, obecnie głównie matka-Polka
Urodziny: 12.09
Imieniny: 4.05
__________________
Extrano - plecione skarby - początek wątku

Wreszcie nowości - ZAPRASZAM

Edytowane przez extrano
Czas edycji: 2011-01-12 o 12:47
extrano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 22:08   #242
cycol11
Zakorzenienie
 
Avatar cycol11
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 461
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Witajcie małe co nie co o mnie
Stan rodziny: TŻ Krzyś, Agatka 10 lat i Mariuszek 5 latka
Ulubiony kolor: fiolet, zieleń, czerń - trudny wybór lubię i inne byle były w pastelowych odcieniach
Nieulubiony kolor: kolory jaskrawe np., neonowa zieleń, wściekły róż
Ulubione zwierzę: pies, kot
Ulubiony film:-
Ulubiona książka: jest ich sporo trudno by było wymienić konkretne, ale teraz lubię czytać książki w stylu "Domu nad rozlewiskiem", "Władca pierścieni", "Ania z Zielonego Wzgórza"
Biżuteria - tak - nie - jaka: zawieszki, bransoletki,KLIPSY (NIE MAM PRZEBITYCH USZU)- z różnych materiałów i z róznych technik zawieszka, bransoletka (obwód nadgarstka 18cm), naszyjnik-łańcuszek dł. 48-55cm, jeśli można to elementy ze srebra, swarki, kamienie naturalne, kolory odcienie zieleni, odcienie brązu, turkus, granatowy i odcienie niebieskiego, czerwień, odcienie fioletu, żółty, pomarańczowy, biel, srebrny, złoty (kolory nie jaskrawe), biżuteria delikatna - nie przeładowana. Metale preferowane - srebro, miedź.
Scrap - notes na adresy w stylu retro kolorystyka zielenie, fiolety, brązy, ecri (oczywiście nie wszystkie na raz )
Dziergałki - dyptyk lub tryptyk w hafcie krzyżykowym o tematyce kuchennej lub kwiatowej (róże lub kwiaty polne) wymiary najfajniej 15cm na 15cm, szale, chusty, poncza - kolorystka: fiolety, zielenie, ciemna czerwień, turkus - takie włózzki melanżowe, gdzie kolory przechodzą w siebie delikatnie.
Torebki: duże, średnie, małe - każda znajdzie zastosowanie kolory zieleń, granat, szary, fiolet, czerwień, brąz, turkus.
Origami: ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie w kolorach bordo, zieleń, złoto, na Wielkanoc w kolorach wiosennych
papierowa wiklina: koszyk z przykrywką na przydasie w kolorze bordowym lub zielonym (nie jaskrawym) mogą być dwa koszyki różnej wielkości
Quilling: kartki z okazji urodzin, świąt.
Hobby: decoupage i sutasz i powoli szydełko
Zawód- praca - szkoła: nauczycielka geografii i edukacji dla bezpieczeństwa w gimnazjum, i zapalona decoupażystka i sutaszystka
Urodziny: 24.02
Imieniny: 3.11

Edytowane przez cycol11
Czas edycji: 2012-10-30 o 06:01 Powód: uzupełnienie
cycol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 10:53   #243
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): mąż sztuk 1, syn sztuk 1
Ulubiony kolor(max.3): czarny, błękitny, szary
Nielubiany kolor(max.3): żółty, neonowy róż i inne neony,
Ulubione zwierzę: psy...
Ulubiony film: oj wiele ich jest
Ulubiona książka: życiowe, choć i kryminały medyczne trochę bajkowego świata... byle wciągające
Torebki: średnia - pakowna - najlepiej na zimę bo brakuje mi jakiejś do szarych zamszowych kozaków... ale jak każda kobieta kocham buty i kolczyki
Biżuteria-tak-nie -jaka: tak, kolczyki chyba w każdej formie - byle nie ciężkie bo źle znoszą to moje uszy ostatnio, bransoletki - sutaszowa w formie zegarka - tzn w środku jakiś większy kamyk si rozmiar max 16-17cm , wisiorki i naszyjniki to jest to, srebro - złoto nie:d...
z kamieniu uwielbiam: onyks, labradoryt, granaty... hmmm... w sumie lubię prawie wszystkie... no możemy pominąć kwarce syntetyczne i kryształy górskie... bo taka biżuterię już mam w swojej kolekcji
Hobby: hand made - ostatnio głównie biżuteria, choć i szydełkowanie też się zdarza
Zawód-Praca-Szkoła: z wykształcenia - pedagog... po trzech latach przerwy wracam do zawodu
Urodziny: 18.10
Imieniny: 21.01
__________________
Teraz Ja - czyli moje początki z biżuterią
hmmm mój blog
preferencje p. 243

Edytowane przez lwica83
Czas edycji: 2011-07-28 o 18:16 Powód: aktualizacja
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 01:34   #244
ayumi88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zabrze/Poznań
Wiadomości: 710
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ):Singielka,dzieci-sztuk zero.Może kiedyś.Zwierzęta-kot,papuga,zeberka,żółw i ślimak wodny...
Ulubiony kolor(max.3): właściwie lubię wszystkie kolory,najbardziej jednak wszelkie fiolety,morski,szary
Nielubiany kolor(max.3):seledyn.Fuj.
Ulubione zwierzę:Zdecydowanie kot.
Ulubiony film:Skazani na Shawshank
Ulubiona książka:"Dziewczyna z lasu" Williama Kowalskiego,wszelkie czytadła,powieści przygodowe,kryminały i romansidła.Równie chętnie mangi.
Biżuteria-tak-nie -jaka: Biżuteria tak,najchętniej kolczyki,długie,krótkie-wszelakie,najchętniej z minerałami,szkiełkami-czymś co nadaje kolor.Wszelkie rodzaje gronek,dyndających i dzwoniących.Wrappowane,wy platane i ogniwkowe też mile widziane.Ja po prostu kocham kolczyki,z każdych będę zadowolona;p.Równie chętnie naszyjniki(długość obojętna),wisiory.Bransol etki-obwód nadgarstka 16cm.Pierścionków nie noszę,ale chętnie nabędę jakiś ręcznie robiony,szczególnie w technice wire-wrapping.
Lubię srebro,nie przepadam za złotem.Z ciekawością spoglądam na miedź.Nade wszystko kocham kamienie i minerały.Alergii na posrebrzane nie mam.Oksyda również mnie pociąga jeżeli jest ładnie przetarta.
Hobby:biżuteria hand-made,książki,gotowanie,ró żnego rodzaju prace plastyczne.
Zawód-Praca-Szkoła:Studentka leśnictwa
Urodziny:3 listopada,zodiakalny Skorpion
Imieniny:25 listopada,Katarzyna-patronka kolejarzy...i studentów.
Decoupage: Skrzyneczki jak najbardziej,uwielbiam ręcznie zdobione pudełeczka.
Scrap:
Nie potrafię,dlatego bardzo przychylnie spoglądam na wszelkie notesiki,zeszyty,albumy na zdjęcia,przydałby mi się też ładny babski notatnik-organizer...
ayumi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 01:21   #245
mamatosiagosia
Raczkowanie
 
Avatar mamatosiagosia
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 259
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): mąż i trójka dzieci (15 i pół, 14 i pół, 1 i 8 m-cy)
Ulubiony kolor(max.3): -czerwony, turkusowy, szary i wiele innych. Lubię też takie kolory nie do końca określone, pomieszane, złamane...
Nielubiany kolor(max.3):- nie mam takiego, którego bym nienawidziła. Trochę unikam czerni, ale bez przesady.
Ulubione zwierzę:- mam Rudolfa, spaniela czarnego.
Ulubiony film:- jest wiele, nie pamiętam tytułów, ale "nigdy w życiu" obejrzałam kiedyś dwa razy pod rząd, lubię ten film i większość polskich starych komedii mnie rozbraja.
Ulubiona książka:- teraz mało czytam, ale lubię Johna Grishama, a " ominąć święta" rozśmiesza mnie zawsze do łez.
Biżuteria-tak:-na pewno srebro, lubię proste, czasem surowe formy, najchętniej kolczyki, ale bransoletki i naszyjniki, czy wisiory również. Uwielbiam minerały a najbardziej: koral( niekoniecznie ten równiutki), labradoryt, kamień księżycowy, lawę, apatyt, akwamaryn. Nie przepadam za swarkami w eleganckim wydaniu. Technika dowolna. Wielkosc biżuterii raczej widoczna.
Hobby:- tworzenie biżuterii i ostatnio fotografowanie, jak również moja praca zawodowa
Zawód-Praca-Szkoła: - optyk, własna DG
Urodziny:- 11-04
Imieniny:- 10-06
Decoupage:- może, jakaś skrzyneczka, pudełeczko...
Scrap:- coś na notatki, bądź przepisy.
__________________
mamatosiagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 10:29   #246
mama60
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 136
Red face Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodziny:Mąż,4 dorosłe córki,2 zięciów ,1 wspaniały wnuk(Szymon)
Ulubiony kolor: Każdy kolor jest dla mnie piękny,ale musi być naturalny.
Nie lubiany kolor (może odcień):Rażące neonowe inaczej jaskrawe.
Zwierze: Mam dwa psy.
Film: "Miast Aniołów"
Zawód:Pedagog
Ulubione minerały:Cytryny,labradoryty...) wszystkie lekko połyskujące .
Nie lubiane minerały: Chyba takich nie ma ,ale jeszcze wszystkich nie znam.
Biżuteria: Kolczyki,bransolety,pierś cionki,długie wisiory.
Nie lubiana bizuteria: Nie noszę korali,i krótkich naszyjników.
Hobby:Projektowanie biżuterii, szydełowanie ,szycie , dzierganie,haft.
Zainteresowania:Historia sztuki,Psychologia rozwojowa dzieci i młodzieży,Ogrodnictwo (kwiaty),za bardzo na nich się nie znam ale uwielbiam je pilęgnować.
Urodziny:04.05 19xx
Imieniny:26.07
__________________
MiraSz

Edytowane przez mama60
Czas edycji: 2010-09-05 o 10:30
mama60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 19:48   #247
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ):
Ulubiony kolor(max.3): zielony, fioletowy, róż, biały
Nielubiany kolor(max.3)te których nie wymieniłam wyżej
Ulubione zwierzę:to chyba tutaj nie potrzebne - psa mi np. nikt nie przyśle
Ulubiony film: jw.
Ulubiona książka:jw.
Biżuteria: wisiory w kolorze złota, srebra, zieleni, fioletu, z wielkim okiem, kolczyki na wkrętki od 2 cm do 5 cm długości. - proste bez udziwnień, żadnych szydełkowych kwiatków czy kolczyków w stylu decu itd.
Decu: skrzyneczka podłużna na moje paseczki lub inne które pomieszczą koperty, folię na koperty itd.
Scrap: album, notatnik, zeszyt, datownik
Dziergałki: serwetki najlepiej 2 o średnicy 20 - 25 cm w zależności od szybkości i wzoru może być jedna w kolorach w/w.
malunki/rysunki: niestety nic mi nie potrzeba
Torebki: szczerze to też raczej nic, ale jak już to może jakieś woreczki na przydasie, lub na np. płatki róż, coby ładnie pachniało
Origami: wielki łabędź oj, taaaaki wielki mi się marzy
Papierowa wiklina: jakieś szkatułki, koszyczki na przydasie, np. 3 sztuki od najmniejszego do największego - chyba wiecie o co chodzi
Quilling: to sobie sama zrobie

już
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie


Edytowane przez 88Ekaterina88
Czas edycji: 2011-10-27 o 10:08
88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-14, 10:01   #248
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

I ja się dopisuję bo będę wymiankować

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): Mąż dopiero będzie od 21.05.2011
Ulubiony kolor(max.3): czarny, zielony, fiolet
Nielubiany kolor(max.3): różowy 'barbiowy' (pudrowy lubię )
Ulubione zwierzę: kot
Ulubiony film: Władca Pierścieni trylogia, The Mission (1986) (ze względu na soundtrack )
Ulubiona książka: "Brudna robota" Christopher Moore, "HarryPotter i czara ognia" , Anne Rice cykl "Dzieje czarownic rodu Mayfair", Dan Simmons Cylk "Hypernion" (duzo tego, ale nie mogę się zdecydować tylko na jedną )
Biżuteria-tak-nie -jaka: TAK kolczyki wiszące, bransoletki długie naszyjniki, Kocham bransoletki i naszyjniki wiązane na wstążkę NIE pierścionki, naszyjniki 'pod szyję", biżu w kolorze złota.
Decu: skrzyneczki, słoiki na przydasie, wszelkiego rodzaju woreczki i coś-w-co-można-wsadzić-coś Ogólnie przygarnę wszystko bo lubię rzeczy handmade (wazonik tez się przyda)
Scrap: kocham notesiki i piękne kartki, ramki więc co komu do głowy wpadnie. Aktualnie przydałby mi się niewielki adresownik ale by miał więcej miejsca na adresy niż te kupne (może być po prostu notes z linie z przekładkami liter alfabetu )
Qulling: super jakby to były jakieś elementy już skręcone, które mogłabym użyć do dekoracji albumów i kartek Bosko jakby udało się jakiś napis wykonać ta metodą (widziałam tylko kilka takich i zrobiły na mnie ogromne wrażenie) Sama nie umiem skręcać więc ucieszę się jak dziecko (wzory: dynie, nietoperki , kwiaty 'najróżniejejejsze', łabądki, zawijaski, narożniki, motylki, )
Malunki/rysunki: sama rysuję, więc z tych rzeczy poprosiłabym tylko coś na szkle (np duży kubas na herbatę, kawy nie pijam, albo wazon) lub malutki witraż do 7cm x7cm (może być na folij będzie lżejszy )
Origami: najchętniej kwiaty i zwierzęta takiej wielkości bym mogła je na kartkę nakleić Albo wykorzystać jako ozdoba na choinkę
Papierowa wiklina: marzy mi się wieniec bożonarodzeniowy na drzwi lekki i nie za duży, może być nawet taki do samodzielnej dekoracji. Taką gwiazdeczką czy sferą z papieru bez dekoracji również BARDZO się ucieszę (mogą być małe gwiazdeczki do 5cm średnicy to na album lub kartkę mogłabym wykorzystać) , skrzynka na przydasie scrapowe zawsze mile widziana

Szydełko: miękkie rękawiczki z jednym palcem takie dłuższe białe albo szare, fioletowe, czerwone, żółte
Hobby: scrapbooking, rysowanie, czytanie książek, gry MMO RPG (LAST CHAOS )
Urodziny: 13 sierpień
Imieniny:nie obchodzę

KOCHAM OZDOBY ŚWIĄTECZNE!!! To jedyne zapchaj półki, które toleruję (zapchajpólki czyli rzeczy służące do stania i nic nie robienia na półce xD)

Edytowane przez takaya
Czas edycji: 2010-10-01 o 10:30
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 20:21   #249
Alushi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 151
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ):TŻ sztuk 1, dzieci sztuk 0
Ulubiony kolor(max.3):niebieski, trawiasta zieleń
Nielubiany kolor(max.3):pastele
Ulubione zwierzę:kot
Ulubiony film:"Dzieci niebios"
Ulubiona książka:Trudne pytanie, mam dużo kochanych książek. Ostatnio "Panowie z dzielnicy" Goncalo Tavares
Biżuteria-tak-nie -jaka:Tylko kolczyki, czasem bransoletka ale rzadko. Nienawidzę pierścionków.
Hobby:Języki, Handmade
Zawód-Praca-Szkoła:To skomplikowane
Urodziny:29 kwiecień
Imieniny:21 czerwiec
Alushi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 07:44   #250
atena1975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 97
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): mąż Andrzej syn Maksymilian
Ulubiony kolor(max.3): fiolety,zielenie i kolory ziemi
Nielubiany kolor(max.3): pomarańczowy i wszystkie neonowe
Ulubione zwierzę: wszelakie stworzenia kocham
Ulubiony film:Upadek
Ulubiona książka: bez śladu
Biżuteria-tak-nie -jaka: alergik więc tylko broszki kolory ciemny róż ,fiolet,brąz
Hobby: papierkowy świat ,historia II wojny swiatowej
Zawód-Praca-Szkoła: Pracownia "ScrapCafe"
Urodziny: 07.07
Imieniny:16.06
scrap: album,wizytownik,scrap z miejscem na zdjecie syna,zawieszka na ścianę do pracowni.
decku :husteczkownik, puszkana kawę ,pudełko,ramka na zdjecie,ozdoba na choinkę
dziergałki: poduszeczka na igły,maskotka. motyl na okno,rekawiczki takie dłuższe,
bombka ze wstążek
origami: dowolna rzecz wszystko mnie ucieszy
pergamo: pierwsza strona do mojego portfolio kartka a4,ramka na zdjecie
papierowa wiklina: marzy mi się pudełko na pierniki lub miska
malunki rysunki: ja rysować nie potrafie,wiec wszystko mnie ucieszy.
__________________
Zapraszam na bloga

BABSKI ZAKĄTEK

preferencje do celów różnych

Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu,oznaka czego jest puste biurko

Edytowane przez atena1975
Czas edycji: 2010-09-26 o 06:49
atena1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 20:00   #251
franio
Zadomowienie
 
Avatar franio
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 039
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

prawie jak "złote myśli" w podstawówce- pamiętacie

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): TŻi 2koty
Ulubiony kolor(max.3): czemu tylko 3? kocham zielenie, róże zwłaszcza ciemne, ostatnio szary popielaty...
Nielubiany kolor(max.3): chyba nie ma, no może majtkowy niebieski
Ulubione zwierzę: kot, ale lubię wszystkie zwierzęta
Ulubiony film: oj jest ich dużo.. Labirynt fauna, Zakochany bez pamięci, Mały wielki człowiek, Absolwent, takie wymienianie jest cgyba bez sensu mogę długo heh Wielkie NiE dla komedii romantycznych
Ulubiona książka: jest ich równie wiele co filmów:P lubię wracać do książek bo szybko zapominam. uwielbiam literaturę "dziecięcą": muminki, narnię, tolkieny itp NiE dla tzw literatury kobiecej (dla kobiet)
Biżuteria-tak-nie -jaka: tak! głównie kolczyki, bransoletki mnie denerwują a do pierścionków mam za grube paluchy. nie specjalnie podoba mi się biżuteria filcowa, ale filcowe brochy i strworki już tak ha! już wiem czego jeszcze nie lubię- kamieni w kształcie "donut"
Hobby: biżu, film, książka, podróże w tym palcem po mapie, języki
Zawód-Praca-Szkoła: filolog bez dyplomu
Urodziny: 30lipiec
Imieniny: 05luty

dodatkowe:
Lubie rzeczy praktyczne, z którymi można "coś" zrobić, można ich używać
decu: coś praktycznego może jakiś pojemniczek do kuchni, lubię rozmaite desenie i wzory niekoniecznie obrazki i scenki
scrap: może tu napisze, że przepiśnik już mam chętnie bileciki do biżu i inne wytwory
dziergałki: raczej nie dla serwetek bo nie mam gdzie kłaść ale ogólnie z wszystkiego się ucieszę, nie mam czapki ;P
malunki: wszystko
torebki: na ramię a4
origami: jakies ozdoby świąteczne? ja nie wiem co można zrobić z origami
papierowa wiklina: yyyy no tego no coś ładnego chyba
Quilling: a co to jest?
Wypisałam wszystko bo taka była prośba w wątku, ale na pewno ucieszę się z każdego prezenciku dla mnie wykonanego w każdej technice. W ogóle bardzo lubię niespodzianki i prezenty i się cieszę jak głupia
__________________
robię biżu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336103

Edytowane przez franio
Czas edycji: 2010-10-14 o 22:55
franio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-20, 09:31   #252
andzelika1981
Przyczajenie
 
Avatar andzelika1981
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Licheń
Wiadomości: 14
GG do andzelika1981
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): mąż i 4 dzieci Kuba, Oliwka, Kacper, Krzysiu
Ulubiony kolor(max.3):zielony,niebieski

Nielubiany kolor(max.3):szary
Ulubione zwierzę:pieski
Ulubiony film:ostatnio bollywood
Ulubiona książka:uwielbiam czytać przewodniki
Biżuteria-tak-nie -jaka:kolorowa zwłaszcza kolczyki
Hobby:szydełkuję, trochę szyję, oraz ogród
Zawód-Praca-Szkoła:ekonomik turystyki, obecnie na urlopie wychowawczym
Urodziny:21-03
Imieniny:4-01
andzelika1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 14:24   #253
agnieszkamundra
Rozeznanie
 
Avatar agnieszkamundra
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 579
GG do agnieszkamundra
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

No to moje też dodaję..

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): 2+1
Ulubiony kolor(max.3): czarny, brązy, szarości, pomarańcze- ale nie jaskrawe, amarant
Nielubiany kolor(max.3): neonowe, róże
Ulubione zwierzę: -
Ulubiony film: lubię seriale np. House, CSI, Chirurdzy, Kości, z filmów komedie romantyczne, kryminały, dokumentalne
Ulubiona książka: wiele ich
Hobby: robótki ręczne (na tyle na ile czasu i pomysłów starcza - jak na razie )
Zawód-Praca-Szkoła: DG
Urodziny: 01 październik
Imieniny: 21 styczeń

biżu:
srebrna, może być oksydowana, złocona, jeśli chodzi o kolce to długie ok.10 cm , duże, "widoczne", kolory: czarny, brązy, szarości, fiolety ale ciemne, złoty (stary, błyszczący ale bez przesady); bransoletka- obw. 17-18cm, może być dyndająca, łańcuszkowa , typu charms, szerokie, kulka przy kulce raczej nie (jeśli mogę powydziwiać..chyba że z jakimś ciekawym elementem),
wisiorki lubię także , jeśli moja wylosowanka dostanie mnie do obdarowania to fajnie by było żeby był "widoczny" (tak ok. 4-5cm dł.) a kolory jak wyżej, może być samo srebro- bez kamyków, pierścionki- jak najbardziej, wszelkie, rozm.15-16, Może jeszcze ulubione kamyki: onyks, labradoryt, ametyst, karneol, granat, cytryn. Szkło także lubię, ale nie bazarowe.
Jeśli chodzi o formę to lubię nietypowe, ale bez przesady z oryginalnością ;-), mixy kolorystyczne lubię także, jednak wyważone, żadnych "dzikich" kontrastów

wire-wrapping:
sztyfty mile widziane , co by nie haczyły o szal, albo literka A, nadmiarem szczęścia były by P, W i T abym mogła doczepić do bransoletki

sutasz:
kolczyki wszelkiej długości, kolory: szarości, czerń, brąz z turkusem, pierścionek, duży wisior na rzemień w czerni, szarościach, brązach, biało-czarny, bransoleta

plecionki:
czarno złota lub czarna szersza bransoleta, forma prostego paska , wisior na rzemień czarny lub szary, naszyjnik w formie supła (supeł z przodu, reszta wężyk): szary lub czarny, brązy, złoto

chainmail: bransoletka 17-18cm, srebro, miedź oksydowana! marzy mi się splot bizantyjski, kolczyki jak najbardziej! długie obowiązkowo , bigle srebrne

Art Clay: przywieszka z literką T, P lub W, sztyfty

decu:
skrzyneczka do biżu np. w brązie, podkładki pod filiżanki, lusterko, ramka do zdjęć w brązach, złocie, bransa (szeroka) czarna z szarym, kolce, kubek do kawy, koniecznie dokładnie wykończone! Za świeczniki i pojemniczki do długopisów dziękuję.. Nie chciałabym dostać także prezentu z przypadku..

scrap:
może jakiś przypominacz? z wymiennymi kartkami, tzn. taka jakby tabliczka duża jak zeszyt, z miejscem na notes karteczkowy, stojący.. kolory dowolne, karneciki ze słowem "dziękuję", album do zdjęć, kolory mogą być jak najbardziej stonowane, szarości chyba były by odpowiednie.. chciałabym w nim umieścić zdjęcia mojej mamy..(nie musi być z ozdobnymi kartkami.. może być taki zwykły z ozdobioną okładką)

dziergałki:
kolczyki (coś w stylu koroneczki, podoba mi się jej wzór, nie wiem jak on się nazywa, więc podaję jej przykład) kolor czarny, czapka, grubsza, taka przy głowie- czarna, szary melanż, na dużą głowę, bamboszki na stopy, rozm.36

malunki/ rysunki:
uuuuuu tutaj nie wiem.. dowolność wszelka , mogę dosłać fotkę

szyte:
torebka w kolorze chabrowym, brązowym, szarym, czarnym nie za duża, może być do ręki, mała listonoszka- czarna lub brązowa, worek na papcie- kolory dowolne, fartuszek do kuchni, kosmetyczka (taka co to mogłabym ją nosić w torebce)

origami:
ozdoby choinkowe w kolorze bordo, złoto, czerwony, ecru, białym

filc:
broszka, torebka, kosmetyczka, podkładki pod kubki, naszyjnik "dredowy" , bransoletka, ogólnie wszelkie praktyczne rzeczy

inne:
nieznane mi dobrze techniki:
np. koszyk z papierowej wikliny w brązie, kremie lub bieli, świece- krem, pomarańcz, brąz

Dużo...Mam nadzieję że będą przydatne

Najważniejsze..!.. nie rób nic na siłę ;-) lubię miłe niespodzianki..

Edytowane przez agnieszkamundra
Czas edycji: 2011-10-27 o 23:31
agnieszkamundra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 21:57   #254
falling in love
Zadomowienie
 
Avatar falling in love
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 882
GG do falling in love
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

to się też wpisuję

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): jeden mąż i dwójka dzieci ( 6l. córka i 1,5 roczny synek )
Ulubiony kolor(max.3): no ja lubię więcej - czarny, czerwony, bordowy, brązowy, cytrynowy i słoneczny żółty, pomarańczowy, rudy, khaki, oliwka, biały, turkusowy, coraz bardziej przekonuję się do szarości
Nielubiany kolor(max.3): niebieski( od błękitu aż do chabrowego)

Kocham biżuterię! I nosic i robić. Nie wyobrazam sobie wyjścia z domu bez kolczyków lub czegos innego biżuteryjnego. Szczególnie kocham kolczyki
i bransoletki (- najróżniejsze, od delikatnych lejących po nadgarstku, do szerokich i ciężkich) ( obwód nadgarstka to 15 cm) rzadko noszę naszyjniki ( bo nie mam ) i wisiorki.
Lubię srebro, przecierane , oksydowane, satynowane.
oksydowana miedź też mi sie bardzo podoba uczuleń na metale nie mam.
Minerały i naturalne ( hodowlane ) perły to moja miłość. Nie mam nic z biżuterii plecionej i sutaszu a chętnie bym nosiła
Nie przepadam za kryształkami Swarovski z powłoką AB.

decu:
oddałabym wiele za coś typu herbatnica, ramka na zdjęcie, szkatułka, szczotka do włosów, kubeczek na długopisy – bielone z motywem róży, bzu lub hortensji.
Szerokie drewniane bransoletki z motywami romantyczno -kwiatowymi , retro lub etno też mi się ogromnie podobają.
scrap: - szkoda że nie umiem robić takich cudeniek, z zachwytem przeglądam blogi scrapperek przydał by mi się projektownik / notes bo dużo rysuję i zwykle gubię kartki, bajecznik – na bajki o księżniczkach dla dziewczynki – najlepiej jakiś różowy, fioletowy lub błękitny, lub czekoladowy przepiśnik retro

Edytowane przez falling in love
Czas edycji: 2011-11-01 o 22:49 Powód: aktualizacja 1
falling in love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 08:41   #255
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): TŻ,
Ulubiony kolor(max.3): wszelakie odcienie fioletu, brąz i beż.
Nielubiany kolor(max.3):mocny róż, pomarańcz, jakoś za czerwienią też nie jestem
Ulubione zwierzę: pies
Ulubiony film: Edward Nożycoręki,
Ulubiona książka: hmm, nie mam ulubionej - ostatnio zaczytuję się w paranormal romance
Hobby: handmade - biżuteria
Zawód-Praca-Szkoła: aktualnie walczę z pracą magisterską
Urodziny: 17 marzec (ryyba )
Imieniny: 26 maj
Lubię: motyle, motywy roślinne - kwiaty, liście, pąki

Marzy mi się: coś w zestawach kolorystycznych - pudrowy róż i fiolet, beż i brąz, czarny i szary.

biżu:
Preferuję srebro, srebro oksydowane.
Lubię większość minerałów - nie lubię hematytu
Perły, koral, swarki też lubię.

Kolczyki, brocha (a taka z kameą to szczyt marzeń )
Długie, krótkie, ciężkie, lekkie, wąskie, szerokie - nie mam zastrzeżeń do niczego
Technika dowolna - nie mam plecionek, nie mam sutaszu

scrap, decu, filc:
wszystko
__________________
Szukam natchnienia...



"Trzeba robić to, co się lubi, i wtedy robi się to dobrze" - Andrzej Zaucha


Edytowane przez rusa1ka
Czas edycji: 2012-10-10 o 12:01
rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 18:24   #256
stonia3330
Zadomowienie
 
Avatar stonia3330
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lubicz/Toruń
Wiadomości: 1 050
GG do stonia3330
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodziny: mieszkam z rodzicami i młodszym bratem
Ulubione kolory: turkusowy, nasycony niebieski, fioletowy.
Nielubiane kolory: wszystkie szare, smutne i wypłowiałe.
Ulubione zwierzęta: koty i psy.
Ulubiony film i książka: nie potrafię sprecyzować mam tak odmienne upodobania
Biżuteria: najchętniej noszę kolczyki wkrętki, te zwykłe też mogą być, pierścionki raczej delikatne i małe, zarówno wielkością ozdoby, jak i obwodem palca.
Quilling: w tym to akurat sama tworzę
Scrap: albumik do wklejenia moich zdjęć, cos w rodzaju luźnego portfolio, takiego dla znajomych i rodziny przydałoby mi się takie coś sama dopiero raczkuję w scrapie, więc nie dałabym rady zrobić czegoś takiego
Torebki: duże, coś w rodzaju "worka", tak żebym pomieściła strój na w-f
Decu: pudełeczko, mini-szafeczka na drobiazgi do kartek.
Hobby: hand made, quilling, scrap.
Szkoła/praca: kończę gimnazjum
Urodziny: 29.06
Imieniny: 05.07
__________________
aparatka
TFBC
4 marzec 2010- 20 grudnia 2010
Damon góra 8 kwiecień 2010
Damon dół 15 czerwiec 2010
Pani fotograf->fbl
Quilling blog

Singielka xd
Karolina...


stonia3330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 20:54   #257
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Chyba mnie tu jeszcze nie ma...

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): mąż i córeczka (obecnie 13 miesięcy)
Ulubiony kolor: czerwony, czarny, szary, żółty, pomarańczowy, fioletowy
Nielubiany kolor(max.3): niebieski
Ulubione zwierzę: pies, konkretnie Terier Szkocki
Ulubiony film: hmmm... science-fiction najbardziej...
Ulubiona książka: hmmm... kiedy ja miałam czas coś przeczytać? ale najbardziej kryminały...
Hobby: hand made, na pierwszym miejscu biżuteria, na drugim miejscu scrapbooking...
Zawód-Praca-Szkoła: nazywało się to szumnie manager w procesie zarządzania, ale to nudy i praca moja to też nudy, najbardziej się spełniłam w roli matka-Polka...
Urodziny: 17.12
Imieniny: 26.07

Biżuteria: tak, kolczyki krótkie, długie, jakiekolwiek, każde uwielbiam... bransoletki, wisiorki, naszyjniki, broszki raczej nie, bo choć lubię mieć, to zwykle lądują na dnie szuflady... i srebro i złoto, chętnie oksydowane... zresztą rozmiar nadgarstka podam, a co: 15/16 cm... chociaż taką mega big brochą np. z filcu to bym nie pogardziła, byłaby idealna do zimowego płaszczyka... lubię fasetowane minerały, perły, Swarki...

Scrapbooking: stawiam wprawdzie pierwsze kroczki, ale zawsze się ślinię do innych wyrobów...

Decu: nie znam się na tym, więc wszystko bym przygarnęła... Najbardziej coś dla córeczki...

Inne techniki: właściwie z wszystkiego się ucieszę, jeśli będzie się to dało jakoś praktycznie wykorzystać lub będzie przeznaczone dla grupy wiekowej 1 - 3 latka
__________________

Edytowane przez KarmazynowyKamyk
Czas edycji: 2011-11-02 o 14:34
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 23:42   #258
sasilla
Raczkowanie
 
Avatar sasilla
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 492
GG do sasilla Send a message via Skype™ to sasilla
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): Maz, 3 koty
Ulubiony kolor: chetnie niebieski, czarny, czerwony, fiolet, zielony, morski itd. Lubie wiekszosc kolorow.
Nielubiany kolor(max.3): nie dla pomaranczowego, łososiowego, wszelkich brzoskwiniowo-budyniowych
Ulubione zwierzę: Niezaprzeczalnie koty!
Ulubiony film: nie mam jakiegos szczegolnie ukochanego; lubie wszelkie fantasy, kostiumowe, historyczne, komedie, animowane. Nie dla horrorow.
Ulubiona książka: Czytam mnostwo, kocham ksiazki. Ostatnio wpadlam w serie Olgi Gromyko "Wiedźma", zawsze poprawia mi humor
Hobby: Craft (wymiennie scrap, bizuteria, inne), ksiazki, koty.
Zawód-Praca-Szkoła: grafik komputerowy;
Urodziny: 09.07
Imieniny: 09.07

Biżuteria: Nosze glownie kolczyki - najlepiej dlugie, spore; z czesciami ruchomymi, gronkami, dyndaczami. Lubie wszelkie wrapy, mlotkowani, wyplatania, blaszki, frywolitki itp. Kamienie preferuje fasetowane, przezroczyste, czasem swarki. Nie lubie wszelkich matow - lawy, drewna, kosci itp. W obecnej chwili nosze wylacznie srebro (moze byc w polaczeniu z elementami miedzi, zlotem mniej chetnie). Bigle koniecznie srebrne. Bardzo ucieszylaby mnie broszka, ewentualnie duzy wisior. Ogolnie preferuje duze dodatki, bo mam sporo nadmiarowych kilogramow i drobiazgi na mnie "gina".

Chetnie przygarnelabym cos dzierganego (czapke+szalik, chuste, ponczo, rekawiczki). Zawsze i w kazdej ilosci torebki - szyte, dziergane, obojetnie, tego mi ciagle malo. Raczej nie interesuje mnie scrap, decu; bo sama sie tym dosc intensywnie zajmuje.
Nie podoba mi sie haft krzyzykowo (poza drobnymi wyjatkami), pergamono,quilling.Filc trafia do mnie raczej rzadko.
__________________
KUCHNIA-PEŁNA-CUDÓW

"Za nieśmiertelnością tęsknią miliony, które nie wiedzą co zrobić ze sobą w deszczowe niedzielne popołudnie." Susan Ertz

Moje preferencje wymiankowe

sasilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 20:13   #259
tolinka83
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Z okazji wymianki mikołajkowej też się dopisuję
Stan rodzinny(dzieci i TŻ): Hmm
Ulubiony kolor(max.3): czarny, czerwony, bordo, wszelkie szarości, ciemnoniebieski
Nielubiany kolor(max.3): wszelkie neony, brązy i żółcie, oraz oczywiście róż.
Ulubione zwierzę: raczej roślinki
Ulubiony film: Pulp Fiction
Ulubiona książka: Wszystko Joanny Chmielewskiej, Harlana Cobena i każda która dobrze się czyta
Biżuteria-tak-nie -jaka: Biżuteria tak. Kolczyki, wisiorki, bransoletki. Naszyjniki i broszki nie. Filc nie. Srebro, także oksydowane nawet na ciemny grafit. Pozłacane nie. Kolczyki długości do max 8cm z biglem, raczej wąskie a dłuższe niż szerokie. Praktycznie każda technika, chętnie z minerałami. Bransoletki od prostych i skromnych, przez dyndające i brzęczące po szerokie z blachy. Obwód nadgarstka ok 18cm.
Hobby:biżuteria hand-made, książki, filmy
Zawód-Praca-Szkoła: Własna działalność
Urodziny:7 lutego
Imieniny:5 lipca, Karolina
Decoupage: Wszelkie szkatułki, ew szczotki do włosów
Scrap:
Notesiki do torebki, bileciki do biżuterii
tolinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-11, 20:44   #260
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ):
Ulubiony kolor(max.3): nie mieszczę się tylko w trzech, wszystko znajdziesz poniżej
Nielubiany kolor(max.3): jak wyżej
Ulubione zwierzę: kot, szczur
Hobby:biżuteria
Biżuteria-tak-nie -jaka:

Preferencje biżuteryjne:
Najczęściej noszę kolczyki; wisiorki tylko z kolczykami do kompletu (podobnie z naszyjnikami).
Nie noszę bransoletek, pierścionków, broszek.
Preferencje kolczykowe (reszta podobnie): Dużo rzeczy lubię, więc zaczynam wyliczankę
Długie od 7 do 10cm+.
Lubię duże, odważne, wyraziste, rzucające się w oczy, długie kolczyki.
Unikam kształtu koła, owalu i dużych kamyków w kształcie kul (okrągła buzia ).
Lubię elementy/dodatki w kształcie kropli, markiz, geometryczne (szczególnie wydłużone do dołu), wszelkie podłużne, wydłużone kształty.
Lubię duże ilości dyndadełek i zwisających łańcuszkówm, "gronkowe" kompozycje.
Kolorystyka: ponieważ mam czarne włosy, jasną karnację i przeważnie wybieram czarne ubrania, dlatego dla kontrastu w biżuterii lubię jasne (biel, beż, srebro, szary, pastelowe i jasne kolory, łącznie z jasnym różowym), a także intensywne/żywe kolory (szczególnie wszelkie odcienie czerwieni, fioletu, błękitu + reszta ).
Lubię połączenie np. różu i fioletu.
Unikam zestawień mocno kontrastujących (np. niebieski-czerwony) - chyba, że są to "tęczowe" zestawienia.
Unikam brązu, czerni, bardzo ciemnych kolorów, pomarańczowego; żółty uznaje tylko w „tęczowych” czyli bardzo kolorowych zestawieniach.
Lubię srebro, a w przypadku elementów pozłacanych lubię je w połączeniu ze srebrem.
Lubię rzeczy oksydowane, jak również błyszczące i satynowane srebro.
Nie noszę miedzi, el. posrebrzanych/metalowych, rzeczy na linkach.
Lubię „tęczową kolorystykę” i cieniowanie.
Lubię opalizujące/odbijające światło elementy; gładkie i fasetowane kamyczki/dobrej jakości szkło/cyrkonie itp., surowe bryłki, ceramikę, wszelkiej maści kamyczki (poza dużymi kulami (od 12mm+) itp.
Unikam drewna, akrylu, powlekanego szkła, kamieni syntetycznych.
Drobnica: lubię toho i miyuki, unikam chińskiej.

Jestem na etapie motywów kwiatowych i motylków. Motywy kwiatowe - wszystko poza różą, tulipanem, słonecznikiem i słonecznikopodobnymi, czyli z dużym środkiem.

Lista marzeń, bo każda z nas chyba taką ma, czyli list do św. Mikołaja :
Marzą mi się długie frywolitkowe/szydełkowe kolczyki ze spadającymi kaskadami małych motylków lub kwiatów zawieszonych na łańcuszku. W tęczowych lub cieniowanych kolorach (np. jasne motylki/kwiaty na dole, u góry ciemne, lub każdy z nich cieniowany) lub w „srebrzystych kolorach” (nie koniecznie srebrny, nie wiem jak to nazwać po prostu )

Marzą mi się niezwykłe zwyklaczki z dużą ilością zwisających łańcuszków i dyndadełek, albo długie kolczyki z elementami gronek lub gronka o cieniowanych kolorkach.

AC/wrapki/ażurki/blaszki/plecionki/fimo/filc/sutasz itd. jestem na etapie motylków i kwiatuszków, dlatego marzy mi się coś z tymi motywami

Edytowane przez ravenart
Czas edycji: 2010-10-11 o 20:45
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 09:17   #261
kasia_kati
Zadomowienie
 
Avatar kasia_kati
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: .... ;-) ....
Wiadomości: 1 668
GG do kasia_kati
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): córcia Ola , synek Jaś no i mąż
Ulubiony kolor : takie najulubieńsze, to czerwień, czerń ,fiolet i błękit ( i w większości wszelkie ich odcienie )...ale lubię w zasadzie większość kolorków
Nielubiany kolor(max.3): nie cierpię zieleni ale takiej w odcieniach zgniłych , jak to się określa typu khaki i takie tam taka zieleń jak np. onyks zielony jest ok
Ulubione zwierzę: pies
Ulubiony film: że niby jeden hm... to chyba "Sami Swoi " mogłabym oglądać bez końca z TŻ do spółki
Ulubiona książka: trudno wybrać jedną ,najbardziej lubię książki Koontza
Biżuteria-tak-nie -jaka: tak,tak,tak a bardziej szczegółowo to noszę : kolczyki i krótkie i długie ->takie do 7-10 cm ( jeśli tworzą jakiś komplet mogą być drobnymi sztyftami ), wisiorki ale do kompletu z kolczykami , pierścionki ( rozm . hm... zmierzyłam średnicę wewn. 18 mm), bransoletki również ,ale też chętniej gdy tworzą komplet z kolczykami długość bransoletki to 17-18 cm razem z zapięciem, broszki w zasadzie nie noszę , bo nie mam ani jednej więc chętnie ponoszę gdy juz bedę taką mieć ( najlepiej w kolorach jasnych np. cieniowana biała z szarościami lub w kolorkach turkusowych ) No i jeszcze lubię srebro , także oksydowane , ale także sreberko pozłacane jest ok jeśli chodzi o miedź to także mi się podoba i chętnie bym nosiła jakis tworek z miedzianej blachy ale koniecznie oksydowanej

Hobby:biżuteria hand made
Urodziny:23 listoipada
Imieniny:25 listopada
Decoupage: chętnie przygarnęłabym wizytownik albo taki mały biurkowy organizator ( z miejscem na katreczki notatkowe i długopisy ) i marzy mi się jakiś taki pękaty wazon ozdobiony kwiatowym motywem decu

Scrap:bardzo bym chciała mieć taki komplet dwóch przepiśników z zaznaczeniem ,że jeden na ciasta i inne słodkości , a drugi na sałatki i dania glówne itp.

Edytowane przez kasia_kati
Czas edycji: 2010-12-09 o 08:09
kasia_kati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 19:57   #262
Aillil
Rozeznanie
 
Avatar Aillil
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łapy/..............
Wiadomości: 758
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

To i ja się dołączę
Stan rodzinny(dzieci i TŻ): W związku, bezdzietna :P
Ulubiony kolor(max.3): Czarny, zieleń,brąz( bez odcieni złota),bordo,ciemna czerwień, rudy
Nielubiany kolor(max.3): Wszystkie pozostałe
Ulubione zwierzę: Wszystkie bez wyjątku
Ulubiony film: Zero II,Chocolat ...
Ulubiona książka: Nie mam ulubionej, chociaż przepadam za sagą R.A. Salvatore
Biżuteria-tak-nie -jaka: kolczyki (niezbyt długie ( tak do 4-5 cm) i nie ciężkie- mam sporo dziurek), wisiorki(drobne ) bransoletki ( masywne raczej, obwód nadgarstka to 14 cm). Uwielbiam wire wrapping, AC, metaloplastykę i mnóstwo innych). Biżuterię z miedzi, srebra i mosiądzu . Jeżeli chodzi o charakter, to przepadam za nutą etniczną, formami roślinnymi, gotyckimi. Aha ważne, jeżeli mój Mokołajek będzie mistrzem filcowania, to bardzo go proszę o coś, co nie dotyka skóry ( np broszkę), bo mam alergię skórną na niektóre gatunki wełny( nie wiem dlaczego jedne mogę nosić, a innych nie ), a smutno by było nie nosić prezenciku
Hobby: biżuteria, odtwórstwo historyczne (wczesne średniowiecze), muzyka, sport.
Zawód-Praca-Szkoła: studentka i korepetytorka
Urodziny: 25.01.1985
Imieniny: 25.05

Edytowane przez Aillil
Czas edycji: 2010-10-17 o 13:04
Aillil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 13:22   #263
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): TŻ - sztuk jedna
Ulubiony kolor(max.3): fioletowy, malinowy, chabrowy, czarny, biały, szary, lubię połączenia multikolorowe
Nielubiany kolor(max.3): błękitny, beżowy, "brudny róż", pomarańcze, brązy, zielenie
Ulubione zwierzę: definitywnie KOTY! A zaraz potem konie
Ulubiony film: "Volver" Almodovara
Ulubiona książka: Ostatnio "Samsara", jestem miłośniczką literatury podróżniczej
Biżuteria-tak-nie -jaka: Uwielbiam absolutnie każde kolczyki - najchętniej kolorowe i błyszczące średnie lub długie, z dyndajkami, gronkami, kandelabry, koła... Nie lubię zbyt ciężkiej biżuterii, moje uszy źle to znoszą. Lubię perły i minerały, zwłaszcza fasetowane, ale podobają mi się również świecidełka (Swary), czy srebro solo. Biżuterii generalnie mam mało, więc przyjmę chętnie wszystko w technice chainmaille, plecionki, wrapki, filigrany, biżuterię decu, a także zwyklaczki Nie lubię miedzi, akrylu i plastiku, ale za to urzeka mnie wszelka biżuteria romantyczna, zwłaszcza kwiatki, motylki, kotki itd (byle nie za słodko), bardzo podobają mi się również motywy folklorystyczne Nie mam nic przeciwko wisiorkom, koralom, naszyjnikom, bransoletom (z wyjątkiem takich sztywnych, drewnianych. Wolę raczej lejące się, łańcuszkowe i dyndajki). Obwód nadgarstka ok 17cm. Noszę też pierścionki rozmiar 16-17.
Z filcu chętnie przyjmę broszki czy korale, etui itd... Scrap i decu - w każdych ilościach o każdym zastosowaniu
Hobby: Głównie biżuteria
Zawód-Praca-Szkoła: Studentka 5 roku biologii (antropologii)
Urodziny: 10.12.
Imieniny: 21.01.
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 19:23   #264
zuteria
Rozeznanie
 
Avatar zuteria
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 968
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny (dzieci i TŻ): tż brak, dzieci też
Ulubiony kolor: ciemnozielony, szary, indygo, granat
Nielubiany kolor: pomarańczowy, żółty, różowy
Ulubione zwierzę: mam słabość do kotów
Ulubiony film: trudno wskazać mi jeden, teraz przychodzi mi do głowy np. "Control"
Ulubiona książka: jednej nie wymienię, ale lubię takich autorów jak Haruki Murakami i John Maxwell Coetzee
Biżuteria: tak. Najchętniej lekka, delikatna, choć tak naprawdę dużo zależy od techniki wykonania.
Kolczyki najchętniej krótkie, niezbyt ciężkie, blisko ucha. Wolę sztyfty od bigli.
Bransoletek raczej nie noszę, ale np. chętnie przygarnęłabym jakąś wykonaną z filcu. Obwód nadgarstka: ok. 14,5 cm.
Nie noszę naszyjników, wisiorków itp.
Marzy mi się też subtelny pierścionek (z regulowaną obrączką).
Preferuję srebro, zarówno jasne, jak i oksydowane. Nie przepadam za pozłacanym, nie noszę też miedzi. Nie jestem miłośniczką kryształków Swarovski. Za to lubię wiele minerałów: akwamaryn, kyanit, agat mszysty, chalcedon, turmalin, sodalit, malachit, sokole oko, apatyt, iolit, oliwin.
Hobby: teraz przede wszystkim biżuteria
Zawód,praca,szkoła: jeszcze studentka
Urodziny: 14.11
Imieniny: nie obchodzę
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=351036

Chainmaille w moim wykonaniu, będzie mi miło jeśli skomentujesz

zuteria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 20:25   #265
pistacja88
Zadomowienie
 
Avatar pistacja88
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: okolice Wadowic:)
Wiadomości: 1 463
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): -
Ulubiony kolor(max.3): róż, niebieski, fiolet
Nielubiany kolor(max.3): trudno powiedzieć, zależy od konkretnej rzeczy
Ulubione zwierzę:pieski i kotki
Ulubiony film: dr House , Step up
Biżuteria-tak-nie -jaka: uwielbiam w każdej postaci
Naszyjniki: długie wiszące , ale lubię również krótsze
Scrapy i inne takie: różności
Dziergałki: szaliki, czapki, rękawiczki...itp
Torebki: nic błyszczącego
Origami: ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie oraz Wielkanoc
Quilling: różności
Świeczki: uwielbiam zwłaszcza zapachowe
Mydła: pachnące
Decoupage: bransoletki, kolczyki, pudełeczka, ozdoby świąteczne ......,wszystkie różności z tej techniki
Papierowa wilkina: różności pojemniczki , wazoniki itp..
Hobby: origami, kwiaty z bibuły , ozdoby świąteczne , patchwork , początki quilingu ;
Zawód-Praca-Szkoła: studentka kierunku zarządzanie
Urodziny: 27.08
Imieniny: 06.09
__________________

butoholizm nabyty


to na co teraz oszczędzamy??
pistacja88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 15:47   #266
tymczasowylogin
Rozeznanie
 
Avatar tymczasowylogin
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z neta:)
Wiadomości: 945
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ):
-tak-od 5 maja 2006 roku od 24 sierpnia 2006 -zaręczona

dzieci jeszcze niestety brak,może niedługo

Ulubiony kolor(max.3):
-czerwony,fioletowy,wszystko w kratkę

Nielubiany kolor(max.3):
-wszystkie blade,pastelowe kolory

Ulubione zwierzę:
-królik (baranek)-niestety nie posiadam
pies-mam[*]
-psiurek - Sonia,od 4 czerwca z nami



Hobby:
-rękodzieło!!!!!
-wędkowanie


Urodziny:
-22 maj 1989
Imieniny:
-6 wrzesnia

co tworze, z czego,jaka metoda?:
-papierowa wiklina, quilling,origami modułowe,masa solna,księgi życzeń,kartki okolicznościowe, upomini na różne okazje,nowości ....

padłabym ze szczęścia gdybym dostała
-scrapbookingowy album
-kolczyki decoupage
-kuferek/skrzyneczke decoupage bądź inną
-kolczyki wszelakie
-torbę dużą (ale nie gigant)
-wachlarzyk szydełkowy
-coś ślubnego
-coś romantycznego
a najważniejsze to wykonanego sercem

Decoupage-uwielbiam,lecz sama się nie zajmuje,niestety brak talentu,uwielbiam każde rzeczy związane z decuopage ,od pudełeczek po kieliszki,od butelek po obrazki..każda rzecz zdobiona ta metoda jest według mnie fanastyczna
najbardziej ostatnio zafascynowały mnie kolczyki

biżu- uwielbiam kolczyki.w każdej postaci,z każdego tworzywa,najlepiej wiszące,nie gigantyczne,ale i nie maleńki,kolorowe moga być oczywiście,w kształcie serduszek i nie tylko,nie jestem wybredna,bo doceniam to co ludzie tworzą,fascynuja mnie rękodzieła wykokane przez innych i dlatego chyba każda rzecz mnie cieszy,naszyjnikom mówie nie gdyz mam jeden który nosze i tylko on zostanie na mojej szyj,nie chcę żadnych ciężkich po których uszy za kilka lat będą jak u słonia

scrap-baaaardzo---albumiki,uwielbiam,choć niestety nie mam takiego talentu wogóle uwielbiam albumy,bo uwielbiam zdjęcia,robie setki i każdy czasem się wkurza,ale co ja poradze jak kocham zdjęcia-bo moim zdaniem to najlepsza pamiątka/wspomnienie..także albumiki baaardzo na taknotesiki równiez,dużo rzeczy zapisuje,prowadze pamiętnik,wiec jakby co to napewno się przyda

dziergałki-aniołki szydełkowe-to mnie zafascynowało,może kiedyś cosik zrobie,ale pewnie jescze dłuuugo nic,aniołki uwielbiam,kocham,szydełko we,frywolitkowe,obojętnie jakie,szydełko bardzo na tak,frywolitki-kolczyki.tak tak tak.robótki na drutach niekoniecznie.szydełkowym serwetkom mówie na nie, podobają mi się ,ale w domu nie posiadam i nie lubię serwetek w żadnej postaci,


torebki-tak tak tak,każde z wykluczeniem tych które trzymamy w rączce,najlepiej takie na ramie,wielkośc obojętna tworzywo też...kolorowe..żywe/nie takie jak na pogrzeb.ale torebki ogólnie kocham bardzo,wiec każda z każdego tworzywa mnie urzeknie stanowczo nie torebkom jamnikowym


origami-hmm...sama tworze...wiec jakbym coś potrzebowała to mogę sobie to zrobić,wiec żadnej potrzeby wielkiej nie mam,chyba że jakby ktosik miał jakies aniołki z origami modułowego to bardzo by mi było milutko

papierowa wiklina- uwielbiam,pudełeczka ,skrzyneczki,kuferki ...tak bardzo uwielbiam,wielkość różna,kolor też


quilling- jakieś kartki quillingowe,baaardzokar tki okolicznościowe

przydasie
- każde mi się przydadzą, ,wszystko da się wykorzystać

to chyba wszystko -nie jestem bardzo wymagająca,mam dziedziny które uwielbiam i wtedy wszystko z tej kontretnej którą lubie mi sie baaardzo podobauwielbiam pamiątki,wposmnienia zapisane


__________________
klik do mnie

ponad 6 lat razem
a teraz serca mam dwa
blog

preferencje


dwudziesty .11

Edytowane przez tymczasowylogin
Czas edycji: 2011-10-21 o 10:20 Powód: zmiana preferencji,ich rozszerzenie:)
tymczasowylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 19:26   #267
Elda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 39
GG do Elda Send a message via Skype™ to Elda
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): co znaczy tż?? Męża mam, ale dzieci... to nie wiem <leci do kibla zrobić test> Nie, jednak nie mam... xD
Ulubiony kolor(max.3): Fiolet czerń i biel.
Nielubiany kolor(max.3): żółty
Ulubione zwierzę: większość futerkowych - lubię - przytulać, głaskać i zamęczać na śmierć :P
Ulubiony film: WIększość filmów pana Burtona
Ulubiona książka: Nie czytam książek.
Biżuteria-tak-nie-jaka:Zazwyczaj nie noszę. Może czasem perły na szyję i delikatne kolczyki.
Hobby: tworzenie różności (można zajrzeć na moją stronkę po więcej info)
Zawód-Praca-Szkoła: florystka. praca w kwiaciarnii.Robię jeszcze szkołę fryzjerską.
Urodziny: 02.01.1987
Imieniny: 24.12 jakoś tak nie obchodzę, bo są wtedy ważniejsze sprawy
Elda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 12:09   #268
sbt2012
Raczkowanie
 
Avatar sbt2012
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 127
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): TŻ i piesio
Ulubiony kolor(max.3): fioletowy, wszelkie odcienie niebieskiego, czarny
Nielubiany kolor(max.3): zielony i żółty
Ulubione zwierzę: piesek
Ulubiony film: dużo ich..ale bardzo lubie thrillery
Ulubiona książka: brak
Biżuteria-tak-nie -jaka: tak, lubie kolczyki ale raczej wiszące a także wszelkie wisiorki
Hobby: tworzenie papierowych różności
Zawód-Praca-Szkoła: Mgr. Hotelarstwa i Gastronomii, obecnie "kura domowa"
Urodziny: 18 grudnia
Imieniny: 8 lipca
__________________
Moje dzieła : TUTAJ & TUTAJ
-::BLOG::-
sbt2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 21:32   #269
RENJA28XI
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: sercem pomorskie-obecnie kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 59
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): mężulek Piotr, córcie Weronika i Jula
Ulubiony kolor(max.3): zielony zawsze a reszta zależnie od sezonowości
Nielubiany kolor(max.3): wszystkie jaskrawe
Ulubione zwierzę: lubię psy, w domu mam rybki choć kolekcja niestety nie jest juz taka imonująca jak kiedyś
Ulubiony film: Czasem słońce czasem deszcz
Ulubiona książka: wszystko co mam czas przeczytać
Biżuteria-tak-nie -jaka: na codzień raczej nie noszę, ale na jakąś okazję lubię nałożyć coś fajnego, oryginalnego.
Hobby: rozkochałam się w quillingu pochłonął mnie bez reszty, uwielbiam roślinność zwłaszcza kwiaty
Zawód-Praca-Szkoła: -mgr inż. technologi żywienia, obecnie matka polka
Urodziny: 28.11
Imieniny: 12.11-Renia
Inne- bardzo podobają mi się frywolitkowe twory, kusudama, pergamono i wszystko co piękne.
Śliczny quilling też mnie zainteresuje
RENJA28XI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 19:51   #270
Madii411
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 591
Dot.: Preferencje nie tylko kolorystyczne do celow roznych

Stan rodzinny(dzieci i TŻ): ---
Ulubiony kolor(max.3): turkusowy, niebieski, fioleowy, ale tak naprawdę lubię wszystkie kolory ;]
Nielubiany kolor(max.3): Takiego nie ma, ew. może być żółty i różowy, ale to po prostu takie, które najmniej mi się podobają, bo lubię wszystkie jakie dotąd spotkałam
Ulubione zwierzę: Kotek ;*
Ulubiony film: ----
Ulubiona książka: Kilka "Mała Księżniczka", "Michał Jakiśtam", "Tajemniczy ogród", "Rezerwat Niebieskich Ptaków", "Ania z Zielonego Wzgórza" (itd. ), "Ten obcy"... Ogólnie 95% z tych, które czytam podobają mi się, niektóre stają się moimi ulubionymi. Mam na nie taki "szał" przez jakiś okres czasu.
Biżuteria-tak-nie -jaka: Zdecydowanie TAK. Kocham każdą biżuterię. Nie przepadam tylko za masakrycznie wielką
Hobby: Muzyka (klasyczna - Waltornia *), Sport (siatkówka), literatura i poezja (zarówno pisanie jak i czytanie), dziennikarstwo, aktorstwo (koło teatralne - przygotowujemy teraz b. fajne przedstawienie, w którym mam zaszczytną rolę Metalówy ;DD), trochę fotografia, BARDZO hand-made (tzn. biżuteria hand-made) i decoupage... no i to chyba wszystko..
Zawód-Praca-Szkoła: Szkoła, 1 kl. gimnazjum
Urodziny: 10.02.1997
Imieniny: 22.07


Czy jest tu ktoś w podobnym wieku do mojego?
Bo jeszcze nie spotkałam kogoś w moim wieku... Próbowałam zachęcić kilka przyjaciółek do zainteresowania się tym przynajmniej, ale "nie mam czasu" (a cały dzień przed komputerem siedzą...), "nie umiem" (dlaczego ludzie nie rozumieją, że nie ma człowieka, który od razu to umiał? Każdy musiał chociaż przeczytać jakiś poradnik czy kogokolwiek się spytać jak i co ;P), "nie chce mi się" (tego tym bardziej nie rozumiem. Przecież hand-made to tylko i wyłącznie przyjemność!)...

Fajnie by było pogadać z kimś blisko mojego wieku, "porównać" dzieła i pokazać światu, że młodzi nie muszą być gorsi od dorosłych! ;]

Edytowane przez Madii411
Czas edycji: 2011-01-15 o 13:23
Madii411 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-07 20:03:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.