WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2010-09-08, 18:30   #1951
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 137
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez jyyli Poka¿ wiadomo¶æ
OMG ja biorê Cilest S± jakie¶ tabletki, które nie zawieraj± tego sk³adnika?
S± takie, wiem ¿e np. Qlaira nie zawiera tego sk³adnika, ale najlepiej porozmawiaæ na ten temat z lekarzem.

I jeszcze jest taka sprawa, ¿e ta lekarka sprawdza³a mi tylko Etynyloestradiol i Octan Cyproteronu (on nie powoduje wypadania, wrêcz pomaga zatrzymaæ w³osy na g³owie). Nie wiem nic na temat skutków ubocznych w postaci wypadania w³osów dla innych syntetycznych estrogenów, musia³aby¶ poprosiæ lekarza o sprawdzenie ka¿dego leku przed wypisaniem, gdyby¶ zdecydowa³a siê na zmianê anty.



Dziewczyny, a czy która¶ z was wie jaka jest ró¿nica miêdzy etynyloestradiolem a etinylestradiolem? Co¶ mi siê kiedy¶ obi³o o uszy, ¿e to dwa ró¿ne zwi±zki, ale nie jestem pewna.. Na doz niby s± dwie kategorie po polsku, ale dla obu nazwa angielska (czy ³aciñska, nie odró¿niam) jest ta sama.



jyyli, a wypada³y ci w³osy jak mia³a¶ plastry?
__________________
| | | || |


Je¶li nie masz nic m±drego do powiedzenia, to nie pisz w w±tku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedy¶ bêd± przegl±da³y temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6


Edytowane przez etha
Czas edycji: 2010-09-08 o 19:01
etha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-08, 18:42   #1952
Manieek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez aga24zuzia Poka¿ wiadomo¶æ
kupi³am wczoraj minera³y wapñ + magnez + cynk, zobaczymy czy co¶ da...

i siemiê lniane którego jednak nie mogê prze³kn±æ....



Nie jeste¶ sama! te¿ nie potrafiê tego prze³kn±æ... po prostu nie da rady :/
__________________
Kocham, gdy mnie wygwizduj±, gdy widzê tê nienawi¶æ w ich oczach, gdy s³yszê jak mnie obra¿aj±.
¬le czujê siê tylko wtedy, gdy gram ¼le!!!! KOSZYKÓWKA !!

Manieek jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-08, 18:49   #1953
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 772
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

odebra³am dzi¶ wyniki badañ na poziom ¿elaza i ferrytyny, tarczyce - TSH, T3, T4, morfologia, OB, glukoza i wszystko jest w normie. Za tydzieñ ide do lekarza ¿eby dok³adnie sprawdzi³ te badania.
W³osy jak wypada³y tak wypadaj±
Jakie badania mogê jeszcze zrobiæ? my¶le nad hormonami: testosteron i prolaktyna...
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-08, 19:17   #1954
aga24zuzia
Rozeznanie
 
Avatar aga24zuzia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Santa Domingo
Wiadomo¶ci: 971
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Manieek Poka¿ wiadomo¶æ
Nie jeste¶ sama! te¿ nie potrafiê tego prze³kn±æ... po prostu nie da rady :/
wziê³am ³y¿eczkê siemienia i normalnie go zjad³am , tyle ¿e nie wiem czy takie "surowe " mo¿na je¶æ? czy to jednak trzeba zalaæ wrz±tkiem? hmnn
__________________
Dok±d idziesz mój aniele?
czy tam bedzie lepiej ci?
zostan tutaj zostan ze mn±,
pomó¿ mi.
aga24zuzia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-08, 19:20   #1955
windbag
Wtajemniczenie
 
Avatar windbag
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 2 804
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Arrasando Poka¿ wiadomo¶æ
odebra³am dzi¶ wyniki badañ na poziom ¿elaza i ferrytyny, tarczyce - TSH, T3, T4, morfologia, OB, glukoza i wszystko jest w normie. Za tydzieñ ide do lekarza ¿eby dok³adnie sprawdzi³ te badania.
W³osy jak wypada³y tak wypadaj±
Jakie badania mogê jeszcze zrobiæ?my¶le nad hormonami: testosteron i prolaktyna...
dobrze my¶lisz. U mnie niestety ³ysienie od testosteronu ...
windbag jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-08, 20:16   #1956
kotka20093
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: ma³opolska
Wiadomo¶ci: 941
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez etha Poka¿ wiadomo¶æ
Sprawd¼cie swoje tabletki anty! By³am dzi¶ u lekarza pierwszego kontaktu (¶wietna babka, naprawdê zna siê na rzeczy) i znalaz³a mi w jakich¶ swoich ksi±¿kach, ¿e jednym ze skutków ubocznych za¿ywania sk³adnika Ethinylestradiolum (etynyloestradiolu) jest w³a¶nie wypadanie w³osów. Zwi±zek ten wystêpuje w wielu anty, zawiera go np. Cilest, Diane-35, Mercilon, NuvaRing (!), Oc-35, Stediril 30, Syndi-35, Yasminelle oraz Yaz.

We¼cie pod uwagê, ¿e to tabletki mog± powodowaæ albo nasilaæ wypadanie. Nie wiem jak jest z innymi sk³adnikami, ale ten jeden nasila, tak wiêc uwa¿ajcie.

Informacji o wypadaniu w³osów nie ma w ulotce mojego Diane, ale w ksi±¿ce u lekarza by³a, wiêc (mam nadziejê) znalaz³am przyczynê. Je¶li to w³a¶nie sprawka etynyloestradiolu, to nie dziwne, ¿e przy zmianie na Cilest w³osy wypada³y mi tak samo.. Teraz tylko czekaæ do koñca ostatniego opakowania.
mi w³osy zacz³ey w³asnie wypadac jak za za¿ywa³am Novynette, który zawiera 0,02 mg etinylestradiolu, czyli wszystko jasne
kotka20093 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-08, 20:37   #1957
Cyrkonia14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Do Sweet Chocolate i Dark Noir:
Dziewczyny ja nie bra³am oczywi¶cie wszystkiego naraz Broñ Bo¿e!Po zakoñczeniu jednych tabletek robi³am miesiêczn± przerwê zanim wziê³am nastêpne, tak poradzi³a mi dermatolog
__________________
Piêkna kobieta podoba siê oczom, dobra kobieta - sercu. Pierwsza jest klejnotem, druga za¶ - skarbem

Szczê¶liwa mê¿atka od 19.06.2010
Cyrkonia14 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 20:39   #1958
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomo¶ci: 678
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez etha Poka¿ wiadomo¶æ
Sprawd¼cie swoje tabletki anty! By³am dzi¶ u lekarza pierwszego kontaktu (¶wietna babka, naprawdê zna siê na rzeczy) i znalaz³a mi w jakich¶ swoich ksi±¿kach, ¿e jednym ze skutków ubocznych za¿ywania sk³adnika Ethinylestradiolum (etynyloestradiolu) jest w³a¶nie wypadanie w³osów. Zwi±zek ten wystêpuje w wielu anty, zawiera go np. Cilest, Diane-35, Mercilon, NuvaRing (!), Oc-35, Stediril 30, Syndi-35, Yasminelle oraz Yaz.

We¼cie pod uwagê, ¿e to tabletki mog± powodowaæ albo nasilaæ wypadanie. Nie wiem jak jest z innymi sk³adnikami, ale ten jeden nasila, tak wiêc uwa¿ajcie.

Informacji o wypadaniu w³osów nie ma w ulotce mojego Diane, ale w ksi±¿ce u lekarza by³a, wiêc (mam nadziejê) znalaz³am przyczynê. Je¶li to w³a¶nie sprawka etynyloestradiolu, to nie dziwne, ¿e przy zmianie na Cilest w³osy wypada³y mi tak samo.. Teraz tylko czekaæ do koñca ostatniego opakowania.
Bra³am nuvaring przez d³ugi czas i w³osy mi nie wypada³y, przeciwnie byly super. od roku nie biore zadnych hormonów i jakis czas temu zacze³y wrecz sypac mi sie w³osy. Zastanawiam siê czy to opó¼niony skutek po hormonach- w sumie nigdy nie wiadomo jak zarwaguje organizm, czy mo¿e to stres czy cos innego. w przysz³ym tyg. ide do dermatologa. Poki co od 3 tyg. ³ykam biotebal, vitapil i stosuje tonic neril - efektów ZERO
__________________
# Per aspera ad astra #
carlo_rossi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-08, 20:40   #1959
infatuated
Zakorzenienie
 
Avatar infatuated
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 544
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez etha Poka¿ wiadomo¶æ
Sprawd¼cie swoje tabletki anty! By³am dzi¶ u lekarza pierwszego kontaktu (¶wietna babka, naprawdê zna siê na rzeczy) i znalaz³a mi w jakich¶ swoich ksi±¿kach, ¿e jednym ze skutków ubocznych za¿ywania sk³adnika Ethinylestradiolum (etynyloestradiolu) jest w³a¶nie wypadanie w³osów. Zwi±zek ten wystêpuje w wielu anty, zawiera go np. Cilest, Diane-35, Mercilon, NuvaRing (!), Oc-35, Stediril 30, Syndi-35, Yasminelle oraz Yaz.

We¼cie pod uwagê, ¿e to tabletki mog± powodowaæ albo nasilaæ wypadanie. Nie wiem jak jest z innymi sk³adnikami, ale ten jeden nasila, tak wiêc uwa¿ajcie.

Informacji o wypadaniu w³osów nie ma w ulotce mojego Diane, ale w ksi±¿ce u lekarza by³a, wiêc (mam nadziejê) znalaz³am przyczynê. Je¶li to w³a¶nie sprawka etynyloestradiolu, to nie dziwne, ¿e przy zmianie na Cilest w³osy wypada³y mi tak samo.. Teraz tylko czekaæ do koñca ostatniego opakowania.

ja bra³am ponad rok YASMINELLE i w³osy mi nie wypada³y
by³am z tych tabsów super zadowolona, same plusy (cera, waga)
ale odstawi³am 2 miechy temu i mam wra¿enie, ¿e zaczê³y bardziej leciec...

Edytowane przez infatuated
Czas edycji: 2010-09-08 o 20:41
infatuated jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-08, 21:05   #1960
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 137
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Ale zrobi³am zamieszanie. Wypadanie w³osów jest jednym ze skutków ubocznych brania tych tabletek, a to znaczy, ¿e nie u ka¿dego musi wyst±piæ. Ale kurcze, jednym dziewczynom w³osy wypadaj± przy odstawieniu, drugim w czasie brania.. Coraz bardziej siê przekonujê, ¿e tych pigu³ w ogóle nie warto braæ, bo tak czy siak bêdzie wypadaæ.
__________________
| | | || |


Je¶li nie masz nic m±drego do powiedzenia, to nie pisz w w±tku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedy¶ bêd± przegl±da³y temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6

etha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-08, 21:25   #1961
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomo¶ci: 10 048
GG do jyyli
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez etha Poka¿ wiadomo¶æ
S± takie, wiem ¿e np. Qlaira nie zawiera tego sk³adnika, ale najlepiej porozmawiaæ na ten temat z lekarzem.

I jeszcze jest taka sprawa, ¿e ta lekarka sprawdza³a mi tylko Etynyloestradiol i Octan Cyproteronu (on nie powoduje wypadania, wrêcz pomaga zatrzymaæ w³osy na g³owie). Nie wiem nic na temat skutków ubocznych w postaci wypadania w³osów dla innych syntetycznych estrogenów, musia³aby¶ poprosiæ lekarza o sprawdzenie ka¿dego leku przed wypisaniem, gdyby¶ zdecydowa³a siê na zmianê anty.



Dziewczyny, a czy która¶ z was wie jaka jest ró¿nica miêdzy etynyloestradiolem a etinylestradiolem? Co¶ mi siê kiedy¶ obi³o o uszy, ¿e to dwa ró¿ne zwi±zki, ale nie jestem pewna.. Na doz niby s± dwie kategorie po polsku, ale dla obu nazwa angielska (czy ³aciñska, nie odró¿niam) jest ta sama.



jyyli, a wypada³y ci w³osy jak mia³a¶ plastry?
Mam nadziejê, ¿e uda mi siê zarejestrowac do giny w tym miesi±cu, bo wyje¿d¿am na studia i nie wiem, czy bêdzie mi siê udawac wracac na wizyty. A zmieniac nie chcê, bo ta siê przejê³a przynajmniej stanem mojej twarzy.

Jak mia³am plastry to ani nie wypada³y mi w³osy, ani tr±dzik siê nie zmniejszy³. Co jest dziwne, bo zawieraj± to samo, co Cilest (chyba, ¿e ¼le pisz± na doz-ie, a ja ju¿ nie mam opakowania, ¿eby sprawdzic).

Cytat:
Napisane przez Manieek Poka¿ wiadomo¶æ
Nie jeste¶ sama! te¿ nie potrafiê tego prze³kn±æ... po prostu nie da rady :/
Nie rozumiem Was, ja uwielbiam siemiê Teraz jem gluta ze ¶wie¿o mielonego i ³ykam ziarna, ale to g³ównie ze wzglêdu na uk³ad trawienny £yka³am te¿ mielone, ale to dosyc uci±¿liwe.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 22:12   #1962
Sweet Chocolate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 385
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez phenomena Poka¿ wiadomo¶æ
a jak oceniasz Vitapil?

ja siê za³amujê. podczas i po myciu wy³azi mi k³ak w³osów. niedobrze mi sie robi, kiedy wyjmujê go z odp³ywu w brodziku...

dermeny u¿y³am ze 2-3 razy, ale dosta³am po niej ³upie¿u (mogê komu¶ odst±pic lub wymieniæ..).
lotion seboradin niger uzywam po ka¿dym myciu, trochê masujê skórê g³osy, ale nie widzê ¿adnej poprawy w ilo¶ci wypadaj±cych w³osów..

zamierzam kupiæ jaks suplement, jednak ci±gle nie mogê sie zdecydowaæ. mo¿e vitapil+tran? albo biotyna+tran? sama ju¿ nie wiem... my¶la³am te¿ nad olejem lnianym (na doz kosztuje ok 27z³ za litr), nafcie i toniku garnier neril.

w nastêpnym tygodniu wybiorê siê w koñcu do fryzjera i mo¿e zdecydujê siê na ciachniêcie 10cm..
D¿izas, jak ja Ci wspó³czujê i jak ja Ciê rozumiê... Nie chcia³abym widzieæ swojej miny jak wyci±ga³am sobie gar¶ciami w³osy. Okropne uczucie, lêk przed ³ys± g³ow± i strach, ¿e ³ysiejê i nie wiem co jest grane. Moje wypadanie usta³o, szczotkê czyszczê raz na tydzieñ bo przy czesaniu albo nie zostaje na niej nic albo trzy w³osy na krzy¿ ale i tak to monitorujê. I tak naprawdê nie wiem co mi pomog³o. Vitapil biorê teraz raz na x czasu, zapominam o nim, jedyne co to strzykawk± aplikujê seboradin niger lotion na skalp co mycie. Dzisiaj kupi³am drugie opakowaniena zapas, bo naprawde go lubiê i wiem ¿e uratowa³ mnie w najgorszym okresie i bardzo nie chcê ¿eby te czasy wróci³y. D³ugo go u¿ywasz? Nerwy zwi±zane z sesj± chyba odcisnê³y piêtno na moim wypadaniu, tak my¶lê.
Na dzieñ dzisiejszy oleje na g³owê i radical do mycia plus seboradin i nic wiecej chyba to im s³u¿y. nie suszê w³osów bo wi±¿ê w messy bun tak¿e wyci±ganie na szczotkê nie jest mi potrzebne.
Zagl±dam do Was bo Was rozumie i bardzo bym chcia³a ¿eby wam te¿ co¶ pomog³o wkoñcu!
Ze swojej strony dodam ¿e ¶ciêcie w³osów nie zahamuje ich wypadania to mit - takie jest moje zdanie.

DarkNoir z t± hipersuplementacj± te¿ uwa¿am ¿e nie têdy droga. Wiem ¿e ratujemy siê jak mo¿emy ale co za du¿o to nie zdrowo..

Mnie fryzjerka t³umaczy³a te¿, ¿e jak by³am blondynk± to nie "widzia³am" tych w³osów, a teraz jak mam br±z to je "widzê" jak na umywalke spadnie albo na poduszcze sobie le¿y i ¿e mam sobie nie wkrêcaæ wypadania bo bêdê mia³a obsesjê i bêd± mi lecieæ z nerwów. Wiêc odpu¶ci³am i mach³am rêk± na to i nie lec±. Mo¿e co¶ w tym jest?

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Cyrkonia14 Poka¿ wiadomo¶æ
Do Sweet Chocolate i Dark Noir:
Dziewczyny ja nie bra³am oczywi¶cie wszystkiego naraz Broñ Bo¿e!Po zakoñczeniu jednych tabletek robi³am miesiêczn± przerwê zanim wziê³am nastêpne, tak poradzi³a mi dermatolog

no to zmienia postaæ rzeczy

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Manieek Poka¿ wiadomo¶æ
Nie jeste¶ sama! te¿ nie potrafiê tego prze³kn±æ... po prostu nie da rady :/

ja pije olej lniany bo ten glutek stoi mi w gardle i wkrêcam sobie jakie¶ smarki chyba jestem dziwna bo smarkami siê nie zajadam
__________________
.
Sweet Chocolate jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-08, 23:08   #1963
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Sweet Chocolate Poka¿ wiadomo¶æ
D¿izas, jak ja Ci wspó³czujê i jak ja Ciê rozumiê... Nie chcia³abym widzieæ swojej miny jak wyci±ga³am sobie gar¶ciami w³osy. Okropne uczucie, lêk przed ³ys± g³ow± i strach, ¿e ³ysiejê i nie wiem co jest grane. Moje wypadanie usta³o, szczotkê czyszczê raz na tydzieñ bo przy czesaniu albo nie zostaje na niej nic albo trzy w³osy na krzy¿ ale i tak to monitorujê. I tak naprawdê nie wiem co mi pomog³o. Vitapil biorê teraz raz na x czasu, zapominam o nim, jedyne co to strzykawk± aplikujê seboradin niger lotion na skalp co mycie. Dzisiaj kupi³am drugie opakowaniena zapas, bo naprawde go lubiê i wiem ¿e uratowa³ mnie w najgorszym okresie i bardzo nie chcê ¿eby te czasy wróci³y. D³ugo go u¿ywasz? Nerwy zwi±zane z sesj± chyba odcisnê³y piêtno na moim wypadaniu, tak my¶lê.
Na dzieñ dzisiejszy oleje na g³owê i radical do mycia plus seboradin i nic wiecej chyba to im s³u¿y. nie suszê w³osów bo wi±¿ê w messy bun tak¿e wyci±ganie na szczotkê nie jest mi potrzebne.
Zagl±dam do Was bo Was rozumie i bardzo bym chcia³a ¿eby wam te¿ co¶ pomog³o wkoñcu!
Ze swojej strony dodam ¿e ¶ciêcie w³osów nie zahamuje ich wypadania to mit - takie jest moje zdanie.

DarkNoir z t± hipersuplementacj± te¿ uwa¿am ¿e nie têdy droga. Wiem ¿e ratujemy siê jak mo¿emy ale co za du¿o to nie zdrowo..

Mnie fryzjerka t³umaczy³a te¿, ¿e jak by³am blondynk± to nie "widzia³am" tych w³osów, a teraz jak mam br±z to je "widzê" jak na umywalke spadnie albo na poduszcze sobie le¿y i ¿e mam sobie nie wkrêcaæ wypadania bo bêdê mia³a obsesjê i bêd± mi lecieæ z nerwów. Wiêc odpu¶ci³am i mach³am rêk± na to i nie lec±. Mo¿e co¶ w tym jest?

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------




no to zmienia postaæ rzeczy

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------




ja pije olej lniany bo ten glutek stoi mi w gardle i wkrêcam sobie jakie¶ smarki chyba jestem dziwna bo smarkami siê nie zajadam
noseknosek- ta belissa detox to mo¿e dobry pomys³ a je¶li chodzi o dermenê, to najchêtniej wymieni³abym siê na tonik neril..ewentualnie mogê j± sprzedaæ po tanio¶ci..

Sweet Chocolate- seboradinu niger u¿ywa³am ju¿ jako¶ w styczniu- posz³o pó³ opakowania, ale nie dawa³o efektów. niedawno zaczê³am go stosowaæ ponownie, da³am drug± szansê, ale nadal nie jestem zadowolona. co do ¶cinania- teoretycznie nie pomaga na wypadanie, ale moje dwie kole¿anki, które mia³y d³ugie w³osy i zaczê³y linieæ, po ciêciu wyjmuj± z g³owy mo¿e 3 w³osy na dzieñ.. wiêc raczej niektórym to pomaga

zauwa¿y³am, ¿e lec± mi w³a¶nie te najd³u¿sze w³osy (mam cieniowane). nawet je¶li po wizycie u fryzjera nie przestan± lecieæ, to k³ak bêdzie wygl±da³ na mniejszy ;-p
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 07:58   #1964
Emef_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomo¶ci: 167
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Nie chcê zapeszaæ, ale moje w³osy chyba przestaj± wypadaæ ;D Coraz mniej leci ;) Fantastyczne uczucie ;)

Moje nowe odkrycie- Biowax do wypadaj±cych ;) Polecam ;)
__________________

Emef_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 08:49   #1965
Warszawianeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 21
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Jestem nowa, ale te¿ chcê co¶ od siebie dodaæ. U mnie w³osy zaczê³y wypadaæ 6 lat temu. ¯adne leki nie pomaga³y. Kompletnie nic. By³am ju¿ ³ysa jak kolano. Odros³y mi po ci±zy ale potem znowu zaczê³y wypadaæ. Mo¿e niektórych to zbulwersuje ale pomog³a mi urynoterapia. Po pierwszym razie by³o widaæ poprawê. Je¶li kto¶ chcia³by siê zdecydowaæ to gor±co polecam.
Dodam ¿e ja ju¿ w lekarzy nie wierze.
Warszawianeczka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 10:50   #1966
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomo¶ci: 1 008
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Warszawianeczka Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem nowa, ale te¿ chcê co¶ od siebie dodaæ. U mnie w³osy zaczê³y wypadaæ 6 lat temu. ¯adne leki nie pomaga³y. Kompletnie nic. By³am ju¿ ³ysa jak kolano. Odros³y mi po ci±zy ale potem znowu zaczê³y wypadaæ. Mo¿e niektórych to zbulwersuje ale pomog³a mi urynoterapia. Po pierwszym razie by³o widaæ poprawê. Je¶li kto¶ chcia³by siê zdecydowaæ to gor±co polecam.
Dodam ¿e ja ju¿ w lekarzy nie wierze.
picie w³asnego moczu ?
szczerze mówi±c nie rozumiem urynoterapii, skoro organizm wydali³, to co niepotrzebneto po co z powrotem to przyjmowac? chyba juz lepsze plukanie wlosow w moczu, ni¿ picie, ale nie podejme sie tego ;P
_Sarenka_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 10:58   #1967
finezja19
Raczkowanie
 
Avatar finezja19
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 245
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Nie wiem co jest... zaczê³y mi strasznie wypadaæ w³osy. Zw³aszcza podczas mycia. Wczoraj siê zawziê³am i przeliczy³am. Podczas samego mycia wypad³o mi ponad 100 w³osów! po setce nie liczy³am bo by³am ju¿ na tyle przera¿ona, ¿e nie chcia³am brn±æ w to dalej.
Najlepsze jest to, ¿e biorê od 2 mies tak profilaktycznie skrzypowitê, pijê zielon± herbatê, zdrowo siê od¿ywiam, do pielêgnacji u¿ywam waxa- raz w tygodniu, od¿ywki leo kokosowej- po ka¿dym myciu i szampon herbal essense. I tak siê zastanawiam czy to nie wina waxa, bo w sumie od czasu kiedy go u¿ywam mam z wypadaniem problem.
Ma ktos podobne odczucia?
Czy to mo¿liwe?
Od czego mog± tak lecieæ?
Dziewczyny ratujcie
finezja19 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 11:09   #1968
Nanetka26
Raczkowanie
 
Avatar Nanetka26
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 362
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez windbag Poka¿ wiadomo¶æ
dobrze my¶lisz. U mnie niestety ³ysienie od testosteronu ...
Tzn. masz go za du¿o tak?
__________________
"Tylko szczê¶liwi ludzie mog± daæ szczê¶cie innym...

Tylko je¶li wiesz jak byæ szczê¶liwym jeste¶ w stanie nauczyæ tego kogo¶ innego... "
SS
Nanetka26 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 11:13   #1969
9ae544c8ed618748ef1b3bf710ce6405c703bba9_5d8e948b3a8b4
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 1 720
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Niestety muszê do Was do³±czyæ. W³osy lec± mi ju¿ chyba jakie¶ pó³ roku. Jest ich coraz mniej, widzê coraz wiêcej przeswitów. Mia³am ju¿ kilka razy problemy z wypadaniem jednak wystarczylo miesiêczne za¿ywanie tabletek na w³osy i wszystko przechodzilo. Raz pomóg³ szampon Capitis Duo na ³upie¿ i problemy ze skór± g³owy (wystarczyly dwa tygodnie mycia nim). A teraz koñcze juz drugie opakowanie Anacaps z Ducray, my³am Capitisem, Nizoralem myje g³owe juz 6 tydzien, podczas gdzy leczenie powinno chyba wynosic miesiac. Od poniedzialku przechdoze na Merz Special. I nie wiem co robic. Ostatnio zauwazy³am, ¿e zrobi³ mi siê dosc duzy lupiez, a g³owa przet³uszcza siê po niecalym jednym dniu. Nie wiem juz o co chodzi i co z tym robic. Moze dodam jeszcze, ¿e myje teraz g³owe tylko i wylacznie szamponem z Pharmaceris na lupiez mokry (choc mam suchy) i lojotokowa skore glowy. Nie wiem czy moze duzy lupiez spowodwany jest nadmiarem tych srodkow przeciwlupiezowych? Moze odstawic Pharmaceris albo Nizoral?

Do tego wszystkiego odzywiam sie zdrowiej niz kiedys. Teraz jem wiecej warzyw i owocow. Moze nie jakos regularnie, ale sa w moich posilkach, kiedys praktycznie w ogóle nie jad³am, a z w³osami nie mia³am problemów zadnych. Pomozcie.
9ae544c8ed618748ef1b3bf710ce6405c703bba9_5d8e948b3a8b4 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 12:15   #1970
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomo¶ci: 1 008
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

NIZORAL to dla mnie zmora! jak nim umy³am to w³osy 3 razy bardziej wypada³y, ni¿ wypadaj±! za czêsto nie mo¿na go u¿ywaæ, bo to silny ¶rodek.
_Sarenka_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 13:07   #1971
windbag
Wtajemniczenie
 
Avatar windbag
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 2 804
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Nanetka26 Poka¿ wiadomo¶æ
Tzn. masz go za du¿o tak?
tak. mam podwy¿szony poziom testosteronu
windbag jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 14:48   #1972
bhokarala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 136
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Dzieñ dobry...

...gdybym wiedzia³a, ech...Przeczyta³am w³a¶nie w tym w±tku o sk³adniku znajduj±cym siê w tabletkach antykoncepcyjnych, który powoduje wypadanie w³osów. I wszystko jasne: bra³am (d³uuugo) Diane-35, na tr±dzik mi lekarka przepisa³a (i nie zleca³a przedtem ¿adnych badañ!No, ale to by³o wiele lat temu. Mimo wszystko...).
Plus farby z amoniakiem (takie wtedy by³y, a ja uparcie chcia³am byæ ruda).

Teraz, kiedy przeanalizowa³am Wasze posty i swoje do¶wiadczenia - wiem ju¿, co spowodowa³o utratê PO£OWY objêto¶ci fryzury. W³osy ju¿ (co wynika z obserwacji) tak nie wypadaj±, ale s± s³abe do dzi¶.

Dziêkujê, Dziewczyny. Gorzka to wiedza, ale przynajmniej znam powód.

No nic, never give up. Pora zakasaæ rêkawy i zadbaæ o fryz: aby by³ na g³owie (=w±tek o wypadaj±cych), aby by³ zadbany (=w±tek o olejach) i aby siê znów krêci³y (=w±tek dla krêconow³osych).

Pozdrawiam.
bhokarala jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 15:26   #1973
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Z tym sk³adnikiem z tabletek anty mo¿e byæ sporo racji. Nie bardzo pamiêtam, ale kojarzê, ¿e ze wzmo¿onym wypadaniem zaczê³am siê borykaæ odk±d przyjmujê tabletki. Najpierw by³ to Yaz, nastêpnie Cilest po którym w³osy lecia³y gar¶ciami. Zmieni³am na Novynette. My¶la³am, ¿e jest poprawa, ale niestety nie. Teraz przyjmujê Qlairê - zaczê³am dopiero 2.opakowanie i...mo¿e jest troszkê lepiej albo mi siê wydajê...? Ale jak przeczyta³am tutaj, ¿e Qlaira nie zawiera tego etynyloestradiolu, czy jako¶ tak to mam nadziejê... Poza tym one podobno dzia³aj± antyandrogennie, wiêc je¶li moje wypadanie jest zwi±zane z zawy¿onym testosteronem, to mo¿e mnie te tabletki uratuj± w jaki¶ sposób? Oby! W³osów mi do¶æ sporo wypad³o, wypadaj± nadal, ale niech rosn± nowe... b³agam je o to codziennie, bo mam trochê króciutkich, ale... jako¶ nie widzê zagêszczenia W dodatku pojawi³ mi siê straszny ³upie¿ £ykam siemiê od tygodnia i nie zamierzam przestaæ

A co do urynoterapii, to podejrzewam, ¿e chodzi³o o p³ukanie moczem w³osów. Kiedy¶ zastosowa³am, ale bez rezultatów. W³osy te¿ nie by³y jako¶ bardziej l¶ni±ce...
__________________

tyneczka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 15:47   #1974
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 137
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez jyyli Poka¿ wiadomo¶æ
Jak mia³am plastry to ani nie wypada³y mi w³osy, ani tr±dzik siê nie zmniejszy³. Co jest dziwne, bo zawieraj± to samo, co Cilest (chyba, ¿e ¼le pisz± na doz-ie, a ja ju¿ nie mam opakowania, ¿eby sprawdzic).
Nie wiem czy dobrze my¶lê, ale wydaje mi siê, ¿e nazwa Ethinylestradiolum oznacza tyle, co np. "Lactobacillus Acidophilus" , czyli, ¿e nazwa jest do¶æ ogólna i obejmuje wiêcej ni¿ jeden podobny zwi±zek. Cilest i reszta wymienionych przeze mnie pigu³ek, które mog±, ale nie u wszystkich musz± wywo³ywaæ wypadanie w³osów (powo³uj±c siê na doz) zawieraj± etynyloestradiol, a np. plastry (nie wiem jakich u¿ywa³a¶) Evra zawieraj± etinylestradiol, czyli ten o którym ja nie wiem, czy w³osy wypadaj±, czy nie. Wydaje mi siê, ¿e s± to dwa ró¿ne sk³adniki, które maj± ogóln± nazwê wspóln±. Ale to s± tylko moje spekulacje.

Zobacz te dwa linki i oceñ sama:
http://www.doz.pl/leki/s2122-etinylestradiol
http://www.doz.pl/leki/s859-etynyloestradiol
S± to dwie osobne kategorie.

Cytat:
Napisane przez tyneczka Poka¿ wiadomo¶æ
Teraz przyjmujê Qlairê - zaczê³am dopiero 2.opakowanie i...mo¿e jest troszkê lepiej albo mi siê wydajê...?
Bardzo niecierpliwie czekam na twoj± relacjê po trzecim i czwartym!
__________________
| | | || |


Je¶li nie masz nic m±drego do powiedzenia, to nie pisz w w±tku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedy¶ bêd± przegl±da³y temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6

etha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 16:08   #1975
Sweet Chocolate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 385
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez finezja19 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiem co jest... zaczê³y mi strasznie wypadaæ w³osy. Zw³aszcza podczas mycia. Wczoraj siê zawziê³am i przeliczy³am. Podczas samego mycia wypad³o mi ponad 100 w³osów! po setce nie liczy³am bo by³am ju¿ na tyle przera¿ona, ¿e nie chcia³am brn±æ w to dalej.
Najlepsze jest to, ¿e biorê od 2 mies tak profilaktycznie skrzypowitê, pijê zielon± herbatê, zdrowo siê od¿ywiam, do pielêgnacji u¿ywam waxa- raz w tygodniu, od¿ywki leo kokosowej- po ka¿dym myciu i szampon herbal essense. I tak siê zastanawiam czy to nie wina waxa, bo w sumie od czasu kiedy go u¿ywam mam z wypadaniem problem.
Ma ktos podobne odczucia?
Czy to mo¿liwe?
Od czego mog± tak lecieæ?
Dziewczyny ratujcie

ja w akcie desperacji chcia³am sie ratowaæ waxem, lecia³y jeszcze bardziej mimo iz wyglada³y pieknie.. wróci³am do niego po jakis czasie i ju¿ nie by³o takiego problemu
__________________
.
Sweet Chocolate jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 16:44   #1976
Madzialeczka
Przyczajenie
 
Avatar Madzialeczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

a co dziewczyny sadzicie o biotynie?
Madzialeczka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 16:48   #1977
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 137
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez Madzialeczka Poka¿ wiadomo¶æ
a co dziewczyny sadzicie o biotynie?
Du¿o osób sobie chwali, dziewczyny czêsto polecaj± np. dawki 5 mg / dzieñ. My¶lê, ¿e warto spróbowaæ. Ale trzeba te¿ pamiêtaæ, ¿e to witamina tak jak ka¿da i lepiej nie przesadzaæ z ilo¶ci±.
__________________
| | | || |


Je¶li nie masz nic m±drego do powiedzenia, to nie pisz w w±tku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedy¶ bêd± przegl±da³y temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6

etha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 17:55   #1978
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 14 562
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez etha Poka¿ wiadomo¶æ
Du¿o osób sobie chwali, dziewczyny czêsto polecaj± np. dawki 5 mg / dzieñ. My¶lê, ¿e warto spróbowaæ. Ale trzeba te¿ pamiêtaæ, ¿e to witamina tak jak ka¿da i lepiej nie przesadzaæ z ilo¶ci±.
Biotyny nie da siê przedawkowaæ. No ale oczywi¶cie nie ma sensu braæ wiêcej ni¿ jedn± tabletkê najmocniejszej dawki. (5mg)
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-09, 22:25   #1979
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomo¶ci: 10 048
GG do jyyli
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez etha Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiem czy dobrze my¶lê, ale wydaje mi siê, ¿e nazwa Ethinylestradiolum oznacza tyle, co np. "Lactobacillus Acidophilus" , czyli, ¿e nazwa jest do¶æ ogólna i obejmuje wiêcej ni¿ jeden podobny zwi±zek. Cilest i reszta wymienionych przeze mnie pigu³ek, które mog±, ale nie u wszystkich musz± wywo³ywaæ wypadanie w³osów (powo³uj±c siê na doz) zawieraj± etynyloestradiol, a np. plastry (nie wiem jakich u¿ywa³a¶) Evra zawieraj± etinylestradiol, czyli ten o którym ja nie wiem, czy w³osy wypadaj±, czy nie. Wydaje mi siê, ¿e s± to dwa ró¿ne sk³adniki, które maj± ogóln± nazwê wspóln±. Ale to s± tylko moje spekulacje.

Zobacz te dwa linki i oceñ sama:
http://www.doz.pl/leki/s2122-etinylestradiol
http://www.doz.pl/leki/s859-etynyloestradiol
S± to dwie osobne kategorie.



Bardzo niecierpliwie czekam na twoj± relacjê po trzecim i czwartym!
Dziêkujê ¶licznie za rozwianie wszelkich w±tpliwo¶ci co do pisowni

Cytat:
Napisane przez Madzialeczka Poka¿ wiadomo¶æ
a co dziewczyny sadzicie o biotynie?
Ja biorê Biotebal 5, czyli 5mg, ale to przede wszystkim ze wzglêdu na paznokcie, które mam po biotynie niesamowite - wcze¶niej by³y tragiczne i nic nie pomaga³o, wiêc widocznie to biotyny mi brakowa³o.
Nie zauwa¿y³am ró¿nicy, je¶li chodzi o w³osy.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-09-10, 18:22   #1980
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomo¶ci: 2 051
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

W³asnie spukalam szampon koloryzujacy z wlosów i dozna³am szoku........ Ile mi wlosów wypad³o < az sie przestraszylam> Co prawda lata wstecz mial³am problem z wypadaniem , ale to bylo spowodowane drastycznym odchudzaniem>. Od kilkunastu lat jest wszystko w normie, ale to co dzis zobaczylam ........... nie wiem czy to wina szamponu koloryzujacego < Paleta, wiecie przewaznie zawsze po szmponach , farbach wiecej mi wypada, ale zeby az tak ??? >

Z rana lece po jakis szmpon przeciw wypadaniu i wzamacniajacy< jakis ziolowy, tani- nie ufam zbytnio tym drozszym > , tran
A teraz to biore sie za lekturke
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.