parterstwo - jakie jest naprawdę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-10, 10:02   #1
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033

parterstwo - jakie jest naprawdę?


Jak sobie je wyobrażacie/ chciałybyście żeby wyglądało a jak jest naprawdę w Waszych związkach?

Mi zawsze podobał się model oboje pracujemy po za i w domu, współdziałamy. Fajnie gdyby druga strona też tak to widziała, prawda?
Z moim mężem toczę boje o świadome partnerstwo i różnie bywa ( on z domu gdzie mężczyzna pracuje a kobieta dba o dom i dzieci)
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 10:11   #2
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: parterstwo - jakie jest naprawdę?

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Jak sobie je wyobrażacie/ chciałybyście żeby wyglądało a jak jest naprawdę w Waszych związkach?

Mi zawsze podobał się model oboje pracujemy po za i w domu, współdziałamy. Fajnie gdyby druga strona też tak to widziała, prawda?
Z moim mężem toczę boje o świadome partnerstwo i różnie bywa ( on z domu gdzie mężczyzna pracuje a kobieta dba o dom i dzieci)
Myślę, że jeśli decydujemy się wyjść za mąż, czy też po prostu zamieszkać razem, takie rzeczy powinno się dokładnie obgadać. Jak sobie wyobrażamy podział obowiązków, codzienne życie itd.
Naprawdę, cięzko byłoby mi wyobrazić sobie sytuację, że facet traktuje mnie jak pomoc domową.

Jak wyobrażam sobie partnerstwo? Najlepiej, jeśli oboje ludzi pracuje, zarabia. W domu - również obowiązki po pół, i to tez nie na takiej zasadzie, że to kobieta jest kamerdynerem i nakazuje męzowi: odkurz pokój. W mojej bajce, to facet, bez gadania mu o tym, weźmie ten głupi odkurzacz i przystąpi do dzieła.
Ze swoim nie mieszkam, jestem u niego od piątku do poniedziałku rano. Generalnie podejście do tego typu spraw (pracy, podział obowiązków domowych) mamy takie samo.
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 10:30   #3
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: parterstwo - jakie jest naprawdę?

Moje wyobrażenia przełożyły się na stan rzeczywisty. Oboje pracujemy, dbamy o dom, mamy podzielone obowiązki, wzajemnie się wspieramy. Kwestia szacunku i szczerej rozmowy
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 10:54   #4
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: parterstwo - jakie jest naprawdę?

Cytat:
Napisane przez marronelle Pokaż wiadomość
Moje wyobrażenia przełożyły się na stan rzeczywisty. Oboje pracujemy, dbamy o dom, mamy podzielone obowiązki, wzajemnie się wspieramy. Kwestia szacunku i szczerej rozmowy
Gratuluję, a jak było w rodzinie TŻ?
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 11:46   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: parterstwo - jakie jest naprawdę?

Hm, szczerze?
Dla mnie fajny byłby taki podział:
On - pracuje poza domem, standardowe 8h dziennie
Ja - pracuję z domu wykonując zlecenia, przy okazji trochę się tymże domem zajmuję.
Wspólnie - generalne sprzątanie domu. Żadne z nas z a tym nie przepada, więc trzeba się wspólnie przemęczyć
On - zajmuje się sprawami samochodowymi i rachunkami.
Ja gotuję bo lubię i umiem.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-09-10 o 11:48
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 11:58   #6
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: parterstwo - jakie jest naprawdę?

Wymarzone partnerstwo?
Ja zarabiam, on zarabia, sprząta sprzątaczka, a my mamy po pracy wolne dla siebie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 12:07   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: parterstwo - jakie jest naprawdę?

Haha, no w sumie coś jest w pomyśle ze sprzątaczką Ale nie wiem czy by mi naprawdę odpowiadała obca osoba kręcąca się po domu i grzebiąca w rzeczach...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-10, 12:09   #8
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: parterstwo - jakie jest naprawdę?

wyłączam sypialnię z zakresu obowiązków, bo faktycznie mogłaby spotkać coś intymnego czasami

Jak się ma dom o pow 160 m2 a nie mieszkanie o pow 50 m2, to albo całe weekendy spędza się ze ścierką albo wynajmuje gosposię.

Na razie mam mieszkanie a i tak wynajmuję Panią do mycia okien, bo nam się nie chce.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 12:11   #9
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: parterstwo - jakie jest naprawdę?

Dla mnie związek partnerski jest sprawą kluczową. Nie wyobrażam sobie bycia z mężczyzną, który oczekuje ode mnie usługiwania. Jeśli oboje pracujemy oczywiste jest dla mnie, że obowiązki domowe dzielimy na pół. Gdy ja mam mniej zajęć więcej zajmuje się domem, tak samo mój TŻ.
Zanim zamieszkaliśmy razem ustaliśmy sobie pewne kwestie np. ON chodzi rano do sklepu po bułki, ja za to robię dla niego kanapki do pracy. TŻ robi zakupy zwykle, wyrzuca śmieci, sprząta łazienkę, zajmuję się remontami, poprawkami itd. Ja za to więcej gotuję, odkurzam, piorę. Ale on też to wszystko robi, nie ma reguły. Wraca z pracy i sam sobie odgrzewa obiad. Psem też zajmujemy się razem. Po prostu wszystkim się dzielimy.
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 12:17   #10
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: parterstwo - jakie jest naprawdę?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Haha, no w sumie coś jest w pomyśle ze sprzątaczką Ale nie wiem czy by mi naprawdę odpowiadała obca osoba kręcąca się po domu i grzebiąca w rzeczach...
Też mi to nie leżało i dlatego dobrym pomysłem jest tzw. pani dochodząca Sprząta raz w tygodniu, myje łazienki, podłogi, jak jest potrzeba to myje okna, załatwia co jest do załatwienia tak po wierzchu, bez grzebania w rzeczach

Co do pytania wątku to u nas sie tak to wszystko zmieniało na przestrzeni lat, że przerabialiśmy już chyba wszystkie mozliwe konfiguracje i w każdej jakoś czuliśmy się dobrze.
No to chyba o to chodzi w tym partnerstwie, żeby czuć się dobrze w jakims układzie i nie czuć się wykorzystanym bądz niedocenianym. Tak ja to rozumiem i to mamy w związku.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 12:19   #11
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Question Dot.: parterstwo - jakie jest naprawdę?

U nas tez jest wszystko na pół. TŻ potrafi zrobić obiad i nie ma z tym problemu, sprząta ze mną (jak go poproszę, bo generalnie porządki wole robić sama) i w ogóle nie ma rzeczy, której by nie zrobił. Od roku mamy małą Zosię i tez opieka dzielimy sie po równo. Od niedawna wróciłam na aerobik i tam babki pytaja z kim zostawiam małą-jak im mówię, że z tatą to jest wielkie zdziwienie
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-10, 13:47   #12
Wikttoria
Raczkowanie
 
Avatar Wikttoria
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 414
GG do Wikttoria
Dot.: parterstwo - jakie jest naprawdę?

U mnie model rodziny wyniesiony z domu zadzałał odwrotnie. Moja mama zajmowala się domem- tata zarabiał. A u mnie - oboje zarabiamy, TZ gotuje i zmywa naczynia - ja piorę i prasuje Sprzatnie mieszkania po równo Partnerstwo idealne
Wikttoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.