Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-02, 11:57   #1021
asioks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 50
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Magda_84 Pokaż wiadomość


witamy coraz więcej PMek u nas
jeśli zdecydujesz sie na szycie to i tak lepiej pochodzić po salonach i przymierzyć kilka wybranych modeli, żeby sie przekonać który jest naj jeśli chcesz moge wysłać Ci namiary na moją krawcową
a pochwalisz sie swoimi wybranymi sukniami?
Namiary na krawcową poproszę.
Co do mierzenia oczywiście mam zamiar odwiedzić kilka salonów i pomierzyć sukienki, ale jakoś nie bardzo mogę się do tego zebrać, szczególnie jak czytam, że w niektórych salonach obsługa nie jest zbyt "entuzjastycznie" nastawiona do potencjalnych klientek....

A to moje faworytki
asioks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 12:17   #1022
ona911
Rozeznanie
 
Avatar ona911
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 753
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez asioks Pokaż wiadomość
Namiary na krawcową poproszę.
Co do mierzenia oczywiście mam zamiar odwiedzić kilka salonów i pomierzyć sukienki, ale jakoś nie bardzo mogę się do tego zebrać, szczególnie jak czytam, że w niektórych salonach obsługa nie jest zbyt "entuzjastycznie" nastawiona do potencjalnych klientek....

A to moje faworytki
Po prostu wchodząc do salonu..nie mów, że jeszcze nie wiesz czy będziesz kupowała czy szyła itd itd..musisz wejść z nastawieniem..tak jakbyś właśnie w tym salonie chciała kupić sukienkę... no i to pytanie o datę... u mnie zawsze pojawiało sie jako pierwsze... i za którymś razem sama zastanawiałam się czy lepiej mówic prawdę czy zwyczajnie kłamać co do daty.. więc zaczęłam mówić to czego starałam się uniknąć, że nie mieszkam w PL i nie będę miała więcej okazji wyboru sukienek..i że zjawie się w PL dopiero w przyszłym roku w maju (co jest prawdą)..i wtedy nastawienie "miłych" pań trochę się zmieniło...ale to też nie wszędzie.. bo np wmawiano mi, żebym przyjechała w grudniu itp..nie rozumiejąc, że nie mam takiej możliwości... ale jakoś to przetrwałam

Widzę, że Twoje faworytki są z kolekcji Maggie Sottero..a one są tylko w jednym salonie w Lublinie w Lillyes a tam Panie były mile więc...głowa do góry
__________________
...:::Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co dla nas ma:::...

Razem od...

...a tego dnia...
...powiedzieliśmy sobie Tak ...





Edytowane przez ona911
Czas edycji: 2010-10-02 o 12:20
ona911 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 12:29   #1023
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Wiecie co, co do salonów i nastawienia Pań w nich pracujących to jest naprawdę różnie. Już Wam pisałam że byłam w Vivien, pokazałam na folderku z targów ślubnych jaką suknię chciałabym przymierzyć, Pani zaprosiła mnie na górę i szukała. Znalazła taki model tylko nie w bieli. Przymierzyłam. Dopiero później, jak już prawie zdejmowałam tę suknię Pani zapytała na kiedy jest mi potrzebna. A potrzebna na kwiecień. W żadnym innym salonie nie byłam, więc porównania nie mam, ale tu byłam zadowolona z obsługi.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 13:41   #1024
moniczkar_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 330
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

jeszcze chciałam ostrzec dziewczyny które np chciałyby się wybrać do Warszawy za sukienką ... obsługa co prawda miła ale ta sukienka którą ja mam wypatrzoną u nas kosztuje 2900 zl a tam kosztuje 3600 zl .. poza tym welon który wybrałam sobie w Warszawie kosztuje 500zł a taki sam w Lublinie kosztuje 200zl także uwazajcie dziewczyny żebyście sie nie dały zwieść
moniczkar_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 17:40   #1025
Magda_84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 795
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez asioks Pokaż wiadomość
Namiary na krawcową poproszę.
Co do mierzenia oczywiście mam zamiar odwiedzić kilka salonów i pomierzyć sukienki, ale jakoś nie bardzo mogę się do tego zebrać, szczególnie jak czytam, że w niektórych salonach obsługa nie jest zbyt "entuzjastycznie" nastawiona do potencjalnych klientek....

A to moje faworytki
szczerze to ja ściemniałam chodząc po salonach, zależało mi na przymierzeniu dwóch modeli bo chciałam sie przekonać czy mi pasują i jaka cena. Mówiłam że nie mieszkam w Polsce i muszę wybrać suknię teraz bo później nie będę miała możliwości. Teraz już wybrałam suknię i zarezerwowałam krawcową, a też musiałam to zrobić wcześniej bo później mogłaby nie mieć już miejsca dla mnie
Magda_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 18:46   #1026
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Również składam najserdeczniejsze życzenia ślubującym dziś PM-kom: dziewczyny dużo szczęścia, miłości i uśmiechu na nowej drodze życia!!!
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 20:56   #1027
mufine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Dziewczynki a możecie mi powiedzieć ile tak w przybliżeniu kosztuje suknia szyta przez krawcową???
mufine jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-02, 23:43   #1028
8mouse3
Rozeznanie
 
Avatar 8mouse3
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 789
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez mufine Pokaż wiadomość
Dziewczynki a możecie mi powiedzieć ile tak w przybliżeniu kosztuje suknia szyta przez krawcową???
Wszystko zależy od tego co to za model i ile pójdzie na nią materiału. Moja suknia, która miała naprawdę dużo falban i koronek kosztowała ok 2600 razem z welonem i koronkowym bolerkiem no i z halką oczywiście.
__________________
11 września to dopiero początek wielkich zmian w Naszym Życiu
8mouse3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 07:48   #1029
Tanitka
Rozeznanie
 
Avatar Tanitka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 834
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

dziewczyny korzystałyście może z usług fot. Wojciecha Romanka?? Jak wrażenia?
w ogole jesli mozecie opiszcie ile płaciłyscie za fotografa bo nie mam rozeznania.
__________________
Więc teraz serca mam dwa...
Tanitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 08:24   #1030
asioks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 50
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Tanitka Pokaż wiadomość
dziewczyny korzystałyście może z usług fot. Wojciecha Romanka?? Jak wrażenia?
w ogole jesli mozecie opiszcie ile płaciłyscie za fotografa bo nie mam rozeznania.

Ja mam oferty od kilku lubelskich fotografów na rok 2011, jeśli chcesz mogę Ci napisać ile, kto i za co sobie życzy. Albo napisz maile do tych, którzy Was interesują, mi wszyscy odpisywali w ciągu kilku godzin. Generalnie byłam w szoku jak czytałam te oferty.....
asioks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 08:42   #1031
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez asioks Pokaż wiadomość
Ja mam oferty od kilku lubelskich fotografów na rok 2011, jeśli chcesz mogę Ci napisać ile, kto i za co sobie życzy. Albo napisz maile do tych, którzy Was interesują, mi wszyscy odpisywali w ciągu kilku godzin. Generalnie byłam w szoku jak czytałam te oferty.....
Można pisać do fotografów z całej Polski bo 90% z nich dojeżdża w każdy zakątek kraju a nawet zagranicę - wtedy można lepiej porównać oferty.
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-03, 10:31   #1032
gosiaczek20004
Zadomowienie
 
Avatar gosiaczek20004
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 106
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Magda_84 Pokaż wiadomość
szczerze to ja ściemniałam chodząc po salonach, zależało mi na przymierzeniu dwóch modeli bo chciałam sie przekonać czy mi pasują i jaka cena. Mówiłam że nie mieszkam w Polsce i muszę wybrać suknię teraz bo później nie będę miała możliwości. Teraz już wybrałam suknię i zarezerwowałam krawcową, a też musiałam to zrobić wcześniej bo później mogłaby nie mieć już miejsca dla mnie
hej mogłabym prosić o namiary na Twoja krawcowa? z góry dziękuje
gosiaczek20004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 11:01   #1033
Magda_84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 795
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez mufine Pokaż wiadomość
Dziewczynki a możecie mi powiedzieć ile tak w przybliżeniu kosztuje suknia szyta przez krawcową???
tak jak napisała 8mouse3 zależy od modelu sukni, materiału z którego została uszyta itp. Ja za swoją płacę 1600, welon jest w cenie


Cytat:
Napisane przez asioks Pokaż wiadomość
Ja mam oferty od kilku lubelskich fotografów na rok 2011, jeśli chcesz mogę Ci napisać ile, kto i za co sobie życzy. Albo napisz maile do tych, którzy Was interesują, mi wszyscy odpisywali w ciągu kilku godzin. Generalnie byłam w szoku jak czytałam te oferty.....
mogę prosić o te oferty na priva? będę wdzięczna


Cytat:
Napisane przez gosiaczek20004 Pokaż wiadomość
hej mogłabym prosić o namiary na Twoja krawcowa? z góry dziękuje
już sie robi


Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Można pisać do fotografów z całej Polski bo 90% z nich dojeżdża w każdy zakątek kraju a nawet zagranicę - wtedy można lepiej porównać oferty.
można ale nie jestem do końca przekonana czy fotograf np: z Wrocławia nie policzyłby czegoś ekstra za dojazd do Lublina albo może by nie policzył ale oferta byłaby od razu odpowiednio droższa
w Lublinie jest tylu fajnych fotografów, że jest w czym wybierać

Edytowane przez Magda_84
Czas edycji: 2010-10-03 o 11:16
Magda_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 11:22   #1034
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Tanitka Pokaż wiadomość
dziewczyny korzystałyście może z usług fot. Wojciecha Romanka?? Jak wrażenia?
w ogole jesli mozecie opiszcie ile płaciłyscie za fotografa bo nie mam rozeznania.
Ja tez jestem właśnie na etapie fotografa ale do tego akurat nie dotarłam.

Cytat:
Napisane przez asioks Pokaż wiadomość
Ja mam oferty od kilku lubelskich fotografów na rok 2011, jeśli chcesz mogę Ci napisać ile, kto i za co sobie życzy. Albo napisz maile do tych, którzy Was interesują, mi wszyscy odpisywali w ciągu kilku godzin. Generalnie byłam w szoku jak czytałam te oferty.....
ja dzwonie po kolei do tych który mnie zainteresują, ale czesto nie odbieraja, chyba mail to lepsze rozwiazanieprosze na priv to co juz udało ci sie ustalic

Cytat:
Napisane przez Magda_84 Pokaż wiadomość
można ale nie jestem do końca przekonana czy fotograf np: z Wrocławia nie policzyłby czegoś ekstra za dojazd do Lublina albo może by nie policzył ale oferta byłaby od razu odpowiednio droższa
tez tak sadze, dlatego szukam z Lubelszczyzny
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 11:33   #1035
tweetek86
Raczkowanie
 
Avatar tweetek86
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 185
GG do tweetek86
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez ona911 Pokaż wiadomość
A ja chciałam złożyć życzonka dla naszej wczorajszej PM Salsy
i dzisiejszych scarlet18 i justiny...
Dziewczynki Wszystkiego Najlepszego !!!
Dużo miłości radości z Waszymi mężulkami !!!


---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------


Witamy
Mam namiary na krawcową, która mi będzie szyła suknie..ale ona jest ze Świdnika..jeśli Ci odpowiada to daj znać prześlę Ci namiary

A jeszcze co do szycia sukni. Jeśli ma się sprawdzoną krawcową..której prace się widziało..i rozmawiało z osobą/ osobami, której/ którym ta osoba też szyła..i nie ma żadnych zastrzeżeń to uważam, że nie ma się czego bać. Ja nie kupuję sukni w salonie tylko szyję i wiem, że mogę zaufać tej krawcowej. Doradzi i uszyje tak jak będę sobie tego życzyła.
Druga sprawa to właśnie cena. Suknie które mi się podobają..a one są z koronki kosztują po kilka dobrych tysięcy...a nie chcę aż tyle wydawać..więc szycie jest bardzo dobrą alternatywą..kilka tysięcy zostaje w kieszeni na inne wydatki
Nie można też wychodzić z założenia, że jak z salonu to na pewno wszystko będzie super...bo różne opinie się już słyszało o salonowych..przerabianych sukniach...
Także trzeba się dobrze zastanowić
również przyłączam się do życzeń! wszystkiego najlepszego Żonki

Cytat:
Napisane przez asioks Pokaż wiadomość
Będę wdzięczna za przesłanie namiarów

Ślub 13.08.2011
Asioks, witamy! ps. ja też biorę ślub 13.08


dziewczyny, ja też prosiłabym o namiary na wasze krawcowe
__________________
tweetek86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 14:11   #1036
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Magda_84 Pokaż wiadomość
tak jak napisała 8mouse3 zależy od modelu sukni, materiału z którego została uszyta itp. Ja za swoją płacę 1600, welon jest w cenie




mogę prosić o te oferty na priva? będę wdzięczna




już sie robi




można ale nie jestem do końca przekonana czy fotograf np: z Wrocławia nie policzyłby czegoś ekstra za dojazd do Lublina albo może by nie policzył ale oferta byłaby od razu odpowiednio droższa
w Lublinie jest tylu fajnych fotografów, że jest w czym wybierać
Mógłbym podać dwa linki do fotografów, pierwszy jest jest tańszy od drugiego o 700 zł. Ten pierwszy nawet jakby wziął 500 zł za dojazd to i tak będzie tańszy od tego drugiego pomijając fakt, że robi o niebo lepsze fotki i nie bierze nic za dojazd.

Nie podam linków do nich bo obu znam, a każdy fotograf, śledzi przekierowania na swoją stronę więc ten drugi mógłby się na mnie obrazić ale na PW mogę podesłać jak kogoś interesuje.

Pomijając wszystko powyższe jakie znaczenie ma dla Ciebie ile bierze fotograf za dojazd w takim przypadku:
1. Fotograf z Twojego miasta cena 2200 zł (ładne zdjęcie)
2. Fotograf z miasta oddalonego o 300 km cena 2200 zł (bardzo ładne zdjęcia)

Najważniejsza chyba jest cena ostateczna i jakość zdjęć a nie to gdzie fotograf mieszka i ile sobie policzył za dojazd.
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 16:06   #1037
Magda_84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 795
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Mógłbym podać dwa linki do fotografów, pierwszy jest jest tańszy od drugiego o 700 zł. Ten pierwszy nawet jakby wziął 500 zł za dojazd to i tak będzie tańszy od tego drugiego pomijając fakt, że robi o niebo lepsze fotki i nie bierze nic za dojazd.

Nie podam linków do nich bo obu znam, a każdy fotograf, śledzi przekierowania na swoją stronę więc ten drugi mógłby się na mnie obrazić ale na PW mogę podesłać jak kogoś interesuje.

Pomijając wszystko powyższe jakie znaczenie ma dla Ciebie ile bierze fotograf za dojazd w takim przypadku:
1. Fotograf z Twojego miasta cena 2200 zł (ładne zdjęcie)
2. Fotograf z miasta oddalonego o 300 km cena 2200 zł (bardzo ładne zdjęcia)

Najważniejsza chyba jest cena ostateczna i jakość zdjęć a nie to gdzie fotograf mieszka i ile sobie policzył za dojazd.
w ogóle nie rozpatrywałabym przypadku, o którym piszesz. Po prostu poszukałabym fotografa, którego zdjęcia bardzo mi sie podobają i który mieszka w moim mieście. Twoja sugestia miałaby sens gdyby rynek lubelski nie był nasycony, ale jest i to bardzo.
Poza tym ostatnio zrobiłam rozeznanie, bo aktualnie mieszkam w innym mieście i tu za usługi fotograficzne płaci sie o wiele więcej, a jakościowo Lublin wcale nie wypada źle

Edytowane przez Magda_84
Czas edycji: 2010-10-03 o 16:09
Magda_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 17:39   #1038
Tenaya24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 605
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

8mouse3 super relacja czekamy na zdjęcia podziwiam, że mogłaś spać aż do 9
Cytat:
Napisane przez Ani@1987 Pokaż wiadomość
Ja też mam juz termin 10.09.2011i po suknie wybiore sie z moja starszaalbo uszyje u krawcowej...wlasnie mysle jak lepiej, w sumie na wyprzedaży kupie juz taką jak chce do 2000 i juzale czy w ogole nie jest troszke za wszesnie na sukniejeszcze rok...:P
Na razie mam sala i dj.
PMki jak myslicie która godzina bedzie lepsza 15 czy 17 na msze?bo sie troszke z TZ o to posprzeczałam, ja jestem za 17, a on 15...dadam ze do lokalu od koscioła jest 200-300m, wiem ze to nieduza różnica, ale jednak jest mały problem.
My mamy 17. Jak poszliśmy do księdza byliśmy pierwszą parą na ten dzień i uznaliśmy, że17 jest najlepsza. Zastanawialiśmy się jeszcze nad 16, ale stanęło na 17

Cytat:
Napisane przez trzykropek Pokaż wiadomość
My mielismy o 15 slub. W sali weselnej bylismy juz o 16.45 i wesele skonczylo sie o 1! Naprawde, wszyscy nam mowili,ze goscie beda conajmniej do 3-4. A tu o 1 już zaczeli sie zbierać a o 2 był koniec wesela. Jesli slub jest poźniej to wtedy goście będą do późniejszej godziny na weselu.
Bardzo wcześnie skończyło się wesele. Ja to jestem długodystansowiec może dlatego tak mówię

Cytat:
Napisane przez Ani@1987 Pokaż wiadomość
Dzieki PMki kochane za tyle odpowiedzi
Tż przekonany, bedzie 17ale gbyby nie odpuścił sama bym juz odpuściła i na ta 15 sie zgodzila
Co do sukni to mam mętlik zupełny...czy kupic juz teraz (sa duzo tańsze)...czy poczekac, czy szyc sama chce sobie kupić moja suknie wiec tak w 2000 tys. chciałbym sie zmieścić.
Co do dodatkow to na pewno chce mieć kolorowy bukiet, ale na butki w kolorze chyba bym sie nie odważyła
Wiem ze to jeszcze długo ale chociaz bukiet juz wiem na pewno jaki chce mieccoś takiego:
Bukiety niczym bukiet żonki Damięckiego

Cytat:
Napisane przez asioks Pokaż wiadomość
Witam, to może i ja się w końcu do Was dołączę nasze przygotowania do ślubu dopiero się zaczynają, ale mamy jeszcze sporo czasu-tak mi się przynajmniej wydaje
Z racji, iż ostatnio często przewija się tu temat sukien ślubnych mam prośbę-czy ktoś może mi polecić dobrą krawcową? Znalazłam swoją wymarzoną sukienkę (a właściwie to kilka, jeszcze nie wiem która jest naj naj....) ale mam takie dziwne przeczucie, że nie będzie mnie stać na to, żeby kupić ją w salonie. Tak więc jeżeli ktoś ma sprawdzona i godną polecenia krawcową, to będę bardzo wdzięczna za namiary. I może powiecie mi jeszcze ile czasu mniej więcej potrzebuje krawcowa na uszycie sukni ślubnej.
Witamy

Salsa, scarlet18 i justina
Wszystkiego naj naj najlepszego dziewczyny

Cytat:
Napisane przez asioks Pokaż wiadomość
Namiary na krawcową poproszę.
Co do mierzenia oczywiście mam zamiar odwiedzić kilka salonów i pomierzyć sukienki, ale jakoś nie bardzo mogę się do tego zebrać, szczególnie jak czytam, że w niektórych salonach obsługa nie jest zbyt "entuzjastycznie" nastawiona do potencjalnych klientek....

A to moje faworytki
Mnie też baaaaardzo podobają się suknie maggie sottero szczególnie księżniczki szkoda, że są takie drogie

Cytat:
Napisane przez Magda_84 Pokaż wiadomość
szczerze to ja ściemniałam chodząc po salonach, zależało mi na przymierzeniu dwóch modeli bo chciałam sie przekonać czy mi pasują i jaka cena. Mówiłam że nie mieszkam w Polsce i muszę wybrać suknię teraz bo później nie będę miała możliwości. Teraz już wybrałam suknię i zarezerwowałam krawcową, a też musiałam to zrobić wcześniej bo później mogłaby nie mieć już miejsca dla mnie
O Ty Kłamczucho
Ja też będę kłamać

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Mógłbym podać dwa linki do fotografów, pierwszy jest jest tańszy od drugiego o 700 zł. Ten pierwszy nawet jakby wziął 500 zł za dojazd to i tak będzie tańszy od tego drugiego pomijając fakt, że robi o niebo lepsze fotki i nie bierze nic za dojazd.

Nie podam linków do nich bo obu znam, a każdy fotograf, śledzi przekierowania na swoją stronę więc ten drugi mógłby się na mnie obrazić ale na PW mogę podesłać jak kogoś interesuje.

Pomijając wszystko powyższe jakie znaczenie ma dla Ciebie ile bierze fotograf za dojazd w takim przypadku:
1. Fotograf z Twojego miasta cena 2200 zł (ładne zdjęcie)
2. Fotograf z miasta oddalonego o 300 km cena 2200 zł (bardzo ładne zdjęcia)

Najważniejsza chyba jest cena ostateczna i jakość zdjęć a nie to gdzie fotograf mieszka i ile sobie policzył za dojazd.
Ja napisałam maile do kilku fotografow, którzy nie są z Lubelszczyzny. Oferty i cenniki były zbliżone do fotografów z Lubelszczyzny, ale dodatkowo trzeba było dopłacać za dojazd i zagwarantować nocleg... więc niekoniecznie to się opłaca
__________________
28.05.2011Szczęśliwa Żonka
13.10.2011 Szczęśliwa Mama



Edytowane przez Tenaya24
Czas edycji: 2010-10-03 o 17:45
Tenaya24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 17:55   #1039
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Tenaya24 Pokaż wiadomość
Ja napisałam maile do kilku fotografow, którzy nie są z Lubelszczyzny. Oferty i cenniki były zbliżone do fotografów z Lubelszczyzny, ale dodatkowo trzeba było dopłacać za dojazd i zagwarantować nocleg... więc niekoniecznie to się opłaca
Bo każdy ma jakieś tam swoje strategie sprzedażowe, tutaj mogę podać linka do opisywanego post wcześniej fotografa.

http://www.blog.moment.com.pl/

Grzegorz mieszka w Krakowie i ma taką strategię, że bez względu na to czy ślub jest w Krakowie czy np. w Gdańsku cena zawsze jest taka sama

__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez Emir1994
Czas edycji: 2010-10-03 o 18:04
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-03, 18:36   #1040
cindi
Rozeznanie
 
Avatar cindi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 588
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

mouse, śliczna relacja, gratuluje!!!

Cytat:
Napisane przez Ani@1987 Pokaż wiadomość
Ja też mam juz termin 10.09.2011i po suknie wybiore sie z moja starszaalbo uszyje u krawcowej...wlasnie mysle jak lepiej, w sumie na wyprzedaży kupie juz taką jak chce do 2000 i juzale czy w ogole nie jest troszke za wszesnie na sukniejeszcze rok...:P
Na razie mam sala i dj.
PMki jak myslicie która godzina bedzie lepsza 15 czy 17 na msze?bo sie troszke z TZ o to posprzeczałam, ja jestem za 17, a on 15...dadam ze do lokalu od koscioła jest 200-300m, wiem ze to nieduza różnica, ale jednak jest mały problem.
ja mam na 15... miałam tez do wyboru 17 bo 16 już zajęta, szczerze mowiąc jakoś srednio zadowolona jestem z tego, ale już chyba wolę niż 17

Cytat:
Napisane przez iovaa Pokaż wiadomość
mamy na razie:
- termin w kościele - 10.09.2011
- salę
- fotografa
- (prawie) zespół
- (wstępnie) kamerzystę
witaj, może pochwalisz się szczegółami

Cytat:
Napisane przez asioks Pokaż wiadomość
Witam, to może i ja się w końcu do Was dołączę nasze przygotowania do ślubu dopiero się zaczynają, ale mamy jeszcze sporo czasu-tak mi się przynajmniej wydaje
Z racji, iż ostatnio często przewija się tu temat sukien ślubnych mam prośbę-czy ktoś może mi polecić dobrą krawcową? Znalazłam swoją wymarzoną sukienkę (a właściwie to kilka, jeszcze nie wiem która jest naj naj....) ale mam takie dziwne przeczucie, że nie będzie mnie stać na to, żeby kupić ją w salonie. Tak więc jeżeli ktoś ma sprawdzona i godną polecenia krawcową, to będę bardzo wdzięczna za namiary. I może powiecie mi jeszcze ile czasu mniej więcej potrzebuje krawcowa na uszycie sukni ślubnej.
witaj!!



i ja też chcę złożyć najszczersze choć spóźnione życzenia wszystkim wczorajszym PMkom
__________________
17.09.2011

Moja droga do fit sylwetki: http://fitmehard.blogspot.com/
cindi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 20:01   #1041
bellebelle
Zadomowienie
 
Avatar bellebelle
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 272
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez cindi Pokaż wiadomość
ja mam na 15... miałam tez do wyboru 17 bo 16 już zajęta, szczerze mowiąc jakoś srednio zadowolona jestem z tego, ale już chyba wolę niż 17
Dziewczyny - jako byla PMka radze Wam nie przejmowac sie tak godzina slubu
My mielismy slub o 14:00, wszyscy nam mowili ze goscie pojda do domu przez polnoca. Okolo 15.30 bylismy na sali, o 4 rano mielismy pelny parkiet i tylko 3 rodziny z malymi dziecmi poszly do domu po oczepinach...
W dodatku mielismy wesele w niesamowicie upalny dzien w lipcu.
Wiele zalezy od zespolu, DJ, zabawy a nie samej godziny
__________________

bellebelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 20:55   #1042
MissZuzia
Zadomowienie
 
Avatar MissZuzia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domciu, czasem z pracy ;)
Wiadomości: 1 590
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Można pisać do fotografów z całej Polski bo 90% z nich dojeżdża w każdy zakątek kraju a nawet zagranicę - wtedy można lepiej porównać oferty.
tak, napisać można tylko gorzej ze spotkaniem a przydałoby się spotkać przed podpisaniem umowy, nie każdy zrobi to oglądając zdj w necie i przez telefon

Cytat:
Napisane przez Magda_84 Pokaż wiadomość
można ale nie jestem do końca przekonana czy fotograf np: z Wrocławia nie policzyłby czegoś ekstra za dojazd do Lublina albo może by nie policzył ale oferta byłaby od razu odpowiednio droższa
w Lublinie jest tylu fajnych fotografów, że jest w czym wybierać
oczywiście że policzyłby sobie

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Bo każdy ma jakieś tam swoje strategie sprzedażowe, tutaj mogę podać linka do opisywanego post wcześniej fotografa.

http://www.blog.moment.com.pl/

Grzegorz mieszka w Krakowie i ma taką strategię, że bez względu na to czy ślub jest w Krakowie czy np. w Gdańsku cena zawsze jest taka sama

a miałeś nie pisać

Cytat:
Napisane przez cindi Pokaż wiadomość

ja mam na 15... miałam tez do wyboru 17 bo 16 już zajęta, szczerze mowiąc jakoś srednio zadowolona jestem z tego, ale już chyba wolę niż 17
my też mieliśmy tylko 15 lub 17 bo 16 była zajęta, wybraliśmy podobnie jak wy ślub o 15 i byliśmy zadowoleni, a wesele trwało do 3.30

Cytat:
Napisane przez bellebelle Pokaż wiadomość
Dziewczyny - jako byla PMka radze Wam nie przejmowac sie tak godzina slubu
My mielismy slub o 14:00, wszyscy nam mowili ze goscie pojda do domu przez polnoca. Okolo 15.30 bylismy na sali, o 4 rano mielismy pelny parkiet i tylko 3 rodziny z malymi dziecmi poszly do domu po oczepinach...
W dodatku mielismy wesele w niesamowicie upalny dzien w lipcu.
Wiele zalezy od zespolu, DJ, zabawy a nie samej godziny
otóż to
__________________
http://s10.suwaczek.com/20100807650116.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57141.png

było 83 jest 63 musi być 60 w sferze marzeń 58
MissZuzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 21:15   #1043
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez MissZuzia Pokaż wiadomość
tak, napisać można tylko gorzej ze spotkaniem a przydałoby się spotkać przed podpisaniem umowy, nie każdy zrobi to oglądając zdj w necie i przez telefon


oczywiście że policzyłby sobie


a miałeś nie pisać


my też mieliśmy tylko 15 lub 17 bo 16 była zajęta, wybraliśmy podobnie jak wy ślub o 15 i byliśmy zadowoleni, a wesele trwało do 3.30


otóż to
Tak, ale porównania Ten gorszy mógłby się obrazić a Grzesiek będzie zadowolony, że zrobiłem mu darmową reklamę
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 23:17   #1044
Lipczonek
Raczkowanie
 
Avatar Lipczonek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 137
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez carolcia88 Pokaż wiadomość
Tak właśnie przejrzałam zdjęcia na pewnym słynnym portalu i wydaje mi się że Lipczonek miał suknię ivory i jej tż miał białą koszulę i krawat ecru.... powiem szczerze, że bardzo ładnie to wygląda - na zdjęciach nie widać żadnej różnicy.

Lipczonku czy mogłabyś powiedzieć jak to u Ciebie było z tymi kolorami??

PS Zdjęcia - REEEEEWEEELAAACJA!!!!!! Niech żałuje ten, kto nie widział
Dziękuję Kochana za miłe słowa
Zapewne piszę już zbyt późno i już nie pomogę, ale woli wyjaśnienia: miałam suknie ecru, TŻ koszulę również ecru i o ton cienmniejszy krawat- kamizelki wogole nie brał pod uwagę. Początkowo suknia miała być biała, ale zupełnie nie mogłam się do niej przekonać, tzn do koloru. Przespałam się i następnego dnia zmieniłam opcję. Było troszkę obaw ponieważ mam bardzo jasną karnację, ale troszkę słońca pomogło i było super.

Wszystkie Pm i Żonki, którym nie odpisałam przepraszam! Remont mnie wykończył, podobnie jak maojego neta. Na szczęście zdolny Małż wszystko naprawił i powaracam, a raczej powaracamY- bo teraz serca mam dwa
Buziaki

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 22:54 ----------

Cytat:
Napisane przez maciejka83 Pokaż wiadomość

ps. a nasz Lipczonek ma boskie zdjęcia
Dziękuję Maciejko Wasze również oglądałam już kilka razy...i będę jeszcze nie raz

Cytat:
Napisane przez _Olka_ Pokaż wiadomość
hej tez polecam remize w Niedrzwicy Duzej,bylam tam na paru weselach,ogolnie w tamtych tejonach jeszcze jest pare miejsc gdzie mozna wynajac np remiza w Niedzwicy koscielnej,ja ososbiscie robie w Jasminie tj dom weselny w N.Koscielnej,slyszalam tez ,ze cos jest w Belrzycach,jakis dom weselny,musisz sie rozejrzec ,podzwonic,popytac
Oprócz powyższych jest również nowa sala a właściwie restauracja w Niedrzwicy Dużej- Impressa, w Bełżycach jest kilka sal, 1 mieści nawet 400 os. W N-cy Kościelnej: Jaśmin, Marzanna, Remiza bądź jeszcze sala w Borzechowie do wynajęcia ( do 300 os). Całkiem spory wybór moim zdaniem. Ceny jednak baaaardzo zróżnicowane. Najdrożej wychodzi Jaśmin nietety- choć sala fajna.
Remiza w N-cy Dużej rok po generalnym remoncie naprawdę wygląda super, miejsc max 180 z krzesłami bądź przy opcji "ławki" ponad 200.
Milego poszukiwania


Cytat:
Napisane przez ona911 Pokaż wiadomość
I ja dołączam się do życzeń ..

Szczerze mówiąc to nie wiem czy to już trzeba czy jeszcze nie..najlepiej podzwonić i się popytać.. ja sama nie wiem czy kogoś mam brać czy sama sobie ubiorę sale i Kościół.. no i właśnie z kościołem będzie kłopot..bo rozmawiałam z proboszczem i powiedział, że wszystko by bylo ok z moim pomysłem na ubieranie Kościoła w piątek..ALE jak się trafi przed moim ślubem pogrzeb..to będzie lipa..a dekoracja bynajmniej będzie pasowała na taką okazję :/... no i ma ksiądz racje..ale myślę, że sama porobię jakieś bukieciki czy co tam będę chciała i poproszę ewentualnie kogoś o przyczepienie tego i już...
Co do firm florystycznych... to jest teraz tego masa.. prześlę Ci kilka namiarów na priv jeśli będziesz chciała
Ja mogę z czystym sercem polecić firmę, kóra zajmowała się oprawą florystyczną mojego Cudownego Dnia (www.montowniabukietow.pl). Jest tam też kilka zdjęć z naszego ślubu ale strona jest chyba teraz przerabiana, ponieważ nie mogłam jej otworzyć. W razie czego mogę podesłać kilka fotek z bukietow, dekoracji koscila, auta, sali, bukietow dla rodzicow itp.
__________________
15.05.2010 Pani Serkowa!!!
15.05.2011 Mamusia
Lipczonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 08:36   #1045
tweetek86
Raczkowanie
 
Avatar tweetek86
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 185
GG do tweetek86
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Lipczonek Pokaż wiadomość
Dziękuję Kochana za miłe słowa
Zapewne piszę już zbyt późno i już nie pomogę, ale woli wyjaśnienia: miałam suknie ecru, TŻ koszulę również ecru i o ton cienmniejszy krawat- kamizelki wogole nie brał pod uwagę. Początkowo suknia miała być biała, ale zupełnie nie mogłam się do niej przekonać, tzn do koloru. Przespałam się i następnego dnia zmieniłam opcję. Było troszkę obaw ponieważ mam bardzo jasną karnację, ale troszkę słońca pomogło i było super.

Wszystkie Pm i Żonki, którym nie odpisałam przepraszam! Remont mnie wykończył, podobnie jak maojego neta. Na szczęście zdolny Małż wszystko naprawił i powaracam, a raczej powaracamY- bo teraz serca mam dwa
Buziaki
Lipczonku, witamy z powrotem! my też chciałybyśmy zobaczyć Cię na fotkach
ps. czyżby powiększyła się wam rodzinka?
__________________
tweetek86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 10:17   #1046
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Lipczonek Pokaż wiadomość
Remont mnie wykończył, podobnie jak maojego neta. Na szczęście zdolny Małż wszystko naprawił i powaracam, a raczej powaracamY- bo teraz serca mam dwa
Buziaki.
Czy chcesz nam coś powiedzieć GRATULACjeeeee
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 12:52   #1047
Magda_84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 795
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Tenaya24 Pokaż wiadomość
O Ty Kłamczucho
Ja też będę kłamać
pewnie jakbym nie skłamała to do tej pory nie wybrałabym sukni a tak już święty spokój
czekam aż Ty wybierzesz swoją
Magda_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 13:47   #1048
gosiaczek20004
Zadomowienie
 
Avatar gosiaczek20004
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 106
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

hej składam spóźnione ale szczere życzenia wszystkim ślubującym w ten weekend PM-kom. Widzę że ożył temat dotyczący sukien ślubnych i w związku z tym mam pytanie do ślubu mam jeszcze trochę ale jak tak Was czytam to się zastanawiam czy już nie zacząć się rozglądać tym bardziej jeśli też się okaże że będę chciała szyć ile Waszym zdaniem wcześniej powinnam się zgłosić do krawcowej żeby spokojnie się wyrobić z uszyciem sukienki?
gosiaczek20004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 13:49   #1049
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Tenaya24 Pokaż wiadomość
Bukiety niczym bukiet żonki Damięckiego
A bo od niej podpatrzonykolezanka mi pokazywała jej suknie od Zienia (zupelnie nie w moim stylu) ale bukiecik mnie urzekłi też chce taki
Sala jest i dj jest jutro spotkanie z fotografemsłyszałyście moze o Panu Arturze Mulaku?
Kochane a macie gdziś moze takie swoje badz sciagnieta kalendarze co w jakim czasie załatwiać, bo w necie nic ciekawego nie znalazłam.
Ja jestem nowa i jeszcze mnie i ja Was tak nie znam ale również z całego serca życze wszystkiego najlepszego wszystkim wizażowym MPką
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 15:13   #1050
ona911
Rozeznanie
 
Avatar ona911
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 753
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Lipczonek Pokaż wiadomość
Remont mnie wykończył, podobnie jak maojego neta. Na szczęście zdolny Małż wszystko naprawił i powaracam, a raczej powaracamY- bo teraz serca mam dwa
Buziaki

Ja mogę z czystym sercem polecić firmę, kóra zajmowała się oprawą florystyczną mojego Cudownego Dnia (www.montowniabukietow.pl). Jest tam też kilka zdjęć z naszego ślubu ale strona jest chyba teraz przerabiana, ponieważ nie mogłam jej otworzyć. W razie czego mogę podesłać kilka fotek z bukietow, dekoracji koscila, auta, sali, bukietow dla rodzicow itp.
Gratulacje moja droga !!!

I jeśli można to po proszę kilka fotek..żebym zobaczyła to wszystko
Maila wysyłam na PW
__________________
...:::Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co dla nas ma:::...

Razem od...

...a tego dnia...
...powiedzieliśmy sobie Tak ...




ona911 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:22.