Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-04, 16:22   #1051
iovaa
Raczkowanie
 
Avatar iovaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 230
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez cindi Pokaż wiadomość
witaj, może pochwalisz się szczegółami
jasne Tylko czekałam na to pytanie xD

więc tak:
- co do terminu - wymyśliłam sobie 03.09.2011 r. jakoś tak mi przypasował, ale jak poszłam do księdza to mnie odprawił z poleceniem najpierw zarezerwować salę, bo w kościele termin zawsze się znajdzie. Jak pytałam, to akurat na 03 i 10 września wszystkie godziny były wolne, nawet wstępie jednak nie chciał zarezerwować. Więc zaczęliśmy szukać sali. Porada księdza okazała się słuszna, ponieważ akurat ta sama, którą wybraliśmy, była wolna tylko 10 września. Więc zarezerwowałam termin z właścicielem lokalu, a potem trzeba było wrócić do kancelarii parafialnej. Tyle że to już działo się tak z tydzień później, więc sytuacja uległa zmianie. Chciałam jak najwcześniej, moim marzeniem była godzina 15:00, ale już na miejscu się okazało, że w między czasie ktoś zarezerwował godzinę 15:00, więc została 16:00.
W kwestii godziny, bo widzę że dyskusja rozgorzała , dodam tylko, że moim priorytetem była możliwość zrobienia sesji zdjęciowej tego samego dnia, a ponieważ to wrzesień, więc prędzej się robi ciemno.
Z tego co sprawdzałam w tym roku (akurat 11 września byliśmy na ślubie kuzynki mojego TŻ-ta), to zaczyna się ściemniać ok. 18:30, więc niewiele czasu pozostaje na fotki w dobrym świetle dziennym. No zobaczymy jak nam to wyjdzie...
- co do sali - miała być przestronna i najlepiej w okolicy mojego domu i kościoła - znowu ze względu na zdjęcia, ale też ze względu na wygodę gości, którzy będą nocować u mnie w domu. Dodatkowo musiała posiadać wolne pokoje (nie wszędzie je mają), dla dodatkowych gości, którzy będą chcieli przenocować, szczególnie, że planuję wesele dwudniowe
- co do fotografa - mogę na PW wysłać namiar na stronę internetową. Koleś jest z Lublina, lubi to, co robi, spodobało mi się jego portfolio na stronie, cena przyzwoita, nic dodać, nić ująć
- zespół - już mam Od ostatniego mojego postu zdążyłam się spotkać z wokalistą i menegerem w jednej osobie i podpisać umowę i wpłacić zaliczkę Dostałam ich namiar od ich konkurencji xD Przez przypadek, ale tutaj repertuar (bardzo szeroki), demo na stronie i cena mnie przekonały. A Pan meneger bardzo sympatyczny i taki normalny (wrażenie po pierwszym spotkaniu, mam nadzieję, że nie mylne ),
- kamerzysta - hmm.. tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana. Na początku mój TŻ wymyślił, że kupimy sobie kamerę i damy komuś, żeby kręcił, bo wyjdzie taniej, a kamera się przyda. Zrobiłam rozeznanie (ja jestem ta bardziej "techniczna" w Naszym związku ). Wybiłam mu z głowy, po długotrwałej analizie, zakup kamery jako nieopłacalny.
Byłam w stanie się zgodzić na zakup cyfrówki kręcącej filmy w HD, bo aparat się przyda, można znaleźć całkiem przyzwoity tak do 1100 zł.
Ale po obejrzeniu kilku płyt z wesel, po wysłuchaniu opinii kilku osób które przykładowo same kręciły filmiki na weselach znajomych, podjęłam decyzję o wyszukaniu kamerzysty. Przede wszystkim nieporównywalna jakość dźwięku, kamera amatorska czy zwykły cpykacz mają słabe mikrofony i często nie słychać ważnych słów, typu przysięga małżeńska, co psuje efekt oglądania. Po wtóre ciężko znaleźć kogoś, kto się podejmie filmowania będąc gościem na weselu, kogoś komu można zaufać i kto się przede wszystkim zgodzi. Po trzecie jak się dobrze poszuka, to kamerzysta nie wychodzi wcale tak drogo. Niektóre oferty mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły pod względem cen.
Teraz tylko pozostaje kwestia: czy brać taniego, ale sprawdzonego kamerzystę, który daje płyty DVD z filmem jakości SD (standard definition), czy bulić za niesprawdzonego, ale mającego fajne dema na stronie, ale dającego też filmy na Blue Ray, ale w jakości full HD?
Szczerze? Ja bym chyba jednak wybrała SD, bo tak na prawdę nikt nie ma odtwarzaczy BlueRay w domach, więc osoby najbardziej zainteresowane filmem (poza mną oczywiście), czyli mamuśki, ciotki i babcie i tak nie zauważą różnicy na zwykłych telewizorach, biorąc pod uwagę, że będą to odtwarzać na domowym DVD...
Ale mój TŻ chce sprawdzić, jak na dużym ekranie (w końcu i my planujemy po ślubie zakupić jakieś przynajmniej 37'') wygląda film SD i czy jest duży ból przy jego oglądaniu. Jeśli nie stwierdzi masakrycznej różnicy, to weźmiemy znanego nam Pana i film SD na DVD

Ufff... Się rozpisałam... Ale tak mogę długo na te tematy
iovaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 17:00   #1052
Tenaya24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 605
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Bo każdy ma jakieś tam swoje strategie sprzedażowe, tutaj mogę podać linka do opisywanego post wcześniej fotografa.

http://www.blog.moment.com.pl/

Grzegorz mieszka w Krakowie i ma taką strategię, że bez względu na to czy ślub jest w Krakowie czy np. w Gdańsku cena zawsze jest taka sama

Hmm... tylko pewnie oferta jest droższa, żeby nie być stratnym jadąc na drugi koniec Polski

Cytat:
Napisane przez bellebelle Pokaż wiadomość
Dziewczyny - jako byla PMka radze Wam nie przejmowac sie tak godzina slubu
My mielismy slub o 14:00, wszyscy nam mowili ze goscie pojda do domu przez polnoca. Okolo 15.30 bylismy na sali, o 4 rano mielismy pelny parkiet i tylko 3 rodziny z malymi dziecmi poszly do domu po oczepinach...
W dodatku mielismy wesele w niesamowicie upalny dzien w lipcu.
Wiele zalezy od zespolu, DJ, zabawy a nie samej godziny
Każdej PMce zależy na dobrej godzinie, ale tak naprawdę nie ma to większego znaczenia... moja siostra brała ślub o 18:45 (w czerwcu) i nikt nie marudził, że to zbyt późna godzina, a zabawa na weselu była przednia

Lipczonku GRATULUJĘ

Cytat:
Napisane przez Magda_84 Pokaż wiadomość
pewnie jakbym nie skłamała to do tej pory nie wybrałabym sukni a tak już święty spokój
czekam aż Ty wybierzesz swoją
Jakoś nie mogę się zmobilizować

iovaa
Kolejna PMka wrześniowa Poproszę namiar na fotografa na pw Jaką salę wybraliście??
__________________
28.05.2011Szczęśliwa Żonka
13.10.2011 Szczęśliwa Mama


Tenaya24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 17:14   #1053
dalenka8
Zakorzenienie
 
Avatar dalenka8
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 319
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Hej dziewczyny! Mam do Was gorącą prośbę. Czy możecie polecić mi jakieś fajne nauki przedmałżeńskie w Lublinie (studiujemy i w roku akademickim tu mieszkamy z TŻtem)? Wiem, że najfajniejszy jest ten kurs u Dominikanów, ale akurat nam nie pasował termin rozpoczęcia kursu. Ślub w sierpniu, więc mamy jeszcze trochę czasu . Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie .
dalenka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 19:24   #1054
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Lipczonku kochany - gratuluję!!! bardzo się cieszę
super, że już remont zakończony i teraz spokojnie ten ważny czas będziecie mogli spędzić
z nauk zdecydowanie polecam Dominikanów (jest również "edycja" wiosenna zaczynająca się po świętach wielkanocnych - naprawdę warto). Dziewczyny często polecały kurs weekendowy na staszica. podobno nauki na KULu tez są całkiem w porządku

a propos fotografa (zbyt nie jestem w temacie, bo już regularnie Was nie podczytuję) mogę polecić Dawida Jacewskiego, który robił nam plener (niestety w dniu naszego ślubu nie miał wolnego terminu). mi marzyła się sesja w górach i jestem zachwycona rezultatami (choć dopiero kilka zdjęć dostaliśmy, bo były nam na już potrzebne).zresztą możecie ocenić same
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam

Edytowane przez maggie123
Czas edycji: 2010-10-04 o 19:34
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 19:57   #1055
8mouse3
Rozeznanie
 
Avatar 8mouse3
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 789
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Maggie czuję, że piękne będą zdjęcia- ja nie mogę się doczekać jak dostanę choć trochę swoich. A plener planujemy na piątek- mam nadzieję, że pogoda nam dopisze
__________________
11 września to dopiero początek wielkich zmian w Naszym Życiu
8mouse3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 20:14   #1056
MissZuzia
Zadomowienie
 
Avatar MissZuzia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domciu, czasem z pracy ;)
Wiadomości: 1 590
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
a propos fotografa (zbyt nie jestem w temacie, bo już regularnie Was nie podczytuję) mogę polecić Dawida Jacewskiego, który robił nam plener (niestety w dniu naszego ślubu nie miał wolnego terminu). mi marzyła się sesja w górach i jestem zachwycona rezultatami (choć dopiero kilka zdjęć dostaliśmy, bo były nam na już potrzebne).zresztą możecie ocenić same
śliczne
__________________
http://s10.suwaczek.com/20100807650116.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57141.png

było 83 jest 63 musi być 60 w sferze marzeń 58
MissZuzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 20:27   #1057
Tenaya24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 605
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Maggie ale z Ciebie śliczna kobietka zdjęcia oczywiście też zazdroszczę sesji w górach jestem bardzo ciekawa ile kosztuje taka przyjemność, jak możesz to daj znać na pw
__________________
28.05.2011Szczęśliwa Żonka
13.10.2011 Szczęśliwa Mama


Tenaya24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-04, 20:34   #1058
trzykropek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 77
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

[...]
__________________
Znamy się od 02.09.2002
Jesteśmy razem od października 2003
Zaręczyliśmy się 29.10.2008
Ślub 25.09.2010

Edytowane przez trzykropek
Czas edycji: 2010-10-06 o 18:58
trzykropek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 20:46   #1059
trzykropek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 77
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez dalenka8 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam do Was gorącą prośbę. Czy możecie polecić mi jakieś fajne nauki przedmałżeńskie w Lublinie (studiujemy i w roku akademickim tu mieszkamy z TŻtem)? Wiem, że najfajniejszy jest ten kurs u Dominikanów, ale akurat nam nie pasował termin rozpoczęcia kursu. Ślub w sierpniu, więc mamy jeszcze trochę czasu . Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie .
Naprawde polecam kurs na staszica - płatny 150 zł za pare. Dwa weekendy - od 9 do ok 12-13. Mimo to naprawde warto. Chodzilismy poczatkowo na kurs u nas na osiedlu do kosciola, w ktorym bralismy ślub i nudziło nas to, mysleliśmy tylko o tym by to przesiedzieć. Na staszica jest inaczej - są tematy które pomagają zrozumieć siebie nawzajem i bardzo ciekawie jest to prowadzone .
__________________
Znamy się od 02.09.2002
Jesteśmy razem od października 2003
Zaręczyliśmy się 29.10.2008
Ślub 25.09.2010
trzykropek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 20:54   #1060
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez iovaa Pokaż wiadomość
- co do fotografa - mogę na PW wysłać namiar na stronę internetową. Koleś jest z Lublina, lubi to, co robi, spodobało mi się jego portfolio na stronie, cena przyzwoita, nic dodać, nić ująć
Poproszę o jego stronke i cene na priv
ja też biore ślub 10.09.2011

Cytat:
Napisane przez dalenka8 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam do Was gorącą prośbę. Czy możecie polecić mi jakieś fajne nauki przedmałżeńskie w Lublinie (studiujemy i w roku akademickim tu mieszkamy z TŻtem)? Wiem, że najfajniejszy jest ten kurs u Dominikanów, ale akurat nam nie pasował termin rozpoczęcia kursu. Ślub w sierpniu, więc mamy jeszcze trochę czasu . Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie .
PMki jesli slub mamy we wrzeniu to kiedy trzeba nauki juz załatwiec
Kolezanka poleca mi jezdzić gdzieś az pod Warszawe w weekendy podobno fantastyczne nauki, duzo testow psychologicznych robia, nie znam szczegolow, ale napewno warto tylko jak sie pracuje na caly etat studiuje dziennie i jeszcze studium w weekendy to chyba nie dam rady z czasem az do czerwca a lipiec to nie bedzie za pozno?
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 21:03   #1061
trzykropek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 77
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Ani@1987 Pokaż wiadomość

PMki jesli slub mamy we wrzeniu to kiedy trzeba nauki juz załatwiec
Kolezanka poleca mi jezdzić gdzieś az pod Warszawe w weekendy podobno fantastyczne nauki, duzo testow psychologicznych robia, nie znam szczegolow, ale napewno warto tylko jak sie pracuje na caly etat studiuje dziennie i jeszcze studium w weekendy to chyba nie dam rady z czasem az do czerwca a lipiec to nie bedzie za pozno?

My robiliśmy nauki na dwa tygodnie i tydzien przed slubem - bo tą książeczkę którą się dostaje jako potwierdzenie nauki i z wpisana spowiedzią to wręcza się księdzu w pare dni przed slubem np. przy podpisywaniu dokumentow.
Musisz sie tylko upewnic jak dlugo sie czeka, ile wczesniej sie trzeba zapisać na te nauki, bo może się okazać, że na miejsce będziesz czekać miesiąc dwa...
Może poki jest jeszcze wczesnie to zacznijcie uczęszczać na te normalne spotkania, jesli w weekendy trudno znalezc czas. Chyba niedawno się pozaczynaly - to jest ok 1.5h na tygodniu, raz w tygodniu, 10 spotkan. Do tego dzien skupienia - czyli uczestnictwo w mszy swietej, i 3 spotkania wporadni zycia rodzinnego i uczenie sie naturalnego planowania rodziny.
__________________
Znamy się od 02.09.2002
Jesteśmy razem od października 2003
Zaręczyliśmy się 29.10.2008
Ślub 25.09.2010
trzykropek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-04, 22:09   #1062
Lipczonek
Raczkowanie
 
Avatar Lipczonek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 137
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez tweetek86 Pokaż wiadomość
Lipczonku, witamy z powrotem! my też chciałybyśmy zobaczyć Cię na fotkach
ps. czyżby powiększyła się wam rodzinka?
Kochana za chwilę prześlę Ci namiar prv na pewien portal, niestety w Picassie galeryji nie mam
Cytat:
Napisane przez ona911 Pokaż wiadomość
Gratulacje moja droga !!!

I jeśli można to po proszę kilka fotek..żebym zobaczyła to wszystko
Maila wysyłam na PW
Cytat:
Napisane przez Tenaya24 Pokaż wiadomość

Lipczonku GRATULUJĘ
Dziękuję, prv poszło. Za chwilę sprawdzę pocztę, chyba wysyłałam komuś dekoracje weselne- niestety robione aparatem koleżanki wiec jakoś nie najlepsza- ale prześlę. Jeżeli nie mam w wysłanych, to załaduję zdj od fotografa



Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
Lipczonku kochany - gratuluję!!! bardzo się cieszę
super, że już remont zakończony i teraz spokojnie ten ważny czas będziecie mogli spędzić

a propos fotografa (zbyt nie jestem w temacie, bo już regularnie Was nie podczytuję) mogę polecić Dawida Jacewskiego, który robił nam plener (niestety w dniu naszego ślubu nie miał wolnego terminu). mi marzyła się sesja w górach i jestem zachwycona rezultatami (choć dopiero kilka zdjęć dostaliśmy, bo były nam na już potrzebne).zresztą możecie ocenić same
Dzięki Maggie! Fasolek rośnie zdrowo, już w środę posłuchamy serduszka Bedziemy mieli najpiękniejszy prezent na 1 rocznicę ślubu (mała Zocha/Hania albo Staszek)

Aplener BOOOOOOOOOOOOSKI!!! Ty wiesz jak ja Ci zazdraszczam, oj wiesz! Napisz gdzie na skałce robiliście te fotki?
P.S. Masz kolejnych 2 wielbicieli Twej urody Małż również niekulawy

Cytat:
Napisane przez trzykropek Pokaż wiadomość
Naprawde polecam kurs na staszica - płatny 150 zł za pare. Dwa weekendy - od 9 do ok 12-13. Mimo to naprawde warto. Chodzilismy poczatkowo na kurs u nas na osiedlu do kosciola, w ktorym bralismy ślub i nudziło nas to, mysleliśmy tylko o tym by to przesiedzieć. Na staszica jest inaczej - są tematy które pomagają zrozumieć siebie nawzajem i bardzo ciekawie jest to prowadzone .
Również polecam kurs na Staszica. Fajnie, treściwie, na temat. Zajęcia dają do myślenia.
Zdjęcia śliczne!
__________________
15.05.2010 Pani Serkowa!!!
15.05.2011 Mamusia
Lipczonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-04, 22:31   #1063
Magda_84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 795
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez gosiaczek20004 Pokaż wiadomość
hej składam spóźnione ale szczere życzenia wszystkim ślubującym w ten weekend PM-kom. Widzę że ożył temat dotyczący sukien ślubnych i w związku z tym mam pytanie do ślubu mam jeszcze trochę ale jak tak Was czytam to się zastanawiam czy już nie zacząć się rozglądać tym bardziej jeśli też się okaże że będę chciała szyć ile Waszym zdaniem wcześniej powinnam się zgłosić do krawcowej żeby spokojnie się wyrobić z uszyciem sukienki?
myślę że możesz zarezerwować krawcową już teraz, co prawda jeszcze nie będzie nic szyła, ale krawcowa ma jakąś maksymalną liczbę sukienek, które jest w stanie uszyć w danym czasie i jak będzie miała tyle zamówień to przestanie zapisywać

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
Lipczonku kochany - gratuluję!!! bardzo się cieszę
super, że już remont zakończony i teraz spokojnie ten ważny czas będziecie mogli spędzić
z nauk zdecydowanie polecam Dominikanów (jest również "edycja" wiosenna zaczynająca się po świętach wielkanocnych - naprawdę warto). Dziewczyny często polecały kurs weekendowy na staszica. podobno nauki na KULu tez są całkiem w porządku

a propos fotografa (zbyt nie jestem w temacie, bo już regularnie Was nie podczytuję) mogę polecić Dawida Jacewskiego, który robił nam plener (niestety w dniu naszego ślubu nie miał wolnego terminu). mi marzyła się sesja w górach i jestem zachwycona rezultatami (choć dopiero kilka zdjęć dostaliśmy, bo były nam na już potrzebne).zresztą możecie ocenić same
maggie zdjęcia bomba prosze o namiary na tego fotografa i cenę przy okazji


trzykropek piękna suknia

Edytowane przez Magda_84
Czas edycji: 2010-10-04 o 22:33
Magda_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 06:17   #1064
dalenka8
Zakorzenienie
 
Avatar dalenka8
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 319
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez trzykropek Pokaż wiadomość
Naprawde polecam kurs na staszica - płatny 150 zł za pare. Dwa weekendy - od 9 do ok 12-13. Mimo to naprawde warto. Chodzilismy poczatkowo na kurs u nas na osiedlu do kosciola, w ktorym bralismy ślub i nudziło nas to, mysleliśmy tylko o tym by to przesiedzieć. Na staszica jest inaczej - są tematy które pomagają zrozumieć siebie nawzajem i bardzo ciekawie jest to prowadzone .
Cytat:
Napisane przez Lipczonek Pokaż wiadomość
Również polecam kurs na Staszica. Fajnie, treściwie, na temat. Zajęcia dają do myślenia.
Dzięki, dziewczyny !
dalenka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 07:50   #1065
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez trzykropek Pokaż wiadomość
My robiliśmy nauki na dwa tygodnie i tydzien przed slubem - bo tą książeczkę którą się dostaje jako potwierdzenie nauki i z wpisana spowiedzią to wręcza się księdzu w pare dni przed slubem np. przy podpisywaniu dokumentow.
Musisz sie tylko upewnic jak dlugo sie czeka, ile wczesniej sie trzeba zapisać na te nauki, bo może się okazać, że na miejsce będziesz czekać miesiąc dwa...
Może poki jest jeszcze wczesnie to zacznijcie uczęszczać na te normalne spotkania, jesli w weekendy trudno znalezc czas. Chyba niedawno się pozaczynaly - to jest ok 1.5h na tygodniu, raz w tygodniu, 10 spotkan. Do tego dzien skupienia - czyli uczestnictwo w mszy swietej, i 3 spotkania wporadni zycia rodzinnego i uczenie sie naturalnego planowania rodziny.
Dziękuje
Trzykropek pięknie wyglądałaś Twoja suknia sprawia wrazenie takiej lekkości, tez chce żeby tak było w mojej sukni
Maggie ale super pomysł na sesje w gorachniesamowicie pieknie
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011

Edytowane przez Ani@1987
Czas edycji: 2010-10-05 o 07:58
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 09:51   #1066
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Tenaya24 Pokaż wiadomość
Hmm... tylko pewnie oferta jest droższa, żeby nie być stratnym jadąc na drugi koniec Polski
Oczywiście, że oferta jest odpowiednio skalkulowana bo 2/3 zleceń Grzegorza to ściana zachodnia lub Warszawa.

Tylko dalej takie patrzenie jest trochę dziwne bo przecież kilku fotografów z Lublina może mieć taką samą strategię a TY będziesz myśleć, że skoro z Lublina to masz taniej
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 13:30   #1067
_Olka_
Raczkowanie
 
Avatar _Olka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lbn/Uk
Wiadomości: 151
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez ona911 Pokaż wiadomość
Gratulacje moja droga !!!

I jeśli można to po proszę kilka fotek..żebym zobaczyła to wszystko
Maila wysyłam na PW
ja rowniez bym prosila kilka fotek na priva,dzieki
_Olka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 14:20   #1068
trzykropek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 77
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Czy znacie moze jakas dobra wizazystke? . Potrzebuje "na gwalt" kogoś na jutro na ok 11 . I wszystkie które znałam i dostałam namiary to nie mogą...
__________________
Znamy się od 02.09.2002
Jesteśmy razem od października 2003
Zaręczyliśmy się 29.10.2008
Ślub 25.09.2010
trzykropek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 16:13   #1069
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

dalenka, te nauki u Dominikanów rozpoczną się też na wiosnę, prawdopodobnie w marcu będzie kolejny cykl. Możecie wtedy spróbować. My wczoraj byliśmy na pierwszym wieczorze dla zakochanych i bardzo sobie chwalę. Będziemy mieli o czym dyskutować przez następny tydzień. Spotkanie nie miało w sobie nic z nudnawego wykładu, wręcz przeciwne. Uczestnicy są aktywnie zaangażowani, miła atmosfera, taki czas tylko dla Was. Ja naprawdę polecam.
__________________
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-05, 16:22   #1070
iovaa
Raczkowanie
 
Avatar iovaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 230
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Tenaya24 Pokaż wiadomość
Kolejna PMka wrześniowa Poproszę namiar na fotografa na pw Jaką salę wybraliście??
Namiar poszedł do wszystkich zainteresowanych
Co do sali, to mamy zarezerwowaną salę poza Lublinem, w miejscowości, w której odbędzie się ślub, niedaleko mojego domu rodzinnego i parku, w którym chciałabym mieć sesję Przy wyborze sali było też dla mnie ważne, jak goście będą siedzieć, tzn. czy jeśli ktoś ze środka będzie chciał wyjść, to czy dużo osób będzie musiało przez to wstawać, albo się wsuwać z krzesłem pod stół, żeby go przepuścić. Bo widziałam różne rozstawienie krzeseł i stołów i nie zawsze było to wygodne dla gości...

Cytat:
Napisane przez Ani@1987
ja też biore ślub 10.09.2011
hehe bo to w sumie sympatyczna data jest ogólnie: 10.09.11
a jeśli poprzestawiać na styl amerykański dzień i miesiąc, to wychodzi:
09.10.11
iovaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 17:02   #1071
margolka1986
Zakorzenienie
 
Avatar margolka1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnik k.Lublina :)
Wiadomości: 3 174
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez tenebrosa Pokaż wiadomość
dalenka, te nauki u Dominikanów rozpoczną się też na wiosnę, prawdopodobnie w marcu będzie kolejny cykl. Możecie wtedy spróbować. My wczoraj byliśmy na pierwszym wieczorze dla zakochanych i bardzo sobie chwalę. Będziemy mieli o czym dyskutować przez następny tydzień. Spotkanie nie miało w sobie nic z nudnawego wykładu, wręcz przeciwne. Uczestnicy są aktywnie zaangażowani, miła atmosfera, taki czas tylko dla Was. Ja naprawdę polecam.
hmm zastanawiam sie moja Droga która to TY my też jeste,śmy zadowoleni z wczorajszych nauk polecam
__________________
____________

wymianka książkowa

Moje papierowe szaleństwa
margolka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 18:00   #1072
tenebrosa
Wtajemniczenie
 
Avatar tenebrosa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: LSW (lubelskie)
Wiadomości: 2 523
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Ja też się zastanawiałam gdzie siedzi margolka Wypatrzyłam jedną dziewczynę, którą wydaje mi się, że kojarzę ze Świdnika... Nie chodziłaś przypadkiem do 2LO?
Ja się chyba niczym szczególnym nie wyróżniałam. Na tej dużej sali gdzie wszyscy siedzieli pod ścianą to siedziałam powiedzmy na środku po lewej stronie patrząc od wejścia, czarne włosy do ramion, miałam na sobie szarą tunikę.
__________________
tenebrosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 18:54   #1073
Tenaya24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 605
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez trzykropek Pokaż wiadomość
Mamy już trochę zdjęć D. Nie mogłam się doczekać. Chociaż "właściwych" zdjęć ze slubu, wesela i pleneru nie ma (bo jesteśmy umówieni z plenerem wstępnie na środę - nie mogę się już doczekać, bo siostra cioteczna, która się tym zajmuje robi bombowe zdjęcia - to pierwsze to zajawka która od niej dostałam ) to mamy taki "dodatkowy" plener. Mam znajomego, którego zdjęcia i styl robienia zawsze mi się podobał i chciałam mieć zdjęcia w jego wykonaniu więc poprosiliśmy go o małą sesję - a co będziemy sobie żałować zdjęć ;D.
Także chwalę się ;D.
Fajnie wyszedł Wam ten "dodatkowy" plener bardzo ładny miałaś makijaż

Cytat:
Napisane przez Lipczonek Pokaż wiadomość
Kochana za chwilę prześlę Ci namiar prv na pewien portal, niestety w Picassie galeryji nie mam


Dziękuję, prv poszło. Za chwilę sprawdzę pocztę, chyba wysyłałam komuś dekoracje weselne- niestety robione aparatem koleżanki wiec jakoś nie najlepsza- ale prześlę. Jeżeli nie mam w wysłanych, to załaduję zdj od fotografa


Dzięki Maggie! Fasolek rośnie zdrowo, już w środę posłuchamy serduszka Bedziemy mieli najpiękniejszy prezent na 1 rocznicę ślubu (mała Zocha/Hania albo Staszek)

Aplener BOOOOOOOOOOOOSKI!!! Ty wiesz jak ja Ci zazdraszczam, oj wiesz! Napisz gdzie na skałce robiliście te fotki?
P.S. Masz kolejnych 2 wielbicieli Twej urody Małż również niekulawy

Również polecam kurs na Staszica. Fajnie, treściwie, na temat. Zajęcia dają do myślenia.
Zdjęcia śliczne!
Lipczonku też nieśmiało poproszę o zdjęcia
A prezent rzeczywiście przepiękny aż się wzruszyłam...

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że oferta jest odpowiednio skalkulowana bo 2/3 zleceń Grzegorza to ściana zachodnia lub Warszawa.

Tylko dalej takie patrzenie jest trochę dziwne bo przecież kilku fotografów z Lublina może mieć taką samą strategię a TY będziesz myśleć, że skoro z Lublina to masz taniej
Często pada pytanie ze strony fotografa gdzie jest ślub i wesele a dopiero później przedstawia on informację o cenie, więc raczej nie wszyscy lubelscy fotografowie mają taką strategię Na szczęście mam rozeznanie w cenach i głowę na karku też
Cytat:
Napisane przez tenebrosa Pokaż wiadomość
dalenka, te nauki u Dominikanów rozpoczną się też na wiosnę, prawdopodobnie w marcu będzie kolejny cykl. Możecie wtedy spróbować. My wczoraj byliśmy na pierwszym wieczorze dla zakochanych i bardzo sobie chwalę. Będziemy mieli o czym dyskutować przez następny tydzień. Spotkanie nie miało w sobie nic z nudnawego wykładu, wręcz przeciwne. Uczestnicy są aktywnie zaangażowani, miła atmosfera, taki czas tylko dla Was. Ja naprawdę polecam.
Oj jak ja Wam zazdroszczę tych wieczorów dla zakochanych:-(

Cytat:
Napisane przez iovaa Pokaż wiadomość
Namiar poszedł do wszystkich zainteresowanych
Co do sali, to mamy zarezerwowaną salę poza Lublinem, w miejscowości, w której odbędzie się ślub, niedaleko mojego domu rodzinnego i parku, w którym chciałabym mieć sesję Przy wyborze sali było też dla mnie ważne, jak goście będą siedzieć, tzn. czy jeśli ktoś ze środka będzie chciał wyjść, to czy dużo osób będzie musiało przez to wstawać, albo się wsuwać z krzesłem pod stół, żeby go przepuścić. Bo widziałam różne rozstawienie krzeseł i stołów i nie zawsze było to wygodne dla gości...
No jasne, to bardzo ważne grunt, że jesteście zadowoleni z wyboru sali
__________________
28.05.2011Szczęśliwa Żonka
13.10.2011 Szczęśliwa Mama


Tenaya24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 18:56   #1074
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Dziewczyny, powiedzcie mi, kiedy zdjąć rękawiczki? Mam takie długie, za łokieć i pełne, nie na palec. Czy przed samą przysięgą, czy wcześniej?
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 20:25   #1075
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Tenaya24 Pokaż wiadomość
Często pada pytanie ze strony fotografa gdzie jest ślub i wesele a dopiero później przedstawia on informację o cenie, więc raczej nie wszyscy lubelscy fotografowie mają taką strategię Na szczęście mam rozeznanie w cenach i głowę na karku też
Oczywiście, że pada tylko nie koniecznie za tym się kryje "cena" dojazdu.
Jest kilka powodów dla których pada m. in. takich:

1. atrakcyjność miejsca(ładniejsze zdjęcia do portfolio) lepszy Wrocław niż Pcim Dolny

2. łatwość dojazdu - do Wrocławia(360 km) jechałem 3 h 20 min. w sobotę, do Zakopanego (160 km) 4 h 50 min. w środę z czego 1, 5 h ostatnie 10 km.

3. atrakcyjność terminu i miejsca oraz odległość czyli fotograf w miesiącach mniej chodliwych jest w stanie jechać dalej i zrobić reportaż taniej.
Tutaj przykład ostatnio nikt nie chciał wziąć terminu 26 czerwca 2011(wisiał na zamkniętym forum dla fotografów ślubnych) bo był w remizie na wsi a na ten termin można w klientach przebierać. Gdyby był od stycznia do maja czy od października do grudnia to by się fotografowie o niego "bili".

Kończąc OT powiem tyle, że ja i wielu fotografów w celach reklamowych dla pierwszych PM z danego miasta dojeżdża po cenie paliwa a czasem i gratis.
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez Emir1994
Czas edycji: 2010-10-05 o 21:21
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 21:08   #1076
Tenaya24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 605
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie mi, kiedy zdjąć rękawiczki? Mam takie długie, za łokieć i pełne, nie na palec. Czy przed samą przysięgą, czy wcześniej?
Wg mnie przed przysięga. Jedna z PMek u której byłam na ślubie tak właśnie zrobiła. Ściągnęła ją szybciutko na lewą stronę a druhna poprawiła rękawiczkę na prawą stronę i zaraz po powrocie młodych do krzesełek oddała młodej rękawiczkę, którą ona zaraz założyła ponownie
Napisałam o jednej rękawizce, ale bez kitu już nie pamiętam czy zdejmowała obie. Jeśli dobrze pamiętam to zdjęła tylko jedną... (to było jakieś 5 lat temu... z moją pamięcią coraz gorzej)
__________________
28.05.2011Szczęśliwa Żonka
13.10.2011 Szczęśliwa Mama



Edytowane przez Tenaya24
Czas edycji: 2010-10-05 o 21:12
Tenaya24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 21:19   #1077
Lipczonek
Raczkowanie
 
Avatar Lipczonek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 137
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez _Olka_ Pokaż wiadomość
ja rowniez bym prosila kilka fotek na priva,dzieki
Cytat:
Napisane przez Tenaya24 Pokaż wiadomość

Lipczonku też nieśmiało poproszę o zdjęcia
A prezent rzeczywiście przepiękny aż się wzruszyłam...
Dziewczynki podajcie mi na prv swoje maile, mam załadowane zdj na pocztę to szybciutko pójdzie

Bianeczko napewno przed przysięgą, tzn jak będziecie jeszcze siedzieć na krzesłach, wtedy swobodnie sobie je zdjem i oddaj pozniej swiadkowej razem z wiazanką. Proby zdejmowania pod oltarzem moga byc niebezpieczne Nie bedzie chciała zejsc i bedziesz sie niepotrzebnie denerwowac Wtedy czlowiej mysli o zupenie innych rzeczach, szkoda rozpraszac sie myslami o rekawiczce. Wszystko będzie oki!
Całusy
__________________
15.05.2010 Pani Serkowa!!!
15.05.2011 Mamusia
Lipczonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 21:34   #1078
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

dzięki panienki za miłe słowa
Cytat:
Napisane przez Magda_84 Pokaż wiadomość

maggie zdjęcia bomba prosze o namiary na tego fotografa i cenę przy okazji

w kwestii ceny musiałabyś pytać osobiście, gdyż my mieliśmy plener po znajomości więc jak to normalnie wygląda to nie bardzo mogę się wypowiadać, a nie chcę nikogo w błąd wprowadzać
no ale nie polecam go tylko ze względu na znajomość. Dawid jest po prostu świetny w tym co robi
(www jacewski pl więcej zdjęć ma na swoim profilu na nk bez problemu do wyszukania przez wyszukiwarkę)
Lipczonku i ja poproszęmasz mojego maila?
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam

Edytowane przez maggie123
Czas edycji: 2010-10-05 o 21:39
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 23:07   #1079
margolka1986
Zakorzenienie
 
Avatar margolka1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnik k.Lublina :)
Wiadomości: 3 174
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez tenebrosa Pokaż wiadomość
Ja też się zastanawiałam gdzie siedzi margolka Wypatrzyłam jedną dziewczynę, którą wydaje mi się, że kojarzę ze Świdnika... Nie chodziłaś przypadkiem do 2LO?
Ja się chyba niczym szczególnym nie wyróżniałam. Na tej dużej sali gdzie wszyscy siedzieli pod ścianą to siedziałam powiedzmy na środku po lewej stronie patrząc od wejścia, czarne włosy do ramion, miałam na sobie szarą tunikę.
Do LO chodziłam do Lublina więc z liceum na pewno się nie znamy my w tej dużej sali też siedzieliśmy po lewej stronie od wejścia zaraz na początku miałam czarny golf i taka turkusowa chustę wiec mozna mnie łatwo zapamietac a w tej sali ze stolikami siedzieliśmy przy samych drzwiach :P

Tenaya a Wy nie macie szansy zapisania się na edycje wiosenną ?
__________________
____________

wymianka książkowa

Moje papierowe szaleństwa
margolka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 11:08   #1080
Niunia2011
Zakorzenienie
 
Avatar Niunia2011
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 4 219
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
a propos fotografa (zbyt nie jestem w temacie, bo już regularnie Was nie podczytuję) mogę polecić Dawida Jacewskiego, który robił nam plener (niestety w dniu naszego ślubu nie miał wolnego terminu). mi marzyła się sesja w górach i jestem zachwycona rezultatami (choć dopiero kilka zdjęć dostaliśmy, bo były nam na już potrzebne).zresztą możecie ocenić same
Zdjęcia po prostu PRZEPIĘKNE!!!
Plener w górach... marzenie, te nieszczęsne koszty...


---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Cytat:
Napisane przez trzykropek Pokaż wiadomość
Naprawde polecam kurs na staszica - płatny 150 zł za pare. Dwa weekendy - od 9 do ok 12-13. Mimo to naprawde warto. Chodzilismy poczatkowo na kurs u nas na osiedlu do kosciola, w ktorym bralismy ślub i nudziło nas to, mysleliśmy tylko o tym by to przesiedzieć. Na staszica jest inaczej - są tematy które pomagają zrozumieć siebie nawzajem i bardzo ciekawie jest to prowadzone .
Ja się wtrącę, ale byłabym tym zainteresowana
Początkowo były plany u Dominikanów ale niestety dzień i godzina nam nie pasowały... A już się tak cieszyłam...
A mogłabyś coś więcej szepnąć na temat tych nauk, gdzie jakieś info można znaleźć, czy w każdy weekend się odbywają....
__________________
Niunia2011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.