FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-14, 13:35   #3001
Coki
Raczkowanie
 
Avatar Coki
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 279
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

eh dziewczyny pomóżcie mam dziś dzień proto i czuję się fatalnie.. nie mam siły na nic, boli mnie głowa i jestem okropnie śpiąca. wiem,że na 3 i 4 fazie protoczwartki powinny być maksymalnie restrykcyjne, ale ja czuję,że za chwilę usnę i zastanawiam się, czy gdybym się skusiła na łyk coli light to będzie ok ?
__________________




;-)
Coki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 13:51   #3002
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

nic się nie stanie
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 14:06   #3003
joanasz
Rozeznanie
 
Avatar joanasz
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wyspa
Wiadomości: 595
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

To na 4 fazie proto-dni scisle restrykcyjne -na 3 mozesz sie chyba coli napic jak chcesz.
Ja se lece sernika zmontowac i musze o otrebach pamietac, moze placki zrobie -wiesniaka juz dawno w gebie nie mialam -chyba mi sie przeterminowal z lekka w lodowie

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

ooooo i tym to postem poprzednim zoatalam mianowana rozeznanom WoW
joanasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 16:10   #3004
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Ja też mam zamiar sobie kupić dzisiaj pepsi max (pycha) i nawet mi nie przyszło do głowy, że nie można w protoczwartek.

A przypomnijcie mi, ile można chlebka (wagowo)?
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 16:19   #3005
Beata 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: WBrytania
Wiadomości: 45
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Ja też mam zamiar sobie kupić dzisiaj pepsi max (pycha) i nawet mi nie przyszło do głowy, że nie można w protoczwartek.

A przypomnijcie mi, ile można chlebka (wagowo)?
W książce jest 40 g

Ja tez jestem juz na III

troche zaluje ze nie dotrwalam do swojego celu ale nie bylo mocy po szalonym weekendzie
Beata 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 16:54   #3006
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Nie odzywałam się przez kilka dni pogrążona w przygnębieniu po sobotniej uczcie: pierogach z kapustą i grzybami. W niedzielę znów zaserwowałam sobie podgrzane we wrzątku pierogi jako skrobiowy. Efektem tego od 5 dni mam wagę o całe 600g wyższą niż przed ucztą i ani drgnie Nawet dzisiejsze proto raczej nie pomoże - przynajmniej się na to nie zanosi póki co . A tak się cieszyłam, głupia, ze spadku poniżej 52kg . To mam teraz 52,5 i perspektywę uczty w sobotę . Chyba tym razem sobie nie poucztuję, a tylko skubnę coś normalnie niedozwolonego...
__________________
ZUZIA - 25.07.2013

Odwyk pielęgnacyjny
Zbiory-kolorówka
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 17:27   #3007
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Cytat:
=LyraBea;22662293]
(...)Powiem Ci jednak, że często na IV zdarzają mi się całe dnie, kiedy moje posiłki zbliżone są do tych, które jadałam na III, więc jak już rozsiądziesz się w fazie IV, to niewiele zmieni to w Twoim codziennym jadłospisie. Zresztą wszystko siedzi w naszych głowach.
Tak właśnie myślę,że to głównie wątek się zmieni(chociaż i tam już częsciej w gościnie bywam),bo jedzonko III-kowe jest smaczne ,i zdrowe,zatem nie zamierzam szuflady ze zdrową żywnością likwidować... ........a proto-czw.raz w tygodniu problemem nie jest.
Dzisiaj wcinam serki z szynką drobiową,degustuję herbatki i okey się czuję....
A najgorzej przestawić w głowie,że już "etap po diecie"i można wrócić do starych przyzwyczajeń,choćby cukru na przykład.
Ja uznałam,że skoro w produktach on jest zawarty,które pomału na co dzień wprowadzamy w owocach ,to na trójce nie pamiętam ,czy w ogóle słoik ze słodzikiem był otwierany(i wcale mi go nie brakuje).

Tymczasem wolny wieczór na odpoczynek w domku...wow jak cudnie,nawet przy szynce i homo.
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak

Edytowane przez barbra66
Czas edycji: 2010-10-14 o 18:32
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-14, 20:12   #3008
Achika
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 872
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

heh mi wujcio dukan zaserwowal dziisaj spadek o 800 gram wiec sie ciesze...moj proto dzien wygladal tak:

sniadanie: placki z otrebow, jaja serka wiejskiego oraz podziabanego kurczaka ktory byl ugotowany w rosole , na to wedlina i korniszonek, kawa z mlekiem
II sniadanie: jeden placek ze sniadania
Obiad I: duzy kubek rosolu z kurczaka bez warzyw
Obiad II: piers z kurczaka w orientalnej przyprawie z dodatkiem twarogu
Deserek: pol miseczki twarogu zmiksowanego z niewielka iloscia jogurtu, z zoltkiem i ubitym bialkiem jajca ze slodizkiem i aromatem pomaranczowym - deser bardzo proteinowy
Kolacja: miseczka tego deserku ponownie

Chcialam zjesc na kolacje tatar ale z racji ze wrocilam pozno a kolacje jadam do 20 taki sobie limit ustalilam to wracajac po 20 zjadlam lekka kolacyjke ) zreszta nigdy nie jadalam tatarow i balam sie ze na pierwszy raz moge miec problemy na noc jakies nigdy nie wiadomo :PP
__________________
20.IV.2010 rozpoczecie I FAZY
-2kg
25.IV.2010 rozpoczęcie 2 fazy
- 4 kg
12.VI.2010 Rozpoczęcie III FAZY

52!!!! I cel
I cel osiagniety

II cel 50 kg

Moj kulinarny blog:
http://pomaranczowakuchnia.blogspot.com
Achika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 20:12   #3009
kasia_1011
Raczkowanie
 
Avatar kasia_1011
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
GG do kasia_1011
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

A mnie czwartki strasznie męczą.
Brak mi warzywek...

Jeszcze tydzień III fazy...
a potem... nie mam pojęcia co potem...
trochę się boję, że puszczą mi hamulce i będę się zajadać bułkami.
Uwielbiam pieczywo.
__________________
Na Dukanie od 25.05.2010 ( -3,1kg)
II faza od 01.06.2010 (-6,4 kg)
III faza od 19.07 (-4,8 kg)

Tu dziergam a tu moje hobby nr 2
kasia_1011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 20:23   #3010
joanasz
Rozeznanie
 
Avatar joanasz
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wyspa
Wiadomości: 595
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Cytat:
Napisane przez kasia_1011 Pokaż wiadomość
Uwielbiam pieczywo.
Pieczywo w Polsce jest pyszne tu mnie tak nie kusi, musze sama dobry chleb upiec , a moze nie bo zasmakuje
joanasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 20:58   #3011
Matylda135
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 30
GG do Matylda135
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

A ja mam mały dylemacik. Jutro ostatni dzień II fazy. Co prawda planopwałam początek III przesunąć na poniedziałek, co by ładnie dni rozplanować, ale jutro wypadają imieniny mojej mamy (jest po drugim tyg. II fazy i ma biedaczka kryzys - zarządziła party, bo to w końcu imininy, ale ja wiem, że czeka na jednodniową dyspensę - niech jej będzie). No i nie wiem, co teraz zrobić - coś napewno przełknę niedozwolonwgo (obżarstwa nie planuję: drineczek, cukiereczek, ciasteczko). Czy w takim układzie potraktować to jako początek III fazy i jechać z nowymi produktami, czy zrobić proto sobotę, warzywną niedzielę i od poniedziałku ruszyć z III fazą? Pomóżcie kobietki
Matylda135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-14, 21:37   #3012
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Cytat:
Napisane przez Beata 25 Pokaż wiadomość
W książce jest 40 g

Ja tez jestem juz na III

troche zaluje ze nie dotrwalam do swojego celu ale nie bylo mocy po szalonym weekendzie
Skąd dokładnie wzięłaś te 40 g? Przejrzałam obie książki i znalazłam tylko, że można 40 g, ale sera żółtego a nie chleba. O wadze pieczywa nie znalazłam żadnej wzmianki.

Cytat:
Napisane przez barbra66 Pokaż wiadomość
A najgorzej przestawić w głowie,że już "etap po diecie"i można wrócić do starych przyzwyczajeń,choćby cukru na przykład.
Ja uznałam,że skoro w produktach on jest zawarty,które pomału na co dzień wprowadzamy w owocach ,to na trójce nie pamiętam ,czy w ogóle słoik ze słodzikiem był otwierany(i wcale mi go nie brakuje).
Ale cukru nie można przecież na III fazie, a takie naciąganie że przecież "cukier i tak jest w owocach" może być niebezpieczne.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 07:04   #3013
johambina
Zakorzenienie
 
Avatar johambina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 601
GG do johambina
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

dobry

u mnie po protodniu waga bez zmian... pewnie jutro będzie jakis efekt znaczy mam nadzieję że będzie

miłego dnia wszystkim
__________________


"kadłub przywiędły ale dusza młoda... "
johambina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 07:15   #3014
Coki
Raczkowanie
 
Avatar Coki
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 279
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Zgłaszam się i jaa Wczorajszy protoczwartek przeżyłam tylko dzięki 3 puszkom pepsi max . Dzisiaj piękny spadek - za pierwszym razem waga pokazała 59,2 ( czyli dokładnie 1 kg mniej ) a za 3 minuty już 58,7..( co by oznaczało spadek 1,5 kg ! ) I jak tu nie zwariować ?! Przyjmę więc, że waga prawidłowa to kompromisowe 59 .
__________________




;-)
Coki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 07:23   #3015
Agnese69
Zadomowienie
 
Avatar Agnese69
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 498
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Skąd dokładnie wzięłaś te 40 g? Przejrzałam obie książki i znalazłam tylko, że można 40 g, ale sera żółtego a nie chleba. O wadze pieczywa nie znalazłam żadnej wzmianki.

Ja do chleba podchodze w taki sposób, że skoro doktorek napisał "dwie kromki" to biorę dwie kromki - mając tu na myśli takie normalne kromki chleba, nie jakieś mini chlebki jak się kupuje tylko najpopularniejszy bochenek podłużny. Jeśli mam mały chleb (z formy na przykład) to biorę trzy. Też mi dzwoni gdzieś o 40g, ale coś mi się wydaje, że to chyba jest przeniesienie tych gramów z sera, bo któraś dziewczyna na forum kiedyś psała, że 40g to wazy jedna kromka chleba...
Ale wiesz co, Emilia, jak już się wgłebiłyśmy w tę kwestię to ja zaraz wyszukam w książce te proporcje i napisze tu, co dokładnie doktorek napisał... Coby nie było niejasności. Si? Si.


Ale cukru nie można przecież na III fazie, a takie naciąganie że przecież "cukier i tak jest w owocach" może być niebezpieczne.
Jeśli chodzi o cukier to ja sobie pozwalam na niego w dni z ucztą. Czasem mi się zdarza - CZASEM - użyć w inny dzień jak mam jakąś potrzebę w duszy wzmożoną Po prostu nie najlepiej znoszę słodzik i czasem się ratuję ciemnym cukrem żeby podniebieniu ulżyć. Ale raczej unikam - z żalem...
Agnese69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 07:27   #3016
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

U mnie drgnęło po proto o 200g w dół . Szkoda, ze wcześniej zdążyło skoczyć o 600g , więc i tak mam 400g na plusie po tym tygodniu
Zaczynam skłaniać się ku myśli, że to reakcja mojego organizmu na zimno panujące w pracy: siedzę w 2 swetrach, a mimo to muszę grzać zgrabiałe dłonie o kubek z gorącą herbatą
__________________
ZUZIA - 25.07.2013

Odwyk pielęgnacyjny
Zbiory-kolorówka
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 07:50   #3017
Agnese69
Zadomowienie
 
Avatar Agnese69
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 498
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

No a ja po proto zaliczyłam wzrost O całe 300g
Pewnie nie pomogły mi śledzie zjedzone na noc
Dziś więc poranek proto - zostały mi bułeczki otrębowe z wczoraj, więc je do pracy wzięłam z szynką i wieśniakami. Popołudniu może zjem obiad z warzywkami, ale kolacja też białkowa będzie grzeczna - pójdę w twaróg z tuńczykiem czy coś w tym stylu... Może odratuję straty.

Idę szukać w książce co z tym chlebem...

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

OK, znalazłam książkę i w niej opis dozwolonych produktów i ich dozwolowych porcji. Na stronie 106 "Nie potrafię schudnąć" napisane jest, że można 2 kromki chleba pełnoziarnistego lub z otrębami. Nie ma NIC na temat wagi tych kromek. Jeśli w drugiej książce jest coś o tym, poproszę siostry dukanki o informację. Mi wychodzi więc, że moje podejście do sprawy jest prawidłowe - 2 kromki normalnego chleba, biorę 3, kiedy chlebek jest mały "w obwodzie" I tej wersji będę się trzymać

Ale... doczytałam jeszcze - na stronie 111, że możemy już jeść schab i szynkę gotowaną. Tak, tak - rozszerza nam się galeria mięs. O, jak dobrze czasem sobie odświeżyć lekturę, mozna nowych rzeczy się dowiedzieć
Agnese69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 08:01   #3018
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Witam.
U mnie waga po proto-czw.już bliziutko 56kg.

Cytat:
Ale cukru nie można przecież na III fazie, a takie naciąganie że przecież "cukier i tak jest w owocach" może być niebezpieczne.
Emilia miałam na myśli dni z ucztami,bo spotkałam się z opiniami,że wreszcie można na nich do cukru"tradycyjnego" wrócić.
Ja osobiście i przed dietą,do słodzenia cukru(poza miodem do herbatki)nie używałam,dlatego tym bardziej nie zamierzam tego robić i po diecie.
A możesz rozwinąć swoje spostrzeżenia,co do tego "niebezpiecznego naciągania".

Dzisiaj obudziłam się wcześnie i doszkoliłam,z nowej lekturki dla Polaków.
Utwierdziła mnie w przekonaniu,że warto dochodzić do "porozumienia"z testem w kwestii granicy zalecanego spadku,i przerobić kolejne fazy zgodnie z zaleceniami Dukana.

str.9...Każda osoba pragnąca schudnąć sama określa,ile kilogramów chce zrzucić.To katastrofalne podejście,bo od tej decyzji zależy cała późniejsza droga tej osoby do schudnięcia(...).
Co więcej,wymarzona waga często nie jest traktowana jako wartość stała,lecz zmienna-cel,który się odsuwa w miarę zbliżania sie do niego,bo tak jak apetyt rośnie w miare jedzenia,tak zapał do odchudzania rośnie wraz z utratą wagi.
A najłatwiej spudłować,kiedy strzela się do ruchomego celu...
Jest też mowa,o tym,że dla każdego "właściwa waga" jest inna dlatego nie należy porównywać indywidualnych zmagań,wg jednego-stałego wzorca....a tym bardziej na siłę przekraczać granicy spadku,bez nadzoru...,bo grozi to niestety łatwiejszym powrotem jo-jo.
Cieszę się,że sięgnęłam do niej przed Stabilizacją,bo mam nadzieję,że te uwagi pozwolą mi być czujną nad "popuszczaniem pasa"na fazie ostatecznej...a pomalutku zbliżam się już do granicy utraty,zgodnej z testem(chociaż nieco później,bo wcześniej zaczęłąm trójkowa fazę).

Miłego dzionka i wszelkiej radości,nie tylko tej spadkowej...
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 08:10   #3019
Achika
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 872
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

ha u mnie po wczorajszym proto waga dzis pokazala 49,4 wrocilam na prawidlowy tor ) mozna powiedziec>

mam tego tatara wolowego i chyba sproboje go dzisiaj zrobic i wciagnac na sniadanie DD
__________________
20.IV.2010 rozpoczecie I FAZY
-2kg
25.IV.2010 rozpoczęcie 2 fazy
- 4 kg
12.VI.2010 Rozpoczęcie III FAZY

52!!!! I cel
I cel osiagniety

II cel 50 kg

Moj kulinarny blog:
http://pomaranczowakuchnia.blogspot.com
Achika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-15, 08:16   #3020
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Cytat:
Jeśli w drugiej książce jest coś o tym, poproszę siostry dukanki o informację.
W "metodzie..." i lekturce dla Polaków,tak samo-2 kromki chlebka pełnoziarnistego dziennie(poza proto).
Bo akurat poczytuję,je na bieżąco...


Cytat:
Ale... doczytałam jeszcze - na stronie 111, że możemy już jeść schab i szynkę gotowaną. Tak, tak - rozszerza nam się galeria mięs. O, jak dobrze czasem sobie odświeżyć lekturę, mozna nowych rzeczy się dowiedzieć
...
no ja już od jakiegoś czasu praktykuję ze schabikiem
(w folii do gotowania,z warzywkami i ziołami prowansalskimi,pychotka.. .).
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 08:45   #3021
moose1979
Rozeznanie
 
Avatar moose1979
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 676
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Dzień dobry Dziewczynki.
U mnie od trzech dni z ucztą i proto waga stoi w miejscu i ani myśli drgnąć. Mogłaby spaść, ale wolę jej zatrzymanie, niż wzrosty Mam dokładnie tyle, ile doktorek wyliczył. Na trójkę wchodziłem około dwóch kilogramów lżejszy. Muszę zabrać się za jakiś ruch... niestety zmiany pór roku nie sprzyjają moim pewnym dolegliwościom sercowym, więc na razie muszę delikatnie do wszystkiego podchodzić. Ale, gdy tylko sytuacja się unormuje zaczynam ostro trenować Pozdrowionka i miłego dzionka.
__________________
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=Qp_JSZDHvnw
Taki będzie mój syneczek
moose1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 09:13   #3022
eliza40
Zakorzenienie
 
Avatar eliza40
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 039
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

2 kromki chleba ważą 40-50 gram dlatego tak się przyjęło te 40
__________________
eliza40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 09:24   #3023
Agnese69
Zadomowienie
 
Avatar Agnese69
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 498
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Cytat:
Napisane przez eliza40 Pokaż wiadomość
2 kromki chleba ważą 40-50 gram dlatego tak się przyjęło te 40
Ale ja zauważyłam, że chleb ma różną wagę własną i kromka kromce nierówna. Jeden waży więcej, inny mniej - te razowce pakowane na przykład są zdecydowanie cięższe... Tak więc pozostaję przy miarce 2 kromek
Agnese69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 09:30   #3024
Achika
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 872
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

skoro dukan zaleca dwie kromki to sa to dwie kromki 10 czy 20 gram dodatkowych nikomu nie zaszkodzi
__________________
20.IV.2010 rozpoczecie I FAZY
-2kg
25.IV.2010 rozpoczęcie 2 fazy
- 4 kg
12.VI.2010 Rozpoczęcie III FAZY

52!!!! I cel
I cel osiagniety

II cel 50 kg

Moj kulinarny blog:
http://pomaranczowakuchnia.blogspot.com
Achika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 10:05   #3025
twinsplus1
Zadomowienie
 
Avatar twinsplus1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Anglia/Polska
Wiadomości: 1 262
GG do twinsplus1
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Cytat:
Napisane przez Agnese69 Pokaż wiadomość
No a ja po proto zaliczyłam wzrost O całe 300g
Pewnie nie pomogły mi śledzie zjedzone na noc

2 kromki normalnego chleba, biorę 3, kiedy chlebek jest mały "w obwodzie" I tej wersji będę się trzymać


Ale... doczytałam jeszcze - na stronie 111, że możemy już jeść schab i szynkę gotowaną. Tak, tak - rozszerza nam się galeria mięs. O, jak dobrze czasem sobie odświeżyć lekturę, mozna nowych rzeczy się dowiedzieć
oj spadnie na 100% to ta ryba na bank

co do chlebka to ja robie tak samo jak ty

a jesli chodzi o schab, to tez wlasnie doczytalam o tym i mialam sie o to pytac, bo w ksiazce sa niescislosci, najpierw jest napisane ze mozemy ten chudy, a potem jest napisane ze mozemy schab jesc na ucztach
str 112 odnosnie krolewskich uczt "jesli mazycie o bigosie, schabowym, paelli (...) wlasnie nadeszla na nie pora"

szczerze wydaje mi sie , ze jest to wina osoby, ktora tlumaczyla te ksiazke i po porstu dodala swoje 3 grosze, bo nie uwierze doprawdy ze francuski dietetyk 30 lat wstecz pisal by w ksiazce dla francuzow np o bigosie

to takie moje wolne przemyslenia sa, takze schab bede jesc, oczywiscie nie codziennie, ale choc raz w tygodniu


Witam sie jeszcze bo zapomnialam i dodam, ze u mnie po proto - czwarku waga ani drgnela, zobaczymy jutro, ja z reguly po dniach proto nie mialam spadkow, raczej mialam je na PW, a zreszta waga przez ostatnie dni mi spadala, a nie wzrastala, wiec w sumie sie ciesze z tego co jest
__________________
start 29.06.2017 The Tapping Solution for Weight Loss & Body Confidence

wzrost: 174 cm
79-78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58

Nothing is Impossible to a willing mind
twinsplus1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 11:11   #3026
eliza40
Zakorzenienie
 
Avatar eliza40
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 039
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Cytat:
Napisane przez Agnese69 Pokaż wiadomość
Ale ja zauważyłam, że chleb ma różną wagę własną i kromka kromce nierówna. Jeden waży więcej, inny mniej - te razowce pakowane na przykład są zdecydowanie cięższe... Tak więc pozostaję przy miarce 2 kromek
Ja też uważam,że należy się 2 kromki i już.Ktoś pewnie wcześniej na pisał,że 40 gram bo sobie zważył
__________________
eliza40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 11:36   #3027
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

czesc dziewczyny
3 tyg 4 fazy - waga sie trzyma na swoim poziomie i lata pol kilo w ta i we wtą czy super wczoraj czwartek zrobilam (pol kilo spadlo, pol kilo zostalo, ale jakos po mnie nie widac tego - nasptepnym razem zaostrze proteinki, bo zrobilam 3-fazowo, a nie 4 fazowo)

chleba nie pamietam ile jadlam, pozniej go nie jadlam, a potrafilam do plackow z jablkami sobie wsypac 150 g maki (ciemnej)

wieprzowine trzeba jesc raz w tygodniu tak jak codziennie kawalek chleba czy sera - takie sa zasady 3 fazy
ja jestem wege wiec sobie to darowalam

ostanio odkrywalam bulki razowe i pieke jej non stop jedna wazy 60-80 g http://mojewypieki.blox.pl/2009/02/B...owsianymi.html ja robie tylko z ciemnej mąki, daje roznych nasionek do srodka (2-4 lyzki), moja coreczka calkowity niejadek potrafi 3 wciagnac z maselkiem

maz gdzies na poczatku listopada przechodzi na 3 faze wiec ja razem z nim bede jesc obiady i uczty, bo teraz to nawet za bardzo nie mam ochoty - nie oplaca mi sie brudzic garkow zeby ugotowac obiad tylko dla siebie - moj niejadek podziubie tylko wiec nawet jej nie licze
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 11:46   #3028
joanasz
Rozeznanie
 
Avatar joanasz
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wyspa
Wiadomości: 595
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

witam
Po proto-dniu, no tak u mnie wzrost + 400 g Ma spadac po proto a mi rosnie -tak ze bilans nadazie dodatni.
joanasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 11:56   #3029
kasia_1011
Raczkowanie
 
Avatar kasia_1011
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
GG do kasia_1011
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Mi też nic nie spadło po proto...
Cóż...
__________________
Na Dukanie od 25.05.2010 ( -3,1kg)
II faza od 01.06.2010 (-6,4 kg)
III faza od 19.07 (-4,8 kg)

Tu dziergam a tu moje hobby nr 2
kasia_1011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 12:30   #3030
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Cytat:
=Emila3000;22682082]...
ostanio odkrywalam bulki razowe i pieke jej non stop jedna wazy 60-80 g http://mojewypieki.blox.pl/2009/02/B...owsianymi.html
No wyglądają wyśmienicie....z takimi nowinkami częściej tu zapraszamy,muszę tylko drożdże nabyć i wypróbuję bułeczki.
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-03 11:53:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.