Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-01, 10:58   #721
pegi02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

ja po odstawieniu sterydów zaznałam dopiero spokoju, ale teraz włączyli ogrzewanie mam strasznie suche powietrze w domu i wysypka wróciła w nowych miejscach. Mam taką pokrzywkę na grzbietach dłoni, smaruję i natłuszczam, nie używam sterydów (precz), chyba dokupię fenistil na złagodzenie świądu i na tym się skończy. Ważne jest żeby rozpoznać na jakim tle ma się atopię (ja podejżewam, że u mnie podrażnienia + to ze skóra nie trzyma wody). Wejdźcie na forum atopowe-zapalenie, tam poszukajcie na głównej rozmowy z alergologiem, kobieta dużo mówi jak radzić sobie poza sterydami, ale niestety o ciąży nic nie wspomina, też się obawiam u siebie takiej sytuacji w przyszłości, dlatego zanim zajdę w ciążę napewno odbędę długie konsultacje z lekarzami . Może niech lekarz przepisze ci lampy miescowo, nie zaleczy do końca, ale złagodzi. Kochana traktuj siebie jak dziecko z atopią, dzieci też nie mogą używać mocnych sterydów i leków, a rodzice jakoś muszą sobie z tym radzić.
pegi02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 00:56   #722
mgar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 90
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

No to sie nachwaliłam. W ciągu tygodnia wyszło mi AZS we wszystkich miejscach gdzie niegdyś bywały zmiany. Najgorzej na twarzy. Nadal karmie...zatem o lekarstwach nie ma mowy. Zostało mi nawilżanie i natłuszczanie. W sumie nie wiem czy powinnam dalej karmić - bo widocznie coś mnie mega uczuliło i z pokarmem "sprzedaje" to dziecku.
Mały tez ma uczulenie...ale pediatra pocieszała ze przed pierwszym rokiem to norma i nic nie trzeba robić. Jemu tez sie pogorszyło w ciągu tego tygodnia.
Sama nie wiem co mogłabym jeszcze z diety wyrzucić...

Edytowane przez mgar
Czas edycji: 2010-11-02 o 00:59
mgar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 09:13   #723
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Kochane, mój TŻ cierpi na AZS, teraz zmiany są już trochę mniejsze, ale pozostaje jedna bolączka - niesamowicie podrażniona skóra po goleniu. Co byście radziły? Jak to załagodzić, co stosować?
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2010-11-14 o 19:53
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 11:51   #724
Adzia15
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 195
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja również zmagam się z AZS
Zaczęło się w lipcu br.
Zmiany miałam po bokach szyi,a także w zgięciach łokci i na skórze głowy.
Te plamy z szyi i zdięć łokci już zwalczyłam(maścią Advantan) jednak skóra głowy jest w strasznym stanie.
Myję włosy co 2 dzień,i jakoś to wygląda,ale mam już tego serdecznie dość.
Dermatolog poleciła mi 2 szampony: Atoperal Baby i Kerium z LRP.
Pomogły,ale na krótko.
Może zna któraś z Was jakiś specyfik,który pomógłby mi uporać się z tym paskudztwem?

Edytowane przez Adzia15
Czas edycji: 2010-11-14 o 11:55
Adzia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 12:07   #725
paryzanka202
Zakorzenienie
 
Avatar paryzanka202
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 239
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

A stosowala ktoras z was emulsje atopiclair?

Sama mam AZS, moja mama rowniez. Zauwazylam,ze plamy wychodza mi na stres. Kiedy bardzo sie stresuje przed egzaminem, buzia zaczyna szczypac, pojawiaja sie czerwone plamy, skora sie luszczy, i potem zostaje z podraznionymi czerwonymi placami
Plamki mam na twarzy( brwi) po bokach nosa, za uszami, szyja- linia wlosow, broda, po bokach ust itp.

Edytowane przez paryzanka202
Czas edycji: 2010-11-14 o 12:14
paryzanka202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 15:32   #726
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Adzia15 Pokaż wiadomość
Ja również zmagam się z AZS
Zaczęło się w lipcu br.
Zmiany miałam po bokach szyi,a także w zgięciach łokci i na skórze głowy.
Te plamy z szyi i zdięć łokci już zwalczyłam(maścią Advantan) jednak skóra głowy jest w strasznym stanie.
Myję włosy co 2 dzień,i jakoś to wygląda,ale mam już tego serdecznie dość.
Dermatolog poleciła mi 2 szampony: Atoperal Baby i Kerium z LRP.
Pomogły,ale na krótko.
Może zna któraś z Was jakiś specyfik,który pomógłby mi uporać się z tym paskudztwem?
mi niestety pomaga tylko protopic ale ze względu na jego skutki uboczne staram się nim smarować tylko w ostateczności - jak już nie mogę wytrzymać i gdy zmiany pojawiają się na twarzy/szyi...
co do gojenia to pomaga mi lipobaza wymieszana z olejem arganowym (przeciwwskazany dla osób z alergia na orzechy) i żelem hialuronowym
Cytat:
Napisane przez paryzanka202 Pokaż wiadomość
A stosowala ktoras z was emulsje atopiclair?

Sama mam AZS, moja mama rowniez. Zauwazylam,ze plamy wychodza mi na stres. Kiedy bardzo sie stresuje przed egzaminem, buzia zaczyna szczypac, pojawiaja sie czerwone plamy, skora sie luszczy, i potem zostaje z podraznionymi czerwonymi placami
Plamki mam na twarzy( brwi) po bokach nosa, za uszami, szyja- linia wlosow, broda, po bokach ust itp.
u mnie jest dokładnie to samo- stres strasznie nasila objawy AZS. najgorsze jest to, że u mnie zmiany umiejscowione są na szyi i twarzy - w najbardziej widocznych miejscach...
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 00:14   #727
paryzanka202
Zakorzenienie
 
Avatar paryzanka202
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 239
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
mi niestety pomaga tylko protopic ale ze względu na jego skutki uboczne staram się nim smarować tylko w ostateczności - jak już nie mogę wytrzymać i gdy zmiany pojawiają się na twarzy/szyi...
co do gojenia to pomaga mi lipobaza wymieszana z olejem arganowym (przeciwwskazany dla osób z alergia na orzechy) i żelem hialuronowym

u mnie jest dokładnie to samo- stres strasznie nasila objawy AZS. najgorsze jest to, że u mnie zmiany umiejscowione są na szyi i twarzy - w najbardziej widocznych miejscach...

mowilam to za kazdym razem jak bylam u lekarza,ale kazdy mowi ,ze to nieprawda. Niech nie sciemniaja , przeciez widze, ze tylko jakies nerwy to mi "wywala" na twarzy, jutro mam egzamin a wlasnie siedze cala w kremie bo mam takie place na twarzy jakby ktos skore ze mnie zdarl. Najgorsze ,ze to tak szczypie
paryzanka202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-15, 10:37   #728
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paryzanka202 Pokaż wiadomość
mowilam to za kazdym razem jak bylam u lekarza,ale kazdy mowi ,ze to nieprawda. Niech nie sciemniaja , przeciez widze, ze tylko jakies nerwy to mi "wywala" na twarzy, jutro mam egzamin a wlasnie siedze cala w kremie bo mam takie place na twarzy jakby ktos skore ze mnie zdarl. Najgorsze ,ze to tak szczypie
naprawdę Ci lekarze mówili, ze to nie ma znaczenia? Wszyscy do któryvh ja chodziłam i chodzę zawsze powtarzają, ze stres zaostrza azs i zawsze każa mi sie nie stresować, no ale jak tak mam się nie stresowac czy to przed egzaminem czy innymi rzeczami.
U mnie też nie najlepiej- znów zmieniono mi leki z telfastu na allertec. No i kupiłam sobie masło shea(jak tak polecałyście ) i czekam aż przyjdzie.
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 10:52   #729
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Hej

Ja ostatni tydzień spędziłam w szpitalu z powodu zaostrzenia AZS. Teraz wyglądam tak dobrze jak przed tym kiedy w ogóle zaczęłam chorować. Pytanie tylko jak długo ten efekt się utrzyma.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 11:28   #730
paryzanka202
Zakorzenienie
 
Avatar paryzanka202
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 239
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Hej

Ja ostatni tydzień spędziłam w szpitalu z powodu zaostrzenia AZS. Teraz wyglądam tak dobrze jak przed tym kiedy w ogóle zaczęłam chorować. Pytanie tylko jak długo ten efekt się utrzyma.

mozna byc w szpitalu przez AZS? jejku co Ci tam dawali,ze tak wszystko zeszlo. ja cala popekana siedze porazka
paryzanka202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 11:51   #731
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

mnie już dwa razy lekarze wysyłali do szpitala, a na ostatniej wizycie od razu dostałam skierowanie do szpitala na oddział chorób skóry.
Dostawałam antybiotyki w tabletkach, a dożylnie wapno, witaminę C i jakieś słabe sterydy. Do tego kremowałam się kremami bornymi z hydrocortisonem i na początku jeszcze miałam jakieś okłady.
Efekty były widoczne natychmiast, mam tylko nadzieję, że teraz po powrocie do domu nie wysypie mnie znów.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-16, 12:55   #732
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
mnie już dwa razy lekarze wysyłali do szpitala, a na ostatniej wizycie od razu dostałam skierowanie do szpitala na oddział chorób skóry.
Dostawałam antybiotyki w tabletkach, a dożylnie wapno, witaminę C i jakieś słabe sterydy. Do tego kremowałam się kremami bornymi z hydrocortisonem i na początku jeszcze miałam jakieś okłady.
Efekty były widoczne natychmiast, mam tylko nadzieję, że teraz po powrocie do domu nie wysypie mnie znów.
trzymam kciuki, zeby było ok!
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 14:26   #733
paryzanka202
Zakorzenienie
 
Avatar paryzanka202
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 239
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

ponoc zawsze bede nawroty AZsu , mozna to zaleczyc ale nigdy nie wyleczymy sie calkowicie mnie to strasznie denerwuje, nie dosyc ,ze boli, probuje to wyleczyc i mialam jeden dzien ,ze cera wygladala swietnie.A dzis tam gdzie nic nie bylo ,skora zaczela pekac i sie luszczyc
paryzanka202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 15:11   #734
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Mi mówili w szpitalu, że to może nagle po paru latach zniknąć całkowicie tak po prostu samo z siebie.
Może, ale nie musi.
I niestety jest prawdą, że nie ma jednego złotego środka jak to wyleczyć. Trzeba robić wszystko żeby załagodzić. Ja teraz liczę na to, że utrzymam ten poszpitalny efekt przez dłuższy czas.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 22:17   #735
guuma
Raczkowanie
 
Avatar guuma
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Limerick
Wiadomości: 187
Unhappy Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

hej Dziewczynki i Chlopaki
mam wielka prosbe,niech mi ktos pomoze.
otoz od dluzszego czasu na rece u mojego chlopaka pojawila sie czerwona,okragla plama,o srednicy ok 10 cm.
jest ona na zgieciu lokcia,ale od wewnetrznej strony reki.
na poczatku myslelismy,ze to po prostu przesuszona skora,potem,ze reakcja alergiczna(tzn nadal tego nie wykluczamy).
smarowal to kremem nivea,podobno dobry na wszystko
teraz zaczynamy sie martwic,bo moj Tz mowi,ze go to boli,tak jakby "w srodku",pod skora,nie wiem jak to opisac.
no i oczywiscie strasznie swedzi.zmienilismy proszek,zel pod prysznic,plyn do plukania,wszystko,co tylko mi do glowy przyszlo i nic....
czy ktos mial moze cos podobnego?
zaczynam sie o Niego martwic,naprawde
przeczytalam gdzies,ze oslabienie organizmu,anemia,moze sie objawiac plamami na skorze,wysypkami.
prosze,jesli ktos z Was mial z takim czyms do czynienia,lub moze mi jakos pomoc,piszcie.
z gory dzieki
__________________
Nie mogę mieć ani ojca, ani matki, ani jednej rzeczy, którą bym przycisnęła do serca z miłością, dopóki z oblicza ziemi nie zniknę...
guuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 09:41   #736
soulife
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 150
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

to atopowe zapalenie skóry zapewne, triderm [powinien zalatwic sprawe, smarowac go nie mozna non stop, dlatego przyda sie tez clotrimazolum i bepanthen
soulife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 11:26   #737
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

A co powiedział lekarz

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez soulife Pokaż wiadomość
to atopowe zapalenie skóry zapewne, triderm [powinien zalatwic sprawe, smarowac go nie mozna non stop, dlatego przyda sie tez clotrimazolum i bepanthen
taaa zapewne
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 12:06   #738
soulife
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 150
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

i po co ta ironia? mialam dokladnie takie same objawy, wiec podzielilam sie swoim doswiadczeniem, dodajac ze ZAPEWNE to to samo, ale moze rzeczywiscie zlota mysl pt. co na to lekarz jest cenniejsza, bo przeciez z wypowiedzi wynika ze byl chlopak u lekarza...
soulife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 12:38   #739
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Cytat:
Napisane przez soulife Pokaż wiadomość
i po co ta ironia? mialam dokladnie takie same objawy, wiec podzielilam sie swoim doswiadczeniem, dodajac ze ZAPEWNE to to samo, ale moze rzeczywiscie zlota mysl pt. co na to lekarz jest cenniejsza, bo przeciez z wypowiedzi wynika ze byl chlopak u lekarza...
Pokaż mi GDZIE jest napisane, że u lekarza był i co ten lekarz powiedział, bo ja nie widzę

A polecanie leków bez diagnozy, nawet bez jakiegoś wrzuconego zdjęcia jest lekko nieodpowiedzialne nie uważasz?
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-22, 13:04   #740
MagGonagal
Raczkowanie
 
Avatar MagGonagal
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 261
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Cytat:
Napisane przez tennyo4 Pokaż wiadomość
A polecanie leków bez diagnozy, nawet bez jakiegoś wrzuconego zdjęcia jest lekko nieodpowiedzialne nie uważasz?
Ale skoro ma takie samo coś to co w tym dziwnego, że poleciła maści?

Ja również okresowo mam takie wysypki, używam na to Clotrimazolum oraz Flucinar i jest ok. Używam na noc.

jakbym ja miala biec z kazda plama do lekarza to nieźle kasy bym stracila jak i czasu
__________________
"Nie pozwól nigdy, aby ktoś kto przychodzi do Ciebie,
odszedł nie stawszy się lepszym i radosnym. "
MagGonagal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 15:22   #741
soulife
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 150
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Cytat:
Napisane przez tennyo4 Pokaż wiadomość
Pokaż mi GDZIE jest napisane, że u lekarza był i co ten lekarz powiedział, bo ja nie widzę



A polecanie leków bez diagnozy, nawet bez jakiegoś wrzuconego zdjęcia jest lekko nieodpowiedzialne nie uważasz?
No wlasnie NIE JEST napisane, skad wiec te pytanie o lekarza... (to byl sarkazm )

Wszystkie objawy sie zgadzaja, kropka w kropke.Poza tym Triderm jest na recepte, reszta jest lagodna i tylko wspomagala leczenie.
Ale najlepiej wysmiewac rady innych, nie mając od siebie nic do powiedzenia w temacie.
soulife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 15:56   #742
guuma
Raczkowanie
 
Avatar guuma
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Limerick
Wiadomości: 187
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

dziewczyny nie kloccie sie
faktycznie moj chlopak nie byl u lekarza,bo rowniez stwierdzil,ze z jakas tam plamka nie bedzie latal po lekarzach.
przestraszyl sie dopiero,jak zaczelo go to pobolewac.
sprobuje te clotrimazolum,mysle,ze nie zaszkodzi,a moze bedzie lepiej.
czy te atopowe zapalenie skory to cos bardzo powaznego?
dzieki za wszystkie odpowiedzi
dam znac czy przezyje :p
__________________
Nie mogę mieć ani ojca, ani matki, ani jednej rzeczy, którą bym przycisnęła do serca z miłością, dopóki z oblicza ziemi nie zniknę...

Edytowane przez guuma
Czas edycji: 2010-11-22 o 15:57
guuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 16:36   #743
Asieńka_86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 611
GG do Asieńka_86
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Też obstawiam AZS jest to choroba uwarunkowana genetycznie (poczytaj sobie na różnych stronach, forach itp.) mój TŻ też przez to przechodził =/ zaczęło się od czerwonej swędzącej plamy na zgięciu łokcia, potem przeszło pod kolana, na powieki. Pomogła mu maść sterydowa (nazwy nie pamiętam, ale w razie czego mogę zapytać) od tamtej pory, gdy tylko się pojawia jakieś swędzące miejsce to smaruje ją i ma spokój, żadne kremy nawilżające, emolienty itp. nie pomagały mu.
__________________

Asieńka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 20:43   #744
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Miałam takie coś z 2 lata pod rząd ale tylko zimą ,zmieniałam proszki,ciuchy i nie znikało.
Lekarz 1 kontaktu kazał obserwowac i nawilżać w końcu zniknęło samo ,było to z 7 lat temu ,nie wróciło,odpukać.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 23:29   #745
guuma
Raczkowanie
 
Avatar guuma
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Limerick
Wiadomości: 187
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Cytat:
Napisane przez MagGonagal Pokaż wiadomość
Ale skoro ma takie samo coś to co w tym dziwnego, że poleciła maści?

Ja również okresowo mam takie wysypki, używam na to Clotrimazolum oraz Flucinar i jest ok. Używam na noc.

jakbym ja miala biec z kazda plama do lekarza to nieźle kasy bym stracila jak i czasu
pytalam o te masci tu w aptece,w ogole o te wszystkie,ktore tu napisalyscie,ale niestety nie ma :[
boshe,co za kraj :/
ale na szczescie za kilka dni do Polski lecimy.
dzieki za odpowiedzi
a co myslicie o Sudocremie?moze cos by pomoglo?
__________________
Nie mogę mieć ani ojca, ani matki, ani jednej rzeczy, którą bym przycisnęła do serca z miłością, dopóki z oblicza ziemi nie zniknę...
guuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 17:38   #746
dojczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 88
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Cytat:
Napisane przez Asieńka_86 Pokaż wiadomość
Też obstawiam AZS jest to choroba uwarunkowana genetycznie (poczytaj sobie na różnych stronach, forach itp.) mój TŻ też przez to przechodził =/ zaczęło się od czerwonej swędzącej plamy na zgięciu łokcia, potem przeszło pod kolana, na powieki. Pomogła mu maść sterydowa (nazwy nie pamiętam, ale w razie czego mogę zapytać) od tamtej pory, gdy tylko się pojawia jakieś swędzące miejsce to smaruje ją i ma spokój, żadne kremy nawilżające, emolienty itp. nie pomagały mu.
Maści sterydowe to nie jest rozwiązanie. Problem wróci tak czy siak, po odstawieniu maści. Wiem, że pomagają od razu, ale na krótko. Też miałam problemy ze skórą (w zgięciach, na buzi - wszystkie na tle AZS), na szczęście już wyleczone.
dojczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 09:58   #747
gosianatasza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 6
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Wiajcie!
Dojczyk prosze cie opisz jakim sposbem sie uadło sie wyleczyc z przypadlosci AZS.mNIE NIESTETY TEZ TO DOPADLO.Buzie mam starsznie wysuszona,przebarwiona normalnie masakra.A dermatolog dopero mnie przyjmie w pniedziałek na wizyte.a ja dostaje szału z buska.Normnlnie swedzi mnie skora wkolo ust nie daje sobie z tym rady.Wkolo ust mam czerwona skore,sucha pekajace konciki ust.Czasami mam soczac sie wydzieline z maluskich ranek gdy skora peknie.Wiem ze sama z tym sobei nei dam rady wiec az sie doczekac wizyty u lekarza nie moge.
gosianatasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 13:05   #748
guuma
Raczkowanie
 
Avatar guuma
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Limerick
Wiadomości: 187
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Cytat:
Napisane przez gosianatasza Pokaż wiadomość
Wiajcie!
Dojczyk prosze cie opisz jakim sposbem sie uadło sie wyleczyc z przypadlosci AZS.mNIE NIESTETY TEZ TO DOPADLO.Buzie mam starsznie wysuszona,przebarwiona normalnie masakra.A dermatolog dopero mnie przyjmie w pniedziałek na wizyte.a ja dostaje szału z buska.Normnlnie swedzi mnie skora wkolo ust nie daje sobie z tym rady.Wkolo ust mam czerwona skore,sucha pekajace konciki ust.Czasami mam soczac sie wydzieline z maluskich ranek gdy skora peknie.Wiem ze sama z tym sobei nei dam rady wiec az sie doczekac wizyty u lekarza nie moge.
sprobuj Sudocremem-mojemu Tztowi pomoglo,a potem zwyklym Nivea.
__________________
Nie mogę mieć ani ojca, ani matki, ani jednej rzeczy, którą bym przycisnęła do serca z miłością, dopóki z oblicza ziemi nie zniknę...
guuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 23:43   #749
dojczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 88
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

Cytat:
Napisane przez gosianatasza Pokaż wiadomość
Wiajcie!
Dojczyk prosze cie opisz jakim sposbem sie uadło sie wyleczyc z przypadlosci AZS.mNIE NIESTETY TEZ TO DOPADLO.Buzie mam starsznie wysuszona,przebarwiona normalnie masakra.A dermatolog dopero mnie przyjmie w pniedziałek na wizyte.a ja dostaje szału z buska.Normnlnie swedzi mnie skora wkolo ust nie daje sobie z tym rady.Wkolo ust mam czerwona skore,sucha pekajace konciki ust.Czasami mam soczac sie wydzieline z maluskich ranek gdy skora peknie.Wiem ze sama z tym sobei nei dam rady wiec az sie doczekac wizyty u lekarza nie moge.
Ja stosowałam Lorinden C (maść), do codziennej "normalnej" pielęgnacji krem A Derma z owsem - do bardzo suchej skóry, atopowej, a teraz mam maść Protopic, ale ona jest straszna - tzn. skuteczna bardzo, ale po nałożeniu piekielnie swędzi skóra, trzeba naprawdę zagryźć zęby, żeby się nie drapać. Co najciekawsze, takie jest działanie tej maści, musi wręcz swędzieć po nałożeniu. Jest troszkę droga, 60 zł za opakowanie 10cio gramowe, lecz jest również bardzo wydajna.
dojczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 09:48   #750
gosianatasza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 6
Dot.: Czerwona plama na zgieciu lokcia od wewnetrznej strony

dziekuje wam za rady
ja sobie teras robie oklady z herbaty rumainkowej.Na usta robie sobie ten oklad i nie ropirja puki coAle zastosuje sie rowniez do waszych rad

Wczoraj tak sie usmiałam bedąc u mojej babci ze usta i skora mi strasznie spękała az sie cos z nich sączyło.uczucie było okropne jakby mrowki mnei pogryzły.Uczucie pieczenia ,swedzenia,bol no cs okropnego i zrobiąłm sobie oklad z rumainku o jak ja sie po tym dobrze poczułam.Zmyła sie ta wydzielina a dzis wstała tylko z opuchnietymi usteczkami ale juz opuchlizna zeszła.Jutro ide do dermatologa .Zobaczymy co mi powie.
pOZDRAWIAM SERDECZNIE I ŻYCZE WAM MILEJ NIEDZIELI
gosianatasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-11 07:59:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.