problem z tańcem.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-13, 14:36   #1
MissHypocrite
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6

problem z tańcem..


Cześć Wizażanki
Nie wiedziałam gdzie umieścić ten wątek, nie znalazłam także podobnego, ale rzadko tu zaglądam i jestem mało obeznana w sprawach technicznych forum, więc może dlatego nie znalazłam... No, ale:
Mam problem związany z tańcem, wyczuciem rytmu.. Strasznie mi to przeszkadza, bo chce iść na imprezę i dobrze się bawić, a tymczasem wygląda to tak, że siedzę i myślę co by tu wykombinować, aby nie musieć tańczyć.. ;/ kumple zapraszają mnie na imprezę, mówią, że nie muszę się martwić, będę zadowolona, bo dobrze poruszają się na parkiecie.. w tedy jest masakra i rezygnuje z pójścia, nie chce się ośmieszyć facet wywija na parkiecie, a ja stoję i nie wiem co zrobić? ;/ jak już jesem to ruszam się, ale w ogóle nie do muzyki.. piszę, że się ruszam, bo tańcem to bym tego nie nazwala. Nie długo w mojej rodzinie zacznie się "cykl weselny". Będą aż trzy- trzy tragiczne noce, na których teoretycznie powinnam się świetnie bawić..
Myślałam, żeby iść na lekcje tańca, ale jakiego? Nie chce brać udziaływ zawodach i być w tym świetna, tylko jakoś się poruszać, ładnie, kobieco, do rytmu Iść na imprezę i nie martwić się tym, że wszyscy świetnie tańczą, za wyjątkiem mnie, odstającej od grupy.. co poradzicie?
MissHypocrite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 14:44   #2
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: problem z tańcem..

wiesz co ja mam w ogóle jakąś taką niechęć do tańca, na każdym weselu siedzę, na imprezy nie chodzę, bal gimnazjalny też przesiedziałam, na połowinki nie idę ... też specjalnie nie wiem co z tym zrobić, nie mam takiej radochy z wesela, czy studniówki, że "ooooo ale się w końcu wytańczę". No a poza tym to pewnie jestem tanecznym drewnem, nie wiem nawet od podstawówki ani razu nie tańczyłam, namawiają mnie, ale...
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 14:53   #3
MissHypocrite
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: problem z tańcem..

To mamy podobny problem ja myślałam by zapisać się na lekcje tańca.. ale jakie? towarzyski, latino czy jakiś hip hop, dancehall ? Bo nie chodzi mi o to by być dobrą, w którymś z wymienionych, tylko nauczyć się tańczyć na tyle, by móc pobawić się na imprezie w klubie, czy tez na np jakimś weselu. i co tu wybrać?
MissHypocrite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 15:03   #4
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: problem z tańcem..

Na wesela to bardziej towarzyski, a na imprezy... no nie wiem może jakiś nowoczesny ? chociaż tam raczej nikt hip hopu ani tym podobnych nie tańczy, każdy robi co umie i może też tak spróbuj ?
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 15:20   #5
MissHypocrite
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: problem z tańcem..

Nie mam pojęcia.. Wybór jest trudny.. Znajoma radziła salsę? Ale nie wiem czy to dobry pomysł..
MissHypocrite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 15:27   #6
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: problem z tańcem..

Salsa bardziej kojarzy mi się z jakimś konkursem niż z zabawą na weselu raczej nie widuje się czegoś takiego
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 15:30   #7
MissHypocrite
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: problem z tańcem..

Z tego co wiem ważne jest tam wyczucie rytmu- a tego mi brak. Według znajomej jak opanowałam bym salsę było by z górki. Cóż ja się nie znam, dlatego proszę o rady
MissHypocrite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-13, 15:31   #8
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: problem z tańcem..

Zapisz się na taniec towarzyski. Jak przerobisz podstawowe kroki walca angielskiego i wiedeńskiego, disco swinga, rumby i paru innych, a ponadto nabierzesz śmiałości i obycia w tańcu, reszta jakoś pójdzie. Bo przecież nie o to chodzi, abyś odtańczyła całego walca na parkiecie, ale aby się poruszać w rytm muzyki. I najważniejsze, naucz się dać prowadzić. Wiele lat temu chodziłam na kursy tańca i pamiętam, jak instruktorka mówiła mi, że w przypadku początkujących par to nagminne, że prowadzić usiłuje... partnerka
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 15:46   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: problem z tańcem..

Taniec towarzysyski to podstawy wszytskich klasyków .
Jeśli nie masz w sobie rytmu,słuchu i drygu to nikt cie na konkurs nie wyślę
a może sie w tym odnajdziesz ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 15:48   #10
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: problem z tańcem..

Salsa to dobry pomysł Zależy na jakie imprezy chodzisz, ale zdarzają sie jakieś salsowe kawałki gdzie można te ruchy wykorzystać, a nawet jeśli nie to na salsie uczysz sie np ruchu bioder i ogólnej takiej świadomości ciała. Także mysle że taki kurs Ci najwięcej da bo np na tańcach towarzyskich to oni mają do zrealizowania kilka tańców, układów i często przez pierwsze miesiące są to suche kroki. Więc raczej nie wiele Ci pomoże.

Chyba, że jakiś dance albo ladies styling.. no poszukaj jaką mają oferte szkoły w twoim mieście . I wybieraj te opcje solo a nie w parach

edit: ah bo ty jeszcze sie martwisz weselami.. no to moze i towarzyski.. ale tam rzadko chyba ktoś tańczy walca tylko jakieś takie wlasne przytupasy Heh ja też tego nie łapię w ogóle
__________________

Edytowane przez Cyska
Czas edycji: 2010-11-13 o 15:52
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 15:57   #11
MissHypocrite
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: problem z tańcem..

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Zapisz się na taniec towarzyski. Jak przerobisz podstawowe kroki walca angielskiego i wiedeńskiego, disco swinga, rumby i paru innych, a ponadto nabierzesz śmiałości i obycia w tańcu, reszta jakoś pójdzie. Bo przecież nie o to chodzi, abyś odtańczyła całego walca na parkiecie, ale aby się poruszać w rytm muzyki. I najważniejsze, naucz się dać prowadzić. Wiele lat temu chodziłam na kursy tańca i pamiętam, jak instruktorka mówiła mi, że w przypadku początkujących par to nagminne, że prowadzić usiłuje... partnerka
Czytałam już trochę i myślę o lekcjach indywidualnych, na których to do mnie dostosowany jest program, inaczej nie dam rady. Tylko indywidualne to już dość droga zabawa
A taniec z partnerem to masakra, sztywna się jak kłoda robię i ani nie daję się prowadzić ani sama nie prowadzę..
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Taniec towarzysyski to podstawy wszytskich klasyków .
Jeśli nie masz w sobie rytmu,słuchu i drygu to nikt cie na konkurs nie wyślę
a może sie w tym odnajdziesz ?
tyle, że ja podkreślam, że nie o to mi chodzi.. dlatego nie wiem na jaki się zdecydować
a co myślicie o tych indywidualnych? Znalazłam ofertę 300 zł za 4 lekcje... Zrobić sobie taki prezent na święta? I czy to wygórowana cena, czy za indywidualne to normalna? Bo nie wiem, czy opłaca mi się szukać taniej

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Cyska Pokaż wiadomość
Salsa to dobry pomysł Zależy na jakie imprezy chodzisz, ale zdarzają sie jakieś salsowe kawałki gdzie można te ruchy wykorzystać, a nawet jeśli nie to na salsie uczysz sie np ruchu bioder i ogólnej takiej świadomości ciała. Także mysle że taki kurs Ci najwięcej da bo np na tańcach towarzyskich to oni mają do zrealizowania kilka tańców, układów i często przez pierwsze miesiące są to suche kroki. Więc raczej nie wiele Ci pomoże.

Chyba, że jakiś dance albo ladies styling.. no poszukaj jaką mają oferte szkoły w twoim mieście . I wybieraj te opcje solo a nie w parach

edit: ah bo ty jeszcze sie martwisz weselami.. no to moze i towarzyski.. ale tam rzadko chyba ktoś tańczy walca tylko jakieś takie wlasne przytupasy Heh ja też tego nie łapię w ogóle
No z weselami teraz tak jest, że takie swobodne piosnki disco itd dlatego też myślę, że ten towarzyski to nie dla mnie, zbyt turniejowe- za wysoka poprzeczka chce po prostu sexi poruszać się na parkiecie- chyba chce tego każda kobieta ? dlatego myślałam, żeby pochodzić trochę na jakieś latino, ale sama nie jestem pewna, czy to najlepsze wyjście
MissHypocrite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-13, 18:49   #12
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: problem z tańcem..

Byly juz takie watki.
Kurs tanca towarzyskiego to raczej zly pomysl na poczatek. Bywa trudny i jak nie bedziesz sobie radzic to sie zniechecisz. Ja radze regularny aerobik (proste uklady do muzyki, rozruszasz cialo i pocwiczysz ruch do rytmu). Na kobiecosc i ladne ruchy bioderek koniecznie taniec brzucha
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 19:15   #13
KaRaa xD
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 572
Dot.: problem z tańcem..

Ja mam tak, że sama potańcze,sama poprowadze partnera i świetnie sie wytańcze, jak partner dobrze prowadzi...ale jak źle prowadzi to mu deptam po palcach i wgl a za chwile to mnie szlak trafia i po tanczeniu ;D
KaRaa xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 12:33   #14
cebulkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar cebulkaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: kaszuby/szczecin/...
Wiadomości: 2 089
Dot.: problem z tańcem..

taniec brzucha, boollywood, latino, salsa... te kursy pozwolą się rozruszać i poczuć muzę... tylko najpierw trzeba się przełamać wewnętrznie (będę się dobrze bawić ) i koniecznie dystans do siebie i uśmiech na twarz
bawcie się dobrze
cebulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 14:54   #15
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: problem z tańcem..

Z tym wyczuciem rytmu to tego trzeba sie chyba najpierw nauczyc .
Najlepiej podczas gry na perkusji - powaznie .
Moze w domu poswicz na roznych przedmiotach w rytm muzyki tylko nie za agresywnie
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 17:51   #16
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: problem z tańcem..

Nie wiem czy wam coś pomogę ale powiem wam jak było ze mną. Byłam na parkiecie drewnianym kołkiem odkad pamietam. Jak byłam mała chodziłam na towarzyski ale tylko mi sie pogorszyło bo nie mialam partnera i tańczyłam z dziewczyną i tak to sobie trwało

az 2 lata temu poszłam na zajęcia z funky jazzu. Czułam sie dziwnie na początku. Ale ruszałam się bo wkońcu za to placilam gdy czułam wzrok instruktorki na sobie to nie mogłam sie ruszać i stawałam. Ale z tygodnia na tydzień czułam sie coraz pewniej. Ruszałam sie coraz lepiej a pani magda dawała mi wskazówki i nie patrzyła na mnie za często ale jednego razu po zajęciach powiedziała mi ze mam jakas blokade ale mnie obserwuje i naprawdę świetnie sie ruszam. Nigdy nie czułam sie taka dumna jak wtedy. Teraz gdy idę ze znajomymi i słysze muzyke nie boje sie ruszac, nie jestem królem parkietu bo nie lubie jak inni na mnie patrzą ale gdy uslysze mój kawałek mam wszystkich gdzieś i poprostu ruszam się jak umiem duzo też tancze sama dla siebie w domu, i oswajam sie z mysla ze tanczyć kazdy może nie ma sie co krępować tylko ruszać tak jak się umie

Powodzenia dziewczyny w przełamywaniu słabości
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 18:13   #17
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: problem z tańcem..

u mnie w miescie sa kursy tanca weselnego ( mozna sie zapisac samemu, w parze, albo grupowo, np. mloda para i paru gości weselnych) uczą tam tanczyc w rozny sposob, a przede wszystkim w ten "uniwersalny" ( ja to tak nazywam), z którego korzysta każdy przeciętny polak na weselu czyli głownie pewnie uczą podstawowych krokow i obrotów, ktore może ci zaserwować w tancu wujek wiesław i poczucia rytmu.

ja sądze ze nie mam problemu z rytmem, ale nie potrafie tanczyc w parze... na weselach tez raczej siedze za stolem, bo boje sie ze podepczę partnera... nie umiem obczaic tych krokow, tym bardziej ze wujek tanczy tak, kuzyn jeszcze inaczej a brat jeszcze inaczej...a co najlepsze wszyscy goscie sie w tym łapią i świetnie bawią a ja jestem zniechęcona i siedze jak kołek...

co innego wywijac indywidulanie na imprezie, a co innego na weselu musiec obtańczyć wszystkich gości


ale wybieramy sie z TŻ na jakis kurs, bo on musi załapać troche tego rytmu a razem to juz kroki
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 18:53   #18
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: problem z tańcem..

Patrząc na ludzi tańczących na weselach rzadko kiedy widać kogoś kto naprawdę potrafi tańczyć Także nie powinnaś się tym aż tak przejmować, przecież chodzi o to żeby tylko się wybawić.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 21:54   #19
Fouette
Raczkowanie
 
Avatar Fouette
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 108
Dot.: problem z tańcem..

Co do tańców imprezowych, to wpisz sobie w yt "How to dance". Niektóre propozycje są naprawdę obleśne (bioderka a'la klub nocny), ale świetny jest film pewnego azjaty (mówi po angielsku). Parodiuje różne figury, ale coś z tego można zapamiętać i wykorzystać bardziej poważnie. Lekcje tańca nowoczesnego też będą dobre. Po prostu naucz się paru ruchów, które dadzą Ci pewność siebie, bo zawsze będziesz miała czym "zapchać" taniec. Idź na parkiet i wykorzystuj to co umiesz, wplatając w to sekwencje dyskretnie odpatrzone od innych. Zrób z tego autorską mieszankę, jedyną w swoim rodzaju! Ale najpierw, sama w domu, odnajdź swoją radość w tańcu
Co do tańca na weselach: może na jakąś salsę się zapisz? Żebyś uczyła się nie tyle układów, co bycia prowadzoną przez faceta.
__________________
Raz wybrawszy, codziennie wybierać muszę. Za to odważnym szczęście sprzyja
Fouette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-01, 22:23   #20
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: problem z tańcem..

Cytat:
Napisane przez Fouette Pokaż wiadomość
Co do tańców imprezowych, to wpisz sobie w yt "How to dance". Niektóre propozycje są naprawdę obleśne (bioderka a'la klub nocny), ale świetny jest film pewnego azjaty (mówi po angielsku). Parodiuje różne figury, ale coś z tego można zapamiętać i wykorzystać bardziej poważnie. Lekcje tańca nowoczesnego też będą dobre. Po prostu naucz się paru ruchów, które dadzą Ci pewność siebie, bo zawsze będziesz miała czym "zapchać" taniec. Idź na parkiet i wykorzystuj to co umiesz, wplatając w to sekwencje dyskretnie odpatrzone od innych. Zrób z tego autorską mieszankę, jedyną w swoim rodzaju! Ale najpierw, sama w domu, odnajdź swoją radość w tańcu
Co do tańca na weselach: może na jakąś salsę się zapisz? Żebyś uczyła się nie tyle układów, co bycia prowadzoną przez faceta.
Sądzę, że Autorka uporała się (w taki lub inny sposób) już z problemem tańca-przynajmniej na tamtych trzech weselach

Cóż, ja też kiedyś raz jeden odgrzałam starego kotleta, od tamtej pory zwracam uwagę na daty postów
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.