BB creams - perełki i koszmarki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-25, 18:33   #1
essme
Raczkowanie
 
Avatar essme
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Thumbs up

BB creams - perełki i koszmarki


IV "rozdział" wątku o BB kremach. Dotychczas ukazały się:

I - BB Cream - hit kosmetykowy na azjatyckim rynku kosmetycznym! - Tam odbywają się wszelkie dyskusje oraz pytania na temat BB.

II - Swatche kosmetyków koreańskich/japońskich/BB cream -ów/itd.

III - Kupujemy BB Creamy - Czyli zbiorowe zamówienia


Wątek zainspirywany forum Soompi oraz genialnym wizażowym wątkiem Filtry(Perelki i koszmarki)-mala ankieta (do którego zapraszam wszelkie testerki filtrów do wpisywania się oraz dla początkujących - taka mała biblia ^.^ ).

Aby zachować przejrzystość NIE DYSKUTUJEMY, NIE ZADAJEMY PYTAŃ NA TYM WĄTKU !

Schemat wypowiedzi:

Na początku KAŻDY musi krótko scharakteryzować swoją cerę:

Typ cery: Sucha? Tłusta? Mieszana? Wrażliwa? Naczynkowa?
Odcień cery: Chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy? Jasna czy ciemna?

A później do produktów:

[Firma i nazwa BB creamu i ew. numer odcienia kolor zielony tytułu dla perełek a kolor czerwony tytułu dla koszmarków ]
Krycie: Mocno, średnio, lekko kryjący?
Odcień: Żółtawy, szary, różowy etc.
Wykończenie: Matowe? Rozświetlające?
Komentarz: Krótki opis. Czy zapychał? Czy powodował szybkie świecenie się cery? Czy poprawił kondycję skóry?

Mile widziane również zdjęcia BB creamu na twarzy przed i po.
essme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 09:39   #2
Satin'n Lace
Raczkowanie
 
Avatar Satin'n Lace
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 438
Dot.: BB creams - perełki i koszmarki

Typ cery: cera mieszana i naczynkowa, tłusta strefa T i normalna skóra na policzkach z lekką tendencją do przesuszania, niespodzianki wyskakują głównie na brodzie, mały problem z naczynkami tylko na policzkach

Odcień cery: bardzo jasna, tonacja chłodna wpadająca w róż

Missha Perfect Cover no. 21

Krycie: średnie

Odcień : różowy

Wykończenie: raczej rozświetlające

Komentarz:
Używam tego bb kremu już ponad 3 miesiące. Jestem z niego zadowolona, ponieważ dopasowuje się do koloru skóry. Wygląda bardzo naturalnie, nie trzeba nakładać go w dużych ilościach. Nakłada się go bardzo wygodnie i szybko, ja robię to palcami, właściwie to nakładam go jak zwykły krem pielęgnacyjny. Również moja strefa T nie świeci się przez dłuższy czas. Spokojnie wytrzymuje 5 godzin bez żadnych poprawek. Nie zapychał, ale również nie przyspieszał gojenia się krostek( ostatnio zaczęłam kurację effaclarem więc mam lekki wysyp, przed używaniem tego kremu muszę przyznać, że miałam bardzo ładną cerę, nie wyskakiwały mi krostki, więc może to zasługa misshy ) Na pewno będę do niego wracać.


Zdjęcia dodam, gdy będę miała aparat
__________________
making a better world, shoot by shoot
-------------------------
The best is yet to come !



http://satininwonderland.blogspo t.c om/ <--- ZAPRASZAM!
Satin'n Lace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 14:26   #3
essme
Raczkowanie
 
Avatar essme
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Post Dot.: BB creams - perełki i koszmarki

Typ cery: Cera mieszana (lekko tłusta w strefie T, reszta cery normalna), naczynkowa w okolicach nosa i na brodzie, krosty wyskakują mi głównie na czole i na brodzie

Odcień cery: Jasna, chłodna cera wpadająca w róż

Skin79 Hot Pink Triple Functions BB Cream

Krycie: Lekkie do średniego

Odcień : różowy

Wykończenie: pomiędzy matowym a rozświetlającym

Komentarz: Wielką zaletą tego BB creamu jest to, że wygląda bardzo naturalnie jeśli dobrze się go nałoży na twarzy. Genialnie zakrywa cienie pod oczami (lecz wydaje mi się, że nie stapia się w 100% ze skórą pod oczami - jest lekko widoczny w tym miejscu). Bardzo dobrze wyrównuje koloryt skóry mimo, że ma odcień różowy a ja mam cerę zaróżowioną-naczynkową miejscami - z tego względu musi być równomiernie nałożony na całą twarz ponieważ gdy nałożę go tylko miejscowo (jako korektor) to odstaje tzn. wygląda jakbym miała lekko różowe plamy na skórze - nie wygląda to za dobrze; ale ponieważ jest tak lekki z łatwością można go nałożyć na całą twarz. Kolejny plus to filtr SPF 25 (PA++). Czy zapychał? Miałam ku temu wątpliwości. Myślałam, że może wysypał mnie na czole dlatego przestałam się smarować nim w tym miejscu. Był to delikatny "wysyp" dlatego nie jestem pewna czy to sprawka BB creamu.
Czy kupię ponownie? Nie wiem. Raczej poszukuję moje ideału - a ten nim nie jest z powodu lekkiego odcienia różu (będzie dobry dla osób bez zaróżowień cery) jednak podoba mi się jego konsystencja i formuła, dlatego może jeszcze kiedyś do niego powrócę. Podsumowując: jestem na TAK.
Kupiłam na Ebayu.

Skład: Water, Propylene Glycol, Cyclomethicone, Dimethicone, Titanium Dioxide, Isopropyl Palmitate, Talc, Butylene Glycol, Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate,/Hexastearate/Hexarosinate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Arbutin, Ethylhexyl Salicylate, Zinc Oxide, Magnesium Sulfate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Adenosine, Camellia Sinensis Leaf Extract, Madecassoside, Aloe Barbandeses Leaf Jiuce, Nelumbo Nucifera Flower Water, Triclosan, Ceramide 3, Cholesterol, Lycium Chinense Fruit Extract, Helianthus Annuus Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Hedera Helix Extract, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Silica, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Portulaca Oleracea Extract, Piper Methysticum Leaf/Root/Stem Extract, Disteardimonium Hectorite, Trixydroxystearin, Glycosyl Trehalose, Aluminium Hydroxide, Aluminium Stearate, Hydrogenated Starch Hydrosylate, Methicone, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Ubiquinone, Hydrogenated Lecithin, Phytic Acid, BHT, Fragrance, Phenoxyethanol, Propylparaben, Methylparaben, Butylparaben, Iron Oxides (źródło: Estella)

P.S. Niestety zdjęć nie dodam bo niespodziewanie skończył mi się.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bb2_06.jpg (12,3 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez essme
Czas edycji: 2010-12-26 o 16:49 Powód: dodanie składu
essme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.