Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-28, 21:42   #1
essme
Raczkowanie
 
Avatar essme
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456

Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?


Jakoś tak ni z tąd ni z owąd przyszło mi to do głowy i pomyślałam, że będzie to dobry temat do dyskusji na Wizażu


Co myślicie o tym, aby w Polsce istniała obowiązkowa służba wojskowa? Tzn. aby każdy mężczyzna po ukończeniu 19 lat (liceum) stawiał się do wojska na jakiś określony czas (np. ok. 4 miesiące po ukończeniu liceum: czerwiec-wrzesień aby "nie tracić" całego roku) aby wypełnić swój obywatelski obowiązek w postaci służby wojskowej - oczywiście jeśli nie przeszkadza temu zdrowie (np. inwalidztwo itp.) Czy uważacie, że wojsko uczy dyscypliny?

Wiem, że w niektórych krajach taka służba istnieje (np. w Korei Południowej, tylko, że tam służba trwa 2 lata)

Jesteście za czy przeciw? Czy taki obowiązek przyniósł by jakieś korzyści w rozwoju mężczyzny czy wręcz przeciwnie, dobrze, że zlikwidowali pobór? Czekam na Wasze odpowiedzi
essme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 21:52   #2
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

jeszcze nie tak dawno była "obowiązkowa" (jeśli nie kontynuuje się nauki lub nie jest się jedynym żywicielem rodziny - poprawcie mnie jesli się mylę) służba wojskowa. moim zdaniem słusznie to zniesiono, ja bym taki "obowiązek wobec państwa" podciągnęła pod łamanie praw człowieka. to jet moje zdanie
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 21:53   #3
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Jestem na nie :P dobrze że zlikwidowali pobór. Obywatelski obowiązek bezsensowna służba wojskowa i stracony czas, obywatelski obowiązek rodzic dzieci żeby miał kto na emerytury pracować.
Ludzie, mamy XXI wiek :P
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 21:53   #4
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

zdublowany post
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2010-12-28 o 21:55
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 22:12   #5
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Patrząc na ilosć wojska w naszym kraju i jego przydatność do walki w razie potrzeby (spora część poprostu siedzi za biurkami) to moim zdaniem takie przeszkolenie powinno być obowiązkowe. Lepiej dmuchać za zimne
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 22:16   #6
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

jakbyśmy mieli z każdej strony dmuchać na zimne to by nie starczyło pieniędzy na takie narodowe dmuchanie
no, pewnie, żołnierze są potrzebni, najbardziej w Iraku i Afganistanie ja myślę.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 22:20   #7
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Patrząc na ilosć wojska w naszym kraju i jego przydatność do walki w razie potrzeby (spora część poprostu siedzi za biurkami) to moim zdaniem takie przeszkolenie powinno być obowiązkowe. Lepiej dmuchać za zimne
szkoda tylko że po takim obowiązkowym przeszkoleniu żołnierz często nawet strzelać nie umie.
liczy się jakoś a nie ilość, w wojsku też. nie te czasy już.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-28, 22:21   #8
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
jakbyśmy mieli z każdej strony dmuchać na zimne to by nie starczyło pieniędzy na takie narodowe dmuchanie
.
patrząc na to ile pieniedzy idzie na mniej ważne/ w ogóle nie ważne cele to jakby się sprężyć to i na wojsko by starczyło
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 22:25   #9
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

to że pieniądze idą na inne i mniej ważne cele nie znaczy że trzeba ładować nadal w różne mniej ważne cele m.inn. słabe wojsko
Cytat:
liczy się jakoś a nie ilość
o to to :P
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 22:26   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2010-12-28 o 22:28
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 22:33   #11
Meitsa
Zakorzenienie
 
Avatar Meitsa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Aberdeen
Wiadomości: 3 625
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Przecież od X czasu do całkiem niedawna służba była obowiązkowa i z tego co zaobserwowałam to spora część chłopaków unikała jej jak ognia jak się dało. Moim zdaniem dobrze, że ją znieśli, przynajmniej teraz do wojska idą osoby, które tego chcą i czują powołanie a takich osób nie brakuje bo słyszę, że jest ograniczona liczba miejsc dla chętnych i sporo osób się nie dostaje. Jednym słowem będziemy mieć dobrze wyszkolonych wojaków Do dziś pamiętam jak mój tata musiał się stawiać do woja na kilka miesięcy i pamiętam jak było mi smutno jak byłam mała
Meitsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-28, 22:33   #12
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Ja za to widzę dużo ludzi którzy idą na studia wojskowe i zdobywa konkretne wykształcenie, dobrą pracę za konkretną kasę.
A taki Kowalski Jan po zawodówce w wojsku jest po prostu mięsem armatnim w którym miejscu ma mu to wyjść na dobre, chami się i traci czas

Edytowane przez muszynianka
Czas edycji: 2010-12-28 o 22:34
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 22:56   #13
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2010-12-28 o 23:07
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 23:08   #14
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Cytat:

A to Twoje "mięso armatnie" miało okazję nabrać trochę dyscypliny i zdobyć jakieś przydatne umiejętności, jak np. związane z pierwszą pomocą.
facepalm.
pierwsza pomoc jest w każdej szkole, więc wyjazd na służbę na kilka miesięcy tylko po to by klepać drugi raz to samo czego i tak większość ludzi nie zapamiętuje a w sytuacji kryzysowej spanikuje coś... nie ma dla mnie głębszego sensu
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 23:17   #15
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak, zwłaszcza mojemu bratu, który chodził skatowany aż się rozchorował psychicznie Był jedynym kotem na kompani, bo dostał taki przydział dziwny. Chciał do zaopatrzenia, żeby prawo jazdy na ciężarowe zrobić i wysłali go tam samego. Niestety bardzo źle trafił, bo się starsi rangą nad nim wyżywali, aż wylądował w szpitalu. Na szczęście po 3 miesiącach został zwolniony ze służby wojskowej i wrócił do domu...
I nie jest to jedyny przypadek fali jaki znam, bo znaczna część moich znajomych i rodziny odbyła ten obowiązek W niektórych jednostkach było nawet bardzo dobrze, a w innych koszmar
Uważam, że każdy powinien mieć prawo wyboru. Jeśli idzie do wojska dobrowolnie, to traktuje to poważnie. Poza tym jest większy odsiew psycholi, choć większość tych, którzy dawniej dostaliby bilety, to wcale się tam teraz nie pcha.
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 23:19   #16
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2010-12-28 o 23:24
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 23:22   #17
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Pierwszej pomocy nikt mojego brata uczyć nie musiał, ponad to co wyniósł ze szkoły. Dzięki temu uratował kilku osobom życie, bo ze względu na charakter pracy z samochodem i dalekie trasy często zdarzało mu się widywać wypadki. Zawsze w takiej sytuacji się zatrzymuje i udziela pomocy, niekiedy ryzykując własnym życiem. W wojsku go tego nie nauczyli
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 23:28   #18
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Cytat:
facepalm.
pierwsza pomoc jest w każdej szkole, więc wyjazd na służbę na kilka miesięcy tylko po to by klepać drugi raz to samo czego i tak większość ludzi nie zapamiętuje a w sytuacji kryzysowej spanikuje coś... nie ma dla mnie głębszego sensu

Pierwsza pomoc pojawia się też na egzaminie na prawo jazdy, ale to jest śmiechu warte - kila pytań testowych.
OCH kilka pytań czyli cały rozdział i kilkugodzinne zajęcia z ratownikiem medycznym....
oczywiście w wojsku jak w szkole medycznej, uczą się anatomii i różne takie nie?

---------- Dopisano o 00:28 ---------- Poprzedni post napisano o 00:26 ----------

Cytat:
Przy takich opiniach, jak Twoja, uwidacznia się prawda o niektórych uczniach - zakuć, zdać, zapomnieć. A miałaś chociaż ćwiczenia z pierwszej pomocy, czy może tylko czytałaś o niej w książce? J
miałam DUŻO w szkole i na kursie prawa jazdy miałam 4 godziny chyba z ratownikiem medycznym.
Może przejrzyj materiał PO dla szkół średnich
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 23:34   #19
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2010-12-28 o 23:41
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-28, 23:39   #20
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?


twoim zdaniem z pierwszej pomocy co ludzie powinni wiedzieć jak nie to co jest na teście na prawo jazdy?
ciekawe jak ty się zachowasz w sytuacji kiedy widzisz dziecko z urwaną ręką na drodze które w dodatku nie oddycha.
z pewnością informacje o wiązaniu bandaży ci się przypomną.
ilość pytań jest ograniczona bo to esencja wiedzy, ile oddechów na ile ucisków i wszystkie najprostsze rzeczy których ludzie I TAK NIE PAMIĘTAJĄ jak zobaczą krew zwłoki wypadek czy znajdą się w stresującej sytuacji
bo to nie jest sztuka dać bóg wie jak długie wykłady, sztuką jest utrwalić wiedzę jak amen w pacierzu. i myślę że na kursie prawa jazdy robią to całkiem dobrze.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 23:56   #21
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2010-12-29 o 00:02
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 23:58   #22
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Cytat:
Nie wiem, jak się zachowam, bo aż tak poważnego wypadku nie widziałam na żywo.
oooo i ja myślę że to jest zwieńczenie całej bezsensownej dywagacji odnośnie pierwszej pomocy
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 23:59   #23
essme
Raczkowanie
 
Avatar essme
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Widzę, że większość jest przeciwna

Mi się wydaje, że obowiązkowa służba wojskowa nie była by zła (dla wszystkich mężczyzn - nawet dla tych co na studia się wybierają). Myślę, że dla większości chłopów przydało by się trochę wojskowego rygoru po liceum zwłaszcza, że to taki wiek Niekoniecznie na cały rok aby "nie zmarnować" ale na przykład po zakończeniu matury w maju na okres czerwiec-wrzesień sru do woja () 4 miesiące to chyba przeżyją...
essme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 00:00   #24
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

jestem zdecydowanie na nie.
uważam, że wojsko bardzo często demoralizuje, nie uczy niczego pożytecznego. zwłaszcza jak jest to tzn ,, odbębnienie służby". a w obecnej sytuacji naszego kraju nie jest to potrzebne. lepiej zająć się edukacją, profilaktyką zjawisk patologicznych itp
a jak ktoś chce zając się tym zawodowo to ma taką możliwość
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 00:05   #25
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Cytat:
Myślę, że dla większości chłopów przydało by się trochę wojskowego rygoru po liceum zwłaszcza, że to taki wiek
prędzej na poziomie gimnazjum
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 00:09   #26
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez essme Pokaż wiadomość
Widzę, że większość jest przeciwna

Mi się wydaje, że obowiązkowa służba wojskowa nie była by zła (dla wszystkich mężczyzn - nawet dla tych co na studia się wybierają). Myślę, że dla większości chłopów przydało by się trochę wojskowego rygoru po liceum zwłaszcza, że to taki wiek Niekoniecznie na cały rok aby "nie zmarnować" ale na przykład po zakończeniu matury w maju na okres czerwiec-wrzesień sru do woja () 4 miesiące to chyba przeżyją...
jak kogoś mamusia bycia zdyscyplinowanym nie nauczyła to wojsko tylko zrobi z niego psychopatę.

co za tekst w ogóle - w takim wieku większości chłopców przydałaby się odrobina rygoru? ląl, podaj mi jeden powód dla którego nie przydałoby się to dziewczynom, skoro dla facetów to takie niezbędne

dobrze życzysz tym biednym facetom, babeczki hulaj dusza piekła nie ma a im zabrać najlepsze wakacje w życiu
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 00:11   #27
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

zresztą bawi mnie stwierdzenie, że wojsko to szkoła życia. no normalnie óczy i wychowóje
dragi wszelkiego rodzaju łatwo dostępne i używane powszechnie, przemoc, bezrefleksyjne posłuszeństwo.. same korzyści
zresztą co dobrego może wyniknąć ze zgormadzenia dużęj ilośc młodych, naszpikowanych testosteronem facetów w jednym miejscu i narzucenia im ostrego rygoru? przecież wiadomo, że chłopcom odwali i ja się im wcale nie dziwię
żeby dobrze znieść wojsko trzeba mieć specyficzny charakter, inaczej nic dobrego z tego nie będzie
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 00:53   #28
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez essme Pokaż wiadomość
Jakoś tak ni z tąd ni z owąd przyszło mi to do głowy i pomyślałam, że będzie to dobry temat do dyskusji na Wizażu


Co myślicie o tym, aby w Polsce istniała obowiązkowa służba wojskowa? Tzn. aby każdy mężczyzna po ukończeniu 19 lat (liceum) stawiał się do wojska na jakiś określony czas (np. ok. 4 miesiące po ukończeniu liceum: czerwiec-wrzesień aby "nie tracić" całego roku) aby wypełnić swój obywatelski obowiązek w postaci służby wojskowej - oczywiście jeśli nie przeszkadza temu zdrowie (np. inwalidztwo itp.) Czy uważacie, że wojsko uczy dyscypliny?

Wiem, że w niektórych krajach taka służba istnieje (np. w Korei Południowej, tylko, że tam służba trwa 2 lata)

Jesteście za czy przeciw? Czy taki obowiązek przyniósł by jakieś korzyści w rozwoju mężczyzny czy wręcz przeciwnie, dobrze, że zlikwidowali pobór? Czekam na Wasze odpowiedzi
ja zapytam o jedno
aby istniała w Polsce = aby każdy meżczyzna?
a Ty byś sobie czasem nie poszła ?

Nie wiem czemu obowiązkowa to sie ma rozumieć jako dla meżczyzn, kobiety w wojsku też są i sobie radę dają to nie wiem czemu obowiazkowa państwowa miałaby dotyczyć tylko facetów

Jak ja widzę czasem niektóre gimnazjalistki i licealistki to mi się wydaje, że im to by się dopiero troche dyscypliny przydało.

a teraz idę ponabijać się jeszcze troche z tego jak mm444 próbuje usilnie udowodnić Muszyniace, że absolutnie nie da sobie ona rady z pierwszą pomocą bo przecież nie wytłumaczyła jej tego w odpowiednio długim wypracowaniu
btw. u mnie na uczelni są dostępny profesjonalne kursy z pierwszej pomocy za 40zł - nie sztuka sobie coś takiego zorganizować
pomijam już to, że maglowali to u mnie najpierw w gimnazujm (przy okazji nauczania z zakresu karty rowerowej etc), potem w liceum, potem na kursie prawa jazdy - i ponieważ każdego obowiązywał CZYNNY udział w zajeciach to nie sposób było nic z tego nie wynieść
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2010-12-29 o 00:56
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 01:03   #29
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Swoją drogą dorzucę myśl że państwo nie jest od wychowywania i tym bardziej od dawania dyscypliny.

Cytat:

Nie wiem czemu obowiązkowa to sie ma rozumieć jako dla meżczyzn, kobiety w wojsku też są i sobie radę dają to nie wiem czemu obowiazkowa państwowa miałaby dotyczyć tylko facetów


TOŻ TO SEKSIZM i deprecjonowanie płci pięknej, żądam obowiązkowej służby wojskowej również dla kobiet żądam parytetów w wojsku, na froncie!
wojsko to nie tylko siła masa bicho to także spryt precyzja zwinność i szybkość

a tak serio nadal podtrzymuję co już powiedziałam
a no i ja kurs pierwszej pomocy przechodziłam dwa razy. mam przy kluczykach do samochodu taki brelok - sakiewka z rękawiczkami i tą maseczką do oddychania. polecam każdemu.

Edytowane przez muszynianka
Czas edycji: 2010-12-29 o 01:06
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 01:06   #30
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Obowiązkowa służba wojskowa - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
mam przy kluczykach do samochodu taki brelok - sakiewka z rękawiczkami i tą maseczką do oddychania. polecam każdemu.
ej, dobre, pochwal się skąd masz?
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.