Zakątek pasjonatek!:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-07, 20:34   #1
vinnet
Raczkowanie
 
Avatar vinnet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 107

Zakątek pasjonatek!:)


Hej ho!
na początku chciałabym zauważyć, że jestem nowa, więc nie odbierzcie tego wątku jako... hm... objaw zarozumiałości Przejrzałam kilka wątków i stwierdziłam, że ten w pewien sposób ma być podobny do innych, ale może nieco głębszy ^^

Wizję mam taką, ale wizja wraz z Wami i dzięki Wam może i musi się zmieniać, o ile w ogóle zechcecie dołączyć

Przechodząc do sedna - to miejsce na rozmowy o kinie, literaturze szeroko rozumianej, sztuce... o wszystkim, co nas inspiruje, co nas zmienia, zajmuje, wpływa na nas. Chciałabym abyśmy sucho nie wymieniały co widziałyśmy, co miałyśmy w dłoniach, a podjęły próbę dialogu, aby w sposób luźny, kobiecy, zabawny i ciepły poznawać swoje zainteresowania, wrażenia a poprzez to siebie nawzajem

Noo, to się rozpisałam, so sorry! Więc piszmy o filmach, co nam się podobało, co raziło, aktorach, pisarzach, poetkach, o tym, jak czytamy, gdzie i jak na nas to wpływa. Czy inspiruje nas teatr, czy wystawy.

To miejsce dla Nas
__________________
Under the big old sun I see

Edytowane przez vinnet
Czas edycji: 2011-01-07 o 20:36
vinnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 00:38   #2
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

no i bardzo dobry temat

ale, hmm, od czego tu zacząć?
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 10:48   #3
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

nikt nie pisze, więc ja zacznę

czytam teraz, właściwie będę kończyć Kwiat pustyni - książkę znaną przez większość, i czuję pewien niedosyt...spodziewałam się czegoś bardziej poruszającego, czegoś co będę przeżywać razem z główną bohaterką, cały ten ból, a tu nic. okej, fajnie że jej się udało wydostać z rodzinnego kraju i zrobić karierę... ale nie wiem, what's wrong with me? wszyscy zachwalają tą książkę..
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 11:14   #4
vinnet
Raczkowanie
 
Avatar vinnet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 107
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Takie książki chyba zazwyczaj są w tych światach książki lub klubach dla Ciebie, prawda? I jakoś nigdy mnie nie skusiło, aby je przeczytać, choć fakt - dużo osób po nie sięga i zachwala, że hoho

Jestem na filologii polskiej i mamy tam duuużo czytania, ale pozycji, które są takie... konieczne, więc mniej ciekawe na romantyzmie europejskim mamy niedługo wspomnieć o "Wichrowych wzgórzach" jednej z moich ukochanych książek

U mnie przy łóżku leży teraz "Alicja w Krainie Czarów" i mam ochotę tak oddzielić się od wszystkiego drzwiami, zarzucić koc, wylec się wygodnie i przeczytać jeszcze raz Takie chwile są potrzebne...

I obejrzałam sobie "Julia i Julie" z Meryl Streep, którą kocham (choć tutaj momentami wydawała mi się pretensjonalna) i szukam w rozsądnej cenie jej książki kulinarnej i - kto wie - może także zrobię taki projekt ^^ choć obawiam się, że moja studencka kieszeń i ściśnięty żołądek by nie wytrzymały tej próby

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

D! patrzę na Twój podpis pod tekstem... czy Ty słuchasz Radiohead? albo się mylę, albo to "Street spirit"! ha Byłam na ich koncercie w Poznaniu, jakieś 10 metrów od Toma ^^
__________________
Under the big old sun I see
vinnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 11:31   #5
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Cytat:
Napisane przez vinnet Pokaż wiadomość
Jestem na filologii polskiej i mamy tam duuużo czytania, ale pozycji, które są takie... konieczne, więc mniej ciekawe na romantyzmie europejskim mamy niedługo wspomnieć o "Wichrowych wzgórzach" jednej z moich ukochanych książek
To nie fair, u mnie na polonistyce takich cudów nie czytamy
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 11:40   #6
vinnet
Raczkowanie
 
Avatar vinnet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 107
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

A gdzie studiujesz? myślę, że u nas są dosyć ciekawe zajęcia, demonologia słowiańska, mitologia słowiańska, dyskurs dziennikarsko-polityczny, arcydzieła dramatów europejskich itd
__________________
Under the big old sun I see
vinnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 11:43   #7
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

a nie wiem czy światy książki czy co, ale często widziałam tytuł na Wizażu to przeczytałam. żadna rewelacja

Wichrowe wzgórza
zaczęłam kiedyś, ale nie skończyłam, jakoś nie wyszło mi ale na ferie wypożyczę i przeczytam, w sumie teraz chyba jestem gotowa czas poznać dokładniej klasyki kawałek filmu widziałam i mnie urzekł

nie oglądałam Julie&Julia więc nie wiem dokładnie o co chodzi... książka kucharska? tzn, że chciałabyś napisać swoją? to by było ciekawe

taak, słucham Radiohead, są cudowni. zazdroszczę Ci koncertu! muzyka na koncercie jest o niebo lepsza niż ze studia, dlatego często włączam sobie youtuba i słucham tak muzyki

ja wczoraj oglądałam Knight and day i Once. w Once bardzo ładna muzyka, ale jakoś mnie ten film przygnębił... może dlatego że im się tak biednie żyło
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-08, 11:51   #8
vinnet
Raczkowanie
 
Avatar vinnet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 107
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Oglądałam "Once" jakieś 3 razy, wiesz, że piosenka "Falling slowly" zdobyła oskara i w życiu prywatnym oni są razem? soundtrack jest w tym musicalu cudowny... mmm... w ogóle film nakręcono w 6 tygodni, a to stosunkowo krótki czas, prawda?

poza tym posłuchaj sobie innych utworów Glena Hansarda (tego typka), np. Sleeping można się rozpłynąć
__________________
Under the big old sun I see
vinnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 11:52   #9
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Cytat:
Napisane przez vinnet Pokaż wiadomość
A gdzie studiujesz? myślę, że u nas są dosyć ciekawe zajęcia, demonologia słowiańska, mitologia słowiańska, dyskurs dziennikarsko-polityczny, arcydzieła dramatów europejskich itd
Studiuję na AJD w Częstochowie i te studia zabijają w ludziach zamiłowanie do literatury i wszelakich działań twórczych
Na szczęście nie we mnie
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 11:59   #10
vinnet
Raczkowanie
 
Avatar vinnet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 107
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

A JUulia & Julie obejrzyj sobie, taki ciepły, magiczny film... Ona (Julie z Ameryki) przerabia książkę kucharską Julii Child, która mieszkała we Francji i w miarę jak ją przerabia są pokazane retrospekcje jak ta Julia uczyła się gotowania i pisała książkę Jest trochę o miłości i jest na faktach. Ta Julie pisała bloga o swoich poczynaniach i faktycznie jest taka kobitka, która coś takiego zrobiła oj, pokręciłam jak coś mogę nagrać na płytkę i wysłać Ci pocztą, o

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Studiuję na AJD w Częstochowie i te studia zabijają w ludziach zamiłowanie do literatury i wszelakich działań twórczych
Na szczęście nie we mnie
I dobrze, nie daj się! ja myślałam, że staropolka we mnie wszystko zabije

A Ty co czytasz, gdy masz czas? oglądasz/ obserwujesz, bywasz?
__________________
Under the big old sun I see
vinnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 12:05   #11
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Cytat:
Napisane przez vinnet Pokaż wiadomość
Oglądałam "Once" jakieś 3 razy, wiesz, że piosenka "Falling slowly" zdobyła oskara i w życiu prywatnym oni są razem? soundtrack jest w tym musicalu cudowny... mmm... w ogóle film nakręcono w 6 tygodni, a to stosunkowo krótki czas, prawda?

poza tym posłuchaj sobie innych utworów Glena Hansarda (tego typka), np. Sleeping można się rozpłynąć
ma piękny głos
posłucham wieczorem

wy tu sobie rozmawiacie o studiach, a ja ciągle nie wiem jakie wybrać, jestem w 2LO... co po tej filologii można robić?
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-08, 12:12   #12
vinnet
Raczkowanie
 
Avatar vinnet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 107
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

A w jakiej klasie jesteś? ja np. mam filologię, ale specjalizacje krytyka literacka i teatrologia, więc chodzimy sobie na próby sztuk i piszemy recenzje mnie to ciekawi, teraz chce załatwić praktyki w Teatrze, takim miesięczniku legendarnym... co można robić... hm, jeśli weźmiesz edytorstwo to dostajesz w wydawnictwie świeżutkie książki i je edytujesz^^ masz władzę

obejrzałabym dzisiaj Parę osób, mały czas z Jandą. O Mironie i jego sekretarce. Ich... uczuciu. Oglądałyście?
__________________
Under the big old sun I see
vinnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 12:14   #13
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Cytat:
Napisane przez vinnet Pokaż wiadomość
A Ty co czytasz, gdy masz czas? oglądasz/ obserwujesz, bywasz?
Wszystko widać tutaj - http://kreatywa.blogspot.com

Jutro chciałam się wybrać na koncert Habakuka, ale z moim zdrowiem nie jest dobrze i może mi się nie udać
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 12:15   #14
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Cytat:
Napisane przez vinnet Pokaż wiadomość
A w jakiej klasie jesteś? ja np. mam filologię, ale specjalizacje krytyka literacka i teatrologia, więc chodzimy sobie na próby sztuk i piszemy recenzje mnie to ciekawi, teraz chce załatwić praktyki w Teatrze, takim miesięczniku legendarnym... co można robić... hm, jeśli weźmiesz edytorstwo to dostajesz w wydawnictwie świeżutkie książki i je edytujesz^^ masz władzę

obejrzałabym dzisiaj Parę osób, mały czas z Jandą. O Mironie i jego sekretarce. Ich... uczuciu. Oglądałyście?
klasa historyczno-prawna, rozszerzony ang, wos, historia... mogłabym iść na prawo, ale nie wiem czy by mi się udało później wybić
ta filologia wydaje się być ciekawa...

pierwsze słyszę o tym filmie


o, Futbolowa, jak ja lubię takie blogi przejrzę po obiedzie, bo idę jeść
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.

Edytowane przez dominikahh
Czas edycji: 2011-01-08 o 12:16
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 12:21   #15
mivol
Rozeznanie
 
Avatar mivol
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 838
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Cytat:
Napisane przez vinnet Pokaż wiadomość
ha Byłam na ich koncercie w Poznaniu, jakieś 10 metrów od Toma ^^
ja też, tylko nieco dalej bo w 3 strefie, ale bosko było

Książka Wichrowe wzgórza zawsze przywodzi mi na myśl utwór wuthering heighst Kate Bush i na odwrót - pięknie się uzupełniają !

postaram się tu zaglądać bo wrzucenie wątków serialowych do ,,kulturalnie" zabiło dział
mivol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 12:28   #16
vinnet
Raczkowanie
 
Avatar vinnet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 107
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Zaglądaj mivol do woli !

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Wszystko widać tutaj - http://kreatywa.blogspot.com

Jutro chciałam się wybrać na koncert Habakuka, ale z moim zdrowiem nie jest dobrze i może mi się nie udać
Koniecznie zajrzę na bloga, też po jedzeniu [o ile sprawnie je zrobię;p]
Nie słyszałam Habakuka, jaki to rodzaj muzyki, bo kojarzy się z reggae przepraszam, za tą niewiedzę, ale nie jest ona ignorancją wracaj do zdrowia, wygrzewaj się to może zdążysz <tul tul>. Uwielbiam koncerty, więc znam Twój ból...
__________________
Under the big old sun I see
vinnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 12:30   #17
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
ta filologia wydaje się być ciekawa...
Ja jestem na specjalności edukacja kulturowa [mgr - wcześniej była to 'animacja kultury'] i jestem bardzo zadowolona. Mnóstwo tu ludzi z przypadku, ale na szczęście poznałam paru z prawdziwą pasją

Cytat:
o, Futbolowa, jak ja lubię takie blogi przejrzę po obiedzie, bo idę jeść
Polecam założenie własnego - znakomita sprawa. Zaznajamiam się z polskimi autorami, którzy piszą do mnie po przeczytaniu recenzji, dostaję za darmo książki od wydawnictw i poznaję mnóstwo blogerów, od których czerpię inspirację i którzy mnie fascynują. Znakomita sprawa, naprawdę

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Napisane przez vinnet Pokaż wiadomość
Koniecznie zajrzę na bloga, też po jedzeniu [o ile sprawnie je zrobię;p]
Nie słyszałam Habakuka, jaki to rodzaj muzyki, bo kojarzy się z reggae przepraszam, za tą niewiedzę, ale nie jest ona ignorancją wracaj do zdrowia, wygrzewaj się to może zdążysz <tul tul>. Uwielbiam koncerty, więc znam Twój ból...
Tak, to reggae, prosto z mego miasta
Jeden z ich muzyków był moich wychowawcą w gimnazjum i stąd mój sentyment do tego zespołu. Poza tym... naprawdę uwielbiam ich muzykę

A do zdrowia wracam już miesiąc Ileż można...
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 12:38   #18
vinnet
Raczkowanie
 
Avatar vinnet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 107
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
klasa historyczno-prawna, rozszerzony ang, wos, historia... mogłabym iść na prawo, ale nie wiem czy by mi się udało później wybić
ta filologia wydaje się być ciekawa...
D, no wiesz, jeśli ktoś w Twojej rodzinie jest prawnikiem to pewnie poradzisz sobie I jeśli to lubisz, jeśli będziesz bardzo dobra to też się wybijesz najważniejsze byś robiła to, o czym marzysz

Film, to chyba kino takie kameralne, no zobaczę dzisiaj i opiszę co i jak

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
A do zdrowia wracam już miesiąc Ileż można...
Oj, to co Ci się dzieje tam?

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Futbolowa!!! te książki na zdjęciu Marukamiego są wszystkie wszyściutkie Twoje? jejjku, ale zazdroszczę Ci! ale oczywiście trzymam kciuki!

Czytałam w wakacje Norwegian wood, jeżdżąc metrem, bo tylko wtedy miałam czas i od tatmtej pory jestem całkowcie zakochana. Przypomniałaś mi o nim, dzięki
__________________
Under the big old sun I see
vinnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 12:43   #19
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Cytat:
Napisane przez Futbolowa
Polecam założenie własnego - znakomita sprawa. Zaznajamiam się z polskimi autorami, którzy piszą do mnie po przeczytaniu recenzji, dostaję za darmo książki od wydawnictw i poznaję mnóstwo blogerów, od których czerpię inspirację i którzy mnie fascynują. Znakomita sprawa, naprawdę
faktycznie super! założę, ale musze się do tego dobrze przygotować
ale jak to zaznajamiasz się z autorami? super

Cytat:
Napisane przez vinnet
D, no wiesz, jeśli ktoś w Twojej rodzinie jest prawnikiem to pewnie poradzisz sobie I jeśli to lubisz, jeśli będziesz bardzo dobra to też się wybijesz najważniejsze byś robiła to, o czym marzysz
nie mam nawet znajomego prawnika chciałabym robić chyba arzcej coś związanego z literaturą, muzyką, sztuką, więc nie wiem co wybrać
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-08, 12:47   #20
vinnet
Raczkowanie
 
Avatar vinnet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 107
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Filmoznawstwo? Kulturoznawstwo [spec. dziennikarstwo muzyczne]... yyy... idę jeść i jak wrócę zasypię Cie pomysłami na przyszłość

a w tle Cat Power "Lost someone", jeśli lubicie jazzowo-bluesowe kawałki to polecam ciepło-gorąco!
__________________
Under the big old sun I see
vinnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 12:53   #21
Karaluszysko
Wtajemniczenie
 
Avatar Karaluszysko
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 060
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Cytat:
Napisane przez mivol Pokaż wiadomość
Książka Wichrowe wzgórza zawsze przywodzi mi na myśl utwór wuthering heighst Kate Bush i na odwrót - pięknie się uzupełniają !
Książki jeszcze nie czytałam (ale w tym roku chcę nadrobić braki), ale uwielbiam ten utwór Kate Bush!
W ogóle lubię ją i jej głos. Ostatnio "Breathing" zwróciło na siebie moją uwagę.
Karaluszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 12:58   #22
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Mnie ostatnio urzekła niesamowicie piosenka: Marisa Monte - Vilarejo
http://www.youtube.com/watch?v=Wh8vUGZORlw

A z filmów... W kinach już chyba nie grają, ale: Jedz, módl się, kochaj

Poza tym, takie małe pytanko... Czym można się zajmować po filologii polskiej??
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 13:08   #23
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Cytat:
Napisane przez vinnet Pokaż wiadomość
Oj, to co Ci się dzieje tam?
W grudniu zaczęłam chorować - za mną trzy porcje antybiotyku i nic, dalej to samo Ostatnio przeszłam na domowe zabiegi - np. smarowanie maścią rozgrzewającą i ostatnie dwa dni są duuuużo lepsze

Cytat:
Futbolowa!!! te książki na zdjęciu Marukamiego są wszystkie wszyściutkie Twoje? jejjku, ale zazdroszczę Ci! ale oczywiście trzymam kciuki!
Tak, moje
Tutaj zdjęcie części mojej biblioteczki [trochę przybyło od tamtego czasu ] i zdjęcie tej wymarzonej:
http://kreatywa.blogspot.com/2010/11...okshelves.html

Cytat:
Czytałam w wakacje Norwegian wood, jeżdżąc metrem, bo tylko wtedy miałam czas i od tatmtej pory jestem całkowcie zakochana. Przypomniałaś mi o nim, dzięki
Polecam szczerze! Murakami jest genialny

Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
faktycznie super! założę, ale musze się do tego dobrze przygotować
ale jak to zaznajamiasz się z autorami? super
Wymieniamy korespondencję, dostaję od nich książki, z jedną autorką przeprowadzałam wywiad, a do jednej nawet dostałam zaproszenie, ale to ciii... To bardzo przyjemna część blogowania, kiedy autor danej książki daje Ci znać, iż czyta, co masz do powiedzenia. Można wdać się w polemikę, wyjaśnić wątpliwości w stylu 'co autor miał na myśli' itd.


Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Poza tym, takie małe pytanko... Czym można się zajmować po filologii polskiej??
Zależy od specjalności - po nauczycielstwie - wiadomo po wielu innych dziennikarstwem, filmoznawstwem, krytyką literacką, pracą w ośrodkach kultury i oświacie. Po licencjacie otwiera się droga do wielu ciekawych kierunków uzupełniających
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 13:18   #24
Karaluszysko
Wtajemniczenie
 
Avatar Karaluszysko
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 060
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Tak, moje
Tutaj zdjęcie części mojej biblioteczki [trochę przybyło od tamtego czasu ] i zdjęcie tej wymarzonej:
http://kreatywa.blogspot.com/2010/11...okshelves.html
Miałam kiedyś ułożone książki według kolorów, jednak zrezygnowałam z tego. No i moje zbiory nie są tak imponujące jak Twoje
Aktualnie mam na półkach taki artystyczny nieład (książki są ułożone według wielkości) i chciałabym to jakoś sensownie ułożyć.
Niestety mam tylko trzy półki nie mogę za bardzo "zaszaleć" w tym kierunku.
Karaluszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 13:24   #25
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Czyżbym dostrzegła Pottera?
Fanka??

A zbiór faktycznie imponujący
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 13:33   #26
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Cytat:
Napisane przez Karaluszysko Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś ułożone książki według kolorów, jednak zrezygnowałam z tego. No i moje zbiory nie są tak imponujące jak Twoje
Aktualnie mam na półkach taki artystyczny nieład (książki są ułożone według wielkości) i chciałabym to jakoś sensownie ułożyć.
Niestety mam tylko trzy półki nie mogę za bardzo "zaszaleć" w tym kierunku.
Ja staram się układać autorami, seriami i tematyką. Tylko niewielka część jest podzielona kolorystycznie. Obawiam się, że przy układzie według kolorów pogubiłabym się, co gdzie jest Ale to prezentuje się tak pięknie!!

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Czyżbym dostrzegła Pottera?
Fanka??

A zbiór faktycznie imponujący
Harry Potter był moją pierwszą książką, kupioną za własne pieniądze [z hazardu i handlu nielegalnymi produktami w podstawówce ] - mam do niej ogromny sentyment... Wstyd się jednak przyznać, ze ostatniej części jeszcze nie czytałam... Za to moją ulubioną - trójkę - z dziesięć razy
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 13:36   #27
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

O tak, trójka jest świetna!
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 13:37   #28
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Cytat:
Napisane przez vinnet Pokaż wiadomość
Filmoznawstwo? Kulturoznawstwo [spec. dziennikarstwo muzyczne]... yyy... idę jeść i jak wrócę zasypię Cie pomysłami na przyszłość

a w tle Cat Power "Lost someone", jeśli lubicie jazzowo-bluesowe kawałki to polecam ciepło-gorąco!
właśnie o czymś takim myślę jak na razie

Cytat:
Napisane przez Futbolowa
Tak, moje
Tutaj zdjęcie części mojej biblioteczki [trochę przybyło od tamtego czasu ] i zdjęcie tej wymarzonej:
http://kreatywa.blogspot.com/2010/11...okshelves.html
piekna kolekcja
ja nie kupuję książek, wypożyczam, bo mnie nie stać


Cytat:
Napisane przez Futbolowa
Polecam szczerze! Murakami jest genialny
ja czytałam do tej pory tylko dwie jego książki - Przygoda z owcą i Sputnik Sweetheart Ale obie bardzo mi się podobały, lubię jego styl pisania
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 13:41   #29
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
O tak, trójka jest świetna!
Najlepsza
Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
piekna kolekcja
ja nie kupuję książek, wypożyczam, bo mnie nie stać
Teraz też mało kupuję - większość dostaję od wydawnictw.
Ale swego czasu cała wypłata szła na książki - uznałam, że przed ślubem mogę sobie jeszcze na takie szaleństwa pozwalać. Po ślubie już nie będzie tak różowo...

Cytat:
ja czytałam do tej pory tylko dwie jego książki - Przygoda z owcą i Sputnik Sweetheart Ale obie bardzo mi się podobały, lubię jego styl pisania
Uwielbiam 'Sputnika'! Ale za najlepszą wciąż uznaję 'Po zmierzchu' - to od niej wszystko się zaczęło...
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 16:02   #30
Karaluszysko
Wtajemniczenie
 
Avatar Karaluszysko
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 060
Dot.: Zakątek pasjonatek!:)

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Czyżbym dostrzegła Pottera?
Fanka??
Chyba można tak powiedzieć
Wprawdzie po pierwszą część sięgnęłam dopiero w trakcie ostatnich wakacji, ale jestem nimi zachwycona.
Tydzień temu skończyłam "Czarę Ognia" i nie mogę doczekać się kolejnej części.
Również uważam że trzecia część jest najlepsza. Najmniej chyba podobała mi się "Komnata tajemnic".
Karaluszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.