Sukienka w stylu empire-dla kogo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-11, 16:54   #1
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153

Sukienka w stylu empire-dla kogo?


Niedługo idę na wesele no i mam bóle głowy związane z wyborem sukienki. Obleciałam wszystkie sklepy w moim mieście (Bydgoszcz) i poza sztampą, kiczem nic eleganckiego nie znalazłam, chyba że bardzo drogiego. Królują pomarszczone albo gładkie tafty a z nich uszyte olbrzymiaste spódnice z mnóstwem falbani do tego gorsety. Rozumiem że gusta są rózne ale wobec tego niechby w sklepach znalazło się coś skromniejszego a eleganckiego.
Zmuszona jestem więc coś sama wykombinować.

I tu dochodzę do sedna: podobaję mi się bardzo sukienki w stylu empire, odcinane pod biustem z szerszym paskiem, albo przewiązane wstążką. Kombinacji jest mnóstwo - znalazłam prześliczne sukienki dzięki temu wspaniałemu forum (gdybyż tak nasi producenci szybko reagowali na trendy mody!) ale gdzieś wyczytałam że styl empire nie nadaje się dla kobiet z większym biustem. Ja takowy posiadam (75C) i zaczęłam mieć wątpliwości. Poza tym zaliczam siebie do tzw. starszej młodzieży i tu również niepewność czy dla mnie taki styl???
Może wypowie się ktoś obeznany?

Załączam przykłady, które mnie najbardziej zainspirowały.
Ostatnia z koronki to oczywiście nie empire ale jakże elegancka! Taka w stylu Audrey Hepburn ze "Śniadania u Tiffaniego".
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 506.jpg (26,4 KB, 460 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9628.jpg (35,8 KB, 650 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ecru_kopertka.jpg (21,6 KB, 391 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S4W9914_mn.jpg (9,9 KB, 345 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sukienka7koronka.jpg (26,6 KB, 461 załadowań)
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 17:12   #2
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153
Dot.: Sukienka w stylu empire-dla kogo?

No i już sama sobie odpowiadam. Oto co znalazłam na internetowych stronach Avanti:
Sukienka z dekoltem w stylu empirie lub gorsetowa - taki fason wysmukla szyję i sprawia, że duży biust nie zaczyna się tuż pod brodą.

Tak: Dobrym rozwiązaniem jest sukienka portfelowa (kopertowa). Jej atutem jest to, że podkreśla talię oraz optycznie rozdziela biust, nadając mu naturalny i kuszący kształt. Sukienka z dekoltem w stylu empirie lub gorsetowa - taki fason wysmukla szyję i sprawia, że duży biust nie zaczyna się tuż pod brodą. Uwaga: nie zapominaj o odpowiedniej bieliźnie pod sukienką. Nawet najbardziej dopasowana kreacja nie utrzyma dużych piersi.

Nie: Raczej nie powinnaś sobie pozwalać na noszenie sukienek z cienkiego materiału, na bardzo cienkich ramiączkach. Dodatkowo wyeksponują rozmiar biustu i podkreślą masywność twoich ramion. Kreacja zapinana na karku, z tzw. amerykańskim dekoltem nie będzie się ładnie prezentować przy obfitym biuście. Trudno pod nią dobrać odpowiedni biustonosz, a bez niego w twoim przypadku, niestety, ani rusz.

Czyli i za i przeciw trzeba więc jak w wielu dziedzinach życia poszukać złotego środka!
Ciekawa jestem Waszych opinii.
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 20:07   #3
nena-mycha
Zadomowienie
 
Avatar nena-mycha
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 062
Dot.: Sukienka w stylu empire-dla kogo?

ja nie na temat ale przepiękna jest ta 2 sukienka(czarna)
__________________
Jeśli To Raj To Chyba Mnie Wrobili...aj kil juXD
nena-mycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 20:38   #4
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Sukienka w stylu empire-dla kogo?

Ja uważam, że takie sukienki to idealne rozwiązanie na wesele Szerokie, balowe tafty nie dośc że niemodne to już coraz rzadziej spotykane (byłam na dwóch weselach niedawno i spotkałam może 2 takie suknie). Większość to sukienki lekki, do tańczenia, do zabawy całą noc. Jak można tańczyć w tych wszystkich falbanach?

Ta czerwona jest przepiękna
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 23:55   #5
Risha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 516
Dot.: Sukienka w stylu empire-dla kogo?

Cytat:
Napisane przez nena-mycha
przepiękna jest ta 2 sukienka(czarna)
idealna
Risha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 00:32   #6
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Sukienka w stylu empire-dla kogo?

Radze nie sugerować się radami niby stylistów a poprzymierzać i ocenić samemu na sobie.
Naczytałam się już, że przy dużym biuście to a tamto, przy szerokich biodrach to i to.I oczywiście w praktyce wychodzi zupełnie inaczej.
Sukienki ze zdjęć sa bardzo ładne i idealne na wesele
A biust 75C to nie jest nic dziwnego tylko całkiem normalny rozmiar więc myśle, że nie ma się co przejmować
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 12:45   #7
kamisan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 97
Dot.: Sukienka w stylu empire-dla kogo?

A byłaś może w pasażu na dworcowej? Tam jest taki sklepik z eleganckimi ciuszkami.Byłam tak 2 tyg temu i mieli bardzo ładne sukienkiPozdrawiam
__________________
....wake...create...sleep ...dream...
- nie ma nic lepszego od peelingu kawowego-
kamisan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-12, 12:55   #8
Agniesia18
Zadomowienie
 
Avatar Agniesia18
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 057
GG do Agniesia18
Smile Dot.: Sukienka w stylu empire-dla kogo?

MI też podobają się sukienki w tym stylu "Niestety" nie mam dużego biustu więc ten problem mnie nie dotyczy. Jedna z wizażanek dobrze napisała: najlepiej przymierzyć kreację i samej się w niej ocenić
__________________
Tropical the island breeze
All of nature wild and free
This is where I long to be...
Agniesia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 13:33   #9
tricomi
Zakorzenienie
 
Avatar tricomi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Fabryka Czekolady
Wiadomości: 5 191
Dot.: Sukienka w stylu empire-dla kogo?

jeśli sukienka będzie miała fason tak jak na 3 zdjęciu w pierwszym poście, to będzie idealna! btw śliczne są te sukienki

widziałam gdiześ zdjęcie Evy Mendez w podobnej i wyglądała przecudnie, bo taka sukienka podkreśla kobiece kształty.
Moim zdaniem strzał w dziesiątke, byle nie była odcinana tak całkiem całkiem pod biustem i miała dekolt
tricomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 15:17   #10
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153
Dot.: Sukienka w stylu empire-dla kogo?

Dzięki dziewczyny!
Z handlu zrezygnowałam. Co prawda jeszcze nie pojawiła się jesienna kolekcja ale boję się czekać do ostatniej chwili. Poza tym pewnie będzie drogo.

Będę więc szyć sama. Kupiłam wczoraj w "ciuszku" wielką suknię złozoną z kilku warstw za jedyne 6 zł. Jakaś z przedpotopowego balu ale świetne tkaniny: piękny aksamit, jedwab z aksamitnymi kwiatami i mnóstwo taftowej szeleszczącej podszewki. Poprułam, wyprałam, wyprasowałam i teraz szukam wykroju właśnie takiego empire. Materiału tyle że wyszłyby ze 2 sukienki co najmniej.
Jedyne ale: jest czarna a ja chciałam od czerni uciec choć bardzo ją lubię.

Poza tym nie bardzo wiem czy na wesele wypada taka czarna suknia???
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:04.