Czy zaprosić nielubianą rodzinę? - bliską - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-22, 22:29   #31
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Czy zaprosić nielubianą rodzinę? - bliską

To kolega TŻ - jak zapatruje się na to twój facet?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 12:10   #32
yyagna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 92
Dot.: Czy zaprosić nielubianą rodzinę? - bliską

Ja mam tylko jedną ciotkę, której nie lubię, ale zapraszamy ją bo wujek jest fajny ale jak rodzinka miałaby mi zepsuć wesele to bym sobie odpuściła
yyagna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 11:10   #33
izostanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1
Dot.: Czy zaprosić nielubianą rodzinę? - bliską

Ja mam trochę większy problem. Za rok biorę ślub, mam dużą rodzinę i całą zapraszam, oprócz jednego kuzyna. Kiedyś bardzo mnie skrzywdził a pewnych spraw nie da się zapomnieć, moi rodzice o tym wiedzą i się ze mną zgadzają w kwestii, żeby go w tym ważnym dniu mojego życia nie było i w ogóle w żadnym. Problem jest w tym, że rodzina nic nie wie i ja nie chce, żeby ktoś wiedział, on ma żonę i dzieci i to wszystko byłoby nie potrzebne. Teraz nie wiem jak to rozwiązać, nie mogę nie dać mu zaproszenia (chociaż pewnie i tak nie zrobię tego osobiście) bo rodzina może się dowiedzieć (np, jego siostra zadzwoni do niego i się spyta czy idzie do mnie na ślub, a on, że o niczym nie wie) i będą pytania dlaczego go nie zaprosiłam, a ja nie mam sił i ochoty się z tego tłumaczyć. Nie wiem jak to zrobić, żeby go zaprosić (przez rodziców najlepiej), ale żeby mieć pewność, że na pewno, się nie pojawi na ślubie i tak, żeby wyglądało, że wszystko jest ok i rodzina niczego się nie domyśliła.
izostanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 19:28   #34
Mzurisana
Raczkowanie
 
Avatar Mzurisana
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 62
Dot.: Czy zaprosić nielubianą rodzinę? - bliską

Zapraszanie kogoś z intencją, aby nie przyszedł jest bez sensu. Ja bym np. wysłała zawiadomienie, że tego i tego dnia biorę ślub i tyle. Bez zapraszania, albo z dopiskiem że ze względu na relację miedzy wami zaproszony nie jest.
Mzurisana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 11:39   #35
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Czy zaprosić nielubianą rodzinę? - bliską

Izostanka, nie zapraszaj go jak nie chcesz i przestań oglądać się na to, "co powiedzą inni". To jest TWÓJ ślub, nie TWOJEJ rodziny. Wyślij mu po prostu zawiadomienie. Jak mu wyślesz zaproszenie i przyjdzie, nawet wbrew Twojej woli, to nie możesz potem zadzwonić do niego i powiedzieć, że nie ma przychodzić... bo przecież dostał zaproszenie. A jego obecność na Twoim ślubie może Cię co najwyżej zirytować. Zawiadomienie wystarczy. Jest grzeczne, kurtuazyjne i nikogo nie uraża.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 20:38   #36
Artanis
Przyczajenie
 
Avatar Artanis
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Czy zaprosić nielubianą rodzinę? - bliską

Czesc
Tak się tylko zastanawiam, co jeśli nie znosi się przyszłego teścia, ktory jest bardzo konfliktowym człowiekiem, pokłóconym nawet z własną żona ;/ na dodatek nie interesuje się własnym synem, baaa nawet nie interesuje go gdzie pracuje, jak żyje, kompletnie ma to wszystko gdzieś ;] człowiek ten traktuj mnie jakby mnie nie bylo, nie zwraca uwagi, bo po co ;] nie lubię go strasznie, odpycha mnie i irytuje jego stosunek do mojego TŻ. Boję się jego zachowania na naszym przyszłym weselu, bo jak wspomniałam to człowiek bardzo konfliktowy który np. mógłby nie zaczaić poczucia humoru mojego ojca i juz miałabym po przyjęciu ;/ wstydzę sie tego gościa, nie chce zeby byl na naszym weselu- ale to ojciec mojego TZ ;/ ta myśl ze miałbym go zaprosić spędza mi sen z powiek Moj TŻ mówi, ze nie zależy mu na jego obecności na naszym planowanym slubie, tylko właśnie jakby to potem wyglądało gdybyśmy go nie zaprosili jak sądzicie ??
Artanis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 09:55   #37
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Czy zaprosić nielubianą rodzinę? - bliską

Cytat:
Napisane przez Artanis Pokaż wiadomość
Czesc
Tak się tylko zastanawiam, co jeśli nie znosi się przyszłego teścia, ktory jest bardzo konfliktowym człowiekiem, pokłóconym nawet z własną żona ;/ na dodatek nie interesuje się własnym synem, baaa nawet nie interesuje go gdzie pracuje, jak żyje, kompletnie ma to wszystko gdzieś ;] człowiek ten traktuj mnie jakby mnie nie bylo, nie zwraca uwagi, bo po co ;] nie lubię go strasznie, odpycha mnie i irytuje jego stosunek do mojego TŻ. Boję się jego zachowania na naszym przyszłym weselu, bo jak wspomniałam to człowiek bardzo konfliktowy który np. mógłby nie zaczaić poczucia humoru mojego ojca i juz miałabym po przyjęciu ;/ wstydzę sie tego gościa, nie chce zeby byl na naszym weselu- ale to ojciec mojego TZ ;/ ta myśl ze miałbym go zaprosić spędza mi sen z powiek Moj TŻ mówi, ze nie zależy mu na jego obecności na naszym planowanym slubie, tylko właśnie jakby to potem wyglądało gdybyśmy go nie zaprosili jak sądzicie ??
Sądzę, że jeśli słowa twojego narzeczonego są szczere, że nie zależy mu na obecności ojca, to go nie zapraszajcie. Po co się dodatkowo denerwować? Cały czas chcesz się trząść, że wypali z czymś i zepsuje ślub? Jak z niego taki ojciec, że się nie interesuje własnym dzieckiem, to nie zasługuje na to, żeby być z wami w waszym wielkim dniu.
Ja miałam podobnie, z tym, że to o mojego ojca chodziło. Nie zaprosiłam, bo nie chciałam sobie robić wstydu przed przyjaciółmi, rodziną i wyrządzać przykrości mamie.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-19, 12:13   #38
Artanis
Przyczajenie
 
Avatar Artanis
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Czy zaprosić nielubianą rodzinę? - bliską

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Sądzę, że jeśli słowa twojego narzeczonego są szczere, że nie zależy mu na obecności ojca, to go nie zapraszajcie. Po co się dodatkowo denerwować? Cały czas chcesz się trząść, że wypali z czymś i zepsuje ślub? Jak z niego taki ojciec, że się nie interesuje własnym dzieckiem, to nie zasługuje na to, żeby być z wami w waszym wielkim dniu.
Ja miałam podobnie, z tym, że to o mojego ojca chodziło. Nie zaprosiłam, bo nie chciałam sobie robić wstydu przed przyjaciółmi, rodziną i wyrządzać przykrości mamie.

Od razu mi ulżyło po Twojej wypowiedzi ludzie z reguły patrzą się na to co powiedzą inni, np. pytałam się o to znajomych i duża grupka uważa, że jednak nie wypada nie zapraszać ojca Pana Młodego jaki by nie był z niego cham i prostak, jednak ja podtrzymuję Twoją opinię to ma być Nasz Dzień i powinno być tak jak sobie zaplanujemy Skoro Tobie się udało bez ojca, to myślę, że nam bez teścia także Dzięki wielkie
Artanis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 15:52   #39
caamillaa
Raczkowanie
 
Avatar caamillaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubuskie/mazowieckie
Wiadomości: 217
Dot.: Czy zaprosić nielubianą rodzinę? - bliską

My początkowo gdy robiliśmy listę gości zapraszaliśmy tych i tych bo tak wypada...jednak im bliżej naszego ślubu tym więcej osób wykreślamy. Po co nam wujek, ciocia, kuzyn czy kuzynka, których nie widzieliśmy 8 a nawet więcej lat?? Bez sensu...Dlatego rezygnujemy z takich osób.

A kwestia zapraszania rodziny, której nie chcą widzieć rodzice - ja osobiście by, nie zaprosiła. Na szczęście nie mam takiej sytuacji, ale chciałabym abym moi rodzice też czuli się swobodnie w tym dniu, a nie martwić się osobami na weselu.
caamillaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 12:26   #40
aga-6
Raczkowanie
 
Avatar aga-6
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 118
Dot.: Czy zaprosić nielubianą rodzinę? - bliską

Ja mam problem ze swoim chrzestnym, którym też ma takie a nie inne stosunki z moim tatą. Długo uważałam, że to co dzieje się między nimi nie może wpływać na moje relacje z nim, czy jego córką. Oczywiście myliłam się, ja mogę sobie myśleć że tak jest ale nie wujek, odgrywa się także na mnie.
Mimo wszystko uważam, że należy zaprosić osoby z rodziny także takie z którymi ma się kiepski lub nie najlepszy kontakt. Reszta już zależy od nich, przecież nie będziesz ich prosić i błagać żeby się pojawili, a dasz im wybór. To oni pokażą czy potrafią się zachować,a tobie nikt nie zarzuci że umyślnie ich nie zaprosiłaś i będziesz mieć czyste sumienie. Pogadaj także z bliskimi.
aga-6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 01:50   #41
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Czy zaprosić nielubianą rodzinę? - bliską

Również i ja zgłoszę się z problemem.
Zastanawiam się czy na ślub zaprosić matkę. Nie chce tu szczegółowo opisywać dlaczego się waham, ale powiem że wyrządziła mnie i mojej rodzinie dużo zła.
Obecnie utrzymuje z nią jako taki kontakt.
Nie wiem czy ją zaprosić na ślub cywilny, cała moja rodzina jej -ładnie mówiąc- nie lubi.
Co o tym myślicie?
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 13:47   #42
luca1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Czy zaprosić nielubianą rodzinę? - bliską

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
To kolega TŻ - jak zapatruje się na to twój facet?

hehe dokładnie mój narzeczony uparł się, że nie zaprosi jednej cioci i nie zaprosimy jej.

... uważam, że jeśli ona ma źle się bawić widzą nielubianą osobę to kompletnie bez sensu... i nie ważne co inni myślą!

W końcu to dzień młodej pary, a nie spotkanie rodzinne z wszystkimi możliwymi konwenansami :P
luca1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 23:01   #43
Madzionella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gród Króla Kraka
Wiadomości: 774
Dot.: Czy zaprosić nielubianą rodzinę? - bliską

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
Również i ja zgłoszę się z problemem.
Zastanawiam się czy na ślub zaprosić matkę. Nie chce tu szczegółowo opisywać dlaczego się waham, ale powiem że wyrządziła mnie i mojej rodzinie dużo zła.
Obecnie utrzymuje z nią jako taki kontakt.
Nie wiem czy ją zaprosić na ślub cywilny, cała moja rodzina jej -ładnie mówiąc- nie lubi.
Co o tym myślicie?
hmmm... jest to trudna sytuacja, bo to jednak matka. Szczerze mówiąc - jeżeli czujesz że chcialabyś, żeby w tym dniu była przy tobie, to ją zaproś, Jeżeli jej obecność jest ci obojętna - nie ma sensu zapraszać jej na siłę.

Heh, z mama i ja mam problem, jest skłocona z moim chrzestny, ktorego planuje zaprosić, co więcej nie akceptuje w ogole samego faktu ślubu, ciągle próbuje mnie skłócić to z kuzynką, to znów z TŻ-tem.... Ogólnie- zła kobieta. Ale z drugiej strony chcialabym widzieć ją na moim ślubie (na który ostatnio oświadczyła, że nie przyjdzie ;] )i wciąż liczę na jej błogosławieństwo... podobno nadzieja umiera ostatnia.
__________________
Pani mecenas z niebieskim żabotem - mission completed



21 lipca 2012 godz. 16

16 marca 2015 "nie widzę akcji serca" 10 tc

1 sierpnia 2016 godz. 18. Nasza Asieńka
Madzionella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 21:14   #44
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Czy zaprosić nielubianą rodzinę? - bliską

ok spytam was co o tym sadzicie
odrazu mowie ze ja jestem na nie ale coz czy ja wogole mam prawo decydowac o tym kto bedzie z gosci od TZ na slubie?

pierwsza nasza rozmowa o slubie TZ sam z siebie powiedzial stanowcze nie.. .na partnera zyciowego jego mamy, ojciec nie zyje juz

czlowieka nie lubi, nie jest mu bliski, on nigdy sie nimi nie interesowal a za dzieciakow wzial sie za ich" wychowywanie" ogolnie moj TZ i jego rodzenstwo nie sa mu bliscy raczej obojetni...TZ okresla go mianem buraka,panem i wladcy i liczy ze w razie zaproszenia nie przyszedlby...
to czlowiek tyran byc moze z jego matka jest tylko dlatego ze ma dach nad glowa i obiadek

moj TZ ma dylemat czy go powinien zaprosic ze wzgledu na matke ktora przeciez z nim jest

ja go na slubie i weselu bym nie chciala- zwlaszcza weselu czlowiek pijak i nie powazny chamidlo
TZ ma dylemat co zrobic nie chce go miec ale zaczyna tlumaczyc sie ze to wazny dzien nie tylko dla nas ale i dla naszych rodzin, a ze to jej facet...
odechciewa mi sie slubu jak pomysle ze mialby byc czlowiek wbrew mnie i jemu na nim do tego boje sie ze spilby sie i cos narobil
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2011-03-12 o 12:56
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.