zalamana ;(( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-11, 17:28   #1
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291

zalamana ;((


Czesc dziewczyny, mam straszny problem ... bralam tabletki antykoncepcyjne przez 2 lata, w ostatnim miesiacu zrobilam sobie przerwe w dostawie hormonow do organizmu (zakladalam o tym watek niedawno) i teraz ... nadszedl czas kiedy powinnam dostac okres - biorac tabletki, jak zapewne wiecie dokladnie wiadomo kiedy przyjdzie - w srode/czwartek powinnam juz miesiaczkowac, a tutaj nic, ani sladu okresu. Wiedzac ze nie jestem zabezpieczona, uwazalam w tym miesiacu i nie mialam zadnego stosunku, jednak fakt iz nie mam tego okresu strasznie mnie przeraza, bardzo sie boje i stresuje. Prosze, powiedzcie mi czy to cos normalnego ze w przerwie brania tabletek okres sie spoznia? Czy moze ze mna byc cos nie tak? Blagam, pomozcie.
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 17:43   #2
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Re: zalamana ;((

Kasia.1986 napisał(a):
> Czesc dziewczyny, mam straszny problem ... bralam tabletki antykoncepcyjne przez 2 lata, w ostatnim miesiacu zrobilam sobie przerwe w dostawie hormonow do organizmu (zakladalam o tym watek niedawno) i teraz ... nadszedl czas kiedy powinnam dostac okres - biorac tabletki, jak zapewne wiecie dokladnie wiadomo kiedy przyjdzie - w srode/czwartek powinnam juz miesiaczkowac, a tutaj nic, ani sladu okresu. Wiedzac ze nie jestem zabezpieczona, uwazalam w tym miesiacu i nie mialam zadnego stosunku, jednak fakt iz nie mam tego okresu strasznie mnie przeraza, bardzo sie boje i stresuje. Prosze, powiedzcie mi czy to cos normalnego ze w przerwie brania tabletek okres sie spoznia? Czy moze ze mna byc cos nie tak? Blagam, pomozcie.
Niestety po odstawieniu hormonów tak już jest, że organizm potrzebuje czasu, żeby się wyregulować. Ja po odstawieniu czekałam na @ dwa miesiące i się nie doczekałam na normalną tylko na jakieś plamienia, więc poszłam do lekarza i teraz kończę kurację innymi hormonami, żeby jakoś to wszystko unormować. Tak więc to, że nie masz miesiączki nie jest czymś dziwnym i nie stresuj się, ale jak to się przeciągnie, to radzę pójść do gina.
Pozdrawiam!
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 17:49   #3
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291
Re: zalamana ;((

Dziekuje za odpowiedz, troche mnie podnioslas na duchu
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 18:13   #4
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291
Re: zalamana ;((

Mam jeszcze jedno pytanie, czy jak teraz zaczne od jutro znowu brac pigulki cyz cos sie stanie? Bo wlasnie tak planuje zrobic
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 18:18   #5
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Re: zalamana ;((

1 tabletka powinna być przyjeta w pierwszy dzień okresu o ile pamiętam kiedy zaczynałam
pozdrawiam cieplutko i mam nadzieje,że niespodzianki nie będzie,choć ponoć i taka może sprawić szczęście ale chyba lepiej niee
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 18:51   #6
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Re: zalamana ;((

Powinno się ją przyjąć w pierwszym dniu cyklu, czyli w pierwszym dniu okresu, bo w przeciwnym razie jej skuteczność jest obniżona i następnych też (dlatego wtedy dodatkowo prezerwatywa).
Ale nie rozumiem po co w takim razie robiłaś miesiąc przerwy, skoro znowu chcesz brać? Obawiam się, że tylko rozlegulowałaś maksymalnie organizm. Jeśli przerwa, to przynajmniej 3 -4 miesiące, a najlepiej pół roku, bo takie miesięczne to robią więcej szkody niż pożytku.
Pozdrawiam!
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 19:03   #7
charlotta1
Raczkowanie
 
Avatar charlotta1
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 397
Re: zalamana ;((

no jeśli nie było stosunku to raczej nie ma się czym stresować
charlotta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-11, 19:17   #8
Kitty13
Raczkowanie
 
Avatar Kitty13
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 96
Re: zalamana ;((

Kasiu!!!!!!! mialam dokladnie to samo co ty!! Bralam tabletki 1,5 roku i zrobiłam sobie przerwe w przymowaniu. Czekalam okolo 40 dni,a tu nic. Wybrałam sie do lekarza i lekarz swierdził,ze mam jakies zaburzenia hormonalne i przepisal tabletki na wywołanie okresu. Czeęsto zdarza sie ,ze młode dziewczyny cierpia na takie zaburzenia. Przyczyna moze byc stres, nadmierne schudniecie, itp. Naprawde radze Ci ,zebys wybrała sie do lekarza ,jeżeli nie wystąpi okres.
__________________
"...Cause dancing`s what I love..."
Kitty13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 21:12   #9
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291
Re: zalamana ;((

Tabletek nie wzielam miesiac temu bo ich poprostu nie mialam, a fakt iz studiuje w innym miescie niz mieszkam sprawia ze nie moge pojsc do lekarza wtedy kiedy bym chciala. Tabletki powinnam zaczac brac jutro, niestety nie mam mozliwosci aby jutro pojsc do lekarza sie zapytac co sie dzieje, bo poprostu jutro nie pracuja. Jestem w kropce i nie wiem kompletnie co mam zrobic, czy zaczac od jutra przyjmowac na nowo tabletki czy nie
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 21:32   #10
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291
Re: zalamana ;((

Kitty napisał(a):
> (...) ze mam jakies zaburzenia hormonalne i przepisal tabletki na wywołanie okresu (...) <

Kitty, pamietasz moze jakie to byly tabletki? Wogle, nie wiecie moze dziewczyny czy wlasnie mozna w aprece kupic cos co by wywolalo okres?
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 21:47   #11
Kitty13
Raczkowanie
 
Avatar Kitty13
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 96
Re: zalamana ;((

Kasiu ! te tabletki to Orgametril 5mg--ale nie dostaniesz ich bez recepty! Mysle,ze powinnas poczekac troche i nie panikowac,bo zreszta chyba jest to normalne,ze po przerwie w braniu tabletek spoźnia Ci sie okres. Mnie lekarz radzil poczekać do czasu ,kiedy okres spóźni się okolo 14 dni i wtedy przepisal mi te hormony. Niestety okazalo się ,ze powodem są jakies zaburzenia hormonalne,a powodem najprawdopodobniej stres. Dlatego nie martw sie , poczekaj i w żadnym wypadku nie zaczynaj na nowo brać tabletek, gdyz powinno sie wziac pierwsza tabletke w pierwszym dniu okresu. I
__________________
"...Cause dancing`s what I love..."
Kitty13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-11, 21:53   #12
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291
Re: zalamana ;((

Ahh ... dziekuje za rady wszystki. Postaram sie poczekac jeszcze nastepny tydzien i jak nic sie nie wydarzy to w piatek polece do lekarza, ale czy ja przezyje tez tydzien w tym strasie ...
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-12, 07:18   #13
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Re: zalamana ;((

Jeśli nie masz powodów do niepokuju, tzn., jeśli nie współżyłaś, to naprawdę nie masz się co stresować, bo miesiączka stresu "nie lubi" i tym bardziej może Ci się opóźniać. Dlatego czekaj spokojnie, a jak potrwa to długo, to wtedy do lekarza.
Trzymaj się!
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-12, 08:07   #14
Kitty13
Raczkowanie
 
Avatar Kitty13
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 96
Re: zalamana ;((

Kasiu ! Poczekaj jeszcze troche i jezeli nadal nic sie nie wydarzy to wybierz sie do lekarza. I naprawde nie masz powodów do niepokoju
__________________
"...Cause dancing`s what I love..."
Kitty13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.