Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-19, 13:18   #1171
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

To zostaw sobie na później, poza tym im więcej preparatów, tym większe ryzyko podrażnień, a Twój program pielęgnacji i tak jest napięty.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 17:41   #1172
pulpet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 96
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam,dermatolog zalecił mi kurację Zineryt(rano) i Differin(na noc).Początkowo Differinu miałam używać co dwa dni,a po tyg codziennie.Czy nie jest to za często?Jak narazie nie mam podrażnionej skóry ani nic takiego,ale po początkowej poprawie wygląda ona jakoś szaro,nieświeżo i nieciekawie.Czy to znaczy,że powinnam ograniczyć stosowanie Differinu czy może dodatkowo się czymś smarować?Skóra nie jest przeuszona,więc chyba nie.Oczywiście filtruję się - LRP DP.Zapewne lepsze byłyby Avene ze względu na brak alkoholu?
pulpet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 22:31   #1173
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja dzisiaj wyprobuje tonik Lysanel, bo do mnie dzis przylecial Naloze na niego Effaclar... Mam nadzieje, ze bedzie dobrze Dam znac jutro jak wrazenia
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 22:36   #1174
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ivv a moze lepiej nie nakladac Effaclaru na Lysanel?
Dla mnie sam tonik jest wystarczajacy i balabym sie podraznienia przy takiej kombinacji....
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 22:40   #1175
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Ja dzisiaj wyprobuje tonik Lysanel, bo do mnie dzis przylecial Naloze na niego Effaclar... Mam nadzieje, ze bedzie dobrze Dam znac jutro jak wrazenia
Mocny kaliber
Ivvonko, ja mam pytanie dotyczące innego kwasu - stosowałaś już Skinoren? Jak, wg Ciebie, wypada jego porównanie z Acnedermem? Bo tak zbieram wrażenia...
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 23:21   #1176
agaku
Rozeznanie
 
Avatar agaku
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 871
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja niedawno położyłam Atrederm na Effaclar. Moja twarz wprawdzie przez lata jest przyzwyczajona do traktowania różnymi drażniącymi lekami przeciwrtądzikowymi, ale pieczenia i takiego dyskomfortu to chyba jeszcze nie czułam. Skóra potem intensywnie się łuszczyła.
Przeżycie jak dla mnie naprawdę ekstremalne, może kiedyś powtórzę
agaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 02:34   #1177
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez pulpet
Witam,dermatolog zalecił mi kurację Zineryt(rano) i Differin(na noc).Początkowo Differinu miałam używać co dwa dni,a po tyg codziennie.Czy nie jest to za często?Jak narazie nie mam podrażnionej skóry ani nic takiego,ale po początkowej poprawie wygląda ona jakoś szaro,nieświeżo i nieciekawie.Czy to znaczy,że powinnam ograniczyć stosowanie Differinu czy może dodatkowo się czymś smarować?Skóra nie jest przeuszona,więc chyba nie.Oczywiście filtruję się - LRP DP.Zapewne lepsze byłyby Avene ze względu na brak alkoholu?
Napewno. To kombinacja silnych leków, alkohol w filtrze dodatkowo wysusza skórę. Avenki dały by jej odetchnąć. Wypróbuj emusję, jest najmniej pryszczogenna z Avenek.
A skórę obserwuj, włącz w razie czego coś nawilżającego, łagodzącego.
Może krem physiogel, HOL Avene, może nawilżającą Calmę Ziaji?
Możesz też wziąć pod uwagę olejek Hauschki - ładnie łagodzi natłuszcza, zwęża pory, no i nie jest podejrzany o zapychanie porów - z kremami to nigdy nic nie wiadomo.

Iwonko - Effeclar na tonik Lysanel , za dużo.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-22, 11:41   #1178
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Lysanel + Effaclar polecila mi Smok, mowila, ze taka kombinacja daje dobre efekty i dziewczyny sobie je chwala. Opisuje swoje wrazenia:

/wieczorem/

- tonik nalozylam wacikiem na oczyszczona i sucha twarz
- ma swietny zapach! kojarzy mi sie z meskimi perfumami
- delikatnie szczypal, ale nie zaczerwienil buzi, szczypanie dosc szybko minelo
- buzka wyschla, odczekalam troche... nalozylam Effaclar i nic sie nie dzialo
- poszlam spac

/rano/

- buzia wygladzona, plamki jakby mniejsze
- mam pare malutkich krostek od wczoraj przy nosie niewiadomego pochodzenia (podejrzewam te nowa make kukurydziana albo Skinoren zastosowany dzien wczesniej, moze oczyszcza mnie w ten sposob, bo Acne-derm po pierwszym uzyciu zrobil to samo, a potem juz nic sie nie pojawialo)

Niby mocny kaliber, powiadacie, ale nie mam podraznien, buzia wygladzona, cos tam zmniejszylo sie nawet... Nie szczypalo mnie specjalnie mocno, takie szczypanie jak przy serum z wit. C 15% . Moze zadziala takie polaczenie? Dzisiaj czeka mnie noc ze Skinorenem, bo w planie mam taka pielegnacje:

NOC 1 kwas azelainowy (Skinoren tudzien Acne_derm)
DZIEN wit. C (wykanczam Active C, potem przejde na mocniejsze serum) + filtr
NOC 2 Lysanel +Effaclar K

i tak na przemian.

I co o tym myslicie ?
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 11:51   #1179
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ivvonka

NOC 1 kwas azelainowy (Skinoren tudzien Acne_derm)
DZIEN wit. C (wykanczam Active C, potem przejde na mocniejsze serum) + filtr
NOC 2 Lysanel +Effaclar K

i tak na przemian.

I co o tym myslicie ?
Też jestem ciekawa czy takie zestawienie nie jest zbyt "mocne" dla skóry Tak się składa, że mam w domu wszystkie te produkty i może tez bym zaczęła taką jesienną kurację
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 11:53   #1180
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Rayne
Mocny kaliber
Ivvonko, ja mam pytanie dotyczące innego kwasu - stosowałaś już Skinoren? Jak, wg Ciebie, wypada jego porównanie z Acnedermem? Bo tak zbieram wrażenia...
Uzylam dopiero raz Skinorenu, wiec nie moge jeszcze za duzo stwierdzic Na pewno cenowo wychodzi podobnie, mimo ze Skinorem jest drozszy, bo:

Skinorenu jest 40 ml, a AD tylko 30. Przy uzyciu Skinorenu naklada sie mniej wiecej 2,5 cm, przy AD wychodzi to ok 10 cm. Summa sumarum wychodzi na to samo. Skinorem jest jakby lzejszy, mniej smierdzacy, szczypie podobnie.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 12:05   #1181
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Milka19
Też jestem ciekawa czy takie zestawienie nie jest zbyt "mocne" dla skóry Tak się składa, że mam w domu wszystkie te produkty i może tez bym zaczęła taką jesienną kurację
Smok poradzila mi taka kombinacje, lub stosowanie na przemian, gdyz w toniku Lysanel przewazaja AHA, ktore maja za zadanie zlikwidowac mi plamki i wygladzic skore. W Effaclarze K sa BHA, ktore sa najlepsze dla cery tlustej z wypryskami. Zaryzykowalam zastosowanie obu naraz, nie zauwazylam zadnych podraznien. Ja mam dosc gruba skore, choc plytko unaczyniona, nie byla jednak zaczerwieniona.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-22, 12:20   #1182
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Przy uzyciu Skinorenu naklada sie mniej wiecej 2,5 cm, przy AD wychodzi to ok 10 cm.
DLaczego 10 cm? Przeciez nalezy nakladac tylko 4 cm.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 12:23   #1183
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Smok poradzila mi taka kombinacje, lub stosowanie na przemian, gdyz w toniku Lysanel przewazaja AHA, ktore maja za zadanie zlikwidowac mi plamki i wygladzic skore. W Effaclarze K sa BHA, ktore sa najlepsze dla cery tlustej z wypryskami. Zaryzykowalam zastosowanie obu naraz, nie zauwazylam zadnych podraznien. Ja mam dosc gruba skore, choc plytko unaczyniona, nie byla jednak zaczerwieniona.
Ja stosowałam lysanle, effaclar k i acne derm ale wszystko oddzielnie. Najlepsze efekty były po acne-dermie. Teraz przez jakiś czas stosowałam lysanel, ale nie widzę żadnych efektów. Wydaje mi się, że jeszcze bardziej mam porozszerzane pory Lysanel mimo naczynkowej cery, jak narazie mnie nie podraznia, nie powoduje zaczerwienienia skóry.

Koniecznie zdawaj relacje z rezultatów Twojej pięlegnacji skóry tymi preparatami Ja jak tylko zrobi się troszkę mniej słonecznie, też zamierzam rozpocząć kwasową kurację
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 12:28   #1184
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Iwonko mam nadzieję, że nie podrażni cię ta ilość preparatów.
Miałam przez ponad tydzień podrażnienie po diacnealu - nie było to miłe.

Pamiętam, że chciałam włączyć tonik lysanel właśnie przy diacnealu - jako zamiennik, żeby nie stosować diacnealu codziennie - nie był to dobry pomysł.

Obecnie łączę właśnie diacneal 2 razy w tygodniu z effeclarem - 2 razy w tygodniu - w międzyczasie olejek Hauschki. I jest OK.

AcneDerm podrażnił mnie po kilku użyciach niemiłosiernie - może ja rzeczywiście jakaś nadwrażliwa jestem?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 14:08   #1185
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez justa79
a dokąd dokładnie? jeśli ktoś byłby w mojej okolicy, to proszę o informację
byłam głównie w Wejherowie i prawie co dzień do Dębek (w zależności od pogody), a dwa razy Gdynię zahaczyłam, jak mi się kiedyś uda przeprowadzić, to nie omieszkam się umówić
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 14:26   #1186
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja wlasnie pomalu zabieram sie do jakiejs kuracji. Slonca juz malo, aura bardziej jesienna niz letnia wiec pomalu mozna zaczynac.
Doszlam do wniosku, ze nie bede mieszac zadnych kwasow. Ja nie jestem doswiadczona w kwasach, moja skora nie jest do nich przyzwyczajona. Mimo, ze ukladalam juz miliony wersji swojej kuracji, postanowilam, ze zaczne od diacneal'a. Ewentualnie pozniej dodam jakies bha. Na dzien bedzie szedl albo antek AL albo to cudo:
http://www.beauty-experts.com/htm/pr..._produit=50515

Jak mi sie gebula przyzwyczai do zluszczania, chcialabym sprobowac porzadnych retinoidow. (jak zdobede recepte). Ale to mysle okolo pazdziernika dopiero.

Takie oto kotkowe plany na przyszlosc
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 15:04   #1187
agaku
Rozeznanie
 
Avatar agaku
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 871
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
(...) w planie mam taka pielegnacje:

NOC 1 kwas azelainowy (Skinoren tudzien Acne_derm)
DZIEN wit. C (wykanczam Active C, potem przejde na mocniejsze serum) + filtr
NOC 2 Lysanel +Effaclar K

i tak na przemian.

I co o tym myslicie ?
Ivvonko, a może w międzyczasie jakiś nawilżacz?
agaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 18:12   #1188
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Active C dobrze mnie nawilza, wrocilam do niego odkad zauwazylam po nocy slady na policzku po odcisnietej poduszce No i odzywcze mleczko Avene 50. Nie wiem, gdzie mialabym jeszcze wcisnac ten nawilzacz w swoj harmonogram
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 23:05   #1189
agaku
Rozeznanie
 
Avatar agaku
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 871
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja stosuję Atrederm i AD, między nimi jakiś nawilżacz. Moja skóra po kwasach czy retinoidach jest wysuszona, choć tłusta.

Oczywiście jesli nie potrzebujesz nawilżenia, to nie musisz stosować, o czym już była mowa na tym forum wielokrotnie.
agaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-22, 23:46   #1190
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Agaku bardzo bym chciala gdzies wcisnac, bo to bardzo przydatne przy kwasach, ale i tak wiele juz uzywam (a raczej jestem zwolenniczka minimalizmu...) wiec ogranicze sie na razie do tego, co mam. Tym bardziej, ze na razie nie zauwazylam sladow odcisnietej poduszki, wiec mysle, ze z nawilzeniem jest u mnie w porzadku. Active C mam do cery suchej zreszta... (A wiem, co znaczy wysuszyc twarzyczke na wior, jestem dopiero co nawrocona filtromaniaczka, kiedys nie stronilam od sUonqA )

Milko19, mi kwas azelainowy tez bardzo sluzy, stad siegnelam po AD a teraz testuje Skinoren. Widze po nim pewne efekty, dlatego nie zamierzam wyrzucac go ze swojej pielegnacji Podobaja mi sie takze efekty po The Body Shop Intensibe Night Treatment z 10% witamina C, dziala na mnie znaczniej lepiej niz Active C, ale musze poczekac na niego troche, bo skonczyla mi sie probka od Basi () i zlozylam juz zamowienie u pewnego pana na allegro. Wlasnoreczne serum tez jest niezle, ale slabo mnie nawilza, musialabym wprowadzic jakis glikol propylenowy albo gliceryne, ktore by nawilzaly, ale na razie boje sie eksperymentowac, bo za duzo nowosci wprowadzam.

Kate30 cery sa rozne, tak jak i my cale, wiec ciezko przewidziec reakcje. Ja dopiero co wdrazam sie w kwaski, nigdy nic wczesniej nie uzywalam (chociaz tyle swiadomosci mialam, wystawiajac sie na sUoNqo) Lysanel to moje pierwsze AHA.

Zmylam dzisiaj makijaz po claym dniu chodzeniu z Active C + mleczkiem Avenki 50 (z ktorym jestem juz na dobre zaprzyjazniona) i nie widze zadnych podraznien. Buzka taka rozbielona, bez zaczerwienien. Miodzio! Dzisiaj noc ze Skinorenem Nie samoopalaczuje sie ostatnio, bo cialko dostalo zlocistego odcienia po pobycie nad morzem, wiec twarz nie odcina mi sie juz tak nienaturalnie od szyji, ktora jest biala i gladka (zaczelam na nia uzywac tego samego co na twarz). Znowu zaczynam byc zadowolona!

Edytowane przez Ivvonka
Czas edycji: 2006-08-23 o 13:57
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 00:02   #1191
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
DLaczego 10 cm? Przeciez nalezy nakladac tylko 4 cm.
Zgubilam gdzies ulotke od AD, ale mi wychodzilo chyba 8 albo 10 cm, nakladalam go tez na szyje.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 00:19   #1192
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ivvonko ja mam identyczny zestaw, z tym, ze tonik dopiero do mnie dotrze za tydzien. No i skore nosorozca wiec przypuszczam, ze tez mnie nie podrazni. Uzywam Skinorenu, na zmiane z Effaclarem i ew maseczka aspirynkowa lub Hydraphase, a rano Activ C i mleczko Avene. Narazie ok za tydzien zobacze jak ten tonik zadziala. Zastanawiam sie jednak nad Diacnealem na jesien w miejsce Effaclaru
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 00:30   #1193
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Agniecho, o Diacnealu tez myslalam, ale chce sie podkwasic troche Lysanelem no i wszyscy mnie tu przekonywali, zebym nie rezygnowala z Effaclaru K (tez mi przestal podchodzic, bo malo spektakularne efekty daje, jesli chodzi o plamki i slady po krostach). Nie wiem, jak sie ma tonik Lysanel do Diacnealu, choc mysle, ze Diacneal to chyba wiekszy kaliber. Cleanance K Avene laczy w sobie AHA i BHA, ale tez nie uzywalam, wiec nie mam pojecia, jak dziala. Na razie pokladam nadzieje w Lysanelu, ktorego tak chwalila Voodia

Edytowane przez Ivvonka
Czas edycji: 2006-08-23 o 01:17
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 07:52   #1194
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ivvonko a czy mogłabyś porównac działanie skinorenu i acne-dermu (chyba, że dopiero zaczęłaś używac skinorenu i pewnie porównać działanie będziesz mogła za parę tygodni ) Ja mam końcówkę AD i zastanawiam się czy kupić skinoren (a o ile się nie mylę on jest droższy od AD i nie wiem czy warto)
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 10:16   #1195
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Question Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny drogie, jako iz jestescie skarbnica 'biokosmetycznej wiedzy', smiem prosic Was o pomoc

Przegladajac sie ostatnio w lustrze stwierdzilam, ze MUSZE rozpoczac jakas kuracje, by poprawic stan swej cery!
Tyle sie tu naczytalam, tyle tych specyfikow polecacie, jednak nie wiem czy sama potrafie sobie podobierac odpowiednie bez wyrzadzania sobie szkody.
Pomozcie mi dobrac jakis plan dzialania, prosze

Opis mojej po 30-stkowej cery:
- mieszana z tendencja do swiecenia w strefie T, ale przy skrzydelkach nosa suchawa,
- porozszerzane pory, tradzik mam za soba, ale podskornych grudek na czole trudno mi sie pozbyc, no i bywa ze pojawiaja sie megaguzy (raz na 2 mies),
- chyba wrazliwa, kruche naczynka na policzkach i przeswitujace przez cieniusienka skore pod oczami,
- zmarszek takowych prawie nie posiadam, troche mimicznych, boje sie o ta delikatna, przezroczysta skore pod oczami
- delikatne przebarwienia pod okiem i na czole (slonce, blizny?)

Moje doswiadczenia:
Jak narazie to sie mimo tlustosci i zoltosci stosuje nierozcienczany (z lenistwa nie robie serum) Juvic C + 2 kapsulki E przewaznie na dzien pod filrty (potem Halshka).
Kiedys uzywalam LRP Acitve C, ale nie widzialam efektow i zrezygnowalam. Mam tez rozpoczety Effaclar K, ale rowniez nic nie robil- moze za krotko uzywalam- i w lipcu z niego zrezygnowalam, bo balam sie plam!
A i jesienia probowalam Glyco-A. To byla totalna porazka! Traktowalam moja twarz z 10 razy i matko moja jak to strasznie pieklo, zarlo, swedzialo. Staralam sie bardzo, przyzwyczaic, ale moja skora tak cierpiala, nie mogla tego kremu zniesc. (a znajoma sie nim smarowala jak nivea!!! )
Moze kwasy to nie dla mnie ?

Teraz czytam, ze Wy (wiekszosc 20-stki !) uzywacie jakis kwasow czy retinoidow i poczulam ze zaniedbuje swoja cere !
Natykam sie na tym forum na ponizsze nazwy produktow, ale nie znam pelnych nazw ani ich dzialania.
Dziewczyny znajace sie na temacie poradzcie co moge juz teraz, koncem lata, zaczac stosowac?
-kwasy AHA czy BHA ?
-Diroseal czy Dinaceal- a naczynka i co one wogole robia?
-Lysanel czy nie podrazni?
-Acne-derm- to juz chyba nie dla mnie? czy sie myle?
-czy zupelnie cos innego???
Poradzcie laikowi jakie sprobowac toniki, kremy, masci itd.
Bede baaaardzo wdzieczna i bede zadawac relacje z obserwowanych, mam nadzieje, postepow

Edytowane przez keyka
Czas edycji: 2006-08-23 o 14:02
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 10:26   #1196
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Milko19, uzylam wczoraj Skinorenu, widze, ze ladnie rozjasnia mi plamy, ale mam pare malych krostek wokol nosa (takie klasyczne zapychanie tudziez oczyszczanie) i nie wem, czy sprawca jest Skinoren czy skrobia kukurydziana, ktora przypruszylam sie ostatnio. W kazdym razie Skinoren ich nie ruszyl. Acne-derm tez w sumie wyciagnal cos tam na wierzch na poczatku, wiec podejrzewam Skinoren. Powiem tak: Skinorem skladem rozni sie tylko jednym skladnikiem pomocniczym i jesli brac pod uwage kolejnosc wymienianych skladnikow, to rowniez jego proporcjami. Ja nie uzywalam na tyle Acne-dermu (krotko) by sie nim wyleczyc calkowicie, po kwas azelainowy siegnelam calkiem niedawno. Tak jak napisalam wczesniej: Skinoren jest drozszy jelsi chodzi o jednorazowy zakup, ale jest go wiecej i naklada sie go mniej, wiec summa sumarum wychodzi na to samo.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 15:18   #1197
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

keyka, fakt, iż Twoja skóra źle tolerowała Glyco-A, nie znaczy, iż kwasy nie są dla Ciebie. zaczęłaś od najwyższego stężenia, a skórę należy przyzwyczajać do kwasów stopniowo, i to zaczęłaś od AHA, które Twojej naczynkowej cerze nie służą.

jeśli już, to tylko w stosunkowo niewielkim stężeniu - np. Diacneal (retinaldehyd + 6% AHA). na pewno nie Glyco-A (12% AHA), Lysanel też może być za mocny (10% AHA).

radziłabym raczej BHA (Effaclar K, kwasy Pauli Begoun, maseczka aspirynowa, tonik aspirynowy - przepisy znajdziesz na forum) lub kwas azelainowy (Acne Derm, Hascoderm, Skinoren).

Diroseal i Diacneal zawierają retinaldehyd, który - stosowany przez długi czas - pogrubia naskórek, dzięki czemu cera naczynkowa staje się mniej reaktywna i bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. oprócz tego działa przeciwzmarszczkowo i przygotowuje skórę na mocniejsze retinoidy na receptę.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 15:38   #1198
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Keyka ja też już jestem po 30-tce i zaczęłam dbac o cerę dopiero jak trafiłam na to forum a więc w lipcu
Mam też cerę naczynkową, mieszaną, z sucymi policzkami i tłustą strefą T. Od czasu do czasu wyskoczy jakiś megapryszcz. Zmarszczki głównie mimiczne, przebarwienia posłoneczne i potrądzikowe.

Robię tak:

Rano: po umyciu twarzy wodą smaruję się samorobnym serum z wit. C 10%, bo 15% mnie podrażniało, a JUWIT C uraczył mnie wysypem syfków.
Na to filtr LRP DP 50+ i makijaż.

Wieczorem kolejne dni:
1 dzień. Effaclar K
2 dzień. ROC Multi-Correxion z retinolem (przeciwzmarszczkowy, wygładzający, przeciw przebarwieniom)
3 dzień. Maseczka aspirynowa
i tak w kółko...

dodatkowo na noc smaruję się pod oczami Juwitem.

Planuję teraz, żeby 4 dzień był dniem nawilżania bez żadnych specyfików. A więc 1 i 5 dzień to będzie to samo, 2 i 6, 3 i 7.


Chciałabym też upchnąc gdzieś Acne-Derm, bo już kupiłam i ponoc działa cuda na przebarwienia, ale nie mam pojęcia gdzie go upchnąc...
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 22:02   #1199
ewelincia17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 302
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Hej! Czy tam te wszystkie wątki bo chciałabym zacząć jakieś poądne oczyszczanie kwasami. Szczerze mówiąc to wszystko mi się miesza... :/ Wiem że dużo wizażanek już prosiło o poradę jak i czego używać... więc jeśli się nie pogniewaci to i ja się dołączę do tych prózb... Mam cerę tłustą z wypryskami, rozszerzonymi porami i okropnymi wągrami na nosie których nie mogę się pozbyć... Od tygodnia stosuję na noc effeclar k , jak narazie efekty średnie... ale to chyba jesze krótki czas. A na dzień filtr 60 vichy... Nom.. więc jakby komuś się chciało mi pomóc... to bardzo proszę... Pozdrawiam !
ewelincia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 23:30   #1200
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Agniecho, o Diacnealu tez myslalam, ale chce sie podkwasic troche Lysanelem no i wszyscy mnie tu przekonywali, zebym nie rezygnowala z Effaclaru K (tez mi przestal podchodzic, bo malo spektakularne efekty daje, jesli chodzi o plamki i slady po krostach). Nie wiem, jak sie ma tonik Lysanel do Diacnealu, choc mysle, ze Diacneal to chyba wiekszy kaliber. Cleanance K Avene laczy w sobie AHA i BHA, ale tez nie uzywalam, wiec nie mam pojecia, jak dziala. Na razie pokladam nadzieje w Lysanelu, ktorego tak chwalila Voodia
No ja juz jednak przekroczylam 30stke wiec musze juz cos na zmarszczki
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.