Walka o zdrowe i piękne włosy część VI - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-01, 18:10   #2821
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Czy to możliwe by włosy nie lubiły silikonów? Bo moje chyba nie lubią. Dwa dni po wprowadzeniu silikonów w celu ochrony końcówek włosy suche jak siano Dawno nie wygladały tak źle. Oczywiście cały czas używałam odżywek tych co zawsze oprócz tego więc jedynym winnym pozostają silikony.
Dzisiaj umyłam szamponem, odżywka, na koniec olejek kokosowy i włosy jakby nowo narodzone. Byłam w szoku. Nie wiedziałam, że aż tak zareagują na silikonową mgiełkę
a jakiej konkretnie mgiełki uzyłaś? może w składzie ma coś innego co powoduje wysuszenie...chociaż mojej koleżance suche siano robiło się po jedwabiu (chyba z Joanny) więc może coś w tym jest...
__________________
Włosomaniaczka - od 1.12.2009

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012



Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 18:15   #2822
pati0111
Rozeznanie
 
Avatar pati0111
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 812
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Czy to możliwe by włosy nie lubiły silikonów? Bo moje chyba nie lubią. Dwa dni po wprowadzeniu silikonów w celu ochrony końcówek włosy suche jak siano Dawno nie wygladały tak źle. Oczywiście cały czas używałam odżywek tych co zawsze oprócz tego więc jedynym winnym pozostają silikony.
Dzisiaj umyłam szamponem, odżywka, na koniec olejek kokosowy i włosy jakby nowo narodzone. Byłam w szoku. Nie wiedziałam, że aż tak zareagują na silikonową mgiełkę
Jest taka możliwość , że twoje włosy nie lubią silikonów
Niektórym włosom pasują, innym nie
pati0111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 18:28   #2823
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
a jakiej konkretnie mgiełki uzyłaś? może w składzie ma coś innego co powoduje wysuszenie...chociaż mojej koleżance suche siano robiło się po jedwabiu (chyba z Joanny) więc może coś w tym jest...
Mgiełka L'biotica Biovax Quick (na stronie podany jest nawet skład na dole). Akurat miałam ją pod ręką to chciałam spróbować nim serum zamówię. No i psikałam głównie po wierzchniej warstwie + końcówki.
Sprawdziłam skład i z tego co udało mi sie odszyfrować to prawie wszystkie składniki, które są z przodu listy mam też w innych odżywkach - a te działają na moje włosy super. Jedyne czego w innych odżywkach nie ma to silikony :/ Widać nie dla mnie takie specyfiki i już, pozostaje mi mój wierny olejek kokosowy

Cytat:
Napisane przez pati0111 Pokaż wiadomość
Jest taka możliwość , że twoje włosy nie lubią silikonów
Niektórym włosom pasują, innym nie
Moje włosy nigdy aż tak na silikony nie reagowały. Potrafiły je obciążyć, że wygladały na tłuste, ale zrobić z nich siano.... to mi się jeszcze nie zdarzyło. Dlatego byłam naprawdę zdziwiona efektem. Ale przynajmniej przekonałam się czego moje włosy nie lubią. To też na plus
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 18:50   #2824
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

jesteś już chyba 3 osobą która skarży się, że po tych odzywkach w sprayu biovaxa ma siano. Nie umiem powiedzieć, który składnik może być za to odpowiedzialny, ale nie koniecznie muszą być to silikony. Może spróbuj chronić włosy silikonami w innej formie? Jedwab albo odżywka b/s, ale nie taka w sprayu tylko zwykła, np. ziaja (one maja dimethicone).
__________________
Włosomaniaczka - od 1.12.2009

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012



Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 19:10   #2825
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
jesteś już chyba 3 osobą która skarży się, że po tych odzywkach w sprayu biovaxa ma siano. Nie umiem powiedzieć, który składnik może być za to odpowiedzialny, ale nie koniecznie muszą być to silikony. Może spróbuj chronić włosy silikonami w innej formie? Jedwab albo odżywka b/s, ale nie taka w sprayu tylko zwykła, np. ziaja (one maja dimethicone).
Hmmm..... to może rzeczywiście coś nie tak z tymi odżywkami Biovaxa. Bo naprawdę byłam w szoku jak zobaczyłam to coś na mojej głowie
Może jeszcze w takim razie podejdę do tej Ziajki. Do nich jakoś mam większe zaufanie bo Ziaja mi jeszcze nigdy krzywdy nie zrobiła .

Póki co zachwycam się miękkością końcóweczek po kokosie... jak ja lubię ten zapach
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 19:27   #2826
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Ja równiez po odżywkach z silikonami, zwłaszcza tymi w sprayu mam brzydkie,sztywne i sianowate włosy.Moje włosy zdecydowanie nie lubia się z silikonami,wole dla ochrony dawać na konce oleje,nie wiem jednak czy to wystarczy

Chciałam jeszcze zapytać dziewczyny które farbują naolejowane włosy.
Czy przed nałożeniem oleju,np.na godzine przed farbowaniem moczycie przedtem włosy czy nakładacie olej i potem farbę na suche?Po upływie czasu farbowania trzeba umyć włosy szamponem?
Zamierzam farbować w piątek Joanną Naturią i chciałabym sie upewnić.
Dwa tygodnie temu pofarbowałam włosy ziołową farbą ELD kolor basma lecz niestety siwych nie chwyciło nic a nic.Muszę wrócić do Joanny
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 19:31   #2827
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Ja równiez po odżywkach z silikonami, zwłaszcza tymi w sprayu mam brzydkie,sztywne i sianowate włosy.Moje włosy zdecydowanie nie lubia się z silikonami,wole dla ochrony dawać na konce oleje,nie wiem jednak czy to wystarczy
Ja też mam problem, bo praktycznie większość odżywek w sprayu ma sylikony
A moje włosy ich szczerze nie znoszą, co widać dzisiaj bo wczoraj miałam na włosach marchewkowego kallosa i skalp jest bardzo zły
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 21:20   #2828
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze zapytać dziewczyny które farbują naolejowane włosy.
Czy przed nałożeniem oleju,np.na godzine przed farbowaniem moczycie przedtem włosy czy nakładacie olej i potem farbę na suche?Po upływie czasu farbowania trzeba umyć włosy szamponem?
Zamierzam farbować w piątek Joanną Naturią i chciałabym sie upewnić.
Dwa tygodnie temu pofarbowałam włosy ziołową farbą ELD kolor basma lecz niestety siwych nie chwyciło nic a nic.Muszę wrócić do Joanny
Przed farbowaniem kładę olej na suche włosy. Później szampon i maska
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 06:31   #2829
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Wow, 4 dni... zazdroszczę.
Po prostu zobacz, czy musisz nakładać szampon na naolejowane włosy, czy wystarczy, że umyje je spływająca piana.



To jakiej farby używasz? Ja się na ciemniejszych kolorkach średnio znam, a jeśli chodzi o blondy to się przekonałam do sklepowych (chociaż ciężko znaleźć coś, co by rozjaśniło moje włosy). Ale zastanawiam się nad Matrixem albo Majirelem, bo dziewczyny w wątku o farbowaniu na blond jak wstawiają zdjęcia to po prostu
Jakiś czas temu farbowałam Matrixem so.color, a teraz wypróbowałam intercosmo voila. Zadowolona ze zmiany firmy- nie mam zbyt dobrego zdania na temat L'Oreala i jego koncernach. Mi Matrix trochę kiepsko trzymał, ale dla mnie i tak przebijał drogeryjne farby. A, i oxydant używam ze Stapiza, przy farbowaniu Matrixem- z ich firmy.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 06:47   #2830
Izulinka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 205
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

WEEGIRL:
czyli mowisz przeczesac olejowane włosy ,a jesli chodzi o olejek rycynowy to w takim razie bez zoltka,...
ide zaraz dzailac znowu z olejem ale tym razem bez zoltka;]
kupilam sobie wczoraj odżywke bez splukiwania z CHI zamiast jedwabiu mam nadzieje ze dobry wybor,...
i kupilam szampon z mypy maslo shea,czytalam KWC,raczej nie mial negatywnych opini,...
i jesczze mi wpadla w rece keratyna z artiste style,
obecnie mam blyskawiczna odzywke z mariona do wlosow suchych i zniszczonych ,i jeszcze mam placente z lozysk zwierzecych
tak mysle ze raz bede psikac ta keratyna a raz tamta:p
Izulinka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 09:45   #2831
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Ja równiez po odżywkach z silikonami, zwłaszcza tymi w sprayu mam brzydkie,sztywne i sianowate włosy.Moje włosy zdecydowanie nie lubia się z silikonami,wole dla ochrony dawać na konce oleje,nie wiem jednak czy to wystarczy

Chciałam jeszcze zapytać dziewczyny które farbują naolejowane włosy.
Czy przed nałożeniem oleju,np.na godzine przed farbowaniem moczycie przedtem włosy czy nakładacie olej i potem farbę na suche?Po upływie czasu farbowania trzeba umyć włosy szamponem?
Zamierzam farbować w piątek Joanną Naturią i chciałabym sie upewnić.
Dwa tygodnie temu pofarbowałam włosy ziołową farbą ELD kolor basma lecz niestety siwych nie chwyciło nic a nic.Muszę wrócić do Joanny
Pomaluj jeszcze raz basmą i zrób gęstszą papkę zanim położysz Joannę. Farby niszczą okropnie. Ja nie mogę wyleźć ze zniszczeń po malowaniu niby delikatnymi farbami bez amoniaku.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-03-02 o 09:47
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-02, 10:19   #2832
malyhasacz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 58
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Hej. Miałabym prośbę, by któraś z dziewczyn rzuciła okiem na skład "Biolage" Balsam nawilżający-włosy suche i uwrażliwione firmy Matrix. Na moje, nie do końca wprawne oko wszystko jest ok, jednak paru nazw nie znam. Jest to moja podstawa pielęgnacji i nie chciałabym się za kolejne pół roku obudzić z gorszym stanem włosów niż teraz z braku świadomości..
Póki co służy mi niesamowicie, sprawuje się lepiej niż jakiekolwiek waxy/kallosy, ale jedwab biosilk też mi kiedyś służył i co z tego, skoro ma w sobie alkohol i na dłuższą metę nie było lepiej..

Ingridients:aqua/water, propylene glycol, myristyl alcohol, cetrimonium chloride, ceteryl alcohol, decyl oleate, phentixyethanol, methylparaben, parfum/fragrance, propylparaben, hexyl cinnamal, rosmarinus offcinalis/rosemary leaf extract, hydrastis canadensis/golden seal extract, fucus vesiculosus/bladderweack, methyl-2-octynoate.

Bardzo dziękuję
malyhasacz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 10:24   #2833
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Ja dziś w Rosmanie kupiłam szampon Alterry bez silkonów sls i innych niepotzrebnych świństw kosztował 8,99 zł
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 10:29   #2834
anangeel
Przyczajenie
 
Avatar anangeel
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Witam.
Chciałabym zapytać Was dziewczyny o pewną sprawe. Chodzi o to czy szampon ma jakiś wpływ na to, że swędzi głowa i robią się strupki? Nie używam ciągle tego samego szamponu, zauważyłam to przy zmianie, czy to może być przez to?
I czy macie jakiś sprawdzony, dobry szampon który pomógłby mi zwlaczyć łupież a jednocześnie przetłuszczanie?

Pozdrawiam
anangeel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 10:49   #2835
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez anangeel Pokaż wiadomość
Witam.
Chciałabym zapytać Was dziewczyny o pewną sprawe. Chodzi o to czy szampon ma jakiś wpływ na to, że swędzi głowa i robią się strupki? Nie używam ciągle tego samego szamponu, zauważyłam to przy zmianie, czy to może być przez to?
I czy macie jakiś sprawdzony, dobry szampon który pomógłby mi zwlaczyć łupież a jednocześnie przetłuszczanie?

Pozdrawiam

Ufff. Ciężko polecić szampon o ile używasz jeszcze pewnie kilku różnych kosmetyków i każdy z nich może potencjalnie zawierać coś co wywołuje łupież i przetłuszczanie i nawet jak zmienisz szampon , a nie wyeliminujesz reszty nic to nie pomoże.
Spróbuj pomyć na początek babydreamem lub hippem z Rossmana używające jednocześnie odżywek, które nie zawierają silikonów i polyquaterniów np. mleczny kallos, gloria, biowax l'biotica, z olejem babassu z Rossmana, garniera z avocado.
Jak pomyjesz tylko tym , nie używając jednocześnie żadnych innych środków przez jakieś 2-3 tyg. to może Ci się głowa wyleczy i zaczniesz coś pojedynczo wprowadzać i wtedy łatwiej stwierdzić co Ci nie pasuje.
Nie wiem co poradzić w 1 poście. Czytaj wątki włosowe.
Tutaj skrócik z przekierowaniami.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250381
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-03-02 o 10:50
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 11:00   #2836
pati0111
Rozeznanie
 
Avatar pati0111
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 812
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez anangeel Pokaż wiadomość
Witam.
Chciałabym zapytać Was dziewczyny o pewną sprawe. Chodzi o to czy szampon ma jakiś wpływ na to, że swędzi głowa i robią się strupki? Nie używam ciągle tego samego szamponu, zauważyłam to przy zmianie, czy to może być przez to?
I czy macie jakiś sprawdzony, dobry szampon który pomógłby mi zwlaczyć łupież a jednocześnie przetłuszczanie?

Pozdrawiam
Szampon może mieć wpływ na swędzenie. Mnie po niektórych swędziałą głowa
Mnie żaden szampon przetłuszczania nie ogranicza, choć stosowałam już ich pełno. Wiele osób poleca nie podrażniający babydream, ja nie używałam więc się nie wypowiem
pati0111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 13:16   #2837
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Ufff. Ciężko polecić szampon o ile używasz jeszcze pewnie kilku różnych kosmetyków i każdy z nich może potencjalnie zawierać coś co wywołuje łupież i przetłuszczanie i nawet jak zmienisz szampon , a nie wyeliminujesz reszty nic to nie pomoże.
Spróbuj pomyć na początek babydreamem lub hippem z Rossmana używające jednocześnie odżywek, które nie zawierają silikonów i polyquaterniów np. mleczny kallos, gloria, biowax l'biotica, z olejem babassu z Rossmana, garniera z avocado.
Jak pomyjesz tylko tym , nie używając jednocześnie żadnych innych środków przez jakieś 2-3 tyg. to może Ci się głowa wyleczy i zaczniesz coś pojedynczo wprowadzać i wtedy łatwiej stwierdzić co Ci nie pasuje.
Nie wiem co poradzić w 1 poście. Czytaj wątki włosowe.
Tutaj skrócik z przekierowaniami.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250381
ja własnie jestem na takiej kuracji szampon babydream, odzywka z olejkiem babassu i biowax do wlosow przetluszczajacych sie raz na tydzien. poki co jest lepiej, glowa mnie nie swedzi, aczkolwiek po pierwszym umyciu szamponem babydream swedziala jeszcze bardziej. jednak z przetluszczaniem nie widze zadnej poprawy - dalej musze myc co drugi dzien a najlepiej codziennie... silikony klade tylko na koncowki, radza sobie, ale chce sprobowac jeszcze olejek kokosowy

Cytat:
Napisane przez ksiegowa10 Pokaż wiadomość
Ja dziś w Rosmanie kupiłam szampon Alterry bez silkonów sls i innych niepotzrebnych świństw kosztował 8,99 zł
myslalam ze jest niedostepny w PL...? a mozesz wrzucic sklad? na KWC nie widze...

Edytowane przez ojejka89
Czas edycji: 2011-03-02 o 13:17
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 13:47   #2838
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Skład szamponu Altery Aqua, Lauryl Glucoside, sodium coco sulfatem cocamidropyl betaine, glycerin, lauroyl sarcosine, prunus Americana fruit extracts, triticum vulgare extract, vitis vinifera extract, hydroxyypropyl guar hydroxypolmitianum chloride, hydrolyzed wheat protein alcohol, gardenia flower, cocos nucifera oil, tocopherol, parfum, linalooi geraniol citral limonene
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 14:56   #2839
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
ja własnie jestem na takiej kuracji szampon babydream, odzywka z olejkiem babassu i biowax do wlosow przetluszczajacych sie raz na tydzien. poki co jest lepiej, glowa mnie nie swedzi, aczkolwiek po pierwszym umyciu szamponem babydream swedziala jeszcze bardziej. jednak z przetluszczaniem nie widze zadnej poprawy - dalej musze myc co drugi dzien a najlepiej codziennie... silikony klade tylko na koncowki, radza sobie, ale chce sprobowac jeszcze olejek kokosowy


myslalam ze jest niedostepny w PL...? a mozesz wrzucic sklad? na KWC nie widze...

Ja jak kładę na końcówki to też mam swędzawkę i łupież. Jak się jest na coś wrażliwym to minimalna ilość podrażnia, bo i tak silikony migrują na skalp. Ale to nie znaczy,że Ty też masz problemy przez silikony, może to coś innego.
A próbowałaś wody brzozowej lub pokrzywowej albo seboradinu lotionu na skalp? Mi to pomaga może i u Ciebie da radę. Musisz sprawdzać.
Niektórym olej kokosowy skalp przetłuszcza, innym uregulowuje. Dopóki po kolei nie sprawdzisz jak jest u Ciebie to się nie dowiesz. Tylko wprowadzaj po 1 rzeczy, bo będziesz miała mętlik.
Pierwszym użyciem nie radziłabym się sugerować. Dopiero jak ze 2-3 tyg. pomyjesz to stwierdzisz czy łupież zniknął.
Przy takich szamponach jak np. H&S po odstawieniu jest początkowo często masakra, ale potem już tylko lepiej.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-03-02 o 15:01
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-02, 15:08   #2840
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

nad woda brzozowa sie zastanawiam, tylko troche martwi mnie ten alkohol w skladzie... w kazdym razie poki co jestem dobrej mysli, bo juz widze poprawe po tym babydream, a to nawet 2 tygodnie nie minely przeszlam wlasnie z H&S, wiec spodziewalam sie tragedi... dlatego ten pierwszy raz nie byl dla mnie zaskoczeniem. skoncze babydreama i pomysle co dalej.

ale olejek kokosowy i tak chce sprobowac, bo uwielbiam ten zapach
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 15:11   #2841
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
nad woda brzozowa sie zastanawiam, tylko troche martwi mnie ten alkohol w skladzie... w kazdym razie poki co jestem dobrej mysli, bo juz widze poprawe po tym babydream, a to nawet 2 tygodnie nie minely przeszlam wlasnie z H&S, wiec spodziewalam sie tragedi... dlatego ten pierwszy raz nie byl dla mnie zaskoczeniem. skoncze babydreama i pomysle co dalej.

ale olejek kokosowy i tak chce sprobowac, bo uwielbiam ten zapach

Ja również go uwielbiam i jest jednym z moich ulubionych.
Wodę lub sebo kładź tylko na skalp i niekoniecznie codziennie. Seboradin lepszy, chyba że masz zbyt gęste włosy i nie chcesz mieć ich już więcej .
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-03-02 o 15:14
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 17:50   #2842
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

weegirl dziekuję za informację
majreg tylko ja nie farbowałam basmą w proszku tylko taka gotową w tubce
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 17:55   #2843
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu farbowałam Matrixem so.color, a teraz wypróbowałam intercosmo voila. Zadowolona ze zmiany firmy- nie mam zbyt dobrego zdania na temat L'Oreala i jego koncernach. Mi Matrix trochę kiepsko trzymał, ale dla mnie i tak przebijał drogeryjne farby. A, i oxydant używam ze Stapiza, przy farbowaniu Matrixem- z ich firmy.
Aha... a na jaki kolor farbujesz (zdjęcie mile widziane )? Intercosmo sama polecałam Ale nie wiedziałabym, jaką ich farbę kupić dla siebie. A fryzjerka potrafiła wyczarować u mnie piękny blond No nic, ja teraz zostanę przy Garnierze 100% color, siostrze farbuję Londą profesjonalną, mamie Kolestonem i muszę przyznać, że dają podobne kolory i w ogóle mam wrażenie, że to dokładnie ta sama farba, tylko mojej siostrze muszę rozjaśniać specjalnym blondem. Intercosmo mnie dalej nęci, no ale nie mam pojęcia co brać, a nie chcę ciągle zmieniać farby.

Cytat:
Napisane przez Izulinka21 Pokaż wiadomość
WEEGIRL:
czyli mowisz przeczesac olejowane włosy ,a jesli chodzi o olejek rycynowy to w takim razie bez zoltka,...
ide zaraz dzailac znowu z olejem ale tym razem bez zoltka;]
kupilam sobie wczoraj odżywke bez splukiwania z CHI zamiast jedwabiu mam nadzieje ze dobry wybor,...
i kupilam szampon z mypy maslo shea,czytalam KWC,raczej nie mial negatywnych opini,...
i jesczze mi wpadla w rece keratyna z artiste style,
obecnie mam blyskawiczna odzywke z mariona do wlosow suchych i zniszczonych ,i jeszcze mam placente z lozysk zwierzecych
tak mysle ze raz bede psikac ta keratyna a raz tamta:p
Eee... ta keratyna to nie zawiera alcohol denat.? Jeśli tak, to bym jej unikała...

Cytat:
Napisane przez malyhasacz Pokaż wiadomość
Hej. Miałabym prośbę, by któraś z dziewczyn rzuciła okiem na skład "Biolage" Balsam nawilżający-włosy suche i uwrażliwione firmy Matrix. Na moje, nie do końca wprawne oko wszystko jest ok, jednak paru nazw nie znam. Jest to moja podstawa pielęgnacji i nie chciałabym się za kolejne pół roku obudzić z gorszym stanem włosów niż teraz z braku świadomości..
Póki co służy mi niesamowicie, sprawuje się lepiej niż jakiekolwiek waxy/kallosy, ale jedwab biosilk też mi kiedyś służył i co z tego, skoro ma w sobie alkohol i na dłuższą metę nie było lepiej..

Ingridients:aqua/water, propylene glycol, myristyl alcohol, cetrimonium chloride, ceteryl alcohol, decyl oleate, phentixyethanol, methylparaben, parfum/fragrance, propylparaben, hexyl cinnamal, rosmarinus offcinalis/rosemary leaf extract, hydrastis canadensis/golden seal extract, fucus vesiculosus/bladderweack, methyl-2-octynoate.

Bardzo dziękuję
To, co cenne jest w małej ilości, czyli za konserwantami i zapachem Wg mnie mocno przepłacasz, aczkolwiek pewnie kosmetyk jest fajny i nawilżający (glikol propylenowy). Niektórych ten właśnie składnik może podrażniać- wg mnie on fajnie nawilża, tylko, że jest bardzo tani i wolę już maskę Bioetiki,która ma podobny początek składu a za pół litra płacę bodajże 20 zł W każdym razie, nie ma tutaj nic, co by mogło włosy niszczyć.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 18:17   #2844
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
weegirl dziekuję za informację
majreg tylko ja nie farbowałam basmą w proszku tylko taka gotową w tubce

To wielka szkoda, bo miałabyć zdrowe włoski.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 18:50   #2845
malyhasacz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 58
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
To, co cenne jest w małej ilości, czyli za konserwantami i zapachem Wg mnie mocno przepłacasz, aczkolwiek pewnie kosmetyk jest fajny i nawilżający (glikol propylenowy). Niektórych ten właśnie składnik może podrażniać- wg mnie on fajnie nawilża, tylko, że jest bardzo tani i wolę już maskę Bioetiki,która ma podobny początek składu a za pół litra płacę bodajże 20 zł W każdym razie, nie ma tutaj nic, co by mogło włosy niszczyć.
I znowu to Ty mi pomagasz Dziękuję
Ja nie upieram się koniecznie przy tym kosmetyku, ponieważ jestem świadoma, że na pewno nie ma tam nic co występuje TYLKO w nim, ale akurat miałam okazję kupić duże opakowanie za nienajgorszą cenę, a widziałam efekty u jakiejś dziewczyny, to się skusiłam. Był to ryzyk-fizyk, ale nie żałuję, bo litrowe opakowanie (mimo rozdania co-nie-co)zużyte jest do połowy po pół roku, a efekty biją na głowę wax i kallosa (w moim wypadku przynajmniej) I nawet jak liczyłam 3-4x opakowanie waxa na rok, którego kiedyś używałam, to nie zapłaciłam dużo więcej Następnym razem wypróbuję to o czym piszesz, skoro miało by być taniej, a podobnie Ale to dopiero za jakieś kolejne pół roku
malyhasacz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 19:06   #2846
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez malyhasacz Pokaż wiadomość
I znowu to Ty mi pomagasz Dziękuję
Ja nie upieram się koniecznie przy tym kosmetyku, ponieważ jestem świadoma, że na pewno nie ma tam nic co występuje TYLKO w nim, ale akurat miałam okazję kupić duże opakowanie za nienajgorszą cenę, a widziałam efekty u jakiejś dziewczyny, to się skusiłam. Był to ryzyk-fizyk, ale nie żałuję, bo litrowe opakowanie (mimo rozdania co-nie-co)zużyte jest do połowy po pół roku, a efekty biją na głowę wax i kallosa (w moim wypadku przynajmniej) I nawet jak liczyłam 3-4x opakowanie waxa na rok, którego kiedyś używałam, to nie zapłaciłam dużo więcej Następnym razem wypróbuję to o czym piszesz, skoro miało by być taniej, a podobnie Ale to dopiero za jakieś kolejne pół roku
Jak Tobie ten kosmetyk pasuje, to ok i nie ma co go zmieniać na siłę. Ja bym tylko co jakiś czas stosowała inną maskę, żeby włosy mogły dostać różne składniki odżywcze.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 19:39   #2847
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Ja po brzozowej mam tragiczne wspomnienia. Mój skalp nie znosi alkoholu i miałam swędzawkę połączoną z łupieżem, i krostami od drapania
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 20:13   #2848
malyhasacz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 58
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Jak Tobie ten kosmetyk pasuje, to ok i nie ma co go zmieniać na siłę. Ja bym tylko co jakiś czas stosowała inną maskę, żeby włosy mogły dostać różne składniki odżywcze.
Może nie na siłę, ale ze względu na cenę Następnym razem nie wiem czy tak atrakcyjnie będę miała okazję zakupić Matrixa. Zresztą jestem ciekawska tego co ludzie zachwalają, bo zawsze sobie myślę, że to co nazywam "cudownym" możę być mierne w porównaniu z czymś czego nie znam
Właśnie parę dni temu Glorię zakupiłam w tym celu, bo na jakiś czas odrzuciłam intensywną pielęgnację, z braku czasu i tylko utrzymywałam włosy tak by dało się je rozczesać i nie wyglądały fatalnie
Chciałam Lorysa, ale podrożał i kosztuje już 18zł. Nie aby na taką gramaturę było to dużo, ale nie na to byłam przygotowana.

A tak to prócz trzymania maski kładę lorysa/kallosa jako odżywkę te 3-5 minut od ucha w dół. Nie wiem czy potrzebnie, czy niepotrzebnie, ale uznałam, że skoro od takiej długości są suche i sianowate, to im nie zaszkodzi.
malyhasacz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 21:05   #2849
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Ja po brzozowej mam tragiczne wspomnienia. Mój skalp nie znosi alkoholu i miałam swędzawkę połączoną z łupieżem, i krostami od drapania
Jej nie powinno się kłaść codziennie i ja zwykle mieszam z jantarem, skrzypem lub sokiem aloesowym.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 21:24   #2850
siiesta
Rozeznanie
 
Avatar siiesta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 941
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VI

witam wszystkie dziewczyny ktore jeszcze mnie pamietaja! Ja walcze o zdrowe i piekne wlosy od sierpnia 2010. Przez ostatnie 4 miesiace nie bylo zadnych dobrych rezultatow wiec sie nie odzywalam. Od niedawna zaczelam kolejna nasilona walke o dlugie i zdrowe wlosy. Bede sie z wami dzielic moimi wynikami
__________________
Walka o gęste włosy, długie rzęsy
Rozjaśniamy wredne przebarwienia
Walczymy z oznakami starzenia się skóry
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.