Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-07, 16:42   #661
fluobanana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 22
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

moja cera nie pogorszyła się wccale, ale za to mam 10000000% lepsze samopoczucie )))))
fluobanana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 17:03   #662
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez fluobanana Pokaż wiadomość
moja cera nie pogorszyła się wccale, ale za to mam 10000000% lepsze samopoczucie )))))
Ja też mam o wiele lepsze samopoczucie, ale wróciły do mnie straszne bóle brzucha... Nawet nie zdałam sobie sprawy z tego, że w czasie brania tabletek prawie wcale mnie brzuch nie bolał
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 21:33   #663
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

ja odstawiam w środę za tydzień i trochę się boję powrotu do normalnych miesiączek. tymbardziej,że przez 3miesiące wcale jej nie było :/
jestem przygotowana, mam nimesil,ale ... mam nadzieję,że nie bedzie tak źle jak było. a tymbardziej jeszcze gorzej..
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 22:13   #664
olsonek
Raczkowanie
 
Avatar olsonek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 57
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

To ja opowiem, jak u mnie było
Novynette odstawiłam po 4 latach brania i oto, jak wyglądały moje cykle: Pierwszy (nie licząc krwawienia z odstawienia) okrles dostałam w 15 dniu cyklu, drugi w 27, trzeci w 50, a teraz mam 60 dzień i nic. W przyszłym tyg. jestem umówiona do lekarza, ciekawe co mi powie. Ciążę wykluczyłam. Co do reszty, to na początku mnie wysypało na twarzy i plecach i ogólnie cera zmienia mi się z suchej w kierunku mieszanej, ale już jest lepiej. No i najważniejsze-wróciło libido
olsonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 22:24   #665
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez olsonek Pokaż wiadomość
To ja opowiem, jak u mnie było
Novynette odstawiłam po 4 latach brania i oto, jak wyglądały moje cykle: Pierwszy (nie licząc krwawienia z odstawienia) okrles dostałam w 15 dniu cyklu, drugi w 27, trzeci w 50, a teraz mam 60 dzień i nic. W przyszłym tyg. jestem umówiona do lekarza, ciekawe co mi powie. Ciążę wykluczyłam. Co do reszty, to na początku mnie wysypało na twarzy i plecach i ogólnie cera zmienia mi się z suchej w kierunku mieszanej, ale już jest lepiej. No i najważniejsze-wróciło libido
a miesiączki masz bolesne? tzn.tak samo jak przed braniem?
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 10:00   #666
olsonek
Raczkowanie
 
Avatar olsonek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 57
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
a miesiączki masz bolesne? tzn.tak samo jak przed braniem?
Przed braniem nie miałam bolesnych miesiączek i teraz też takie są, tzn. coś tam czuję, ale nie ból (bardziej bolał mnie brzuch podczas każdego krwawienia z odstawienia podczas tych 4 lat)
Natomiast zmieniła się inna rzecz-te miesiączki stają się coraz bardziej skąpe :/ Napiszę, jak będę po wizycie.
olsonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 10:08   #667
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez fluobanana Pokaż wiadomość
moja cera nie pogorszyła się wccale, ale za to mam 10000000% lepsze samopoczucie )))))
A miałaś jakieś problemy z cerą przed braniem tabletek?

Miałam właśnie pierwszą owulacje po odstawieniu tabletek... straaaasznie bolesna, ale dobrze że jajniki obudziły się już do pracy . Mam owiele lepsze samopoczucie, nie chce mi się ciągle spać i libido wróciło!
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-08, 11:56   #668
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
co prawda tabletki brałam tylko 3 miesiące i nie miałam dużo skutków ubocznych, ale mimo wszystko nie chcę się dalej męczyć. Dziecka nie planuję, ale to nie powód, żeby się tak truć. Mam nadzieję, że u mnie gładko pójdzie i Wam wszystkim też życzę powodzenia
I ja brałam teraz przez 3 miesiące, zostało mi kilka tabletek do końca opakowania - już nie mogę się doczekać... to będzie moje drugie odstawienie, poprzednie było przed wieloma laty po latach trucia się
Przez te 3 miesiące bolą mnie nogi od środka, przytyłam ponad 5 kilo, jedyne co na plus to że włosy mam gęste. Spodziewam się że po odstawieniu, jak wtedy, szybko spadnie mi waga, przetłuści mi się z powrotem cera i niestety posypią włosy, za to będę szczęśliwsza...
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 12:19   #669
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez kroliczek190 Pokaż wiadomość
I ja brałam teraz przez 3 miesiące, zostało mi kilka tabletek do końca opakowania - już nie mogę się doczekać... to będzie moje drugie odstawienie, poprzednie było przed wieloma laty po latach trucia się
Przez te 3 miesiące bolą mnie nogi od środka, przytyłam ponad 5 kilo, jedyne co na plus to że włosy mam gęste. Spodziewam się że po odstawieniu, jak wtedy, szybko spadnie mi waga, przetłuści mi się z powrotem cera i niestety posypią włosy, za to będę szczęśliwsza...
A nic innego Ci na włosy nie pomaga? Jak nie próbowałaś, to może warto zapytać w aptece o jakieś witaminy, czy coś
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 13:53   #670
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
A nic innego Ci na włosy nie pomaga? Jak nie próbowałaś, to może warto zapytać w aptece o jakieś witaminy, czy coś
Właśnie wyczytałam na wizażu o wspomagaczach na bazie oleju kukurydzianego, zapytam w aptece...
Pamiętam jak przed laty zarzuciłam tabletki, włosy wychodziły mi garściami ale tylko przez parę tygodni - tak jakby wypadły te które tkwiły w cebulkach zbyt długo, gdy działały sztuczne hormony... nastawiam się zatem na to ze może być podobnie i teraz, no i cera się popsuje. Anyway, hormony to nie dla mnie - brałam je w przerwie między spiralkami. Od kilku dni mam nową i kończę tablety...
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 14:25   #671
kasia_balu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 29
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Witam serdecznie i proszę o radę..
Otóż przez 2 lata brałam Kontracept i byłam bardzo zadowolona, żadnych skutków ubocznych ale moja ginekolog poleciła mi Qlairę
- wziełam 3 opakowania ale nie byłam zadowolona więc wróciłam do
Kontraceptu a potem znów za namową ginekolog wziełam kilka
(chyba 4) opakowań Novynette i dokładnie
3 marca 20011 odstawiłam tabletki ponieważ koleżanka powiedziała mi że po 3 latach brania tabletek trzeba zrobić jakąś dłuższą przerwę a ja w sumie już 3 lata brałam tabl. antykoncepcyjne.
I tu jest moje pytanie - jak długa ma być ta przerwa w braniu tabletek żebym bezpiecznie i długo mogła z powrotem brać Kontracept który brałam na początku i był dla mnie najlepszy??
Z góry dziękuję.. Kasia
kasia_balu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-12, 14:40   #672
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez kasia_balu Pokaż wiadomość
Witam serdecznie i proszę o radę..
Otóż przez 2 lata brałam Kontracept i byłam bardzo zadowolona, żadnych skutków ubocznych ale moja ginekolog poleciła mi Qlairę
- wziełam 3 opakowania ale nie byłam zadowolona więc wróciłam do
Kontraceptu a potem znów za namową ginekolog wziełam kilka
(chyba 4) opakowań Novynette i dokładnie
3 marca 20011 odstawiłam tabletki ponieważ koleżanka powiedziała mi że po 3 latach brania tabletek trzeba zrobić jakąś dłuższą przerwę a ja w sumie już 3 lata brałam tabl. antykoncepcyjne.
I tu jest moje pytanie - jak długa ma być ta przerwa w braniu tabletek żebym bezpiecznie i długo mogła z powrotem brać Kontracept który brałam na początku i był dla mnie najlepszy??
Z góry dziękuję.. Kasia
Takie decyzje jak odstawienie tabletek powinno sie ustalać z ginekologiem a nie kolezanka!
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 20:29   #673
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Takie decyzje jak odstawienie tabletek powinno sie ustalać z ginekologiem a nie kolezanka!
Można też ustalić samemu ze sobą, to dlaczego nie wg rady koleżanki?
Ja nie chodziłam do lekarza jak postanowiłam o odstawieniu.

Mi po odstawieniu(po ok.4miesiącach) przed trzecią miesiączką masakrycznie pogorszyła się cera, bardzo się tego obawiałam. No ale niedługo wrócę do tabletek więc...
Piszecie że wam się nastrój poprawił, a ja odwrotnie, chyba bardziej porywcza jestem
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 21:57   #674
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez kasia_balu Pokaż wiadomość
I tu jest moje pytanie - jak długa ma być ta przerwa w braniu tabletek żebym bezpiecznie i długo mogła z powrotem brać Kontracept który brałam na początku i był dla mnie najlepszy??
Z góry dziękuję.. Kasia
przerwa nie może być krótsza niż 3 miesiące.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-12, 22:26   #675
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Można też ustalić samemu ze sobą, to dlaczego nie wg rady koleżanki?
Ja nie chodziłam do lekarza jak postanowiłam o odstawieniu.

Mi po odstawieniu(po ok.4miesiącach) przed trzecią miesiączką masakrycznie pogorszyła się cera, bardzo się tego obawiałam. No ale niedługo wrócę do tabletek więc...
Piszecie że wam się nastrój poprawił, a ja odwrotnie, chyba bardziej porywcza jestem
Ok odstawienie na zawsze rozumiem, ale ona zrobila przerwe. Hormony to nie cukierki, takie przerwy "bo kolezanka mowila" moga niezle namieszac w organizmie. Wg mnie takie sprawy nalezy ustalac z ginekologami/lekarzami, a nie odstawiac i potem na forum sie pytac "jak dluga ma byc przerwa". Zreszta jak wszystko w normie(bo chyba nie musze pisac o regularnych badaniach w trakcie brania) to nie widze sensu robic przerwy po 3 latach(taka opinie uslyszalam od lekarza i przeczytalam w literaturze). Ale to tylko moje zdanie.
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 13:23   #676
kasia_balu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 29
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Curry bez nerwów lekarz pozwolił na odstawienie i mówił o okresie 3 miesięcy jednak nie dopytałam kiedy mogłabym znowu na długo wrócić do kontraceptu i liczyłam na pomoc doświadczonych wizażanek nie chciałam wzbudzić w was oburzenia czy innech negatywnych emocji hehhe ;D
dziękuję za rady, pozdrawiam serdecznie
kasia_balu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 15:10   #677
bezsensownax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

.

Edytowane przez bezsensownax
Czas edycji: 2013-05-06 o 19:52
bezsensownax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 20:19   #678
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Ok odstawienie na zawsze rozumiem, ale ona zrobila przerwe. Hormony to nie cukierki, takie przerwy "bo kolezanka mowila" moga niezle namieszac w organizmie. Wg mnie takie sprawy nalezy ustalac z ginekologami/lekarzami, a nie odstawiac i potem na forum sie pytac "jak dluga ma byc przerwa". Zreszta jak wszystko w normie(bo chyba nie musze pisac o regularnych badaniach w trakcie brania) to nie widze sensu robic przerwy po 3 latach(taka opinie uslyszalam od lekarza i przeczytalam w literaturze). Ale to tylko moje zdanie.
Ja nie odstawiłam na zawsze, tylko właśnie zrobiłam przerwę(co prawda nie dlatego, ze uważam by długie branie tabletek szkodziło).
Tylko uważam, ze nie można robić takich krótkich przerw, myślę że należy odczekać nawet ponad te 3 miesiące, by organizm się przyzwyczaił.
No i jeszcze co innego jest gdy bierze się tabletki z powodu dużych problemów z hormonami, jakiś chorób, itp.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 20:45   #679
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

hej ponad pół roku temu odstawiłam plastry Evra( wczesniej miałam nieregularne @) I od tamtej pory. od odstawienia mam problem z @. Dostawałam luteinę na wywołanie @ i zawsze po jej skonczeniu pojawiała się. Teraz nie biorę luteiny i @ sie spoznia jak zwykle. Nie wiem czy moze miec wpływ stres ( od jakichs 4 miesiecy choruje mi mama :/ i wariuję strasznie) Coś czuję,że niedługo czeka mnie wizyta u gina i badania.(Byłam 5miesiecy temu i niby wszystko ok, @ ma sie sama uregulowac- ale jak ma sie uregulować jak z ciągłego stresu jej nie mam;/)
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-13, 21:52   #680
lolalai
Przyczajenie
 
Avatar lolalai
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 17
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

hej Kochane! mam do Was pytanie. ja wiem ze tysiace dziewczyn juz o to pytalo ale troszke sie denerwuje i nie mam sily szukac odp w tym watku. po 2 latach odstawilam yasminelle i teoretycznie okres powinnam dostac dzisiaj.jednak nie pojawil sie. wiem, ze to moga byc chwilowe zaburzenia. owulacje mialam tak bolesna jak nigdy dotad. moje pytanie brzmi, czy jest regula ile dni spoznia sie okres? i jak dlugo czekac na wizyte na gina w przypadku gdy okresu nie ma? pozdraiwam Was goraco
lolalai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 05:41   #681
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

bezsensownax nie jest to regułą że biust zawsze maleje po odstawieniu, przeważnie wraca do poprzedniego stanu ale zdaża się ze zostaje na swoim miejscu A co do cery to dużo dziewczyn ma z nią problemy po odstawieniu- ale to też sprawa indywidualna i na forum nikt ci nie odpowie jak będzie w Twoim przypadku, ba nawet żaden lekarz Ci tego nie powie. Czasem problemy są przejściowe, może wysypać przez jakiś czas a potem się normuje albo i nie. Najlepiej będzie jak poszukasz sobie dermatologa i niech on dobierze Ci sprecyfiki które być może pomog uniknąc nawrotu trądziku.

lolalai miesiączka występje zawsze 13-14 dni po owulacji i ani dnia dłuzej, a te przesunięcia w cyklu to po prostu jest przesuniecie owulacji. I owulacja może się presunąc ze stresu, ale jeżeli już wystąpi to po 14 dniach zawsze jest miesiączka.

Edytowane przez _cherry_
Czas edycji: 2011-03-14 o 05:44
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 09:01   #682
Rollergirl
Raczkowanie
 
Avatar Rollergirl
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 320
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Witajcie.

Biore YAZ od 4 miesiecy. Wczesniej brałam Cilest około roku. Przed braniem cilestu miała przerwe około poł roku, gdyz wczesniej tez bralam Cilest przez okolo 2,5 roku. W trakcie przerwy byla masakra. TWarz mnie piekła od pryszczy :/

Teraz musze odstawic YAZ, by porobic badania hormonalne, mam podejrzenie policystycznych jajnikow.

Mam pytanie - musze czekac do konca opwakowania? JEstem na samym poczatku (5 tabletka) wiec nie chce czekac tak dlugo.. Bo badania hormonów i tak bede mogla zrobic gdzies po 3 miesiacach od odstawienia.
Rollergirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 17:52   #683
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Rollergirl Pokaż wiadomość
Witajcie.

Biore YAZ od 4 miesiecy. Wczesniej brałam Cilest około roku. Przed braniem cilestu miała przerwe około poł roku, gdyz wczesniej tez bralam Cilest przez okolo 2,5 roku. W trakcie przerwy byla masakra. TWarz mnie piekła od pryszczy :/

Teraz musze odstawic YAZ, by porobic badania hormonalne, mam podejrzenie policystycznych jajnikow.

Mam pytanie - musze czekac do konca opwakowania? JEstem na samym poczatku (5 tabletka) wiec nie chce czekac tak dlugo.. Bo badania hormonów i tak bede mogla zrobic gdzies po 3 miesiacach od odstawienia.
Nie musisz czekać, możesz przerwać teraz branie tabsów, dostaniesz wtedy okres z odstawienia. A badania hormonalne możesz zrobić po drugiej naturalnej miesiączce (czyli nie wliczając tej z odstawienia). Mi derma kazała zrobić w pierwszej fazie cyklu.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-14, 21:45   #684
Rollergirl
Raczkowanie
 
Avatar Rollergirl
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 320
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Tylko, ze zanim ja teraz dostane okresu.. Nigdy podczas niebrania tabsow nie mialam regularnego okresu. A nasi cudowni lekarze dopiero po kilku latach diagnozuja mnie. Oczywiscie po tym jak rozpoczelam walke z wypadajacymi wlosami. A nieregularne miesiaczki mam od zawsze, czyli pewnie od zawsze mam problemy z hormonami.

To juz dzis nie biore tablety. Co to znaczy okres po odstawieniu? Ze jakis nietypowy czy jak?
Rollergirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 06:34   #685
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

W przerwie między opakowaniami zawsze pojawia się miesiączka, ale nie jest to Twoja naturalna miesiączka tylko wywołana hormonami które przyjmujesz i to jest ten okres z odstawienia. Teraz mimo że wziełaś tylko kilka tabletek to też pojawi Ci się ten okres z odstawienia który się zawsze dostaje konkretnego dnia w przerwie między kolejnymi opakowaniami tabsów. A Twoja naturalna miesiączka pojawi się po pierwszej owulacji. I jak pojawi się jeszcze następna to wtedy zaraz po miesiączce możesz sobie zrobić te badania.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 06:51   #686
Rollergirl
Raczkowanie
 
Avatar Rollergirl
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 320
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Dzieki za inf. Juz sie boje jak bedzie wygladac moja cera po odstawieniu Moze bedzie mniejszy wysyp niz po odstawieniu Cilestu?
Rollergirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 13:17   #687
megi16
Przyczajenie
 
Avatar megi16
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 18
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Hej Ja brałam Harmonet 3 lata i zrobilam sobie wkońcu przerwe. Trwała pół roku... mój organizm zafundował mi torbiel na jajniku wiec wrocilam do tabsów mam nadzieje ze mi to dziadostwo wchłonie się ładnie i nie wróci przy kolejnym odstawieniu. Wkońcu trzeba będzie pożegnać sie z nimi żeby zmajstrować jakiegoś bobasa Tylko ze teraz bede miec stracha bo wiadome jest ze torbiele lubią się odnawiać
megi16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-15, 13:56   #688
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez megi16 Pokaż wiadomość
Hej Ja brałam Harmonet 3 lata i zrobilam sobie wkońcu przerwe. Trwała pół roku... mój organizm zafundował mi torbiel na jajniku wiec wrocilam do tabsów mam nadzieje ze mi to dziadostwo wchłonie się ładnie i nie wróci przy kolejnym odstawieniu. Wkońcu trzeba będzie pożegnać sie z nimi żeby zmajstrować jakiegoś bobasa Tylko ze teraz bede miec stracha bo wiadome jest ze torbiele lubią się odnawiać
Moja przyjaciółka borykała się z torbielami przez długie lata (przeszła dwie operacje) i właśnie lekarze namawiali ją na ciążę, bo ponoć ciąża prowadzi do samoleczenia tych torbieli przyjaciółka jednak nie zechciała takiego "leczenia" - ma już dorosłego syna zresztą - i pamiętam że przyjmowała właśnie Harmonet przed tymi operacjami...
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 10:52   #689
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cześć dziewczyny. Ja odstawiłam w lutym Cyprest po 14 miesiącach zażywania
Nie miałam krwawienia po odstawieniu... od odstawienia minęło już 39 dni i nie wiem co się dzieje
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 13:18   #690
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Spokojnie, niektóre dziewczyny dłużej czekały Organizm musi dojść do siebie, to normalne
Ja jakoś w lutym też odstawiłam i czekam, ale myślę, że najwcześniej za 2-3 tygodnie się pojawi
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.