Szkla kontaktowe w ogolnosci (w szczegolach wild eyes) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-19, 21:29   #61
*Justynka*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pń
Wiadomości: 2 304
Exclamation Dot.: soczewki kontaktowe

Niechciałam zakładać nowego wątku, więc podczepiam się do tego. Mam pytanie, czy jeśli będe mieć już te wszystkie badania potrzebne do dopasowania soczewek to czy pierwsze w życiu soczewki mogę kupić na allegro? Bardzo proszę o odpowiedz! Niemam za dużo kasy, a okularów nieznoszę, dlatego chce je kupić jak najtaniej.
*Justynka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 22:09   #62
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: soczewki kontaktowe

tez bym chciala kupic na allegro :P wydaje mi sie ze jak wie sie jakie i od kogo bo sklepy tez sprzedaja to mozna smialo kupic
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 22:14   #63
dzwon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5
Dot.: soczewki kontaktowe

hej;] ja mam pytanie..slyszalam kiedys o soczewkach zmieniajacych kolor oczu..czy sa one zdrowe dla oczu..i wogole ile kosztuja i czy mozna je dostadc u normalnego okulisty??
dzwon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 10:15   #64
*Justynka*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pń
Wiadomości: 2 304
Re: soczewki kontaktowe

Dziękuję bardzo! Mam jeszcze prośbę, czy mogłybyście polecić mi jakiegoś wiarygodnego sprzedawcę soczewek na allegro?
*Justynka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 17:44   #65
kapibara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: soczewki kontaktowe

do Natalee))


"tylko, że ja mam F/M i z tego co wiem to jest oznaczenie soczewek miesiecznych (for month) "

Ok, to znaczy że masz 8.6 miesięczne))

Jeśli chodzi o strony soczewek, to juz wiem, znalzłam w necie fajne zdjęcia i problem się rozwiązał.

"Wtedy bez problemu wymieniaja je u optyka, bo pani, która mnie obsługiwała, że z ta firmą mają taka umowę, że wiekszość reklamacji bez problemu rozpatrzają na korzyść klienta."

Czyli sądzisz że mogę iść do Vision i poprosić o wymianę? Bo zdecydowanie coś jest nie tak...wczoraj założyłam je do pracy i po kilku godzinach siedzenia przed komputerem zamazywał mi sie obraz. Tym bardziej, że kupiłam soczewki na 3 miesiące- czyli miesięczne, ale trzy pary, nie mam zamiaru męczyć sie aż tyle w nich....
kapibara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 13:23   #66
hmresign
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 152
Dot.: soczewki kontaktowe

do DZWON!!!! wyżej przytoczyłam linki ad. kolorowych soczewek ,które mozna kupic na allegro.nadal sie nad nimi zastanawiam,gdyz przyznam ze cena jest interesujaca a klientki są zadowolone
hmresign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 14:05   #67
*aniula*
Raczkowanie
 
Avatar *aniula*
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 169
Dot.: soczewki kontaktowe

Hey,

ja mam wadę wzroku -1, 25 i bardzo brzydko wyglądam w okularach Dlatego za niedługo jestem umówiona do okulisty, chcę nosić soczewki w związku z tym mam parę pytań: ile mniej więcej mogą kosztować dobre soczewki + płyn (najlepiej jak "najdłuższe" soczewki, tzn. np. kwartalne). I czy w moim wieku (14) mogę już zacząć je nosić? I ile mniej więcej wynoszą miesięczne koszty związane z soczewkami?

Pzdr
__________________
"Sumienie jest najtajniejszym ośrodkiem i sanktuarium człowieka, gdzie przebywa on sam z Bogiem, którego głos w jego wnętrzu rozbrzmiewa."


Cel:
14.04.2007 - 21.04.2007 (na początek ) ZERO SŁODYCZY!!
*aniula* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 16:28   #68
hmresign
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 152
Dot.: soczewki kontaktowe

ANIULA!!!soczewki trzymiesieczne kosztują w zalezności od firmy,która ja produkuje w granicach 60-100 zł.płyn mozna kupic juz za 35 zł.to wszystko zależy jakiej firmy bedziesz nosiła soczewki.na allegro zawsze kupisz taniejjeśli chodzi o Twoj wiek....musisz zapytac Doktor.bo nie mam poijecia czy sa jakies przeciwwskazania ad. wieku.pozdrawiam
hmresign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 20:32   #69
*aniula*
Raczkowanie
 
Avatar *aniula*
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 169
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez hmresign
ANIULA!!!soczewki trzymiesieczne kosztują w zalezności od firmy,która ja produkuje w granicach 60-100 zł.płyn mozna kupic juz za 35 zł.to wszystko zależy jakiej firmy bedziesz nosiła soczewki.na allegro zawsze kupisz taniejjeśli chodzi o Twoj wiek....musisz zapytac Doktor.bo nie mam poijecia czy sa jakies przeciwwskazania ad. wieku.pozdrawiam
a czy soczewki kwartalne wyjmuje się codziennie przed snem? I na ile starcza taki płyn, przyjmując, że będę ich używała codziennie? Pzdr
__________________
"Sumienie jest najtajniejszym ośrodkiem i sanktuarium człowieka, gdzie przebywa on sam z Bogiem, którego głos w jego wnętrzu rozbrzmiewa."


Cel:
14.04.2007 - 21.04.2007 (na początek ) ZERO SŁODYCZY!!
*aniula* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 21:32   #70
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez *aniula*
a czy soczewki kwartalne wyjmuje się codziennie przed snem? I na ile starcza taki płyn, przyjmując, że będę ich używała codziennie? Pzdr
Tak, kazde soczewki sie zdejmuje, chyba ze sa to specjalne day&night, wtedy mozna w nich spac Ale nie slyszalam o takich kwartalnych. Soczewki niestety do najtanszych rzeczy nie naleza... Trzeba sie liczyc z kosztem ok 30-50 zł miesięcznie. Ja kiedyś używałam soczewek SoftLens, one kosztuja ok. 50-60 zł za 6 sztuk, czyli 16-20 zł miesięcznie 1 para. Ale do tego musisz doliczyc koszt plynu, ktory zuzywa sie roznie w zaleznosci od tego jak duzo lejesz ale jak sie oszczedza to butelka 355 ml (duza, koszt zaleznie od miejsca kupowania ok. 35-45 zł) starcza na 1.5-2 miesiace. Czyli całkowity koszt miesieczny to od 35 do 50 zł. Teraz uzywam soczewek PureVision, ktore mimo ze same sa prawie 2x drozsze (na allegro opakowanie 4 szt kosztuje 56 zł+przesyłka), to wychodza taniej bo nie kupuje sie plynu. No, chyba ze ktos nie moze w nich spac (tez tak bywa) i musi uzywac plynu, to wtedy drozej Jedna para kosztuje 31 zł. Ale zawsze mam w domu mały płyn, bo jednak od czasu do czasu przydaje sie je zdjac i umyc Aha, do ceny uzytkowania soczewek czesto dochodza tez krople nawilzajace...niektorzy nie potrafia sie bez nich obejsc
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 22:44   #71
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 375
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez kapibara


Ok, to znaczy że masz 8.6 miesięczne))
dzieki! teraz przynajmniej bede świadoma tego co nosze=]

Cytat:
Napisane przez kapibara

Czyli sądzisz że mogę iść do Vision i poprosić o wymianę? Bo zdecydowanie coś jest nie tak...wczoraj założyłam je do pracy i po kilku godzinach siedzenia przed komputerem zamazywał mi sie obraz. Tym bardziej, że kupiłam soczewki na 3 miesiące- czyli miesięczne, ale trzy pary, nie mam zamiaru męczyć sie aż tyle w nich....
wiesz co, fakt, że zamazuje Ci się obraz może w ogóle świadczyc o nietolerancji soczewek. napewno idz tam gdzie kupilas, powiedz jak sprawa wygląda i zobaczysz co Ci zaproponują. myślę, że skoro te soczewki Ci nie pasuja to dobrze by było wypróbować inna firmę. Weź też pod uwagę, że na zmniejszoną tolerancje soczewek moga mieć wpływ różne czyniki np stosowanie tabletek antykoncepcyjnych.
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 23:32   #72
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez *aniula*
Hey,

ja mam wadę wzroku -1, 25 i bardzo brzydko wyglądam w okularach Dlatego za niedługo jestem umówiona do okulisty, chcę nosić soczewki w związku z tym mam parę pytań: ile mniej więcej mogą kosztować dobre soczewki + płyn (najlepiej jak "najdłuższe" soczewki, tzn. np. kwartalne). I czy w moim wieku (14) mogę już zacząć je nosić? I ile mniej więcej wynoszą miesięczne koszty związane z soczewkami?

Pzdr
Myślę, że Twój wiek jest przeciwskazaniem do noszenia soczewek i okulista Ci o tym powie. Soczewki można nosić dopiero, gdy oko przestanie rosnąć, to jest około 16tego roku życia. Czasem później. Chodzi o to, że soczewka jest jak by nie było pewną ingerencją, ciałem obcym. Zakładanie jej na oko, które jeszcze w pełni nie jest 'dorosłe' może prowadzić do nieodwracalnych zmian. To tak, jakby dynię, póki jest zawiązkiem dyni, włożyć do butelki czy słoika i w tym naczyniu pozwolić jej rosnąć- dorosła dynia przyjmie kształt naczynia, w którym rosła. I nie będzie to kształt naturalny. Soczewka na za młode oko ma podobny wpływ. Raczej poczekaj jeszcze dwa lata z soczewkami. Buziaki i cierpliwości- opłaci się
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 10:37   #73
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez namiastka
Myślę, że Twój wiek jest przeciwskazaniem do noszenia soczewek i okulista Ci o tym powie. Soczewki można nosić dopiero, gdy oko przestanie rosnąć, to jest około 16tego roku życia. Czasem później. Chodzi o to, że soczewka jest jak by nie było pewną ingerencją, ciałem obcym. Zakładanie jej na oko, które jeszcze w pełni nie jest 'dorosłe' może prowadzić do nieodwracalnych zmian. To tak, jakby dynię, póki jest zawiązkiem dyni, włożyć do butelki czy słoika i w tym naczyniu pozwolić jej rosnąć- dorosła dynia przyjmie kształt naczynia, w którym rosła. I nie będzie to kształt naturalny. Soczewka na za młode oko ma podobny wpływ. Raczej poczekaj jeszcze dwa lata z soczewkami. Buziaki i cierpliwości- opłaci się
przeciez soczewka jest tak miekka ze nie ingeruje w zaden sposob w oko...porownywac ja do sloika ktory zmienia ksztalt oka jest...hmm...troche smieszne Ja nosilam soczewki od 12 roku zycia (od 6 klasy podstawowki) i jakos nic mi sie nie stalo, a wrecz powiem wiecej - zanim zaczelam nosic soczewki wada wzroku "leciala" mi strasznie, ok 1 dioptrie na rok, jak zaczelam nosic to od razu przestala...i to nie dlatego ze mi oko soczewki zamknely w sloiku tylko dlatego ze okulary (zwlaszcza jak sie ma takie silne jak ja) znieksztalcaja widzenie i oko sie meczy w nich, poza tym nigdy nie widzialam w okularach do konca dobrze, bo jak dostalam odpowiednia moc, taka idealna jak moja wada, to oko sie bardzo szybko przyzwyczajalo i za chwile juz ta moc nie byla wystarczajaca, a jak nie jest wystarczajaca a trzeba cos z tablicy zobaczyc to sie mruzy oczy i wysila, a to naprawde powoduje psucie sie oczu jeszcze bardziej, takie ciagle napiecie. W soczewkach takiego czegos nie ma, dlatego polecam wszystkim jak najszybciej...
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 17:20   #74
kapibara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez natalee
dzieki! teraz przynajmniej bede świadoma tego co nosze=]



wiesz co, fakt, że zamazuje Ci się obraz może w ogóle świadczyc o nietolerancji soczewek. napewno idz tam gdzie kupilas, powiedz jak sprawa wygląda i zobaczysz co Ci zaproponują. myślę, że skoro te soczewki Ci nie pasuja to dobrze by było wypróbować inna firmę. Weź też pod uwagę, że na zmniejszoną tolerancje soczewek moga mieć wpływ różne czyniki np stosowanie tabletek antykoncepcyjnych.

No tu chyba masz rację. Powędrowałam wczoraj do Vision i po pierwsze wymieniono mi soczewki na Ciba Focus- te juz kiedyś nosiłam i było bardzo ok. Najpierw połaziłam trochę po Arkadii w dwóch krzywiznach i potem juz wiedziałam, ze jest ok. Ale.... dzisiaj w pracy z po jakims czasie znów mi sie obraz zamazywał, to pewnie przez te tabletki, jak widac wcale nie sa takie fajne....co z tego, ze na cerę pomagają...

A, dzwiewczyny, znajdzcie dobrego okulistę zanim kupicie pierwsze soczewki...jak poszłam wczoraj do Vision najpierw inna okulistka powiedziała, ze no tak ma dużo reklamacji po koleżance, a potem dziewczyna, która mnie obslugiwała w Vision pokiwała głową i powiedziała...no tak...znów pani dr ...i tu padło nazwisko....strasznie sie pacjenci skarża na nią... Mój przykład jest taki: źle dobrana krzywizna soczewki, za słaba moc ( o 0,5 dioptrii!!!!!)
kapibara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 21:56   #75
n_itka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 46
Dot.: soczewki kontaktowe

witam
czy moglybyscie mi wypisac firmy "soczewkowe" godne uwagi?
nosilam j&j acuve 2 i b&l softlens 66 i powiem szczerze, ze srednio je oceniam, tzn. nie miewam zadnych uczulen, alergi, ale pod koniec dnia czuje soczewke na oku, oko jest zmeczone, soczewka klei sie :/ chce kupic soczewki na sztuki i przetestowac przez kilka meisiecy rozne firmy, bede ekspertem dlatego prosze, napiszcie jakie firmy znacie oprocz tych dwoch.

co do zakupu soczewek, ja kupowalam w sklepach internetowych mojesoczewki.pl, soczewki.net.pl

i ostatnie pytanie: jakich kropel uzywacie do tych pure vision??

*
n_itka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 00:20   #76
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Dot.: soczewki kontaktowe

b&l softlens 66 są soczewkami o bardzo wysokim stopniu uwodnienia. Możesz spróbować comfort tej samej firmy, uwodnienie jest mniejsze, więc inaczej bedziesz czuć soczewkę.
Ja właśnie softlens używałam i też czułam je, więc od jutra zakładam comforty a za miesiąc mam zamiar spróbować tych z vision expres- takich ichniejszych, też mało uwodnionych.
pozdrawiam!
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 00:24   #77
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez martiniątko
przeciez soczewka jest tak miekka ze nie ingeruje w zaden sposob w oko...porownywac ja do sloika ktory zmienia ksztalt oka jest...hmm...troche smieszne
może i racja, dziś soczewki są dużo bardziej miękkie niż gdy ja miałam naście lat i zaczynałam przygodę z soczewkami Jedno jest pewne, że bez porady dobrego okulisty się nie obędzie
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 21:47   #78
mala_misia
Raczkowanie
 
Avatar mala_misia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław=)
Wiadomości: 486
Dot.: soczewki kontaktowe

Po pierwsze to serdecznie witam wszystkie Forumowiczki!!
Po drugie co do polecania soczewek miesięcznych to gorąco polecam soczewki O2Optix Ciba Vision-używałam ich przez jakis czas i byłam z nich bardzo zadowolona,ale rowniez Extreme H2O. Dużo soczewek jest na http://www.twojesoczewki.com. Sklep jest godny polecenia.
mala_misia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 18:23   #79
n_itka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 46
Dot.: soczewki kontaktowe

przeciez podstrona "sklep" nie wchodzi :/ poza tym strona ma niektore dzialy w budowie od 2004 r :P (ok, dzisiaj weszlam, i jest )

a ja ponawiam pytanie o kropelki - jakich uzywacie??

Edytowane przez n_itka
Czas edycji: 2006-08-25 o 21:59
n_itka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 14:23   #80
*REQUIEM*
Raczkowanie
 
Avatar *REQUIEM*
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 107
Arrow SZKŁA KONTAKTOWE a upały...

Witam !!!
Mam pytanie odnośnie szkieł kontaktowych W przyszłe wakacje mam zamiar wyjechać do Turcji, jak wiadomo jest tam BARDZO ciepło ... Koleżanka powiedziała mi, że słyszała o dziewczynie, której szkła kontaktowe wtopiły sie w oczy i tak straciła wzrok .... Czy jak pojadę do ciepłych krajów mogę się obawiać, że coś się stanie ze szkłami? Czy mogę je spokojnie nosić? Czy mogę się czegoś obawiać? Mogę się bez problemow opalać i chodzić po mieście w upale powyżej 40 stopni? Dodam, że szkła u mnie sa koniecznością bo bez nich nic nie widzę a okularow nie mam zamaru nosić :P
P.S. Noszę kolorowe szkła ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ...
__________________
*REQUIEM*
*REQUIEM* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 15:49   #81
madziak_m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 80
Dot.: SZKŁA KONTAKTOWE a upały...

.

Edytowane przez madziak_m
Czas edycji: 2006-10-11 o 21:16
madziak_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 16:04   #82
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Dot.: SZKŁA KONTAKTOWE a upały...

Ja też nosze szkła kontaktowe i nosiłam je gdy było bardzo gorąco i wszystko bylo ok więc raczej nie powinnaś sie obawiaćże wtopia ci sie w oczyy
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 17:38   #83
*REQUIEM*
Raczkowanie
 
Avatar *REQUIEM*
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 107
Dot.: SZKŁA KONTAKTOWE a upały...

Ja też nosze szkła w upały. ale upału w Polsce a upały w Turcji to bez porównania .dlatego pytam bo mam obawy
__________________
*REQUIEM*
*REQUIEM* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 13:44   #84
Filip_inka
Raczkowanie
 
Avatar Filip_inka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: różnie:)
Wiadomości: 178
Dot.: SZKŁA KONTAKTOWE a upały...

dziewczyny mam pytanie...ja nigdy nei mialam do czynienia ze szklami kontaktowymi...ale zastanawiam sie czy nie zmienic okularow wlasnie na szkla.
jak to z nimi jest czy nalezy je co jakis czas wymieniac czy wystarczy tylko dokupowywanie plynu?
a pozatym w jaki sposob sie je zaklada a tym bardziej jak sie zdejmuje...mam jakis taki nawyk ze jak widze jak ktos zbliza strzykawke do zyly to mnie bola wszystkie moje zyly albo jak ktos sie przerwoci to bola mnie kolana tak samo ze szklami jak pomysle ze musialabym dotykac oka to az mi oczy lzawia....
__________________
Lubiła tańczyć pełna radości tak...
Ciagłe goniła wiatr...
Spragniona życia wciaż, zawsze gubiła coś...
Nie chciała nic...
Filip_inka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 14:45   #85
madziak_m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 80
Dot.: SZKŁA KONTAKTOWE a upały...

.

Edytowane przez madziak_m
Czas edycji: 2006-10-11 o 21:16
madziak_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 14:57   #86
Filip_inka
Raczkowanie
 
Avatar Filip_inka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: różnie:)
Wiadomości: 178
Dot.: SZKŁA KONTAKTOWE a upały...

madziak_m wielkie dzieki moze faktycznies ie zdecyduje
__________________
Lubiła tańczyć pełna radości tak...
Ciagłe goniła wiatr...
Spragniona życia wciaż, zawsze gubiła coś...
Nie chciała nic...
Filip_inka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 15:16   #87
madziak_m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 80
Dot.: SZKŁA KONTAKTOWE a upały...

.

Edytowane przez madziak_m
Czas edycji: 2006-10-11 o 21:16
madziak_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 16:31   #88
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: SZKŁA KONTAKTOWE a upały...

W Turcji byłam rok temu i moja koleżanka, która nosiła szkła całoroczne, nie narzekała, nic jej nie było.
Ja w tym roku zaczęłam nosić soczewki i jedyną rzecz jaką zauważyłam w upały to to, że miałam większe niż zwykle uczucie 'suchości' w oku. To wszystko.
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 08:50   #89
RUDA.KOTKA
Raczkowanie
 
Avatar RUDA.KOTKA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 309
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez *Justynka* Pokaż wiadomość
Niechciałam zakładać nowego wątku, więc podczepiam się do tego. Mam pytanie, czy jeśli będe mieć już te wszystkie badania potrzebne do dopasowania soczewek to czy pierwsze w życiu soczewki mogę kupić na allegro? Bardzo proszę o odpowiedz! Niemam za dużo kasy, a okularów nieznoszę, dlatego chce je kupić jak najtaniej.
nie kupuj z allegro!!
to moze byc albo bardzo dobry zakup z ktorego bedziesz zadowolona albo taka poraszka ze wyzucisz te pieniadze w błoto!!
nie kupuj nie pewnych!
po za tym Ci co sprzedaja te soczewki wogole sie nei znajom:/
na soczewki w normalnym sklepie gdzie masz fachowcow soczewki kontaktowe kosztuja 120 z i to sa 3 pary wiec starcza Ci na około 4 miesiecy
nie idz po najnizszych kosztach bo to bezsensu
pozdrawiam
RUDA.KOTKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 20:22   #90
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: soczewki kontaktowe

jestem w szoku!!!!!
bo uwaga gdy kilka lat temu okulista dobierał mi soczewki twierdził że można je nosić do tak zwanego oporu [max godzin dziennie ]tylko trzeba zdejmować na noc zalecił mi soczewki miesięczne j&j i wiecie co jak trafiłam na ostry dyżur okulistyczny z uszkodzoną rogówką dowiedziałam się że soczewki mozna nosić ok 6 godzin dziennie a najlepiej tylko do pracy to był szok jeden lekarz zaleca noszenie do oporu a drugi w szpitalu mówi że to mit i chwyt reklamowy ,jakie są wasze doświadczenia w tym względzie???czy nosicie soczewki ile się da czy lekarz zalecił noszenie po kilka godzin dziennie???

ogólnie to te j&j oceniam jako b kiepskie teraz noszę 02 [można je nosić przez tydzień bez zdejmowania] to również soczewki miesięczne i jestem z nich bardziej zadowolona chociaż nie noszę ich do tak zwanego oporu tak jak zalecał pierwszy okulista..............
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.