Filtry UV a makijaż cz.II - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-09, 10:46   #91
Mircalla
Rozeznanie
 
Avatar Mircalla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 799
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
Kupiłam wczoraj SVR 50 +

mówisz o tym SVR? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1409

gdzie tu w składzie jest parsol? bo ja go nie widzę.



nic dziwnego, że nie widzisz Parsolu1789. Patrzysz na 100% mineralny SVR spf 50, zamiast na chemiczno-mineralny SPF50+
Czyli rozumiem, że można stosować ten mineralny SVR pod makijaż bez obaw o destabilizację filtra?
__________________
Małymi krokami do dużych celów...


- tym, co stymuluje człowieka najskuteczniej, jest egoizm.
- a miłość?
- miłość wynika z pragnienia, żeby ktoś nas kochał. A to znowu egoizm.
Mircalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 13:19   #92
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
chodzi tu o nr filtra, i tak 30 jest wyższą ochroną niż 20, ale niższą niż 45...to chyba jasne

w przypadku clareny 25-soraya jest tą "wyższą ochroną"
tak,tak to jest jasne i logiczne: chodzilo mi o destabilizacje czy tzreba sie o nia martwic uzywajac 45nie wiem cemu tak napisalam wczesniej
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 14:41   #93
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

słuchajcie, nurtuje mnie jedno zagadnienie, może bylo opisywane na kilku wątkach, ale za długo czasu by szukać. Otóż spotkałam sie z opinią że tlenek cynku i dwutlenek tytanu destabilizują parsol. Ale jak to mozliwe, skoro w kremie jest tlenek cynku, dwutlenek tytanu i parsol jednoczesnie ?? te substancje sie wykluczają, czy jaki czort?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 22:01   #94
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

noooo bo to jest tak oczywiscie podobno, sama eksperymentow nie przeprowadzalam:
1. w obrebie kosmetyku stabilnosc jest zachowana - ten parsol, o ktorym mowa, destabilizuja tez niektore inne filtry, ale z kolei jeszcze inne stabilizuja cala miksture.
2. tlenki tytanu/cynku z innych produktow moga co nieco zdestabilizowac, ale innych filtrow nie zniszcza. obniza po prostu ochrone, bo najlepsza ochrone uzyskuje sie poprzez kombinacje.
3. w niektorych produktach mineraly (tlenki cynku i tytanu) sa w tzw. silikonowych otoczkach. wtedy nie destabilizuja. a w ktorych produktach takie otoczki sa - tego to juz nie wiem... cos mi sie kojarzy, ze jakis podklad dla alergikow na pewno taka "technike" mial...
4. dziwi mnie, ze wszyscy sie czepiaja tylko talku i miki wlasnie jako destabilizatorow parsolu, skoro wlasnie wspomniane przez ciebie tlenki rowniez destabilizuja, a sa w praktycznie kazdym podkladzie, pudrze itp... tyle ze w roznych ilosciach. nie wiem, skad uzyskac info o tych otoczkach, dlatego nie daje sie zwariowac i uzywam to, co mi sie podoba i robi mi ladna buzie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 10:11   #95
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Nie wiedziałam gdzie umieścić pytanie, mam nadzieję, że dobry temat wybrałam
Mam niemały problem z wybraniem filtra, który nadawałby się pod makijaż. Wszystko się świeci i nie wchłania, nakładając podkład ścieram filtr. Pomyślałam więc o używaniu BB Creamu Missha Perfect Cover https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41135,m-perfect-cover-bb-cream-spf-42-pa-.html
Wysoki filtr i w miarę dobre krycie, rozwiązuje więc problem z makijażem. Czy jednak zawarte w kremie filtry faktycznie chronią ? Jak wygląda ilość nakładanego kosmetyku w tym wypadku - czy to standardowe 1,8 ml, czy nie ma to znaczenia ? Warto w ogóle brać pod uwagę ten kosmetyk w celu ochrony przed UV ?
Będę wdzięczna za pomoc

edit: Nie widzę w składzie Parsolu, czy w związku z tym dobrym rozwiązaniem byłoby używanie BB Creamu jako bazy pod podkład (zamiast filtru) ?

Edytowane przez niepoprawna10
Czas edycji: 2011-03-19 o 10:14
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 13:44   #96
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam gdzie umieścić pytanie, mam nadzieję, że dobry temat wybrałam
Mam niemały problem z wybraniem filtra, który nadawałby się pod makijaż. Wszystko się świeci i nie wchłania, nakładając podkład ścieram filtr. Pomyślałam więc o używaniu BB Creamu Missha Perfect Cover https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41135,m-perfect-cover-bb-cream-spf-42-pa-.html
Wysoki filtr i w miarę dobre krycie, rozwiązuje więc problem z makijażem. Czy jednak zawarte w kremie filtry faktycznie chronią ? Jak wygląda ilość nakładanego kosmetyku w tym wypadku - czy to standardowe 1,8 ml, czy nie ma to znaczenia ? Warto w ogóle brać pod uwagę ten kosmetyk w celu ochrony przed UV ?
Będę wdzięczna za pomoc

edit: Nie widzę w składzie Parsolu, czy w związku z tym dobrym rozwiązaniem byłoby używanie BB Creamu jako bazy pod podkład (zamiast filtru) ?
1,8 zostalo juz dawno zniesione naklada sie ok 1ml wiecej nie trzeba

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-16 o 00:17
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 14:19   #97
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
1,8 zostalo juz dawno zniesione naklada sie ok 1ml wiecej nie trzeba
Ooo, nie miałam pojęcia. Jeszcze niedawno czytałam o ilościach 1,5-1,8 ml. Bardzo Ci dziękuję za informację
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-19, 14:46   #98
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
Ooo, nie miałam pojęcia. Jeszcze niedawno czytałam o ilościach 1,5-1,8 ml. Bardzo Ci dziękuję za informację


a stosowalas soraye balsam dla dzieci 60? ja uzywam i w miare jest ok. bieli pierunsko, ale mozna pudrem ta biel zakryc (jest fotostabilna; kazdy kosmetyk mozna nakladac)

nie bardzo wierze,ze w podkladzie jest wystarczajaca ilosc filtra . wg mnie nie ma sensu kupowac go ze wzgledu na rzekome filtry

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-16 o 00:16
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 15:07   #99
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość


a stosowalas soraye balsam dla dzieci 60? ja uzywam i w miare jest ok. bieli pierunsko, ale mozna pudrem ta biel zakryc (jest fotostabilna; kazdy kosmetyk mozna nakladac)

nie bardzo wierze,ze w podkladzie jest wystarczajaca ilosc filtra . wg mnie nie ma sensu kupowac go ze wzgledu na rzekome filtry
60 nie próbowałam jeszcze, ale na pewno się skuszę. Siedzę właśnie z Sorayą spf 45 na twarzy i czekam od 40 minut, aż coś się wchłonie. Ale cholerstwo nie chce :/ Za 30 minut muszę nałożyć podkład (nieszczęsny Revlon ColoStay), mam więc nadzieję, że nie zetrę zbyt wiele tego filtru ...

A Misshę chyba faktycznie odpuszczę. Jeszcze jest trochę czasu nim słońce stanie się naprawdę mocne, więc będę dalej szukała czegoś dla siebie.

Raz jeszcze serdecznie Ci dziękuję
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 22:55   #100
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
60 nie próbowałam jeszcze, ale na pewno się skuszę. Siedzę właśnie z Sorayą spf 45 na twarzy i czekam od 40 minut, aż coś się wchłonie. Ale cholerstwo nie chce :/ Za 30 minut muszę nałożyć podkład (nieszczęsny Revlon ColoStay), mam więc nadzieję, że nie zetrę zbyt wiele tego filtru ...

A Misshę chyba faktycznie odpuszczę. Jeszcze jest trochę czasu nim słońce stanie się naprawdę mocne, więc będę dalej szukała czegoś dla siebie.

Raz jeszcze serdecznie Ci dziękuję
nie wolisz przerzucic sie na puder? ja nie bylam w stanie umiejetnie nalozyc podklad na filtr- robil mi sie taki hmm.. tynk? natomiast puder ladnie zakrywa biel, nie ma takiej 'tapety' jak przy kombinacji podkladu z filtrem - przynajmniej u mnie tak jest stosuje puder prasowany paul sagane i polecam go do zakrywania bieli, jest w tym rewelacyjny

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-16 o 00:16
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 10:18   #101
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
nie wolisz przerzucic sie na puder? ja nie bylam w stanie umiejetnie nalozyc podklad na filtr- robil mi sie taki hmm.. tynk? natomiast puder ladnie zakrywa biel, nie ma takiej 'tapety' jak przy kombinacji podkladu z filtrem - przynajmniej u mnie tak jest stosuje puder prasowany paul sagane i polecam go do zakrywania bieli, jest w tym rewelacyjny
Podkład nałożyłem, według obserwatorów wyglądałam jak zawsze, czyli jakbym nie miała pod spodem filtru Ale Soraya okropnie podrażniła mi twarz i pojawiły się krostki
Przejrzałam na KWC recenzje tego pudru Paul Sagane. Niestety potrzebuję czegoś mocno kryjącego. Zastanawiałam się nad minerałami (EDM, Pixie, Clinique Almost Powder), ale przeraża mnie dobieranie koloru. ColorStay 180 jest dla mnie praktycznie idealny, dlatego ciężko mi z niego zrezygnować. No cóż, trzeba będzie jednak próbować
Gdybyś miała jeszcze jakieś typy, z chęcią je poznam
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-20, 10:55   #102
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Przepraszam jeśli podobne pytanie już padło ale nie jestem zbytnio zorientowana w temacie filtrów.
Mam filtr Vichy Capital Soleil 50+, z tego co się teraz zorientowałam on chyba zawiera parsol, to prawda?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ci.html&next=1
Korektor używam ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...mi.html&next=1
Jako podkładu na co dzień używam mieszanki podkładów EDM Intensive i mineralnego podkładu Artdeco.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ny.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...on.html&next=1

Podkłady zawierają mikę, czyli to znaczy że jeśli nałożę taki podkład na ten filtr z Vichy to ochrona będzie zmniejszona?
Kurczę myślałam, że wystarczy jeśli poproszę w aptece o fotostabilny filtr to będę mogła bez obaw nakładać makijaż.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016

Edytowane przez little.b.blue
Czas edycji: 2011-03-20 o 10:56
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 19:39   #103
Brynia
Raczkowanie
 
Avatar Brynia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 68
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Używam filtra Pollena Ewa 50 i poszukuję odpowiedniego pudru Podkładu nie używam wcale i dlatego szukam jakiegoś pudru, który nie tylko by matowił (bo od tego mam bambusowy z BU), ale i wyrównał koloryt itp. Straciłam już nadzieję, że znajdę jakiś bez talku i miki, ale Rimmel Stay Matte (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ja.html&next=1) jest podobno bez talku (przynajmniej tak zapewnia producent, bo na opakowaniu nawet nie ma składu), nadawałby się ? Nie nakładam wiele warstw pudru, tylko delikatnie omiatam twarz pędzlem. Wiem, że w sumie lepiej kupić fotostabilny filtr, ale niestety ten najbardziej mi pasuje ze wszystkich innych przetestowanych.
Brynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 10:44   #104
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

czy ten filtr jest fotostabilny?i czy mozna dac na niego dowolna kolorówke?
mam podkład gosh lift me up oraz LRP toleriane teint
to iwostin solecrin emulsja spf 50+

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Hydrogenated Polydecene, Octyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate,
Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane,
Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 20:04   #105
Justyna3011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cześć dziewczyny,
Od pewnego czasu przeszukuję całą biochemię w poszukiwaniu idealnych kosmetyków dla siebie i rozwiązania problemów z moją cerą.
Zrobiłam już zakupy na BU (hydrolaty, serum Lemon, serum z wit. C, itd.).
Wczoraj zaopatrzyłam się w IWOSTIN i po pierwszej aplikacji dziś rano - załamka
Szczegółowa lektura forum i KWC pozwoliła mi go
Potrzebuję jedynie waszej opinii na temat:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...id.html&next=1
i
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ja.html&next=1

bo posiadam oba ale nie ma w ich składach talku ani miki (chyba że ja ich nie widzę)?

Bardzo was proszę o opinie bo brakuje mi tylko kosmetyków do makijażu
Justyna3011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 08:31   #106
Kasiula_1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
GG do Kasiula_1986
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cześć dziewczyny!!

Skrupulatnie od kilku dni staram się przebić przez ten wątek. Jest to chyba niemożliwe . Tyle dobrych rad i uwag jak na kilka dni i wszystko już mi się w główce pomieszało Filtry zaczęłam stosować dopiero od niedawna, właściwie od kilku dni. Nie miałam jakiegoś ważnego wyjścia (nie musiałam wyglądać idealnie) więc nic na nie nie nakładałam. Wypróbowałam filtr LRP Anthelios AC oraz Bioderma Photoderm AR 50+ (tonujący). Chciałabym jednak zaopatrzyć się we fluid, który dobrze współgrałby z filtrami. Jeśli chodzi o puder sypki zachęcona opiniami wybieram się niedługo po puder jedwabny Dr. Hauschki. Natomiast mam problem jeśli chodzi o fluid. Do tej pory stosowałam Dream Matte Mouse Maybelline ale jakoś nie wyobrażam sobie nałożyć go na filtr Czy to prawda również, że zmniejszyła się przepisowa ilość nakładania filtrów? Proszę o pomoc dla osoby zupełnie początkującej.

Pozdrawiam
Kasiula_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 13:23   #107
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Kasiula_1986 Pokaż wiadomość
Czy to prawda również, że zmniejszyła się przepisowa ilość nakładania filtrów?
zerknij parę postów wyżej
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 22:35   #108
MONIAS7
Rozeznanie
 
Avatar MONIAS7
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 640
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witam serdecznie, przeczytałam większość wypowiedzi i nie spotkałam się z opinią na temat kompaktu Biodermy Pfotoderm MAX SPF50+, występuje on w kolorze jasnym i ciemnym. Na KWC ma bardzo dobre opinie i zastanawiam się nad kupnem, tylko nurtuje mnie jedno pytanie, dlaczego w tym wątku (również w I cz.) nie znalazłam żadnej opinii na jego temat? Jest to podkład mineralny w kompakcie z bardzo wysoką ochroną, wydawałoby się IDEAŁ. Gdzie jest więc haczyk? a może nie ma? Proszę Was bardzo o opinie

Edytowane przez MONIAS7
Czas edycji: 2011-03-31 o 11:48
MONIAS7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 13:01   #109
Kasiula_1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
GG do Kasiula_1986
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Również jestem bardzo zainteresowana tym podkładem to by rozwiazało nasze problemy zakrycie niedoskonałości i wysoka ochrona w jednym, dziewczyny które używały prosimy o opinie!!!
Kasiula_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 14:35   #110
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez MONIAS7 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, przeczytałam większość wypowiedzi i nie spotkałam się z opinią na temat kompaktu Biodermy Pfotoderm MAX SPF50+, występuje on w kolorze jasnym i ciemnym. Na KWC ma bardzo dobre opinie i zastanawiam się nad kupnem, tylko nurtuje mnie jedno pytanie, dlaczego w tym wątku (również w I cz.) nie znalazłam żadnej opinii na jego temat? Jest to podkład mineralny w kompakcie z bardzo wysoką ochroną, wydawałoby się IDEAŁ. Gdzie jest więc haczyk? a może nie ma? Proszę Was bardzo o opinie
srednio wierze w takie cos - trzeba go duzo nalozyc zeby faktycznie zachowana byla ochrona 50 spf. jest w takiej formie (a nie plynnej), ze trudno bedzie orientowac sie ile trzeba nalozyc zeby bylo przepisowe 1ml. jezeli ktos stosuje kwasy, retinoidy, wiec trzeba odpowiednio chronic sie przed sloncem - to nie polecalabym takiego kosmetyku

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-16 o 00:14
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 12:03   #111
Revelyn
Raczkowanie
 
Avatar Revelyn
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 307
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Hej, mam pytanie do Dziewczyn stosujących filtry bezparsolowe w kombinacji z minerałkami. Ja maziam się Ducray, ale ostatnio jest on dla mnie za cieżki, przy makijażu muszę się nieźle nagimnastykować, żeby nie zetrzeć filtra (pieczątkuję się flat topem z minerałami Lumiere na uprzednio nałożonej warstwie bambusa z jedwabiem), jak już mi się uda osiągnąć dobry efekt, to po dwóch godzinach znowu wyglądam miernie. Zastanawiałam się nad zastąpieniem minerałów pudrem z talkiem, co by się łatwiej nakładało i mat był trwalszy, poprawki łatwiejsze etc., ale mam moralne opory Wydaje mi się, że powrót do talkowych kosmetyków byłby niejako krokiem wstecz w mojej pielęgnacji. Żal mi też rezygnować z filtra Ducray, ma naprawdę przyzwoity skład (może za wyjątkiem kontrowersyjnego Octocrylenu). Może pomożecie mi znaleźć jakieś wyjście z sytuacji? Liczę na Waszą wiedzę i doświadczenie!
Revelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 16:52   #112
herbuta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 33
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witam! Ja od pewnego czasu przezuciłam się na filtry,ze wzgledu na przebarwienia.Zakupiłam avene 50,no i mam do was pytanko czy można łączyć go z maceratem marchwiowym? Zakupiłam w mazidłach nie chce uzywać pudrów ale zeby nie być białą na twarzy(szczególnie w lecie) to chciałabym połączyc avene z maceratem.Czy mozna ?Szczególnie ze ma naturalne składniki itd.Proszę o odp.Pozdrawiam!
herbuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 15:55   #113
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

mam wielką prośbę: czy stosując ten filtr- Babydream, nowa wersja (sklad w załączniku) mogę używać podkładu o załączonym składzie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00308.jpg (55,1 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00309.jpg (47,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00310.jpg (58,2 KB, 32 załadowań)
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 19:12   #114
szerloczka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Filtry stosuje od ponad roku zaczynalam od avene poprzez roc, soltan i skonczylam na la roche posay anthelios, ktory odpowiada mi bardzo, zaczelam znowu szukac informacji dotyczacych filtrow(ze wzgledu na zblizajace sie juz lato).Zastanawia mnie jedna rzecz, probowalam przebic sie przez caly watek, wiec wybaczcie, wiem ze na pewno juz padla taka odpowiedz, ale chcialabym to osobiscie przeczytac, do czego zmierzam, czy filtr la roche posay zdestabilizuje sie pod wplywem podkladu,podru itp dotychczas myslalam ze ma stabilizatory wiec myslalam ze mozna klasc co sie chce.Dzieki!
szerloczka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 16:40   #115
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez szerloczka6 Pokaż wiadomość
Filtry stosuje od ponad roku zaczynalam od avene poprzez roc, soltan i skonczylam na la roche posay anthelios, ktory odpowiada mi bardzo, zaczelam znowu szukac informacji dotyczacych filtrow(ze wzgledu na zblizajace sie juz lato).Zastanawia mnie jedna rzecz, probowalam przebic sie przez caly watek, wiec wybaczcie, wiem ze na pewno juz padla taka odpowiedz, ale chcialabym to osobiscie przeczytac, do czego zmierzam, czy filtr la roche posay zdestabilizuje sie pod wplywem podkladu,podru itp dotychczas myslalam ze ma stabilizatory wiec myslalam ze mozna klasc co sie chce.Dzieki!
Częściowo ochrona się zdestabilizuje, bo filtr zawiera Parsol. Ale ochronę będą podtrzymywać stabilne Mexoryle. Po prostu ochrona będzie mniejsza.
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 08:44   #116
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

A co myślicie o kremie Pharmaceris Sun Protect SPF50+? warto kupić? ktoś miał?

Składniki:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Stearic Acid, Alumina, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 22:39   #117
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

A któraś z was miała SVR, Lysalpha, Creme Haute Protection SPF 50?? Na razie brak opinii na KWC.
Można na niego nakładać podkład bez obawy o zmniejszenie skuteczności filtru?

Już wiem, można
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana

Edytowane przez zuz123
Czas edycji: 2011-04-19 o 10:28
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 17:59   #118
Revelyn
Raczkowanie
 
Avatar Revelyn
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 307
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Zakupiłam ostatnio bezparsolowy filtr Deborah spf50... Wszystko niby super, kombinacja stabilnych filtrów, wchłania się do matu itd. a jednak..bieli nieziemsko! I nie umiem sobie z tym poradzić...Minerały zwyczajnie nie kryją Wyglądam jak córka młynarza! Ducray odstawiony, bo ostatnio jest dla mnie za tłusty, Deborah odstawiony, bo za biały...I jak tu nie wyjść z siebie...Chyba puszcze wszystko na straganiku, bo moja cierpliwość się kończy. Filtry + makijaż to kombinacja nie dla mnie , albo jedno, albo drugie ...
Revelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 10:44   #119
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
A któraś z was miała SVR, Lysalpha, Creme Haute Protection SPF 50?? Na razie brak opinii na KWC.
Można na niego nakładać podkład bez obawy o zmniejszenie skuteczności filtru?

Już wiem, można
ja prawdopodobnie go zakupie ... od czytania o filtrach głowa mnie boli ... ktoś powinien zebrać to wszystko do kupy i stworzyć spis produktów z parasolem i bez .. dla mnie początkującego jest to wszystko dość trudne do ogarnięcia

Ja mam LPR 30 póki co i nie wiem czy ładować się w 50 skoro ja praktycznie na dworze nie przebywam ale SVR kusi
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 11:49   #120
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
ja prawdopodobnie go zakupie ... od czytania o filtrach głowa mnie boli ... ktoś powinien zebrać to wszystko do kupy i stworzyć spis produktów z parasolem i bez .. dla mnie początkującego jest to wszystko dość trudne do ogarnięcia

Ja mam LPR 30 póki co i nie wiem czy ładować się w 50 skoro ja praktycznie na dworze nie przebywam ale SVR kusi
Ja też mam LRP 30 ale powoli zbliżam się do końca opakowania. Jeśli kupisz SVR przede mną to daj znać co i jak
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-31 14:08:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.