Pielęgnacja loków, loczków i fal - wszystkie części - niech się kręcą! - Strona 1158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-27, 22:25   #34711
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

witam was dziewczyny dlugo zastanawialam sie jakie mam wlosy, zawsze mowilam ze sa 'krzywe' ale wkoncu stwierdzilam ze skoro nie moge ich wygladzic bez uzycia prostownicy to zostawie je do lekkiego falowania, dlatego przylaczam sie do was na forum zaczelam mycie odzywka, stosuje zel lniany, olejuje. i tu pytanie do dziewczyn myjacych odzywka- jak zabezpieczacie koncowki? przy myciu odzywka raczej serum odpada, bo maja lekkie silikony... wiec co najlepiej sie sprawdzi...? odzywka b/s? gliceryna w koncowki? kropelka jakiegos oleju? zanim przeszlam na mycie odzywka zabezpieczalam koncowki za pomoca serum z lekkimi silikonami i udalo mi sie ograniczyc to rozdwajanie, a wiec nie chcialabym tego zaprzepascic, tym bardziej ze jestem swiezo po fryzjerze wiec kolejna wizyta mam nadzieje ze bedzie po wakacjach, nie liczac podcinania grzywki... a moze dalej stosowac silikony, skoro byly skuteczne...? dodam ze raz w tygodniu wcieram olej rycynowy w skalp i zmywam go barwą, wiec moze cotygodniowe oczyszczenie wlosow szamponem z sles wystarczy aby uniknac nabudowania silikonow...? no chyba ze moj skalp sie zbuntuje, chociaz poki co to barwe lubi.... pomozcie dziewczyny bo mam metlik w glowie....;/

Edytowane przez ojejka89
Czas edycji: 2011-04-27 o 22:26
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 23:28   #34712
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
witam was dziewczyny
Witaj
Cytat:
dlugo zastanawialam sie jakie mam wlosy, zawsze mowilam ze sa 'krzywe' ale wkoncu stwierdzilam ze skoro nie moge ich wygladzic bez uzycia prostownicy to zostawie je do lekkiego falowania, dlatego przylaczam sie do was na forum
Wypisz wymaluj jak moje
Cytat:
i tu pytanie do dziewczyn myjacych odzywka- jak zabezpieczacie koncowki? przy myciu odzywka raczej serum odpada, bo maja lekkie silikony... wiec co najlepiej sie sprawdzi...? odzywka b/s? gliceryna w koncowki? kropelka jakiegos oleju?
Odrobinka oleju powinna się sprawdzić, raczej lekki bo zafundujesz sobie kluski. Odżywka b/s to też dobry plan - ja przy okazji na odżywce b/s układam włosy po myciu bądź reanimuję na 2gi dzień. Musisz sama testować
Oprócz tego w Pigułce znajdziesz listę silikonów i czym się zmywają, bodajże amodimethicone zejdzie odżwyką, a cyklicznym wystarczy woda
Cytat:
dodam ze raz w tygodniu wcieram olej rycynowy w skalp i zmywam go barwą, wiec moze cotygodniowe oczyszczenie wlosow szamponem z sles wystarczy aby uniknac nabudowania silikonow...?
Zacnie, możesz też spróbować rycynę w końcówki. Znany sposób domowo babciny, chociaż osobiście nie próbowałam. czy o częstotliwości oczyszczania SLSem nie było w FAQu/pigułce? Tu nie pomogę bo ja niesilikonowa
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 00:23   #34713
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

w pigulce cos wspomniane o 'zmywaniu co jakis czas detergentami' i tyle;p
dimethicone i pochodne zmywalne lagodnymi szamponami, a niestety moje serum jedno i drugie ma te cuda oprocz cyklicznych...
poki co mam olej kokosowy i rycynowy... rycynowy na sucho na pewno obciazy, kokosowy robi dziwne piorka :| z odzywek b/s mam balsam joanny i niezbyt jestem zadowolona, czaje sie na odzywke joaski z lnem ale nigdzie nie moge dorwac... boje sie zostawic koncowki bez zadnej ochrony, wiec poki mnie barwa nie podrazni to chyba sprobuje dalej stosowac serum, o ile nie obciazy mi to fal...

Edytowane przez ojejka89
Czas edycji: 2011-04-28 o 00:28
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 09:00   #34714
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Umówiłam się do fryzjera w końcu, czwartek za tydzień idę mam nadzieję, że będzie dobrze. W sumie włosy ostatnio coś słabo się kręcą :/ chyba za mało serca w pielęgnację wkładam hennowanie też mi troszkę przeszkadza (trzeba protein unikać przez jakiś czas, etc.)...no nic, zobaczymy jak sytuacja się rozwinie tylko kurcze jak już wiedziałam co im pasuje zimą, przyszła wiosna (be jestem, nie powinnam narzekać na to akurat ).
A gdzie się podziewają: rybiorek, anka.d, kropcia007, Edith3F, caskada, Indios_Bravos...? Co z Wami dziewczyny i Waszymi ślicznymi kręciołami pokazywać co wyrosło i jak pięknie
Moja droga narzekasz a taka piekną i wyjątkową mamy wiosnę !!
Będzie dobrze i daj znać oczywiscie jakie efekty po fryzjerze Trzymam
Kurde ja chcę rozjaśnic te swoje kręcioły (oczywiscie naturalnie)nawet mi dobrze idzie :P Tylko, ze jestem u swojego mezczyzny i nie chce zbytnio tesciow nastraszyc tym, ze potrzebuje troche cytryn hah..i stosuje tylko plukankę rumiankową :P Niestety octu jabłkowego zapomnialam zabrac i kicha :P
No właśnie a co z dziewczynami sie dzieje ?Z miesiac sie nie odzywaja :P

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość

Bernadko - tak też zrobię. Albo wrócę do odżywek b/s: tak się mi skojarzyło że odkąd myję odżywką bądź odkąd mogę używać d/s to zaniedbałam b/s
Wyprobuj nie zaszkodzi :P
No widzisz mozliwe, ze przez niestosowanie odzywek b/s.
Ja to bym nie mogla nakladac jajka na glowe :P Nie lubie tego zapachu, ale jesc jajka lubię

Dziewczyny mieszkające w Toruniu :P Bylam wczoraj na zakupach ze swoim mezczyzna. I spotkalam dziewczyne o pięknie kręconych i brazowych włosach i usmiechala sie do mnie jakby mnie znała. I sobie mysle: Kurcze moze wchodzi na nasz wizaz i nas czyta ?
Jesli tak robi to ją pozdrawiam
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka

Edytowane przez bernadka20
Czas edycji: 2011-04-28 o 09:02
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 10:01   #34715
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Wyprobuj nie zaszkodzi :P
No widzisz mozliwe, ze przez niestosowanie odzywek b/s.
Ja to bym nie mogla nakladac jajka na glowe :P Nie lubie tego zapachu, ale jesc jajka lubię
Też myślałam że nie wytrzymam, a zapach poczułam dopiero dzisiaj w cieplutkim aucie, tak to nic! Miodek i cytryna pomogły zapewne
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 10:04   #34716
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Łooo watki mi sie pomyliły sorka
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 10:12   #34717
Basai77
Raczkowanie
 
Avatar Basai77
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 117
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Czesc Lokietki
ja wreszcie przezylam jakis przelom,szukalam ,szukalam i moze (mam nadzieje) znalazlam
Pokazaly sie w koncu moje sprezyny,jeszcze niesmialo ale to juz duzo.Puch tez jest niemilosierny ale jakos to ogarne.
Umylam wiec wlosy Poterssowa z miodem (ale mniejsza ilosc niz zwykle miodu dalam).Zadnej odzywki B/S lub D/s tylko serum zaaplikowalam,wlasnoreczn ie robione z mazidel.Wlosy rozczesaly sie jakbym jedwab na nie wylala no i sprezyny sie z tego urodzily:jupi :
To bylo wczoraj,dzis reaniowalam je woda plus minimalna ilosc odzywki DOLIVA ale nie uwierzycie:malo tego ,ze zrobilam to za pomoca atomizera,to jeszcze uzylam deszczowki (juz mi sie calkiem rzucila na mozg ta lokomania,hahahah
No i to serum ,to jakis fajny temat jest,bo probowalam juz takich psikadel i one prostowaly mi wlosy a to jest inne ale roznica polegala na tym,ze tutaj zamiast wody uzylam hydrolatu,ot taki ✂✂✂✂✂✂✂ i taka zmiana.Jeszcze tylko ten puch i moze bedzie dobrze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02132.jpg (81,5 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02133.jpg (80,7 KB, 67 załadowań)
Basai77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-28, 10:17   #34718
Shameer
Raczkowanie
 
Avatar Shameer
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 177
GG do Shameer
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Dziewczyny testowała może któraś z Was już to cudo? Bo powiem Wam, że mnie to bardzo kusi w końcu to nasz odwieczny problem -->brak objętości u nasady

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...er.html&next=1
http://nudelipstick.bloog.pl/id,3294...l?ticaid=5c353
Shameer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 13:14   #34719
anula12099
Raczkowanie
 
Avatar anula12099
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 235
Red face Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

dziewczyny kochane, a powiedzcie mi jedna rzecz moje włosy są takie, że do połowy są proste a raczej nie proste tylko takie powyginane, a całe spody mam kręcone.
No i tak, włosy ,proste' są dosyć gładkie a te kręcone są jak słoma...
nie umiem określić rodzaju swoich włosów, nie umiem dobrać szamponu ani odżywki.
Czy do prostych żeby wygładzić tamte?
czy do kręconych żeby te prostsze się zaczęły falować?
heeelp
dodam fotki, które nie uwydatniają może bardzo realnego stanu rzeczy ale może chociaż Was naprowadzą. Niestety nie poznałam jeszcze kobiety, która miałaby takie włosy jak ja
__________________


Edytowane przez anula12099
Czas edycji: 2011-04-29 o 14:51
anula12099 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 15:41   #34720
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Cytat:
Napisane przez anula12099 Pokaż wiadomość
dziewczyny kochane, a powiedzcie mi jedna rzecz moje włosy są takie, że do połowy są proste a raczej nie proste tylko takie powyginane, a całe spody mam kręcone.
No i tak, włosy ,proste' są dosyć gładkie a te kręcone są jak słoma...
nie umiem określić rodzaju swoich włosów, nie umiem dobrać szamponu ani odżywki.
Witaj Odpowiem poniekąd z mojej perspektywy bo też tak mam (patrz tu :P), zresztą mało kto ma takie same włosy na całej głowie. Też masz im krótsze tym bardziej proste?

Z wysuszaniem dzieje się tak dlatego że:
- włosy kręcone mają inną budowę niż proste, przekrój nie jest okrągły a eliptyczny; łatwiej się niszczą i łatwiej wysychają (zwłaszcza jeśli je np prostujesz to bardziej im się obrywa niż prostym)
- włosy z wierzchu bardziej się niszczą, dostają więcej słońca, wiatru, dotykania itd
Cytat:
Czy do prostych żeby wygładzić tamte?
czy do kręconych żeby te prostsze się zaczęły falować?
heeelp
My tu nie ufamy obietnicom producentów i tym podziałom. Jak już to prędzej do kręconych bo może lepiej nawilżą i mniej obciążą.
Założenie jest takie że każde włosy, a zwłaszcza kręcone/falowane trzeba przede wszystkim nawilżać i traktować delikatnie, a typowe drogeryjne marki raczej odpadają. Powiedzmy, że zestawem idealnym będzie szampon dla dzieci (np Babydream; nie wszystkie są tak delikatne jak się wydaje), tłuściutka odżywka (np Garnier karite; Joanna Naturia len rumianek) i np balsam Nivea Flexible Curls.
Masz ładne długie włosy. Prostując je na przekór ich naturze niszczysz je bardziej. Zachęcam Cię do podkreślenia skrętu, odrobina naszej pielęgnacji i zapewniam Cię że te proste na górze też zaczną falować Niczego nie ryzykujesz, stosuję zakręconą pielęgnację od ponad pół roku, może nie mam wymarzonego baranka ale są zdrowsze niż kiedykolwiek, a wszystkie maski robię sama w domu za bezcen
Na początek przeczytaj w pierwszym poście tego wątku Pigułkę i FAQ, tam jest z grubsza wszystko co trzeba wiedzieć o włosach i zakręconej pielęgnacji

Byłam u fryzjerki obcięłam cosik więcej, włosy postanowiły być proste w tym układzie ale niech im będzie, czuję się fajnie, w swoim wieku Wrzucę jakieś zdjęcia po myciu. Myślę że czas się przeprosić z silikonami na końcówki.
Jeszcze dla zainteresowanych - kogel mogel dał fajny efekt, włosy miękkie, błyszczące i tak śliskie że mi frotka spadła

Mam pytanko, zwłaszcza do głów wrażliwych - znacie jakieś bezpieczne farby/szampony kolor/sposoby przyciemniania włosów?
__________________
Falowana!


Edytowane przez AjriszMarta
Czas edycji: 2011-04-28 o 15:42
AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 17:29   #34721
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Z moimi włosami ostatnio idzie się zastrzelić. Puch się robi z tyłu głowy a reszta się prostuje i wychodzi takie nie wiadomo co. Dziś umyłam szamponem TBS Rainforest potem odżywka bananowa TBS i puch.
Ale uznałam, że może jeszcze uratuję, a chciałam wypróbować ten pomarańczowy żel Isany bez alcohol denat. Tragedia. Jak to włosy skleja!
Dla mnie jednak lniany pozostaje KWC.

Obecnie siedzę z amlą na głowie mam nadzieję, że to ogarnie moje kudełki.

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Podziałało Zmyłam amlę TBS Rainforest nałożyłam na chwilę morelową alterkę pomieszaną z babanowym TBS i jest cacy

Rany ile zachodu przy tych włosach.
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-28, 18:01   #34722
anula12099
Raczkowanie
 
Avatar anula12099
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 235
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Witaj Odpowiem poniekąd z mojej perspektywy bo też tak mam (patrz tu :P), zresztą mało kto ma takie same włosy na całej głowie. Też masz im krótsze tym bardziej proste?
ja im krótsze tym bardziej kręcone!
dziękuję za radę, na pewno teraz kupię jakiś szampon do włosów kręconych lub jakiś dzieciecy, myślę, że zacznę też stosować domowe maseczki zamiast sklepowych odżywek.
Jeśli chodzi o wygląd stawiam na skręt, wolę loczki
nie prostuje włosów, jedynie grzywkę, za to maluje ;/

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Mam pytanko, zwłaszcza do głów wrażliwych - znacie jakieś bezpieczne farby/szampony kolor/sposoby przyciemniania włosów?
farby z Mariona!!!
sa świetne, ja nie zamienię ich na żadne inne! kosztują grosze, są bez wody utlenionej i amoniaku, zresztą masz tutaj link http://www.marionkosmetyki.pl/oferta...tlenionej.html
Używałam wielu farb i na prawdę ta jest the best!
__________________

anula12099 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 18:20   #34723
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Dzisiaj rzucałam okiem na składy szamponetek i jak zobaczyłam IPA to mi serce bić przestało :/ masakra ;]

Anula - daj się koniecznie przekonać na jakiś olej Olejowanie daje piękne efekty a u Ciebie to będzie piękna sprawa
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 18:51   #34724
anula12099
Raczkowanie
 
Avatar anula12099
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 235
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

nie śmiejcie się ze mnie ale ja nie wiem o co chodzi z tymi olejami :P
jaki olej?

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

chodzi o naturalne maski na bazie olejków czy jakieś odżyweczki?

coś czuję, że dobrze zrobiłam zaglądając tu ;*
__________________

anula12099 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 18:55   #34725
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Cytat:
Napisane przez anula12099 Pokaż wiadomość
nie śmiejcie się ze mnie ale ja nie wiem o co chodzi z tymi olejami :P
jaki olej?

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

chodzi o naturalne maski na bazie olejków czy jakieś odżyweczki?

coś czuję, że dobrze zrobiłam zaglądając tu ;*
Nakładanie oleju na godzinę/kilka lub całą noc np olej kokosowy, ze słodkich migdałów, oliwa z oliwek, etc...jest tego całe mnóstwo
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 18:57   #34726
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Cytat:
Napisane przez anula12099 Pokaż wiadomość
nie śmiejcie się ze mnie ale ja nie wiem o co chodzi z tymi olejami :P
jaki olej?

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

chodzi o naturalne maski na bazie olejków czy jakieś odżyweczki?

coś czuję, że dobrze zrobiłam zaglądając tu ;*
Chodzi o nakładanie olei na włoski Np. winogronowy, oliwę z oliwek, kokosowy, jojoba Można trzymać całą noc, rano zmywamy albo szamponem, albo i odżywką te lżejsze
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 20:09   #34727
anula12099
Raczkowanie
 
Avatar anula12099
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 235
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

olej kokosowy? pierwsze słyszę ! a to taki olej do ciast czy jakiś specjalistyczny? ;P taki olej chętnie, baaardzo chętnie wypróbuje
a to może być zamiast odżywki? kokosowy zapach mmm...

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

myszka2020 obejrzałam Twoje włoski!! jestem pod wrażeniem! jakie piękne.. a moje.. eh ;/
masz super nawilżone włosy, i piękne, piękne loczki!
__________________

anula12099 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 20:24   #34728
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Cytat:
Napisane przez anula12099 Pokaż wiadomość
olej kokosowy? pierwsze słyszę ! a to taki olej do ciast czy jakiś specjalistyczny? ;P taki olej chętnie, baaardzo chętnie wypróbuje
a to może być zamiast odżywki? kokosowy zapach mmm...
Polecam poczytać podwieszone wątki. Tam masz wyjaśnione co i jak.
Będziesz jeszcze bardziej zadowolona, że tu trafiłaś, ale Twój portfel już mniej
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 21:07   #34729
anula12099
Raczkowanie
 
Avatar anula12099
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 235
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

dobrze
informacja o portfelu bardzo pocieszająca
będę wdzięczna jeśli ktoś podrzuci link do takiego wątku, sorki, że zawracam głowę ale nie mam cierpliwości do szukania w tym forum za dużo informacji gubię się
__________________

anula12099 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-28, 21:28   #34730
ammmm
Wtajemniczenie
 
Avatar ammmm
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 441
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Cytat:
Napisane przez anula12099 Pokaż wiadomość
dobrze
informacja o portfelu bardzo pocieszająca
będę wdzięczna jeśli ktoś podrzuci link do takiego wątku, sorki, że zawracam głowę ale nie mam cierpliwości do szukania w tym forum za dużo informacji gubię się
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=276331
tu jest o olejach
poczytaj pigulke...naprawde dopiero wtedy rozjasnia Ci sie niektore rzeczy bez tego ani rusz
wejdz na poczatek tego wątku i w pierwszym poscie wszystko masz
a oleje pomagaja, zacznij od oliwy z oliwek ktora zapewne masz w kuchni
i od taniego olejku rycynowego ktory jest w kazdej aptece
__________________
Memu ciału wystarczy 36 i 6 ... mojej duszy potrzeba znacznie wiecej...
ammmm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 21:44   #34731
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Cytat:
Napisane przez anula12099 Pokaż wiadomość
dobrze
informacja o portfelu bardzo pocieszająca
będę wdzięczna jeśli ktoś podrzuci link do takiego wątku, sorki, że zawracam głowę ale nie mam cierpliwości do szukania w tym forum za dużo informacji gubię się
Po kolei:

FAQ dla kręconowłosych - zajrzyj, zanim zapytasz

Zagadnienia naukowe w zakresie pielęgnacji loków i fal
Zagraniczne artykuły o kręconych i nie tylko - tłumaczenie
Pigułka - czyli co każda zaKręcona powinna wiedzieć!

Wiem, że dużo i trudno ogarnąć. Przeglądnij, poczytaj i szybko wracaj z pytaniami
__________________


Edytowane przez *Basia*
Czas edycji: 2011-04-28 o 21:45
*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 21:56   #34732
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Cytat:
Napisane przez anula12099 Pokaż wiadomość
dobrze
informacja o portfelu bardzo pocieszająca
będę wdzięczna jeśli ktoś podrzuci link do takiego wątku, sorki, że zawracam głowę ale nie mam cierpliwości do szukania w tym forum za dużo informacji gubię się
Kochana, wszystko znajdziesz w 1szym poście tego wątku. Tak Ci będzie najłatwiej zapamiętać bo często będziesz tam wracać. Najważniejsze linki: FAQ, pigułka i lista polskich kosmetyków CG czyli blog Małgosi. Zacznij od pigułki. Lektury jest trochę, ale zapewniam Cię że wszystko jest pięknie, przejrzyście opisane.

Chodzi o olej kokosowy spożywczy (nie mylić z olejkiem aromatycznym do ciast! tam jest tylko zapach), można taki kupić w sklepie ze zdrową żywnością. Jedne pachną, inne nie, nie wiem od czego to zależy. Olejek kokosowy nie nadaje się do używania dosłownie zamiast odżywki, wyszłyby tłuste kluchy. Nakłada się go przed myciem jak maskę bądź w masce, albo po myciu odrobinę zamiast serum.
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 07:26   #34733
oollaa_1_
Raczkowanie
 
Avatar oollaa_1_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 296
GG do oollaa_1_
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Dziewczynki odpowiedzcie mi na ostatni post tej stranki... o 10 już rozpoczęcie a ja nie mam pomysłu
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=62795&page=11
__________________
Prowadzę bloga modowego http://goldlionfashion.blogspot.com/
Serdecznie zapraszam do zobaczenia

Kręconowłosa skręt włosów 3a (chcę albo skręt 3b albo fale)
Cel zapuścić włosy i by przestały tak bardzo wypadać.

Chcę być dziennikarką modową, bądź muzyczną, i tancerką
oollaa_1_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 08:48   #34734
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Cytat:
Napisane przez anula12099 Pokaż wiadomość
olej kokosowy? pierwsze słyszę ! a to taki olej do ciast czy jakiś specjalistyczny? ;P taki olej chętnie, baaardzo chętnie wypróbuje
a to może być zamiast odżywki? kokosowy zapach mmm...

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

myszka2020 obejrzałam Twoje włoski!! jestem pod wrażeniem! jakie piękne.. a moje.. eh ;/
masz super nawilżone włosy, i piękne, piękne loczki!
Dziękuję Ci bardzo regularne olejowanie i dbanie i też się takimi pochwalisz Dziewczyny dały Ci już linki, czytaj dużo, początkowo wszystko się miesza, ale powoli Ci się rozjaśni.

Cytat:
Napisane przez oollaa_1_ Pokaż wiadomość
Dziewczynki odpowiedzcie mi na ostatni post tej stranki... o 10 już rozpoczęcie a ja nie mam pomysłu
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=62795&page=11
Upnij jakoś zgrabnie
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 10:42   #34735
anula12099
Raczkowanie
 
Avatar anula12099
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 235
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Wielki dzięki wszystkim za informacje
no to ja zabieram się do nowej lektury
__________________

anula12099 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 13:59   #34736
whiteska
Raczkowanie
 
Avatar whiteska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 150
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Ja mam pytanie, być może dziwne
Mocznik jest znany jako bardzo dobry nawilżacz. Mam krem z 15% zawartością mocznika, który na skórę działa bardzo dobrze (firma cerkoderm- zawiera mineral oil, ale bardzo daleko w składzie). Zaczęłam się zastanawiać czy mogłabym go użyć jako maseczkę na włosy przed myciem? np połączyć z żelem aloesowym, miodem czy olejami? Boję się, że sam byłby zbyt silny, ale rozcieńczony chyba nie zaszkodzi? Czy lepiej nie eksperymentować z produktami nie przeznaczonymi stricte do włosów
whiteska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 14:49   #34737
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Cytat:
Napisane przez whiteska Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie, być może dziwne
Mocznik jest znany jako bardzo dobry nawilżacz. Mam krem z 15% zawartością mocznika, który na skórę działa bardzo dobrze (firma cerkoderm- zawiera mineral oil, ale bardzo daleko w składzie). Zaczęłam się zastanawiać czy mogłabym go użyć jako maseczkę na włosy przed myciem? np połączyć z żelem aloesowym, miodem czy olejami? Boję się, że sam byłby zbyt silny, ale rozcieńczony chyba nie zaszkodzi? Czy lepiej nie eksperymentować z produktami nie przeznaczonymi stricte do włosów
Odpowiem tak. Mam od dermatolożki emulsję silnie złuszczająco-nawilżającą do skóry głowy z 5% kwasem salicylowym i 20% mocznikiem. Siłą rzeczy włosów nie da się całkiem ominąć. Nie zauważyłam pogorszenia kondycji włosów przy skalpie ale nie mam ciągot nakładania tego na całe włosy
Mocznik jest składnikiem Naturalnego Czynnika Nawilżającego, w małych stężeniach jest produkowany przez skórę. Dodaje się go do szamponów przy łupieżu suchym by zmiękczały i nawilżały.
Z kolei podkreślę że 15% ma działanie silnie złuszczające. Tabletkę aspiryny (podobne działanie) dodaje się do szamponów w celu kuracji oczyszczającej włosy a takich nie powinno się stosować zbyt często.
Z innej beczki jeszcze parafina - jest świetnym emolientem ale niektóre włosy jej nie kochają w żadnych ilościach.
Podsumowując - pomysł ma plusy i minusy, spróbuj na pasemku, małą ilością. Bądź poczekaj, może odpowie Ci ktoś z doświadczeniem w kwestii mocznika
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 15:07   #34738
anula12099
Raczkowanie
 
Avatar anula12099
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 235
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

dziewczyny trochę poczytałam i jestem wstrząśnięta
ile ja robię błędów w pielęgnacji to szok...

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

koszmar, wszystko nie tak
czesanie na sucho, zwykłą szczotą, mycie GlissKurami których powinnam unikać, silikonów tysiące... ajjj głowa mnie boli

mam ochotę się wychłostać


__________________

anula12099 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 16:02   #34739
digesta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Witajcie czytam zakręcone forum i czytam i ciągle jest coś czego jeszcze nie wiem :P Metodę CG stosowałam od grudnia ale potem jakoś czasu było mało i wróciłam do szybkiego mycia i stylizacji z silikonami. Miesiąc temu postanowiłam znów zacząć (już tak na poważnie ) . Przez pierwsze 2-3 tygodnie włoski ślicznie się skręcały, aż miło było popatrzeć a od tygodnia ....hmm... no coś im nie pasuje. Przeglądam forum i nie wiem czy to kryzysik czy może coś nie tak z ilością protein. Słabo się kręcą, wręcz falują, choć zdarzy się jakiś mikro loczek od spodu za uchem), góra ledwo pofalowana i płaska. Włosy mam prawie do ramiom, pocieniowane 2 tygodnie temu.

To może powiem co robię z kłaczkami na noc nakładam olej kokosowy, rano myję balsamem potters aloesowym, potem na około o,5 h maskę bingo mleczna z proteinami, czasem po masce nakładam na chwilkę garniera awokado i karite, potem płukanie wodą z odrobina octu i na mokre odrobina balsamu z apteczki babuni nawilżająco-regenerującego. Do układania używam balsamu nivei i żelu lnianego, harmonijkuje i susze dyfuzorem. Powiedzcie mi proszę Drogie Zakręcone cóż to za fochy na mojej głowie Gorąco pozdrawiam

Edytowane przez digesta
Czas edycji: 2011-04-29 o 16:12
digesta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 17:51   #34740
marika161
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 466
Dot.: Pielęgnacja naturalnych loków, loczków, fal - cz. VII

Dziewczyny co tak mało zdjęć wstawiacie ?
anula12099 będzie dobrze, potrzeba tylko czasu, cierpliwości i systematyczności Ja też do niedawna wogóle nie dbałam o włoski ale zaczęłam i już widać rezultaty. Daaaaaawno nie miałam takich włosów Oczywiście jeszcze sporo do zrobienia ale i tak jestem zadowolona
Popatrzcie, jaki lok mi się zrobił Oby takich jak nawięcej To 3 dzień od umycia, więc nie są takie świeże, jak pierwszego dnia. Aha, no i kolor wyszedł jakiś dziwny, to chyba przed światło łazienkowe heh A no i chciałabym dodać, że po ostatnim umyciu tył był bardziej skręcony! Może nie tak, jak pozostałe włosy ale było całkiem, całkiem
Hmmm, fajnie byłoby mieć takie korkociągi na całej głowie. Ahhh,marzenie...
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0085.jpg (174,9 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0086.jpg (120,3 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0087.jpg (118,4 KB, 35 załadowań)

Edytowane przez marika161
Czas edycji: 2011-04-29 o 17:56
marika161 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.