BEZROBOTNI łączmy się część 2 - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-05, 10:30   #4711
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

ja mam znajomych, którzy pracują w firmach i nie znają języków jedna robi w firmie , gdzie też sprzedaż jest za granicę i nie zna języka obcego druga robi w biurze rachunkowym i nie zna języka nic obsługuje tylko klientów z polski nie raz ma faktury z zagranicy ale jej jako księgowej wystarczy tylko kwota z tej faktury przeliczona na złotego, data, itp więc języka nie musi znać w bankach jak byłam na stażach nikt tam nie umiał języków, może w bankach w krakowie odrobinę język się przydaje bo tam jest dużo turystów ale nie gdzie indziej za nie długo w Polsce będą ludzie mówić po angielsku i dojdzie do tego ze do sklepu nawet spożywczego będą języków wymagać przesada najlepiej żeby człowiek po studiach językowych poszedł robić do sklepu wtedy dobrze by z obcokrajowcem się dogadał a może obcokrajowcy by się nauczyli polskiego my jak jedziemy do angli to anglicy nie uczą się dla nas języka polskiego by po polsku np obsłużyć turystę w sklepie język polski za nie długo zaginie
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 11:07   #4712
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Dobrze płatny staż??!! 740 zł miesięcznie za cały etat to Twoim zdaniem dobre pieniądze??

A po drugie - jesteś niesprawiedliwa. Nie uważam,żebym bimbała całe studia. Tak - studiowałam dziennie i mieszkałam (nadal mieszkam) z rodzicami i nie pracowałam na etacie w tym czasie. Nie uważam,żeby to było bimbanie. Skoro mam kilka uczelni w swojej miejscowości,to po co mam wyjeżdżać gdzieś indziej?? Poza tym chciałam studiować dziennie. Więc nie oceniaj ludzi z góry.
z mojej perspektywy to dobrze platny staz jest, bo ja mialam staz jak bylo 470zł

Nie ma co tłumaczyć, jak ktoś nie szukał pracy to nie zrozumie tych co szukaja, taka prosta prawda i zawsze bedzie uwazal, ze za malo się robi zeby ta prace dostac, bo przeciez jest wszedzie jej pelno. Dlatego nie ma sensu wchodzic w dyskusje z takimi osobami.

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
ja mam znajomych, którzy pracują w firmach i nie znają języków jedna robi w firmie , gdzie też sprzedaż jest za granicę i nie zna języka obcego druga robi w biurze rachunkowym i nie zna języka nic obsługuje tylko klientów z polski nie raz ma faktury z zagranicy ale jej jako księgowej wystarczy tylko kwota z tej faktury przeliczona na złotego, data, itp więc języka nie musi znać w bankach jak byłam na stażach nikt tam nie umiał języków, może w bankach w krakowie odrobinę język się przydaje bo tam jest dużo turystów ale nie gdzie indziej za nie długo w Polsce będą ludzie mówić po angielsku i dojdzie do tego ze do sklepu nawet spożywczego będą języków wymagać przesada najlepiej żeby człowiek po studiach językowych poszedł robić do sklepu wtedy dobrze by z obcokrajowcem się dogadał a może obcokrajowcy by się nauczyli polskiego my jak jedziemy do angli to anglicy nie uczą się dla nas języka polskiego by po polsku np obsłużyć turystę w sklepie język polski za nie długo zaginie
anglicy hiszpanie wlosi francuzi itd wcale si nie przejmuja nieznajomoscia jezyka, ale my Polacy jak zawsze musimy przed szereg zeby takim zagrancom sie przypodobac, no do jasnej cholery jak taki zagraniec tu przyjezdza to niech sie troche pogimnastykuje a nie na tacy takiemu. Z francuzem sie po angielsku nie dogadasz, ale Polak to musi, a i tak w rezultacie Francuz zawsze bedzie wyzej niz Polak. eh szkoda slow
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 11:15   #4713
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
ja mam znajomych, którzy pracują w firmach i nie znają języków
A gdyby (odpukać) straciły kiedyś tę pracę to będą miały o wiele gorszą pozycję konkurencyjną przy szukaniu nowej niż osoby znające język. Nie ma co zaklinać rzeczywistości i złościć się na słońce że zachodzi bo taka jest natura rzeczy po prostu. Szczerze mówiąc ja nie rozumiem osób, które wolą narzekać, niż zrobić coś konstruktywnego, typu wziąć się do nauki. Owszem, nie jest to może łatwe, ale w życiu nic nie przychodzi łatwo. Jak napisałam, ja w Rzeszowie miałam3 oferty pracy, ale gdybym nie znała języka miałabym zero. Zresztą nam nawet na studiach mówiono, że za ekonomię nie ma się co brać bez znajomości angielskiego, więc dziwi mnie Twoje oburzenie, bo sądzę, że to poniekąd oczywiste. A jeśli ktoś języka uczyć się nie ma zamiaru to myślę że lepiej wybrać inny zawód.

Naprawdę nie piszę tego, by się wyzłośliwiać, tylko dzielę się swoimi doświadczeniami + próbuję Cię przekonać, że w złym miejscu szukasz przyczyn swoich niepowodzeń - nie dlatego nie masz pracy że Rzeszów, że księgowość, tylko dlatego że język jest taki ważny. Dopóki tego nie zaadresujesz, będzie Ci ciężej niż mogłoby być.

EOT.

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość

anglicy hiszpanie wlosi francuzi itd wcale si nie przejmuja nieznajomoscia jezyka, ale my Polacy jak zawsze musimy przed szereg zeby takim zagrancom sie przypodobac, no do jasnej cholery jak taki zagraniec tu przyjezdza to niech sie troche pogimnastykuje a nie na tacy takiemu. Z francuzem sie po angielsku nie dogadasz, ale Polak to musi, a i tak w rezultacie Francuz zawsze bedzie wyzej niz Polak. eh szkoda slow
Co Ty opowiadasz - miałaś okazję pracować z takowymi?

Ja tak - pracowałam z Francuzami, pracuję teraz z Włochami, z francuskojęzycznymi Kanadyjczykami (którzy mają hopla na punkcie swojego francuskiego i co - nie ma że boli!!) i oni wszyscy MUSZĄ znać język angielski i znają go bardzo dobrze, inaczej by nie pracowali.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 12:30   #4714
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
A gdyby (odpukać) straciły kiedyś tę pracę to będą miały o wiele gorszą pozycję konkurencyjną przy szukaniu nowej niż osoby znające język. Nie ma co zaklinać rzeczywistości i złościć się na słońce że zachodzi bo taka jest natura rzeczy po prostu. Szczerze mówiąc ja nie rozumiem osób, które wolą narzekać, niż zrobić coś konstruktywnego, typu wziąć się do nauki. Owszem, nie jest to może łatwe, ale w życiu nic nie przychodzi łatwo. Jak napisałam, ja w Rzeszowie miałam3 oferty pracy, ale gdybym nie znała języka miałabym zero. Zresztą nam nawet na studiach mówiono, że za ekonomię nie ma się co brać bez znajomości angielskiego, więc dziwi mnie Twoje oburzenie, bo sądzę, że to poniekąd oczywiste. A jeśli ktoś języka uczyć się nie ma zamiaru to myślę że lepiej wybrać inny zawód.

Naprawdę nie piszę tego, by się wyzłośliwiać, tylko dzielę się swoimi doświadczeniami + próbuję Cię przekonać, że w złym miejscu szukasz przyczyn swoich niepowodzeń - nie dlatego nie masz pracy że Rzeszów, że księgowość, tylko dlatego że język jest taki ważny. Dopóki tego nie zaadresujesz, będzie Ci ciężej niż mogłoby być.

EOT.

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------



Co Ty opowiadasz - miałaś okazję pracować z takowymi?

Ja tak - pracowałam z Francuzami, pracuję teraz z Włochami, z francuskojęzycznymi Kanadyjczykami (którzy mają hopla na punkcie swojego francuskiego i co - nie ma że boli!!) i oni wszyscy MUSZĄ znać język angielski i znają go bardzo dobrze, inaczej by nie pracowali.
ja nie mowie o korporacjach, bo logicznym jest ze jesli firma ma profil wspolpracy miedzynarodowej to trzeba znac angielski
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 12:56   #4715
paryzanka202
Zakorzenienie
 
Avatar paryzanka202
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 239
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Dokladnie ja znam chorwatow , hiszpan, macedonczykow i oni tak nawijaja po angielsku,ze szok
paryzanka202 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 13:09   #4716
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

a u nas na uzupełniających studiach magisterskich w ogóle języka nie było same finansowe przedmioty jedynie na licencjacie był ale bardzo malutko mało kto ode mnie na studiach znał język w mojej grupie może ze dwie osoby, które dodatkowo jeszcze studiowały język angielski po za ekonomią do biur rachunkowym wymagają tylko doświadczenia tylko niestety jak nikt nie chce przyjąć to gdzie to pierwsze doświadczenie ma się zdobyć ja już jestem dwa lata po studiach i jak zaczynałam studia to inaczej wtedy to wszystko wyglądało za 5 lat moze okazać się że język angielski jest nic nie warty mogą wtedy wymagać znajomości np hiszpańskiego i znów ktoś by musiał zaczynać od nowa się uczyć innego języka ja bym nawet w sklepie podjęła prace ale tu u mnie po studiach do sklepu nie chcą a tak w ogóle to temu bez znajomości języka to już praca się nie należy ma zamknąc się w domu i popaść w depresje że na życie nie ma na podstawowe potrzeby opłaty kredyt jedzenie czy nawet na buta itp w Polsce zaczyna być widoczny " wyścig szczurów" ludzie tylko walczą jeden drugiego by wygryzł ze stanowiska każdy chce pokazać że jest lepszy nie potrafimy już normalnie żyć jak dawniej cieszyć się z głupot uważam że dawniej było łatwiej życie było prostsze fajniejsze
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 14:16   #4717
201703081551
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 729
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Dobrze płatny staż??!! 740 zł miesięcznie za cały etat to Twoim zdaniem dobre pieniądze??

A po drugie - jesteś niesprawiedliwa. Nie uważam,żebym bimbała całe studia. Tak - studiowałam dziennie i mieszkałam (nadal mieszkam) z rodzicami i nie pracowałam na etacie w tym czasie. Nie uważam,żeby to było bimbanie. Skoro mam kilka uczelni w swojej miejscowości,to po co mam wyjeżdżać gdzieś indziej?? Poza tym chciałam studiować dziennie. Więc nie oceniaj ludzi z góry.
U mnie na uczelni płacą 19 zł brutto na rękę-sory ale dla mnie to dużo
I tak!- nadal uważam że to niesprawiedliwe dla kogoś kto nie miał bogatych starych i TEŻ MIAŁ STUDIA DZIENNE i musiał pracować ;] (tak jak ja... nie wszyscy co pracują to zaoczni)
I nie mówię, że Ty bimbałaś, lubię uogólniać

Edytowane przez 201703081551
Czas edycji: 2011-06-05 o 14:18
201703081551 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-05, 17:30   #4718
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
a u nas na uzupełniających studiach magisterskich w ogóle języka nie było same finansowe przedmioty jedynie na licencjacie był ale bardzo malutko mało kto ode mnie na studiach znał język w mojej grupie może ze dwie osoby, które dodatkowo jeszcze studiowały język angielski
Nie wierzę w to.
Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
ja już jestem dwa lata po studiach i jak zaczynałam studia to inaczej wtedy to wszystko wyglądało za 5 lat moze okazać się że język angielski jest nic nie warty
A ja jestem 7 lat po studiach i już gdy je zaczynałam, wyglądało to dokładnie tak jak teraz.

Jeśli masz takie poglądy nt znaczenia języka angielskiego w światowej ekonomii to ja nie mam pytań Być może za parę lat wszyscy będziemy uczyć się chińskiego ewentualnie, ale do tego to jeszcze trochę.

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
ja nie mowie o korporacjach, bo logicznym jest ze jesli firma ma profil wspolpracy miedzynarodowej to trzeba znac angielski
Pracuję w polskiej firmie, która jednak, jak większość dużych firm w Pl, ma zachodniego właściciela-korporację. Nie uciekniemy od tego.

Żeby uściślić, oczywiście istnieje mały % prac finansowych, do których ang jest niepotrzebny. Tyle, że przez to że ten % jest tak mały, szanse na taką pracę są mikre.

Tajkuna wysiłek włożony w naukę języka czy zresztą czegokolwiek (czy jakikolwiek rozwój) nie ma nic wspólnego z chęcią wygryzienia drugiej osoby czy bycia nieżyczliwym innym. Ten sposób myślenia jest dla mnie zupełnie niezrozumiały. Uważam, że ekonomista nie znający języka to jak kandydat na księgowego, który nie wie co to jest strona debet. To mój pogląd, ukształtowany przez 5 lat studiowania i 7 lat doświadczenia zawodowego. Nie musicie się ze mną zgadzać, jednak weźcie pod uwagę, że do zmyślania w tej kwestii nie mam żadnej motywacji. Pozdrawiam
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 19:05   #4719
szklanka19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 955
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

W kwestii języków to mnie tylko irytuje jak w wymaganiach jest podane "znajomość języków obcych potwierdzona certyfikatem" bo to niestety dyskwalifikuje osoby, które uczą się same.
szklanka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 19:10   #4720
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

kazdy wie, ze nalezy umiec jezyki komputer i tysiace innych rzeczy, ale i tak nie rozumiem do czego zmierzasz, masz pracę, a my nie, i nawet jesli umiemy jezyk i komputer, a ponadto posiadamy cechy ktore sa porzadane przez pracodawce, nie znajdjemy w dalszym ciagu pracy.
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 19:16   #4721
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość
kazdy wie, ze nalezy umiec jezyki komputer i tysiace innych rzeczy, .
3 posty wyżej pisałaś co innego. Z tego co pamiętam to nawet patriotyzm do tego dołączył

EOT bo chyba nas ta rozmowa do niczego nie prowadzi. Nie musisz korzystać z moich rad przecież. Możesz równie dobrze skoncentrować się na samym fakcie bezrobocia.

Rok temu i ja szukałam pracy, bezrobocie może dopaść każdego na jakimś etapie.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-05, 19:25   #4722
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

tamto mialo inny wydźwięk, ale mneijsza.

dalej nierozumiem co chcesz osiagnac?

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

i powiem jeszcze cos, jesli przychodzisz tu dawac nam rady, które są powszechnie dostepne, wiadome to sobie daruj.

chyba ze przychodzisz z oferta pracy dla kogos.

myslisz ze my nie wiemy ze zeby dostac prace trezba umiec rozne rzeczy miec doswiadczenie itd.?
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 19:29   #4723
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Ekonomista bez dobrej znajomości angielskiego powinien się go nauczyć lub zmienić zawód bo inaczej (prawie) nie istnieje na rynku pracy. I w tym, a nie w znajomościach etc tkwi problem koleżanki wyżej (podałam jej dwie firmy w rejonie gdzie wiem, że są przyjęcia do działów finansów). To właśnie jest moim celem - wyrażenie tej opinii i ewentualnie nakierowanie na konstruktywne działania.

Jako nie-bezrobotna albo była bezrobotna nie mam do tego prawa ?

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez kalae Pokaż wiadomość

myslisz ze my nie wiemy ze zeby dostac prace trezba umiec rozne rzeczy miec doswiadczenie itd.?
No tak właśnie wnioskuję z Twoich wypowiedzi wyżej. Udowodniłaś swoimi wypowiedziami, że nie wiesz, do czego w pracy przydaje się obcy język.

Koleżanko EOT bo rozmowa z Tobą jest bardzo niekonstruktywna.

A co do tego kto i gdzie się może wypowiadać, to wybacz chyba, że moderujesz lub masz własne forum.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 19:34   #4724
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

a ja bym darowała sobie tą całą dyskusje, bo przerodzi się ona za chwilę w coś innego a to jest nie potrzebne. Każdy ma swój rozum i tyle.

EOT
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 21:31   #4725
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ekonomista bez dobrej znajomości angielskiego powinien się go nauczyć lub zmienić zawód bo inaczej (prawie) nie istnieje na rynku pracy. I w tym, a nie w znajomościach etc tkwi problem koleżanki wyżej (podałam jej dwie firmy w rejonie gdzie wiem, że są przyjęcia do działów finansów). To właśnie jest moim celem - wyrażenie tej opinii i ewentualnie nakierowanie na konstruktywne działania.

Jako nie-bezrobotna albo była bezrobotna nie mam do tego prawa ?

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------



No tak właśnie wnioskuję z Twoich wypowiedzi wyżej. Udowodniłaś swoimi wypowiedziami, że nie wiesz, do czego w pracy przydaje się obcy język.

Koleżanko EOT bo rozmowa z Tobą jest bardzo niekonstruktywna.

A co do tego kto i gdzie się może wypowiadać, to wybacz chyba, że moderujesz lub masz własne forum.
nawet nieumiesz odpowiadac na pytania.
tylko podsumowywac wszystkich.

i nie mam ochoty na rozmowe z toba, nawet nie rozumiesz tego co ktos pisze, i nie umiesz czytac ze zrozumieniem.

szkoda czasu na to.

Edytowane przez kalae
Czas edycji: 2011-06-05 o 21:32
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 21:40   #4726
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Tak CP.
Ciezka praca.. ale innej nie mam a wiedzialam na co sie decyduje..

A na kosmetyke dalej mam zlosc i za tydzien mam egzaminy a w ogole nie chce mi sie na to patrzec(jak pracy w zawodzie nie ma ..albo stawka mniejsza niz na infolinii)
Pracowalas w Poznaniu? to ta sama firma ale jej siedziba
A nie łapie teorii-w systemie sie znam dobrze..
pracowalam kilkanascie dni. Pomijajac fajna atmosfere w pracy, nawet niezle pieniadze, i telefon ktory dzwoni i sni sie po nocach CC to praca na chwile, ale jak Ci pasuje to probuj ja zrezygnowalam, ciezko mi bylo polaczyc z dziennymi studiami i jedna babka sie nas mnie uwziela
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 21:43   #4727
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
pracowalam kilkanascie dni. Pomijajac fajna atmosfere w pracy, nawet niezle pieniadze, i telefon ktory dzwoni i sni sie po nocach CC to praca na chwile, ale jak Ci pasuje to probuj ja zrezygnowalam, ciezko mi bylo polaczyc z dziennymi studiami i jedna babka sie nas mnie uwziela
Mysle ze dam rade
Ale zabiore sie za to za 2 tyg-za CC. A pozniej zdam i im pokaze(bo musze wrocic na szkolenie i testy od nowa)
Atmosfera w grupie byla swietna i na poczatku szkoleniowcy duzo pomagaja(w pracy)
Teraz mam te egzaminy z kosmetyki i dobrze byloby zdac(na tytul)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 22:28   #4728
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Język jakby nie było to podstawa. Jednak też zależy co się nazywa biegłością, znałam język najlepiej z grupy (ciągle się uczę, bo talentu wielkiego nie mam) i określę swój poziom na średniozaawansowany. Te osoby, które zakończyły swoją edukację na poziomie B1, a i na tym poziomie dobrze im nie szło, uważają, że znają język biegle. Nawet polski u nich kuleje I pracę znalazły, dobrą nawet. Dla mnie wniosek jest jeden - że wielu pracodawców patrzy tylko na to, co się wpisze w CV. W wielu miejscach języka wymaga się dla picu, ciężko znaleźć teraz nawet praktyki bez biegłego angielskiego.

Ja nie umiem uważać się za najlepszą, bo wszędzie widzę swoje braki i w ten sposób za każdym razem każda oferta zostanie mi sprzątnięta sprzed nosa.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 22:39   #4729
BlackSad
Raczkowanie
 
Avatar BlackSad
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 45
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

przeczytałem 30 ostatnich stron tego wątku, widze ze niektorzy daliby sobie rece pociac za 2000zł netto masakra :/ a przeciez takie pieniadze przy obecnych cenach mieszkan+zywnosci nie mowiac o utrzymaniu dziecka to kropla w morzu potrzeb... ehh naprawde podziwiam was dziewczyny ze macie tak wielka determinacje, ze dzielnie walczycie, pomimo tylu porazek
BlackSad jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-06, 07:21   #4730
bossy
Zakorzenienie
 
Avatar bossy
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 547
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez szklanka19 Pokaż wiadomość
W kwestii języków to mnie tylko irytuje jak w wymaganiach jest podane "znajomość języków obcych potwierdzona certyfikatem" bo to niestety dyskwalifikuje osoby, które uczą się same.
Jedno nie wyklucza drugiego. Uczyłam się sama, zapisałam się na egzamin na certyfikat i go zdałam. Nie musisz chodzić na kurs. Przygotowujesz się sama idziesz i zdajesz.
__________________
You can see in my eyes that no one is my chain..

.supergirls just fly.
bossy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 08:18   #4731
VeGa2203
Raczkowanie
 
Avatar VeGa2203
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 256
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

No więc jestem bezrobotna od października 2010, obecnie studiuję zaocznie i wychowuję synka, za pracą rozglądam się tak namiętnie, że aż kark mnie boli, ale nikt nie pali się do przyjęcia studentki samotnie wychowującej dziecko
__________________
Bo 90% mnie to choroba psychiczna, a pozostałe 10% to czyste szaleństwo!


Jak On się ładnie uśmiecha... Prosto w moje serce...[ 30.12.2009-P.]
VeGa2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 08:41   #4732
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Witajcie Kochane!

Mi jeszcze pare dni mojej dorywczej pracy zostało..

Po zakończeniu edukacji mam nadzieję na znalezienie czegoś, na początek czegokolwiek.

Widzę , że tu jakiś spór się wdał. Nie było mnie, bo miałąm ostatnio problemy z netem, a tak poza tym to długo pracowałam i późńiej zawsze zajmowałam się domem czy odpoczynkiem
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2011-06-06 o 14:22
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 10:12   #4733
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

witam Was w kolejnym dniu walki
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 10:24   #4734
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
witam Was w kolejnym dniu walki
tez witam.
Upaly teraz sa to w sumie sie ciesze ze siedze w domu
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 10:41   #4735
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

no ja wlasnie tez hehe.
chociaz mam wyrzuty sumienia ze plaszcze tylek, ale od przyszlego tygodnia zaczynam cos dzialac w zawodzie, tylko ze to pojedyncze godziny sa niestety a mi potrzebne cos stalego.
ale zawsze to cos.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 10:42   #4736
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
no ja wlasnie tez hehe.
chociaz mam wyrzuty sumienia ze plaszcze tylek, ale od przyszlego tygodnia zaczynam cos dzialac w zawodzie, tylko ze to pojedyncze godziny sa niestety a mi potrzebne cos stalego.
ale zawsze to cos.
O czyli masz jakas dorywcza prace

A ja dzwonilam i zapisywalam sie na ponowne szkolenie(po moich egzaminach)..troche to przykre ponownie wrocic na szkolenie ale nic innego nie moge w tej sytuacji.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 11:05   #4737
szklanka19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 955
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez bossy Pokaż wiadomość
Jedno nie wyklucza drugiego. Uczyłam się sama, zapisałam się na egzamin na certyfikat i go zdałam. Nie musisz chodzić na kurs. Przygotowujesz się sama idziesz i zdajesz.
Dzięki za info! nie wiedziałam o tym, myślałam zawsze, że trzeba chodzić na kurs, żeby potem zdawać. To w takim razie muszę się ogarnąć i zabrać za to na poważnie
szklanka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 11:47   #4738
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Nie trzeba chodzić na kurs by zdawać jakiś egzamin z języka. Takim egzaminem jest np. TOEIC, ale pewnie są jeszcze inne, podobne.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 11:55   #4739
rodzynekkkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 106
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Mnie zaraz skręci z tych nerwów... Czekam na odpowiedz w sprawie pracy i to tak długo trwa...
rodzynekkkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 12:24   #4740
LaBamBam
Raczkowanie
 
Avatar LaBamBam
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 311
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez rodzynekkkk Pokaż wiadomość
Mnie zaraz skręci z tych nerwów... Czekam na odpowiedz w sprawie pracy i to tak długo trwa...
Heh, jak ja czekałam na info, to nie dość, że całą noc nie zmrużylam oka, to następnego dnia już od 7 rano wydzwaniałam po znajomych i prosiłam, żeby mi coś opowiadali, to wtedy czas szybciej zleci. Zadzwonili dopiero o 14:00. Trzymam kciuki!
LaBamBam jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.