dojrzewanie wśród księżniczek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-16, 19:39   #1
ver_million
Rozeznanie
 
Avatar ver_million
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: -.-
Wiadomości: 737

dojrzewanie wśród księżniczek


"Istnieje pułapka: bycie księżniczką to zjawisko masowe, a jeśli jest wiele kandydatek, no to jasne, że rywalizacja jest ostra. Młode dziewczęta częściej rywalizują między sobą w kategorii seksualnej atrakcyjności niż zdolności intelektualnych i twórczych. Nie ma tu miejsca na siostrzeństwo i wspieranie się (...). Te dziewczynki nie mają w sobie nawzajem żadnego oparcia.

(...)

Do tego, czy dziewczynka jest atrakcyjna w okresie dojrzewania dochodzi jeszcze kwestia pieniędzy, czy jej rodziców stać żeby mogła być ładnie- a dokładniej modnie- opakowana. W okresie dojrzewania szare myszki wypadają z rankingu. Taki kryzys może być budujący ale także może zniszczyć poczucie wartości i kobiecości. (...) Budujący, bo zmusza do autorefleksji i uniemożliwia połknięcie kolorowej przynęty, jaką jest medialny obraz kobiety."
fragment WYSOKIE OBCASY EXTRA (dr. Alina Długołęcka)

Może niezbyt odpowiedni tytuł, ale nie miałam pomysłu
Na artykuł natknęłam się dzisiaj i chciałabym się dowiedzieć, jak osoby w różnym wieku postrzegają dzisiejsze dojrzewanie- dorastanie dziewcząt. Ciekawi mnie jakie są także wasze doświadczenia. Czy byłyście szarą myszką, czy może jedną z "księżniczek" ? Ot taka sobie luźna dyskusja: co myślicie w temacie?
__________________
She seems to be stronger, but what they want her to be is weak
She could play pretend, she could join the game, boy

Edytowane przez ver_million
Czas edycji: 2011-06-16 o 20:18
ver_million jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 19:54   #2
m a y a
Raczkowanie
 
Avatar m a y a
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 59
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Ja byłam szarą myszką, chłopczycą bardziej niż księżniczką.
Jak trafi mi się być matką dziewczynki postaram się, aby była normalnym dzieckiem, żadną małą miss.
wystarczy obejżeć ten program Toddlers & Tiaras i się złapać za głowę.
__________________
I
m a y a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 19:57   #3
All That Jazz
Zadomowienie
 
Avatar All That Jazz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 011
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Cytat:
Napisane przez ver_million Pokaż wiadomość
"Istnieje pułapka: bycie księżniczką to zjawisko masowe, a jeśli jest wiele kandydatek, no to jasne, że rywalizacja jest ostra. Młode dziewczęta częściej rywalizują między sobą w kategorii seksualnej atrakcyjności niż zdolności intelektualnych i twórczych. Nie ma tu miejsca na siostrzeństwo i wspieranie się (...). Te dziewczynki nie mają w sobie nawzajem żadnego oparcia.

(...)

Do tego, czy dziewczynka jest atrakcyjna w okresie dojrzewania dochodzi jeszcze kwestia pieniędzy, czy jej rodziców stać żeby mogła być ładnie- a dokładniej modnie- opakowana. W okresie dojrzewania szare myszki wypadają z rankingu. Taki kryzys może być budujący ale także może zniszczyć poczucie wartości i kobiecości. (...) Budujący, bo zmusza do autorefleksji i uniemożliwia połknięcie kolorowej przynęty, jaką jest medialny obraz kobiety."
fragment WPROST EXTRA (dr. Alina Długołęcka)

Może niezbyt odpowiedni tytuł, ale nie miałam pomysłu
Na artykuł natknęłam się dzisiaj i chciałabym się dowiedzieć, jak osoby w różnym wieku postrzegają dzisiejsze dojrzewanie- dorastanie dziewcząt. Ciekawi mnie jakie są także wasze doświadczenia. Czy byłyście szarą myszką, czy może jedną z "księżniczek" ? Ot taka sobie luźna dyskusja: co myślicie w temacie?
Mam wrażenie, że nie byłam ani jednym, ani drugim Ale nie do końca wiem, jak rozumiemy księżniczkę, bo co do szarej myszki obraz mam raczej jasny
__________________
No, I'm no ones wife
But oh, I love my life
And all that jazz
All That Jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 19:58   #4
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Cytat:
Napisane przez ver_million Pokaż wiadomość
"Istnieje pułapka: bycie księżniczką to zjawisko masowe, a jeśli jest wiele kandydatek, no to jasne, że rywalizacja jest ostra. Młode dziewczęta częściej rywalizują między sobą w kategorii seksualnej atrakcyjności niż zdolności intelektualnych i twórczych. Nie ma tu miejsca na siostrzeństwo i wspieranie się (...). Te dziewczynki nie mają w sobie nawzajem żadnego oparcia.

(...)

Do tego, czy dziewczynka jest atrakcyjna w okresie dojrzewania dochodzi jeszcze kwestia pieniędzy, czy jej rodziców stać żeby mogła być ładnie- a dokładniej modnie- opakowana. W okresie dojrzewania szare myszki wypadają z rankingu. Taki kryzys może być budujący ale także może zniszczyć poczucie wartości i kobiecości. (...) Budujący, bo zmusza do autorefleksji i uniemożliwia połknięcie kolorowej przynęty, jaką jest medialny obraz kobiety."
fragment WPROST EXTRA (dr. Alina Długołęcka)

Może niezbyt odpowiedni tytuł, ale nie miałam pomysłu
Na artykuł natknęłam się dzisiaj i chciałabym się dowiedzieć, jak osoby w różnym wieku postrzegają dzisiejsze dojrzewanie- dorastanie dziewcząt. Ciekawi mnie jakie są także wasze doświadczenia. Czy byłyście szarą myszką, czy może jedną z "księżniczek" ? Ot taka sobie luźna dyskusja: co myślicie w temacie?
Biorąc pod uwagę przytoczone fragmenty (mogłabyś wkleić link do pełnego tekstu?) artykułu uważam, za przesadę dzielić nastolatki tylko na dwie kategorie. To już nie można atrakcyjnie wyglądać oraz posiadać jednocześnie zdolności intelektualnych i twórczych? Od kiedy intelekt wyklucza dobry/atrakcyjny wygląd i odwrotnie?
Z wyżej wymienionych powodów nie zaliczałam się do żadnej z tych kategorii

Edytowane przez Aramintha
Czas edycji: 2011-06-16 o 20:00 Powód: dopisek
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 20:08   #5
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Cytat:
Napisane przez m a y a Pokaż wiadomość
Ja byłam szarą myszką, chłopczycą bardziej niż księżniczką.
Jak trafi mi się być matką dziewczynki postaram się, aby była normalnym dzieckiem, żadną małą miss.
wystarczy obejżeć ten program Toddlers & Tiaras i się złapać za głowę.
Mi mama powtarza [nie wiem czemu mnie o to podejrzewa], że jak mi odbije tak jak tym matkom to stanie na głowie, żeby mi prawa do tego dziecka zabrać.

Księżniczką w tym rozumieniu nigdy nie byłam, prędzej szarą myszką, co to nigdy modnie ubrana nie była[bo i po co...].
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 20:13   #6
ver_million
Rozeznanie
 
Avatar ver_million
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: -.-
Wiadomości: 737
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę przytoczone fragmenty (mogłabyś wkleić link do pełnego tekstu?) artykułu uważam, za przesadę dzielić nastolatki tylko na dwie kategorie. To już nie można atrakcyjnie wyglądać oraz posiadać jednocześnie zdolności intelektualnych i twórczych? Od kiedy intelekt wyklucza dobry/atrakcyjny wygląd i odwrotnie?
Z wyżej wymienionych powodów nie zaliczałam się do żadnej z tych kategorii
nie mam niestety calego tekstu, poniewaz przepisywalam to z gazetki a gazetki aktualnie nie posiadam
__________________
She seems to be stronger, but what they want her to be is weak
She could play pretend, she could join the game, boy
ver_million jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 20:14   #7
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Oj nie, nigdy nie byłam księżniczką
Rodzice raczej nie mieli kasy, żeby mnie stroić...połowę zycia myślałam, że mam rozmiar stopy 40, ( potem jak już podrosłam, odkrylam, że mam 38 haha )bo takie buty (targowe) kupowała mi mama i twierdziła, że są w sam raz
Modne ciuchy miałam dopiero, jak już wyszły z mody..tzn. jakiś sezon po tym jak miały je te jak to nazwałaś ksieżniczki..
ale mimo to wiesz co?
Miałam i mam mnóstwo przyjaciół, bo właśni ludzi takich jak ja czyli normalnych ( to oczywiście pojęcie względne ) jest najwięcej, a tej kategorii tu nie podałaś
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-16, 20:26   #8
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Szkoda, że nie ma całości artykułu , bo nie wszystkie kwestie są jasne. W jakim wieku są te dziewczynki z artykułu? I kim dokładnie są opisywane księżniczki? Jakoś mi się to ze stereotypami kojarzy - tleniona blondi w różu, która tylko o wyglądzie/chłopakach myśli kontra grubawa kujonka w okularach.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 20:37   #9
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Cytat:
Napisane przez letik Pokaż wiadomość
Oj nie, nigdy nie byłam księżniczką
Rodzice raczej nie mieli kasy, żeby mnie stroić...połowę zycia myślałam, że mam rozmiar stopy 40, ( potem jak już podrosłam, odkrylam, że mam 38 haha )bo takie buty (targowe) kupowała mi mama i twierdziła, że są w sam raz
Modne ciuchy miałam dopiero, jak już wyszły z mody..tzn. jakiś sezon po tym jak miały je te jak to nazwałaś ksieżniczki..
ale mimo to wiesz co?
Miałam i mam mnóstwo przyjaciół, bo właśni ludzi takich jak ja czyli normalnych ( to oczywiście pojęcie względne ) jest najwięcej, a tej kategorii tu nie podałaś
skąd ja to znam ale są tego plusy - to nie pieniądze i wygląd są dla mnie najważniejsze
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 20:43   #10
ver_million
Rozeznanie
 
Avatar ver_million
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: -.-
Wiadomości: 737
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie ma całości artykułu , bo nie wszystkie kwestie są jasne. W jakim wieku są te dziewczynki z artykułu? I kim dokładnie są opisywane księżniczki? Jakoś mi się to ze stereotypami kojarzy - tleniona blondi w różu, która tylko o wyglądzie/chłopakach myśli kontra grubawa kujonka w okularach.
Artykuł był na temat kobiet po 50, które czuja sie nieatrakcyjne w otaczajacym je swiecie. Chociaz dzieci odchowane, boja zajac sie soba, swoim zyciem, swoja atrakcyjnoscia, zadbac bardziej o inne kwestie poza domem i rodzina. W artykule szukano odpowiedzi na takie a nie inne zachowanie. Co powoduje, ze np. niektore dojrzale kobiety sa pewne siebie, eksponuja swoje piekno, a inne wola zaszyc sie w domu i wciaz zajmowac sie dziecmi.
To nie byl artykul o ksiezniczkach wsrod dzieci. Ksiezniczki to te dziewczyny, ktore otoczone sa zawsze adoratorami, pieknia sie, by przyciagac ich spojrzenia, nie dbaja o blizsze relacje, bo liczy sie tylko to, by dobrze wygladac. Dokladnie nie przytocze, bo tez nie pamietam, tak to mniej wiecej strescilam. O szarych myszkach nie bylo zbyt wiele, tylko tyle, ze wypadaja z rankingu, jesli chodzi o zainteresowanie wsrod plci przeciwnej.
__________________
She seems to be stronger, but what they want her to be is weak
She could play pretend, she could join the game, boy
ver_million jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 20:58   #11
fleur05
Zadomowienie
 
Avatar fleur05
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 243
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Cytat:
Napisane przez ver_million Pokaż wiadomość
To nie byl artykul o ksiezniczkach wsrod dzieci. Ksiezniczki to te dziewczyny, ktore otoczone sa zawsze adoratorami, pieknia sie, by przyciagac ich spojrzenia, nie dbaja o blizsze relacje, bo liczy sie tylko to, by dobrze wygladac. Dokladnie nie przytocze, bo tez nie pamietam, tak to mniej wiecej strescilam. O szarych myszkach nie bylo zbyt wiele, tylko tyle, ze wypadaja z rankingu, jesli chodzi o zainteresowanie wsrod plci przeciwnej.
Nie możemy generalizować.
Są szare myszki, księżniczki i wiele innych. Ja nie jestem ani jednym, ani drugim.
Zwykle na widok księżniczki robi mi się niedobrze, niby rzeczywiście ładna dziewczyna, niby ma coś do powiedzenia, inteligentna, ale pusta, wypruta z uczuć, bo 3/4 uwagi skupia na poprawianiu włosów, a resztę na wypatrywaniu adoratorów. Takie dziewczyny zazwyczaj mają wszystko, mogły się w dzieciństwie skupić na sobie.
__________________
Twoja...

Leczę się z egoizmu.

fleur05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-16, 22:03   #12
bsia
Rozeznanie
 
Avatar bsia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 631
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

ja tam ogólnie uważam, że to spłycenie wartości jakie teraz można zauważyć u młodszych jest przerażające. sama stara nie jestem, bo dopiero 22 lata mam, a już poraża mnie ta przepaść między mną a nastolatkami

u mnie w podstawówce czy na podwórku były dziewczynki ładniejsze i brzydsze, bogatsze i biedniejsze, mądrzejsze i głupsze, itd., ale nigdy nie zauważyłam żadnej przepaści między nimi, bo bardziej liczyła się dobra zabawa niż szykanowanie innych.
bsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 22:27   #13
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

nie byłam ani jedną ani drugą.

przypomina mi się tekst: buty z miasta, nogi ze wsi
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 22:29   #14
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Kolejny raz ten sam temat, zlecą się zaraz studentki ledwo po licencjacie by prawić morały że "za moich czasów" świat był inny

Za moich czasów, za czasów gdy byłam 8 lat, obserwowałam to samo - ubrania, kosmetyki. Jezu, nawet za czasów mojej mamy dziewczyny chciały ładnie wyglądać i liczyła się kasa
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 22:33   #15
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Kolejny raz ten sam temat, zlecą się zaraz studentki ledwo po licencjacie by prawić morały że "za moich czasów" świat był inny

Za moich czasów, za czasów gdy byłam 8 lat, obserwowałam to samo - ubrania, kosmetyki. Jezu, nawet za czasów mojej mamy dziewczyny chciały ładnie wyglądać i liczyła się kasa
Przypuszczam, że czasów naszych babć też...
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 22:36   #16
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

wśród dziewczyn zawsze były małoletnie ku**iszonki, jak i szare myszki. te rzeczy się nie zmieniają, jak światem świat.

muszynianka- wiem o czym mówisz, przypomina mi się moja koleżanka( lat 23)
K:jak byłam młoda... za moich czasów wszystko było lepsze, nawet faceci."
Ja:dziewczyno, masz 23 lata.
K: 23 urodziny to był dzień zmierzchu mojego życia, wiesz jaka byłam młoda 8 lat temu?

Ja:i jaka głupia?

ach ludu, ludu, a jak mnie straszyła, co mnie czeka niebawem. huhu. klękajcie narody i bójta się.
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 22:37   #17
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

[1=6f478752bd2871e8cc7e642 01f2c815878556baf_60bff67 2628d8;27565115]wśród dziewczyn zawsze były małoletnie ku**iszonki, jak i szare myszki. te rzeczy się nie zmieniają, jak światem świat.

muszynianka- wiem o czym mówisz, przypomina mi się moja koleżanka( lat 23)
K:jak byłam młoda... za moich czasów wszystko było lepsze, nawet faceci."
Ja:dziewczyno, masz 23 lata.
K: 23 urodziny to był dzień zmierzchu mojego życia, wiesz jaka byłam młoda 8 lat temu?

Ja:i jaka głupia?

ach ludu, ludu, a jak mnie straszyła, co mnie czeka niebawem. huhu. klękajcie narody i bójta się.[/QUOTE]
25 lat i do piachu
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 22:39   #18
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
25 lat i do piachu
hop do piachu i po strachu < śpiewa pogrzebowe pieśni> hej ho hej ho do piachu by się szło! hej ho hej ho!
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 22:46   #19
Cassi
Zadomowienie
 
Avatar Cassi
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice 3miasta
Wiadomości: 1 288
GG do Cassi
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Oj tam nie smiejcie się Pamiętam, że jak byłam mała, to z przerażeniem zdażało mi się myśleć, że będę kiedyś "starą 30-letnią panią" to jest dopiero "piękny wiek"
__________________
‎"Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój(...)"

1 kwietnia 2012 Martusia
Cassi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-16, 22:47   #20
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Ja z podziwem patrzyłam na 8-klasistów
I w drugiej klasie podst. z góry na gówniarzy z pierwszej
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 22:50   #21
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Tja ale to nazewnictwo się zmienia!
Za mojej pamięci były "Lucky" czyli te co nosiły bluzki w kolorze jasny róż bądź jasny błękit - z numerkami (tak ta piękna moda roku 2000, każda bluzka musiała mieć jakiś wielki numer, ewentualnie napis POLAND, BRAZIL czy coś i wtedy hitem były kosmetyki avonu bo to nowość była )
Były blachary, barbie, galerianki (to ostatnio modne) a teraz księżniczki, no no
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 22:52   #22
pytton
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 443
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

bez sensu ten podział...

ja na przykład jestem piękna i inteligentna
pytton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 22:56   #23
Cassi
Zadomowienie
 
Avatar Cassi
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice 3miasta
Wiadomości: 1 288
GG do Cassi
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Tja ale to nazewnictwo się zmienia!
Za mojej pamięci były "Lucky" czyli te co nosiły bluzki w kolorze jasny róż bądź jasny błękit - z numerkami (tak ta piękna moda roku 2000, każda bluzka musiała mieć jakiś wielki numer, ewentualnie napis POLAND, BRAZIL czy coś i wtedy hitem były kosmetyki avonu bo to nowość była )
Były blachary, barbie, galerianki (to ostatnio modne) a teraz księżniczki, no no
Noo... "za naszych czasów" tak było, grzecznie i patriotycznie (Poland ) teraz "młodzież" jest rozpustna i grzeszna
__________________
‎"Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój(...)"

1 kwietnia 2012 Martusia
Cassi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 22:56   #24
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Znaczy się księżniczka habilitowana?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 23:00   #25
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Znaczy się księżniczka habilitowana?
księżniczka profesor zwyczajny ( nie uczelniany- co to to nie, to zero nobilitacji by było)
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 23:06   #26
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Cytat:
Napisane przez Cassi Pokaż wiadomość
Noo... "za naszych czasów" tak było, grzecznie i patriotycznie (Poland ) teraz "młodzież" jest rozpustna i grzeszna
Oj, tak, dzisiejsza mlodzież, zupełne zepsucie moralne, tylko im englandy w głowie... Bo za naszych czasów... Oj, za naszych czasów to porządna młodzież była. Oj...
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 23:09   #27
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek



o taką miałam. i podobną z napisem POLAND, sasasasa
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 23:17   #28
ver_million
Rozeznanie
 
Avatar ver_million
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: -.-
Wiadomości: 737
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

no nabijacie sie! ale nie szkodzi
ja mam lat 19 i powiem wam, ze kiedys, ze 3 lata temu nie czulam sie az takim odmiencem jak teraz. zalozylam watek, bo ciekawa bylam, . czy ktos moze ma podobne odczucia. ja np. nie chodze po galeriach, bo zwyczajnie szkoda mi pieniazkow na te wszystkie ciuchy, zaczelam strasznie żydzic na wszystko sobie, a z drugiej strony- chcialabym wygladac jak wiekszosc dziewczyn, czasem mi jest z tego powodu zle, bo mimo to, ze ubieram sie tak jak lubie, czasem czuje sie wsrod innych jak totalne bezguscie i w dodatku brzydkie bezguscie. tylko nie krzyczcie. ja chyba zawsze nalezalam do tych szarych myszek, poza jednym aspektem- wynikami w nauce sie wyroznialam i poczuciem humoru. ale no wlasnie zainteresowania plci przeciwnej jakos nigdy nie wzbudzalam.
__________________
She seems to be stronger, but what they want her to be is weak
She could play pretend, she could join the game, boy
ver_million jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 23:19   #29
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość


o taką miałam. i podobną z napisem POLAND, sasasasa




Moda,powiedzmy tak z lat 2000-2005 była tragiczna. Sam kicz i tandeta.
Białe kozaczki,krótkie koszulki,pstrokate torebeczki,długaśne tipsy,różnokolorowe pasemka we włosach.Im krócej i kolorowiej tym lepiej.
U mnie w mieście ,co druga(młoda)kobieta wyglądała jak wczesna Mandaryna i Doda razem wzięte.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 23:24   #30
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: dojrzewanie wśród księżniczek

"Białe kozaczki,krótkie koszulki,pstrokate torebeczki,długaśne tipsy,różnokolorowe pasemka we włosach.Im krócej i kolorowiej tym lepiej."

Nie miałam ani jednej z tych rzeczy
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.