noga w gipsie - prośba o opis doświadczeń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-20, 20:11   #1
wielkiokruch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5

noga w gipsie - prośba o opis doświadczeń


Witam,
kilka dni temu miałam zszywane ścięgno Achillesa. Po zabiegu włożono mi nogę w gips do kolana. Po dwóch dniach zwróciłam uwagę na to, że palce zagipsowanej nogi (i noga od strony kolana) są lekko spuchnięte. Zadzwoniłam do lekarza polecił trzymanie nogi w górze co od dwóch dób czynię. Obrzęk zmalał ale nie znikł. Dodatkowo zauważyłam, że paluch przy podstawie paznokcia jest lekko fioletowy (naprawdę leciutko) ale nie dam też głowy, że nie było tak od początku.
Nie wiem czy nie iść z tym do jakiegoś lekarza. Dodam, że mam tendencję do panikowania i nigdy nie miałam nic złamanego. Szukam w necie informacji dotyczących obrzęków przy unieruchamianiu kończyn ale nic nie mogę znaleźć.
Wszystkich zagipsowanych w przeszłości bądź mających w przeszłości kontakt z zagipsowanymi proszę o podzielenie się posiadanymi doświadczeniami.
Z góry WIELKIE DZIĘKI

Edytowane przez wielkiokruch
Czas edycji: 2011-07-21 o 07:15
wielkiokruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 14:57   #2
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: noga w gipsie - prośba o opis doświadczeń

jeśli gips uciska Cię w palce które od tego sinieją powinnaś iśc z tym, aby to poprawili. Ja kiedy miałam zagipsowaną rękę (od połowy ramienia do połowy dłoni) też dostałam otarć właśnie przy palcach dłoni - zostało to zgłoszone a gips w tym miejscu delikatnie opiłowany, od tego czasu wszystko było w porządku.
nie może tak być, że kosztem zagipsowanej kończyny coś dzieje się innym cześciom ciała więc śmigaj gdzieś, lub (jeśli się da) sama popraw gips w tym miejscu.
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 15:52   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: noga w gipsie - prośba o opis doświadczeń

Zagipsowana kończynę trzeba trzymać wyzej- ile tylko się da.
Nawet tak spać- z noga ułożoną wyzej na poduszkach
Dodatkowo trzeba wykonywac ćwiczenia- napinać i rozluźniać mięśnie - napinasz jak najmocniej możesz liczysz do 6, puszczasz i tak w seriach ile dajesz radę - przynajmniej kilka razy na dzień- im częściej tym lepiej.

Jesli tylko puchnie- to normalne. Noga jest unieruchomiona, jest gorąco, a jak na dodatek nie trzymasz jej w górze to nic nienormalnego nie ma w tym ze puchnie
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 16:30   #4
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: noga w gipsie - prośba o opis doświadczeń

Kilka lat temu miałam straszne zlamanie nogi, noga była cała w gipsie, miałam tylko dziurę na palce, a tak to gips pod samą pachwinę. Noga mnie cały czas bolała, a gips obcierał mi piętę, miałam wrażenie, że ogień mnie pali, noga była spuchnięta, co było widać podczas operacji jak przecięto gips piłą. Trzeba trzymać nogę w górze i się nie forsować. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 17:21   #5
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: noga w gipsie - prośba o opis doświadczeń

od chwili założenia gipsu powinnaś mieć nogę w górze, czy siedzisz czy leżysz, zawsze
co do palucha to może spróbuj go delikatnie opukać jeśli masz miejsce to od dołu (chociaż wątpię, że jest miejsce), jeśli nie to szczyt palucha.
A co do ogólnego opuchnięcia to wydaje mi się, że to niestety norma przy takim uszkodzeniu i takiej pogodzie. Cierpliwości, zejdzie wszystko.
Jeśli chcesz mieć pewność to udaj się do lekarza, niech on zobaczy co tam się dzieje
Pamiętaj o koniecznej rehabilitacji po zdjęciu gipsu. W trakcie też ktoś powinien Ci coś zlecić Zapytaj również kiedy i czy możesz stawać na gipsie, całkowicie czy tylko z nieznacznym obciążeniem kończyny
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 17:36   #6
ojala
Raczkowanie
 
Avatar ojala
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 74
Dot.: noga w gipsie - prośba o opis doświadczeń

Przede wszystkim poczekaj jeszcze kilka dni i uważnie obserwuj nogę. Jeśli obrzęk nie zniknie to znak, że coś nie tak jest z gipsem, może jest za ciasny? Generalnie nie powinno być tak, że pod wpływem gipsu noga drętwieje czy puchnie, przecież będzie w nim unieruchomiona przez dłuższy czas! A wiadomo, że z uniesioną do góry nogą nie będziesz siedzieć/leżeć w nieskończoność. Wiem z własnego (obecnego) doświadczenia, że bolący kręgosłup długo Ci na to nie pozwoli.
ojala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 18:40   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: noga w gipsie - prośba o opis doświadczeń

Cytat:
Napisane przez ojala Pokaż wiadomość
A wiadomo, że z uniesioną do góry nogą nie będziesz siedzieć/leżeć w nieskończoność. Wiem z własnego (obecnego) doświadczenia, że bolący kręgosłup długo Ci na to nie pozwoli.
Ja z własnego doświadczenia wiem co innego- leżenie na plecach z nogami wyżej jest bardzo relaksujące dla kręgosłupa. Byle leżeć na płaskim a nie na miękkim zapadającym się..
jak agniesiaa miałam całą nogę w gipsie od pachwiny po palce.
Różne rzeczy mi dokuczały (najgorzej swędzenie - miałam cały pęk i system drapaczek wykonanych z róznych przedmiotów i kijków) ale kręgosłupa bolącego od trzymania nóg w górze nie pamiętam
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 18:51   #8
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: noga w gipsie - prośba o opis doświadczeń

Jeśli obrzęk będzie się utrzymywał i nie minie po utrzymywaniu nogi wyżej niż reszta ciała, jeśli zasinienie się powiększy albo obejmie inne palce musisz skontaktować się z lekarzem, bo gips może być zbyt ciasno założony.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 19:11   #9
malwinac
Zadomowienie
 
Avatar malwinac
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 437
Dot.: noga w gipsie - prośba o opis doświadczeń

Też miałam jakieś 5 msc temu noge w gipsie do kolana , i tak jak pisały dziewczyny nogę koniecznie trzymaj wyżej żeby zeszła opuchlizna a będzie się ona utrzymywać jakiś czas. U mnie było to conajmniej 2 tyg Przez ten czas siedziałam w domu i ciągle opierałam ją na poduszkach jak lezałam żeby opuchlizna schodziła
__________________
Studentka

malwinac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 19:58   #10
wielkiokruch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: noga w gipsie - prośba o opis doświadczeń

Dzięki za każdą radę.

Edytowane przez wielkiokruch
Czas edycji: 2011-07-21 o 23:21
wielkiokruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 20:04   #11
wielkiokruch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: noga w gipsie - prośba o opis doświadczeń

Mam jeszcze pytanie: Czy pamiętacie może jak reagowały Wasze zagipsowane girki gdy tak po ciągłym uniesieniu do góry opuszczałyście je w dół (np. w drodze do toalety)? Czy palce zmieniały kolor na mocno czerwony - jakby siny??
Widziałam program p. Jaworowicz opowiadający historię dziewczyny, która po operacji nogi i jej zagipsowaniu zmuszona była do amputacji nogi, gdyż ta zaczęła gnić... Ostatnio historia nie daje mi spokoju.

Edytowane przez wielkiokruch
Czas edycji: 2011-07-21 o 23:22
wielkiokruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 09:01   #12
malwinac
Zadomowienie
 
Avatar malwinac
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 437
Dot.: noga w gipsie - prośba o opis doświadczeń

Moje były sine przez jakiś czas, ale jeżeli nie daje CI to spokoju to lepiej skonsultuj się z lekarzem.
Jak byłam w szpitalu babka miała złamaną rękę i palec zrobił się granatowy, gips był za ciasny i jej poprawili
__________________
Studentka

malwinac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 10:52   #13
wielkiokruch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: noga w gipsie - prośba o opis doświadczeń

Dzięki Dziewczyny za Wasze opinie. Rozmawiałam z lekarzem prowadzącym. Powiedział, że lekki obrzęk to norma zwłaszcza latem i abym się nie martwiła. W najbliższy pt ew pn ściągam gips i zakładam butaAchilles Walker. Tak się zastanawiam, czy buta można ściągać np. na noc. Ma może, któraś z Was doświadczenia z rehabilitacji z tego typu butem?
wielkiokruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 09:48   #14
malwinac
Zadomowienie
 
Avatar malwinac
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 437
Dot.: noga w gipsie - prośba o opis doświadczeń

ja miałam bardzo podobnego buta,tylko że był to zwykły walker ale jak patrze na zdjęcie to niczym sie nie róznią.
Ja nie ściągałam go wcale przez 6 tygodni
W ciagu dnia tylko pod prysznicem, przy ubieraniu(wiadome), i czasem może na pół godzinki przed telewizorem.Niesety
__________________
Studentka

malwinac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 12:07   #15
wielkiokruch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: noga w gipsie - prośba o opis doświadczeń

A do spania??
wielkiokruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.