"Praca" w Szwajcarii... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-03, 14:20   #1
gazik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 63

"Praca" w Szwajcarii...


Hej, czy ktoś z was wyjeżdżał do "pracy" polegającej na sprzedaży obrazków, udając głuchoniemego? Mam okazję jechać na taki "zjazd", ale obawiam się czy to ma sens. Nie ukrywam, że to trochę poniżej mojej godności, ale brak pracy w moim mieście(lub totalny wyzysk za psie pieniądze) powoduje, że chciałbym dorobić sobie na wakacje(studiuję zaocznie).
Wyjazdy są już sprawdzone. Jeden z członków rodziny jeździ tam od ponad roku, często załatwiając miejsca dla innych chętnych. Niedługo jest kolejny wyjazd, dwutygodniowy.
Wygląda to mniej więcej tak, że wywożą ci teren i nasuwasz 4 godziny, potem umawiasz się w określone miejsce i powrót. W dzień są takie 2 rundy po 3-4h. Obrazki sprzedajesz po 20 franków z czego 10 idzie dla organizatorów wyjazdu. Musisz też płacić dziennie 10 franków za mieszkanie i 10 za benzynę na dojazd. Sam wyjazd w jedną stronę kosztuje 50 franków. Obliczając, że sprzedam dziennie 5 obrazków wychodziło mi tylko marne 600zł zysku(wyjazd i powrót=100f, wyżywienie ok. 100f, dzienne zakwaterowanie i opłata za benzynę 20x14(jeżeli wyjazd 2-tygodniowy)280f=480f opłat. Sprzedając 5 obrazków na dzień miałbym 50f x 14=700f. 700f - ok 500f= 200f a to daje około 600zł(po starym kursie). W wyjeździe możesz dostawać też tzw. dziady, za które szef nie pobiera prowizji.
Słyszałem ,że zdarzają się dni kiedy nic nie sprzedasz, albo zgarnie cię policja i zabierze wszystkie obrazki. Jestem teraz podkuszony po w zeszłym wyjeździe znajomy po opłatach zarobił na czysto prawie 6k po 4 tygodniach pobytu. Nie wiem jak tego dokonał, bo matematyka mówi co innego.
Jak myślicie, warto ryzykować? Ktoś ma doświadczenie w takich wyjazdach i może coś o tym powiedzieć? Byłbym wdzięczny.
gazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 14:41   #2
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Ja bym nie jechała, to wszystko śmierdzi z daleka.
Czy znasz się na szwajcarskim prawie? Czy znasz prawnika który by ci udzielił porady, oczywiście prawnika który zna się na prawie w Szwajcarii?
Szwajcaria to kraj o zaostrzonych wielu przepisach.
Dla przykładu - mój były jeździł TIRem do Szwajcarii. Zatrzymali go za przeładowany samochód, oczywiście jego szef kazał mu jechać z takim gabarytem, ale on jako kierowca był za to odpowiedzialny. Trafił do aresztu. Na jego szczęście miał podpisaną umowę. Siedział w areszcie aż doszła z Polski kaucja (która była z resztą dość wysoka). Firma dostała mandat, rzędu kilka tys zł. Dzięki temu że miał umowę nie poniósł kosztów, ale miał stres i siedział w areszcie kilka dni.

Czy ty miałbyś oficjalnie podpisaną umowę? Czy wiesz co ci grozi tam za taki obnośni nielegalny handelek?Czy możesz liczyć na to że osoby które to organizują w razie czego pomogą ci i zapłacą mandat, kaucję, grzywnę itp?
Zastanów się dobrze - możesz wpaść w naprawdę niezłe tarapaty...
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 14:48   #3
gazik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 63
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Trochę się już zorientowałem. Gdybym miał jechać według "ulotki w gazecie", to bym tego nie robił, ale te wyjazdy są już sprawdzone, poza tym jedzie też tam 2 znajomych(w najbliższym wyjeździe). Policja też mnie dodatkowo stresuje, ale wiem, że jeszcze nikomu krzywdy nie zrobiła(oczywiście za samą sprzedaż, bo za kradzież to niektórzy musieli tam miesięczne wyroki odsiadywać). Zazwyczaj kończy się to na zarekwirowaniu obrazków i/lub ewentualnych pieniędzy. Wiozą cię też na komisariat, pobierają odcisk palca lub buta(to nie jest chyba potem w twoich aktach jako "karany"?).
gazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 14:51   #4
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Do mojego ex przychodziły po czasie pisma ze szwajcarii do polski, musieliśmy nosić do tlumaczenia, było to albo nieuregulowanie grzywny w terminie + odsetki albo też koszta prowadzenia przez nich (policję) sprawy tam. To przychodziło nawet po kilku mc...

Aha i jeszcze dostał zakaz wjazdu do szwajcari
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 14:55   #5
gazik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 63
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Nieciekawie się to skończyło;/. Moja matka raz też tam jechała w zeszłym roku, pobierali jej odciski, etc., ale nic nie przyszło, że musi za coś płacić, etc..
gazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 15:01   #6
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Ja pracowałam w policji w pl, i wiem że żadna sprawa cywilna jeśli chodzi o przestępstwa, nielegalne intersy itp nie kończy się tak łatwo. Nie wiem jak tam, ale Szwajcaria i Niemcy ogólnie słyną z zaostrzonych przepisów.
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 15:21   #7
gazik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 63
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Cytat:
Napisane przez jezozwierzyk Pokaż wiadomość
Ja pracowałam w policji w pl, i wiem że żadna sprawa cywilna jeśli chodzi o przestępstwa, nielegalne intersy itp nie kończy się tak łatwo. Nie wiem jak tam, ale Szwajcaria i Niemcy ogólnie słyną z zaostrzonych przepisów.
Skoro tak, to czemu ci ludzie jeżdżą już tam od kilku lat i wciąż nim nic nie zrobili(niektórych nawet po kilka razy chwytali i znają ich z widzenia)
gazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-03, 16:28   #8
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Nie wiem przecież. Ale warto ryzykować, nawet wizja spedzenia nocy w areszcie jest przerażająca
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 17:31   #9
gazik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 63
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Tzn. warto czy nie warto?:P
gazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 19:33   #10
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

ja bym nie ryzykowała
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 19:50   #11
gazik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 63
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Czyli jeżeli jesteś złapany, to jesteś już notowany, a to= zaświadczenie o niekaralności już nie dostaniesz?
gazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-04, 12:51   #12
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Daj spokój facet, takich "robót" to ty się trzymaj z daleka jak nie chcesz mieć problemów. Nie warto bo to jest zbyt duże ryzyko, problemów sobie narobisz i tyle.

Na czarno w jakimś sklepie czy coś jeszcze ok, ale nie takie coś.
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 13:12   #13
gazik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 63
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Cytat:
Napisane przez Reddishh Pokaż wiadomość
Daj spokój facet, takich "robót" to ty się trzymaj z daleka jak nie chcesz mieć problemów. Nie warto bo to jest zbyt duże ryzyko, problemów sobie narobisz i tyle.

Na czarno w jakimś sklepie czy coś jeszcze ok, ale nie takie coś.
Tylko, że w sklepie, na czarno zarobię marne grosze;(.
gazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 13:16   #14
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Chyba wolisz zarobić marne grosze niż odemigrować do polski z policją i problemami?

To oczywiście Twoja decyzja, zrobisz jak zechcesz, ja tylko mówie, że na Twoim miejscu nawet jakby płacili 100 za godzinę to raczej nie wybrałabym takiej pracy.

Chyba wiesz że teraz jak coś zrobisz w niemczzech i np uciekniesz do Anglii to policja może Cie tam złapać i dowieść do polski? wraz z wejściem unii weszło też to, także, ani tak ani tak jak a po co mieć problemy.

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-08-04 o 13:19
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 13:42   #15
gazik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 63
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

a ktoś z tu obecnych miał doświadczenie w podobnej "pracy;(?
gazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 20:28   #16
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Cytat:
Napisane przez gazik Pokaż wiadomość
Czyli jeżeli jesteś złapany, to jesteś już notowany, a to= zaświadczenie o niekaralności już nie dostaniesz?
Mogę ci powiedzieć jak to wygląda w PL - do póki neimasz wyroku sądu nie jesteś karany, ale ta informacja będzie wisiała zawsze w systemie, jak coś zbroisz znów to będą widzieli i to, po za tym działa system Schengen, do tego są specjalne rejestry ogólnopolskie w policji gdzie jest wszystko o wszystkich... Jeśli byś kiedyś chciał pracować np w policji, sądzie, kuratorium itp to za pewne się nie dostaniesz mając przypiętą taką łatkę...
jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 11:57   #17
gazik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 63
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Niestety jestem trochę w kropce, bo podejmując legalną pracę stracę 800zł datków od państwa...;/.
gazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 18:15   #18
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Cytat:
Napisane przez gazik Pokaż wiadomość
Niestety jestem trochę w kropce, bo podejmując legalną pracę stracę 800zł datków od państwa...;/.
Skoro masz możliwość podjecia jakiejs legalnej pracy to chyba lepsze to niz życie na garnuszku 'panstwa' i udawanie ciezkochorego zeby nielegalnie wyciagac pieniadze?
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 22:05   #19
gazik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 63
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Skoro masz możliwość podjecia jakiejs legalnej pracy to chyba lepsze to niz życie na garnuszku 'panstwa' i udawanie ciezkochorego zeby nielegalnie wyciagac pieniadze?
Te pieniądze to śmieszne grosze, które ledwo wystarczają na pokrycie opłat za studia i niczego więcej. Pół tych datków zresztą idzie na brata, który zaczyna studia dzienne i nie chcę go pozbawić tych nędznych groszy idąc do pracy na "kolorowo". Pracowałem już ciężko w tej śmiesznej Polszy za grosze i wiem jaki tutaj jest wyzysk. Każdy dba tylko o swój tyłek, nie masz nawet zapewnionej spokojnej starości, bo tak ci się państwo odwdzięcza za ciężkie lata pracy i płacenia podatków. Nie chcę się już rozpisywać o tym, bo tylko niepotrzebnie się denerwuję.

Moje pytanie zatem kieruję do osób, które miały podobne doświadczenia i jak je wspominają. Warto, czy nie warto?
gazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-08, 16:30   #20
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Nikt nie wspomni o aspekcie moralnym?
Bo dla mnie jest to totalnie upodlające. Nie wierzę, że studiujący, a więc możnaby oczekiwać - rozsądny człowiek, w ogóle rozważa taką opcję i nie może znaleźć żadnej pracy.
Jeżeli Twoim zdaniem w Polsce nie masz szans na godne zarobki, wyemigruj. Nie tacy jak Ty wyjeżdżali, a że utrzymanie się nie jest łatwe - nie jest żadną tajemnicą. Rozumiem frustracje rodaków, ale uwierz - ciężka praca i determinacja dają efekty. Nie ma tylko co się łudzić, że wyjeżdżając za granicę szare życie przerodzi się w idyllę.
__________________
there is a light that never goes out

Edytowane przez yousuck
Czas edycji: 2011-08-08 o 16:33
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 16:48   #21
gazik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 63
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Ja nie twierdzę, że za granicą jest tak różowo. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Jednak wciąż uważam, że w Polsce przeciętny człowiek(bez dyplomów inżyniera, lekarza czy prawnika, etc) nie ma szans na GODNE życie, a tylko na marną wegetację i lichy "luksus" od czasu do czasu objawiający się zakupem nowej pralki czy telewizora.
gazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 21:21   #22
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Cytat:
Napisane przez gazik Pokaż wiadomość
Ja nie twierdzę, że za granicą jest tak różowo. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Jednak wciąż uważam, że w Polsce przeciętny człowiek(bez dyplomów inżyniera, lekarza czy prawnika, etc) nie ma szans na GODNE życie, a tylko na marną wegetację i lichy "luksus" od czasu do czasu objawiający się zakupem nowej pralki czy telewizora.
Ja też tak uważam, ale wiem, że w czasach, gdzie emigracja nie stanowi większych przeszkód, na zagranicznym rynku pracy musisz konkurować również z obywatelami tamtych państw - państw lepiej rozwiniętych, ale też, co z tym związane, mających lepiej wykształconych obywateli. Zawsze można kombinować, owszem, tylko jakim kosztem (konfliktu z prawem?). Po prostu sugeruję, żeby podwyższać swoje kwalifikacje, zamiast iść po linii najmniejszego oporu. I mały bonus - satysfakcja
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 12:21   #23
gazik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 63
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Tak, niech wszyscy zostaną inżynierami, lekarzami, prawnikami i wszystkim będzie się żyć dobrze, bo inne prace wykonają się same za siebie.
gazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 19:21   #24
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

To po cholerę lazłeś na studia? Było do zawodowej i mechanikiem zostać

Dla mnie praca upadlająca moralnie, to o czym piszesz. Udawanie osoby niepełnosprawnej - wstrętne.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 20:09   #25
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Cytat:
Napisane przez gazik Pokaż wiadomość
Tak, niech wszyscy zostaną inżynierami, lekarzami, prawnikami i wszystkim będzie się żyć dobrze, bo inne prace wykonają się same za siebie.
Podwyższanie swoich kwalifikacji to niekoniecznie robienie doktoratu i prace naukowe . Mówię tylko, że narzekać łatwo, ale Ci, którzy uczciwie i poważnie podchodzą do pracy i nie osiadają na laurach mają co do garnka włożyć.
Poza tym, czym Ty się martwisz? jedni mają wystarczająco dużo determinacji, zdolności i możliwości (finansowych chociażby), żeby się wykształcić i zajmować prestiżową posadkę, a inni nie. W Polsce brakuje właśnie ludzi, którzy będą po prostu dobrzy w tym, co robią, ale tacy coraz częściej swoją przyszłość widzą na emigracji.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 20:31   #26
gazik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 63
Cool Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;28656821]To po cholerę lazłeś na studia? Było do zawodowej i mechanikiem zostać

Dla mnie praca upadlająca moralnie, to o czym piszesz. Udawanie osoby niepełnosprawnej - wstrętne.[/QUOTE]
a dla mnie upadlające jest pracować na zlecenie w warunkach pracy o umowę, obelgi i wyzysk przez przełożonych. Jako student zaoczny chcę sobie na coś zarobić(chociażby na auto) a pracując w Polsce za 1000zł miesięcznie jest to trudne do spełnienia. W dodatku nie jesteś szanowany(pracowałem już 3 miesiące na wózku widłowym w jednej z większych firm w Polsce- szkoda słów.

UP. Moja matka całe życie pracowała uczciwie. Co z tego ma? Dorobiła się chorób, ma niską rentę i pracuje nie w zawodzie, bo nie chcą ją zatrudnić na stanowisko pielęgniarki ze względu na "zły stan zdrowia". Nie wspomnę już ile kursów ukończyła, etc., które g*wno dały.

OMG! Frank sięgnął już ponad 4zł! Skok z niedoszłych 3zł do 4 zł = 1/3 większy zysk z żebrów. Chyba nie mam wyboru i tam jadę . Poza tym ludzie tam mieszkający nie są głupi, wiedzą, że nie jesteś głuchy ani niemy, ale liczy się inicjatywa. Jeździ tam jeden głuchoniemy. z wyjazdu w przeciwieństwie do innych przywozi 10-15k i buduje sobie właśnie dom. Każdy radzi sobie jak może.

Edytowane przez gazik
Czas edycji: 2011-08-09 o 20:33
gazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 13:49   #27
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Ja powiem tylko, że ja bym wolała pracować jako studentka za minimalną krajową (albo i mniej) w kraju, niż udawać chorego, wyłudzać pieniądze i oszukiwać ludzi.
Brak słów...
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 17:24   #28
gazik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 63
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Co poradzić. Takie życie, każdy radzi sobie jak może.
gazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 14:52   #29
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Cytat:
Napisane przez gazik Pokaż wiadomość
Hej, czy ktoś z was wyjeżdżał do "pracy" polegającej na sprzedaży obrazków, udając głuchoniemego? Mam okazję jechać na taki "zjazd", ale obawiam się czy to ma sens. Nie ukrywam, że to trochę poniżej mojej godności, ale brak pracy w moim mieście(lub totalny wyzysk za psie pieniądze) powoduje, że chciałbym dorobić sobie na wakacje(studiuję zaocznie)..
Godnosc? A sumienie co na to, to lepsze pytanie
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 17:46   #30
lolabell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 22
Dot.: "Praca" w Szwajcarii...

Ręce opadają... potem zwykły Polak jedzie do Szwajcarii i jest traktowany jak potencjalny oszust i złodziejaszek. Skoro nie ma dla ciebie pracy w Polsce, może po prostu pojedź za granicę do normalnej, uczciwej pracy w np. fabryce? Nie będziesz musiał płacić żadnym szemranym pośrednikom i zachowasz ludzką godność.
__________________
Galeria pięknej biżuterii...
lolabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.