Nasze Codzienne Jadłospisy XV - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-08, 09:39   #1261
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

ifellinlovewithadeadboy - dziekuje za ocene,podnioslas mnie troche na duchu

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez emelie Pokaż wiadomość
Utrzymanie

Śniadanie: owsianka (5 łyżek płatków górskich) gotowana na wodzie, zalana kubkiem kefiru naturalnego, z garścią malin i wiórkami kokosowymi; pokrzywa z miodem ok

II śniadanie: bułka żytnia na pół: masło, pasta z makreli (wędzona makrela, cebula, ogórek kiszony, jajko na twardo, majonez, musztarda, przyprawy), szczypiorek/masło, sałata, szynka drobiowa, papryka; koktajl z mleka 2%, banana, jagód, cynamonu i ciemnego kakao ok

Obiad: domowa razowa tortilla mocno napakowana farszem z mielonego indyka, pomidorów z puszki, papryki, kukurydzy i mnóstwa przypraw - wszystko smażone na oleju rzepakowym ladnie

Kolacja: sałatka (warzywa, tuńczyk wsw, oliwa z oliwek, zioła); podpieczona w tosterze bułka żytnia na pół, każda połowa z masłem czosnkowym (masło, czosnek, pietruszka); herbata zielona jaśminowa z miodem tutaj tez ok

Po: herbata malinowo - żurawinowa z miodem

+ garść pistacji; 2l wody z lodem, miętą i cytryną; rozgrzewka i 2 godziny jazdy na rowerze
ladnie,podoba mi sie

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez daria715 Pokaż wiadomość
Wczorajsze U/P (lekka niedowaga, 2 kg) , ponowna walka o @.

Śniadanie; owsianka ( 5 łyżek płatków owsianych, 4 łyżki błonnika, szklanka mleka, jabłko, plaster arbuza) + 3 łychy słonecznika moze byc

Obiad: duże udko z kurczaka+ pół woreczka białego ryżu + mizeria jak mizeria na smietanie to ok

Podwieczorek : 3 spore kawałki szarlotki( u babci) ok

Kolacja: makrela w pomidorach jezeli na U/P jestes to ja bym tutaj dala jeszcze np. jakies pieczywo


Proszę o ocenę.
ogolnie to zdrowo,ale to jest bardziej u niz p, przynajmniej moim zdaniem
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 10:08   #1262
daria715
Raczkowanie
 
Avatar daria715
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Metalland\m/
Wiadomości: 486
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Tak, mizeria na śmietanie. Dziękuję za ocenę i wskazówki
__________________
Zapraszam na mojego bloga;
www.ilewazypiekno.pl


19. 04. 2014

Antoś
15. 01. 2015
daria715 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 10:12   #1263
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
U (trening do Maratonu)

Sniadanie:

Placek owsiany: 1 jajko + 2 lyzki owsianych
3 lyzki twarogu + troche jogo nat
brzoskwinia, 2 malutkie bananki


2.5 h chodzenia po gorach (w gore i po plaskim)

2 batony Trial Mix (takie musli, 140 kcal kazdy)
jablko

Lunch:
Udko z kurczaka z rozna (raczej malo tluste)
salatka: kielki, 1/2 awokado, pomidor
wafle kukurydziane (malo, bo jedynie 70 kcal)

Przekaska:
garsc migdalow, 1 suszona brzoskwinia

Obiad:
Duza piers z kurczaka z rozna
1/2 awokado, pomidor, kielki , duza porcja szpinaku z czosnkiem
3 tortille kukurydziane srednie


Deser:
smazony banan z sosem (3 lyzki twarogu, troche jogurtu + lyzki kremu czekoladowego gorzkiego / bez cukru/)
kawa


Wpadlo w ciagu dnia: caly kwadrat czekolady Ritter z orzechami mlecznej

TO tyle. Zaznaczam, ze dzis zjadlam duzo, bo zazwyczaj w dni, w kotre trenuje, nie moge az tyle jesc i nadrabiam w pozostale he he he, dlatego ze doszlam juz do treningu 18km lub 2h biegu (sprintow na , jogi codziennie na rozciaganie i silowego na core nie licze). Moze dzis sie ktos pokusi o ocenke ?
jesteś moim Bogiem
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 13:08   #1264
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
jesteś moim Bogiem
LOL< rozumiem ze to komplement ;-) Choc nie wiem, czym zaslyzylam. Dziekuje
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 13:37   #1265
Pia Gizela
Zadomowienie
 
Avatar Pia Gizela
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 120
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Wczorajsze & dzisiejsze Utrzymanie

wczoraj

śniadanie: kawa z mlekiem 3,2% i łyżeczką cukru brązowego. jajecznica (nie wiem z ilu jaj bo brat robił ) z serem żółtym, pomidorami, pieczarkami i szyneczką. 2 kromki razowego z masłem. potem herbata z bratka

II śniadanie: paczuszka Lu Go! kubas zimnego kakao, kawałek sernika z galaretką

obiad: wołowina w sosie beszamelowym, ziemniaczki, koperek sok z marchwi & jabłek

kolacja: 2 kromki razowego z białym serem i dżemem herbata z bratka


dzisiejsze:

śniadanie: pączek wiedeński, kakao (na rozgrzewkę ) a potem 2 duże naleśniki z serem i cynamonem

II śniadanie: nektarynki 2, kawałek arbuza, duży homo z migdałami i laskowymi

obiad: schaboszczaki frytki z ketchupem & majonezem lemoniada

podwieczorek & kolacja: pizza (domowej roboty), piwo i film
__________________

Pia Gizela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 13:55   #1266
vvaniliowa
Raczkowanie
 
Avatar vvaniliowa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 39
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Utrzymanie
1.) grahamka - pół z masłem, szynką drobiową i ogórkiem, drugie pół z masłem, mozzarellą i pomidorem; herbata cytrynowa
2.) 200g jogurtu nat z wkrojoną gruszką; koszyk borówek; zielona herbata
3.) grill - karkówka z grilla, bułka z grilla, sałatka (pomidory, ogórki, papryka, cebula, czosnek w zalewie, szczypiorek, sałata, rzodkiewki z sosem vinegret) + sos czosnkowy do mięsa i do maczania bułki; desperados
4.) ogromny banan; lód włoski mieszany czekoladowo-śmietankowy
5.) 2 kromki razowca z masłem i twarożkiem domowym z piątnicy (150g); sałatka warzywna (ta sama co była w posiłku nr3)
później wpadła jeszcze brzoskwinia (ta taka spłaszczona)
vvaniliowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 14:22   #1267
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez vvaniliowa Pokaż wiadomość
Utrzymanie
1.) grahamka - pół z masłem, szynką drobiową i ogórkiem, drugie pół z masłem, mozzarellą i pomidorem; herbata cytrynowa
2.) 200g jogurtu nat z wkrojoną gruszką; koszyk borówek; zielona herbata
3.) grill - karkówka z grilla, bułka z grilla, sałatka (pomidory, ogórki, papryka, cebula, czosnek w zalewie, szczypiorek, sałata, rzodkiewki z sosem vinegret) + sos czosnkowy do mięsa i do maczania bułki; desperados
4.) ogromny banan; lód włoski mieszany czekoladowo-śmietankowy
5.) 2 kromki razowca z masłem i twarożkiem domowym z piątnicy (150g); sałatka warzywna (ta sama co była w posiłku nr3)
później wpadła jeszcze brzoskwinia (ta taka spłaszczona)
UFO!

jadłospis mi się podoba. tylko chyba nnkt mało..
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-08, 14:33   #1268
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cześć,
to mój pierwszy jadłospis tutaj, bardzo proszę o wyrozumiałość, wszelkie rady mile widziane Dopiero planuję redukcję (chciałabym schodnąć jeszcze z 3-5 kg, ale jestem cierpliwa i wyniki nie muszą pokazywać się od zaraz), więc to takie powolne wprowadzanie:
1) 2 bułki z masłem i brie, zielona herbata
2) koszyczek borówek, nektarynka
3) leczo (papryka czerwona i żółta, cukinia, pomidory, cebula, kiełbasa, oregano, rozmaryn)
4) sałatka z tuńczyka w sosie własnym i flażoletki (jajka, fasola, seler naciowy, sałata, rzodkiewka, tuńczyk, dressing: oliwa z oliwek, ocet balsamiczny, musztarda, czosnek i pieprz) - wg przepisu powinna być jeszcze rukola, ale jej nie lubię

Codziennie piję dużo wody, czasem do tego dochodzi mięta albo zielona herbata
Doszło kakao...ogólnie nie miałam dzisiaj apetytu, dzień z cyklu - siedzenie w książkach :/

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2011-08-08 o 19:12
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 17:53   #1269
kasia220112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 162
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Czy na redukcję może być dieta 2000 kcal i spalanie codziennie ok 7000 kcal <aerobik, taniec, siłownia, bieganie, siatkówka> ???
kasia220112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 18:17   #1270
Coki
Raczkowanie
 
Avatar Coki
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 279
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Moje R, może ktoś się pokusi, czy to wygląda ok ?
Walczę z nawykami porzuconego Dukana
śniadanie - bułka otrębowa z domowym pasztetem, kiełbasa z indyka na gorąco, pomidor
2 śniadanie - domowe drożdżówki szt 2, jedna z serem druga z jabłkiem
1 h na siłowni - aeroby
obiad - makaron razowy z piersią wędzoną z kuraka, pieczarkami i oliwkami
kolacja - pasztet domowy z ogórkami małosolnymi
__________________




;-)
Coki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 18:55   #1271
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Dzisiejsze poniedzialkowe R/U

I:
owsianka - 3 lyzki owsianych,1 lyzka zytnich otrebow,2 lyzki otrebow pozeczkowych, zagotowane na sojowym mleku, pol opakowania wiesniaka, truskawki,lyzeczka rodzynek

Przekaska:
jogurt z lyzeczka blonnika

II:
Ciemna bulka z plastrem chudego zoltego sera, ogorkiem malosolnym, 3 sliwki

III:
Mintaj w panierce, szpinak, buraczki, surowka ze salaty,pomidora,ogorka malosonego,kukurydzy i groszku

abs na brzuch, cwiczenia z hantelkami, mialo byc po tym bieganie,ale bedzie basen bo za oknem widze,ze pada i slysze,ze grzmi buuu i to bedzie2 albo 3 dzien bez biegu;/

Po basenie (czyli ok 22)
polowa wiesniaka, plaster twarogu z borowkami, pewnie skusze sie albo na kakao(bez cukru) albo na inke z miodem, co polecacie?
w ciagu dnia rozne herbaty i duuuuuuzo wody

prosze o ocenke

EDIT: jednak nie pada, wiec ide biegac czyli po abs na brzuch(2x8 minut) i cwiczenia z hantelkami i 35 minut biegu a po tym kolacja czyli to bialko z borowkami
raz jeszcze prosze o ocenke
__________________

Edytowane przez karola11
Czas edycji: 2011-08-08 o 19:45
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-08, 18:59   #1272
daria715
Raczkowanie
 
Avatar daria715
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Metalland\m/
Wiadomości: 486
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Dzisiejsze U/P (lekka niedowaga, 2 kg) walka o ponowny@


Śniadanie: owsianka ( 5łyżek płatków owsianych, 4 łyżki błonnika, szklanka mleka, duże jabłko, plaster arbuza) + 3 łychy słonecznika

Obiad: Dwie szklanki ugotowanego makaronu pełnoziarnistego z dużą ilością gotowanych jabłek + jeden krążek smażonej cukinii w panierce (podjedzone od mamy) + czarne frugo

50 minut steppera

Podwieczorek: jogurt naturalny z dużą ilością gotowanych jabłek( zostało z obiadu) + kawałek szarlotki + wafelek śmietankowy

15 minut twistera

Kolacja: grahamka , jedna połówka z masłem, szynką drobiową ,serem żółtym i ogórkiem zielonym; druga z masłem, szynką kminkową, serem żółtym i ogórkiem zielonym.


i jak to wygląda?

PS. mam pytanie.. chciałabym kupić masło orzechowe, czy jest ono pomocne w odzyskaniu @? i jakie najlepsze? może być firmy SANTE?
__________________
Zapraszam na mojego bloga;
www.ilewazypiekno.pl


19. 04. 2014

Antoś
15. 01. 2015

Edytowane przez daria715
Czas edycji: 2011-08-08 o 19:01
daria715 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 19:11   #1273
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez daria715 Pokaż wiadomość

PS. mam pytanie.. chciałabym kupić masło orzechowe, czy jest ono pomocne w odzyskaniu @? i jakie najlepsze? może być firmy SANTE?
Porównywałam kiedyś w sklepie i według moich spostrzeżeń masło SANTE jest właśnie najlepsze - składa się z 90% orzeszków (jeśli dobrze pamiętam masło Felix miało 78%), ma więc więcej białka i nie ma miejsca na wciskanie jakiś świństw. Jeśli masz więc ochotę, nie wahałabym się Możesz też spróbować zrobić sama, wiadomo,że domowe zazwyczaj jest lepsze, bo wiadomo, co znajduje się w środku, ale mi by się nie chciało tak bawić z orzechami
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 19:13   #1274
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

U poniedziałkowe:

I: owsianka z czterech łyżek płatków z bananem, masłem orzechowym i maślanką naturalną; kawa z mlekiem;
II: kromka razowca z masłem i wędliną, ogórek małosolny;
III: gazpacho (pomidory, papryka, ogórki małosolne, oliwki, oliwa, cebula, szczypiorek, zioła), na drugie smażony plaster tofu, plaster bakłażana zapiekany z oliwą, pomidorem, mozarellą i oregano, szpinak z czosnkiem, dwie łyżki kaszy jaglanej;
IV: dwie brzoskwinie, pasek białej czekolady, kilka paluszków, kawa z mlekiem;
V: plaster bakłażana taki jak na obiad, dwie kromki razowca, pomidor, ogórek małosolny.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 19:19   #1275
ifellinlovewithadeadboy
Zadomowienie
 
Avatar ifellinlovewithadeadboy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez daria715 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U/P (lekka niedowaga, 2 kg) walka o ponowny@


Śniadanie: owsianka ( 5łyżek płatków owsianych, 4 łyżki błonnika, szklanka mleka, duże jabłko, plaster arbuza) + 3 łychy słonecznika ok chociaż zamiast (oczywiście jak najbardziej zdrowego) słonecznika dodałabym tu jakichś bakalii, czekolady albo wspomnianego masła orzechowego.. a może owsianka na budyniu? ogólnie jakieś podbijacze kalorii by się przydały, jeśli ma to być P

Obiad: Dwie szklanki ugotowanego makaronu pełnoziarnistego z dużą ilością gotowanych jabłek + jeden krążek smażonej cukinii w panierce (podjedzone od mamy) + czarne frugo troszkę dziwne połączenie jak dla mnie, ale za mało, przydałoby się białko..

50 minut steppera

Podwieczorek: jogurt naturalny z dużą ilością gotowanych jabłek( zostało z obiadu) + kawałek szarlotki + wafelek śmietankowy ok

15 minut twistera

Kolacja: grahamka , jedna połówka z masłem, szynką drobiową ,serem żółtym i ogórkiem zielonym; druga z masłem, szynką kminkową, serem żółtym i ogórkiem zielonym. tu też ok


i jak to wygląda?

PS. mam pytanie.. chciałabym kupić masło orzechowe, czy jest ono pomocne w odzyskaniu @? i jakie najlepsze? może być firmy SANTE?
ogółem powiedziałabym takie w miarę poprawne U, no ale P to to raczej nie jest..
a co do pytania no to hm, na pewno od samego jedzenia masła orzechowego nie odzyskasz okresu..
ale rzeczywiście zawiera ono w sobie nnkt, które ''rzekomo'' są niezbędne do jego odzyskania, aczkolwiek na swoim przykładzie niestety nie mogę tego potwierdzić.. ale jeśli masz ochotę to oczywiście jedz, na zdrowie to firmy Sante jest bardzo smaczne, takie mocno orzechowe.. polecam! i jednocześnie ostrzegam! można się uzależnić..
__________________
nie marnuj swego czasu,
inaczej czas zmarnuje ciebie...


Edytowane przez ifellinlovewithadeadboy
Czas edycji: 2011-08-08 o 19:22
ifellinlovewithadeadboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 19:36   #1276
Margolcia0703181
Raczkowanie
 
Avatar Margolcia0703181
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 459
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

P:

I. 2 garści płatków na mleku, później: kromka pszennego z masłem, serkiem topionym i pomidorem, kakao rozpuszczalne z 2 łyżeczek z miodem

II. kromka z masłem i mozarellą, szklanka maślanki truskawkowej

III. porcja gęstego krupniku z mięskiem, kromka z masłem i żółtym serem

IV. pasek mlecznej czekolady, 2 gałki lodów waniliowych, kakao jak na śniadanie

V. kromka żytniego z masłem, zółtym serem i pomidorem, plaster twarogu ze śmietaną 18% i siekana pietruszką

VI. kubek budyniu z 2 łyżeczkami dżemu, kawał(ek) pleśniaka z truskawkami (jakoś lepiej się czuję, jakna wieczór jest coś słodkiego, choć to niezbyt zdrowe)

może trochę monotonnie z tym chlebem ale taki dzień
__________________
"Du musst nur die Laufrichtung ändern, sagte die Katze zur Maus und fraß sie."
(Franz Kafka)
Margolcia0703181 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 19:47   #1277
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze poniedzialkowe R/U

I:
owsianka - 3 lyzki owsianych,1 lyzka zytnich otrebow,2 lyzki otrebow pozeczkowych, zagotowane na sojowym mleku, pol opakowania wiesniaka, truskawki,lyzeczka rodzynek

Przekaska:
jogurt z lyzeczka blonnika

II:
Ciemna bulka z plastrem chudego zoltego sera, ogorkiem malosolnym, 3 sliwki

III:
Mintaj w panierce, szpinak, buraczki, surowka ze salaty,pomidora,ogorka malosonego,kukurydzy i groszku

abs na brzuch, cwiczenia z hantelkami, mialo byc po tym bieganie,ale bedzie basen bo za oknem widze,ze pada i slysze,ze grzmi buuu i to bedzie2 albo 3 dzien bez biegu;/

Po basenie (czyli ok 22)
polowa wiesniaka, plaster twarogu z borowkami, pewnie skusze sie albo na kakao(bez cukru) albo na inke z miodem, co polecacie?
w ciagu dnia rozne herbaty i duuuuuuzo wody

prosze o ocenke

EDIT: jednak nie pada, wiec ide biegac czyli po abs na brzuch(2x8 minut) i cwiczenia z hantelkami i 35 minut biegu a po tym kolacja czyli to bialko z borowkami
raz jeszcze prosze o ocenke
mala zmiana nastapila wiec edytowalam i prosze raz jeszcze ladnie o ocene przez przypadek nie wiem czemu usunelam ocene, ktora "wystawilam" pod czyjes jadlo,przepraszam, ocenie raz jeszcze jadlospisy jak wroce z biegania i zjem am am
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 19:57   #1278
daria715
Raczkowanie
 
Avatar daria715
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Metalland\m/
Wiadomości: 486
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez ifellinlovewithadeadboy Pokaż wiadomość
ogółem powiedziałabym takie w miarę poprawne U, no ale P to to raczej nie jest..
a co do pytania no to hm, na pewno od samego jedzenia masła orzechowego nie odzyskasz okresu..
ale rzeczywiście zawiera ono w sobie nnkt, które ''rzekomo'' są niezbędne do jego odzyskania, aczkolwiek na swoim przykładzie niestety nie mogę tego potwierdzić.. ale jeśli masz ochotę to oczywiście jedz, na zdrowie to firmy Sante jest bardzo smaczne, takie mocno orzechowe.. polecam! i jednocześnie ostrzegam! można się uzależnić..

Dziękuję za ocenę
Nigdy nie jadłam masła orzechowego i jutro kupię firmy Sante
Nie będę jadła tylko masła orzechowego aby wrócił @. Jem makrelę( staram się przynajmniej 2 razy w tygodniu) masło,ser żółty, smażę na oleju rzepakowym, jem słonecznik... Jutro kupię płatki migdałowe, wiórki kokosowe no i czekam aż będę mogła jeść swoje orzechy bo niestety te sklepowe to spory wydatek...;(
__________________
Zapraszam na mojego bloga;
www.ilewazypiekno.pl


19. 04. 2014

Antoś
15. 01. 2015
daria715 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 20:24   #1279
ifellinlovewithadeadboy
Zadomowienie
 
Avatar ifellinlovewithadeadboy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez daria715 Pokaż wiadomość
Dziękuję za ocenę
Nigdy nie jadłam masła orzechowego i jutro kupię firmy Sante
Nie będę jadła tylko masła orzechowego aby wrócił @. Jem makrelę( staram się przynajmniej 2 razy w tygodniu) masło,ser żółty, smażę na oleju rzepakowym, jem słonecznik... Jutro kupię płatki migdałowe, wiórki kokosowe no i czekam aż będę mogła jeść swoje orzechy bo niestety te sklepowe to spory wydatek...;(
no nie ma za co chodziło mi raczej o to, że są marne szanse na to, że samymi nnkt czy innymi (również bardzo potrzebnymi) tłuszczami jest się w stanie odzyskać @.. przede wszystkim powinno się to odbywać pod okiem lekarza a orzechy, hm nie przesadzałabym z tym, że są takie drogie..
__________________
nie marnuj swego czasu,
inaczej czas zmarnuje ciebie...


Edytowane przez ifellinlovewithadeadboy
Czas edycji: 2011-08-08 o 20:26
ifellinlovewithadeadboy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-08, 20:38   #1280
pati2404
Zakorzenienie
 
Avatar pati2404
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: TM
Wiadomości: 9 362
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Utrzymanie :
śniadanie : 3 cienkie kromki chleba żytniego (70 g łącznie) z margaryną i pomidorem + kabanos drobiowy
II śniadanie : serek homo waniliowy + 4 kromki chrupkiego pieczywa
obiad: ziemniaki, panierowana pierś z kurczaka, ogórek kisozny
podwieczorek : 200 g lodów o smaku śmietankowej czekolady Algida
kolacja: jajecznica z 2 jaj z cebulką i pomidorem+ 10 mini sucharków pelnoziarnistych

w ciągu dnia dużo ruchu, woda gazowana, herabty zielona i czerwone , skrzyp, pokrzywa

i jak ?
__________________
Walczę o realizację marzeń !
pati2404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 20:41   #1281
daria715
Raczkowanie
 
Avatar daria715
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Metalland\m/
Wiadomości: 486
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez ifellinlovewithadeadboy Pokaż wiadomość
no nie ma za co chodziło mi raczej o to, że są marne szanse na to, że samymi nnkt czy innymi (również bardzo potrzebnymi) tłuszczami jest się w stanie odzyskać @.. przede wszystkim powinno się to odbywać pod okiem lekarza a orzechy, hm nie przesadzałabym z tym, że są takie drogie..

Byłam u gin. jakoś w grudniu, dostałam RIGEVIDON. Dopiero po drugim opakowaniu udało się odzyskać okres z odstawienia. Kiedy odstawiłam tabletki okres już się wiecej nie pojawił. Zaczęłam więcej jeść + makrelę raz w tygodniu, codziennie słonecznik i migdały i okres wrócił sam pod koniec kwietnia i był 3 cykle( kwiecień, maj , czerwiec). W maju doszłam do wniosku,że skoro okres jest to nie muszę już jeść tłuszczy i przestałam ,a dodatkowo ograniczyłam kalorię. W czerwcu okres dostałam dopiero po 35 dniach więc bardzo późno( zapewne miało na to wpływ wyeliminowanie tłuszczów), a w lipcu pojawiło się tylko brązowe plamienie, poprzedzone objawami zbliżającego się @. Teraz myślę,że jak znowu zacznę jeść tłuszcze to @ pojawi się w sierpniu i już nie będę taka głupia i nie wyeliminuję tłuszczy znowu.
__________________
Zapraszam na mojego bloga;
www.ilewazypiekno.pl


19. 04. 2014

Antoś
15. 01. 2015

Edytowane przez daria715
Czas edycji: 2011-08-08 o 20:43
daria715 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 20:46   #1282
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

wczorajsze U

jogurt naturalny 150g z wkrojoną nektarynką, połówką banana, dosypanymi otrębami, orkiszowym musli i 'fitnessami' jogurtowymi, do tego szczypta cynamonu;
kawa z mlekiem;

jakaś śliwka wpadła międzyczasie

spora pierś z kurczaka parowana w ziołach, ziemniaki z koperkiem, sałatka - sałata lodowa, papryka, pomidor, ogórek, rzodkiewka, marchewka, sos ziołowy na oleju;

duże lody włoskie czekoladowo-śmietankowe w wafelku

2 kromki chrupkie żytniego z sezamem, z bieluchem, pomidorem, oliwkami i bazylią świeżą;

po kawałeczku ciasta marchewkowego oraz sernika na zimno z borówkami
(nadal nie mogę wyjść z podziwu, że zjadłam coś z żelatyną [galaretka]...)

jak to wygląda ?
__________________
feed me love


Rozsunąć suwak, by
Zdjąć skafander ciała
Zapomnieć
Wejść w nowe życie
W zwiewnej sukience



Edytowane przez Phynn
Czas edycji: 2011-08-08 o 20:48
Phynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 20:50   #1283
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
U poniedziałkowe:

I: owsianka z czterech łyżek płatków z bananem, masłem orzechowym i maślanką naturalną; kawa z mlekiem;
II: kromka razowca z masłem i wędliną, ogórek małosolny;
III: gazpacho (pomidory, papryka, ogórki małosolne, oliwki, oliwa, cebula, szczypiorek, zioła), na drugie smażony plaster tofu, plaster bakłażana zapiekany z oliwą, pomidorem, mozarellą i oregano, szpinak z czosnkiem, dwie łyżki kaszy jaglanej;
IV: dwie brzoskwinie, pasek białej czekolady, kilka paluszków, kawa z mlekiem;
V: plaster bakłażana taki jak na obiad, dwie kromki razowca, pomidor, ogórek małosolny.
fajnie, o ile porcja zupy spora, bo tej kaszy trochę mało się wydaje
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 21:46   #1284
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pati2404 Pokaż wiadomość
Utrzymanie :
śniadanie : 3 cienkie kromki chleba żytniego (70 g łącznie) z margaryną i pomidorem + kabanos drobiowy oj sama kabanosiki wcinam ostatnio do jajecznicy, jestem jak najbardziej za! i ladnie sniadanie
II śniadanie : serek homo waniliowy + 4 kromki chrupkiego pieczywa nie polecaja tu chrupkiego,ale jak ktos lubi,to niech je, ja lubie i nie narzekam:P tylko to II sniadanie byloby w pelni na tak,gdybym widziala tutaj jakis owoc
obiad: ziemniaki, panierowana pierś z kurczaka, ogórek kisozny bardzo ladnie
podwieczorek : 200 g lodów o smaku śmietankowej czekolady Algidaok
kolacja: jajecznica z 2 jaj z cebulką i pomidorem+ 10 mini sucharków pelnoziarnistych jestem na tak

w ciągu dnia dużo ruchu, woda gazowana, herabty zielona i czerwone , skrzyp, pokrzywa

i jak ?
i ladnie

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Phynn Pokaż wiadomość
wczorajsze U

jogurt naturalny 150g z wkrojoną nektarynką, połówką banana, dosypanymi otrębami, orkiszowym musli i 'fitnessami' jogurtowymi, do tego szczypta cynamonu;
kawa z mlekiem;okej

jakaś śliwka wpadła międzyczasiena zdrowie

spora pierś z kurczaka parowana w ziołach, ziemniaki z koperkiem, sałatka - sałata lodowa, papryka, pomidor, ogórek, rzodkiewka, marchewka, sos ziołowy na oleju;podoba mi sie

duże lody włoskie czekoladowo-śmietankowe w wafelkuok

2 kromki chrupkie żytniego z sezamem, z bieluchem, pomidorem, oliwkami i bazylią świeżą;ok

po kawałeczku ciasta marchewkowego oraz sernika na zimno z borówkami ok
(nadal nie mogę wyjść z podziwu, że zjadłam coś z żelatyną [galaretka]...)

jak to wygląda ?
wyglada calkiem niezle wg mnie

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

[QUOTE=niezamienna_juz_na_ nic;28633409]U poniedziałkowe:

I: owsianka z czterech łyżek płatków z bananem, masłem orzechowym i maślanką naturalną; kawa z mlekiem;bardzo ladne sniadanie
II: kromka razowca z masłem i wędliną, ogórek małosolny; ok
III: gazpacho (pomidory, papryka, ogórki małosolne, oliwki, oliwa, cebula, szczypiorek, zioła), na drugie smażony plaster tofu, plaster bakłażana zapiekany z oliwą, pomidorem, mozarellą i oregano, szpinak z czosnkiem, dwie łyżki kaszy jaglanej; ok
IV: dwie brzoskwinie, pasek białej czekolady, kilka paluszków, kawa z mlekiem;ok
V: plaster bakłażana taki jak na obiad, dwie kromki razowca, pomidor, ogórek małosolny.ok[/QUOTE]
ogolnie ok
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 21:57   #1285
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez kasia220112 Pokaż wiadomość
Czy na redukcję może być dieta 2000 kcal i spalanie codziennie ok 7000 kcal <aerobik, taniec, siłownia, bieganie, siatkówka> ???
Miałaś na myśli 700? 2 tys. na redukcję jest owszem, bardzo ok - wiesz, nie ma co spodziewać się szybkich, spektakularnych efektów, ale schudniesz zdrowo (z tym, że tutaj liczenie kcal to strata czasu - zadbaj o okołotreningowe i resztę b/t/w). Intensywne ćwiczenia dzień w dzień lepiej zastąpić aerobami i siłowymi z przerwami na regenerację.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 22:42   #1286
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Bardzo proszę o ocenę mojego (mam nadzieję) R:

1 śn ok.8: płatki bez cukru z suszonymi jabłkami i śliwkami, mleko bezlaktozowe 1,5%
2 śn ok 10.30: 2 kanapki z salami (nie mogę już patrzeć na chleb żytni, niedobrze mi na sam widok... I nie wiem czy salami może być na r? ale wędlina drobiowa przejadła mi się, ciągle to samo...), cały pomidor
obiad 13: pół woreczka brązowego ryżu, ok. 100 g twarogu tłustego, pół dużego pomidora
obiad 2 ok. 17: (przypadkiem, bo TŻ przywiózł mi z da grasso):
Lasagne alla spinachi
płaty makaronu przełożone szpinakiem, ser, pomidor, bazylia
kolacja ok. 22: jogurt naturalny wymieszany w blenderze z bananem (3 szklanki - nie wiem czy nie za dużo)

Bardzo proszę o ocenę! Będę wdzięczna.
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 23:13   #1287
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 801
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

pokuszę się o ocenę

Cytat:
Napisane przez chryja_bez_ryja Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ocenę mojego (mam nadzieję) R:

1 śn ok.8: płatki bez cukru z suszonymi jabłkami i śliwkami, mleko bezlaktozowe 1,5% tutaj brakuje białka, wrzuciłabym serek homo/wiejski zamiast mleka
2 śn ok 10.30: 2 kanapki z salami (nie mogę już patrzeć na chleb żytni, niedobrze mi na sam widok... I nie wiem czy salami może być na r? ale wędlina drobiowa przejadła mi się, ciągle to samo...), cały pomidor tłuste mięso nie jest jakoś zakazane, sęk tkwi w tym żeby unikać łączenia tłuszczu (salami) z węglowodanami (chleb). a może upieczesz sobie jakieś mięso w ulubionych przyprawach i będziesz używać jak wędliny? albo kanapki z jajkiem na przykład. zamiast chleba żytniego może być też pszenny, orkiszowy (polecam), byle pełnoziarnisty. albo grahamki. fajnie że jest warzywko
obiad 13: pół woreczka brązowego ryżu, ok. 100 g twarogu tłustego, pół dużego pomidora ciekawe połączenie ;P
obiad 2 ok. 17: (przypadkiem, bo TŻ przywiózł mi z da grasso):
Lasagne alla spinachi
płaty makaronu przełożone szpinakiem, ser, pomidor, bazylia tutaj wiadomo, lasagne nie jest za dobre na redukcję, wątpię też żeby była to jakaś light wersja . ale zdarza się, tym bardziej że można to potraktować jako 10% odstępstwa ;P
kolacja ok. 22: jogurt naturalny wymieszany w blenderze z bananem (3 szklanki - nie wiem czy nie za dużo) niestety to odpada. na kolację najlepiej coś lekkiego, białkowego: twaróg, mięso, jajka - z warzywami/orzechami jeśli wolisz

Bardzo proszę o ocenę! Będę wdzięczna.
Lady1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 04:15   #1288
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

U (trening do maratonu ...)

yoga 15 min

Sniadanie:
1 placek z jajka, 1 lyzki owsianych i fuuury amarantusa; na masle

3 lyzki twarogu z 1/2 jogurtu malego owocowego
1/2 mango i 1/2 brzoskwini

kawaka

Wpadlo: 500 ml swiezo wyciskanego soku z grejpfruta (to witaminka C anty przeziebieniowo )

Przekaska:
2 jak by to nazwac; taki sprasowany kokos z cukrem, powiedzmy kokosanki, tluste & slodkie, dosc spore.

kawka ;-)


Przekaska 2:
jablko
yakult

15 min szybkiego biegu na skosie, 15 min HIITA na skosie i marsz na skosie

Obiad:

salatka: 140g tunczyka, salata, kielki pomidor
tortilla kukurydziana

gesta zupa-krem z soczewicy i marchewki - spora micha

porcja galaretki (tylko 70 kcal, to na kolanka i stawy hehe)


Kolacja:
kilka grubuch plastrow sera (skrzyzowanie twarogu z capri i feta, nie wiem, jak to nazwac), 1/4 duzego awokado, pomidor, kielki, zalata, sok z limonki.
Wafel kukurydziany

Ktos oceni?
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 05:29   #1289
pati2404
Zakorzenienie
 
Avatar pati2404
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: TM
Wiadomości: 9 362
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

kkarola11 dzięki
__________________
Walczę o realizację marzeń !

Edytowane przez pati2404
Czas edycji: 2011-08-09 o 11:25
pati2404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 07:30   #1290
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Lady1000 Pokaż wiadomość
pokuszę się o ocenę
Dziękuję Ci bardzo!! Jak widać, jeszcze wiele błędów popełniam, może następnym razem będzie lepiej Jeszcze raz dziękuję
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.