Duphaston - wątek zbiorczy! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-12, 19:15   #271
JOANNA_799
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

Witam
Mam pytanie odnośnie leku Duphaston
Miałam go brać przez 10 dni a potem odczekać 2-3 i miała się pojawić miesiączka ale jestem po 4-ej tabletce i powiedzmy, że miesiączkę dostałam choć bardziej nazwałabym to plamieniem a moje pytanie to : czy mam nadal kontynuować branie leku czy go odstawić ( nie mam możliwości skontaktować się ze swoim lekarzem )

serdecznie dziękuję za jakąś podpowiedź
pozdrawiam Asia

Edytowane przez JOANNA_799
Czas edycji: 2010-11-12 o 19:52
JOANNA_799 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 08:12   #272
Vertical
Raczkowanie
 
Avatar Vertical
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 37
Dot.: jeśli jestem w ciąży to duphaston ją utrzyma a nie odwrotnie??

A ja si ę pogubiłam, bo byłam tak podekscytowana moim 22 mm pęcherzykiem, który miał lada chwila pęknąć, że nie kojarzę czy mam juz przyjmować duphaston, czy dopiero jak się okaże po tygodniu, że jestem w ciązy. Dodam, że będąc u ginekolog byłam w 17 dniu cyklu. Dzisiaj mam 19. i jak zacznę brać, to kiedy go odstawić? Na dwa dni przed planowanym okresem (ale wtedy musiałabym być zrobić bhcg po 7 dniach a nie po 10)?
Vertical jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 07:50   #273
roxi92
Raczkowanie
 
Avatar roxi92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 407
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

up up up!
Ostatnią miesiączkę miałam 06.12. (odchudzalam sie) 10 dni temu byłam u ginekologa, przepisal 2opakowania duphastonu. Jedno skonczylam, dzis zaczynam drugie. Kiedy moge spodziewac sie okresu? Jesli sie nie pojawi po skonczeniu opakowania to powod do niepokoju...? Mama mnie postraszyla nieplodnoscia....
__________________
*60->58->53

*pani magister!
*samorealizacja!
*walka o formę na LATA, nie na lato!
*dbam o włosy i cerę

Burza w garnkach- gotuję!
już trochę mniej...
roxi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 16:49   #274
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

Duphaston miałam wziąć już rok temu. Naczytałam się wiele złego i postanowiłam, że hormonów brać nie będę, ponieważ wszystkie są w normie. Jaka byłam głupia.. Ostatnia miesiączka to był koszmar. Nie wiedziałam, czy już umieram. Omdlenia, ból brzucha nie do zniesienia - zastrzyki, leki doustnie, nic nie pomagało.. Kiedy przeżyłam ten tragiczny dzień postanowiłam, że jeszcze raz zrobię hormony. Wyszły w normie, USG także w normie. Lekarz przepisała Duphaston. Jestem po pierwszej dawce 10 dni po 1 tabletce, miesiączka regularna jak nigdy, ból prawie żaden, bez porównania z tym co działo się ostatnio. Żadnych efektów ubocznych, pierwsze dni brania to oczywiście sprawdzanie wagi, cery i panika jak wyskoczyła krosta, siła umysłu.. Czuję się wspaniale, nie wiem jak mogłam poświęcić własne zdrowie w obawie o sylwetkę czy stan cery. Było już naprawdę źle. Mam nadzieję, że lek pomoże długotrwale. Inaczej nie da się funkcjonować..
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 15:45   #275
sylwia2012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3
Dot.: jeśli jestem w ciąży to duphaston ją utrzyma a nie odwrotnie??

Hej a ja chciałam się tez coś poradzić. ostatnio byłam u ginekologa i powiedział że macica przesunęła mi się do tyłu co to oznacza?noi też okresu nie miałam choć brałam luteine dopochwową przez 2 tygodnie i przepisał mi duphaston brałam go tylko 4 dni i dostałam okresu. i chyba dalej nie muszę go brać?
sylwia2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:41   #276
magnolia20
Przyczajenie
 
Avatar magnolia20
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 12
GG do magnolia20
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

okres mi się spóźnia, a ze wszystkie objawy jakie występują przed miesiączką mam tj. ból brzucha w krzyżu, zmiany skórne, ból piersi, udałam się do pana Gin. Pan gin powiedział że jak na ciążę to jest za różowo, czyli wg mnie wstępnie wykluczył, po usg stwierdził że nie pękł pęcherzyk, więc przepisał mi duphaston na wywołanie okresu, kazał zażywać po 1 tabletce przez kolejne 10 dni...jeżeli pojawi sie okres to zaprzestać spożywania, jeżeli 10 dni minie i nic nie bedzie to też sie nie martwić, ale ile czasu i jak długo mozna wytrzymać z pobolewającym brzuchem?
magnolia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 09:05   #277
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

a ile dni już łykasz?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 22:16   #278
eve2x2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Post Dot.: jeśli jestem w ciąży to duphaston ją utrzyma a nie odwrotnie??

witam, jestem w tyg. ciązy. Tydzien temu miałam krwotok i wypadły mi skrzepy krwi, trafiłam do szpitala na oddział patologi ciazy. Przed krwotokiem już wcześniej leżałąm w innym szpitalu bo miałam plamienia. Lekarze przepisali duphaston. biorę cały czas. i nie wiem . bo cały czas mam raz lekkie plamienia raz bardziej intensywne. Cały czas boli mnie brzuch. jak leże to jest ok. na ulotce od duphastonu wyczytałam że skutki uboczne to właśnie jakieś plamienia, krwawienia. Może to przez ten lek mam je cały czas... już sama nie wiem co myśleć... a Wy co myślićie? lekarze mówią ze wszystkie te szyjki macicy i całą ta resztę ze z tym wszytsko ok. biorę też luteinę, fenistil, no spe. Pomocyyy!!!
eve2x2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 13:08   #279
ElzbietaBatory
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: jeśli jestem w ciąży to duphaston ją utrzyma a nie odwrotnie??

Jestem w 6 tyg. ciazy, od 2 tyg. biore Duphaston, a plamienia nie ustaly. Wrecz troche sie zwiekszyly Wiec jak to powinno byc - maja ustac po Duphastonie czy mam sie tak meczyc i denerwowac?
ElzbietaBatory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 16:01   #280
mejsi21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

hej dziewczyny
dostalam ten lek na torbiel 6x4 cm na prawym jajniku.
teraz dostalam okresu po pierwszej dawce leku ale mam wrazenie ze jest jakis inny-pierwszy dzien to krew wymieszana z przezroczystym sluzem a terazm mam drugi dzien i jest tego niewiele (w porownaniu z tym co zwykle czyli do 5 dni mega obfitych i 2 juz koncowe plamienia). czy to cos niepokojacego? mam zalecenie od pani ginekolog zeby na zmiane w tym cyklu mam wziasc od 16 dnia luteine, potem znowu duphaston i potem luteine i pokazac sie na wizyte.
dodam ze nie mam teraz pieniazkow a poza tym pani doktor jest na dlugim urlopie
mejsi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 16:27   #281
mejsi21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

dziewczyny podbijam moje pytanie bo bardzo sie niepokoje - juz mam 8 dzien okresu czyli standardowa dlugosc jak do tej pory, z tym ze nie jest to juz okres a brazowy sluz... i pobolewa mnie bez przerwy jak 2 dni przed okresem...pani doktor mi mowila zebym wszytsko zapisywala i jak bedzie cos bardzo niepokojacego to zeby do niej wbijac ale jak juz napisalam jest na urlopie jak na razie
nie wiem juz co o tym mysles wkrecam sobie nawet ciaze;/ (petting)
mejsi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-16, 18:25   #282
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mejsi21 Pokaż wiadomość
dziewczyny podbijam moje pytanie bo bardzo sie niepokoje - juz mam 8 dzien okresu czyli standardowa dlugosc jak do tej pory, z tym ze nie jest to juz okres a brazowy sluz... i pobolewa mnie bez przerwy jak 2 dni przed okresem...pani doktor mi mowila zebym wszytsko zapisywala i jak bedzie cos bardzo niepokojacego to zeby do niej wbijac ale jak juz napisalam jest na urlopie jak na razie
nie wiem juz co o tym mysles wkrecam sobie nawet ciaze;/ (petting)
Ale gdzie Ty widzisz objawy ciąży?Ja tutaj nic niepokojącego nie widzę.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 16:35   #283
mejsi21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

przepraszam, masz racje, to kretynskie z mojej strony. chcialam sie tylko dowiedziec czy to co opisalam jest niepokojace czy jeszcze miesci sie w ramach "procesu leczenia" badz "unormowywania sie gospodarki hormonalnej" dzieki wlasnie duphastonowi
z gory dziekuje dziewczeta
mejsi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 10:51   #284
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

Ja przyjmuję Duphaston na uregulowanie cykli, bo jakoś mój organizm sam sobie nie radzi
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 07:48   #285
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny!! Mam pytanie zaczęłam brać dhupaston na wywołanie okresu . Pierwszą tabletkę wzięłam28 czerwca przez okres 5 dni. Miesiączka przyszła dopiero 14 lipca , a dziś mam 7 dzień okresu i nadal plami czy to normalne???? ,czy przez dhupaston może przedłużyć się miesiączka???? Jak było u was ??? strasznie się niepokoje , proszę pomóżcie!!!
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 08:35   #286
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez vicky42 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!! Mam pytanie zaczęłam brać dhupaston na wywołanie okresu . Pierwszą tabletkę wzięłam28 czerwca przez okres 5 dni. Miesiączka przyszła dopiero 14 lipca , a dziś mam 7 dzień okresu i nadal plami czy to normalne???? ,czy przez dhupaston może przedłużyć się miesiączka???? Jak było u was ??? strasznie się niepokoje , proszę pomóżcie!!!
A wcześniej, jak nie brałaś Duphastonu, zdarzało Ci się tak? Ile trwał okres?
Ja brałam teraz drugi cykl Duphaston. W pierwszym cyklu krwawienie trwało jeden dzień krócej niż zwykle, a później przez trzy dni miałam plamienia.
Teraz jestem jeszcze w trakcie @ więc nie wiem jak będzie.
Myślę, że chyba nie ma czym sie niepokoić.
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 08:45   #287
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

Serdecznie dziękuje ci za odpowiedź Ostatni okres po odstawieniu anty miałam 25 maja i wszystko było w porządku. (Anty zażywałam na plamienia związane z prolaktyną). przed braniem dhupastonu 13 czerwca pojawiło się plamienie związane z prolaktyną własnie znowu dlatego poszłam do ginekologa , który zrobił mi USG i przepisał dhupaston jeśli się nie pojawi. No i się nie pojawiła i dlatego 28 czerwca wzięłam dhupaston i około 12 dniu po odstawieniu przyszedł okres , bolały mnie tylko piersi a brzuch prawie nieodczuwalnie . Dziś jest 7 dzień okresu i nadal lekko plami i nie wiem czy to normalne ?? Mam jeszcze jeden dzień na skończenie się okresu ale nigdy tak nie miałam i bardzo się tym denerwuje. Dodam ,że następny cykl zażywania dhupastonu ma zacząć 29 lipca.
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 08:56   #288
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

Tak jak napisałam, myślę, że nie ma czym się martwić.
Ale może dla pewności warto skontaktować się z ginekologiem?
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 09:01   #289
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

Na pewno go odwiedzę ale boję się ,że jest teraz na urlopie ,a przyjmuje tylko we wtorki. Dziękuje ,że traszkę mnie uspokoiłaś jeśli nie przestanie to spróbuje się z nim skontaktować. Oby było dobrze
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 09:35   #290
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez vicky42 Pokaż wiadomość
Na pewno go odwiedzę ale boję się ,że jest teraz na urlopie ,a przyjmuje tylko we wtorki. Dziękuje ,że traszkę mnie uspokoiłaś jeśli nie przestanie to spróbuje się z nim skontaktować. Oby było dobrze
Oby było dobrze
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 10:20   #291
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

Dziękuje
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 13:24   #292
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

Potrzebuje Porady
Jest niedziela i nie moge dodzwonic sie do zadnego lekarza
Trzeci cykl biore Duphaston od 18dc do 28 dc.
Wczoraj był 18dc wiec zaczelam brać jak zwykle, ale dziś dostałam krwawienie ze skórczami, jak miesiączka.
Zupełnie nie wiem co robić, brać Duphaston czy go nie brać?
Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Co radzili lekarze?
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 20:42   #293
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

u mnie było tak, że dostawałam krwawienia trochę wcześniej niż powinnam i wtedy przestawałam brać, ale nigdy nie miałam tak szybko. kurczę, nie wiem jak Ci pomóc. moze weź jeszcze jutro i jutro zadzwoń do lekarza?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 21:35   #294
Lilllu
Zadomowienie
 
Avatar Lilllu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 928
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

Mam pytanie: Czy okres wywołany przez Duphaston jest bardziej obfity i bolesny niż zwykle bywał? Pomóżcie, to zacznę gromadzić asortyment jak ten dzień nadejdzie
Lilllu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 08:52   #295
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lilllu Pokaż wiadomość
Mam pytanie: Czy okres wywołany przez Duphaston jest bardziej obfity i bolesny niż zwykle bywał? Pomóżcie, to zacznę gromadzić asortyment jak ten dzień nadejdzie
U mnie to wyglądało tak: w pierwszym cyklu brania Duphastonu krwawienie było mniej obfite i trwało jeden dzień mniej niż zwykle. Było też mniej bolesne.
Nastomiast w drugim cyklu okres był bardziej obfity i troszkę bardziej bolesny.
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 10:14   #296
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

A u mnie było odwrotnie Pierwszy był mega bolesny i obfity (ale to było po dłuższym czasie nieposiadania miesiączki) a potem raczej skąpy...
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 10:20   #297
Lilllu
Zadomowienie
 
Avatar Lilllu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 928
Dot.: Duphaston - wątek zbiorczy!

Myślę, że przeżyje jakoś
Lilllu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 11:04   #298
dagirll
Wtajemniczenie
 
Avatar dagirll
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 716
Dot.: jeśli jestem w ciąży to duphaston ją utrzyma a nie odwrotnie??

Witajce

Mam pytanie, nie wiem co robic, jestem w 5 tygodniu i lekarka przepisala mi duphaston 2X .. Zaczelam czytac o tym leku i sie przerazilam... Powiedziala mi, ze, to pomoze sie zaklimatyzowac, na pewno nie zaszkodzi.. Wspominalam jej o bólach brzucha i dlatego, przepisala mi ten lek. Bole jakby ustapily, nie wiem czy jest sens brac Duphaston.... Co Wy o tym sadzicie? Ja mam zamiar skonsultowac sie z innym lekarzem, ale do tego czasu mysle i mysle i nie wiem co o tym myslec... Co Wy o tym sadzicie? Jesli nie ma zagrozenia, to warto brac? Zapobiegawczo?
__________________







dagirll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 11:18   #299
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: jeśli jestem w ciąży to duphaston ją utrzyma a nie odwrotnie??

A jesteś mądrzejsza od lekarza? Zalecił to brać i nie kombinować. A potem płacz i zgrzytanie zębów...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 12:13   #300
dagirll
Wtajemniczenie
 
Avatar dagirll
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 716
Dot.: jeśli jestem w ciąży to duphaston ją utrzyma a nie odwrotnie??

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;28804478]A jesteś mądrzejsza od lekarza? Zalecił to brać i nie kombinować. A potem płacz i zgrzytanie zębów...[/QUOTE]


Przeczytałaś uważnie co napisałam? Bóle ustąpiły, konsultowałam się ze znajomą położną, która stwierdziła, że jesli nie ma takiej potrzeby, to lepiej żadnych tabletek nie brać. To są hormony, nie witamina C. Na ulotce jest wyraźnie napisane, o istnieniu dwukrotnie zwiększonego ryzyka spodziectwa drugiego/trzeciego stopnia u chłopców, których matki przyjmowały w trakcie ciąży m progesteron. To mnie zmartwiło. Nie mam takiego zaufania do lekarza, dużo się słyszy, lekarz, to TYLKO człowiek. Stąd moje wątpliwości.. Mysle, że całkiem uzasadnione... Mam swój rozum w końcu od czegoś...
__________________








Edytowane przez dagirll
Czas edycji: 2011-08-17 o 12:17
dagirll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-21 20:52:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.