Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010 - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-08, 20:28   #3031
gusinek
Rozeznanie
 
Avatar gusinek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 631
GG do gusinek
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez izazula Pokaż wiadomość
Słodziak
Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
Gusinek - Bartuś to mały blond przystojniak.
dziekuje w imieniu mojego już śpiocha

no ja teraz czarna tz tez ciemne włosy a dziecko blond, moja mama mówi ze nie pasuje do nas
ale tz był mega blond jak był mały
__________________
mój skarb Bartuś 30.04.2010 3400 57cm

przeczytaj proszę, może Ty potrafisz pomóc

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post35342764

gusinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 20:44   #3032
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez minka26 Pokaż wiadomość
bao znalazłam buty dla twojego Kubulka

http://www.sportsdirect.com/thomas-t...-infant-021242

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------



OMG ale jej włoski rozjaśniały PIĘKNA!!
O i mojemu by się takie przydały

Cytat:
Napisane przez libra777 Pokaż wiadomość
Słyszałyście ,że wraca odra i szkarlatyna , dzisiaj przeczytałam o tym że coraz więcej jest przypadków zachorować a nawet gruźlica gdzies tam w przedszkolu pani dzieci pozarażała , masakra jakaś .
Są grupy rodziców co nie szczepią dzieci żadnymi szczepionkami i nie można ich do tego zmusić , tak za prawdę te obowiązkowe to tylko z nazwy , bo nie można rodzicowi nakazać szczepienia jak on sie uprze i roznoszą potem choróbska , cholera jasna zawsze się jacyś popaprańcy znajdą.
I to jeszcze jak dziecko zachoruje to rodzić nie ma obowiązku informować na co choruje , ciul tam że wszystkich zarazi , co za jakies chore przepisy są u nas
szkarlatyne miały mojej kolezanki córki w tamtym roku . Co do nie szczepienia to nie skomentuję bo bym bana dostała

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
MACHAJ wloski Kalinki sa po prostu PRZECUDNE

jakby wyszla lalunia od fryza dopiero co

CO O TYM MYSLICIE????
Mala spi z nami i mam juz tego dosc , wiec czas na zmiane natychmiastowa !
http://allegro.pl/rozkladana-kanapa-...793356004.html
Dla mnie to chyba mało wygodne . a nie możesz jej kupić samego materaca ? Takiego który potem by Ci pasował np do jakiegoś stelaża z ikea ?
na podłodze na sprężynowym by spokojnie mogła spać , a i do gleby nie daleko jA SPAłam jako dzieciak na fotelu i też mało fajnie to wspominam

qygodne jak to pompowane ?
Cytat:
Napisane przez izazula Pokaż wiadomość
Ja po tym co słyszałam od koleżanki która oddała właśnie synka do przedszkola to mam wrażenie że niektóre panie tam pracujące z księzyca się urwały. Sa strasznie zdziwione ze dziecko pozostawione płacze i co najgorsze nie potrafią odwrócić jego uwagi, zagadać, zabawić itp. Gdzie one studiowały ?
Fajnie że Twoje dzieci tak szybko się zaaklimatyzowały (tylko zazdrościć) ale niestety większość dzieciaków przeżywa koszmar i to jak go przejdą też w dużej mierze zalezy od personelu. Pomijam rodziców którzy ulegają maluchom bo to już inna para kaloszy

u
U mnie są panie bardzo fajne ale czasem rodzice to porażka . dzieci wysłane do przedszkola a nie potrafią samodzielnie jeść , ubrać się , rozebrać nic koło siebie zrobić . Do tego dochodzi grupa dzieci ,s tres i jeszcze większy płacz . SZymek był przygotowywany do przedszkola od roku , właśnie dlatego chodził do tego prywatnego najpierw 2 potem 3 razy w tygodniu . Jakby wiecej rodziców myślało to i z dziećmi by było lepiej . też mam przykład po koleżance , mały poza podwórkiem mało co widział tylko babcia , mama itp. to teraz jest goraczka ciągle bo taki stres w przedszkolu

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny co sprzedają na allegro mam pytanie:miałam na koncie allegro wpłacone 70zł i patrzę dnia nastęonego,a mi tą kasę zakosilii mam na minusie 10zł.Do licha z jakiej paki mi zabrali/ukradli tyle kasy?aukcje mam najtańsze-bez promowania stron itdCzy ja tam płacę za wystawienie przedmiotu codziennie?tyle ile trwa aukcja czy opłata jest jednorazowa za ileś tam dni(czas trwania aukcji)No zła jestem,bo wyczyścili mi konto i nawet nie mam pojęcia za co

Pop poka,poka te buty.

A mnie z nóg zwaliło w parę sekund-gardło boli,dreszcze jakbym była na golasa wysatwiona na niezłym mrozie i ogólnie zgon.Tż wcześniej wrócił,wziął małą na wycieczkę rowerową,a ja się przespałam,ale co z tegojak mnie co rusz wszystkie telefony w domu budziłyAle wzięłam leki i lepiej się czuję.
coś im się dziś porąbało
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 21:04   #3033
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

ania nie chce samego materaca bo nie zamierzam wstawiac tam wielkiego wyra bo nie ma po prostu miejsca.
A co do przedszkola czesto chodzi o kase, moja mloda tez od grudnia adz nowego roku moze pojdzie, nie wiem jeszcze zobaczymy jak z kasa bedzie bo to na tym sie wsio opiera.
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 21:09   #3034
izazula
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 5 910
GG do izazula
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
U mnie są panie bardzo fajne ale czasem rodzice to porażka . dzieci wysłane do przedszkola a nie potrafią samodzielnie jeść , ubrać się , rozebrać nic koło siebie zrobić . Do tego dochodzi grupa dzieci ,s tres i jeszcze większy płacz . SZymek był przygotowywany do przedszkola od roku , właśnie dlatego chodził do tego prywatnego najpierw 2 potem 3 razy w tygodniu . Jakby wiecej rodziców myślało to i z dziećmi by było lepiej . też mam przykład po koleżance , mały poza podwórkiem mało co widział tylko babcia , mama itp. to teraz jest goraczka ciągle bo taki stres w przedszkolu
O tym też myślałam w kwestii rodziców.

Niestety nie ma u nas możliwości żeby dziecko oddać np na kilka godz. 2 albo 3 dni w tygodniu. Owszem są przedszkola prywatne ale ceny mają tak odjechane że hej. Pytałam w prywatnych czy można oddać dziecko właśnie tak jak Ty oddawałaś Szymka i owszem można ale i tak płatność jest za miesiąc. A klubiki które przyjmują na godz. to porażka i kojarzy mi się z przechowalnią.
Mam plan jak socjalizować moje dziecko
__________________
Żmijka najsłodsza
izazula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 21:23   #3035
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez izazula Pokaż wiadomość
O tym też myślałam w kwestii rodziców.

Niestety nie ma u nas możliwości żeby dziecko oddać np na kilka godz. 2 albo 3 dni w tygodniu. Owszem są przedszkola prywatne ale ceny mają tak odjechane że hej. Pytałam w prywatnych czy można oddać dziecko właśnie tak jak Ty oddawałaś Szymka i owszem można ale i tak płatność jest za miesiąc. A klubiki które przyjmują na godz. to porażka i kojarzy mi się z przechowalnią.
Mam plan jak socjalizować moje dziecko
Zawsze można jakoś to inaczej zastąpić . pleca zabaw , spotkania ze znajomymi którzy mają dzieci , zostawianie dziecka pod opieką kogoś - żeby nie była tylko mama i na tym koniec . No i uczyć samodzielności też trzeba , bo biedne te dzieci co mama za nie wszystko robiła a teraz w przedszkolu jest problem jezcze większy stres .

Darusia jeśli nie zmienią pięknej nowej ustawy którą przeforsowali ostatnio to i na państwowe nie każdego będzie stać . Podstawa programowa jest bepłatna ( czyli 5 h ) a jednak większość ludzi pracuje , potem sie dopłaca za każdą godzinę ponad program plus za jedzenie . w wawie np są to stawki od 2 d0 4 zł za każdą godzinę . PYtałam koleżanek z wawy , za wrzesień przedszkole wynisoło ok 670 zł ja tyle płacę za Olki prywatne .
U mnie będzie taniej bo jakoś rozsądniej to wszystko przeliczyli i opłaty się nie zmienią czyli ok 400 zł miesiąc . ale są miasta gdzie właśnie wyszło po 600zł . Ta jedna z koleżankek z którą dzis gadałam ma dwoje czyli 1300 zapłaciła
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 21:28   #3036
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Hej
Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
Podobają mie ste teguumiaki w Lidlu co dzisiaj są

http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-...ndex_21199.htm
ja właśnie je kupiłam , Miko sam sobie wybrał granatowe,
od razu w domu załozylam mu , spodnie mial takie pumpki , kamizelka rozpieta chodził jak kołchoźnik po podwórku
Też widziałam te kamizelki fajnie wyglądają, sobie kupialm tą bluze grubą też fajna
P0P nie przejmuj sie mój Miko jak jest tata to ja już się nie licze wygania mnie centralnie , odpycha gnojek mały ale jak tata pojedzie to juz sie do mnie lepi lisek farbowany
Cytat:
Napisane przez blistex Pokaż wiadomość

Libra a jakie buraki robisz ?
ja mam 3 reklamówki buraków < koło 10 kg > i nie wiem co z nimi zrobić może słoiczki ?! tylko z papryką i octem z oliwą czy z zalewą ?
tu masz linka kiedys przepisy pisałam , buraki z papryką , bardzo dobre
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...7&postcount=16
Cytat:
Napisane przez machaj Pokaż wiadomość


libra- to kupujesz o 2 rozmiary większe na zimę... hehe Kala goni Mika z wielkością stopy bo ona teraz ma 23... czemu inne dzieci (zwłaszcza dziewczynki) mają mniejsze stopki a ta moja takie duuze;/
wysocy jestescie? , bo ja myslę ze mój Miko będzie wysoki , dlatego takie duże stopy , u tż w rodzinie wysocy,jego ojciec, stryj , u mnie też , może Kala też sie wyciągnie
Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość

CO O TYM MYSLICIE????
Mala spi z nami i mam juz tego dosc , wiec czas na zmiane natychmiastowa !
http://allegro.pl/rozkladana-kanapa-...793356004.html
szkoda ,że nie dali zdjecia rozłozonej , ale ja tez bym radziła materac jesli już ja mam w domu taki materac dwuosobowy i on jest tak jakby łamany na 4 części i można z niego zrobic mini kanapke z oparciem , albo taki wielki puf wszystkie części jedna na drugiej, materac mi szyła babka która szyje materace do łóżek ,może jakbyś cos takiego znalazła składanego
Cytat:
Napisane przez agnieszka09 Pokaż wiadomość
... i juz jutro 35 tydzien zaczynamy
szybko nam zlecialo
ślicznie wyglądasz
Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
Ale za to jaki lachooon się ze mnie robi jak ja już pięknie w ciuszki wchodzę prawie 10 kg już schudłam a cycki nadal F
super
propo zebrań wiem ,że patrzysz z punktu widzenia nauczyciela, ale ja przez te 2,5h nic istotnego nie wychwyciłam, ile dni wolnych , albo nazwiska nauczycieli, system oceniania , z tego juz prawie nic nie pamietałam jak wychodziłam ze szkoły


Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Tylkooliwka ja też tak kiedyś myślałam o bieganiu, że niby po co, takie bez celu. Ale jak zaczynasz biegać najczęściej po to żeby schudnąć :P tak ja ja. Ale jak teraz kondycje jakąś nabrałam, to naprawde super uczucie że np w zeszłym tygodniu biegłam jakiś odcinek z jednym przystaniem, teraz już za jednym razem przebiegam, i tak człowiek uczy sie słuchać swojego ciała. Często słyszałam że podczas biegania człowiek czuje się wolny, i wydawało mi się to głupie. a jednak do samochodu czy motoru potrzebne paliwo, że jesteś uwiązana, rower tez nie jest niezawodny, i nie można wszędzie wjechać, a jak biegasz to gdzie masz ochotę, i ile masz czasuTo jest taki sposób na życie wielu osób.
zgadzam sie z tym , chociaz moje bieganie na razie wisi na kołku ale pewnie znów zacznę , zazdroszczę maratonów i powodzenia
Cytat:
Napisane przez dusiaka Pokaż wiadomość
P0P - zebranie wczoraj trwało 2,5 godziny. strszanie duzo papierów musiałam wypełnić. No i obowiązkowe- tajne głosowanie na przedstawiciela rady rodziców i trójkę klasową. Zgłosiłam się do komisji skrutacyjnej (ci co przeprowadzają głosowanie) - nie mogłam dzięki temu brać udziału wyborach

Zebranie było w sali chemicznej, dookoła próbówki, na jednej ze ścian same umywalki, miejsce dla nauczyciela na podium . No, trochę dziwnie się czułam

P0P - Darusiaa była kilka dni w szpitalu, też małej nie widziała. I Ty dasz radę. O Oliwcię się nie martw, Ona jest juz taka duża i taka mądra. Poradzi sobie z babcią


minka- ola śpi 2-3 godziny, potem na noc idzie koło 21ej. Wstaje ostatnio koło 5,30

Darusiaa- winna Ci jestem spóźnione życzenia Wszystkiego najlepszego!

Czy Waszym maluszkom zdarzyła się kiedyś taka reakcja poszczepienna (we wtorek miała 6w1)? Dzwoniła przed chwilą moja mama, powiedziała, że Ola ma rączkę czerwoną aż do łokcia. Na inforlinii medycznej mi powiedzieli, żeby okładać kompresami sody z wodą.
Myślicie, że powinnam się martwić, czy nie panikować?
ja tez się wywinęłam z trójki klasowej
może przejdź sie do lekarza nigdy nie słyszałam o takiej reakcji

U nas tez się pogoda zepsuła , pada i zimno już jesień niestety

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Ania ,że ile????:m dleje:
porąbało ich chyba , przeciez to nienormalne 1300 to niektórzy zarabiają
To jest własnie polityka prorodzinna w polsce cholera mnie bierze chociaz ja nie oddaję na razie do przedszkola ale i tak mnie cholera bierze nie chcę tu bluzgac
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 21:39   #3037
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

LIbra dokładnie tyle wychodzi jak się policzy 4h za godzinę . do tego stawka żywieniowa zwykle 6-8 zł zalezy gdzie . do tego opłata za zajęcia dodatkowe bo przecież rytmika czy angielski w cenie nie są zwykle jest to ok 30 zł za takie zajęcia . Plus coś tam na komitet . na poczatki roku jeszcze ubezpieczenie zwykle ok 50 zł . Przybory wszystkie - mnie książeczki ( kolorowanki i jakieś wycinanki specjalne dla przedszkolaków ) plus dupsy typu kredki , plastelina kosztowały 150 zł . nie licze już kapci , spodni - panie wymagają w gumkę a nie np jeansy itp wydatki . Nic tylko mieć dzieci .
No ale już jest wielka zadyma więc pewnie za jakiś czas znowu coś zmienią . ogólnie sa miasta gdzie zostało mniej wiecej tak samo i sa takie gdzie jest przeginka pały . stawki za godzinę ustalają sobie przedszkola indywidualnie . więc nie raz jest 2 zł a nie raz własnie 4 .
Nie płaca tylko dzieci co chodzą na 5h czyli na tą podstawę one tylko za jedzenie . wychodzi więc na to że te co płacą płacą też za te co chodzą na te bezpłatne . Musiało im się wyrównać bo źle przecież było jak kazdy płacił tyle samo ,.
ja za dwa lata też będę miala sytuację pod tytułem : dwoje dzieci w przedszkolu
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-09, 01:22   #3038
yoonka
Rozeznanie
 
Avatar yoonka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: TriCity
Wiadomości: 802
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
gdzie ty pracujesz że o tej godzinie siedzisz na kompie?
heh
sprawiam, ze maklerzy na calym swiecie moga dealowac przez 24h 7 dni w tygodniu - pilnuje zeby serwery nei padaly

ostatnia nocka dzisiaj. padam na ryjek, zwlaszcze, ze Toska prze idace piatki nie bardzo chce spac...

ja w Lidlu dzisiaj kupilam Tosi fajne spodnie dresowe za 20zl welurowe
ale fajniejszy interes zrobilam w Tesco - za 14zl polarowe spodnie na jesien/zime.
__________________
Tosieńka 27.4.2010

Edytowane przez yoonka
Czas edycji: 2011-09-09 o 01:31
yoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 05:28   #3039
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny co sprzedają na allegro mam pytanie:miałam na koncie allegro wpłacone 70zł i patrzę dnia nastęonego,a mi tą kasę zakosilii mam na minusie 10zł.Do licha z jakiej paki mi zabrali/ukradli tyle kasy?aukcje mam najtańsze-bez promowania stron itdCzy ja tam płacę za wystawienie przedmiotu codziennie?tyle ile trwa aukcja czy opłata jest jednorazowa za ileś tam dni(czas trwania aukcji)No zła jestem,bo wyczyścili mi konto i nawet nie mam pojęcia za co

Pop poka,poka te buty.
coś cie chyba w konia zrobili daj znać co ci odpisali hamy jedne

Cytat:
Napisane przez madziwnia Pokaż wiadomość
oo to zdecydowanie błąd jakis z ich strony.. musza ci kase zwrócic..

a za kombinezon Wójcika skasowali mi świnie 5,6 za sprzedaz... za wystawienie 1,55.. czyli 8,15 czyli nie zarobilam 170 tylko 160 buuu
ten interes się coraz mniej opłacalny wydaje
Cytat:
Napisane przez gusinek Pokaż wiadomość
Witam znowu z doskoku ale wiem ze niektóre mnie kojarzą,
no baaa - mamy ten sam kombinezon na zimę

Cytat:
Napisane przez gusinek Pokaż wiadomość
a pewnie niech spia te nasze dzieci tyle luzu w ciagu dnia


mój na szczescie nie wali jeszcze głowią ale tupie i piszczy tez ignoruje
ale kurde on wogóle nie wolno ja starm sie mówic na powaznie do niego a on patrzy na mnie robi słodka minke i robi to dalej i wymiękam
a kalosze głupia matka chyba za małe kupiła takie sie duze wydawały jak kupowałam z miesiac temu a teraz hmmm moze ciasne i go gniecie
na dwór chodzimy 2 razy rano i po spaniu i gania non stop, ale spacery uwielbia i jest zazwyczaj grzeczny tzn nie jęczący ale rozrabia na max
uwielbia zbierac pety i te metalowe od puszek piwa grr wszedzie to wypatrzy
ale kocham go nad zycie
i sie pochwale oto mój urwis
i ja byłam blond całe zycie a teraz jestem czarna od prawie 2miesiecy
tak krzycze mamie całymi dniamii kawałek naszego psa:P w zoo, w szklarskiej, moje ulubione buzi tatusiowi i a ostatnie to zafascynowanie panem który grał na akordeonie na ulicy
taki niewinny wyglądzik ma, taki grzeczny chłopczyk, śliczny

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
O i mojemu by się takie przydały



szkarlatyne miały mojej kolezanki córki w tamtym roku . Co do nie szczepienia to nie skomentuję bo bym bana dostała



Dla mnie to chyba mało wygodne . a nie możesz jej kupić samego materaca ? Takiego który potem by Ci pasował np do jakiegoś stelaża z ikea ?
na podłodze na sprężynowym by spokojnie mogła spać , a i do gleby nie daleko jA SPAłam jako dzieciak na fotelu i też mało fajnie to wspominam



qygodne jak to pompowane ?


U mnie są panie bardzo fajne ale czasem rodzice to porażka . dzieci wysłane do przedszkola a nie potrafią samodzielnie jeść , ubrać się , rozebrać nic koło siebie zrobić . Do tego dochodzi grupa dzieci ,s tres i jeszcze większy płacz . SZymek był przygotowywany do przedszkola od roku , właśnie dlatego chodził do tego prywatnego najpierw 2 potem 3 razy w tygodniu . Jakby wiecej rodziców myślało to i z dziećmi by było lepiej . też mam przykład po koleżance , mały poza podwórkiem mało co widział tylko babcia , mama itp. to teraz jest goraczka ciągle bo taki stres w przedszkolu



coś im się dziś porąbało
a powiedz mi jeszcze, bo nie pamiętam, kiedy szymek pierwszy raz poszedł??ile miał?? i sikał już sam czy w pieluchę?? U nas jest warunek właśnie z sikaniem, że musi samo wołać i siku i kupę

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Zawsze można jakoś to inaczej zastąpić . pleca zabaw , spotkania ze znajomymi którzy mają dzieci , zostawianie dziecka pod opieką kogoś - żeby nie była tylko mama i na tym koniec . No i uczyć samodzielności też trzeba , bo biedne te dzieci co mama za nie wszystko robiła a teraz w przedszkolu jest problem jezcze większy stres .

Darusia jeśli nie zmienią pięknej nowej ustawy którą przeforsowali ostatnio to i na państwowe nie każdego będzie stać . Podstawa programowa jest bepłatna ( czyli 5 h ) a jednak większość ludzi pracuje , potem sie dopłaca za każdą godzinę ponad program plus za jedzenie . w wawie np są to stawki od 2 d0 4 zł za każdą godzinę . PYtałam koleżanek z wawy , za wrzesień przedszkole wynisoło ok 670 zł ja tyle płacę za Olki prywatne .
U mnie będzie taniej bo jakoś rozsądniej to wszystko przeliczyli i opłaty się nie zmienią czyli ok 400 zł miesiąc . ale są miasta gdzie właśnie wyszło po 600zł . Ta jedna z koleżankek z którą dzis gadałam ma dwoje czyli 1300 zapłaciła
jenyyyy co za ceny ja poślę małego na te 5 godzin, później go mój ojciec będzie po obiadku odbierał na szczęście w moim przypadku mam max 7 godzin, więc jak coś to ojciec go weźmie na 2-3 godziny patrzcie, dopiero o kolkach gadałyśmy a tu już o przedszkolach tak nam szybko rosną dzieciaczki
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 06:16   #3040
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Bao mają zmienić tą ustawę , bo rodzice protestują ceny są przecież wzięte z kosmosu , SZymek miał nieco ponad dwa lata jest ze stycznia poszedł w grudniu , już prawie łaził bez pieluchy , panie go ty;lko musiały pilnować i mu przypominać że trzeba siku robić .
Ale u nas można mieć pieluchę .
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 06:47   #3041
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

u nas jak rozmawialam ostatnio z kolezanka to wychodzilo 2,20 za godzine w przedszkolu czyli cos ponad 200 zl placila.
Zlobek za to zdrozal i to niezle z 200-paru( nie pmaietam dokladnie ile) na 360.
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-09, 07:36   #3042
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Wszystkiego najlepszego dla naszego dorosłego Szymka w dniu jego urodzin. Dużo zabawek i grzecznej siostry
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 08:03   #3043
minka26
Wtajemniczenie
 
Avatar minka26
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 516
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Ana na bank im się coś porypało, wczoraj wygrałam 3 aukcje, a dziś patrzę i nie mam ich w wygranych :/ dostałam maila od allegro, że mieli problem i wszystkie zakończone aukcje przedłużyli i 24 h

Darusia gdzie to prywatne przedszkole/żłobek u nas jest?? to jest to co było za strażą?? o której idziecie na spacer? zimno i w ogóle, ale w domu z nią zeświruję
__________________
Amelka
minka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 08:07   #3044
megi-megi
Zakorzenienie
 
Avatar megi-megi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 993
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

No - ja też się zdziwiłam, że moja niby wygrana aukcja jest dalej i wcale jej nie wygrałam.
Nie do pomyślenia.
megi-megi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 08:09   #3045
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Minka ono jest podobno przeniesione na Warszawska gdzies, ale tez dokladnie nie wiem gdzie bo ja bylam jak bylo kolo kosciola-Fary w tej kaminicy obok.

A co do spaceru nie wiem bo ona zlosliwie mi usnela przed chwila
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 08:27   #3046
blistex
Rozeznanie
 
Avatar blistex
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 592
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
tylko wiesz że takie 42km to biegnie się około 3,5-4 godzinjak się ma przygotowanie

U moich dzieci nic nie było. Ale ja miałam odczyn poszczepienny, jak dostałam zastrzyk przeciwtężcowy. Miałam czerwoną lekko opuchnięta, i goracą w tym miejscu plame. Kazali mi to okładać altacetem. Pomagało tylko tyle że mniej swędziało-piekło. Taką plamę miałam 2 tygMiałam od niej aż dłoń scierpniętą, bo opuchlizna jakoś naruszała nerwyJa bym na twoim miejscu poszła z tym do lekarza, niech coś innego niż woda do okładów poradzi. Może jeszcze wapno w syropie jej podawaj
wiem, że tyle czasu to zajmuje albo i więcej moje przygotowanie takie ni w pięć ni w dziesięć ale na drugi rok chętnie spróbuję swoich sił w tym Maratonie Warszawskim może razem pobiegniemy ?
opiekunka dla naszych dzieci się znajdzie, bo Tżta pół rodziny siedzi w Wawie

Cytat:
Napisane przez izazula Pokaż wiadomość
Hej laski

Mam dzisiaj fatalny dzień. Źle się czuję i fizycznie i psychicznie, ogólnie wszystko jest przeciwko

Co do chorób to też słyszałam. Niestety znowu robi się coraz więcej dzieci w przedszkolach, żłobkach i szkołach. Wiadomo że zawsze takie nasilenie jest w okresach powakacyjnych bo dzieciaki mieszają się z całym krajem a i teraz ze światem. Okres inkubacji choroby to zwykle 2-3 tygodnie więc nawet nie wiadomo gdzie i od kogo dziecko co złapie.
Rodzic faktycznie nie ma obowiązku mówić na co choruje dziecko ale musi przynieść zaświadczenie od lekarza że może uczestniczyc w zajęciach. Poza tym jeśli to choroba zakaźna to przychodnia informuje sanepid a ten przedszkole czy szkołę.

A gruźlica to bardzo zaniedbany temat przez nasze władze od lat. Nie ma juz teraz obowiązku wykonywania prześwietlenia do badań okresowych a prześwietlenie płuc to najszybszy sposób na wykrycie choroby. No i leczenie też pozostawia wiele do życzenia. Kiedyś chorego z gruźlicą zamykali w szpitalu nawet i na rok teraz (oczywiście dzięki lepszym lekarstwom) lecznie szpitalne trwa ok.3 tygodni i chory jest wypisywany do domu do leczenia ambulatoryjnego. Niejednokrotnie nie ma na wykupienie leków i choroba ledwo uśpiona znowu wraca i w taki sposób na prątkującą gruźlicę możemy wpaść ma sklepie, na weselu, w przedszkolu itd. Masakra


Ja bym nie szczepiła. Sama czekam aż Zosi zupełnie katar zniknie i nie będzie pokasływać.



Jaka ładna piłaczka



Ja mimo że spokojna to chciałabym żeby to lekarz obejrzał. Na odległość to trudno oceniać tym bardziej po szczepieniu
Leki na Gruźlicę są bezpłatne. Mój wójek zmarł na tą chorobę lekarka leczyła go na zapalenie płuc prze 2 lata nie rozpoznała, że to gruźlica
u nas tez szkarlatyna w wiosce panuje i ja omijam szerokim łukiem nasz placyk co by moje dziecko się nie zaraziło

ja też chcę poczekać ale muszę ją najpierw pokazać lekarce zwłaszcza, że ten syrop na allergię, co mamy nam nic a nic nie pomaga w dodatku moje dziecko dostało dziwnego uczulenia od pieluszek ma całą cipeczkę wysypaną krostkami czerwonymi dzwoniłam do niej to kazała smarować clotrimazolum na zmianę z bephantenem ale to nic nie pomaga zmieniłam już pampersy wypróbowaliśmy < mamy w domu po połowie paczek otwartych >
pampersy wszystkie dady huggisy te z lidla z tesco z kido nawet i po wszystkich jej krostki wyskakują jak jest w domu to biega z gołą pupką i siada na nocniczek choć czesto stanie obok i nasika a potem siada na nocnik i krzyczy mamooooo siiiii u babci biega w pampku i jak wracam do domu jak przebieram pampka to aż ryczeć mi się chce jak widzę jej pupcię tłumaczę proszę ale babcia i tak swoje

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
mi się udało kupić, ostatnią pare wziełam. Też sięczaje na tą kamizelke.

Moja Zosia też ma wysokie czoło.


Ja własnie wróciłam od fryzjera, miałam zapuszczać włosy,a znowu obciałam się na króciutko ale inaczej.
Zosia od dzisiaj ma kolczyki. Byłyśmy przebić jej uszka. Nie płakała wogóle.
Pokaż nową fryzurk e i kolczyczki Zosiaczka

Julka chyba dojżała do przekłucia uszków chodzi po domku pokazuje na uszka i mówi
mama cacy< ja mam kolczyki >
pokazuje swoje uszko i mówi
ni ma cacy i rozkłada rączki
a potem jeszcze mówi ani cyk < co znaczy pani kłuje >
i zaś
cacy ni ma

Cytat:
Napisane przez gusinek Pokaż wiadomość
Witam znowu z doskoku ale wiem ze niektóre mnie kojarzą,
Moje dziecko to ostatnio diabeł wcielony, staram się czytac, być na bierzaco ale ciezko cos napisac
Krzyczy, piszczy, wymusza i jęczy całymi dniami, 3 zęby w natarciu grr dwie 3 i dolna 2
A czwórki już są, kolejność masakra
Duuuuzo zdrówka dla wszystkich chorych dzieciaczków
Dzieci boskie wszystkie i co jedno to piękniejsze i takie duze w porównianiu do tych fotek madzwini
Madziapl śliczna rybka i akwarium i fajnie piszesz o bieganiu, zupełnie inne spojrzenie na ten sport

Asiulek my tez spalismy tylko raz w karpaczu zanim jeszcze mały był na świecie wiec nie patrzyłam pod kątem dzieci
Pokój ok. ale bez rewelacji, prysznic się zapychał i woda nie sciekała
Ale śniadania robili pyyyyyszne
http://www.skala.karpacz.pl/oferta.htm

Agnieszka wyglądasz BOSKO, zgrabna, promienna i ten cudny brzusio i to już 35tc szook

Dusiaka, ja po roku zaszczepiłam małego na pneumo i będą 2 dawki i po 2 dniach od szczepienia spora czesc rączki zrobiła się czerwona i lekko spuchła była tak prawie 2 dni już miałam isc do lekarza ale znikło samo

Ana wooow ile mała spi mój w dzien zazwyczaj 1:40 ale czasem tylko godzine a czasem prawie 3 ale baaaaaardzo rzadko a w nocy od 19:30 do 6 ale przed 5 musi dostac mleko bo inaczej się budzi po5 i koniec jęczy i zły
W ccc nie ma na pewno, w wojasie jest kilka par zimowych, jedne boskie ale 549zł a reszty sklepów u mnie nie ma wiec nie pomoge

Ana jest mega awaria allegro, może jutro wróci już do normy


Ja Bartusiowi kupiłam kalosze i biedronce i co... załozyłam na próbe w domu i wrzask i machanie nogami żeby mu sciągnąć
Jula tez tak reagowała więc ja kalosze pod pachę Jule pod drugą założyłam jej na podwórku i odrazu do kałuży wsadziłam pokazałam jak sie skacze to przez jakiś czas kazała sobie coały czas zakładać kalosze

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Zawsze można jakoś to inaczej zastąpić . pleca zabaw , spotkania ze znajomymi którzy mają dzieci , zostawianie dziecka pod opieką kogoś - żeby nie była tylko mama i na tym koniec . No i uczyć samodzielności też trzeba , bo biedne te dzieci co mama za nie wszystko robiła a teraz w przedszkolu jest problem jezcze większy stres .

Darusia jeśli nie zmienią pięknej nowej ustawy którą przeforsowali ostatnio to i na państwowe nie każdego będzie stać . Podstawa programowa jest bepłatna ( czyli 5 h ) a jednak większość ludzi pracuje , potem sie dopłaca za każdą godzinę ponad program plus za jedzenie . w wawie np są to stawki od 2 d0 4 zł za każdą godzinę . PYtałam koleżanek z wawy , za wrzesień przedszkole wynisoło ok 670 zł ja tyle płacę za Olki prywatne .
U mnie będzie taniej bo jakoś rozsądniej to wszystko przeliczyli i opłaty się nie zmienią czyli ok 400 zł miesiąc . ale są miasta gdzie właśnie wyszło po 600zł . Ta jedna z koleżankek z którą dzis gadałam ma dwoje czyli 1300 zapłaciła
Cytat:
Napisane przez P0P70 Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego dla naszego dorosłego Szymka w dniu jego urodzin. Dużo zabawek i grzecznej siostry
ja chetnie bym tyle albo i więcej zapłaciła ale u nas nawet w prywatnym nie ma miejsca. Jula lubi dzieci często jeździmy do znajomych chodzimy na placyk by miała z nimi kontakt jak jestem w CH to do krainy zabaw idziemy wszędzie staram się być na uboczu by sie przyzwyczajała do tego, że ma się ładnie z dziećmi bawić

te dmuchane materace sa bardzo wygodne nie wszystkie ale wiekszość z nich ma tylko te boki dmuchane a środek to materac taki gruby

Darusia a jak byś dzieciom kupiła takie łóżko z dołu co się drugie wysuwa ?! przyda się na przyszłość a w małym pokoiku na pewno się zmieści albo chociaż zwykłą sprężynową wersalkę zawsze to lepiej dla takiego kręgosłupka malusiego.

ja wczoraj też miałam, nie za wesoły dzień w pracy dziewczyna, która tu przychodzi do pomocy wyprowadziła mnie tak z równowagi, że zadzwoniłam do szefa i złozyłam wypowiedzenie oczywiście nie przyjął a wielka szkoda, bo juz liczyłam na to, że w domu będę z dzieckiem
dlaczego ja całe zycie muszę przebywać wśród ludzi bez mózgu?!

w sobotę poszaleję są u nas dożynki

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

ale u nas dzisiaj zimno Zamarznę w pracy mam 17 stopni a ja głupia do pracy wybrałam się w sukieneczce

i nie wiem czy nie wyglądam w niej jak pajac
Ana doradź <prosi> sukienka jest czarna z dzianiny taka lekko rozkloszowana na dole do talii dopasowana czy pasuja do tego czarne baleriny i turkusowe rajtki ?!
__________________
Moje ciuszki na wymianke https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233834
zapraszam
blistex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 08:41   #3047
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO SZYMKU!!!!
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 08:44   #3048
megi-megi
Zakorzenienie
 
Avatar megi-megi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 993
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Ana - pokaż jakieś fajne sukienki na jesień/zimę do kozaków.
megi-megi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 08:50   #3049
minka26
Wtajemniczenie
 
Avatar minka26
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 516
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
Minka ono jest podobno przeniesione na Warszawska gdzies, ale tez dokladnie nie wiem gdzie bo ja bylam jak bylo kolo kosciola-Fary w tej kaminicy obok.

A co do spaceru nie wiem bo ona zlosliwie mi usnela przed chwila
Darusia obok Fary jest Kolegiacka, Warszawska jest od rynku w stronę parku
jak na warszawskiej to wiem gdzie, bo mają baner na płocie, ostatnio widziałam
__________________
Amelka
minka26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-09, 08:58   #3050
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez yoonka Pokaż wiadomość
heh
sprawiam, ze maklerzy na calym swiecie moga dealowac przez 24h 7 dni w tygodniu - pilnuje zeby serwery nei padaly

ostatnia nocka dzisiaj. padam na ryjek, zwlaszcze, ze Toska prze idace piatki nie bardzo chce spac...

ja w Lidlu dzisiaj kupilam Tosi fajne spodnie dresowe za 20zl welurowe
ale fajniejszy interes zrobilam w Tesco - za 14zl polarowe spodnie na jesien/zime.
już rozumiem dlaczego ty po nocach siedzisz

ja też chcialam te spodnie alenie było rozmiaru;/

Cytat:
Napisane przez blistex Pokaż wiadomość
Pokaż nową fryzurk e i kolczyczki Zosiaczka

Julka chyba dojżała do przekłucia uszków chodzi po domku pokazuje na uszka i mówi
mama cacy< ja mam kolczyki >
pokazuje swoje uszko i mówi
ni ma cacy i rozkłada rączki
a potem jeszcze mówi ani cyk < co znaczy pani kłuje >
i zaś
cacy ni ma
i nie wiem czy nie wyglądam w niej jak pajac
Ana doradź <prosi> sukienka jest czarna z dzianiny taka lekko rozkloszowana na dole do talii dopasowana czy pasuja do tego czarne baleriny i turkusowe rajtki ?!
Zosia też mi pokazywała na uszko i na moje kolczyki. Jak pytałam czy chce mieć kolczyki to mówiła tak wieć zdecydowaliśmy z tż że przebijemy jej. Pozniej wstawie zdjęcie Zosi. Nie mam zdjęcia fryzury zrobionego

Wszystkiego najlepszego dla Szymonka
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 09:08   #3051
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Minka no to tam, bo wczesniej jak bylam sie dowiedziec to wlasnie tam obok fary ale kolezanki dziecko tam chodzi i mowila ze teraz na warszawskiej jest, bo tam obok fary jej placyka nie kazali zrobic czy cos a tu zrobila u siebie na podworku.

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

no to juz coraz wiecej "zakolczykowanych"las ek mamy

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

drcron wlasnie myslalam wczoraj o takim wyrku, ale jak lazilismy to u nas nie bylo a na allegro to ja slepa jestem:P nie widzialam, posiedze poszukam, chociaz jak spalam u kolezanki w trumnie ( tak nazywalysmy to wysuwane wyreczko od spodu) to srednia tam wygoda byla, ale na pewno jest praktyczne!
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 09:55   #3052
tylkooliwka
Wtajemniczenie
 
Avatar tylkooliwka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 037
GG do tylkooliwka
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Wszystkiego najlepszego dla Szymonka

Gusinek Bartuś jest

Ana to musi być pomyłka,na pewno się wyjaśni i Ci zwrócą kaskę.

Dusiaka,Daniel raz miał taką gulę pod skórą i zaczerwienione trochę bo mu się za płytko wkłuła lekarz kazał smarowaść maścią Altix i zeszło ale chyba po 2 tygodniach

Libra fajny ten przepis mam ochotę spróbować,a jak kroisz buraki?i później to jako sałatka samodzielna tak?


z cenami przedszkola to na prawdę koszmar,niby państwowe a i tak trzeba pare stówek położyć,ciekawe co robią ludzie z na prawdę biednych rodzin
tylkooliwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 10:31   #3053
blistex
Rozeznanie
 
Avatar blistex
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 592
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Szmonku Wszystkiego Najlepszego, a pr4zedewszystkim długiego, beztroskiego dzieciństwa i wyrozumiałych rodziców - piszę już 3 raz i mi posta wcina

Darusia szkoda, że bliżej nie mieszkasz u nas tego jest masa, może w Jyusk sprawdź jak u was jest?

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

http://halfhourcook.blox.pl/2010/06/Dzem-z-arbuza.html
próbowała kiedyś któraś z was ten przepis ?
__________________
Moje ciuszki na wymianke https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233834
zapraszam

Edytowane przez blistex
Czas edycji: 2011-09-09 o 10:18
blistex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 10:37   #3054
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

u nas w ysku to chyba z 3 czy 4 lozka tylko sa najwiecej malzenskich, dzisiaj z tz sie przejedziemy po poludniu.
Teraz zaczal kolejna robote dom 1200m do malowania wszystko ale przy ysku to mu moze powiem zeby sam wjechal zobaczyc.
Ja znalazlam na allegro ale cholerka 7 stow;/ nie stac nas i nie bedzie nas stac az na tyle przez najlizszy czas, jeszcze maluchowi lozeczko i wyprawka
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 10:54   #3055
blistex
Rozeznanie
 
Avatar blistex
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 592
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

700 to i tak nie duzo jak za podwójne łóżko

u nas było takie http://tablica.pl/oferta/lozko-dwu-p...bd-IDjxbL.html
za chyba 500
albo w innym jakims meblowym może będzie coś podobnego
__________________
Moje ciuszki na wymianke https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233834
zapraszam
blistex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 11:01   #3056
tylkooliwka
Wtajemniczenie
 
Avatar tylkooliwka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 037
GG do tylkooliwka
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Cytat:
Napisane przez blistex Pokaż wiadomość
http://halfhourcook.blox.pl/2010/06/Dzem-z-arbuza.html
próbowała kiedyś któraś z was ten przepis ?
nie,ale jeśli chodzi o dżem to mi bardzo dobry wyszedł połączenie truskwek i jagód-pychotka
tylkooliwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 11:04   #3057
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Dziewczyny potrzebuje przepisy na jakies pasty czy cos takiego, jutro ma przyjsc kilka osób na walke Adamka i musze zrobić jakieś przekąski.
Oliwka ty chyba pisałaś kiedyś że robiłaś. Chodzi mi co położyc np na krakersa albo grzanki?
Co jeszcze moge zrobić?
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 11:37   #3058
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Witam dziewczynki

Od godziny was nadrabiam i teraz nie wiem czy zdążę odpisac zanim moj trzpiot się obudzi...

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
ania, a ja w szoku byłam jak widziałam na placyku 17 miesięczną dziewczynkę gadającą "a babo babo udaj się itd." całkiem wyraźnie, a koleżanki córeczka zaczęła mówić jak miała ok.15 miechów-teraz ma 2 latka i 3miechy i się wita z lenka na placyku"witaj lenko, co cie tu sprowadza?". I tez ostatnio był chlopczyk, miesiąc od moej starszy i też zdaniami walił"
Ale są to WYJĄTKI, dokładnie jak piszecie-pojedyncze, rzadkie przypadki. Więcej obserwuję takich "mama eee", bo to teraz na to jest czas. Nawet sporo dwulatków jest jeszcze na etapie "eeeee" i jakichś tam paru słówek typu baba. Także spokojnie
Dokladnie, są rózne dzieci i każde rozwija sie w swoim tempie. Ja znam rozne przypadki ale w większości dzieci w wieku naszych szkrabów mówią tyle lub w podobnej ilości co Wercia. Mówiących zdaniami- nie znam
Znam tylko dwulatkę (bylam z nią na wakacjach w Mielenku- wtedy dokładnie konczyła 2 lata) i mowiła bardzo ładnie całymi zdaniami. Np rozmawiała z dziadkiem przez telefon i opowiadała mu "jest piasek, świeci słonce, jest ciepło" itp. Takze jak jej się zadawało pytanie to na nie bardzo ładnie odpowiadała nie jednym słowem. Potrafila powiedzieć wszystko... rozmawialam z jej mama i powiedziała, ze przełomem było jak skonczyła rok i 7 miesiecy, wtedy zaczęła powtarzać niemal wszystkie slowa i tak ruszyło... i to nagle... wiec i my się doczekamy

Ninka - ona jest przesłodka i te blond włoski. No i ma tą iskierkę w oku... mała rozbójniczka

Cytat:
Napisane przez minka26 Pokaż wiadomość

ile śpią wasze dzieci w dzień??? Amela w tym tygodniu nie śpi dłużej niż godzinę, a śpi raz dziennie
Moja spi raz dziennie od 1,5 do 3,5 godzin. Przeważnie 3 godziny. Potem idzie spać około 20-tej i śpi do 6.

Cytat:
Napisane przez minka26 Pokaż wiadomość

madzia tak mi się przypomniało coś co kiedyś gdzieś przeczytałam:

"Rodzice przez pierwsze dwa lata uczą dziecko chodzić i mówić, po to, żeby przez następne 16 lat prosić, żeby się wreszcie zamknęło i usiadło na du.pie"

coś w tym jest
hehehe dobre...... jakie prawdziwe

Cytat:
Napisane przez machaj Pokaż wiadomość
tak wygląda mój urwis teraz... dobranoc
Jejku, jakie ma włosy... i jaka opalona!! Wygląda jak mała mulatka

Cytat:
Napisane przez agnieszka09 Pokaż wiadomość
... i juz jutro 35 tydzien zaczynamy
szybko nam zlecialo
What?? Już końcówka!! Kiedy to zleciało... a Ty... jak zawsze pięknie wygladasz... szczęściarz ten twój tż

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
Bao ale tez nie mam 5 czy 6 stow zeby kupic super cos wypasnego, a cena tez gra role bo jeszcze czeka wyprawka dla malucha.
Teraz mloda spi z nami tez nie na jakims super wypasionym materacu, tylko na normalnej rozkladanej rogowce.
darusia- a dlaczego Oliwka nie śpi w łózeczku? Przecież ma swój pokoik, nie? Kiedyś byłaś przeciwniczka spania dzieci z rodzicami... jak to sie stało? bo jakos chyba przegapiłam ten moment

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość

Tylkooliwka ja też tak kiedyś myślałam o bieganiu, że niby po co, takie bez celu. Ale jak zaczynasz biegać najczęściej po to żeby schudnąć :P tak ja ja. Ale jak teraz kondycje jakąś nabrałam, to naprawde super uczucie że np w zeszłym tygodniu biegłam jakiś odcinek z jednym przystaniem, teraz już za jednym razem przebiegam, i tak człowiek uczy sie słuchać swojego ciała. Często słyszałam że podczas biegania człowiek czuje się wolny, i wydawało mi się to głupie. a jednak do samochodu czy motoru potrzebne paliwo, że jesteś uwiązana, rower tez nie jest niezawodny, i nie można wszędzie wjechać, a jak biegasz to gdzie masz ochotę, i ile masz czasuTo jest taki sposób na życie wielu osób.
Mój tz też zacząl biegać już jakis czas temu. na początku żeby schudnąc i dla kondycji, przygotowywał się do sezonu (gra w pilkę). I na początku to musiał się zmuszac do tego biegania a z czasem to stało się rytualem i jak mu coś wypadło i nie mógł biegac to się xle czuł. teraz jest zly bo ma kontuzje, boli go strasznie kolano i juz ponad miesiac nie biega...

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

Moja często bardzo zakłada tż 45 i na drugą nogę mojego adidasa 37 i tak chodzi

.
Moja juz od dłuzszego czasu ma parcie na buty. Zakłada co popadnie. najlepiej wyglada w adidasach tż. No i moje ulubione szpili też zakłada i w nich sunie po całym domu myslalam, ze ten etap przyjdzie trochę póxniej. Niedługo zaczną nam pomadki podkradać

Cytat:
Napisane przez gusinek Pokaż wiadomość


i sie pochwale oto mój urwis
i ja byłam blond całe zycie a teraz jestem czarna od prawie 2miesiecy
tak krzycze mamie całymi dniamii kawałek naszego psa:P w zoo, w szklarskiej, moje ulubione buzi tatusiowi i a ostatnie to zafascynowanie panem który grał na akordeonie na ulicy
Słodziak mały dawno go nie widziałam i chyba bym nie poznała
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 11:45   #3059
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

Własnie dostałam słoik dżemu z brzoskwiń włAsnej roboty.. PYCHOTKAAAA
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 11:52   #3060
gusinek
Rozeznanie
 
Avatar gusinek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 631
GG do gusinek
Dot.: Ogień w gaciach mają, ale swoje Mamusie bardzo kochają! URWISY III-IV 2010

witam, dziecko spi wiec chwila luzu
a ja siedze z maseczka z zółtka olejku rycynowego i nafty na głowie
włosy zi tak wypadaja ze masakra nie wiem co sie dzieje normalnie łyse przeswit zaczynaja mi sie robic a zawsze kazdy fryzjer zagadywał ze mam mega geste włosy
drcron jak popada sprobuje z tymi kaloszami jak ty
Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
c


no baaa - mamy ten sam kombinezon na zimę

taki niewinny wyglądzik ma, taki grzeczny chłopczyk, śliczny
aa czyli to ta od kombinezonu

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje przepisy na jakies pasty czy cos takiego, jutro ma przyjsc kilka osób na walke Adamka i musze zrobić jakieś przekąski.
Oliwka ty chyba pisałaś kiedyś że robiłaś. Chodzi mi co położyc np na krakersa albo grzanki?
Co jeszcze moge zrobić?
ja nie oliwka, ale lubie paste z awokado
awokado obierasz dodajesz soku z pół cytryny, 1mała cebulke w kostke 1-2 jajka zabek czosnku i łyzka majonezu i blenderem wszystko i mniam pycha pasta
tych opłat za przedszkole to nawet nie skomentuje a 1300za 2dzieci to jakas masakra!!!! moja mama w przedszkolu z którego sie własnie zwolniła nawet tyle miesiecznie nie zarabiała, co prawda była kucharka
ale nauczycielki niewiele wiecej maja- to przedszkole niepubliczne i dyrektorka cyrki z wypłatami robiła i robi

u nas powstało teraz jakies przedszkole prywatne i mozna dzieci na godziny oddac i normalnie na cały dzien tez i chca 5zl za godzine

ja tez poluje na jakas sukienke do kozaków, na kozaki zreszta tez ana zapodaj jakies linki

a i dziekujemy za wszystkie pochwały mojego urwisa

sara
ja czesto robie jajka w majonezie mój tz uwielbia, ale inaczej:
robie sos czosnkowy: majonez odrobina wody przegotowanej lub jogurtu łyzeczka keczupu i musztardy, 2 zabki czosnku, jajka na pół posypuje duzo startym zółtym serem i kukurydza z puszki i zalewam sosem
__________________
mój skarb Bartuś 30.04.2010 3400 57cm

przeczytaj proszę, może Ty potrafisz pomóc

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post35342764


Edytowane przez gusinek
Czas edycji: 2011-09-09 o 11:58
gusinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.