Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-13, 13:14   #2911
Magalenna
Przyczajenie
 
Avatar Magalenna
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Saskatoon
Wiadomości: 10
GG do Magalenna
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez NatkaZzzz Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę powiedzcie po jakim czasie od założenia aparatu zaczęłyście jeśćbez bólu zebów "normalne" jedzenie? Ja jestem na razie tylko na papkach, zupach i jogurtach ;/ a marzy mi się tościk
To zależy od tego co Ci tam porobili i jaki nacisk na zęby wywołują druty.
U mnie bywało różnie. Z początku panikowałam i jęczałam, jadłam jogurty, kaszki a na obiad wiecznie puree i tylko puree :P
I tak było za każdym razem po dokręceniu, ale z czasem coraz mniej to zauważałam.
Ale z reguły kilka dni, max tydzień i już powoli jadłam twardsze rzeczy.

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Maryteczka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Zakładam aparat 5 października. Na 30 września mam umówioną wizytę na założenie gumek separujących. Na czym polega zakładanie tych gumek i jak to wygląda?
Zakładanie gumek separujących polega na tym, że ortodonta wciska Ci je między zęby, żeby zrobić miejsce na pierścienie na (w moim przypadku) ostatnich zębach. Nie jest to jakieś okropne uczucie, choć dyskomfort pozostaje.

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Moje drogie aparatki! W środę mam wizytę u orto i prawdopodobni będę mieć usuwaną dolną szóstkę (która i tak jest w opłakanym stanie). Panicznie się boję! Ponoć mają tam świetny system znieczulający, ale i tak mam schizę - nigdy nie musiałam wyrywać zębów i strasznie się tego boję! Najbardziej przeraża mnie ból jak już znieczulenie puści... czy jest aż tak źle? Następnego dnia muszę iść do pracy... No i jak należy dbać o zęby po wyrwaniu - jak myć, jak jeść? Nie mam zielonego pojęcia o tym wszystkim i chyba tym bardziej się nakręcam i boję się
U mnie, już w toku leczenia okazało się, że trzeba wyrwać dwie czwórki po lewej stronie. Panikowałam podobnie jak Ty a kiedy poszłam się umówić na wyrwanie i okazało się, że można zrobić to z miejsca, praktycznie uciekłam z fotela!
Ale- uwierz mi, że nie było takiej tragedii, jakiej się spodziewałam. Znieczulenie sparaliżowało mi całą lewą stronę aż po policzek () i nie czułam kompletnie nic. Dentystka bez potów wyjęła zęba z dziąsła i dała mi na pamiątkę... A ja się później śmiałam z tego, że byłam taka niemądra i na drugie wyrwanie poszłam bez bólu brzucha. :P Ale ja od dziecka byłam taką histeryczką
Co do pielęgnacji rany, najlepiej powie Ci dentystka.
Ja przez pierwszą godzinę chodziłam z wacikiem, potem przez jakieś 2 godziny zakaz jedzenia (a jeśli palisz to palenia) i nie pozwolili mi myć zębów przed nocą a już zwłaszcza płukać ich Listerinem.

Trzymam kciuki! Będzie dobrze!
Magalenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 13:30   #2912
Magalenna
Przyczajenie
 
Avatar Magalenna
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Saskatoon
Wiadomości: 10
GG do Magalenna
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
pokaż efekt końcowy,a także zdjęcia z przed założenia aparatu i gratuluję!
Proszę bardzo.
Miałam aparat 3 lata. Moja wada polegała na tym, że miałam dość widocznie przesunięte wszystkie górne zęby w prawo (co w zasadzie było winą mojej dentystki (!), która usunęła mi jedną czwórkę, przez co cały zgryz przesunął mi się w prawo... ah, ci specjaliści!).

teraz zdjęłam, a do końca roku mam nosić plastikowe wkładki na zęby (które są paskudne i psują radość ze ściągniętego aparatu... no, ale drutów już nie ma).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1_f.jpg (5,4 KB, 116 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2_f.jpg (23,8 KB, 115 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3_f.jpg (4,1 KB, 138 załadowań)

Edytowane przez Magalenna
Czas edycji: 2011-09-13 o 13:35
Magalenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 14:16   #2913
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
z tego co słyszałam to nie powinno się płukać miejsca po wyrwaniu zęba szałwią czy takimi preparatami bo wypłukuje jakieś tam potrzebne rzeczy. ale to tylko słyszałam, sama nigdy nie stosowałam żadnych szałwi czy podobnych więc nic mi się nie stało. ale podobno od tego może się jakieś zakażenie zrobić.
Matko... nie można płukać NICZYM prze jakiś czas, bo powstaje skrzep, który można sobie ładnie wypłukać i nabawić się suchego zębodołu np. A 'żadna szałwia' ma działanie odkażające i jest bardzo przydatna w stanach zapalnych w jamie ustnej o ile stosuje się ja z umiarem.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 16:21   #2914
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Magalenna Pokaż wiadomość
Proszę bardzo.
Miałam aparat 3 lata. Moja wada polegała na tym, że miałam dość widocznie przesunięte wszystkie górne zęby w prawo (co w zasadzie było winą mojej dentystki (!), która usunęła mi jedną czwórkę, przez co cały zgryz przesunął mi się w prawo... ah, ci specjaliści!).

teraz zdjęłam, a do końca roku mam nosić plastikowe wkładki na zęby (które są paskudne i psują radość ze ściągniętego aparatu... no, ale drutów już nie ma).
efekt końcowy super ! mam nadzieje,że mój też będzie równie piękny
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 16:22   #2915
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Dziękuję Wam bardzo Jutro wizyta i okaże się co z tym rwaniem... z jednej strony panicznie się boję a z drugiej - chciałabym mieć to już za sobą i przyspieszyć leczenie... ehh... jakoś to będzie.. .ale i tak mam stracha jak cholera!
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 21:05   #2916
Kochanka Szatana
Rozeznanie
 
Avatar Kochanka Szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 843
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Hej Dziewczyny

Dawno mnie nie było. Miałam masę problemów z haasem. Okazało się, że przez jakieś 2 tyg rozkręcałam odklejonego haasa. Orto musiała mi go zdjąć i na nowo zakładać. 5 wysunęła mi się z dziąsła nagle zrobiła się taka długa, że szok. Na szczęście już się schowała. Jeździłam do niej 3 razy z nim. Zdjęła mi go w piątek a dopiero dzisiaj założyła. W poniedziałek jej się jeszcze przypomniało, że można wzmocnić akrylem bardziej. Bo mi zamiast rozkręcanie iść na szczękę po prawej stronie szło na zęby (o dziwo nie bolały one;P). Cała 2-3 mm szpara poszła się za przeproszeniem rypać. Jedyne czym mogę pocieszyć się to to że zdejmowanie nie jest aż takie złe. Nieprzyjemne uczucie, bolesne ale trwa chwilunię.
__________________
"Diabeł nie sypia z byle kim"
Kochanka Szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 22:22   #2917
jinx7
Raczkowanie
 
Avatar jinx7
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 71
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

hej noszę się z zamiarem założenia stałego aparatu i zastanawiam się nad wyborem ortodonty w Gdańsku. Czy wie ktoś coś na temat ortodonty z kliniki baltica i curodental, zastanawiam się nad tymi dwiema opcjami.
jinx7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 07:36   #2918
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Kochanka Szatana Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny

Dawno mnie nie było. Miałam masę problemów z haasem. Okazało się, że przez jakieś 2 tyg rozkręcałam odklejonego haasa. Orto musiała mi go zdjąć i na nowo zakładać. 5 wysunęła mi się z dziąsła nagle zrobiła się taka długa, że szok. Na szczęście już się schowała. Jeździłam do niej 3 razy z nim. Zdjęła mi go w piątek a dopiero dzisiaj założyła. W poniedziałek jej się jeszcze przypomniało, że można wzmocnić akrylem bardziej. Bo mi zamiast rozkręcanie iść na szczękę po prawej stronie szło na zęby (o dziwo nie bolały one;P). Cała 2-3 mm szpara poszła się za przeproszeniem rypać. Jedyne czym mogę pocieszyć się to to że zdejmowanie nie jest aż takie złe. Nieprzyjemne uczucie, bolesne ale trwa chwilunię.
bo miałaś go już odklejonego.
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 09:02   #2919
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Kochanka Szatana Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny

Dawno mnie nie było. Miałam masę problemów z haasem. Okazało się, że przez jakieś 2 tyg rozkręcałam odklejonego haasa. Orto musiała mi go zdjąć i na nowo zakładać. 5 wysunęła mi się z dziąsła nagle zrobiła się taka długa, że szok. Na szczęście już się schowała. Jeździłam do niej 3 razy z nim. Zdjęła mi go w piątek a dopiero dzisiaj założyła. W poniedziałek jej się jeszcze przypomniało, że można wzmocnić akrylem bardziej. Bo mi zamiast rozkręcanie iść na szczękę po prawej stronie szło na zęby (o dziwo nie bolały one;P). Cała 2-3 mm szpara poszła się za przeproszeniem rypać. Jedyne czym mogę pocieszyć się to to że zdejmowanie nie jest aż takie złe. Nieprzyjemne uczucie, bolesne ale trwa chwilunię.
dokładnie, tak jak pisze ajeva, miałaś go już odklejonego więc szybko odszedł od zębów, a teraz już może nie być tak miło ale nie myśl o tym
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 10:19   #2920
madzialiciaus
Raczkowanie
 
Avatar madzialiciaus
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez boangelina Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zauważylam cos dziwnego... Mam aparat (góra) od miesiąca i od jakiegos tygodnia mam wrazenie, ze częsc zebów jeszcze bardziej sie skrzywiła, wszystkie trzonowce poszły "do środka". O co chodzi?
Hmm własnie, masz aparat dopiero od miesiąca, a kuracja trwa ok 2 lat więc nie martw się, żeby będą Ci wędrować po całej buzi:P Ja wczoraj załozyłam separatory na dół (boli jak cholera i jestem głooooooooooooooodna) i już zauwazyłam że mi zeby się powyginały. Nie martw się, ortodonta czuwa
madzialiciaus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 10:34   #2921
Gringoo
Rozeznanie
 
Avatar Gringoo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 641
GG do Gringoo
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Witam wszystkie aparatki,
Nie wiem czy mnie pamiętacie, wypowiadałam się w kwestii aparatu, który wkrótce będę miała założony.
Niestety przeciągnęło się to trochę w czasie, ponieważ żaden ze stomatologów nie stwierdził, że moja 6stka nadaję się jedynie do kanałowego.. i tak leczyłam ją dwa razy aż doszło do zapalenia nerwów :/
Mam w tej chwili antybiotyk, ale nie wiem czy i on coś wskóra..

Byłam u nowej orto i zdecydowała, że nie potrzebny mi hyrax
Zobaczymy jak to będzie wyglądało w trakcie leczenia..

Mam do Was pytanie, mianowicie..
Planuję założyć estetyczny na górę i metalowy na dół, tylko nie wiem czy zakładać oba na raz?
Orto stwierdziła, że to obojętne więc już sama nie wiem, a w sumie zależy mi na czasie, tylko czy ja to wytrzymam w kwestii bólowej
__________________
Moje Szczęście

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu


Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.
Gringoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 10:53   #2922
madzialiciaus
Raczkowanie
 
Avatar madzialiciaus
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Gringoo Pokaż wiadomość
Witam wszystkie aparatki,
Nie wiem czy mnie pamiętacie, wypowiadałam się w kwestii aparatu, który wkrótce będę miała założony.
Niestety przeciągnęło się to trochę w czasie, ponieważ żaden ze stomatologów nie stwierdził, że moja 6stka nadaję się jedynie do kanałowego.. i tak leczyłam ją dwa razy aż doszło do zapalenia nerwów :/
Mam w tej chwili antybiotyk, ale nie wiem czy i on coś wskóra..

Byłam u nowej orto i zdecydowała, że nie potrzebny mi hyrax
Zobaczymy jak to będzie wyglądało w trakcie leczenia..

Mam do Was pytanie, mianowicie..
Planuję założyć estetyczny na górę i metalowy na dół, tylko nie wiem czy zakładać oba na raz?
Orto stwierdziła, że to obojętne więc już sama nie wiem, a w sumie zależy mi na czasie, tylko czy ja to wytrzymam w kwestii bólowej
wiesz co... no cieżko powiedzieć czy wytrzymasz bo kazdy reaguje inaczej na aparat co więcej, żeby dolne i górne też inaczej. ja na góre mam juz pół roku, a na dól wczoraj załozyła mi separatory... i boli 100% bardziej niż caly aparat na górze na początku, wiec aktualnie jem kasze manną bo nic nie moge nawet do buzi wziąc gdyż boli mnie cała żuchwa kiedy otwieram jame ustną... poza tym... dziwią mnie teksty typu "zależy mi na czasie" jak będziesz nosiła aparat dwa lata to nie będzie robiło róznicy. Moja orto powiedziala ze najpierw górny łuk bede nosić a po jakimś czasie dolny a oba zdejmie mi jednocześnie, bo to kwestia dopasowania góry do dołu. więc nie wiem czy jest sens z dwoma na raz się męczyc.

i jeszcze jedno, po co estetyczny ?? ja kocham moje ligaturki od wczoraj mam fioletowe, wczesniej pomaranczowe - nie polecam :P
madzialiciaus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:14   #2923
Kochanka Szatana
Rozeznanie
 
Avatar Kochanka Szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 843
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ajeva Pokaż wiadomość
bo miałaś go już odklejonego.
Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
dokładnie, tak jak pisze ajeva, miałaś go już odklejonego więc szybko odszedł od zębów, a teraz już może nie być tak miło ale nie myśl o tym
Dziewczyny miałam odklejona tylko jedną stronę i tylko przednią część. Druga strona siedziała mocno i aż się orto wkurzała, że nie wie jak to się stało, że jedna strona siedzi normalnie a druga się odkleiła.
__________________
"Diabeł nie sypia z byle kim"
Kochanka Szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:16   #2924
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Kochanka Szatana Pokaż wiadomość
Dziewczyny miałam odklejona tylko jedną stronę i tylko przednią część. Druga strona siedziała mocno i aż się orto wkurzała, że nie wie jak to się stało, że jedna strona siedzi normalnie a druga się odkleiła.
to może Ty będziesz tą szczęściarą która przeżyje to w miarę bezboleśnie :P
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:26   #2925
Kochanka Szatana
Rozeznanie
 
Avatar Kochanka Szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 843
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
to może Ty będziesz tą szczęściarą która przeżyje to w miarę bezboleśnie :P
Nie mówię, że nic nie czułam. Jednak po usłyszeniu - zdejmujemy haasa, miałam prawie łzy w oczach bo od razu przypomniało mi się o tym co tu czytałam o bólu :P W dodatku znowu zakładać to... Niezbyt miły smak kleju, czy tam innych środków które używa do zakładania. Powodujące u mnie odruchy wymiotne prawie przez cały dzień. Jak na razie to najgorsze uczucie związane z moim leczeniem ale da rade przeżyć;D
__________________
"Diabeł nie sypia z byle kim"
Kochanka Szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 12:56   #2926
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Tak was podczytuje od czasu do czasu, a dzisiaj mogę się oficjalnie dołączyć

Dziś miałam założony aparat na górne zęby, a za miesiąc jadę zakładać na dolne. Jak na razie po tych kilku godzinach nie czuję jeszcze żadnego bólu tylko takie jakby odrętwienie niektórych zębów, a zwłaszcza trójek.

Leczenie ma u mnie trwać ok roku, aparat jest tradycyjny, metalowy.

Cieszę się, że już się zaczęło, ale też mnie to trochę przeraża, że coś sie będzie odklejać, kaleczyć mi wargi, że tak trzeba uważać na higienę. Ale może będzie dobrze, a za rok będę mieć już równe ząbki Jakby co to pozwólcie, że będę zadawać dużo głupich (może) pytań, bo temat jest tak monstrualny, że chyba całego nie przeczytam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_1197.jpg (16,2 KB, 142 załadowań)
Jully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 14:23   #2927
Kochanka Szatana
Rozeznanie
 
Avatar Kochanka Szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 843
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
Leczenie ma u mnie trwać ok roku, aparat jest tradycyjny, metalowy.

Cieszę się, że już się zaczęło, ale też mnie to trochę przeraża, że coś sie będzie odklejać, kaleczyć mi wargi, że tak trzeba uważać na higienę. Ale może będzie dobrze, a za rok będę mieć już równe ząbki Jakby co to pozwólcie, że będę zadawać dużo głupich (może) pytań, bo temat jest tak monstrualny, że chyba całego nie przeczytam
Qrde fajnie ci Też bym chciała tylko rok mieć aparat ale u mnie będzie długo niestety;/
Co do twoich obaw. Jeśli się odklei to nic wielkiego:P Mam bardzo krzywe zęby i mi po 2h od przyklejenia odczepiło się. Kichnęłam a że miałam wyciągi na 3 ;D to się odkleiło Na otarcia powinnaś dostać od swojej orto wosk ortodontyczny. Przyklejasz i jest wszystko świetnie;D Jeśli nie dostałaś to możesz na allegro kupić.
np. http://allegro.pl/silikon-ortodontyc...810009714.html lub http://allegro.pl/wosk-ortodontyczny...786213712.html u tego allegrowicza możesz dostać też zapachowy. Jest i wosk i silikon;D Szczerze mówiąc nie wiem czy one się różnią. Tylko inne opakowania maja;P
Pytaj pytaj dziewczyny tu są świetne i wszystko wyjaśnia. Gdyby nie ten wątek sama prawie nic bym nie wiedziała
__________________
"Diabeł nie sypia z byle kim"

Edytowane przez Kochanka Szatana
Czas edycji: 2011-09-14 o 14:29
Kochanka Szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 18:40   #2928
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Miałam dziś wizytę i orto i co? Ja - nastawiona na ostre rwanie, a tu nic! Zmiana drucika na dolnych zębach a rwanie za miesiąc- to już pewne... może jakoś nastawię się pozytywnie do tego czasu... na razie o tym nie myślę
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 20:30   #2929
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

czy na zębach obok zamków macie ślady kleju (tzn tej substancji na ktorej przyklejone sa zamki)?
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 20:35   #2930
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
czy na zębach obok zamków macie ślady kleju (tzn tej substancji na ktorej przyklejone sa zamki)?
Mi na górze orto usunęła nadmiar kleju, ale na dolne zęby zakładał mi kto inny i niestety mam, wygląda to jak osad
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 20:43   #2931
marta19xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Witam,

mam pytanko, czy laserowe podcinanie dziasla boli ?

W ogole wczoraj zdjelam dolny aparat(Damon) i moje zeby nie sa szczegolnie piekne Gore zdjelam juz dawno i nie mam zarzutow, ale ten dol. A moja orto taka, ze nagadac jej nie mozna, bo zaraz zarzuca łacina, ze nic jej nie rozumiem i tak zawsze jest na jej.
__________________
16.11.2009 -- Damon Dół
marta19xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 21:23   #2932
shinigami0717
Raczkowanie
 
Avatar shinigami0717
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 198
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Magalenna Pokaż wiadomość
Proszę bardzo.
Miałam aparat 3 lata. Moja wada polegała na tym, że miałam dość widocznie przesunięte wszystkie górne zęby w prawo (co w zasadzie było winą mojej dentystki (!), która usunęła mi jedną czwórkę, przez co cały zgryz przesunął mi się w prawo... ah, ci specjaliści!).

teraz zdjęłam, a do końca roku mam nosić plastikowe wkładki na zęby (które są paskudne i psują radość ze ściągniętego aparatu... no, ale drutów już nie ma).
śliczne zęby
a tym czasem wrzucę swoje, żebyście oceniły efekty
na pierwszych zdjęciach zęby sprzed leczenia albo po 1 miesiącu
na drugich po 8 miesiącach
na trzecich po roku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg całość.jpg (46,1 KB, 111 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dół.jpg (42,5 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg góra.jpg (36,3 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lewa.jpg (42,5 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg prawa.jpg (41,5 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg usmiech.JPG (38,3 KB, 77 załadowań)
__________________
aparatka 07.09.10 - 12.12.11 (góra)
dotychczasowy koszt leczenia: 5770 zł

gumki: czerwono - zielone
były: pomarańczowo-różowe, niebiesko-granatowe, pomarańczowe, różowe, błękitne
shinigami0717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 11:24   #2933
Gringoo
Rozeznanie
 
Avatar Gringoo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 641
GG do Gringoo
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez madzialiciaus Pokaż wiadomość
wiesz co... no cieżko powiedzieć czy wytrzymasz bo kazdy reaguje inaczej na aparat co więcej, żeby dolne i górne też inaczej. ja na góre mam juz pół roku, a na dól wczoraj załozyła mi separatory... i boli 100% bardziej niż caly aparat na górze na początku, wiec aktualnie jem kasze manną bo nic nie moge nawet do buzi wziąc gdyż boli mnie cała żuchwa kiedy otwieram jame ustną... poza tym... dziwią mnie teksty typu "zależy mi na czasie" jak będziesz nosiła aparat dwa lata to nie będzie robiło róznicy. Moja orto powiedziala ze najpierw górny łuk bede nosić a po jakimś czasie dolny a oba zdejmie mi jednocześnie, bo to kwestia dopasowania góry do dołu. więc nie wiem czy jest sens z dwoma na raz się męczyc.

i jeszcze jedno, po co estetyczny ?? ja kocham moje ligaturki od wczoraj mam fioletowe, wczesniej pomaranczowe - nie polecam :P
Wolę estetyczny, ponieważ widać u mnie całą górę z dziąsłami więc nie wyobrażam sobie siebie z metalowym przy takim układzie szczęki.
Poza tym nie podobają mi się różnego rodzaju kolorowe gumki, dlatego na pewno będzie estetyczny.

A jeżeli chodzi o dół to pewnie założę go chwilę później bo nie jestem na tyle odważna żeby dosztukować sobie dwa na raz

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
Tak was podczytuje od czasu do czasu, a dzisiaj mogę się oficjalnie dołączyć

Dziś miałam założony aparat na górne zęby, a za miesiąc jadę zakładać na dolne. Jak na razie po tych kilku godzinach nie czuję jeszcze żadnego bólu tylko takie jakby odrętwienie niektórych zębów, a zwłaszcza trójek.

Leczenie ma u mnie trwać ok roku, aparat jest tradycyjny, metalowy.

Cieszę się, że już się zaczęło, ale też mnie to trochę przeraża, że coś sie będzie odklejać, kaleczyć mi wargi, że tak trzeba uważać na higienę. Ale może będzie dobrze, a za rok będę mieć już równe ząbki Jakby co to pozwólcie, że będę zadawać dużo głupich (może) pytań, bo temat jest tak monstrualny, że chyba całego nie przeczytam
U kogo zakładałaś aparat jeśli mogę wiedzieć?
__________________
Moje Szczęście

Daj każdemu dniu szanse stania się najpięknieszym w całym twoim życiu


Z zawodu kosmetyczka, masażystka.
Doradca Forever Living Products, Bandi.
Gringoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 11:30   #2934
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Gringoo Pokaż wiadomość

U kogo zakładałaś aparat jeśli mogę wiedzieć?
też się przyłączam do pytania i ile płaciłaś?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 11:39   #2935
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Chodzę do dr Walawskiej do Ortomixu na ul Choiny. Oni tam nie podają ceny samego aparatu, ale cały koszt leczenia razem ze wszystkimi wizytami i dokręceniami. Bardzo mi się to podoba, bo przed zdecydowaniem się na leczenie wiadomo od razu ile kasy trzeba szykować. Można płacić od razu całość, albo w częściach. U mnie ustaliła dr, że będzie 6 tyś. Z tego co pamiętam leczenie aparatem kosmetyczny kosztuje u nich ok 10 tys, a aparatem Damona 12 tyś.

Mam pytanie, używacie sumiennie wszystkich przyrządów do czyszczenia zębów, nici i tych malutkich szczoteczek do czyszczenia przy zamkach? Bo powiem szczerze, że na razie mnie zęby bolą i nie daje rady ich nitkować zwłaszcza, że są mocno ściśnięte i musiałabym używać sporo siły

Edytowane przez Jully
Czas edycji: 2011-09-15 o 11:42
Jully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 11:42   #2936
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
Chodzę do dr Walawskiej do Ortomixu na ul Choiny. Oni tam nie podają ceny samego aparatu, ale cały koszt leczenia razem ze wszystkimi wizytami i dokręceniami. Bardzo mi się to podoba, bo przed zdecydowaniem się na leczenie wiadomo od razu ile kasy trzeba szykować. Można płacić od razu całość, albo w częściach. U mnie ustaliła dr, że będzie 6 tyś. Z tego co pamiętam leczenie aparatem kosmetyczny kosztuje u nich ok 10 tys, a aparatem Damona 12 tyś.

a ile zapłaciłaś za sam aparat?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 12:27   #2937
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Na wizycie na której mi zakładali zapłaciłam 30% całej kwoty czyli wyszło mi 1800 zł. Oni osobno tego nie liczą i nie podają ceny samego aparatu tylko koszty leczenia tym aparatem - aparat plus wizyty. Jak sie im wpłaci całą kwotę jaką wyliczyli za leczenie (np te 6 tys jak u mnie) to już się bez pieniędzy chodzi na wizyty.
Jully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 15:10   #2938
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cześć dziewczyny, wczoraj dostałam od mojej orto gumowy trainer jak w załączniku. Problem w tym, że nie potrafię go nosić Jestem strasznym alergikiem, a na dodatek teraz jestem chora i po prostu przez nos nie dam rady oddychać... Nie wiem, co mam zrobić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg t4b.jpg (27,9 KB, 59 załadowań)
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 16:04   #2939
lemm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Słyszałam, że można wziąć aparat na raty. To prawda?
lemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 16:28   #2940
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez lemm Pokaż wiadomość
Słyszałam, że można wziąć aparat na raty. To prawda?
To zalezy od gabinetu
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.