Nasze Codzienne Jadłospisy XV - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-29, 12:05   #2851
majandra31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 14
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez yudi Pokaż wiadomość
Dobra, kolejne podejście, poproszę o pomoc

RRRRRR

Iśn: bułka grahamka z masłem i na to serek wiejski 150 gram ze szczypiorkiem, reszta dojedzona, kawa z mlekiem

IIśn: serek homo nat. 150 gram, 4 łyżki płatków owsianych, trochę otrębów, łyżka dżemu

podwieczorek: 2 jabłka, kawa z mlekiem

obiad: warzywa na patelnię z ziemniakami, dwa jajka sadzone, kawa z mlekiem
Strasznie mało. Z głodu bym padła. Owoce najlepiej rano, na pusty żołądek jeść.
majandra31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 13:08   #2852
starss23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 163
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Utrzymanie

ŚNIADANIE
-owsianka(4 łyżki platków owsianych+lżka otrębów +łyżka wiórków kokosowych,zalane woda i mlekiem 2%),kawa z mlekiem
2Śniadanie;
-2 kromki chleba ciemnego 7 ziaren,jedna z plasterkiem szynki i pół plasterka sera żółtego,druga z grubym plastrem białego sera póltłustrgo,pomidor;
PRZEKASKA
-jabłko,1 chrupkie pieczywo graham,1 kostka mlecznej czekolady,kawa;
OBIAD
-pierś z kurcaka z ziolami pieczona na teflonie z odrobiną masła
-pól paczki warzyw na patelnię(ziemniaki,kukury dza,papryka,fasolka,broku ły,marchewka),roztopiony na to plasterek sera żółtego
-kubeczek maślanki;
KOLACJA
-jajo na twardo,pól puszki tuńczyk w sosie własnym,pomidorek(to wymieszane razem) 1 lub 2 chrupkie pieczywka,zielona herbata ;

150 super brzuszków,100 odwroconych brzuszków,50 skosnych zaliczone

i jak kochane?? może byc???

Edytowane przez starss23
Czas edycji: 2011-09-29 o 13:12
starss23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 14:00   #2853
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Erka!

1śn
- koktajl białkowy pół na pół mleko/woda
1h basen - interwały + rozgrzewka
2śn - dwie łyżki kuskusu, 120g fileta z kurczaka, przyprawy, brokuł
3śn - 100g twarogu półtłustego, 2 łyżki jogurtu, łyżka masła orzechowego, garść nerkowców
obiad - sałatka - sałata, marchewka, oliwki, pomidory, ogórek, krewetki, sos jogurtowy.
kolacja - filet z makreli / jajecznica z dwóch jaj.

po - impreza, więc pewnie wpadnie "trochę" alkoholu, no ale cóż.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 14:00   #2854
gosha2504
Raczkowanie
 
Avatar gosha2504
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Prudnik/Opole
Wiadomości: 337
GG do gosha2504 Send a message via Skype™ to gosha2504
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Witam Jestem tu nowa. Mam 20 lat, 170 cm wzrostu i ważę 60 kg. Pragnę dołączyć do Waszego zacnego grona i opisywać moje jadłospisy. Jestem otwarta na uwagi, jak najbardziej.

Moje R z wczoraj:
* 9:00 - owsianka
* 12:00 - serniczek na zimno
* 15:30 - pełnoziarnisty makaron z kurczakiem i sosem (sos chiński, pomidory, serek wiejski)
* 18:30 - batonik Corny
* 22:00 - pół grejpfruta i mały jogurt naturalny z musli

rano - jogging na bieżni przez 30 min, pół godziny fitnessu (shred)
w południe 3 serie a6w (dzień 20)
wieczorem - 2,5 godziny fitnessu - zastępowanie mamy, instruktorki fitness na zajęciach (miała niedawno skręcone kolana, pomagam jej przez wrzesień, póki mogę, bo niedługo studia)
__________________
W związku, od 26.12.2006r. <3

„Nie ma kobiet brzydkich, są tylko leniwe"
I cel (osiągnięty): 69,5 --> 60,0
II cel: 60-59-58-57-56-55

Edytowane przez gosha2504
Czas edycji: 2011-09-29 o 14:03
gosha2504 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 14:05   #2855
lovelykate
Rozeznanie
 
Avatar lovelykate
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 548
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez starss23 Pokaż wiadomość
Utrzymanie

ŚNIADANIE
-owsianka(4 łyżki platków owsianych+lżka otrębów +łyżka wiórków kokosowych,zalane woda i mlekiem 2%),kawa z mlekiem Brak mi świeżego owocu
2Śniadanie;
-2 kromki chleba ciemnego 7 ziaren,jedna z plasterkiem szynki i pół plasterka sera żółtego,druga z grubym plastrem białego sera póltłustrgo,pomidor; A dlaczego pół plasterka sera? Daj śmiało cały.
PRZEKASKA
-jabłko,1 chrupkie pieczywo graham,1 kostka mlecznej czekolady,kawa; Jako przekąska ujdzie
OBIAD
-pierś z kurcaka z ziolami pieczona na teflonie z odrobiną masła
-pól paczki warzyw na patelnię(ziemniaki,kukury dza,papryka,fasolka,broku ły,marchewka),roztopiony na to plasterek sera żółtego
-kubeczek maślanki; Znów brak węgli złożonych do obiadu, najadłaś się?
KOLACJA
-jajo na twardo,pól puszki tuńczyk w sosie własnym,pomidorek(to wymieszane razem) 1 lub 2 chrupkie pieczywka,zielona herbata ; Ok, jeżeli nie lubisz zwykłego chleba

150 super brzuszków,100 odwroconych brzuszków,50 skosnych zaliczone

i jak kochane?? może byc???
Może być, ale brakuje mi jakiś orzechów/pestek/oliwy

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Erka!

1śn
- koktajl białkowy pół na pół mleko/woda
1h basen - interwały + rozgrzewka
2śn - dwie łyżki kuskusu, 120g fileta z kurczaka, przyprawy, brokuł
3śn - 100g twarogu półtłustego, 2 łyżki jogurtu, łyżka masła orzechowego, garść nerkowców
obiad - sałatka - sałata, marchewka, oliwki, pomidory, ogórek, krewetki, sos jogurtowy.
kolacja - filet z makreli / jajecznica z dwóch jaj.

po - impreza, więc pewnie wpadnie "trochę" alkoholu, no ale cóż.
Oj, a czemu R?
__________________
Blog kulinarny


Co mi zostało w życiu prócz czterech ścian
Nigdy nie chciałam wiele, co dzisiaj mam
Dobry sen znikł wchłonięty w czerń
Nie został nikt co kochał mnie
Nie mam już nic
Nie ma już nic
Nie ma już mnie...
lovelykate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 14:08   #2856
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez gosha2504 Pokaż wiadomość
Witam Jestem tu nowa. Mam 20 lat, 170 cm wzrostu i ważę 60 kg. Pragnę dołączyć do Waszego zacnego grona i opisywać moje jadłospisy. Jestem otwarta na uwagi, jak najbardziej.

Moje R z wczoraj:
* 9:00 - owsianka jaka? ile płatków, na wodzie czy na mleko, z czym?
* 12:00 - serniczek na zimno ?! tu powinna być jakaś pełnoziarnista kanapka z kurczakiem, serem, rybą. omlet, sałatka z jajkiem.
* 15:30 - pełnoziarnisty makaron z kurczakiem i sosem (sos chiński, pomidory, serek wiejski) okey.
* 18:30 - batonik Corny ?! same węgle i puste kalorie. tutaj białko + tłuszcze, makrela z warzywami, homo z orzechami.
* 22:00 - pół grejpfruta i mały jogurt naturalny z musli ... kolacja białkowa, owoce w pierwszej części dnia, musli i jogurt to same węgle.

rano - jogging na bieżni przez 30 min, pół godziny fitnessu (shred)
w południe 3 serie a6w (dzień 20)
wieczorem - 2,5 godziny fitnessu - zastępowanie mamy, instruktorki fitness na zajęciach (miała niedawno skręcone kolana, pomagam jej przez wrzesień, póki mogę, bo niedługo studia)
Zapraszam do zapoznania się z pierwszą stroną wątku, 10 pż i innymi redukcyjnymi jadłospisami.

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez lovelykate Pokaż wiadomość
Oj, a czemu R?
oj, prosiłam o ocenę!
a tak na poważnie, 2 miesiące temu odstawiłam tabletki anty, i w ogóle miałam trochę zawirowań. przybyło gdzieniegdzie, nie za dużo ale na tyle, że średnio się z tym czuję.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 14:24   #2857
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

morphine88, a wrócił do Ciebie ten okres, czy nie? Może niedługo wróci i właśnie dlatego trochę przytyłaś? Ja czuję, że trochę przytyłam (ale nie sprawdzam nawet tego na wadze), i w końcu udało się u mnie wywołać miesiączkę (choć to też kwestia dobrze dobranych leków i ich dawek). Ja gdy straciłam okres nie miałam niedowagi, ale koleżanki martwiły się o mnie i zwracały uwagę, że wyglądam dość marnie. Rzeczywiście, jak patrzę na swoje zdjęcie w bieliźnie sprzed około roku, to niby widzę piękne smukłe ciało, ale jednocześnie aż mnie trochę ciarki przechodzą... Może to jest nasza dobra waga, te parę kilo więcej, i nie ma się czym przejmować? Przecież Twoje jadłospisy są wspaniałe, czasem się nie odchudzaj Zwłaszcza, że ćwiczysz! Pozdrawiam!

Dzisiaj u mnie naprawdę zalatany dzień. Załatwianie biegiem miliona spraw na mieście, sprzątanie mieszkania, teraz trochę pracy przed komputerem, a wieczorkiem do stajni No to utrzymanie z dziś, mam nadzieję, że ładne

Śniadanie (5:00):
* kasza manna z kakao i otrębami, na mleku 0,5%, z miąższem granatu
* herbata owocowa z łyżeczką miodu gryczanego

II śniadanie (9:00):
* mozzarella z pomidorem i czarnymi oliwkami
* herbata zielona z opuncją

Pomiędzy:
* jabłko
* 2 kosteczki gorzkiej czekolady

Obiad (14:00):
* duszona karkówka wieprzowa w lekkim sosie
* kasza gryczana 60 g
* bób i fasolka szparagowa na parze
* herbata biała ze skórką cytryny

Podwieczorek (17:00):
* garść mieszanki tropikalnej (orzechy arachidowe, rodzynki, suszone banany, kiwi, papaja, ananas, kokos)
* kawa zbożowa

Kolacja (21:00):
* makrela wędzona
* herbata ziołowa
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-29, 15:31   #2858
gosha2504
Raczkowanie
 
Avatar gosha2504
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Prudnik/Opole
Wiadomości: 337
GG do gosha2504 Send a message via Skype™ to gosha2504
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Skład owsianki podam wieczorem, bo dzisiaj jadłam podobną, Na mleku 0,5% - 150ml. Serniczek na zimno wpadł jako mały grzech, po nim nie odważyłam się na nic innego bo był to spory kawałek...wiem, że powinnam zjeść coś konkretnego i zazwyczaj jem chleb żytni na zakwasie, ale miałam okres i trochę mnie poniosło, a chciałam szczerze napisać co zjadłam. Batonik wpadł na szybko, bo o 18:30, a o 18:45 miałam aerobik 2,5 godzinny, był pod ręką na szybko, gdybym go nie zjadła to byłabym głodna do 21:30. W dodatku po zjedzeniu konkretniejszej rzeczy przed ćwiczeniami odbijałoby mi się potem w trakcie aerobicu. Co do kolacji białkowej to zawsze staram się zjeść na podwieczorek jakąś kromeczkę lub serek wiejski, ale czułam się tak jakby łapało mnie przeziębienie, wiem, że owoce je się w I części dnia, ale zjadłam tylko pół, żeby sobie dać zastrzyk witamin, zamiast łykać wapno i rutinoscorbiny. Dziś czuję się lepiej i nie będę już tak wcinać cytrusów przed snem.
__________________
W związku, od 26.12.2006r. <3

„Nie ma kobiet brzydkich, są tylko leniwe"
I cel (osiągnięty): 69,5 --> 60,0
II cel: 60-59-58-57-56-55
gosha2504 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 17:48   #2859
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Erka!

1śn - koktajl białkowy pół na pół mleko/wodagdzie kupujesz taki koktajl białkowy,ile kosztuje i jakie ma działanie?dobry na r? ogólnie przed treningiem ok bo sama nie lubie solidnych śniadań przed wysiłkiem
1h basen - interwały + rozgrzewka
2śn - dwie łyżki kuskusu, 120g fileta z kurczaka, przyprawy, brokułładnie
3śn - 100g twarogu półtłustego, 2 łyżki jogurtu, łyżka masła orzechowego, garść nerkowcówok
obiad - sałatka - sałata, marchewka, oliwki, pomidory, ogórek, krewetki, sos jogurtowy. mniam!
kolacja - filet z makreli / jajecznica z dwóch jaj. jedno i drugie czy jedno z dwóch? tak czy siak jedno i drugie ok

po - impreza, więc pewnie wpadnie "trochę" alkoholu, no ale cóż.
jak na R to ładnie i luźno

Mój dzisiejszy dzień:

I:
Grahamka podzielona na 3 części i podpieczona bez tłuszczu(była nie dzisiejsza:P ), każda ze szynką drobiową,
miseczka malin z homo,łyżką rodzynek i żurawiny suszonej

II:
Twaróg ok 100g zalany troszkę kefirem naturalnym, po garści migdałów i nerkowców,kiwi

spacer ok godzinę (pierwszy "chorobowo - grypowy" wysiłek)

III:
naleśniki zrobione z:
jajka i jednego białka, kapiny mleka i wody (niegazowana żywca),łyżki mąki orkiszowej i łyżeczki tortowej(orkiszowa mi się skończyła i ratowałam się tą) ciasto przyprawione słodką papryką,

wyszły 3 cieniutkie naleśniki

farsz:

po troszce: grochu zielonego,fasoli czerwonej,kurek, 2 plastry szynki drobiowej

brokuł gotowany

IV:
będzie albo wieśniak albo tuńczyk wsw, do każdej z tych opcji warzywo

jak to wygląda przy chorobie i siedząco-leżących/spacerowych/ dniach?

później się trochę porozciągam,zrobię trochę brzuszków, brakuje mi strasznie ruchu! na całe szczęśnie waga pokazuje to samo bo się dziś ważyłam,ale czuję się bardzo wzdęta i niekomfortowo przez to.

Jak myślicie, jeżeli od poniedziałku jestem na antybiotyku,2 dni czułam się tragicznie,dziś jest już duuuużo lepiej,po jakim czasie mogę wrócić do codziennej aktywności fizycznej?

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
morphine88, a wrócił do Ciebie ten okres, czy nie? Może niedługo wróci i właśnie dlatego trochę przytyłaś?Własnie!może okres się zbliża i woda w organiźmie się nazbierała jak to przed okresem?słuszna uwaga z tym okresem Ja czuję, że trochę przytyłam (ale nie sprawdzam nawet tego na wadze), i w końcu udało się u mnie wywołać miesiączkę (choć to też kwestia dobrze dobranych leków i ich dawek). Ja gdy straciłam okres nie miałam niedowagi, ale koleżanki martwiły się o mnie i zwracały uwagę, że wyglądam dość marnie. Rzeczywiście, jak patrzę na swoje zdjęcie w bieliźnie sprzed około roku, to niby widzę piękne smukłe ciało, ale jednocześnie aż mnie trochę ciarki przechodzą... Może to jest nasza dobra waga, te parę kilo więcej, i nie ma się czym przejmować? Przecież Twoje jadłospisy są wspaniałe, czasem się nie odchudzaj Zwłaszcza, że ćwiczysz! Pozdrawiam!

Dzisiaj u mnie naprawdę zalatany dzień. Załatwianie biegiem miliona spraw na mieście, sprzątanie mieszkania, teraz trochę pracy przed komputerem, a wieczorkiem do stajni No to utrzymanie z dziś, mam nadzieję, że ładne

Śniadanie (5:00):
* kasza manna z kakao i otrębami, na mleku 0,5%, z miąższem granatu
* herbata owocowa z łyżeczką miodu gryczanegomi się bardzo podoba a tak z ciekawości czy kasza manna jest dobra na R? (tak,wiem, jesteś na U)

II śniadanie (9:00):
* mozzarella z pomidorem i czarnymi oliwkami
* herbata zielona z opuncjąjeżeli tej mozzarelli i reszty sporo to ok, bo jak mało to myślę,że trochę za mało

Pomiędzy:
* jabłko
* 2 kosteczki gorzkiej czekolady
okey
Obiad (14:00):
* duszona karkówka wieprzowa w lekkim sosie
* kasza gryczana 60 g
* bób i fasolka szparagowa na parze
* herbata biała ze skórką cytryny
fajny obiadek

Podwieczorek (17:00):
* garść mieszanki tropikalnej (orzechy arachidowe, rodzynki, suszone banany, kiwi, papaja, ananas, kokos)trochę mało,może dorzuć jakiś jogurt?serek,owoc?
* kawa zbożowa

Kolacja (21:00):
* makrela wędzonabrakuje mi czegoś do rybki
* herbata ziołowa
mam tylko drobniusie,wręcz mikroskopijne uwagi,ale ogólnie bardzo mi się podoba jadłospis
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 18:30   #2860
Miikiii
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 111
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Karola11
jestes na R czy U?
Miikiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 18:41   #2861
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Mój dzisiejszy dzień:

I:
Grahamka podzielona na 3 części i podpieczona bez tłuszczu(była nie dzisiejsza:P ), każda ze szynką drobiową,
miseczka malin z homo,łyżką rodzynek i żurawiny suszonej

II:
Twaróg ok 100g zalany troszkę kefirem naturalnym, po garści migdałów i nerkowców,kiwi

spacer ok godzinę (pierwszy "chorobowo - grypowy" wysiłek)

III:
naleśniki zrobione z:
jajka i jednego białka, kapiny mleka i wody (niegazowana żywca),łyżki mąki orkiszowej i łyżeczki tortowej(orkiszowa mi się skończyła i ratowałam się tą) ciasto przyprawione słodką papryką,

wyszły 3 cieniutkie naleśniki

farsz:

po troszce: grochu zielonego,fasoli czerwonej,kurek, 2 plastry szynki drobiowej

brokuł gotowany

IV:
będzie albo wieśniak albo tuńczyk wsw, do każdej z tych opcji warzywo

jak to wygląda przy chorobie i siedząco-leżących/spacerowych/ dniach?

później się trochę porozciągam,zrobię trochę brzuszków, brakuje mi strasznie ruchu! na całe szczęśnie waga pokazuje to samo bo się dziś ważyłam,ale czuję się bardzo wzdęta i niekomfortowo przez to.

Jak myślicie, jeżeli od poniedziałku jestem na antybiotyku,2 dni czułam się tragicznie,dziś jest już duuuużo lepiej,po jakim czasie mogę wrócić do codziennej aktywności fizycznej?


Więc tak
To jest taki proszek, który miksujesz z mlekiem lub wodą i uzyskujesz napój, coś w formie shake'a. ja piję waniliowe, bo takie lubię. akurat załapałam się na promocję i kupiłam kilogramowe pudło za 15 funtów, czyli jakieś 75 zł. Niemało, ale jedna porcja=jedna miarka, więc starcza na dłuuuugo. Wybieram takie, aby miało jak najwięcej białka i jak najmniej węgli w porcji / moje ma 23 białka i 2g węgli. / wygodne, bo nie lubię jeść przed sportem ale z drugiej strony nie mam siły iść tak od razu.

A co do choroby to myślę, żebyś przestała świrować i poleżała w łóżku, chociaż rozumiem Cię, bo zachowuję się DOKŁADNIE tak samo, jak choruję. Byle szybciej. Ale wiesz! No.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-29, 18:45   #2862
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Dziewczyny proszę zerknijcie
R

1śn: kromka żytniego chleba posmarowana bieluchem, czarna kawa, jogurt truskawkowy 0% tłuszczu, nie dosładzany
2śn: duuuuuży pojemnik sałatki: pół puszki tuńczyka+ ryż+sałata lodowa+pomidor, ogórek polane jogurtem naturalnym
3: kanapka z chleba żytniego i bielucha, orzechy
4: dość dużo kapusty czerwonej ze słoika, spagettin z makaronem pełnoziarnistym
5:puszka fileta śledziowego w sosie pomidorowym

że bezwarzywnie to zauważyłam sama
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 18:47   #2863
king0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 28
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

U:
I. owsianka z 4 łyżek na mleku z garścią orzechów ziemnych i garścią rodzynek
II. bułka z ziarnami z masłem, serem i pomidorem
III. jogurt wiśniowy 150g; jabłko
IV. kasza jęczmienna z sosem grzybowym i kawałkami mięsa, buraczki
V. bułka z masłem i miodem / serem, ogórkiem; marchewka

I jak?
king0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 19:17   #2864
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Miikiii Pokaż wiadomość
Karola11
jestes na R czy U?
na chwilę obecną jestem na R/U,bardziej w stronę U,powoli wychodzę z R,uprzedzam pytanie - węgli do obiadu unikam bo mi nie sprzyjają,jeżeli się pojawiają to w I i ewentualnie II śniadaniu.

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość


Więc tak
To jest taki proszek, który miksujesz z mlekiem lub wodą i uzyskujesz napój, coś w formie shake'a. ja piję waniliowe, bo takie lubię. akurat załapałam się na promocję i kupiłam kilogramowe pudło za 15 funtów, czyli jakieś 75 zł. Niemało, ale jedna porcja=jedna miarka, więc starcza na dłuuuugo. Wybieram takie, aby miało jak najwięcej białka i jak najmniej węgli w porcji / moje ma 23 białka i 2g węgli. / wygodne, bo nie lubię jeść przed sportem ale z drugiej strony nie mam siły iść tak od razu.

A co do choroby to myślę, żebyś przestała świrować i poleżała w łóżku, chociaż rozumiem Cię, bo zachowuję się DOKŁADNIE tak samo, jak choruję. Byle szybciej. Ale wiesz! No.
Dzięki za wyjaśnienie
Co do choroby,to nic mi nie mów....już mnie zaczyna po prostu nosić!Ale wiem,że jeżeli odpuściłabym leżenie a zajeła się sportem to w rezultacie pochorowałabym się bardziej,więc na razie stawiam na delikatne ćwiczenia w domu(od dziś)
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 20:06   #2865
gosha2504
Raczkowanie
 
Avatar gosha2504
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Prudnik/Opole
Wiadomości: 337
GG do gosha2504 Send a message via Skype™ to gosha2504
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

R

* 9:30 - owsianka (150ml mleka 0,5%, 2 łyżki płatków owsianych błyskawicznych, 2 łyżki musli (najzwyklejszych), 1 łyżka bran flakesów, 1 łyżka otrębów pszennych, łyżeczka płatków migdałowych, łyżeczka rodzynek, łyżeczka słonecznika, 1 pokruszony orzech włoski)
* 12:30 - 1 ryżowiec z pastą rybną, pół grejpfruta, małe jabłko
* 16:00 - 3-kolorowy makaron z chudym twarogiem (z dodatkiem jogurtu naturalnego, miodu, rodzynek i cynamonu)
* 18:20 - miseczka ryżu z jogurtem naturalnym, cynamonem i miodem
* 21:00 - pół wędzonej makreli, kromka chleba żytniego

11:00-11:30 - shred, a6w (21 dzień), 18:45-20:00 - aerobic

Mało warzyw, wieeem
__________________
W związku, od 26.12.2006r. <3

„Nie ma kobiet brzydkich, są tylko leniwe"
I cel (osiągnięty): 69,5 --> 60,0
II cel: 60-59-58-57-56-55
gosha2504 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 21:20   #2866
ewelajnek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 99
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Moje U, proszę o ocenę:
UUU
ŚNIAD: szklanka mleka 3,2; corn flakesy
W SZKOLE:
-jabłko
-składana kanapka z masłem, sałatą i dwoma plastrami szynki z indyka
OBIAD:
-sałatka gyros ( sałata, marchewka, dużo kukurydzy i groszku, seler konserwowy, porcja kurczaka smażonego na oleju w przyprawie gyros, sos z jogurtu naturalnego i ketchupu)
KOLACJA:
-serek wiejski 150g ze szczypiorkiem, kromka razowca
Po: -dwa jabłka
ewelajnek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 21:27   #2867
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Phynn Pokaż wiadomość
nikt mi nie wmówi, że robienie zamieszania wokół 1kg jest w 100% zdrowe
Litości, Phynn, czy Ty wszędzie widzisz chorobę?
napisałam tylko, że przytyłam nagle 1 kg i szukam powodu (nie myl z 'panikuję z tego powodu'), a że kilka osób mi odpisało, to już zamieszanie z mojej winy? spoko


Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
żeby zaczęło przybywać mięśni nie trzeba jeść 3x więcej, tylko 3x więcej białka i mocować się z ciężarami, nie hantelkami

jeśli tyjesz znaczy się że coś robisz źle i kropka (nie śledzę dokładnie NCJ) ale wiem na swoim przykładzie że jak się wzięłam na poważnie za trening i diete to przestałam tyć. no i chyba masz niedowagę?
właśnie staram się jeść więcej białka niż zwykle i chodzę na siłownię od niedawna
coś można źle robić? i w ogóle z jedzenim czy ćwiczeniami?
bo nie wiem, co masz na myśli ;-)
poza tym słyszałam, że kiedy zaczyna się ćwiczyć, to mięśnie mogą puchnąć i na początku waga może nieco wzrastać. prawda to to?

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
morphine88, a wrócił do Ciebie ten okres, czy nie? Może niedługo wróci i właśnie dlatego trochę przytyłaś? Ja czuję, że trochę przytyłam (ale nie sprawdzam nawet tego na wadze), i w końcu udało się u mnie wywołać miesiączkę (choć to też kwestia dobrze dobranych leków i ich dawek). Ja gdy straciłam okres nie miałam niedowagi, ale koleżanki martwiły się o mnie i zwracały uwagę, że wyglądam dość marnie. Rzeczywiście, jak patrzę na swoje zdjęcie w bieliźnie sprzed około roku, to niby widzę piękne smukłe ciało, ale jednocześnie aż mnie trochę ciarki przechodzą... Może to jest nasza dobra waga, te parę kilo więcej, i nie ma się czym przejmować? Przecież Twoje jadłospisy są wspaniałe, czasem się nie odchudzaj Zwłaszcza, że ćwiczysz! Pozdrawiam!
nie mam zamiaru się odchudzać też myślałam o okresie, zobaczymy.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler

Edytowane przez morphine88
Czas edycji: 2011-09-29 o 21:28
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 21:29   #2868
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
mam tylko drobniusie,wręcz mikroskopijne uwagi,ale ogólnie bardzo mi się podoba jadłospis
Dziękuję za opinię. Kasza manna ma generalnie mało błonnika, witamin i minerałów, a więcej skrobi, w porównaniu do innych kasz - więc generalnie na R jest jedną z gorszych kasz do wyboru. Tyle, że na śniadanie do owoców i innych słodkich rzeczy nadaje się doskonale Jak od czasu do czasu na śniadanie zjesz taką kaszę nic nie powinno się stać. Szczególnie w dzień, w który będziesz potrzebowała powera z samego rana.

Mozzarelli była cała kula (opakowanie).

A wieczorem na nic więcej już miejsca nie miałam. Mieszankę tropikalną podjadałam pracując na kompie, a rybę to właściwie w siebie wmusiłam - a wiedziałam, że powinnam coś zjeść, bo miałam bardzo aktywny dzień i jeszcze wieczorem jeździłam konno.

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
nie mam zamiaru się odchudzać też myślałam o okresie, zobaczymy.
Trzymam mocno kciuki!!!



Skomentowałabym wasze jadłospisy dziewczyny, ale znów wpadłam tu tylko na chwilę i zaraz kolejne misje do wypełnienia, a jutro znowu tak wczesna pobudka... Teraz widzę, jak łatwo najzwyczajniej zapomnieć o jedzeniu, kiedy się ma tyle rzeczy na głowie. Dlatego muszę się pilnować! Bo za parę dni powinna być miesiączka i to jest moja największa mobilizacja
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2011-09-29 o 21:32
Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 21:42   #2869
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Moje U
śniadanie: 6 łyżek płatków owsianych ugotowanych na szklance mleka 2%, łyżka otrąb, jabłko, cynamon, rodzynki ( tak do posypania)
II śniadanie: kromka chleba razowego,plaster polędwicy, plaster żółtego sera,parę plastrów pomidora, mała gruszka
Obiad: nie wiem - zjem to co będzie np. brązowy ryż z warzywami i kurczakiem itp. - normalna porcja oczywiście , a nie jak ptaszek
Podwieczorek:banan, mały jogurt naturalny, łyżka otrąb
Kolacja: serek wiejski - 200g, pomidor, 3 ogórki kiszone, kromka chleba razowego
I jak?
Nie przytyję?Nie za dużo? A może coś zmienić?
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-30, 08:31   #2870
maluchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Witam serdecznie z rana!

Moje U

Śn: owsianka z 4łyżek płatków owsianych gotowanych na mleku, z połową serka wiejskiego, bananem, cynamonem i wiórkami kokosowymi i kilkoma winogronami
kawa&mleko 2%

IIŚn: bułeczka ciemna z twarogiem i warzywami (pomidor,cebulka,szczypio rek,rzodkiewka), mięta

Przekąska: pasek białęgo rittera, machiatto

O: 3 duże knedle ze śliwkami, jogurtem naturalnym i cynamonem
mięta do picia

K: jajecznica z jednego wiejskiego jajca, na szynce i cebulce, na zagrychę kroma razowca z masłem,solą i szczypiorem, sałatka z pomidorów,cebulki i jogurtu naturalnego

w ciągu dnia 2l wody, kawa,mięty do picia.
maluchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 10:15   #2871
Wieczna dieta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Witam, to mój drugi dzień diety (oczywiście rozpoczynanej chyba już po raz setny):

6:00 szklanka wody z łyżeczką miodu
7:00 szklanka kefiru z 3 łyżkami płatków owsianych
11:00 bułka razowa z wędliną domową, papryką ogórkiem i pomidorem
14:00 jabłko
17:00 ryba pieczona w piekarniku + sos pomidorowy + odrobinka sera żółtego (żeby ładnie wyglądało ), kasza gryczana, surówka z pekińskiej, sera feta, papryki i ogórka


Bardzo proszę o ocenę mojego menu
Wieczna dieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 10:22   #2872
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Erka!

1śn -
jajecznica z dwóch jaj / nic więcej nie byłam w stanie zjeść... /
2śn - kawa z mlekiem, trochę wieśniaka
obiad - pełnoziarnisty naleśnik z mozzarellą, pieczarkami, kurczakiem.
1h siłowni
kolacja - od razu po garść rodzynek, potem dwie łyżki kuskusu z piersią kurczaka.

4 posiłki, bo zaczynam od teraz, mało bo nienajlepiej się czuję .
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 10:29   #2873
ulicasezamkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 129
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Erka!

1śn -
jajecznica z dwóch jaj / nic więcej nie byłam w stanie zjeść... /
2śn - kawa z mlekiem, trochę wieśniaka
obiad - pełnoziarnisty naleśnik z mozzarellą, pieczarkami, kurczakiem.
1h siłowni
kolacja - od razu po garść rodzynek, potem dwie łyżki kuskusu z piersią kurczaka.

4 posiłki, bo zaczynam od teraz, mało bo nienajlepiej się czuję .
Moim zdaniem strasznie mało, wręcz głodowo. Tutaj jest ledwo 1000kcal, a oprócz tego miałaś duży wysiłek fizyczny. Słabiutko, ale pewnie sama zdajesz sobie z tego sprawę
ulicasezamkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 10:36   #2874
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez ulicasezamkowa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem strasznie mało, wręcz głodowo. Tutaj jest ledwo 1000kcal, a oprócz tego miałaś duży wysiłek fizyczny. Słabiutko, ale pewnie sama zdajesz sobie z tego sprawę
to na dzisiaj, wiesz, normalnie jem więcej.

jestem po całonocnej imprezie.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 13:38   #2875
starss23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 163
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

MOJE UTRZYMANKO

Śniadanie
-pól bułki ciemnej wieloziarnistej z duża łycha wieśniaka plasterkiem sera żóltego i na to łyżeczka miodu;
-kawa z mlekiem,4 herbatniki takie małe;
2Śniadanie
-druga polówka bułki wieloziarnistej z dużym plasterkiem szynki,pomodor,
-125 g jogurtu nat z pełna łycha slonecznika,pokruszonym waflem ryżowym z soja i sezamem,wkrojone pół jabłka(cale by sie juz nie zmieściło hihi)
Obiad
-4kluseczki ślaskie(babcina robota),+pól paczki warzyw na patelnię(sa one bardzo syte jest z 9rodzajów tych warzyw)
-kubeczek maślanki,ogórek w cuury;
Podwieczorek
-sporo słonecznika,4 herbatniki,
kawa
Kolacja
-wieśniak,pomidor,cebulka, 2 chrupkie pieczywka,1 wafel ryżowy z plastrem szynki;

150 super brzuszkow,150 odwroconych brzuszkoe,50 skosnych zaliczone

prosze o ocenkę kochane i dziekuje
starss23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 14:07   #2876
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Erka!

1śn - jajecznica z dwóch jaj / nic więcej nie byłam w stanie zjeść... / po imprezie to zrozumiałe, grunt,że coś wcisnęłaś i dobrze,że coś ciepłego i chwała Bogu,że z 2 jaj a nie z 1 jesteś usprawiedliwiona
2śn - kawa z mlekiem, trochę wieśniakaznam ten ból poimprezowy
obiad - pełnoziarnisty naleśnik z mozzarellą, pieczarkami, kurczakiem. tutaj całkiem ok
1h siłowni
kolacja - od razu po garść rodzynek, potem dwie łyżki kuskusu z piersią kurczaka. no i ok

4 posiłki, bo zaczynam od teraz, mało bo nienajlepiej się czuję .
skutki imprezowania
Powiedz mi, bo wiem,że tak jak ja biegasz.Jak to u Ciebie wygląda zimą?Biegasz na dworze czy przenosisz się na siłownię i bieżnię?Jeżeli na dworze, to czy masz jakiś specjalny strój?

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Wieczna dieta Pokaż wiadomość
Witam, to mój drugi dzień diety (oczywiście rozpoczynanej chyba już po raz setny):

6:00 szklanka wody z łyżeczką miodua żeby było lepiej proponuję wcisnąć jeszcze cytrynę
7:00 szklanka kefiru z 3 łyżkami płatków owsianychkiepsko, dorzuć jakieś bakalie,owoc, serek, więcej płatków bo wątpię,żebyś się tym najadła a śniadanie ma Tobie dać kopa na cały dzień
11:00 bułka razowa z wędliną domową, papryką ogórkiem i pomidorem ok,
14:00 jabłko między II a III posiłkiem jest przerwa 6h i wciskasz w tym czasie tylko jedno jabłko?Tutaj powinien wpaść obiad albo jakiś inny sycący posiłek
17:00 ryba pieczona w piekarniku + sos pomidorowy + odrobinka sera żółtego (żeby ładnie wyglądało ), kasza gryczana, surówka z pekińskiej, sera feta, papryki i ogórka ser żółty out na wieczór,jeżeli jesteś na R, reszta całkiem ok

o 17 ostatni posiłek?O której chodzisz spać?Ostatni posiłek powinien być zjadany ok 2-3 h przed snem, więc zjedz jakąś wędzoną rybę, tuńczyka, wieśniaka z warzywami albo orzechami. Ogólnie brakuje u Ciebie w tym jadle orzechów, białka (poza rybą w ostatnim posiłku). Kiepska jakościowo erka i ogólnie od rana do ostatniego posiłku to tak bardziej głodowo.Na dłuższą metę zamęczysz się takim jedzeniem.
Bardzo proszę o ocenę mojego menu
j.w.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 14:16   #2877
Aniap23
Zadomowienie
 
Avatar Aniap23
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 564
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Dziewczyny jak robicie owsianki?? Gotujecie płatki owsiane na mleku lub wodzie i tyle?? czy coś jeszcze dodajecie (poza tymi wszystkimi owocami, bakaliami itp)

Edytowane przez Aniap23
Czas edycji: 2011-09-30 o 14:23
Aniap23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 14:20   #2878
Wieczna dieta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Karola11 dziękuję za ocenę zapomniałam dodać że do tego kefiru i płatków dodałam zmielone płatki migdałów, nie wiem ile, sypnełam na oko z torebki ale pewnie ze 2 łyżki

Wiem że z tym jabłkiem to przesada ale akurat jestem w pracy i nie mam tutaj za dużo przerw śniadaniowych, niestety, kończę o 15:30 i zanim wrócę do domu i coś zrobię to robi się 17. Spać chodzę ok 22, wykle koło 20 zjadam jakiś serek wiejski, activie lub makrelę ale dziś mam wizytę u lekarza na 19:30 a ostatnio czekałam do 23:00 więc nie wiem czy będę w ogóle mogła coś zjeść. Ale dziękuję za radę, postaram się wprowadzić zmiany w jutrzejszym menu

No i do swojej części ryby nie dam tego sera żółtego , ech
Wieczna dieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 14:29   #2879
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Erka!

1śn -
jajecznica z dwóch jaj / nic więcej nie byłam w stanie zjeść... /
2śn - kawa z mlekiem, trochę wieśniaka
obiad - pełnoziarnisty naleśnik z mozzarellą, pieczarkami, kurczakiem.
1h siłowni
kolacja - od razu po garść rodzynek, potem dwie łyżki kuskusu z piersią kurczaka.

4 posiłki, bo zaczynam od teraz, mało bo nienajlepiej się czuję .
czemu er?
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 14:59   #2880
naaata_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

hej, ponad 2 tyg. temu zgłosiłam się sama do szpitala, idzie mi już dobrze, znów tyję ładnie, tak jak zimą ; niedługo do domu i... na studia! wczorajsze P (obiad szpitalny). PRZED- siemię lniane (kleik) SN: zupa mleczna, 2 kromki razowego z masłem,jajkiem i pomidorem, herbata z cytryną. 2SN: banan, jogurt naturalny 180g, kostka czekolady gorzkiej. OBIAD: krupnik z kaszą jęczmienną i ziemniakami, makaron z twarogiem i masłem. PODW: pół pomarańczy, kiwi, garść migdałów(20g), kostka czekolady gorzkiej. KOL: bułka grahamka 95g z masłem, 2 jaja na miękko,pomidor,sałata lodowa,herbata z cytryną + 2 kostki czekolady gorzkiej. 2KOL: grahamka 55g z masłem, serek wiejski 200g,pomidor + znów 2 kostki czekolady gorzkiej. PÓŹNIEJ: pół pomarańczy, kiwi. :-> I jak? W tym jadłospisie jest ok 2300-2400 kalorii, z czego jestem zadowolona, zresztą rodzina i lekarka też. Znów pokazałam, że potrafię dbać o siebie. Nikt mnie tu nie pilnuje, to jest łagodny oddział, wyjścia na dwór itd. Obiady szpitalne, a reszta w swoim zakresie. Tata codziennie jedzenie przywozi, stąd te pieczywo, jajka itd. :-> Chyba jest dobrze,co? Dokuczają zaparcia i mdłości, ale to pewnie dlatego, że znów zaczęłam normalnie jeść./proszę o ocenę
naaata_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:31.