Studia, Zawód, Moja Przyszłość .... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-31, 19:18   #1
serpentynka14
Raczkowanie
 
Avatar serpentynka14
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 484
Lightbulb

Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....


.

Edytowane przez serpentynka14
Czas edycji: 2013-01-25 o 11:31
serpentynka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 19:26   #2
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że jeszcze nieraz zmienisz plany dotyczące przyszłego zawodu. Jako troszeczkę starsza koleżanka mogę Ci doradzić, żebyś narazie porządnie zastanowiła się nad profilem w liceum, choć to w sumie i tak o niczym jeszcze nie decyduje, ale po co się męczyć.

ps. Nie jestem ekspertem, ale studia magisterskie to z reguły są pięcioletnie
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 19:39   #3
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Od ponad pół roku jestem 20 latką. Średnio co dwa tygodnie/miesiąc zmieniam swoje plany zawodowe,więc jeszcze Ci się wszystko może "odwidzieć".
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 19:47   #4
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Cytat:
Napisane przez serpentynka14 Pokaż wiadomość
Założyłam ten wątek ponieważ mam kilkanaście lat i niejestem jeszcze pewna co do przyszłego zawodu ...Chciałabym być albo:

1.PSYCHOLOGIEM
2.DOKTOREM CHORÓB DZIECIĘCYCH
3.NAUCZYCIELKĄ (NAUCZANIE ZINTEGROWANE KL.1-3 PODSTAWÓWKI.)

JAK KTOŚ MOZE MI COKOLWIEK NAWET NAJMNIJSZĄ RZECZ (ZWIĄZANĄ ZE STUDIAMI LUB PRZYSZŁOŚCIĄ W TYM ZAWODZIE)NAPISAĆ TO BĘDĘ OGROMNIE WDZIĘCZNA...NP.ILU LETNIE STUDIA?CZY SĄ TRUDNE?KTÓRE PRZYJEMNE?POPROSTU WSZYSTKO MNIE CIEKAWI....
Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJE
Pediatrą? 6 + staż + specjalizacja.
Też mi się wydaje, że zmienisz zdanie jeszcze 50 razy, a same zawody mają ze sobą raczej niewiele wspólnego
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 20:08   #5
serpentynka14
Raczkowanie
 
Avatar serpentynka14
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 484
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

.

Edytowane przez serpentynka14
Czas edycji: 2013-01-25 o 11:30
serpentynka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 20:10   #6
quietly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar quietly
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 879
GG do quietly
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

masz kilkanaście lat i zainteresowania mogą zmienić ci się o 360 stopni, jednak jeśli naprawde interesuje cię medycyna to powinnaś przynajmniej wiedzieć, jaką chcesz wybrać specjalizację i jak ona się nazywa.

musisz wybrać odpowiedni profil w liceum i o ile dobrze mi wiadomo (bo sama rozwiewałam swoje wątpilwości na ten temat na forum), to aby zdawać na medycynę, porzebna jest matura z chemii, biologii i fizyki, więc musisz się porządnie zastanowić, czy chcesz studiować medycynę czy nauki humanistyczne, aby wybrac odpowiedni profil.

aha, i każde studia są trudne. przyjemne są takie, które cię interesują.
quietly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 20:11   #7
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Cytat:
Napisane przez serpentynka14 Pokaż wiadomość
no raczej napewno sie nie zmieni....a liceum hmmm??
czyli powinnam pójść do takiego z jak najmniejszymi wymaganiami??no bo zresztą tak chyba bedzie lepiej bo co z tego ze bede uczyc sie dzien i noc i bede miec 2 i 3 (bo jest takie liceum w moim miescie)jak moge uczyc sie mniej miec zdrowsze nerwy i lepsze oceny


ehh...trudne to
to nie jest dokładnie tak lepsze 2 i 3 tróje w renomowanym liceum niz 5 w byle jakiej szkole
a widac to szczególnie w przygotowaniach i wynikach matury
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-31, 20:15   #8
quietly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar quietly
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 879
GG do quietly
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Cytat:
Napisane przez serpentynka14 Pokaż wiadomość
no raczej napewno sie nie zmieni....a liceum hmmm??
czyli powinnam pójść do takiego z jak najmniejszymi wymaganiami??no bo zresztą tak chyba bedzie lepiej bo co z tego ze bede uczyc sie dzien i noc i bede miec 2 i 3 (bo jest takie liceum w moim miescie)jak moge uczyc sie mniej miec zdrowsze nerwy i lepsze oceny


ehh...trudne to
nie, powinnaś iść do takiego liceum, które dobrze przygotuje cię do matury, a co za tym idzie - do zawodu. i jeśli naprawdę cię to interesuj, to nie będziesz jechać na 2 i 3, uwierz mi.
quietly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 20:26   #9
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Co do pozostałych 2 kierunków:
-na psychologę się ciężko dostać-po kilkanaście osób na jedno miejsce co roku
-nauczanie wczesnoszkolne-test predyspozycji-musisz umieć śpiewać, mieć poczucie rytmu, słuch muzyczny, talent plastyczny
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 20:46   #10
evangeline
Zakorzenienie
 
Avatar evangeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pyrlandia :)
Wiadomości: 7 349
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Od ponad pół roku jestem 20 latką. Średnio co dwa tygodnie/miesiąc zmieniam swoje plany zawodowe,więc jeszcze Ci się wszystko może "odwidzieć".
Otóż to . Aktualnie moje plany są mniej więcej (więcej ) sprecyzowane, na coś się wiadomo ukierunkowalam, ale zanim obronię magistra to któż to wie...
__________________
Czekolady i pacierza nie odmawiam.

WYMIANKA
evangeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 22:42   #11
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
-nauczanie wczesnoszkolne-test predyspozycji-musisz umieć śpiewać, mieć poczucie rytmu, słuch muzyczny, talent plastyczny
Z tym to akurat zależy gdzie, bo nie wszędzie zdaje się test predyspozycji

A co do lat studiów, to od przyszłego roku się zmienia (?), odchodzi się od studiów magisterskich 5-letnich na rzecz licencjackich (3-letnich) plus 2 lata do magistra. Tak nam rektor przynajmniej na imartykulacji powiedział, że jesteśmy ostatnim magisterskim rokiem
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-31, 22:59   #12
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Od ponad pół roku jestem 20 latką. Średnio co dwa tygodnie/miesiąc zmieniam swoje plany zawodowe,więc jeszcze Ci się wszystko może "odwidzieć".
Prawdopodobnie CI się odwidzi (zwłaszcza że wybrałaś sobie trudne zawody, wymagające bardzo ciężkiej pracy).
Ja jak miałam 14 lat to chciałam być dziennikarka albo psychologiem, a teraz studiuję filologię klasyczną i zostanę wykształconą bezrobotną
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 06:50   #13
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Cytat:
Napisane przez serpentynka14 Pokaż wiadomość
no raczej napewno sie nie zmieni....a liceum hmmm??
czyli powinnam pójść do takiego z jak najmniejszymi wymaganiami??no bo zresztą tak chyba bedzie lepiej bo co z tego ze bede uczyc sie dzien i noc i bede miec 2 i 3 (bo jest takie liceum w moim miescie)jak moge uczyc sie mniej miec zdrowsze nerwy i lepsze oceny


ehh...trudne to
nie mow ze ci sie nie odwidzi po twoim niku wnioskuje ze masz 14 lat ja w twoim wieku chciałam byc historykiem, a teraz wiekszosc co jest zwiazane z historia serdecznie nie lubie. Oczywiscie mozesz byc wyjatkiem ktory juz teraz wie co bedzie robic tzn. gdzie pracowac w wieku 30 lat.
Ja radze sie wstrzymac czytac ksiazki poglebiac wiedze etc. na temat tego co cie interesuje a jesli rok przed matura nie zmienisz zdania to wtedy sie zinteresuj co do studiow
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 07:44   #14
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Wyobraz sobie, ze jestem w klasie maturalnej i dalej nie wiem co chce robic w zyciu, ani co studiowac. Majac lat 14 na pewno nie myslalam o tym, dlatego Tobie rowniez radze jeszcze odlozyc te mysli. Zajmij sie wyborem DOBREGO LICEUM (nie chodzi o to, zebys miala super oceny i kiepsko napisala mature). Dowiedz sie jak ono przygotowuje i czy podolasz jego wymogom. Powodzenia
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 13:00   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

nie rozumiem komentarzy "i tak zmienisz zdanie", bo
1. serpetynka nie podjela decyzji, zastanawia sie i zbiera informacje, pyta
2. znam kilka osob, ktore w wieku nastu lat podjely decyzje, ktorej sie trzymaja latami

Sama watek postrzegam bardzo pozytywnie, to dobrze ze sie tym interesujesz i chcesz wiedziec co jak wyglada

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2006-11-01 o 16:27 Powód: literowka
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 13:20   #16
330ac05f58e92fb009c16c728075bdbac5dfe64a_5eb9d9034ca21
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 57
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Moim zdaniem to bardzo dobrze, że już w wieku 14 lat myślisz poważnie o tym kim chciałabyś zostać w przyszłości, wynika to z Twoich pytań....powinnaś pomyśleć o dobrym liceum, takim które dobrze przygotuje do matury, uważam, że lepiej skończyć dobre liceum nawet za cenę gorszych stopni niż uczęszczać do takiego w którym jest niski poziom a Twoje "piątki" w takim liceum odpowiadają "trojką" w tym dobrym....prawda jest taka, iż to właśnie najczęściej osoby kończące dobre licea w dużych miastach dostają się na studia dzienne, jeżeli chodzi o kierunki o których piszesz to...lekarz...tak jak już wspomniano nie śkończy się tylko na studia magisterskich ale jeszcze czekają Cię specjalizacje, kursy, staże; psycholog - dziś bardzo popularny kierunek ale czy za kilka lat gdy Ty będziesz rozpoczynać studia będzie tak nadal?...niewiem; nauczycielka..hn...uważam, że do tego zawodu trzeba mieć predyspozycje...niekażdy kto skończy takie studia "nadaje" się do pracy z dziećmi....moim zdaniem na początku powinnaś wybrać dobre liceum a potem myślec w czym zacząć się "specjalizować"...np. chcą być lekarzem musisz nastawić się na "zakuwanie" z bilogii chemi....itd...chcąć być nauczycielem wybierz profil humanistyczny a nie biologiczno-chemiczny itp..pozdrawiam....
330ac05f58e92fb009c16c728075bdbac5dfe64a_5eb9d9034ca21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 13:55   #17
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

nie studiowalam, ani nawet nie rozpatrywalam zadnego z tych kierunkow (jestem umyslem scislym), wiec moja wiedza jest raczej "ze slyszenia":
1. kierunki, ktore wymienilas daja okreslony status spoleczny (chcesz sie ewidetnie zajmowac malymi dziecmi) - pytanie dlaczego Cie to zainteresowalo? masz takie w rodzinie? w otoczeniu? (i np zauwazylas ze masz z nimi dobry kontakt?)
2. kierunki, ktore wymienilas sie bardzo roznia miedzy soba - wymagaja innej wiedzy i predyspozycji
3. najtrudniejsze i najdluzej trwaja studia medyczne - i nie sa to studia magisterkie (tytul jaki otrzymujesz to lekarz medycyny), na kierunek ten zdaje sie miedzy innymi fizyke
4. najbardziej oblegana jest psychologia jest to tzw modny kierunek - studia trwaja 5 lat, zdaje sie test umiejetnosci ogolnych (przynajmniej tak jest na UJ)
5. kierunek jaki powinnas ukonczyc, aby zostac nauczycielka to pedagogika, studia 5-letnie, obecnie zawod maloplatny, ale moze to sie za 10 lat zmienic, same studia nie uchodza za jakies niesamowicie trudne, ale praca w zawodzie juz tak.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 15:58   #18
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Szczerze,to jestem zdziwiona,że masz dopiero 15 lat i planujesz już przyszłośc.Oczywiście zdziwiona w sensie pozytywnym To bardzo dobrze,że już o tym myślisz,mam nadzieje że wybierzesz sobie dobry zawód przyszłości
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 16:33   #19
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Jak miałam 14-15 lat, to chciałam być psychologiem albo informatykiem Teraz mam 10 lat więcej, skończyłam animacje kultury i finanse a pracuje jako ekspedientka Jesli chodzi o lo - polecam wybrac jakies lepsze i przyłożyć sie do nauki, najlepiej humanistyczne albo ogólne - ja wybrałam ekonomiczno-administracyjne: siedziałam w szkole cały dzień i mam na końcowym świadectwie przedmiotów 3 razy wiecej niz przeciętny licealista (co do niczego mi sie nie przydało w zyciu).
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-01, 21:54   #20
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Jak miałam 14-15 lat, to chciałam być psychologiem albo informatykiem Teraz mam 10 lat więcej,
ja jak mialam 14 lat, to moim marzeniem bylo byc matematykiem (naukowcem).
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 21:57   #21
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Jak miałam 14-15 lat, to chciałam być psychologiem albo informatykiem Teraz mam 10 lat więcej, skończyłam animacje kultury i finanse a pracuje jako ekspedientka .
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
ja jak mialam 14 lat, to moim marzeniem bylo byc matematykiem (naukowcem).
To jak jak miałam naście lat to chciałam dostać uwagaaaaaa-dentystką.Już możecie się smiać,nie wiem co mi wtedy odbiło
Teraz to całkiem innego mam zamiar w życiu robić.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 23:52   #22
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Ja w Twoim wieku kompletnie nie wiedzialam co bede robic w przysłości, i wybór liceum ogólnokształcącego o profilu ogólnym chyba o tym najlepiej świadczy . moja siostra skonczyła studia ekonomiczne i ja jakos poszłam w jej slady, teraz tego nie żałuje .
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 11:12   #23
serpentynka14
Raczkowanie
 
Avatar serpentynka14
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 484
Lightbulb Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

.

Edytowane przez serpentynka14
Czas edycji: 2013-01-25 o 11:30
serpentynka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 11:20   #24
serpentynka14
Raczkowanie
 
Avatar serpentynka14
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 484
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

.

Edytowane przez serpentynka14
Czas edycji: 2013-01-25 o 11:31
serpentynka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 11:27   #25
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Oczywiscie, ze pozniej masz jeszcze szanse! Kierunek w liceum stara sie ukierunkowac mlodego czlowieka, ktory jeszcze nie wie co chce robic w zyciu. Moze Cie zachecic do przedmiotow humanistycznych albo wrecz odwrotnie. Zreszta na studiach nie patrza jaki skonczylas profil w LO, wazne sa przede wszystkim wyniki matur.

Moja polonistka byla np w klasie przyrodniczej, co pozwolilo jej otworzyc oczy i dowiedziec sie, ze biologia nie jest tym, czego pragnie.

__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 12:59   #26
quietly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar quietly
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 879
GG do quietly
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

wiesz, ja sama wybieram się na medycynę (szczególnie interesuje onkologia) i na te studia nie idzie się dlatego, że łatwo znajdziesz pracę/będziesz dużo zarabiać. to są ciężkie studia i wymagają poświęcenia, tak jak zawód lekarza.
idąc tokiem myślenia twojej znajomej, po psychologii też możesz poduczyć się angielskiego i jechać za granicę; tam psychologowie i psychoterapeuci są bardzo modni.
quietly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 13:13   #27
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

jeszcze kilka razy zmienisz zdanie ja juz nawet nie pamietam kim chcialam byc w gimnazjum...hmmm ale chyba na przelomie gimnazjum i liceum strasznie chcialam studiowac skandynawistyke
w tym roku musialam podjac duzo wanych decyzji(co zdaje na maturze,gdzie i na jakie studia ide) i wybor padl na psychologie jeszcze rok temu myslalam,ze nie dalabym rady ale teraz wiem,ze to jest wlasnie to co chce robic w zyciu.Mam nadzieje,ze mi juz nigdy nie przejdzie
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 14:15   #28
serpentynka14
Raczkowanie
 
Avatar serpentynka14
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 484
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

.

Edytowane przez serpentynka14
Czas edycji: 2013-01-25 o 11:31
serpentynka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 14:18   #29
rzena66
Raczkowanie
 
Avatar rzena66
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: TeeM
Wiadomości: 37
GG do rzena66 Send a message via Skype™ to rzena66
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Wybór przyszłego zawodu, to dość poważna sprawa...
Nie może być to 'wybór chwili', bowiem dziedzina jaką wybierzesz zdecyduje o Twej przyszłości.
Sama zdecydowałam się na studia pedagogiczne z zamiarem zdobycia tytułu mgr-a rehabilitacji.
Taka była moja myśl przewodnia, tego się trzymałam i do tego dążyłam... Jednak w toku studiowania pojawiły się w mojej głowie inne myśli dotyczące przyszłości.
Zaczęłam zastanawiać się nad nauczaniem zintegrowanym klas początkowych (klasy 1-3 szk. podstawowej) - odpowiadało mi to... Rozwijasz się tam pod kątem artystycznym (muzyka, sztuka). Kreatywność jest ceniona - co w pracy z dziećmi jest niezmiernie istotne, głównie ze wzgl. na to, iż dzieci szybko się nudzą.
Ale najważniejsze przy wyborze tej specjalności jest zamiłowanie do pracy z dziećmi. Aby się o tym przekonać wybrałam kilkumiesięczny wolontariat w przedszkolu...
To jedynie utwierdziło mnie w podjęciu kolejnej decyzji..
...wybrałam specjalność niepedagogiczną - tj. doradztwo zawodowe.
Zatem wniosek: sprawdź podłoże gdzie chciałabyś pracować. Czasami wyobrażenia o pracy są inne niż rzeczywistość.

pozdrawiam
__________________


Mężczyzna przyjacielem człowieka...
ale jakimś cholera ...interesownym.




rzena66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 16:42   #30
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Studia, Zawód, Moja Przyszłość ....

Cytat:
Napisane przez serpentynka14 Pokaż wiadomość
A jakie wybrałaś przedmioty do matury?? i na jakim uniwersytecie chcesz studiować??mogłabys mi napisac cos jeszcze o tym kierunku??
Popatrz troszke w internecie, poszukaj innych informacji - kazdy uniwersytet ma swoja strone. Np Gdansk: http://www.univ.gda.pl/pl/info_dla_k...ns/psychologia
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.