Szydełkowe Serwetki+schematy - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-11, 06:56   #1501
gosiap165
Rozeznanie
 
Avatar gosiap165
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: 18 km od morza
Wiadomości: 680
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Cytat:
Napisane przez j0lat Pokaż wiadomość
prosimy o więcej

Kiedyś robiłam takiego samego motylka jak Ty ...tylko mój czerwony Załącznik 4275862
dziękuję, motyle są piękne

---------- Dopisano o 07:55 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

Cytat:
Napisane przez babydelfi Pokaż wiadomość
Jolat, Glinka dziękuję

Gosiap super serwetki


---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnaOstapiuk Pokaż wiadomość
Glinka, Gosia śliczne serwetki

A ja teraz wrzucę trochę schematów serwetek, obrusów, narzut itp., które zeskanowałam z pisemek Robótki ręczne i Anna z lat 1991-2000. Wybierałam tylko co ciekawsze, z myślą, że może kiedyś coś z tego zrobię. Mam nadzieję, że Wam też coś się przyda. Jeśli wzory się powtórzą z tym, co już było na forum - wybaczcie, ale mimo, że wątek przeglądałam już jakiś czas temu, wszystkiego nie jestem w stanie spamiętać.
To do dzieła. Na pierwszy rzut wszelkiej maści serwetki i serwety:

ale masz schematów
gosiap165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 07:44   #1502
mirosek
Zakorzenienie
 
Avatar mirosek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 325
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Aniu powiem Ci, że zaszalałaś z tymi wzorkami
Jest kilka, które mi się podobają
Wielkie dzięki
mirosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 15:37   #1503
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Cytat:
Napisane przez AnnaOstapiuk Pokaż wiadomość
Koronki, taśmy i różne inności
Cytat:
Napisane przez AnnaOstapiuk Pokaż wiadomość
c.d.

Proszę nie gniewaj się ale myślałam że to watek "szydełkowe serwetki + schematy" a tu widzę obrusy , poduszki, taśmy , koronki .....
- są wątki obrusowe - poduszki - a taśmy można umieścić w szydełkowych drobiazgach -zrobił się misz-masz nie wątek
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 16:01   #1504
AnnaOstapiuk
Zakorzenienie
 
Avatar AnnaOstapiuk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 14 586
GG do AnnaOstapiuk
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Na swoją obronę powiem, że obrusy i narzuty to tak naprawdę bardzo duże serwetki, o które tu nieraz wizażanki prosiły, a koronki i taśmy nieraz są potrzebne do wykończenia serwet. Natomiast poduszki weszły dlatego, że ich elementy wiodące to po prostu filetowe serwety. Tak więc wszystkie te schematy są jak najbardziej na miejscu.
AnnaOstapiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 16:34   #1505
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Cytat:
Napisane przez AnnaOstapiuk Pokaż wiadomość
Na swoją obronę powiem, że obrusy i narzuty to tak naprawdę bardzo duże serwetki, o które tu nieraz wizażanki prosiły, a koronki i taśmy nieraz są potrzebne do wykończenia serwet. Natomiast poduszki weszły dlatego, że ich elementy wiodące to po prostu filetowe serwety. Tak więc wszystkie te schematy są jak najbardziej na miejscu.
Skoro tak twierdzisz - obrus 160 i serwetka 30 cm to jedno i to samo - to ja chyba sto lat za murzynami.
To może serwatka i serwetka to też to samo bo motyw wiodący serw.
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 18:06   #1506
AnnaOstapiuk
Zakorzenienie
 
Avatar AnnaOstapiuk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 14 586
GG do AnnaOstapiuk
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Nawet nie będę komentować takich bzdur Duże obrusy robi się przeważnie z małych elementów, które równie dobrze mogą być serwetkami.
Nic więcej pisać nie będę, jeśli uważasz, że kilka schematów, które według Ciebie tak rażąco psują wątek, tu nie pasuje, to po prostu zgłoś do skasowania moje posty, mi tam wszystko jedno.

Edytowane przez AnnaOstapiuk
Czas edycji: 2011-10-11 o 18:13
AnnaOstapiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 19:32   #1507
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Aniu super wzorki ,dwa a może i trzeci mam ochotę przerobić.Podziwiam twoje zaangażowanie i dzięki za poświęcony czas którego sporo musiałaś poświęcić wklejając ku naszej radości tyle fajnych wyraźnych wzorków.
A i przyznaję ci rację z małych elementów powstają często duże serwety a i narzuta może być obrusem .
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 21:17   #1508
j0lat
Rozeznanie
 
Avatar j0lat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 540
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
Aniu super wzorki ,dwa a może i trzeci mam ochotę przerobić.Podziwiam twoje zaangażowanie i dzięki za poświęcony czas którego sporo musiałaś poświęcić wklejając ku naszej radości tyle fajnych wyraźnych wzorków.
A i przyznaję ci rację z małych elementów powstają często duże serwety a i narzuta może być obrusem .
nawet wzór na firankę może posłużyć jako schemat na serwetę ..nawet takie "coś" zaczęłam latem i zamierzam kiedyś skończyć..

Skopiowałam sobie trochę wzorków od Ani, dziękuję!
__________________
j0lat
j0lat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 22:34   #1509
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Cytat:
Napisane przez j0lat Pokaż wiadomość
nawet wzór na firankę może posłużyć jako schemat na serwetę ..nawet takie "coś" zaczęłam latem i zamierzam kiedyś skończyć..

Skopiowałam sobie trochę wzorków od Ani, dziękuję!
Oooo tak nawet wzór na bluzkę może posłużyć za podstawę - jak ktoś kreatywny - można jeszcze przedstawić małe podstaweczki w kształcie trójkątów z których można stworzyć stringi /tu przykro mi ale nie mogłam odszukać modela/, kwiatki przykłady można mnożyć - ale to nie o to chodzi w tym wątku A jak już tak się licytujemy co też można zrobić z biednej serwetki to powiem Wam że dla chcącego nie ma nic trudnego nawet z piasku bicz ukręcić.
Cytat: Edward Hulewiczz piasku bicz ukręcę, gdy mi powiesz "tak", dziewczyno, z piasku bicz ukręcę, gdy mi powiesz "tak". Cisnę złotym batem i pojadę w świat, sprzęgnę cztery wiatry ... lub Z Pani Twardowskiej "Musiał ożywić namalowanego na godle karczmy konia, ukręcić bicz z piasku, a potem lasem wymurować gmach, aby szlachcic miał gdzie ..."

Biedna Ania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 039 bluzeczka.jpg (204,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 039.bluzeczka.jpg (47,8 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b3.jpg (109,8 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b32.jpg (162,8 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1bc006b81666f64a kwiatek do stringów.jpg (57,1 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fff Andzia.jpg (54,3 KB, 8 załadowań)
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 06:30   #1510
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Proponuję przestać tej dyskusji, która nie wnosi nic do tematu wzorów na serwetki i gotowych serwetek i jeśli Glinko uważasz że niektóre posty robią więcej bałaganu niż pomagają, to proponuję żebyś zwróciła się do moderatora o przesunięcie postów 1481 (choć ten moim zdaniem może akurat zostać tutaj), 1492,93,94 do obrusów, 1495-96 do tych wykończeń (ja tego nie widziałam, ale może to jakiś bardziej zapomniany temat), a post 1497 to nie wiem gdzie (poduszka). Moderator mógłby przy okazji usunąć ten cały bałagan wypowiedziowy, bo naprawdę nie ma on tu sensu...
Osobiście uważam, że posty mogą tu spokojnie zostać, wiele osób pyta o obrus właśnie tutaj, nie traktując szydełkowych dużych dzieł jak obrusy, ale jako serwety.


Przy okazji mam pytanie: widział ktoś gdzieś serwetkę z choinką? mnie się wydaje że się kiedyś spotkałam, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 08:35   #1511
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
Proponuję przestać tej dyskusji, która nie wnosi nic do tematu wzorów na serwetki i gotowych serwetek i jeśli Glinko uważasz że niektóre posty robią więcej bałaganu niż pomagają, to proponuję żebyś zwróciła się do moderatora o przesunięcie postów 1481 (choć ten moim zdaniem może akurat zostać tutaj), 1492,93,94 do obrusów, 1495-96 do tych wykończeń (ja tego nie widziałam, ale może to jakiś bardziej zapomniany temat), a post 1497 to nie wiem gdzie (poduszka). Moderator mógłby przy okazji usunąć ten cały bałagan wypowiedziowy, bo naprawdę nie ma on tu sensu...
Osobiście uważam, że posty mogą tu spokojnie zostać, wiele osób pyta o obrus właśnie tutaj, nie traktując szydełkowych dużych dzieł jak obrusy, ale jako serwety.

Przy okazji mam pytanie: widział ktoś gdzieś serwetkę z choinką? mnie się wydaje że się kiedyś spotkałam, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie

Po co mam się zwracać do moderatora o usunięcie lub przesunięcie skoro Wam to pasuje - więc i ja dołożyłam swoje - też z tego co podałam można zrobić serwetki - poduszki - obrusy - firanki - o przepraszam tylko serwetki - wątek serwetkowy.
Później Agatka szuka serwetki świątecznej a znajduje obrus - duuuuża serwetka i poduszkę a wzory serwetek znajdzie w poduszkach - bo ten wzór można wykorzystać w ten sposób.
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-12, 09:14   #1512
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość

Przy okazji mam pytanie: widział ktoś gdzieś serwetkę z choinką? mnie się wydaje że się kiedyś spotkałam, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie

I czy nie lepiej jak wszystko posegregowane - znalazłam to tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...obiazgi&page=3
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg w.jpg (26,3 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w1.jpg (31,0 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Lukreti - blog 1x.jpg (32,7 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Lukreti - blogx.jpg (154,7 KB, 15 załadowań)
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 09:43   #1513
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Cytat:
Napisane przez GLINKA121 Pokaż wiadomość
I czy nie lepiej jak wszystko posegregowane - znalazłam to tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...obiazgi&page=3

Dzięki, ta pierwsza jest super
Ta druga też ładna, ale bardziej serwetkowa a ja chciałam udziwnioną
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 10:00   #1514
agusia2410
Zakorzenienie
 
Avatar agusia2410
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: okolice Iławy
Wiadomości: 4 058
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość

Przy okazji mam pytanie: widział ktoś gdzieś serwetkę z choinką? mnie się wydaje że się kiedyś spotkałam, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie
A ja mam taką
a udziwione to może z tego albumu
picasaweb.google.com/majeczka4/NoworocznieISwiatecznieZN etu#5408880740905784386
picasaweb.google.com/majeczka4/NoworocznieISwiatecznieZN etu#5408880748990701538
/picasaweb.google.com/majeczka4/NoworocznieISwiatecznieZN etu#5408880768066130258
picasaweb.google.com/majeczka4/NoworocznieISwiatecznieZN etu#5408880775473418514
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg de989e0b05e0d0d8med.jpg (48,9 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 49351f2b355df98a.jpg (78,2 KB, 29 załadowań)
agusia2410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 19:31   #1515
AnnaOstapiuk
Zakorzenienie
 
Avatar AnnaOstapiuk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 14 586
GG do AnnaOstapiuk
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
Osobiście uważam, że posty mogą tu spokojnie zostać, wiele osób pyta o obrus właśnie tutaj, nie traktując szydełkowych dużych dzieł jak obrusy, ale jako serwety.

Przy okazji mam pytanie: widział ktoś gdzieś serwetkę z choinką? mnie się wydaje że się kiedyś spotkałam, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie
Właśnie tym sugerowałam się wklejając tu tak niesamowicie obraźliwe schematy obrusów, widziałam wiele zapytań o takie właśnie wzory... Tak samo z poduszkami, gdybym w poście nie napisała, że to poduszki, nie było by pewnie zamieszania, bo uznano by że to po prostu serwety filetowe. Nie moja wina, że ktoś kiedyś wpadł na pomysł wykorzystania takich właśnie serwetek do dekoracji poduszki... Ale na tym koniec jakichkolwiek wyjaśnień.

A co do choinkowych serwetek, to akurat nie mam, ale mam fajną dzierganą choinkę, która sama w sobie jest dekoracją. Być może tu już była, nie pamiętam skąd ją wzięłam. Może skorzystasz. Wystarczy do niej od dołu dorobić kilka rządków, żeby było coś na kształt podstawy serwety. Dolne gałązki połączyć luźno łańcuszkiem i obrobić je fajnym wzorkiem, wyjdzie z tego ładna gwiazdeczka. Dwa w jednym. Tylko aż boję się wklejać tu jej schemat, bo to nie typowa serwetka i czeka mnie kolejny lincz Ale co tam...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a166b15ca078.jpg (23,1 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 896622e85e2e.jpg (139,1 KB, 93 załadowań)

Edytowane przez AnnaOstapiuk
Czas edycji: 2011-10-12 o 19:33
AnnaOstapiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 20:55   #1516
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Cytat:
Napisane przez AnnaOstapiuk Pokaż wiadomość
Właśnie tym sugerowałam się wklejając tu tak niesamowicie obraźliwe schematy obrusów, widziałam wiele zapytań o takie właśnie wzory... Tak samo z poduszkami, gdybym w poście nie napisała, że to poduszki, nie było by pewnie zamieszania, bo uznano by że to po prostu serwety filetowe. Nie moja wina, że ktoś kiedyś wpadł na pomysł wykorzystania takich właśnie serwetek do dekoracji poduszki... Ale na tym koniec jakichkolwiek wyjaśnień.
Ale co tam...
Jakoś takie tłumaczenie nie przemawia do mnie - może do innych ....
Chyba że wszystko to jest skierowane do totalnych t........ nie odróżniających na zdjęciach poduszki od serwetki czy narzuty od obrusa czy serwetki - nie trzeba pisać co widać gołym okiem.
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 21:15   #1517
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Fajny ten album i te serwetki zimowe
Coś chyba pomyślę żeby jednak zrobić, bo chyba nie odpuszczę sobie jeśli się da
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 22:50   #1518
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Aniu O to ty zrobiłaś tą choineczkę co jest na fotce? Śliczna ,urocza jest i kto by pomyślał ze w sumie z małych serwetek można po połączeniu takie cudo zrobić >)
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 11:45   #1519
AnnaOstapiuk
Zakorzenienie
 
Avatar AnnaOstapiuk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 14 586
GG do AnnaOstapiuk
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Misia2 to niestety nie moja choineczka, gdzieś ją kiedyś znalazłam i leży w folderze schematów do wykorzystania, może kiedyś... Jest naprawdę śliczna. Jeszcze gdzieś niedawno znalazłam podobną ze słownym opisem wykonania, jak będę już przy swoim komputerku (teraz chwilowo nie mam do niego dostępu) to mogę Ci podrzucić zdjęcia.
AnnaOstapiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-14, 13:39   #1520
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Aniu to byłoby miłe jakbyś znalazła czas i mi podesłała tym bardziej ze jak piszesz opis słowny posiadasz
Proszę podeślij mi na adres Z góry ślicznie dziękuję.

misiedwa2@o2.pl
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 14:00   #1521
Ewenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: DOLNOŚLĄSKIE
Wiadomości: 61
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Aniu postaraj się, postaraj Ja też chcę. Już od zeszłej zeszłej zimy poluję na schemat i opis wykonania. A może któraś z zaglądających tu Wizażanek wie jak zrobić tą choineczkę, bo z samego schematu nic wykumać nie mogę
Ewenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 20:20   #1522
agusia2410
Zakorzenienie
 
Avatar agusia2410
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: okolice Iławy
Wiadomości: 4 058
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Aniu - ja też pięknie poproszę o opis do choineczki
agusia2410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 16:37   #1523
AnnaOstapiuk
Zakorzenienie
 
Avatar AnnaOstapiuk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 14 586
GG do AnnaOstapiuk
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

W końcu mam dostęp do własnego komputerka. Miałam malowanie w mieszkaniu i moje okienko na świat przez jakiś czas było odłączone.
Choineczki z opisem słownym wedle życzenia:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ch1.jpg (145,4 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ch1,00.jpg (130,3 KB, 109 załadowań)
AnnaOstapiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 18:57   #1524
Littlelady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Piękne choineczki, chętnie skorzystam z wzorów. Bardzo dziękuję
__________________
Zapraszam na mojego bloga: http://adzia1313.blogspot.com/
Littlelady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 22:15   #1525
Ewenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: DOLNOŚLĄSKIE
Wiadomości: 61
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Aniu dzięki, dzięki wielkie będę kombinować. Choineczkę chcę podarować mojej mamie na urodzinki. Muszę się trochę pospieszyć bo ma 28 października, ale jak nie teraz to na 4 grudnia na Basi. Czy w październiku czy w grudniu to jakk zrobię to się pochwalę.
Ewenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 23:01   #1526
agraw
Raczkowanie
 
Avatar agraw
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 145
GG do agraw
Unhappy Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Cytat:
Napisane przez AnnaOstapiuk Pokaż wiadomość
Agraw ja nie znalazłam takiej, jak potrzebujesz, ale może jeśli nikt nie pomoże to skorzystasz z tej? Same dzwoneczki możesz obrobić takim wzorkiem, jaki masz na swoim zdjęciu.
dziękuję serdecznie za odzew i poświęcony czas. Pozostała stara dobra metoda "prób i błędów".
agraw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 23:19   #1527
Serda
Raczkowanie
 
Avatar Serda
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 61
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Cytat:
Napisane przez GLINKA121 Pokaż wiadomość
I czy nie lepiej jak wszystko posegregowane - znalazłam to tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...obiazgi&page=3
Witam, proszę o pomoc w zrobieniu 1 serwetki z choinkami. Czy dobrze rozumiem, że pierwszą choinkę powinnam zrobić do końca. Potem drugą i połączyć ją z pierwszą w 15,19,23 rzędzie i tak dalej z następnymi.
A jeśli chodzi o koraliki to powinnam na początku roboty wszystkie nawlec na nitkę i w trakcie wrabiać?
Nigdy czegoś takiego nie robiłam ale z Waszą pomocą napewno dam sobie radę. Pozdrawiam.
Serda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 06:46   #1528
renia0605
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kotlina klodzka
Wiadomości: 160
GG do renia0605
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Według mnie dobrze myślisz łączysz jeszcze w 11 rzędzie a koraliki najlepiej nawlec na początku.
__________________
tutaj jestem http://renia0605.blogspot.com/
i jeszcze tu http://www.garnek.pl/renia1
renia0605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 11:31   #1529
j0lat
Rozeznanie
 
Avatar j0lat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 540
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Moja najnowsza.. pazdzier.2011.jpg trochę zmieniłam brzeg ..
tu schemat: 013 schemat.jpg
__________________
j0lat
j0lat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 11:38   #1530
mirosek
Zakorzenienie
 
Avatar mirosek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 325
Dot.: Szydełkowe Serwetki+schematy

Bardzo ładna Ta Twoja zmiana wyszła jej na dobre
mirosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-15 22:59:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.