Niemcy II :) - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-21, 10:58   #3391
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość

ja robie tak:
mam zima /jesienia jasna skore, wiec od razu szukam tylko w tych jasniejszych tonach. Potem sobie smaruje na reku i sprawdzam konsystencje po rozprowadzeniu. Wez sobie cos zupelnie taniego najpierw, rozmaz na rece i zobacz co sie stanie (zazwyczaj sa one jakis takie maziste i sie kiepsko prezentuja) a potem dla porowania cos drozszego, i zobacz czy jest roznica ( czy skora lepiej wyglada). Jak juz sie zdecydujesz co sie lepiej wchlania/ rozprowadza to sprawdz na twarzy sobie kolor ktory Ci pasuje.
W kazdym razie smaruj sobie wszystko co maja w testerach i cos dobrego napwno wyczujesz


Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Znaczy Majek, jak pomóc? Bo jakby co, to ja jutro jadę na Die Lange Nacht der Wissenschaften i mam zamiar rozpocząć ją w Müllerze a dopiero potem przejść się gdzie indziej



emenyx
, ten sposób Majki chyba nie usatysfakcjonuje, bo nie może "pomacać" tego podkładu
Luba,jak fajnie! Jesli moglabys dopasowac kolor do Chanel Pro lumiere 20,albo do MAC Studio Fix NC25,to przyjade Cie wysciskac
W ciemno celowalabym w kolor 140 Soft Beige,albo 128 Almond
Chyba nie wytrzymam do jutra


Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
hahahaha

wyszlam na idiote ja myslalam, ze ona sie tak ogolnie pyta, a wy / czy ona sie z kims zna i chce sie spotkac na zakupy.
Ale wstyd wybaczcie, jestem przeziebiona i pewnie dlatego slaby zaplon
To ja sie niejasno wyrazilam Moja wina,biore wszytsko na siebie
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2011-10-21 o 11:01
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 11:05   #3392
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Luba,jak fajnie! Jesli moglabys dopasowac kolor do Chanel Pro lumiere 20,albo do MAC Studio Fix NC25,to przyjade Cie wysciskac
W ciemno celowalabym w kolor 140 Soft Beige,albo 128 Almond
Chyba nie wytrzymam do jutra
Nie ma sprawy, ale będziesz musiała na wieści poczekać nawet do pojutrza bo ja wrócę do domu późno w nocy.

Chyba, że podasz mi na PW numer komórki, to Ci mogę posłac esmsa
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 11:20   #3393
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy, ale będziesz musiała na wieści poczekać nawet do pojutrza bo ja wrócę do domu późno w nocy.

Chyba, że podasz mi na PW numer komórki, to Ci mogę posłac esmsa
Nie bede Cie naciagac na smsy jakos wytrzymam
jeszcze podpowiem Ci,ze podklad nie moze miec rozowych tonow w sobie,bo roz nie wyglada na mnie dobrze Buzka wielka
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 12:44   #3394
yashica1992
Przyczajenie
 
Avatar yashica1992
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 6
Dot.: Niemcy II :)

hej, niedawno sie przeprowadzilam do de. Moglybyscie podpowiedziec jak tu jest ze studiami- bo jestem swiezo po maturze i co prawda zdawalam nawet rozszerzenie z niemieckiego ale i tak musze najpierw zrobic pewnie jakis kurs. Jednak chcialabym posluchac waszych opinii jesli macie jakies doswiadczenia zwiazane z podejmowaniem studiow w niemczech. z gory dzieki
__________________
yashica1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 16:33   #3395
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Majka fajnie ze Luba moze ci pomoc, chodz jak pisalam wczesniej nie ejstem pewna czy to byl Müller i tak majus my niestety nie mamy tej drogeri tak samo jak nie mamy Budni, Globusa itp.
Majka a nie sprawdzalas na stronce czy mozna zakupione pordukty oddac jak by kolory nie pasowaly? ja dlatego lubie kupic np u CCB bo gdy odcien nie pasuje to odsylam. ostatnio zamowilam sobie u nich dwie pomadki. Czerwona byla taka jak oczekiwalam, a rozowa za blada wiec poszla nazad. To samo jest jak kupujesz online u YR, mozna oddac mimo ze juz wyporbowane.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 20:30   #3396
Mila 23
Rozeznanie
 
Avatar Mila 23
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: K.....
Wiadomości: 728
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez yashica1992 Pokaż wiadomość
hej, niedawno sie przeprowadzilam do de. Moglybyscie podpowiedziec jak tu jest ze studiami- bo jestem swiezo po maturze i co prawda zdawalam nawet rozszerzenie z niemieckiego ale i tak musze najpierw zrobic pewnie jakis kurs. Jednak chcialabym posluchac waszych opinii jesli macie jakies doswiadczenia zwiazane z podejmowaniem studiow w niemczech. z gory dzieki
Musisz chyba najpierw uznac swoja mature. ale to nie jest trudne. zalezy gdzie mieszkasz- sa od teo odpowiednie urzedy. a potem na studia. z samym studiowaniem to nie wiem gdzie i od czego powinnas zaczac. ale chyba nie jest to takie trudne bo w kocu tylu obcokrajowcow tu studiuje
Mila 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 09:24   #3397
yashica1992
Przyczajenie
 
Avatar yashica1992
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 6
Dot.: Niemcy II :)

oby mi to jakos poszlo, bo tak bez wyksztalczenia.... strasznie sie boje no ale coz- trzeba bedzie dac rade jakos...
__________________
yashica1992 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-22, 09:35   #3398
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Majka fajnie ze Luba moze ci pomoc, chodz jak pisalam wczesniej nie ejstem pewna czy to byl Müller i tak majus my niestety nie mamy tej drogeri tak samo jak nie mamy Budni, Globusa itp.
Majka a nie sprawdzalas na stronce czy mozna zakupione pordukty oddac jak by kolory nie pasowaly? ja dlatego lubie kupic np u CCB bo gdy odcien nie pasuje to odsylam. ostatnio zamowilam sobie u nich dwie pomadki. Czerwona byla taka jak oczekiwalam, a rozowa za blada wiec poszla nazad. To samo jest jak kupujesz online u YR, mozna oddac mimo ze juz wyporbowane.
Sprawdzalam,czy to aby na pewno Müller i zgadza sie

Pewnie odsylac nie mozna,ale zaraz zerkne

Testowalam w koncu ten podklad od Ciebie z Astora no i nie polubimy sie raczej,strasznie wlazi mi w pory Najlepiej na mnie podba mi sie MAC,ale on mnie na 95% zapycha Musze zrobic kolejene podejscie, zeby sie przekonac na 100%...
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 13:07   #3399
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

w pory wlazi? Mnie on wlasnie pory wygladza. a nie byla juz ta probka podeschnieta? Mnie kilka odlewek jak tak dlugo lezaly podeschly/wyschly i sie na nic nie nadawalo.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 13:14   #3400
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
w pory wlazi? Mnie on wlasnie pory wygladza. a nie byla juz ta probka podeschnieta? Mnie kilka odlewek jak tak dlugo lezaly podeschly/wyschly i sie na nic nie nadawalo.
Niestety,ale wlazi... probka byla ok,mokra itd...
Ale ostatnio wszystko wyglada na mnie do jeszcze pokladam nadzieje,w Make Up For Ever ,a jak sie nie spisze,to chyba wroce znowu do mineralow
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 11:19   #3401
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Sprawdzalam,czy to aby na pewno Müller i zgadza sie
Maja, wróciłam o 3 w nocy, dlatego dopiero teraz piszę.
Niczego się nie dowiedziałam, bardzo mi przykro, ale starałam się! Byłam w dośc dużym Müllerze w dość dużym miescie i sama szukałam, nic nie znalazłam, potem jeszcze dorwałam panią i zadałam jej pytanie a ona nie wiedziała nawet specjalnie o czym ja mówię, nie znała tych kosmetyków.
Jak jej powiedziałam, że w Müllerach musi być () to mi odpowiedziała, że może nie we wszystkich i tyle z jej strony było pomocy
No to ja już nic nie wiem.
I bardzo mi przykro.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-23, 12:33   #3402
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Luba,dziekuje,ze sprawdzilas

Tak myslalam,ze pewnie nie we wszystkich Müller ta marka bedzie dostepna


Sylwi,czy Ty wiesz gdzie sa Köln Arcaden?
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2011-10-23 o 12:39
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 13:05   #3403
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

maja

http://www.koeln-arcaden.de/ i spewnoscia gdzies adres sie znajduje ;o)


edit:
i mam adres
http://www.koeln-arcaden.de/kontakt.html


edit2:
juz wiem o co ci chodzi ;o) tam jest drogeria Müller hihihih

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2011-10-23 o 13:08
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 13:10   #3404
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Adres tez znalazlam to bylo bardziej pytanie retoryczne

Dokladnie Moni,o to chodzi
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 07:58   #3405
kobietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Niemcy II :)

Czesc dziewczyny
Cos tu ucichlo. Biegacie po sklepach i szukacie podkladow? Mi sie nie chce, bo mnie znowu grypa rozlozyla, wiec siedze przed kompem i mysle, czego nie robic, zeby sie nie przemeczac
Mam znowu pytanko "ankietowe" , tak na zagajenie Czy i jakie gazetki niemieckie polecacie? Przez ostatnich pare lat pod wplywem uwielbianego przeze mnie serialu "Sex and the City" czytalam Vogue, ale ostatnio troche mnie nudzi (serial sie skonczyl ) i szukam czegos ciekawszego. Wiec jak jestem w Lidlu np. to biore co znajde Wczoraj wzielam Freundin, bo byl fajny zalacznik z przepisami na ciasteka Macie jakies ulubione czasopisma?
kobietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 11:28   #3406
yashica1992
Przyczajenie
 
Avatar yashica1992
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 6
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Mila 23 Pokaż wiadomość
Musisz chyba najpierw uznac swoja mature. ale to nie jest trudne. zalezy gdzie mieszkasz- sa od teo odpowiednie urzedy. a potem na studia. z samym studiowaniem to nie wiem gdzie i od czego powinnas zaczac. ale chyba nie jest to takie trudne bo w kocu tylu obcokrajowcow tu studiuje
a moze jeszcze ktoras z was ma akies doswiadczenia zwiazane z studiowaniem w DE???
__________________
yashica1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 12:40   #3407
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez kobietka Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny
Cos tu ucichlo. Biegacie po sklepach i szukacie podkladow? Mi sie nie chce, bo mnie znowu grypa rozlozyla, wiec siedze przed kompem i mysle, czego nie robic, zeby sie nie przemeczac
Mam znowu pytanko "ankietowe" , tak na zagajenie Czy i jakie gazetki niemieckie polecacie? Przez ostatnich pare lat pod wplywem uwielbianego przeze mnie serialu "Sex and the City" czytalam Vogue, ale ostatnio troche mnie nudzi (serial sie skonczyl ) i szukam czegos ciekawszego. Wiec jak jestem w Lidlu np. to biore co znajde Wczoraj wzielam Freundin, bo byl fajny zalacznik z przepisami na ciasteka Macie jakies ulubione czasopisma?
ja lubie czytac Vital ( glownie jest o zdrowiu, dietetyka, cwiczenia, sa tez artykuly kosmetyczne, oni stawiaja glownie na produkty naturalne. Produkty ktory przedstawiaja sa zazwyczaj "pryzstepne" czyli typu Vichy, neutrogena, rzadko jakies Diory, Channelle i inne drogasne produkty. Zazwyczaj biore sobie ta gazete w abonamencie probnym za chyba ok. 5 € dostajemy 3 gazetki + prezent powitalny, co sie bardzo oplaca, gdyz jedna gazeta kosztuje 2,6€ (pocket Edition 2,2€) czyli jedna jest gratis. Gazeta ukazuje sie raz w miesiacu. Polecam ja tym osobom ktore sie interesuja zdrowiem, odzywianiem, jest mniej "sportowa" niz fit for fun.
Sa tez roznego rodzaju artykuly. Wejdz sobie na www.vital.de tam sa urywki z artykulow.
Od czasu do czasu biore " Für Sie" - to tez cos w stylu "Freundin", ale wole "Für Sie" bardziej. W "Für Sie" znajdujemy tez tansze artykuly niz ekskluzywnych gazetach. Ostatnio byla cala seria dodatkow typu: zielone ziola w kuchni, co mozna samemu sobie posiac, na co sa dobre, etc. Fajne.

Typowo modowa gazeta to "Petra" tutaj juz pojawiaja sie Diory, Chanelle i inne mi nieznane eskluzywne marki. Makijaze, fryzury, moda, kosmetyki.

Vital kupuje co miesiac, lub czasami biore z biblioteki, Für Sie tak co 3 wydanie ( ukazuje sie 2 razy w miesiacu ) Petre bardzo rzadko ( miesiecznik)
Czasami wezme "Bild der Frau" albo " Lisa" ale tam nic nie ma. beznadziejne sa te gazety, aleczasem maja jakis dodatek lub strona tytulowa mnie zacheca. Ale ogolnie ich NIE polecam.

Z gazet " normalnych" polecam "Welt kompakt" kosztuje tylko 0,80€ ukazuje sie od pon do sob. jest kompaktowa wersja gazety Die Welt. Pryzstapenie napisane, krotkie akrtykuly, widomosci z kraju i ze swiata. maly format - dobrze sie czyta.

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Cytat:
Napisane przez yashica1992 Pokaż wiadomość
a moze jeszcze ktoras z was ma akies doswiadczenia zwiazane z studiowaniem w DE???
ten temat pojawial sie tutaj juz dosyc czesto, wiec radze poszukac na forum. Sprecyzuj swoje pytanie odnosnie studiow nie wiem, co chesz wiedziec.
Ja studiowalam w DE, mam polskie obywatelstwo, potzrbene papiery to Swiadectwo maturlane (trzeba je przetlumaczyc, zaswiadczenie o oplacie kasy chorych, zameldowanie na terenie Niemiec). Niektore kierunki maja ogrnicznony dostep np. ekonomia, wiec trzeba miec troche lepsze stopnie. Ogolnie w kazdym BUNDESLANDZIE jest troche inaczej. Niektore uczelnie pobierja oplaty semestrlane inne nie. Sprecyzuj pytanie wiec i odpowiedz bedzie precyzyjna.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 14:09   #3408
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Niemcy II :)

Co do gazet, to ja czytam Joy'a Planuję też, zamówić prenumeratę, bo bardziej się opłaca, niż kupowanie co miesiąc. Najwięcej chyba jest o modzie i urodzie Próbki też się znajdą


A teraz z innej beczki... Robiła może któraś z Was prawo jazdy w DE?
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 14:10   #3409
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez kobietka Pokaż wiadomość
Macie jakies ulubione czasopisma?
Ja ostatnio regularnie co tydzien kupuje magazyn In w celu potrenowania jezyka czytam plotki o gwiazdach, jest tez troche nowinek kosmetycznych i modowych
Podobny jest In Touch, ale ja wole In
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-25, 16:06   #3410
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy II :)

Moja koleżanka robiła tutaj prawko, jutro akurat do niej idę więc się podpytam co i jak. Ew. napisz co cię interesuje to zadam jej konkretne pytania.

Ps. dziś dostałam mandat za : "Sie parkten verbotswidrig auf der linken Fahrbahnseite" czyli za parkowanie po złej stronie ulicy, tak? Jeśli dobrze tłumaczę to się z tym nie zgadzam , bo zaparkowałam w miejscu wyznaczonym do parkowania ( w prostokącie) . Jutro muszę obadać sytuację.
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 16:23   #3411
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
Moja koleżanka robiła tutaj prawko, jutro akurat do niej idę więc się podpytam co i jak. Ew. napisz co cię interesuje to zadam jej konkretne pytania.
A więc... zdawała po niemiecku czy po polsku? Bo obiło mi się o uszy, że egzamin można zdać również po polsku. No i czy zdała za pierwszym razem? Ciekawa jestem, czy ciężko tu takowe prawko zrobić No i jak długo zeszło jej z robieniem Z góry dziękuję
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 17:51   #3412
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
A teraz z innej beczki... Robiła może któraś z Was prawo jazdy w DE?
ja robilam

testy mialam po polsku, kosztowaly 50 € ... i wg mnie byly calkiem proste, choc cos mi sie wydaje, ze w miedzyczasie pozmieniali troche.

jazdy mialam z niemcem ale w duzych miastach pewnie mozna instruktora znalezc co po polsku mowi, chco nie wiem czy to takie dobre bo egzaminy beda po niemiecku. Ewentualnie mozna dwujezycznie sie uczyc. Egzamin zdaje sie na aucie, na ktorym sie uczylo jezdzic. Egzaminator siedzi z tylu, instruktor z przodu. Nie ma durnego placu, w trakcie egzaminu trzeba zrobic jeden manewr podany przez egzaminatora.

zdalam za pierwszym razem i testy i jazde, po mniej wiecej 2 letnim pobycie w Niemczech, wiec moj niemiecki wtedy jeszcze lezal i cienko kwiczal ale po wyjezdzeniu godzin rozumie sie polecenia wydawane przez instruktora, wiec mozna spokojnie zdac.
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 18:42   #3413
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy II :)

Ja czytam Der Spiegel.
Ale ostatnio moja sąsiadka zaczełam mi pożyczać swoje gazety i tak przeczytałam już: Schöne Woche, Meine Freizeit, Freizeit Momente, Freizeit Blick i Freundin Mam na jakis czas dość plotek o gwiazdach

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość

Ps. dziś dostałam mandat za : "Sie parkten verbotswidrig auf der linken Fahrbahnseite" czyli za parkowanie po złej stronie ulicy, tak? Jeśli dobrze tłumaczę to się z tym nie zgadzam , bo zaparkowałam w miejscu wyznaczonym do parkowania ( w prostokącie) . Jutro muszę obadać sytuację.
Tak. Za parkowanie po lewej stronie ulicy, niezgodnie z zakazem.
Sprawdź czy ten prostokąt nie był czasem "przekreślony"
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 19:26   #3414
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja czytam Der Spiegel.
Ale ostatnio moja sąsiadka zaczełam mi pożyczać swoje gazety i tak przeczytałam już: Schöne Woche, Meine Freizeit, Freizeit Momente, Freizeit Blick i Freundin Mam na jakis czas dość plotek o gwiazdach

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Luba to chyba 'Freizeit' Thema masz opanowane

ja po niemiecku generalnie czytam duzo, In to czasopismo czytane dosc regularnie, oprocz tego czytam zawsze Bild am Sonntag i co jeszcze w rece wpadnie (Petra nie jest zla)

za to nienawidze Glamour, ostatnio sie skusilam a tam napackane tych akrtykulikow, wiecej reklam niz tekstu i generalnie nic ciekawego
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 20:23   #3415
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy II :)

Mejku Oczywiscie, ze wiem, gdzie sa Köln Arcaden. Moge tam wpasc w sobote, jesli chcesz.

A wczesniej moglabym wpasc do Müllera w Bonn, jesli takowy istnieje.

Müller to bardzo fajny sklep, podobalby Ci sie!
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 20:36   #3416
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez yashica1992 Pokaż wiadomość
a moze jeszcze ktoras z was ma akies doswiadczenia zwiazane z studiowaniem w DE???
Polecam Ci te watki: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...udia+niemczech
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...udia+niemczech
Moze znajdziesz tam jakies przydatne informacje A jesli nie, to pytaj

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
A więc... zdawała po niemiecku czy po polsku? Bo obiło mi się o uszy, że egzamin można zdać również po polsku. No i czy zdała za pierwszym razem? Ciekawa jestem, czy ciężko tu takowe prawko zrobić No i jak długo zeszło jej z robieniem Z góry dziękuję
Ja robilam tutaj prawo jazdy. Caly kurs i egzamin robilam po niemiecku, ale wiem, ze mozna kupic testy w jezyku polskim. Nie wiem jak jest z teoria. Pamietam, ze mozna bylo opuscic tylko jedna lekcje... W sumie bylo ich chyba 14 po 1,5 godziny. Mozna samemu zdecydowac, kiedy sie zaczyna jazdy. Na pewno trzeba zrobic kurs pierwszej pomocy. Kosztuje okolo 20 Euro i trwa jakies 6 godzin (o ile dobrze pamietam). Nie moglam zaczac jazd, zanim nie oddalam zaswiadczenia, ze zrobilam ten kurs Wyjezdzilam minimum jazd (chcialam wiecej, ale instruktor powiedzial, ze nie sa mi potrzebne, skreslil kilka i przelozyl egzamin o tydzien wczesniej - bez pytania mnie o zdanie ). Zdalam za pierwszym razem, ale bylam strasznie zestresowana W sumie caly kurs zajal mi troche ponad 3 miesiace - ze swiateczna i noworoczna przerwa

Jesli chodzi o gazety, to czytam wszystko co mi w rece wpadnie Zaczynajac od Frankfurter Allgemeine Zeitung, przez Focus, Spiegel, die Welt, Welt kompakt, myself, Joy, Glamour, Freundin, Für Sie, Alles für die Frau , a konczac na Apotheken Umschau
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 21:20   #3417
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~ Pokaż wiadomość
Nie wiem jak jest z teoria. Pamietam, ze mozna bylo opuscic tylko jedna lekcje... W sumie bylo ich chyba 14 po 1,5 godziny.
ja w ogole nie chodzilam na teorie
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 21:28   #3418
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
ja w ogole nie chodzilam na teorie
No tak, skoro teoria jest tylko w jezyku niemieckim, to bez sensu, zeby siedziec na wykladach, z ktorych sie nie wszystko rozumie
Ze tez o tym nie pomyslalam... zaoszczedzilabym mnostwo czasu
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 21:31   #3419
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~ Pokaż wiadomość
Ze tez o tym nie pomyslalam... zaoszczedzilabym mnostwo czasu
dokladnie ... mnie sie spytal instruktor czy chce... ale mi sie nie chcialo tam kwitnac ... jak widac wcale to nie przeszkodzilo w zaliczeniu teorii za pierwszym razem
desti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 21:46   #3420
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
dokladnie ... mnie sie spytal instruktor czy chce... ale mi sie nie chcialo tam kwitnac ... jak widac wcale to nie przeszkodzilo w zaliczeniu teorii za pierwszym razem
Ja niestety takiego wyboru nie mialam... Nie bylo mi latwo wysiedziec z grupa okolo 20 17-18 letnich dzieciakow Jak pomysle, ze niektorzy z nich teraz po ulicach jezdza, to strach sie bac
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.