espanol! proszę o pomoc:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-12, 15:05   #1
niccola2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1

espanol! proszę o pomoc:)


mam zadanie do napisania z użyciem czasu preterito perfecto.
właśnie skończyłam się męczyć i bardzo proszę jakąś dobrą duszę o sprawdzenie moich wypocin
Esta semana he estudiando mucho. El lunes me he levantado temp rano y he salido a escuela con mi Hermana. He vuelto a casa y comido un delicioso almuerzo. Mas tarde He ido a la medico con mi Madre. Tarde en la noche He estudiando qumica. El martes y El miercoles He sido un Dia normalmente – yo estaba en la escuela y despues de escuela yo aprendendo o relajado. El jueves me He levantado a la 7. He desayunado tostadas y He ido en autobus a la cine con mi clase. He vuelto a casa y limpiado. El viernes no He tenido clases en la escuela. He leido una novela y He resuelto las crucigramas. He hablando por telefono con Monia. He hecho gimnasto y He Comino cena con Mark. Este fin de semana He Pasado mucho tempo con mis padres y mis amigas, hemos Comino al restaurants y hemos ido a pargue. Por supuesto ha estudiando mucho y Ha hecho mis deberes de biologia y de espanol.
niccola2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 16:11   #2
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: espanol! proszę o pomoc:)

Kurka zaczęłam sprawdzać ale to trochę wygląda jak napisane z użyciem translatora google Haber nie trzeba pisać z wielkiej litery, tak samo nazwy członków rodziny. Mylisz formy gerundio (-ando/iendo) i preterito perfecto (-ado/-ido).
Znasz reguły stosowania preterito perfecto? Do opowiadania czynności w przeszłości używa się imperfecto lub preterito, preterito perfecto występuje tak jak w angielskim present perfect (opowiadam o czymś, co się zdarzyło w okresie trwającym do dziś - np. dziś dużo się uczyłam, w tym tygodniu dużo spałam etc - lub mającym wpływ na dziś - co ci się stało w rękę - złamałam ją).

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

sprawdź sobie też odmianę haber, bo często robisz błędy między 1 i 3 osobą l.poj.
(wiem że mogłabym napisać, ale chyba bardziej się nauczysz jak sama sprawdzisz odmianę i użycie haber u Ciebie)
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 18:19   #3
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: espanol! proszę o pomoc:)

Cytat:
Napisane przez niccola2 Pokaż wiadomość
mam zadanie do napisania z użyciem czasu preterito perfecto.
właśnie skończyłam się męczyć i bardzo proszę jakąś dobrą duszę o sprawdzenie moich wypocin
Esta semana he estudiado mucho. El lunes me he levantado temprano y he salido a la escuela con mi hermana. He vuelto a casa y he comido un almuerzo delicioso. Mas tarde he ido al (a+el) medico (nad e jest akcent) con mi madre. Ademas (akcent nad drugim a) por la noche he estudiado Quimica (akcent nad pierwszym i, plus nazwy przedmiotów piszemy z wielkiej litery). El martes y el miercoles han sido unos dias normales – yo estaba en la escuela y despues estaba aprendiendo o relajando. El jueves me he levantado a las 7. He desayunado tostadas y he ido en autobus al cine con mi clase. He vuelto a casa y he limpiado. El viernes no he tenido clases en la escuela. He leido una novela y he resuelto las crucigramas. He hablado por telefono con Monia. He hecho gimnasto y he comido cena con Mark. Este fin de semana he pasado mucho tempo con mis padres y mis amigas, hemos comido en un restaurante y hemos ido al parque. Por supuesto he estudiado mucho y he hecho mis deberes de Biologia y de espanol.

Tak jak napisała poprzedniczka mylą ci się formy. Powtórz też odmianę haber. Nie wiem czy masz świadomość gdzie są akcenty, w niektórych słowach zwróciłam Ci na nie uwagę ale nie we wszystkich bo być może wiesz gdzie mają być.
Sprawdziłam jak umiałam, teraz na pewno jest lepiej
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.