2 tygodnie w Niemczech - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-10, 19:53   #1
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309

2 tygodnie w Niemczech


W poniedziałek jadę do Niemiec do pracy na inwentaryzację. Będę tam do 28.01.12r czyli około 2 tygodnie. Nigdy nie byłam na takich dłuższych wyjazdach i to za granicą, więc nie wiem co mam ze sobą wziąć. Może pomogłbyście mi zrobić "Listę rzeczy potrzebnych"?
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 20:17   #2
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: 2 tygodnie w Niemczech

dużo zależy od tego gdzie będziesz mieszkać, czy masz możliwość zrobienia prania, ugotowania czegoś, co inwentaryzujesz, czy dają jakies ciuchy robocze....
- bielizna na 3-4 dni bez prania
- 2 ręczniki
- sweter lub polar
- spodnie wygodne np dres
- laczki pod prysznic
- piżama
- szlafrok?
- wygodne butki
- coś na ulicę - kurtka, kozaki
- szampon, balsam itp kosmetyki
* lepiej wziąć trochę więcej niż za mało, żebyś nie musiała niczego tam kupować, kawa, herbata, ulubiony kubek i łyżeczka
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:22   #3
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: 2 tygodnie w Niemczech

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
dużo zależy od tego gdzie będziesz mieszkać, czy masz możliwość zrobienia prania, ugotowania czegoś, co inwentaryzujesz, czy dają jakies ciuchy robocze....
- bielizna na 3-4 dni bez prania
- 2 ręczniki
- sweter lub polar
- spodnie wygodne np dres
- laczki pod prysznic
- piżama
- szlafrok?
- wygodne butki
- coś na ulicę - kurtka, kozaki
- szampon, balsam itp kosmetyki
* lepiej wziąć trochę więcej niż za mało, żebyś nie musiała niczego tam kupować, kawa, herbata, ulubiony kubek i łyżeczka

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie będę mieszkać, znajomy był w Niemczech jakieś 2 miesiące temu z tej samej firmy i mieszkali w jakimś schronisku młodzieżowym. Inwentaryzacje będą w OBI, z ciuchów roboczych mogę liczyć jedynie ma koszulkę.

Przychodzą Ci jakieś rzeczy podobne do szamponu, pasty do zębów, co do których mogę się zgadać z koleżanką, że ona weźmie właśnie pastę, ja szampon i już trochę miejsca zaoszczędzimy a te produkty możemy razem używać?

I jeszcze jedno, ile pieniędzy ze sobą na drobne wydatki? 100 zł (około 22 EUR) wystarczy?
Albo jak to jest z bankomatami? Orientuje się ktoś czy będę mogła wypłacić gotówkę bez problemu? (Bank Pocztowy) Za to jakąś opłatę poniosę?
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:41   #4
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: 2 tygodnie w Niemczech

co do karty to zapytaj w banku lub sprawdź na ich stronie, na pewno jakaś prowizja będzie.
W OBI zależy od działu może byc chłodno, więc musisz mieć ciuchy wygodne, takie, których Ci nie szkoda (usiąść gdziekolwiek, wytrzec rączki w spodnie) i ciepłe.
Szampon bym wzięła swój , bo może być problem jeśli koleżanka ma inny rodzaj włosów niż Ty, żel pod prysznic i balsam to samo. Najwyżej przelej zawarość w mniejsze opakowanie.
Wzięłabym coś do prania, ale nie proszek np. jakieś mydło w płynie, szampon czy płyn do naczyń, tak, żeby miało kilka zastosowań. Branie 14 par majtek mija się z celem
Jedzenie też bym wzięła z Polski, jakś sucha kiełasa, pieczywo waza lub ryżowe, jakieś serki, to co wytrzyma jakiś czas bez lodówki. Zupki chińskie o ile nie jesteś uczulona na glutaminian sodu.
Spytaj kolegę ile miał kasy ze sobą i jakie wydatki sa niezbęne na miejscu np przejazdy, jakie są warunki w tym schronisku.
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 22:30   #5
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: 2 tygodnie w Niemczech

dzięki Anjuta za rady, na pewno okażą się pomocne
jeśli ktoś ma jeszcze coś do dodania to chętnie poczytam
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 22:42   #6
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: 2 tygodnie w Niemczech

najlepiej w miarę możliwości,zebys wzięła zapas jedzenia na 2 tygodnie, makarony, pasztety,zupki chińskie itp. warto zrobic tez jakies kotlety i zapakowac w słoiki,albo zamrozic tam na miejscu. jeżeli wyliczysz i weźmiesz jedzenia na 2 tyg to euro nie będzie ci praktycznie potrzebne, jedynie na jakies jogurty, pieczywo, zachcianki wystarczy 25 euro spokojnie. wiem co mówię, pakowałam jedzenia z polski na 3 miesiące powodzenia.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 23:26   #7
PerfekcyjnaNiedoskonalosc
Raczkowanie
 
Avatar PerfekcyjnaNiedoskonalosc
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 55
Dot.: 2 tygodnie w Niemczech

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
co do karty to zapytaj w banku lub sprawdź na ich stronie, na pewno jakaś prowizja będzie.
W OBI zależy od działu może byc chłodno, więc musisz mieć ciuchy wygodne, takie, których Ci nie szkoda (usiąść gdziekolwiek, wytrzec rączki w spodnie) i ciepłe.
Szampon bym wzięła swój , bo może być problem jeśli koleżanka ma inny rodzaj włosów niż Ty, żel pod prysznic i balsam to samo. Najwyżej przelej zawarość w mniejsze opakowanie.
Wzięłabym coś do prania, ale nie proszek np. jakieś mydło w płynie, szampon czy płyn do naczyń, tak, żeby miało kilka zastosowań. Branie 14 par majtek mija się z celem
Jedzenie też bym wzięła z Polski, jakś sucha kiełasa, pieczywo waza lub ryżowe, jakieś serki, to co wytrzyma jakiś czas bez lodówki. Zupki chińskie o ile nie jesteś uczulona na glutaminian sodu.
Spytaj kolegę ile miał kasy ze sobą i jakie wydatki sa niezbęne na miejscu np przejazdy, jakie są warunki w tym schronisku.
Dziewczyny, ale pakowanie tego typu jedzenia nie ma sensu - ceny są takie same lub niższe niż w Polsce... Po co jeść 2-tygodniową kiełbasę? No fuj...
PerfekcyjnaNiedoskonalosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 05:47   #8
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: 2 tygodnie w Niemczech

jesli chodzi o produkty higieniczne polecam rossmann. maja tam mini produkty w niskich cenach. szampony balsamy pasty do zebow w malych opakowaniach. a jesli chodzi o pranie to moze mydlo do prania w kostce. nie wyleje sie a i mniejsze opakowanie.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 13:09   #9
whenee
Zakorzenienie
 
Avatar whenee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: who cares?
Wiadomości: 4 765
Dot.: 2 tygodnie w Niemczech

Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
dzięki Anjuta za rady, na pewno okażą się pomocne
jeśli ktoś ma jeszcze coś do dodania to chętnie poczytam
skoro to market budowlany, to tam zazwyczaj obowiązuje obuwie robocze, ja bym wzieła takie co mają mocniejsze noski. Jak takie masz. Lepiej dbać o to żeby nic na nogę nie spadło.

Co do kasy, no to zdecydowanie za malo. 22 euro to nie dużo, nawet na kawę czy jakieś ciastko. Ja wiem że jedziesz na zarobek, ale wszystko kusi. Nawet drobne zakupy typu masło, chleb, wędlina. No czasem cie skusi coś lepszego Weź więcej jak możesz.

Co do tych mini produktów z rossa, to one są dobre na weekend,ale nie na 14 dni. Polecam papier toaletowy mokry z rossa, żel antybakteryjny np. carex. Chusteczki do intymnej.

Co do prania to może żel do prania, są czasem w mniejszych opakowaniach.

Weź ze sobą leki przeciwbólowe, przeciwgrypowe, wapno...
__________________
I AM THE STIG szalona wątróbka jeździ

Edytowane przez whenee
Czas edycji: 2012-01-11 o 13:15
whenee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 14:27   #10
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: 2 tygodnie w Niemczech

no to jeszcze jedno pytanko: ile kosztują sms z Niemiec do Polski, z Polski do Niemiec albo z Niemiec do Niemiec w plusie? (wiem, wiem, trochę pogmatwanie pytanie sformułowałam )
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 14:31   #11
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: 2 tygodnie w Niemczech

napisz w dziale emigrantki w temacie Niemiec na pewno dziewczyny Ci pomogą
__________________
ChomikoManiaczka

31.08.2006
Aparatka:
Góra 23.04.2012
Dół 16.07.2012
24.03.2014 koniec

odwyk
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-14, 15:20   #12
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: 2 tygodnie w Niemczech

Z Polski do Niemiec tak jak za zwykły sms, tylko za rozmowy przychodzace płacisz. Zapytaj dziewczyn, jak konkretnie jest w Niemczech - bo czasami bardziej opłaca się kupić zagraniczną kartę (tylko wtedy musisz mieć telefon bez simlocka).

Co do kosmetyków, to też polecam małe opakowania na allegro są też takie zestawy podróżne - puste buteleczki, gdzie możesz przelać kosmetyki z domu.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.