Mama w po³ogu - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artyku³y i newsy

Notka

Artyku³y i newsy Dyskusje o artyku³ach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzêdzia
Stary 2011-06-17, 13:15   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wiza¿ankowo
Wiadomo¶ci: 25 437

Mama w po³ogu


Pierwsze sze¶æ tygodni po urodzeniu dziecka nazywane jest po³ogiem. Jest to okres, w którym twoje cia³o wraca do normy, stabilizuj± siê procesy zachodz±ce w organizmie, a ty przestawiasz siê z bycia w ci±¿y na bycie mam±. czytaj wiêcej
redakcja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-06-21, 22:49   #2
Rossenkaa
Przyczajenie
 
Avatar Rossenkaa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Mama w po³ogu

Mam wstydliwe pytanie do pañ po okresie po³ogu lub w czasie. Zastanawiam siê nad depilacj± bikini przed porodem , tzw. brazylijska albo nawet hollywoodzk±. Do tej pory z depilacji woskiem korzysta³am tylko na nó¿kach i pachach. Oczywi¶cie kosmetyczka zachwala depilacjê przed porodem, ¿e to higieniczne itp. itd. i bardzo pomocne podczas po³ogu (pewnie te¿ chodzi³o jej o higieniê miejsc intymnych) Tylko, ze ja po normalnej depilacji w okresie wzrostu w³osków odczuwam pewien dyskomfort, np. bardzo swêdz± mnie nogi. Wiem, ¿e to odczucie wywo³uj± nowo wyrastajace w³oski. Tylko na nogach to nie problem, jak mnie cos zaswêdzi to sie poprostu podrapiê.
Czy która¶ z was korzysta³a z ca³kowitej depilacji przed ci±¿± i jak siê to sprawdzi³o podczas po³ogu?
Z góry dziêkuje za info, bu¼ki
Rossenkaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-10, 10:51   #3
Anetka9
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 248
Dot.: Mama w po³ogu

mnie w pierwszym po³ogu najbardziej dokucza³ koszmarny ból krocza, które niestety by³o naciête i do tego jeszcze pêk³o i straszne zaparcia. Na ranê najlepiej dzia³a³o szare myd³o i czêste "wietrzenie", pózniej zaczê³am tez stosowaæ lactovaginal jakk obrzêk ustapi³ ¿eby odbudowaæ florê pochwy po tej masakrze. A na zaparcia pomaga³y trochê jab³ka i kompot, ale te¿ musia³am siê namêczyæ. Jedyne co dzia³a pokrzepiajaco to fakt ¿e z dnia na dzieñ jest coraz lepiej...
Anetka9 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-10, 13:20   #4
nawamon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Mama w po³ogu

Zgadzam siê. Swêdz±ce odrastaj±ce w³oski to nie problem podczas po³ogu. Nawet nie zwrócisz na to uwagê. Powiem szczerze, ¿e depilacja miejsc intymnych od porodu wesz³a mi w nawyk. Czujê siê komfortowo i higienicznie. Na zaparcia super jest siemiê lniane mielone. Codziennie rano je spo¿ywam. Do tej pory.
nawamon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-11, 09:16   #5
Anetka9
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 248
Dot.: Mama w po³ogu

a to siemie lniane rozpuszcza siê w wodzie i pije???
Anetka9 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-01-11, 14:25   #6
olkaolka307
Przyczajenie
 
Avatar olkaolka307
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Dublin IE
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Mama w po³ogu

Cytat:
Napisane przez Rossenkaa Poka¿ wiadomo¶æ
Mam wstydliwe pytanie do pañ po okresie po³ogu lub w czasie. Zastanawiam siê nad depilacj± bikini przed porodem , tzw. brazylijska albo nawet hollywoodzk±. Do tej pory z depilacji woskiem korzysta³am tylko na nó¿kach i pachach. Oczywi¶cie kosmetyczka zachwala depilacjê przed porodem, ¿e to higieniczne itp. itd. i bardzo pomocne podczas po³ogu (pewnie te¿ chodzi³o jej o higieniê miejsc intymnych) Tylko, ze ja po normalnej depilacji w okresie wzrostu w³osków odczuwam pewien dyskomfort, np. bardzo swêdz± mnie nogi. Wiem, ¿e to odczucie wywo³uj± nowo wyrastajace w³oski. Tylko na nogach to nie problem, jak mnie cos zaswêdzi to sie poprostu podrapiê.
Czy która¶ z was korzysta³a z ca³kowitej depilacji przed ci±¿± i jak siê to sprawdzi³o podczas po³ogu?
Z góry dziêkuje za info, bu¼ki
Ja korzystalam z "calkowitej" depilacji przed porodem dzieki temu pielegniarki w szpitalu nie musialy mnie "miejscowo depilowac".
Czulam sie bardziej komfortowo korzystajac z zabiegu u profesjonalisty,a nie wykonywanego przez szpitalne pielegniarki
Ja po depilacji nie odczuwalam zadnych swedzen czy tym podobnych odczuc, nie mam takiego problemu z zadna depilowana czescia ciala mysle ze to chyba kwestia indywidualna...
olkaolka307 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-04-12, 12:06   #7
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: Mama w po³ogu

Witam moim zdaniem lepiej ogoliæ siê przed porodem chodzby maszynk± jednorazow± chyba ¿e wolisz aby w szpitalu zrobi³a to za ciebie po³ozna? wszêdzie pisz± w gazetach ¿e masz prawo odmówiæ lewatywy i golenia krocza ale w Pañstwowych szpitalach nikt siê nie bêdzie pyta³ ciebie o zdanie a je¶li odmówisz i sie sprzeciwisz to spodziewaj siê nie mi³ego traktowania a chyba nie ma nic gorszego niz chamska po³o¿na przy porodzie no i ze wzgledów higienicznych uwa¿am ¿e podaczas po³ogu ow³osienie nie wp³ywa dobrze a wiêc radzê wydepiluj siê nie chcê Cie straszyæ ale po porodzie bedziesz tak obola³a ¿e nie odczujesz bólu rosn±cych wlosków
IwonkaWojtus jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 09:21   #8
ankietka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Mama w po³ogu

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/ankieta/8796...-i-pologu.html

Edytowane przez ankietka1988
Czas edycji: 2012-05-21 o 09:22
ankietka1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
 

Nowe w±tki na forum Artyku³y i newsy


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.