Gdzie najlepiej wyemigrować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-18, 16:39   #1
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092

Gdzie najlepiej wyemigrować?


Chodzi mi o to gdzie najlepiej wyemigrować, żeby godnie żyć.Przede wszystkim mam na myśli prace, ale również warunki socjalne(np. co by mi się należało jakbym urodziła dziecko, dostęp do żłobków i przedszkoli).Jak myślicie.
Pytam bo chce gdzieś wyjechać.Ten kraj już spisałam na straty.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 17:06   #2
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Zbyt ogólne pytanie, na które nie da się dać satysfakcjonującej odpowiedzi..... to zależy od wielu czynników.

Jakie masz kwalifikacje? Wyjedziesz sama czy z kimś - jakie ten ktoś ma kwalifikacje?
Jaki znasz język obcy?
Ile pieniążków masz/ jesteś w stanie zgromadzić na wyjazd?
Jak daleko od Polski możesz mieszkać (do Au albo NZ jedzie się naprawdę długo a podróż jest droga)......

Dalej są pytania o to jaki klimat Ci odpowiada itp.

Co z tego jak powiem Ci, że Kanada? Życie tam jest na wysokim poziomie, ale wyjazd nie będzie możliwy i łatwy dla każdego, choćby dlatego, że potrzebna jest wiza

Napisz coś więcej, czego oczekujesz.

Też pytanie najlepiej zadać w "Emigrantki"
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 17:16   #3
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Chodzi mi raczej o teren UE i tam gdzie można swobodnie się przemieszczać bez pozwoleń i formalności.
Chce jechać z mężem.Znamy komunikatywnie angielski i niemiecki.Ja znam jeszcze trochę rosyjski, on odrobinę francuski.On jest elektrykiem, ja niedługo skończę studia ekonomiczne.
Klimat wolę ciepły, ale to najmniej istotne.nie mam żadnych oczekiwać co do pracy, moge robić cokolwiek.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 17:20   #4
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

wg mnie skandynawia i szwajcaria, ja bym tam celowała. ale pamiętaj,że jadąc samemu bez punktu zaczepienia jest cholernie ciężko.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 18:12   #5
Selene _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 497
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
wg mnie skandynawia
Też myślę, że w te rejony warto uderzać (zwłaszcza Szwecja, Norwegia).
Mojej koleżanki znajoma wyjechała z mężem i dwójką dzieci do Norwegii. On pracuje, ona nie, żyją na całkiem przyzwoitym poziomie i nie planują wracać do Polski.
Z tego co wiem, w Norwegii są bardzo dobre warunki socjalne, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.
No a z bliższych rejonów może warto jechać do Niemiec, jeśli oboje znacie komunikatywnie niemiecki? Chyba najmniejsze ryzyko takiego wyjazdu, bo niemalże po sąsiedzku i w każdej chwili można wrócić choćby pociągiem

Natomiast jeśli chodzi o cieplejsze kraje - na południu Europy (tzn. Włochy, Hiszpania, Grecja, Portugalia) chyba teraz i tak nie ma czego szukać

Edytowane przez Selene _
Czas edycji: 2012-01-18 o 18:17
Selene _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 18:38   #6
maddu1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Moim marzeniem byłaby emigracja do Australii, a to dlatego, że jestem osobą ciepłolubną. Australia nie miesza się w żadne konflikty między państwami co zapewnia jej spokój i stabilną sytuacje gospodarczą.
__________________
Dowiedz się jak napisać porządny List motywacyjny.
maddu1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 20:43   #7
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez maddu1 Pokaż wiadomość
Moim marzeniem byłaby emigracja do Australii, a to dlatego, że jestem osobą ciepłolubną. Australia nie miesza się w żadne konflikty między państwami co zapewnia jej spokój i stabilną sytuacje gospodarczą.
To też moje marzenie ale emigracja tam jest bardzo trudna i kosztowna. System socjalny też nie najlepszy więc nie tyczy się wątku
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-18, 22:14   #8
Aphrodisyack
Zadomowienie
 
Avatar Aphrodisyack
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Lub.
Wiadomości: 1 144
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to gdzie najlepiej wyemigrować, żeby godnie żyć.Przede wszystkim mam na myśli prace, ale również warunki socjalne(np. co by mi się należało jakbym urodziła dziecko, dostęp do żłobków i przedszkoli).Jak myślicie.
Pytam bo chce gdzieś wyjechać.Ten kraj już spisałam na straty.


Może to dość prozaiczne, ale polecam Anglię... Socjal jest tam dobry - nie bez powodu żyją tam w coraz większych ilościach wielodzietne rodziny z Pakistanu itp krajów...
A funt w porównaniu do złotówki wygląda imponująco...
__________________
Homo sum, nihil humani a me alienum esse puto.


Aphrodisyack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 18:55   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Gdzie najlepiej wyemigrować?

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to gdzie najlepiej wyemigrować, żeby godnie żyć.Przede wszystkim mam na myśli prace, ale również warunki socjalne(np. co by mi się należało jakbym urodziła dziecko, dostęp do żłobków i przedszkoli).Jak myślicie.
Pytam bo chce gdzieś wyjechać.Ten kraj już spisałam na straty.
co rozumiesz przez godne zycie? Ludzie maja rozne priorytety i ambicje - nie kazdego ucieszy dom z palmami w ogrodzie i zrezygnuje z aktywnego zycia zawodowego na rzecz prowadzenia domu (chocby i to willa byla).
Ja np jestem typem wielkomiejskim i dla mnie musi ciagle sie cos dziac, spotkania na kawie tu i tam, kino, teatr, opera, lubie jak w okol mnie tetni zycie, za to nie musze jesc kawioru i popijac to szampanem na codzien, mercedes tez nie musi stac w garazu a do lasu czy na jacht moze mi byc nie po drodze, za to dusze sie w miejscach gdzie nie ma komunikacji miejskiej, albo autobus jezdzi 3 razy na dobe, bo to wlasnie jest dla mnie ograniczenie nie do przejscia (chocbym i miala ten wyzej wymieniony mercedes do dyspozycji).
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:30.