Farba mi schodzi:(( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-28, 19:23   #1
łezka
Raczkowanie
 
Avatar łezka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 74

Farba mi schodzi:((


Jestem strasznie wkurzona i nie wiem co zrobić. Otóż pół roku temu rozjaśniłam sobie włosy farbą loreala na jasny brąz w efekcie kolor wyszedł troche inny, niedawno uznałam że jednak lepiej mi w ciemnych włoskach i kupiłam farbę Garniera bardzo ciemny brąz. Po farbowaniu włosy były pięknie czarne, fryzjerka dodatkowo mi je wyprostowała, ale już dziś czyli dopiero po tygodniu od farbowania są znacznie jaśniejsze jakby powracały do tego rozjaśnionego koloru. Niewiem co mam zrobić chciałabym złożyć reklamacje do Garniera o tą farbę ale nie wiem jak. BŁAGAM POMOCY
łezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 09:51   #2
Aka24
Rozeznanie
 
Avatar Aka24
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 960
GG do Aka24
Re: Farba mi schodzi:((

Malowałam też Garnierem i zauważyłam, że farba nie pokryła mi pasemek, które były wczesniej rozjaśniane. Co do zmywania to chyba każda farba stopniowo się wypłukuje jednak nie już po tygodniu
Spróbuj myc włoski szamponem przeznaczonym dla włosów farbowanych
Aka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 09:59   #3
emilio
Raczkowanie
 
Avatar emilio
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 259
Re: Farba mi schodzi:((

no coz...moze to wina szamponu, albo jakis innych srodkow, ktore "wypieraja" farbe z twoich wlosow?
nie powinno sie myc wlosow farbowanych szamponami oczyszczajacymi i przeciwlupiezowymi.
A moze po prostu masz taka przypadlosc - jak ja - ze kolor szybko schodzi? mi np. po kazdym farbowaniu wlosow (farbowalam wlosy L'Orealem, Wellą, Garnierem) kolor szybciutko sie zmywa, juz po 1 myciu widac znaaczna roznice, a po 3 to juz mam tylko na wlosach rudy odcien choc mialam brazy...

ehh
__________________
"Czy zdanie okrągłe wypowiesz, czy księgę mądrą napiszesz, będziesz mieć zawsze w głowie tę samą pustkę i ciszę."

G. Turnau
emilio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 11:14   #4
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Re: Farba mi schodzi:((

U mnie bardzo podobnie . To stalo sie juz maja zmora :| Ile razy zafarbuje ,farbowalam juz najrozniejszymi farbami -firmami ,ale nic zawsze juz nawet po jednym mysiu widac ogramna roznice ,kolor mi sie tak spiera ,ze jak farbuje wloski zawsze na rudy to sie spiera do brazow ... Na odwrot jak Tobie Emilio Nie jest jeszczce tak ,ze bo lekko wtedy wpadaja w brazy ale jednak sa rude co nie zmienia faktu ,ze wolalabym taki intensywny kolorek jak odrazu po farbowaniu . Teraz postanowilam nie farbowac troszke wloskow i bardziej je odzywic .Pozdrawiam .
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."

Faith Resnick
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 11:30   #5
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Farba mi schodzi:((

Witam w klubie
Od niedawna farbuję włosy zaczęło się od jasnych pasemek - zawsze chciałm byc blondynką. Niestety żaden fryzjer nie zdowolił mnie efektami rozjasniania, co więcej włosy mi zniszczyli niesamowicie Postanowiłam dać włosom odpocząć a do rozjaśniania wrócić w przyszłości i u dobrego fryzjera. Teraz staram się farbować na ciemne kolorki, zblizone do mojego naturalnego jasnego, mysiego brązu. I efekty podobne co u Was- tam, gdzie włosy były jasne- teraz głownie sa to końcówki, farba wypłukuje isę błyskawicznie- ostatnio farbowałam Safirą, ok miesiąc temu i mimo uzywania odświeżacza (który nota bene wypłukuje się już po 3 dniach), te jasne pasma wyłażą na wierzch
To chyba najbardziej wina tego, że włosy rozjasniane łatwiej "puszczają kolor" .
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 11:39   #6
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Farba mi schodzi:((

Eh skad to znam.. Podobaja mi sie ciemne kasztany, po dwoch myciach widac roznice, po dwoch tygodniach mam sprany rudy bez polysku a nawet przeswitujacy blond . Za namowa kolezanki siegnalam po najciezszy kaliber - Palette i faktycznie trzyma sie najdluzej ze wszystkich innych znanych mi farb (chociaz szukam takich do 15 zl pewnie tu tkwi blad).. nie bede przeciez farbowala co dwa tygodnie bo mi nic na glowie nie zostanie (narazie wlosy sa w nienajgorszej formie, spodziewalam sie ze po tylu koloryzacjach podlej jakosci farbami beda w strasznym stanie, bardzo o nie dbam). Mialam wczesniej chne na wlosach wiec rozumie ze tam moga sie wyplukiwac szybko. Ale mam juz z 10 cm odrostow i tam niedlugo bo farbowaniu ciemnymi kolorami znajduje pasemka w moim naturalnym kolorze...
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 12:57   #7
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: Farba mi schodzi:((

Dziewczyny, a próbowałyście szamponetek?
Ja właśnie przeszłam na brąz (GARNIER-wymieszałam kilka odcieni)a wcześniej miałam gęste odbarwiane blond pasemka.
Też się spółkuje
Ale znalazłam metodę, aby nie wyglądać jak wypłowiała wiewiórka
Więc 1x w tygodniu kupuję za 4 zł szamponetkę "do 3 myć" i dawaaaaaaj... Włoskom na szczęście nic to nie szkodzi, bo nie zawiera utleniacza, amoniaku itp.

ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-29, 13:37   #8
emilio
Raczkowanie
 
Avatar emilio
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 259
Re: Farba mi schodzi:((

anka napisał(a):
> Więc 1x w tygodniu kupuję za 4 zł szamponetkę "do 3 myć" i dawaaaaaaj... >

mozesz powiedziec jaka to szamponetka? jakiej firmy?
i jakiego koloru uzywasz?
__________________
"Czy zdanie okrągłe wypowiesz, czy księgę mądrą napiszesz, będziesz mieć zawsze w głowie tę samą pustkę i ciszę."

G. Turnau
emilio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 14:48   #9
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Farba mi schodzi:((

Moja siostra farbuje- u fryzjerki włosy jakąś taką farbą co kilk amyc ma pozostawać- nie tą najtrwalszą w kazdym razie. Ma ciemne włosy, więc zawsze sa to jakies brązy- zawsze, ale to zawsze nierówno schodzi jej kolor. Nie od razu, po 3 tyg moze to widać- jak dla mnie wygląda to okropnie- dodam, ze moja siostra ma raczej zdrowe włosy, nigdy nie rozjaśniane, nie robiła trwałej ani żadnych innych zabiegów.
Ja się boję wszelkich szamponetek, że na moich włosach- "po przejściach" całkiem nie będa się trzymac
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 15:19   #10
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Farba mi schodzi:((

no bo tak to jest, że na rozjaśnianych włosach kolor nie chce chwytać, a jak już chwyci, to szybko się wypłukuje... znam to też...
ale może u łezki jest tak, że ten kolor, jak sama pisze (ciemny brąz) wyszedł jej czarny, więc może ten czarny spłukuje się do tego ciemnego brązu z opakowania? bo wiadomo, że początkowo po farbowaniu np brązami, włosy są ciemniejsze a później spłukują się do tego co widnieje na opakowaniu (albo chociaż podobnego)...
poza tym myślę, ze reklamacji by nie przyjęli, gdybyś powiedziała, że miałaś rozjaśniane wcześniej włosy...
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 15:20   #11
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Farba mi schodzi:((

aha a co do rudości, czerwieni - są to najszybciej wymywające się, płowiejące kolory farb./.szkoda szkoda
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-29, 16:56   #12
mmq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 81
Re: Farba mi schodzi:((

do hair:

Hej jak twoje włoski mialy sie po Londzie - w opini na Kwc napisalas ze po dwoch tygodniach nadal bylo super a jak bylo pózniej? Mozesz porównac Londe z Palette, o Londzie nie ma tylu negatywnych opini wiec moze jest ona lagodniejsza (nie wypadaja wlosy itp.)jak z trwaloscia koloru tych farb?
mmq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 18:54   #13
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Farba mi schodzi:((

mmq napisał(a):
> do hair:
>
> Hej jak twoje włoski mialy sie po Londzie - w opini na Kwc napisalas ze po dwoch tygodniach nadal bylo super a jak bylo pózniej? Mozesz porównac Londe z Palette, o Londzie nie ma tylu negatywnych opini wiec moze jest ona lagodniejsza (nie wypadaja wlosy itp.)jak z trwaloscia koloru tych farb?


Jak juz pisalam w recenzji Londa była moja pierwsza chemiczna farbą po pół roku koloryzowania włosów chną (nie masz pojęcia jak sie bałam ze bedą zielone ). Trudno mi ocenic jej trwalosc poniewaz wtedy jeszcze mocno trzymala farba roslinna i wlosy byly blyszczace itd, a "swoich" odrostow mialam pare centymetrow. Tak jak pisalam ta koleżanka uważa Londę za najtrwalsza farbę (jej włosy odrzuciły granatową czerń Palette i przez miesiąc leciała jej fioletowa woda przy myciu), ja też uwazam ze trzyma się dobrze, chociaz sama rozumiesz ze tak do konca nie mialam okazji sprawdzic . Potem zachciało mi sie nowości i przy nastepnym farbowaniu uzylam innej farby - porażka i tak eksperymentowalam co trzy tygodnie z inna firmą.
Dzis uzypelnilam moją recenzje Palette - po okolo trzech tygodniach kiedy kolorek już znika widze, ze jednak troche przesuszyła moje włosy. Mam też wrażenie że bardziej wypadaja.
Moim nastepnym zakupem bedzie znów Londa bym mogła dokładnie porównac te dwie farby. Na dzień dzisiejszy jesli miałabym wybierac stawiam na Londę.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-30, 09:16   #14
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Smile Dot.: Farba mi schodzi:((

Łezko, długo miałam ten sam problem, rozjaśniałam włosy a potem chciałam znów mmiec ciemne, i długo miałam kłopot, gdyż po farbowaniu farba szybko schodziła mi z włosów. Tak to już jest po rozjasnianiu, i raczej chyba każda farba tak zareaguje na włosy rozjasniane, ja np byłam wtedy u fryzjera i miałam farbowane profesjonalną farbą a po kilku myciach były moje włoski znów prawie blond. Ale po trzech farbowaniach kolor przestał się zmywać. POlecam Ci używac narazie nieco ciemniejszych kolorków niż chciałabys uzyskać , i jeśli decydujesz się na farbowanie w domu, farbek , które nie schodzą tak łatwo np Sefirę ( choć na jej temat zdania sa podzielone, ja w kazdym razie zauwazyłam , że frarba na moich włosach trzyam się rewelacyjnie)
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 09:14   #15
AngelikaB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 75
Wink Dot.: Farba mi schodzi:((

Wiec waszym problemem jest ze nie znacie zasad farbowania,jezeli juz ktos farbuje wlosy sam to powinien profesionalne farby stosowac!Gdzies na pewno je dostaniecie kupic hurtownie itp. kolor zawsze troche ciemniejszy wybrac niz w zeczywistosci ma byc,dokladnie odwarzyc skladniki to znaczy farbe i perchydrol! Na rozjasniane wlosy ino 3% perchydrol uzywac !Mocniejsz stosuje sie do rozjasniania albo farbowania rozjasniajacego,a nie do farbowania na ciemniejszy kolor albo ino dodania koloru odcienia!!!

Farbe trzymac tak dlugo jak producent poleca i bez uzywania ciepla to znaczy podgrzewania suszarka i tym podobne.To skraca proces farbowania ale niszcza wlosy!

Po farbowaniu nigdy wlosow nie myc szamponem tylko farbe dobrze wyplukac,kazda farba ma w sobie wlasciwosci myjace,a nastepnie bardzo warzne zeby proces chemiczny zakonczyc odrzywke na dobre 20 min.nalozyc!
Odzywka powina byc z zawartosciom kwasow,obojetnie czy mlecznych czy terz z owocow jak cytryna czy tym podobne,bo ino przy tak zwanych kwasnych odzywkach wlos zostanie calkowicie zamkniety i farba bedzie utrwalona!!

Jak sie zacznie farba wymywac po jakims czasie powturzyc ten zabieg jeszcze raz ale ta sama farba wtedy pigmety farby zostana w wlosach,a ja jeszcze jedno nigdy nie kupujcie litrowych butelek z perchydrolem bo po otwarciu musi ten srodek do 2 miesiecy byc zuzyty bo traci na wartosci ulatnia sie wiec farby nie beda trzymac wam!!!!A jak ktos sam farbuje to tego nigdy nie zuzyje do tego czasu!!!!

Zycze powodzenia!!!
AngelikaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.