Sens zadań domowych... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-27, 14:14   #1
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Cool

Sens zadań domowych...


Hej mam pytanko dotyczace zadań domowych.Prosze o dluzsze wypowiedzi
na temat "sens czy bezsens zadań domowych"
Pozdrawiam
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 14:22   #2
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Sens zadań domowych...

Jasne, że ma.
Po to nauczyciel ci zadaje taką prawce domową, żebyś ja odrobił sam! Zaglądając do książki, szperając gdzieś po atlasach i szukając odpowiedzi na zadane pytanie, temat... Żebyś się zastanowił zanim coś napiszesz itd. TO jest "dodatkowa" nauka jakby we własnym zakesie i utrwalenie materiału.

Oczywiście praca domowa sensu nie ma jak zerżniemy gotowiznę z opracowań, pigułek, internetu, albo wejdziemy na Wizaż i poprosimy o odrobienie za nas zadania, bo właśnie jutro mam angielski, a już jestem taka zmęczona i niech i ktoś pomoże
itp.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪

Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2006-11-27 o 18:12 Powód: Ort.
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 14:24   #3
rolkaa15
BAN stały
 
Avatar rolkaa15
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 343
Dot.: Sens zadań domowych...

To ja bede pierwsza
No wiec mysle ze gdyby nie bylo sensu odrabiania zadan domowych to nauczyciele poprostu by ich nie zadawali . Nie jest mozliwe zebysmy wszysstkiego nauczyli sie w szkola a nawet jesli sien auczymy to aby cos zostalo nam w glowie trzeba to przecwiczyc to chyba jasne w wiec jaki sens tego wątku ;] Niestety zadanai nie sa przyjemne i czesto jest ihc duzo ale trzeba je robic
rolkaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 14:29   #4
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Sens zadań domowych...

Zapomnialam dodac ze jestem studentka pedagogiki i owe pytanie to moje zadanie mam po prostu wypytac innych co sadza na temat zadan domowych.
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 14:29   #5
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Sens zadań domowych...

Ja bym to porownala do treningu.
Tak jak w szkole muzycznej,ktos,kto gra na pianinie,skrzypcach-wraca do domu i cwiczy,trenuje,zeby sie w tym podszkolic,byc lepszym.
Tak samo ze sportowcami itd
Tak i tu,zadania domowe sa po to,zeby cwiczyc,podszkolic sie,zrozumiec dany temat
To,co przerabiane bylo w szkole-cwiczysz w domu.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 14:52   #6
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Sens zadań domowych...

Oczywiście że ma sens. Na własnym przykładzie zauważyłam, że gdy robię zadania domowe to później przed sprawdzianem mam mniej problemów z nauką. Jednak nie lubię, gdy zadania nie są sprawdzane na lekcji (chodzi mi tu głównie o matematykę), a później psorka zbiera zeszyty i ocenia poprawność wykonanych zadań.. Wg mnie to się trochę mija z celem.
organizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 16:26   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Sens zadań domowych...

No to ja sie jako belferka wypowiem

*utrwalenie materiału;
*cwiczenie samodzielnosci i systematyczności;
*rozwijanie umiejętności szukania - wbrew pozorom szalenie nisko opanowana umiejętność wśród dzieci! nawet w Sieci mają problem ze znalezieniem czegoś - co widać potem choćby na tym forum
*rozwijanie odpowiedzialności za własne czyny;
*kształcenie nawyku pracy;

To tak na poczekaniu, co mi do gowy przyszło...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-27, 18:05   #8
evelinaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 580
GG do evelinaa
Dot.: Sens zadań domowych...

Myślę, że to zależy z jakiego przedmiotu ta praca domowa jest zadawana. No bo przepraszam bardzo, ale jaki jest sens zadawania np pracy domowej z religi albo z wok-u Tego i tak nikt nie odrabia, a nauczyciel to chyba tylko tak z obowiązku zadaje

Za to pisanie wypracowań z polskiego uważam za bardzo ważne Nie wyobrażam sobie nie kształcenia takiej umiejętności zwłaszcza na moim profilu (humanistycznym).
evelinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 20:08   #9
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Sens zadań domowych...

Jakby nauczyciel z religii czy wok'u sprawdzał, to by odrabiali. Raz, drugi wpadłaby jedyneczka za brak pracy domowej i sukces wychowawczy gwarantowany
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 20:49   #10
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Sens zadań domowych...

Zadania domowe sens na pewno mają, ot co. Nie będe się powtarzać, bo to wszystko napisały poprzedniczki
Przez odrabianie zadań w domu ćwiczymy swój umysł oraz tą lekcje, którą w danym dniu w szkole robiliśmy. Wiadomo że czasami aż zadużo jest zadane... no ale... jakoś trzeba się z tym uporać
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 06:22   #11
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Sens zadań domowych...

Warto dodać, że współcześnie metodycy zwracają uwagę na rodzaje zadawanych prac domowych podkreślając konieczność dokładnego ustalenia przez nauczycieli celu, na osiągnięcie którego ma ona wpłynąć. W związku z tym odchodzi od prac domowych polegających jedynie na działalności odtwórczej, (a zatem od: przepisywania, bądź prac wyłącznie w formie pisemnej /pomijając kwestię wypracowań, zadań z zakresu przedmiotów ścisłych/) na rzecz np. ciekawych eksperymentów, obserwacji zjawisk zachodzących w otoczeniu dziecka (także społecznych), ćwiczeń polegających na odczytywaniu i analizie tabel, wykresów, przedstawiania pewnych faktów w formie graficznej.

Nauczyciel, który chce osiągnąć faktycznie korzystne i stymulujące rozwój cele ( oprócz wymienianych w tym wątku, np.: pogłębianie wiedzy, wyciąganie samodzielnych wniosków, zdobywanie umiejętności praktycznych, pobudzenie zainteresowań, rozwijanie samodzielności myślenia i posługiwania się wiedzą, rozwijanie sprawności w uczeniu się przez stosowanie różnych technik oraz racjonalną organizację pracy) i prawidłowo przemyśli sens pracy domowej a następnie zamknie ją w ciekawą twórczą formę, postępuje prawidłowo.
Tak- wówczas praca domowa ma sens.

Natomiast- jeśli polega na zadawanym w pośpiechu (gdy już brzmi dzwonek, odbiera zatem uczniom czas ich przerwy), nieprzemyślanym zadaniu, które w dodatku nauczyciel objaśnia niezrozumiale, które ogranicza się jedynie do bezmyślnego skopiowania czy przepisania długiego tekstu, który w dodatku nauczyciel surowo oceni- mija się z celem i przynosi więcej szkody- w postaci zniechęcenia uczniów, frustracji, negatywnego nastawienia do odrabiania prac i podejmowania aktywności samokształcącej- niż pożytku w dzisiejszej szkole.
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-28, 08:50   #12
ossirisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 290
Dot.: Sens zadań domowych...

Przy okazji zadania domowe mają zmobilizować do zdobywania samodzielnie wiedzy.
p.s Co to za przedmiot "wok"?
ossirisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 09:00   #13
kasian86
Zakorzenienie
 
Avatar kasian86
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 289
GG do kasian86
Dot.: Sens zadań domowych...

Jak pamietam z czasow licealnych wok to chyba wiedza o kulturze
kasian86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 09:06   #14
ossirisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 290
Dot.: Sens zadań domowych...

Dzięki I jakie są z tego zadania domowe?Jak się zachować przy stole?Czy opisz jaką sztukę ostatnio oglądałeś w teatrze? :P
ossirisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 09:49   #15
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Sens zadań domowych...

Cytat:
Napisane przez ossirisa Pokaż wiadomość
p.s Co to za przedmiot "wok"?
wiedza o kulturze
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 15:43   #16
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Sens zadań domowych...

Dziekuje za odpowiedzi naprawde pomoglyscie mi
a tak poza tym ja nie mialam WOKu ciekawy przedmiot ??co sie na nim uczycie ??ja szlam starym sytsemem i dlatego nie wiem
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 16:21   #17
evelinaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 580
GG do evelinaa
Dot.: Sens zadań domowych...

No więc wok czyli wiedza o kulturze jest to przedmiot, który z założenia ma nas ukulturalnić
Na lekcji nauczycielka mówi o kulturze, sztuce, muzyce; ogólnie o wszystkim tym co w szerokim świecie słychać

Ostatnią pracą domową było notowanie wydarzeń kulturalnych przez 2 tygodnie...a wcześniejszą wypisanie notek biograficznych jakiś tam znanych osób( o których oczywiście nikt wcześniej nie słyszał). no i moim zdaniem jeśli to kogoś naprawdę interesuje to może we własnym zakresie interesowac się takimi sprawami, ale spisanie życiorysu z encyklopedii czy wydarzeń z onetu nie jest do końca sensowne
evelinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 20:05   #18
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Sens zadań domowych...

Ma ktos jeszcze zdanie na ten temat ??
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 20:36   #19
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: Sens zadań domowych...

Ejj Dziewczyny, co z Wami. Inne osoby zakładając wątek dot. zadania domowego od razu są "płoszone". Albo trzymać się zasad, albo zacząć je łamać i pomagać - i dotyczy to wszystkich osób.
Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-03, 20:45   #20
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Sens zadań domowych...

Nektarynka nie rozumie ...
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 20:48   #21
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: Sens zadań domowych...

Cytat:
Napisane przez jukol Pokaż wiadomość
Zapomnialam dodac ze jestem studentka pedagogiki i owe pytanie to moje zadanie mam po prostu wypytac innych co sadza na temat zadan domowych.
"Pachnie mi tutaj zadaniem domowy" -jak wszyscy mają zwyczaj tutaj tak mówić
Nie próbuj się teraz usprawiedliwiać i wmawiać mi coś

Może ktoś się ze mną zgodzi lub nie, ale skoro są jakieś zasady to trzymajcie się ich zgodnie.
Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 20:49   #22
mysza89
Zadomowienie
 
Avatar mysza89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 314
Dot.: Sens zadań domowych...

Zadanie domowe ma sens jezeli ktos wogóle powie oco w nim chodzi bo bezmyslne zadawanie zadan z matmy
"zadanie 5 6 7 8" i potem otwierasz ksiazke i itak niewiesz oco chodzi przynajmniej ja tak mam.

Mimo tego, ze robimy cos na lekcji według mnie powinni bardziej nauczyciele zwracac na to uwage bo własnie bezsensowe przepisanie długiego polecenie z ksiazki do polskiego i powiedzenie "to na zadanie domowe" nie ma sensu

Najlepsze jest to ze nawet jak zrobisz zadanie domowe ale źle to czasem mozesz dostac 1 a przeciez (jezeli komus zalezy na serio) ktos sie do tego przyłozył i starał sie zrobic to zadanie a i tak dostanie 1 to no tego to juz wogóle nie rozumiem.
__________________
†Baks†
mysza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 20:56   #23
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Sens zadań domowych...

,
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 20:57   #24
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Sens zadań domowych...

Przepraszam Cie Netarynko bardzo ale z ktorej strony ja sie TOBIE tlumaczylam ... bo sobie nie przypominam...
Wyobraz sobie ze zapoznalam sie z regulaminem i wiem co wolno a co nie wiec ... nie podoba Ci sie nie pisz ... zegnam
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 21:30   #25
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Sens zadań domowych...

Cytat:
Napisane przez jukol Pokaż wiadomość
Ma ktos jeszcze zdanie na ten temat ??
Ja mam.

Ostatnio właśnie miałam spotkanie z rodzicami i tłumaczyłam im,jak ważne są prace domowe (co chciałam przez to zaimplikować to to,że ich dzieci prac domowych nie odrabiają).

Oczywiście podpisuję się pod tym co już dziewczyny napisały,ale dodam coś od siebie.

Praca domowa to jedyny sposób dzięki któremu uczeń może sie dowiedzieć,czego jeszcze nie rozumie.Dajmy na to,że wprowadzam nowy czas (uczę angielskiego) i robimy sobie ćwiczenia na lekcji,wszystko idzie świetnie.Niby każdy rozumie a tu potem się okazuje,że nie.Bo wiadomo,że na lekcji jest inaczej a to ja podpowiem,a to inny uczeń.A jak ktoś usiądzie nad tym sam,to musi sam zrobić i jak nie rozumie,to na następnej lekcji może mi powiedzieć "Proszę pani,jeszcze raz,ja nie rozumiem" i tłumaczymy do skutku.I potem nie ma tragedii,jak przyjdzie np.test.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 21:47   #26
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Sens zadań domowych...

Ojj mają zadania domowe sens i to duży. Oczywiście nie wszystkie, bo niektóre to niczego nie uczą i nie dają żadnej szansy rozwoju, po prostu są bo są.
Ale taki przykład. Kiedy chodziłam do liceum, miałam rozszerzoną matematykę (zdawałam z niej maturę) i naturalne było, że dostawaliśmy dużo zadań do domu, żeby rozwiązywać itd.. I je rozwiązywałam, bo było to moim obowiązkiem, poza tym lubiłam to robic, bo to rozumiałam.
Na studiach trafiłam na ćwiczeniowca z matematyki, który nic nie zadawał i nie wymagał jako tako pracy własnej. Oczywiście ktoś może napisać, że na studiach to już samo przez się, człowiek powinien się uczyć i zadania domowe to dziecinada. Po części się z tym zgodzę. Ale brak tych zadań domowych i presji przygotowywania się na każde zajęcia spowodowały, że samej brak mi było motywacji, żeby wziać jakiś zbiór zadań i porobić. Czasem miałam takie zrywy, ale szybko mi przechodziło, bo mi nie wychodziło. Kończyło się na tym, ze dzień, dwa przed egzaminem musiałam siedzieć nad tym i uczyć sie tego co mogłabym bez problemu opanować w ciągu semestru.
Oczywiście staram się wyciągnać z tego jakieś wnioski i robić jednak różne zadania i sama bez presji się dokształcać hehehe

Pozdrawiam
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.