Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3 - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-16, 09:52   #1261
el_vestido_rojo
beach please
 
Avatar el_vestido_rojo
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 205
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
Mnie dziwią ludzie, którzy nie chcą wziąć tabletki przeciwbólowej, nawet gdy coś ich bardzo boli i ból nie ustępuje.

Nie dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy ktoś jest uczulony na jakiś lek, czy bierze inne leki i się boi interakcjii, tylko w ogóle, normalny ,,zdrowy ''człowiek np. boli go głowa, ale tabletki kategorycznie odmawia.

Dla mnie jest to jakieś dziwne, głupie, jakieś udawanie superbohatera-bo ja wytrzymam, no nawet masochizm.

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------




Zielińskówna- raczej nie, tak jeszcze nie słyszałam, by ktos tak moje nazwisko, przeinaczał:hahah a:


Co do reszty u mnie w Urzędzie Gminy siedzi babka po 50 i ma taki oto makijaż:

_czarna gruba krecha na górnej powiece
-czarna gruba- na dolnej (oczu prawie nie ma)
Jakby tego było mało, to pod
tą dolna czarna kreską, gruba
srebrna krecha!!!! Normalnie bal karnawałowy
No co,chce kobieta być na czasie no a tak na poważnie,niezły musi to być widok

co do tabletek to ja tak mam,ze za wszelką cenę bronie się przed tabletkami przeciwbólowymi ale jak mnie już bardzo boli to
się nie wyglupiam i zażywam masochizmu nie lubię
el_vestido_rojo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 10:02   #1262
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

A mnie właśnie wkurza to, że gdy mam miesiączkę i mój tata zobaczy że zjem sobie jedną tabletkę, to odrazu mi mówi, że nie powinnam tego jeść i ogólnie że niszcze sobie organizm przez to, a nawet nie wiem jaki ból czasami jest przy miesiączce.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 10:03   #1263
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Mnie dziwi i irytuje:
-Podawanie tylko jednego nazwiska osoby, która ma nazwisko dwuczłonowe. Jak ktoś jest Przybyłowicz-Nowak, to jest Przybyłowicz-Nowak, a nie Nowak. I jeśli np. mówimy o książce, którą ta osoba napisała, to jednak należy mówić, że autorem książki jest Przybyłowicz-Nowak, a nie Nowak
ja mam dziwaczna maniere uzywania w takiej sytuacji jedynie pierwszego nazwiska .

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
-Robienie z nazwisk kobiecych nazwisk odmężowskich/odojcowskich. Nawet jak pani Kowal ma nazwisko po mężu/ojcu, to i tak nazywa się Kowal, a nie Kowalowa/Kowalówna (chyba, że używa formy Kowalowa/Kowalówna, wtedy lepiej tak o niej mówić).
Kowalówna to córka Kowala .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 10:07   #1264
el_vestido_rojo
beach please
 
Avatar el_vestido_rojo
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 205
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
A mnie właśnie wkurza to, że gdy mam miesiączkę i mój tata zobaczy że zjem sobie jedną tabletkę, to odrazu mi mówi, że nie powinnam tego jeść i ogólnie że niszcze sobie organizm przez to, a nawet nie wiem jaki ból czasami jest przy miesiączce.
Facet nigdy tego nie zrozumie..
el_vestido_rojo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 10:09   #1265
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
większość z Was mówi, że nie wyobraża sobie niezamykania drzwi na klucz, a ja sobie nie wyobrażam zakluczania drzwi w ciągu dnia jeśli jestem w mieszkaniu. Serio, przecież to dziwne jest :p myślę, że mając tak zamknięte drzwi czułabym się jakoś tak dziwnie nieswojo no i gdybym tak zamknęła je na klucz, rodzice popatrzyliby się na mnie jak na kosmitkę
ale może właśnie o to chodzi, że mieszkam z rodzicami i czuję się bezpiecznie gdy oni są, więc drzwi nie zamykam...? ale nie, bo z drugiej strony, kiedy jestem sama to też nie widzę potrzeby zamykania się na 3 spusty...
a oni tez nie zamykaja drzwi?
tak w ogole, czy Ty aby mowisz o drzwiach wejsciowych do mieszkania, czy po prostu od swoich do pokoju? bo ja rozumiem, ze ludzie rozni sa, ale zeby rodzice mieliby patrzec na Ciebie jak na kosmitke, ze zamykasz na patent czy inna zasuwke, drzwi wejsciowe, to trudno mi pojac^^.

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
A mnie właśnie wkurza to, że gdy mam miesiączkę i mój tata zobaczy że zjem sobie jedną tabletkę, to odrazu mi mówi, że nie powinnam tego jeść i ogólnie że niszcze sobie organizm przez to, a nawet nie wiem jaki ból czasami jest przy miesiączce.
ja musze brac jednorazowo 3 - 4 tabletki, dopiero by Twoj ojciec mial uzywanie .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 10:10   #1266
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez el_vestido_rojo Pokaż wiadomość
Facet nigdy tego nie zrozumie..

Nie tylko. W gimnazjum miałam tak silne bóle, aż mnie skrecało, a pielęgniarka dała mi łaskawie pół Apapu
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 10:19   #1267
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
ja musze brac jednorazowo 3 - 4 tabletki, dopiero by Twoj ojciec mial uzywanie .
Wtedy to chyba by myślał, że jestem uzależniona

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
Nie tylko. W gimnazjum miałam tak silne bóle, aż mnie skrecało, a pielęgniarka dała mi łaskawie pół Apapu
Oni w szkołach zawsze tak robią. Rzadko kiedy wogóle coś komuś dają.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-16, 10:23   #1268
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
Nie tylko. W gimnazjum miałam tak silne bóle, aż mnie skrecało, a pielęgniarka dała mi łaskawie pół Apapu
no proszę cię..




Oprócz tabletek przeciwbólowych - dziwi mnie, że ludzie nie uznają czegoś takiego, jak tabletki ułatwiające zasypianie i dziwią sie, że inni biorą.
Zazwyczaj podczas pełni księżyca mam ogromne trudności z zasypianiem, pierwsza noc mija z szeroko otwartmi oczami, kolejne przebiegają tak, że jestem tak zmęczona z niewyspania, że słaniam się na nogach, ale nie zasnę.
I jaki problem jest w tym, że wezmę coś rozluźniajacego? Jakiś persen czy coś w tym stylu?
Oczywiście zaraz słyszę, że przesadzam, że tabletki są niepotrzebne, ze widocznie organizm nie potrzebuje tyle snu (faktycznie - ledwo stoję na nogach, nic nie kumam z tego, co ktoś do mnie mówi, ale spoko - nie potrzebuję snu )

Ogólnie dziwi mnie takie dość masochistyczne podejście do życia - "Przez 4 dni będę sie słaniał na nogach, nie będę w stanie normalnie funkcjonować, ale tabletki nie wezmę!"
lapida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 11:11   #1269
czarno czarna
Raczkowanie
 
Avatar czarno czarna
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 444
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Co do tabletek to ja nie biore jak wiem że taki ból mi się często zdarza i sam przechodzi po krótkim czasie w wyjątkowych sytuacjach wezne ale dziwi mnie tez przeginanie w drugą strone jak ludzie biorą chociaż wcale nie trzeba ostatnio spotkałm sie z sytuacja jak dziwczyny jadły tabletki na gardło bo dobrze smakowały...
apropo pielegniarek niedawno na wfie wybiłam sobie palec. Jak weszłam do niej i powiedziałam co mi jest to przewróciła oczami wstała od kawy i dała mi łaskawie lód na to i kazała wracać na sale. Zawsze wydawało mi się że co takiego wypadało by chociaż usztywnić i tak też jej powiedziałam a ona mówi "prosze mi nie mówić co mam robić, za młoda jestes na takie wywody". I w tym mnie zdziwiły 2 rzeczy pierwsza, że mogą przyjmować takie niekompetentne osoby a druga, że wszyscy traktują młodych z góry, jak zwykle zresztą. Nawet jeśli przed chwila się o tym uczyłam na biologi to i tak przecież nie mam pojęcia o czym mówie -.-
__________________
Fale 2a/b. W skręcie do ramion, proste do łopatek. Kolor ciemny blond, porowatość średnia do wysokiej.
Co by innym ułatwić zadanie :p
czarno czarna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 11:35   #1270
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
Mnie dziwią ludzie, którzy nie chcą wziąć tabletki przeciwbólowej, nawet gdy coś ich bardzo boli i ból nie ustępuje.

Nie dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy ktoś jest uczulony na jakiś lek, czy bierze inne leki i się boi interakcjii, tylko w ogóle, normalny ,,zdrowy ''człowiek np. boli go głowa, ale tabletki kategorycznie odmawia.

Dla mnie jest to jakieś dziwne, głupie, jakieś udawanie superbohatera-bo ja wytrzymam, no nawet masochizm.

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------




Zielińskówna- raczej nie, tak jeszcze nie słyszałam, by ktos tak moje nazwisko, przeinaczał:hahah a:


Co do reszty u mnie w Urzędzie Gminy siedzi babka po 50 i ma taki oto makijaż:

_czarna gruba krecha na górnej powiece
-czarna gruba- na dolnej (oczu prawie nie ma)
Jakby tego było mało, to pod tą dolna czarna kreską, gruba srebrna krecha!!!! Normalnie bal karnawałowy

Co do tabletek, to nie musi być masochizm. Ja jestem taka, że tabletki rzadko biorę. Mimo że np mam bardzo bolesne miesiączki. A czemu? I tak jak wezmę, to poprawę i tak mam za parę godzin dopiero, czyli to samo jakbym tego nie brała. Jednym słowem czy z tabletką czy nawet dwiema przeciwbólowymi, przyk okresie i tak zazwyczaj "umieram" z bólu i nie kontaktuje, często płakałam z bólu. Albo np ból głowy. Wolę np wypić coś ziołowego niż brać tabletki

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2012-02-16 o 11:37
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 11:39   #1271
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Ja unikam farmaceutyków jak mogę. I nawet jak boli mnie głowa, to tabletki nie biorę Dla kogoś to może być masochizm, ale ja farmacetyków nie wezmę dopóki naprawdę nie będę ich potrzebować.
A jak ktoś inny chce je brać, to jego sprawa.

Chociaż pamiętam, że w szkole miałam takie koleżanki, które potrafiły co tydzień pytać wszystkich „czy nie mają czegoś przeciwbólowego” Cóż, nie wnikam w ich zdrowie (choć na moje oko, to były już młode lekomanki ), może naprawdę tych tabletek potrzebowały, ale jak ktoś potrzebuje tak często tabletek, to niech sobie je kupi po prostu. Rozumiem, że można zapomnieć/zgubić cokolwiek. Ale co tydzień

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Kowalówna to córka Kowala .
No wiem... Przecież napisałam: „Nawet jak pani Kowal ma nazwisko po mężu/ojcu, to i tak nazywa się Kowal, a nie Kowalowa/Kowalówna
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-16, 11:40   #1272
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

A mnie zadziwia służba zdrowia.
Może wkładam teraz kij w mrowisko, wybaczcie, ale po prostu jestem w szoku.

Boli mnie głowa.
Od dawna.
Ból rozpoczyna się w karku lub na szyi, spina mi wszystkie mięśnie w szyi, boli cała głowa aż do oka.
Byłam u lekarza z prośbą o skierowanie na prześwietlenie odcinka szyjnego kręgosłupa, bo wiem, że moja mama ma zmiany zwyrodnieniowe w nim i tez często boli ją głowa z tego powodu.
Nie da mi skierowania. Nie bo nie.
Mówię, że w takim razie chcę zrobić prywatnie (nie wiem jak u Was, ale u mnie żeby zrobić to prywatnie, i tak muszę mieć skierowanie), ale i tak skierowania nie dostanę. Kropka.

__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 11:56   #1273
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A mnie zadziwia służba zdrowia.
Może wkładam teraz kij w mrowisko, wybaczcie, ale po prostu jestem w szoku.

Boli mnie głowa.
Od dawna.
Ból rozpoczyna się w karku lub na szyi, spina mi wszystkie mięśnie w szyi, boli cała głowa aż do oka.
Byłam u lekarza z prośbą o skierowanie na prześwietlenie odcinka szyjnego kręgosłupa, bo wiem, że moja mama ma zmiany zwyrodnieniowe w nim i tez często boli ją głowa z tego powodu.
Nie da mi skierowania. Nie bo nie.
Mówię, że w takim razie chcę zrobić prywatnie (nie wiem jak u Was, ale u mnie żeby zrobić to prywatnie, i tak muszę mieć skierowanie), ale i tak skierowania nie dostanę. Kropka.

Tak, na prześwietlenie jest potrzebne skierowanie zawsze, prywatnie czy na NFZ nie ma różnicy. Próbuj do innego lekarza. A lekarze ogólnie to temat rzeka więc może nie będę na ten temat się wypowiadać bo się we mnie wszystko zagotuje.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 12:02   #1274
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A mnie zadziwia służba zdrowia.
Może wkładam teraz kij w mrowisko, wybaczcie, ale po prostu jestem w szoku.

Boli mnie głowa.
Od dawna.
Ból rozpoczyna się w karku lub na szyi, spina mi wszystkie mięśnie w szyi, boli cała głowa aż do oka.
Byłam u lekarza z prośbą o skierowanie na prześwietlenie odcinka szyjnego kręgosłupa, bo wiem, że moja mama ma zmiany zwyrodnieniowe w nim i tez często boli ją głowa z tego powodu.
Nie da mi skierowania. Nie bo nie.
Mówię, że w takim razie chcę zrobić prywatnie (nie wiem jak u Was, ale u mnie żeby zrobić to prywatnie, i tak muszę mieć skierowanie), ale i tak skierowania nie dostanę. Kropka.


Współczuję. Niestety są tacy lekarze jak opisujesz.
Musisz uderzać do innego lekarza. Ten jest konowałem, ale na pewno trafisz jeszcze na dobrego specjalistę, który zrozumie sytuację i da Ci skierowanie.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 12:05   #1275
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A mnie zadziwia służba zdrowia.
Może wkładam teraz kij w mrowisko, wybaczcie, ale po prostu jestem w szoku.

Boli mnie głowa.
Od dawna.
Ból rozpoczyna się w karku lub na szyi, spina mi wszystkie mięśnie w szyi, boli cała głowa aż do oka.
Byłam u lekarza z prośbą o skierowanie na prześwietlenie odcinka szyjnego kręgosłupa, bo wiem, że moja mama ma zmiany zwyrodnieniowe w nim i tez często boli ją głowa z tego powodu.
Nie da mi skierowania. Nie bo nie.
Mówię, że w takim razie chcę zrobić prywatnie (nie wiem jak u Was, ale u mnie żeby zrobić to prywatnie, i tak muszę mieć skierowanie), ale i tak skierowania nie dostanę. Kropka.


Niektórzy lekarze są dziwni, a odpowiedź ,,nie bo nie'' się zdarza.

Mnie kupę czasu bolała głowa, dostałam skierowanie na badania krwi i miałam iść do okulisty, czy to nie od oczu, Oczy ok, krew ok i koniec zainteresowania , nawet do neurologa mnie lekarka nie wysłała bo po co.
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 12:10   #1276
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
Mnie kupę czasu bolała głowa, dostałam skierowanie na badania krwi i miałam iść do okulisty, czy to nie od oczu, Oczy ok, krew ok i koniec zainteresowania , nawet do neurologa mnie lekarka nie wysłała bo po co.
Na początku, owszem, starała się zrzucić winę na:
*wzrok - powiedziałam, że byłam u okulisty parę miesięcy temu, noszę soczewki od ponad roku
*brak ruchu - fitness 2 razy w tygodniu
*przemęczenie na zajęciach praktycznych w szkole (Kosmetologia) - absolutnie mnie to nie męczy

Jak skończyły się pomysły, powiedziała tylko, ze skierowania nie dostanę.
No po prostu myślałam, że wybuchnę.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 12:13   #1277
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Na początku, owszem, starała się zrzucić winę na:
*wzrok - powiedziałam, że byłam u okulisty parę miesięcy temu, noszę soczewki od ponad roku
*brak ruchu - fitness 2 razy w tygodniu
*przemęczenie na zajęciach praktycznych w szkole (Kosmetologia) - absolutnie mnie to nie męczy

Jak skończyły się pomysły, powiedziała tylko, ze skierowania nie dostanę.
No po prostu myślałam, że wybuchnę.

Słów brak. A jak by było to cos poważnego, to co???Zero odpowiedzialności za pacjenta
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 12:16   #1278
samiha
Raczkowanie
 
Avatar samiha
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: skandynawia
Wiadomości: 194
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
.
Mówię, że w takim razie chcę zrobić prywatnie (nie wiem jak u Was, ale u mnie żeby zrobić to prywatnie, i tak muszę mieć skierowanie), ale i tak skierowania nie dostanę. Kropka.

Karolina jestes z Rzeszowa wiec idz do prywatnego osrodka jak Pub-med po skierowanie a nie czekaj na laske NFZ. Mozesz troche za to zaplacicic ale przynajmniej sie dowiesz co Ci dolega.


http://www.polmed.pl/polmed-s-a/kont...t=podkarpackie
__________________
Before you diagnose yourself with depression or low self esteem, first make sure you are not, in fact, just surrounded by assholes.
samiha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 12:22   #1279
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez samiha Pokaż wiadomość
Karolina jestes z Rzeszowa wiec idz do prywatnego osrodka jak Pub-med po skierowanie a nie czekaj na laske NFZ. Mozesz troche za to zaplacicic ale przynajmniej sie dowiesz co Ci dolega.


http://www.polmed.pl/polmed-s-a/kont...t=podkarpackie
O, dzięki
Tzn ja byłam po to skierowanie w Mielcu, bo tu jestem zapisana do lekarza rodzinnego, ale rozejrzę się w jakims prywatnym ośrodku
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-16, 12:31   #1280
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja unikam farmaceutyków jak mogę. I nawet jak boli mnie głowa, to tabletki nie biorę Dla kogoś to może być masochizm, ale ja farmacetyków nie wezmę dopóki naprawdę nie będę ich potrzebować.
byc moze po prostu ominely Cie szczegolnie bolesne miesiaczki. mnie sie zdarzylo tak, ze w drodze do domu z pracy zaciskalam zeby, zeby nie jeczec z bolu, a na dloniach odbily mi sie paznokcie od sciskania ich (dloni) w piesci; caly czas odliczalam w myslach kazda minute zblizajaca mnie do domu. tabletki wzielam dopiero w domu, a w oczekiwaniu na skutek, biegalam po domu, bo nie bylam w stanie usiedziec w jednym miejscu.
dodam, ze do pach i bikini potrafilam uzywac depilatora, wiec na bol jestem raczej odporna...

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
No wiem... Przecież napisałam: „Nawet jak pani Kowal ma nazwisko po mężu/ojcu, to i tak nazywa się Kowal, a nie Kowalowa/Kowalówna
sorry, cos zle przeczytalam^^ .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 13:11   #1281
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
Mnie dziwią ludzie, którzy nie chcą wziąć tabletki przeciwbólowej, nawet gdy coś ich bardzo boli i ból nie ustępuje.

Nie dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy ktoś jest uczulony na jakiś lek, czy bierze inne leki i się boi interakcjii, tylko w ogóle, normalny ,,zdrowy ''człowiek np. boli go głowa, ale tabletki kategorycznie odmawia.

Dla mnie jest to jakieś dziwne, głupie, jakieś udawanie superbohatera-bo ja wytrzymam, no nawet masochizm.
Też mnie to dziwi. Moja współlokatorka, tak robi, a jak pytam czemu nie chce wziąć tabletki mówi: "Bo tak mam, że nie biorę".

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Co do tabletek, to nie musi być masochizm. Ja jestem taka, że tabletki rzadko biorę. Mimo że np mam bardzo bolesne miesiączki. A czemu? I tak jak wezmę, to poprawę i tak mam za parę godzin dopiero, czyli to samo jakbym tego nie brała. Jednym słowem czy z tabletką czy nawet dwiema przeciwbólowymi, przyk okresie i tak zazwyczaj "umieram" z bólu i nie kontaktuje, często płakałam z bólu. Albo np ból głowy. Wolę np wypić coś ziołowego niż brać tabletki
A brałaś różne tabletki?
Może to wina złych tabletek. Nie wszystkie przeciwbólowe na każdego działają.
No bo tabletka przeciwbólowa raczej nie objawia swojego działania dopiero po kilku godzinach. Tak coś kojarzę.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 13:29   #1282
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Szczerze? Według mnei nie można generalizować z tabletkami przeciwbólowymi, bo naprawdę lepiej nie wziąć niż wziać, poza określonymi sytuacjami. Jeśli nie muszę isć na zajęcia, uczyć się do kolokwium, ale wziąć prysznic/kąpiel i położyć się spać i jest to np. zwykły ból głowy (nie bolesna migrena czy czasami naprawdę okropny zatokowy), to głupotą jest branie tabletek. Jeśli ból jest naprawdę duży i przespanie się czy kompres nie pomagają - wtedy faktycznie jest czas na tabletkę + lekarza, jeśli np. ból nie ustępuje bądź może być objawem czegoś więcej niż np. nawdychania się smogu i zmęczenia. Jak ktoś bierze tabletkę przy każdym możliwym bólu, to - niestety - najczęściej pracuje na rozwalony żołądek, jelita i wątrobę...

Także naprawdę nie warto z góry zakładać, że wzięcie tabletki jest "lepsze".

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Candy_lips - idź do lekarza, jeśli masz aż takie bóle miesiączkowe. Przebadaj się, a jak będzie trzeba to da Ci receptę na mocniejsze leki, które już po godzinie całkiem nieźle działąją

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Ciri - Nospa zostaje wchlonieta w ok. 90% po godzinie dopiero, Ibuprom niby po 30minutach, ale na naprawdę silne bóle miesiączkowe nie są zbyt skuteczne.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 13:32   #1283
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
a oni tez nie zamykaja drzwi?
tak w ogole, czy Ty aby mowisz o drzwiach wejsciowych do mieszkania, czy po prostu od swoich do pokoju? bo ja rozumiem, ze ludzie rozni sa, ale zeby rodzice mieliby patrzec na Ciebie jak na kosmitke, ze zamykasz na patent czy inna zasuwke, drzwi wejsciowe, to trudno mi pojac^^.

chodzi mi o ogólne drzwi wejściowe do mieszkania, nie o te do swojego pokoju i może z tą kosmitką trochę przesadziłam, chodziło mi o to, że rodzice na pewno byliby nieźle zdziwieni, bo po co ja zamykam drzwi na klucz w ciągu dnia
no ale fakt, zachowania są różne, my akurat jesteśmy tak przyzwyczajeni, że nie zakluczamy


temat związany z lakami i pielęgniarkami, to i ja o coś zapytam: u siebie w (obecnych/byłych) szkołach jeśli coś Wam dolega, przykładowo ból głowy i idziecie do wspomnianej pielęgniarki, ona daje wam tylko kropelki miętowe? w domyśle pewnie: nie zaszkodzi, a może pomoże

u mnie się to zdarza nagminnie. dostajesz te kropelki czy co to tam jest i won na lekcje, a wiadomo, że takie 'specyfiki' raczej rzadko pomagają i męcz się kolejne kilka godzin, bo do domu oczywiście nie zwolnią
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 13:37   #1284
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość


Ciri - Nospa zostaje wchlonieta w ok. 90% po godzinie dopiero, Ibuprom niby po 30minutach, ale na naprawdę silne bóle miesiączkowe nie są zbyt skuteczne.
No właśnie, ale nie po kilku godzinach. Po kilku godzinach to działanie raczej wygasa.
Mi np. nospa na miesiączkę nie pomagała kiedy nie brałam tabletek, ale ibuprom już tak.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 13:51   #1285
czarno czarna
Raczkowanie
 
Avatar czarno czarna
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 444
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
temat związany z lakami i pielęgniarkami, to i ja o coś zapytam: u siebie w (obecnych/byłych) szkołach jeśli coś Wam dolega, przykładowo ból głowy i idziecie do wspomnianej pielęgniarki, ona daje wam tylko kropelki miętowe? w domyśle pewnie: nie zaszkodzi, a może pomoże

u mnie się to zdarza nagminnie. dostajesz te kropelki czy co to tam jest i won na lekcje, a wiadomo, że takie 'specyfiki' raczej rzadko pomagają i męcz się kolejne kilka godzin, bo do domu oczywiście nie zwolnią
taa u mnie to jest cudowny lek na wszystko co sie dzieje w środku ból żołądka głowy miesiaczkowe i wszysko inne... na wszelkie urazy zewnętrzne stłuczenie nadwyręzenie mięśnia i inne tego typ rzeczy pielegniarka smaruje taką żółtą gęstą maścią (chyba jodyna) nie da sie tego zmyc i nie pomaga ale co tam lepiej dac niech człowiek łazi z żółtą ręką przez reszte zajęć
__________________
Fale 2a/b. W skręcie do ramion, proste do łopatek. Kolor ciemny blond, porowatość średnia do wysokiej.
Co by innym ułatwić zadanie :p
czarno czarna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 13:51   #1286
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Widzę, że sporo ludzi mówi "zakluczać", a mnie to słowo dziwi
Nigdy nigdzie go nie słyszałam, poza Wizażem.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 14:00   #1287
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Szczerze? Według mnei nie można generalizować z tabletkami przeciwbólowymi, bo naprawdę lepiej nie wziąć niż wziać, poza określonymi sytuacjami. Jeśli nie muszę isć na zajęcia, uczyć się do kolokwium, ale wziąć prysznic/kąpiel i położyć się spać i jest to np. zwykły ból głowy (nie bolesna migrena czy czasami naprawdę okropny zatokowy), to głupotą jest branie tabletek. Jeśli ból jest naprawdę duży i przespanie się czy kompres nie pomagają - wtedy faktycznie jest czas na tabletkę + lekarza, jeśli np. ból nie ustępuje bądź może być objawem czegoś więcej niż np. nawdychania się smogu i zmęczenia. Jak ktoś bierze tabletkę przy każdym możliwym bólu, to - niestety - najczęściej pracuje na rozwalony żołądek, jelita i wątrobę...

Także naprawdę nie warto z góry zakładać, że wzięcie tabletki jest "lepsze".

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Candy_lips - idź do lekarza, jeśli masz aż takie bóle miesiączkowe. Przebadaj się, a jak będzie trzeba to da Ci receptę na mocniejsze leki, które już po godzinie całkiem nieźle działąją

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Ciri - Nospa zostaje wchlonieta w ok. 90% po godzinie dopiero, Ibuprom niby po 30minutach, ale na naprawdę silne bóle miesiączkowe nie są zbyt skuteczne.
Moja mama jest lekarzem, wiec to nie moj wymysl Ale poradzila mi kiedys, ze na bole miesiaczkowe (oczywiscie nie przez kilka dni, tylko na takie nie do wytrzymania) najlepiej laczyc leki. U mnie sprawdza sie nospa i apap - nospa rozkurczowo, apap przeciwbolowo. I to naprawde dziala, leki uzupelniaja sie wzajemnie w taki sposob. Tak wiec o ile nie jecie duzo tabletek na co dzien, a zwykla przeciwbolowa pigulka nie dziala, moge polecic wyprobowanie zestawu.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 14:08   #1288
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Moja mama jest lekarzem, wiec to nie moj wymysl Ale poradzila mi kiedys, ze na bole miesiaczkowe (oczywiscie nie przez kilka dni, tylko na takie nie do wytrzymania) najlepiej laczyc leki. U mnie sprawdza sie nospa i apap - nospa rozkurczowo, apap przeciwbolowo. I to naprawde dziala, leki uzupelniaja sie wzajemnie w taki sposob. Tak wiec o ile nie jecie duzo tabletek na co dzien, a zwykla przeciwbolowa pigulka nie dziala, moge polecic wyprobowanie zestawu.
He he, mogę potwierdzić. Jak nie brałam pigułek i umierałam z bólu to nospa nic nie dawała, zaczęłam brać nospę i ibuprom i jak ręką odjął.
Teraz ibuprom wystarcza, a czasem i tego nie potrzeba.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 14:10   #1289
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Moja mama jest lekarzem, wiec to nie moj wymysl Ale poradzila mi kiedys, ze na bole miesiaczkowe (oczywiscie nie przez kilka dni, tylko na takie nie do wytrzymania) najlepiej laczyc leki. U mnie sprawdza sie nospa i apap - nospa rozkurczowo, apap przeciwbolowo. I to naprawde dziala, leki uzupelniaja sie wzajemnie w taki sposob. Tak wiec o ile nie jecie duzo tabletek na co dzien, a zwykla przeciwbolowa pigulka nie dziala, moge polecic wyprobowanie zestawu.
Ja też tak zawsze robię pierwszego dnia,ale np.ja nie mogę chodzić ,ani zasnąć z bólu ,więc to jedyna dla mnie opcja.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 14:17   #1290
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.3

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Widzę, że sporo ludzi mówi "zakluczać", a mnie to słowo dziwi
Nigdy nigdzie go nie słyszałam, poza Wizażem.
Ja słyszałam raz, od koleżanki z Gorzowa Wielkopolskiego, podobno wiele osób tam tak mówi. Pewnie jakiś regionalizm Też się nieźle zdziwiłam wtedy

Podobnie koleżanka z Rzeszowa była zdumiona jak powiedziałam, że czegoś jest zatrzęsienie - w sensie bardzo dużo. To z kolei w moim regionie na porządku dziennym. Ale to tak OT
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:03.