Sylvie 20 i spadek libido? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-17, 19:48   #1
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024

Sylvie 20 i spadek libido?


Witam Wizażanki
Otóż, od około 3 lat stosuję tabletki Sylvie 20. Od około pół roku-rok zauważyłam u siebie spadek libido i trochę przytyłam. Nie jest to dużo kilogramów, ale nigdy w tak krótkim czasie nie przytyłam na tyle, żeby nie mieścić się w ulubione spodnie :P Nie zmieniłam trybu życia, a właściwie nawet więcej się ruszam, nie zmieniłam też swojej codziennej diety, jem tak jak i wcześniej. Kiedyś miałam większą ochotę na igraszki, teraz jest to coraz rzadziej. Nie wiem, czy jest to spowodowane tabletkami, bo na początku czułam się naprawdę dobrze. Nie wiem czy takie rzeczy mogą wychodzić po dwóch latach. TŻ też namawia mnie na zmianę tabletek, jednak nie wiem czy jest to dobry pomysł, bo nie chciałabym pogorszyć sytuacji. Dodam, że są to moje pierwsze tabletki, nigdy nie miałam styczności z innymi, poza tymi 'dolegliwościami' nie zauważyłam żadnych innych. A kiedy ginekolog przepisywała mi tabletki, nie robiła mi żadnych szczególnych badań- zwykłe badanie ginekologiczne i rozmowa. Ginekologa zmieniłam, bo nie była za bardzo zainteresowana problemami z którymi do niej przychodziłam, dopiero teraz leczę się z nadżerki, dzięki drugiej ginekolożce, która nie zignorowała tego faktu Doradźcie mi, drogie Wizażanki, czy przy najbliższej wizycie powinnam porozmawiać na ten temat z panią doktor, czy tabletki zupełnie nie powinny mieć na to wpływu?
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 08:52   #2
Madmuaselle
Raczkowanie
 
Avatar Madmuaselle
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 88
Dot.: Sylvie 20 i spadek libido?

Ginekolog musi noo przynajmniej powinien zlecić Ci badania: próby wątrobowe, czas krzepliwości itd. Ponieważ tabletki mogą spowodować zakrzepice. Nie chcę straszyć ale moja koleżanka na to zmarła. Niestety

A co do tabletek one bardzo często zmniejszają libido. I niektóre kobiety po nich potrafią do 10 kg przytyć. Z czasem moga te skutki uboczne nadejść. Możesz porozmawiać o tym z lekarzem ale zmiana tabletek na innych wątpie że pomoże. Działanie w sumie to samo. Uboczne efekty tak jak u każdych takie same. Może mniejsze natężenie ale jest trudno trafić.
Madmuaselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 09:54   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Sylvie 20 i spadek libido?

Czy ja dobrze widzę? Palisz i łykasz hormony? To chyba masz swoją przyczynę.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 06:28   #4
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Sylvie 20 i spadek libido?

Cytat:
Napisane przez Madmuaselle Pokaż wiadomość
Ginekolog musi noo przynajmniej powinien zlecić Ci badania: próby wątrobowe, czas krzepliwości itd. Ponieważ tabletki mogą spowodować zakrzepice. Nie chcę straszyć ale moja koleżanka na to zmarła. Niestety

A co do tabletek one bardzo często zmniejszają libido. I niektóre kobiety po nich potrafią do 10 kg przytyć. Z czasem moga te skutki uboczne nadejść. Możesz porozmawiać o tym z lekarzem ale zmiana tabletek na innych wątpie że pomoże. Działanie w sumie to samo. Uboczne efekty tak jak u każdych takie same. Może mniejsze natężenie ale jest trudno trafić.
ależ mnie nastraszyłaś
Sądziłam, że takie skutki uboczne pojawiają się trochę wcześniej, dlatego mnie to zdziwiło Porozmawiam z lekarzem, zastanawiam się czy teraz może zlecić mi takie badania?

Lia89- lekarz wie, że palę papierosy, nie jest to zakazane przy braniu tabletek z tego co wiem, wystarczy chyba, że jest poinformowany. Zresztą nie wydaje mi się żeby były to skutki uboczne palenia, tylko takie są już tabletki.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 08:56   #5
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Sylvie 20 i spadek libido?

[1=9cfdbdf4a8633c241406c59 618b1b1f07a8603a7_62eda0f 28d492;32418258]Lia89- lekarz wie, że palę papierosy, nie jest to zakazane przy braniu tabletek z tego co wiem, wystarczy chyba, że jest poinformowany. Zresztą nie wydaje mi się żeby były to skutki uboczne palenia, tylko takie są już tabletki.[/QUOTE]

Twoja wiedza jest zatrważająca, a lekarz to jakiś idiota. Czy Ty naprawdę nie wiesz dlaczego NIE MOŻNA palić w trakcie łykania doustnej antykoncepcji? Nie wiesz jakimi poważnymi skutkami to grozi? I tu nie ma znaczenia, że w Twojej rodzinie nie wystąpiła zakrzepica, to TWOJE ciało. Problemy z układem krążenia to nie jest byle co.

Poczytaj sobie na forum i w Internecie, bo wiele dziewczyn przyzna mi rację.

"U palaczek tytoniu stosujących tego typu środki antykoncepcyjne ryzyko wystąpienia wylewu krwi do mózgu jest 22-krotnie większe niż u pozostałych. Mogą powodować też występowanie napadów migreny i zaburzeń widzenia." Ot, taki przykład na szybko znaleziony.

Nie życzę Ci źle, ale obyś nie oprzytomniała, gdy będzie za późno.

Edytowane przez Lia89
Czas edycji: 2012-02-20 o 08:57
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 10:39   #6
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Sylvie 20 i spadek libido?

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Twoja wiedza jest zatrważająca, a lekarz to jakiś idiota. Czy Ty naprawdę nie wiesz dlaczego NIE MOŻNA palić w trakcie łykania doustnej antykoncepcji? Nie wiesz jakimi poważnymi skutkami to grozi? I tu nie ma znaczenia, że w Twojej rodzinie nie wystąpiła zakrzepica, to TWOJE ciało. Problemy z układem krążenia to nie jest byle co.

Poczytaj sobie na forum i w Internecie, bo wiele dziewczyn przyzna mi rację.

"U palaczek tytoniu stosujących tego typu środki antykoncepcyjne ryzyko wystąpienia wylewu krwi do mózgu jest 22-krotnie większe niż u pozostałych. Mogą powodować też występowanie napadów migreny i zaburzeń widzenia." Ot, taki przykład na szybko znaleziony.

Nie życzę Ci źle, ale obyś nie oprzytomniała, gdy będzie za późno.
nie wspomniałam nic na temat zakrzepicy. Ani u mnie, ani u mojej rodziny. Zdaję sobie sprawę, że lepiej nie palić przy antykoncepcji, ale nie jest to też zakazane. Zdaję sobie sprawę że może mnie to spotkać, ale dużo kobiet stosuje antykoncepcje i pali.

Zeszłaś trochę z wątku, prosiłam o poradę w sprawie tycia i spadku libido, a nie zakrzepicy. Nie zarzucaj mi niedouczenia, raczej naucz się czytać wątki ze zrozumieniem.

"NALEŻY TAKŻE POWIEDZIEĆ LEKARZOWI
-jeśli pacjentka pali tytoń ''
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 18:13   #7
KiniaaxD
Rozeznanie
 
Avatar KiniaaxD
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 659
Dot.: Sylvie 20 i spadek libido?

Odświeżam wątek ;D

Również palę i zażywam doustną antykoncepcję, i lekarz wie.
Ale ja mam podobne pytanie do autorki ;p
No więc słyszałam o tabletkach Sylvie 20, lekarz je chwali bo mają mało hormonów, dziewczyny na innych forach pisały że polepsza się cera, rosną piersi tracą na wadzę, Ale moje pytanie brzmi czy libido po nich rośnie? Czytałam że niby tak, ale dziwnie bo niby po każdych tabletkach spada, więc chciałam się dowiedzieć czy któraś z Was wizażanek je bierze, brała i jak relacje? Pozdrawiam
__________________
Michał

Razem: 25.09.2010r

Zaręczyny: 16.08.2014r

Zapuszczaaam kłaczki
było 35 jest 47 będzie 60!

Dbam o pazurki

CEL= 60cm
KiniaaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 18:18   #8
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Sylvie 20 i spadek libido?

Po 1: kwestia reakcji organizmu na hormony to kwestia indywidualna.
Po 2: po Yazie tyją, po Kontracepcie ma się mdłości, a na Harmonecie wzrasta apetet... Nie powinno się szufladkować tabletek po skutkach ubocznych (bądź ich braku), bo tak naprawdę to każde tabletki mogą powodować to samo.
Po 3: biorę Sylvie i nie mam skutków ubocznych, ale nie znaczy to, że wszystkie kobiety biorące te tabletki czują się równie dobrze.

To rosyjska ruletka - nie spróbujesz, nie wiesz. Nikt Ci nie zagwarantuje, że będziesz piękna na buzi, chudziutka jak nigdy i do tego z ekstremalnym libido. Ja przez pierwsze 4 miesiące miałam potworny trądzik, który ostatecznie zniknął.

Co do libido na tabletkach - niestety, jednym spada, innym nie. Mi na początku wzrosło, potem siadło, potem wróciło do normy.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 18:28   #9
KiniaaxD
Rozeznanie
 
Avatar KiniaaxD
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 659
Dot.: Sylvie 20 i spadek libido?

Tak, tak ja wiem że każda kobieta reaguje inaczej na tabletki
Ale bardziej mi chodzi o libido, ponieważ od 2 lat biorę mercilon, i czuje że mam mniejsze libido, czasami jestem senna i to bardzo,często rano mdłości (nie jestem w ciąży od razu zaznaczam) Ale to zaczęło się całkiem niedawno, później przeszło i wróciło do normy, a teraz to libido...
Naczytałam się na temat Sylvie i zastanawiam się właśnie czy wzrasta, libido, albo czy jest w normie. Pozdrawiam
__________________
Michał

Razem: 25.09.2010r

Zaręczyny: 16.08.2014r

Zapuszczaaam kłaczki
było 35 jest 47 będzie 60!

Dbam o pazurki

CEL= 60cm
KiniaaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 18:35   #10
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Sylvie 20 i spadek libido?

Jak pisałam, nie ma na to reguły. Dużo kobiet narzeka na spadek libido i jest to efekt hormonów ogółem. Zmiana może, ale nie musi wcale pomóc. Jeśli Twoje skutki uboczne nasilają się przez jakiś okres czasu, to znak, że trzeba zastanowić się nad zmianą tabletek.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 18:39   #11
KiniaaxD
Rozeznanie
 
Avatar KiniaaxD
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 659
Dot.: Sylvie 20 i spadek libido?

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Jak pisałam, nie ma na to reguły. Dużo kobiet narzeka na spadek libido i jest to efekt hormonów ogółem. Zmiana może, ale nie musi wcale pomóc. Jeśli Twoje skutki uboczne nasilają się przez jakiś okres czasu, to znak, że trzeba zastanowić się nad zmianą tabletek.

Mam zamiar zmienić i tabletki i lekarza
__________________
Michał

Razem: 25.09.2010r

Zaręczyny: 16.08.2014r

Zapuszczaaam kłaczki
było 35 jest 47 będzie 60!

Dbam o pazurki

CEL= 60cm
KiniaaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-10, 11:23   #12
DemeteR222
Przyczajenie
 
Avatar DemeteR222
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: Sylvie 20 i spadek libido?

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
po Kontracepcie ma się mdłości, a na Harmonecie wzrasta apetet... Nie powinno się szufladkować tabletek po skutkach ubocznych (bądź ich braku), bo tak naprawdę to każde tabletki mogą powodować to samo.
Po 3: biorę Sylvie i nie mam skutków ubocznych...
piszesz by nie szufladkować, a sama to robisz. Sylvie20, harmonet, logest, kontracept, artizia to jest ten sam skład = to jest to samo, czyli działanie też jest identyczne. Jedna będzie mieć mdłości, inna przytyje a dla kolejnej będą idealne.

A prawda jest taka, że biorę diane 35 od kílku lat. Zawsze uważałam, Że jestem antyseksem, ale pojawił się partner odpowíedni i raptem libido skoczyło na takie wyżyny na jakich jeszcze nigdy nie było. I ja nie mówię, że tabletki nie mają na to wpływu, bo mają na pewno, a ale nie należy się tak tym zamartwiać na wyrost.

I pamiętajcie dziewczyny, nie dajcie sobie wciskać ciemnoty. Yasminelle ma takí sam skład jak yaz, regulon jak marvelon,, mercilon jak novynette. Niestety lekarze mają to przeważnie w powaźaniu głęboko bardzo. Wciskają co popadnie, nie wysłuchując naszych doświadczeń.
DemeteR222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 10:54   #13
Evelina Eva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 6
Dot.: Sylvie 20 i spadek libido?

Ja wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę i czuję się okropnie. (Nigdy wcześniej nie brałam tego typu tabletek.) Ból głowy, jakieś dziwne mrowienie w łydkach, mdłości, gwałtowne zmiany nastroju... Zdecydowanie nie dla mnie. Miałam przepisane te tabletki tylko ze względu na trądzik i chyba nie wezmę następnej. masakra
Evelina Eva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 17:30   #14
niebieski90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Sylvie 20 i spadek libido?

Mam do sprzedania 5 opakowań Sylvie 20. Mam aż tyle bo miałam być rok za granicą a wróciłam po pół. Data ważności jakoś 2017. Najłatwiej na terenie Warszawy. mail: niebieski.listopad@gmail. com
niebieski90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.