Jak napisać list do więźnia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-20, 20:19   #1
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309

Jak napisać list do więźnia?


Chciałabym odpisać znajomemu, ale czy są jakieś (niepisane) zasady, które trzeba przestrzegać pisząc list trafiający do Zakładu Karnego?
Czytanie listów przez 'klawiszy' lub cenzura występują tylko w filmach czy na co dzień też się to spotyka? Mogę wysłać ten list poleconym priorytetem? Jest jakiś np miesięczny limit wysyłania listów przez więźnia? Czy mogę do koperty wsadzić kilka znaczków, z których znajomy skorzysta (bo z tego co mi się wydaje, znaczki i inne rzeczy muszą sobie sami kupować, więc lepiej już mu kupić i po prostu do koperty razem z listem włożyć)? Jest coś, na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę?

Bardzo proszę o odpowiedzi, jeśli coś na ten temat wiecie. List chciałabym wysłać jutro więc muszę wiedzieć co i jak
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 20:39   #2
Percival
Raczkowanie
 
Avatar Percival
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 299
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Cenzura korespondencji zależy od rodzaju zakładu karnego, w którym przebywa skazany - w zakładach typu otwartego jej nie ma, w półotwartych może być, w zamkniętych - jest. Możesz przesłać znaczki i koperty, o ile wiem, nie ma limitu listów wysyłanych przez więźnia. Nie ma też zasad odnośnie pisania listów, o ile nie podasz mu instrukcji ucieczki, to list nie powinien budzić zastrzeżeń
Percival jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 20:40   #3
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
Chciałabym odpisać znajomemu, ale czy są jakieś (niepisane) zasady, które trzeba przestrzegać pisząc list trafiający do Zakładu Karnego?
Czytanie listów przez 'klawiszy' lub cenzura występują tylko w filmach czy na co dzień też się to spotyka? Mogę wysłać ten list poleconym priorytetem? Jest jakiś np miesięczny limit wysyłania listów przez więźnia? Czy mogę do koperty wsadzić kilka znaczków, z których znajomy skorzysta (bo z tego co mi się wydaje, znaczki i inne rzeczy muszą sobie sami kupować, więc lepiej już mu kupić i po prostu do koperty razem z listem włożyć)? Jest coś, na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę?

Bardzo proszę o odpowiedzi, jeśli coś na ten temat wiecie. List chciałabym wysłać jutro więc muszę wiedzieć co i jak
Hejka! dam ci info z pierwszej ręki bo mam staż w prokuraturze.

Sprawa wygląda następująco.
List wysyłasz na nazwisko więźnia do zakłądu karnego.
Stamtąd idzie on do Prokuratury, która rozpoczęła postępowanie karne w jego sprawie. Tam osóbka (taka jak ja) otwiera ten list, czyta go, zwyczajnie mówiąc cenzuruje go. Chodzi o to, żeby w liście nie było żadnych niebezpiecznych informacji, np. o ucieczce.

Z prokuratury list ocenzurowany wraca bezpośrednio do więźnia. Nie wiem, jak to jest ze znaczkami, ale nikt ich nie wkłada, więc chyba więźniowie dostają znaczki w zakładzie.

Nie istnieje żaden limit wysyłania ilości listów
Jeżeli chcesz to w koppercie możesz naweg gazety, bądź krzyżówki wysyłać

Zazwyczaj listy do więzienia są zwykłe, bez poleconego.

Miłego pisania!
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 20:59   #4
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
Chciałabym odpisać znajomemu, ale czy są jakieś (niepisane) zasady, które trzeba przestrzegać pisząc list trafiający do Zakładu Karnego?
Czytanie listów przez 'klawiszy' lub cenzura występują tylko w filmach czy na co dzień też się to spotyka? Mogę wysłać ten list poleconym priorytetem? Jest jakiś np miesięczny limit wysyłania listów przez więźnia? Czy mogę do koperty wsadzić kilka znaczków, z których znajomy skorzysta (bo z tego co mi się wydaje, znaczki i inne rzeczy muszą sobie sami kupować, więc lepiej już mu kupić i po prostu do koperty razem z listem włożyć)? Jest coś, na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę?

Bardzo proszę o odpowiedzi, jeśli coś na ten temat wiecie. List chciałabym wysłać jutro więc muszę wiedzieć co i jak
Mogę Ci powiedzieć z doświadczenia obydwu stron, w sensie jako ta pisząca i jako sprawdzająca listy w zk wieć tak, ogólnie jako takich zasad nie ma. Ja pisałam o wszystkim, ale miałam świadomość, że list przechodzi przez wychowawce i teoretycznie go sprawdza. W praktyce bywa z tym różnie, bo nie ukrywajmy, codziennie tych listów jest b. dużo, ale zawsze są otwierane i sprawdzane czy nie ma w nich nic zakazanego oraz są czytane pobieżnie (tutaj też zależy od wychowawcy, ja akurat trafiłam na praktykach na takiego, który tylko otwierał, sprawdzał i nie czytał). Trzeba dodać jeszcze, czy twój kolega ma już wyrok czy na niego czeka, bo jak jeszcze czeka, to listy idą przez prokuraturę, a oni z tego co wiem czytają dosyć dokładnie.

Listy wysyłaj samym priorytetem, możesz dodać koperty i znaczki Nie ma żadnego limitu wysyłania i odbierania listów. Ja swojemu Tż wysyłałam wszystko - kartki, gazety, zdjęcia, krzyżówki, no wszystko co mieściło się w kopertę max a4 i co tam chciał. Wiadomo nie wszystko przechodziło, bo to zależy od wychowawcy, ale i tak było warto ich radość z dostania listu czy czegokolwiek jest ogromna

Czy coś jeszcze? Hmm.. Pamiętaj o dodaniu imienia ojca, jest to bardzo pomocne, ponieważ czasem się zdarza, że jest 2 Kowalskich o takim samym imieniu.

Zawsze piszesz np.:

Jan Kowalski s. Bogdana
Zk Warszawa - Grochów
ul. bla bla bla
03-568 Warszawa
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"

Edytowane przez kobieta_wamp
Czas edycji: 2012-02-20 o 21:15
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 21:05   #5
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

dzięki bardzo dziewczyny! sposobu na ucieczkę nie chcę podać więc powinno być ok

jeszcze tylko jedno Khloe jesteś obeznana więc pytanie chyba bardziej do Ciebie: czy listy, które ja dostaję od niego też są czytane? Chodzi mi dokładniej o to, że dostałam list w szarej kopercie, która nie była w ogóle zaklejona, nawet śladu po tym kleju nie było. Jak to możliwe? To znajomy przez nieuwagę mógł nie zakleić czy wszystkie czytane przez prokuraturę listy tak mają?
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 21:28   #6
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
dzięki bardzo dziewczyny! sposobu na ucieczkę nie chcę podać więc powinno być ok

jeszcze tylko jedno Khloe jesteś obeznana więc pytanie chyba bardziej do Ciebie: czy listy, które ja dostaję od niego też są czytane? Chodzi mi dokładniej o to, że dostałam list w szarej kopercie, która nie była w ogóle zaklejona, nawet śladu po tym kleju nie było. Jak to możliwe? To znajomy przez nieuwagę mógł nie zakleić czy wszystkie czytane przez prokuraturę listy tak mają?

Tak, też są sprawdzane.
Czasami jak przy otwieraniu uszkodze za bardzo kopertę, to po prostu wkładam w nową, stad też brak śladów otwierania

Czasami skazani instruowani są, by kopert nie zaklejać, bo listy i tak będą czytane, stąd też brak śladów kleju.
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 09:36   #7
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
Chciałabym odpisać znajomemu, ale czy są jakieś (niepisane) zasady, które trzeba przestrzegać pisząc list trafiający do Zakładu Karnego?
najlepiej nie pisz nic o łamaniu prawa, nawet sobie nie gdybaj na taki temat, bo czasem trafi się służbista i skazany (a być może i Ty) będzie miał problemy. poza tym pisz o czym chcesz, wychowawcy i tak już naczytali się tysiące takich listów, więc są przyzwyczajeni do naprawdę różnych rzeczy
Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
Czytanie listów przez 'klawiszy' lub cenzura występują tylko w filmach czy na co dzień też się to spotyka?
tak, spotyka się to na co dzień. jak już ktoś pisał wcześniej i wyjaśnił - jest podział na zakłady karne typu zamkniętego, półotwartego i otwartego i czytają listy tak jak już wcześniej napisano.
Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
Mogę wysłać ten list poleconym priorytetem?
możesz, nawet jest to wskazane, bo masz pewność, że listo zostanie dostarczony, a niestety kilka moich listów zwykłych priorytetów zaginęło na Poczcie i nigdy nie dotarło na miejsce - to niestety jest już wina Poczty, a nie Zakładu. polecam szczególnie jeśli wysyłasz coś wartościowego - gazetę, znaczki, bo na poczcie lubią sobie zajrzeć do środka.
poza tym - w liście napisz koledze co i ile mu wysyłasz, bo zdarzają się też i takie kradzieże.
Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
Jest jakiś np miesięczny limit wysyłania listów przez więźnia?
na szczęście nie ma
Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
Czy mogę do koperty wsadzić kilka znaczków, z których znajomy skorzysta (bo z tego co mi się wydaje, znaczki i inne rzeczy muszą sobie sami kupować, więc lepiej już mu kupić i po prostu do koperty razem z listem włożyć)?
tak, możesz. teoretycznie przysługują mu 2 znaczki zwykłe w miesiącu, ale w praktyce to... jeszcze nie słyszałam, żeby którykolwiek ze znanych mi osadzonych takowe dostał. poza tym - więzień nie ma przy sobie pieniędzy, jeśli rodzina mu nie wysyła znaczków/pieniędzy, to za co ma sobie taki znaczek kupić w kantynie? tylko tak jak mówiłam - napisz mu ile znaczków wysyłasz
Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
Jest coś, na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę?
to chyba tyle, w razie czego pytaj
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Hejka! dam ci info z pierwszej ręki bo mam staż w prokuraturze.

Sprawa wygląda następująco.
List wysyłasz na nazwisko więźnia do zakłądu karnego.
Stamtąd idzie on do Prokuratury, która rozpoczęła postępowanie karne w jego sprawie. Tam osóbka (taka jak ja) otwiera ten list, czyta go, zwyczajnie mówiąc cenzuruje go. Chodzi o to, żeby w liście nie było żadnych niebezpiecznych informacji, np. o ucieczce.

Z prokuratury list ocenzurowany wraca bezpośrednio do więźnia. Nie wiem, jak to jest ze znaczkami, ale nikt ich nie wkłada, więc chyba więźniowie dostają znaczki w zakładzie.

Nie istnieje żaden limit wysyłania ilości listów
Jeżeli chcesz to w koppercie możesz naweg gazety, bądź krzyżówki wysyłać

Zazwyczaj listy do więzienia są zwykłe, bez poleconego.

Miłego pisania!
nieprawda! listy idą do prokuratury tylko i wyłącznie wtedy, gdy adresat jest aresztowany, a nie skazany! to znaczna różnica! listy do skazanego idą o wiele szybciej, bo nie są sprawdzane przez prokuratora, a to przecież trwa - wysyłasz przecież list do aresztu, ten jest wysyłany do prokuratora, prokurator odsyła do aresztu...
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-21, 10:12   #8
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
nieprawda! listy idą do prokuratury tylko i wyłącznie wtedy, gdy adresat jest aresztowany, a nie skazany! to znaczna różnica! listy do skazanego idą o wiele szybciej, bo nie są sprawdzane przez prokuratora, a to przecież trwa - wysyłasz przecież list do aresztu, ten jest wysyłany do prokuratora, prokurator odsyła do aresztu...
Dokładnie. Korespondencja adresowana do osoby, która przeszła już przewód sądowy i została osadzona w zakładzie penitencjarnym jako skazana a nie tymczasowo aresztowana, omija etap prokuratury.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 14:37   #9
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

wysłałam tylko priorytetem, mam nadzieję, że dojdzie

Jeszcze tylko jedno pytanie, co jaki czas przenoszą np. ze śledczego na półotwarty? (z tego co wiem, znajomy tak właśnie miał) albo w jakieś inne miejsca? Nie znam się za bardzo na tym i jak już pisałam to jest tylko mój znajomy, więc nie wiem dokładnie co i jak będzie miał z tym przenoszeniem, a boję się, że wyślę list, a on go nie dostanie, bo znów go przeniosą. Co wtedy?
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 14:51   #10
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
Jeszcze tylko jedno pytanie, co jaki czas przenoszą np. ze śledczego na półotwarty? (z tego co wiem, znajomy tak właśnie miał) albo w jakieś inne miejsca? Nie znam się za bardzo na tym i jak już pisałam to jest tylko mój znajomy, więc nie wiem dokładnie co i jak będzie miał z tym przenoszeniem, a boję się, że wyślę list, a on go nie dostanie, bo znów go przeniosą. Co wtedy?
jest w areszcie śledczym czy zakładzie karnym? tzn. zapadł już wyrok czy dopiero czeka na sprawę?
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 14:55   #11
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
jest w areszcie śledczym czy zakładzie karnym? tzn. zapadł już wyrok czy dopiero czeka na sprawę?
jest w Strzelinie, a to jest, z tego co znalazłam na necie, zakład karny i wiem kiedy ma wyjść, więc wyrok już zapadł, dobrze myślę?
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-21, 15:07   #12
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
jest w Strzelinie, a to jest, z tego co znalazłam na necie, zakład karny i wiem kiedy ma wyjść, więc wyrok już zapadł, dobrze myślę?
przy zakładach karnych są również areszty śledcze.
skoro znasz datę końca wyroku, to jest w zakładzie karnym (o ile nie ma kolejnej sprawy w toku).
nie ma czegoś takiego jak termin zmiany podgrupy. jeżeli zachowuje się dobrze, ma dobrą opinię, stara się, to z czasem przeniosą go na oddział półotwarty/otwarty, co oczywiście się wiąże z większą wolnością
jeżeli chodzi o przeniesienie do innego Zakładu, to zależy od wielu czynników, ale nie powinnaś się martwić - jeśli zdarzy się tak, że wysłałaś list i w międzyczasie go przeniosą, to oni już tam ze Strzelina odeślą na odpowiedni adres (dzwoniąc tam nie dowiesz się, gdzie go przeniosą, bo nie wolno im udzielać takich informacji).
__________________

Edytowane przez tekila901
Czas edycji: 2012-02-21 o 15:09
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 15:16   #13
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

czyli w każdym bądź razie list tak czy siak dojdzie, pod warunkiem, że poczta nie zawali (ale to już inna bajka)

dzięki wszystkim za informacje
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 02:51   #14
kamila9001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Witam.
Moje pytanie jest takiego typu czy ja będąc świadkiem w sprawie która się jeszcze nie zakończyła mogę napisać list do chłopaka który jest osadzony w zakładzie karnym w Grudziądzu? Wiem, że na widzenia na razie nie mam co liczyć i chciałabym chociaż do niego napisać lecz z drugiej strony teraz wiem, że najpierw ten list pójdzie do prokuratora, więc zastanawiam się czy jest sens, bo termin kolejnej rozprawy jest już wyznaczony a nie wiem ile ta cała procedura może potrwać. Z góry dziękuje za informacje.

Edytowane przez kamila9001
Czas edycji: 2012-07-26 o 02:56
kamila9001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 06:24   #15
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Oczywiście, że możesz napisać do swojego chłopaka, pomimo że jesteś świadkiem w sprawie, w której on jest oskarżonym. I tak jak piszesz, Twój list zostanie przeczytany przez prokuratora. Albo przez jego sekretarkę, jeśli prokurator będzie "leniwy".
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 09:56   #16
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Cytat:
Napisane przez kamila9001 Pokaż wiadomość
Witam.
Moje pytanie jest takiego typu czy ja będąc świadkiem w sprawie która się jeszcze nie zakończyła mogę napisać list do chłopaka który jest osadzony w zakładzie karnym w Grudziądzu? Wiem, że na widzenia na razie nie mam co liczyć i chciałabym chociaż do niego napisać lecz z drugiej strony teraz wiem, że najpierw ten list pójdzie do prokuratora, więc zastanawiam się czy jest sens, bo termin kolejnej rozprawy jest już wyznaczony a nie wiem ile ta cała procedura może potrwać. Z góry dziękuje za informacje.
możesz napisać, ale nigdy nie masz pewności, czy on ten list dostanie i czy jeśli odpisze, to czy Ty dostaniesz odpowiedź.
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 13:01   #17
kamila9001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Dziękuje bardzo za informacje, zaryzykuje i napisze w końcu raz się żyje.
kamila9001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 14:48   #18
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Cytat:
Napisane przez kamila9001 Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo za informacje, zaryzykuje i napisze w końcu raz się żyje.
aha, jak już będzie po wyroku, to problemy z korespondencją znikają.
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 17:03   #19
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

A w jaki sposób i czy w ogóle można przekazywać skazanemu pieniądze?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 17:08   #20
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
A w jaki sposób i czy w ogóle można przekazywać skazanemu pieniądze?
możesz wpłacać na jego konto w zakładzie. część z nich trafi do żelaznej kasy (pieniądze odzyska jak będzie wychodził z więzienia), a za resztę będzie mógł zrobić zakupy w kantynie.
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 18:38   #21
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

A i jeszcze do korespondencji - nie starajcie się przekazać czegoś między wierszami, zasugerować. Nawet zgodnego z prawem. "Dziwne" zdania po prostu zostaną ocenzurowane. I cały list będzie o wiele dokładniej sprawdzony.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 11:24   #22
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
możesz wpłacać na jego konto w zakładzie. część z nich trafi do żelaznej kasy (pieniądze odzyska jak będzie wychodził z więzienia), a za resztę będzie mógł zrobić zakupy w kantynie.
Super,dziękuje.A czy skazany dowie się kto konkretnie wpłaca pieniądze?
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 19:01   #23
Zaniepokojona 22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

mam trochę nietypowe pytanie. Jesli osoba do ktorej chce napisac list a jest osadzona w areszcie nie zna mojego adresu lub go poprostu nie pamieta czy moge napisac w liscie te adres? czytalam tutaj na forum ze czasami jest tak ze koperta jest zmieniana lub rozdarta a zawsze sie pisze na odwrocie koperty adres nadawcy.
Zaniepokojona 22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 21:02   #24
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Cytat:
Napisane przez Zaniepokojona 22 Pokaż wiadomość
mam trochę nietypowe pytanie. Jesli osoba do ktorej chce napisac list a jest osadzona w areszcie nie zna mojego adresu lub go poprostu nie pamieta czy moge napisac w liscie te adres? czytalam tutaj na forum ze czasami jest tak ze koperta jest zmieniana lub rozdarta a zawsze sie pisze na odwrocie koperty adres nadawcy.
możesz.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 16:59   #25
kwiatuszek646
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 7
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Witam,

Mam problem narzeczony aby mógł wcześniej zostać zwolniony z wiezienia potzrebuje pismo do wychowawcy od pracodawcy iz ten po odbyciu kary chce zatrudnić narzeczonego, mam znajomego, który ma firmę tylko pytanie jak napisać takie pismo proszę o pomoc
kwiatuszek646 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 17:20   #26
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek646 Pokaż wiadomość
Witam,

Mam problem narzeczony aby mógł wcześniej zostać zwolniony z wiezienia potzrebuje pismo do wychowawcy od pracodawcy iz ten po odbyciu kary chce zatrudnić narzeczonego, mam znajomego, który ma firmę tylko pytanie jak napisać takie pismo proszę o pomoc
Czy ten znajomy mający firmę ma zamiar naprawdę zatrudnić Twojego narzeczonego?
Bo jeśli nie to lepiej nie zmyślać.
Nawet jeśli narzeczony zostanie zwolniony warunkowo czyli przed czasem obowiązującym w wyroku sądu to będzie miał kuratora.
I kurator będzie sprawdzał co zwolniony robi po wyjściu z więzienia czy naprawdę pracuje.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 06:57   #27
kwiatuszek646
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 7
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Tak ma firmę budowlaną i chce go zatrudnić jako pracownika fizycznego.
kwiatuszek646 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 08:05   #28
Mary1515
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Witaj
Mam pewne watpliwości i chciałabym zadać Ci pytanie odnośnie listów do więzienia. Rodzice mojego chłopaka mało mi mówią na temat jego odsiadki. Wiem tylkoze jest w Białołęce na tymczasowy areszt 3miesiace. Dzisiaj wysłałam do niego list pod adres zakład karny wawa bialoleka ul ciupagi 1B wróciłam do domu a taki Pan z głównej strony biura bialoleki odpisał mi ze skoro ma tymczasowy areszt to siedzi areszcie śledczym pod ul ciupagi 1. Jaki adres napisac na kopercie zeby napewno list doszedł do mojego chłopaka? I czy teraz dojdzie ten poprzedni skoro napisałam zakład karny ul ciupagi 1B?
Prosze o pomoc i udzielenie mi odpowiedzi. Nie znam sie na tym kompletnie. Nigdy nie byłam w takiejsytuacji.

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Cytat:
Napisane przez suzana Pokaż wiadomość
Dokładnie. Korespondencja adresowana do osoby, która przeszła już przewód sądowy i została osadzona w zakładzie penitencjarnym jako skazana a nie tymczasowo aresztowana, omija etap prokuratury.
Witaj
Mam pewne watpliwości i chciałabym zadać Ci pytanie odnośnie listów do więzienia. Rodzice mojego chłopaka mało mi mówią na temat jego odsiadki. Wiem tylkoze jest w Białołęce na tymczasowy areszt 3miesiace. Dzisiaj wysłałam do niego list pod adres zakład karny wawa bialoleka ul ciupagi 1B wróciłam do domu a taki Pan z głównej strony biura bialoleki odpisał mi ze skoro ma tymczasowy areszt to siedzi areszcie śledczym pod ul ciupagi 1. Jaki adres napisac na kopercie zeby napewno list doszedł do mojego chłopaka? I czy teraz dojdzie ten poprzedni skoro napisałam zakład karny ul ciupagi 1B?
Prosze o pomoc i udzielenie mi odpowiedzi. Nie znam sie na tym kompletnie. Nigdy nie byłam w takiejsytuacji.
Mary1515 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 19:12   #29
MissyMoonlight
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

a ja mam jeszcze pytanie czy piszac w liscie do kogos w areszcie, dane nadawcy nie ryzykuje tym ze wzgledu na to ze sledztwo jest w toku nie doczepia mi "ogona"?
MissyMoonlight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 20:41   #30
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Jak napisać list do więźnia?

Cytat:
Napisane przez MissyMoonlight Pokaż wiadomość
a ja mam jeszcze pytanie czy piszac w liscie do kogos w areszcie, dane nadawcy nie ryzykuje tym ze wzgledu na to ze sledztwo jest w toku nie doczepia mi "ogona"?
Listy do osób tymczasowo aresztowanych podlegają cenzurze, co oznacza, że i tak przejdzie to przez ręce prokuratora, który sprawdzi, czy list nie zawiera informacji o śledztwie.
Edit.
W drugą stronę działa to tak samo.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-02 14:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:10.