Nasze Codzienne Jadłospisy XVI - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-12, 16:32   #2131
gosinek13
Raczkowanie
 
Avatar gosinek13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 320
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
póki tyjeszto oki,ale zobaczysz że niedługo to będzie za mało i zaczniesz spadać
Wtedy będe zwiększać . jak narazie trudno mi przywyknąć do dużej ilości jedzenia , a skoro waga rośnie nie widze potrzeby żeby jeść jeszcze więcej . Wage mam kontrolowana więc w razie potrzeby będe dodawać coś , albo pozamieniam na bardziej kaloryczne produkty.
gosinek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 17:45   #2132
SzaraLara
Raczkowanie
 
Avatar SzaraLara
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 169
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

R, obcinam węgle
5.00 - owsianka ze startą marchewką, łyżką twarogu, słodzikiem i przyprawą do piernika z mleka 2%
8.00 - 2 jajka na twardo, trochę kapusty pekińskiej
12.00 - serek wiejski z połówką brzoskwini z puszki i znowu słodzik :/
16.00 - 2 grube plastry schabu pieczonego ze śliwką, sałatka z kapusty
19-20 - pewnie to samo co wyżej

+ jakaś tam kawa, yerba, skrzyp, pokrzywa i woda
i mało ruchu :/ nie mogę się zmobilizować
__________________
1/5
SzaraLara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 18:19   #2133
zupelnie_inna_ja
Raczkowanie
 
Avatar zupelnie_inna_ja
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 284
GG do zupelnie_inna_ja
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

dziewczyny, czy myślicie że za dużo jem? naprawdę zależy mi na 10kg do lata i nie wiem, czy nie popełniam jakichś błędów..
na czczo woda z cytryną pół godziny przed śniadaniem
I. (5.50) owsianka z otrębami granulowymi (czarna porzeczka) z mlekiem, 2 kiwi i łyżeczka miodu
II. (9.45) (nie byłam głodna, ale zjadłam, bo mijały prawie 4h) jogurt danone "banan i ananas" - sprawdzalam sklad - naprawdę ładny! jakaś nowa edycja jogurtów + 2 wafle ryżowe, woda
III. (12.35) sałatka z makaronem pełnoziarnistym z tuńczykiem, fasolą czerwoną i szczypiorkiem, trochę majonezu light, woda
IV. (15.15) miska pomidorowki z pelnoziarnistym makaronem, ok. 7 pierogów z mięsem i 3 z serem (domowej roboty) + czerwona herbata
V. (17.30) jakby podwieczorek: mandarynka i gruszka, kawa waniliowa
VI. (19.00) 2 skibki chleba sojowego, trochę sałatki z makaronem, szynką konserwową i ogórkiem (robiłam na jutro)


wiem, że 3 posiłki z makaronem to przesada, ale akurat dziś tak niefortunnie wypadło..
na jutro planuję owsiankę, sałatkę, potem jakąś kanapkę, obiad ryba z piekarnika z warzywami, a na kolacje jakis bialy ser moze byc?
__________________
w walce o szczupłe i zadbane ciało

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50
zupelnie_inna_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 18:39   #2134
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez zupelnie_inna_ja Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy myślicie że za dużo jem? naprawdę zależy mi na 10kg do lata i nie wiem, czy nie popełniam jakichś błędów..
na czczo woda z cytryną pół godziny przed śniadaniem
I. (5.50) owsianka z otrębami granulowymi (czarna porzeczka) z mlekiem, 2 kiwi i łyżeczka miodu
II. (9.45) (nie byłam głodna, ale zjadłam, bo mijały prawie 4h) jogurt danone "banan i ananas" - sprawdzalam sklad - naprawdę ładny! jakaś nowa edycja jogurtów + 2 wafle ryżowe, woda
III. (12.35) sałatka z makaronem pełnoziarnistym z tuńczykiem, fasolą czerwoną i szczypiorkiem, trochę majonezu light, woda
IV. (15.15) miska pomidorowki z pelnoziarnistym makaronem, ok. 7 pierogów z mięsem i 3 z serem (domowej roboty) + czerwona herbata
V. (17.30) jakby podwieczorek: mandarynka i gruszka, kawa waniliowa
VI. (19.00) 2 skibki chleba sojowego, trochę sałatki z makaronem, szynką konserwową i ogórkiem (robiłam na jutro)


wiem, że 3 posiłki z makaronem to przesada, ale akurat dziś tak niefortunnie wypadło..
na jutro planuję owsiankę, sałatkę, potem jakąś kanapkę, obiad ryba z piekarnika z warzywami, a na kolacje jakis bialy ser moze byc?
hehe, wlasnie ci ocenilam w innym watku ciekaw co ktos inny na to powie Dla mnie to raczej U

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Cytat:
Napisane przez SzaraLara Pokaż wiadomość
R, obcinam węgle
5.00 - owsianka ze startą marchewką, łyżką twarogu, słodzikiem i przyprawą do piernika z mleka 2%
8.00 - 2 jajka na twardo, trochę kapusty pekińskiej
12.00 - serek wiejski z połówką brzoskwini z puszki i znowu słodzik :/
16.00 - 2 grube plastry schabu pieczonego ze śliwką, sałatka z kapusty
19-20 - pewnie to samo co wyżej

+ jakaś tam kawa, yerba, skrzyp, pokrzywa i woda
i mało ruchu :/ nie mogę się zmobilizować
Dlaczego w ogole nie jesz wegli? nie jestes na tym glodna?
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 19:03   #2135
SzaraLara
Raczkowanie
 
Avatar SzaraLara
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 169
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

No, próbuje schudnąć na takim moim a la low carb :P Trochę tam węgli jem, w końcu owsianka jest. No i warzywa, owoce to też węgle

A na pytanie "czy jestem głodna" to ciężko powiedzieć. Fizycznie raczej nie, ale straasznie lubię jeść i brakuje mi słodyczy
__________________
1/5
SzaraLara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 19:37   #2136
Zelka_07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 424
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

U/R

ś owsianka: 4ł owsianych, łyżka siemienia, na mleku, z połówką jabłka i mandarynką, 2 wafle ryżowe z twarożkiem kanapkowym, sopocką i oscypkiem
godzina ćwiczeń
2ś: 2 jajka na miekko, 2 wafle ryżowe z serkiem kanapkowym, sopocką, pomidor
o: filet z soli smażony w jajku, pół woreczka gryczanej, łycha tłuczoych ziemniaków, ok200g brukselki
p: wiejski z truskawkami
k: buraczki gotowane, 5mini kabanosków taka paczuszka, 2 wafle serkiem kanapkowym

i jak?
wafle byly takie slim o połowe mniejsze niż tradycyjne wiec aż tak dużo ich nie wyszło
__________________
MNIEJ GADAĆ WIĘCEJ ROBIĆ
Zelka_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 19:38   #2137
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Dopiero zaczynam moje dietowanie, więc proszę o wyrozumiałość. Moim głównym celem jest niejedzenie słodyczy, z którymi mam straszny problem. Jak narazie jest 4 dzień bez słodyczy

Mam nadzieję, że R.

9.00 śniadanie: owsianka (pół szklanki płatków, 3/4 szklanki mleka, plus pół serka wiejskiego, garść orzecha plus banan.

12.30 II śniadanie - 2 jabłka i 2 wafle ryżowe (wiem, trochę słabo, ale nie zdążyłam rano sobie nic zrobić...)

15.30 obiad:
kotlet z piersi kurczaka, ziemniaki, brokuły

17.30 podwieczorek - mango całe

20.30 kolacja: dwie kromki chleba ciemnego z szynką z indyka, pół ogórka zielonego, pół papryki żółtej, kiełki

Pozatym: woda, herbata biała, herbata zielona.

I niestety zjadłam kolację i czuję że jeszcze bym coś zjadła..najcgętniej czekoladę, ale staram się trzymać

Czy wafle ryżowe są ok?

no i złamałam się :/
- pół serka wiejskiego z łyżeczką miodu, pół łyżeczki naturalnego kakao i kilka orzechów :/

Edytowane przez lukrecja222
Czas edycji: 2012-03-12 o 20:47
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 19:46   #2138
fajniejestfajnie
Raczkowanie
 
Avatar fajniejestfajnie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 360
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Dawno mnie tu nie było, trochę zgrzeszyłam, bo jadłam tylko 3 posiłki dziennie.. byłam chora to może dlatego.

I śniadanie: owsianka zalana odrobiną wody, twarogiem półtłustym, błonnikiem, dżemem żurawinowym i odrobiną cukru waniliowo-karmelowego dla smaku.
II śniadanie: kanapka z chleba razowego z sałatą, posmarowana twarogiem, taką szynką z kurczaka i ogórkiem plus batonik prince polo
Obiad: krupnik na mięsie z kurczaka
Kolacja: serek wiejski z błonnikiem i ogórkiem, na liściu sałaty trochę tuńczyka.

w między czasie woda i czerwona herbata i mentosy.

wydaje mi się, że mam za mało tłuszczy, od tego tygodnia wreszcie mogę zacząć ćwiczyć abs i 6 weidera. i takie pytanko jedno: w ciągu trzech tygodni schudłam 1 kg. to mało czy wystarczająco?? co obciąć, dodać, żeby chudnąć więcej??
fajniejestfajnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 20:31   #2139
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Proszę o ocenę i mojej R- ki

1. Kasza jaglana (3łyżki), serek wiejski lekki, łyżka nasion słonecznika, łycha suszonej papai;
2. Placek owsiany (3łyżki płatków, 1jajko i 1 białko) ze szczypiorkiem i 4 plastrami wędliny, pomidor;
ćwiczenia: skakanka, 8 minute buns i arms, 1h na rowerze stacjonarnym;
3. pojedyncza pierś z kurczaka, 3łyżki kaszy gryczanej, ketchup i surówka (pekinka, marchewka, seler, łyżka kukurydzy, cebula, 2łyżki j.nat.);
4. Pół makreli, cebula, pekinka, papryka konserwowa, 2łyżki j.nat.

I jak to wygląda?
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 21:14   #2140
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez SzaraLara Pokaż wiadomość
R, obcinam węgle
5.00 - owsianka ze startą marchewką, łyżką twarogu, słodzikiem i przyprawą do piernika z mleka 2%
8.00 - 2 jajka na twardo, trochę kapusty pekińskiej
12.00 - serek wiejski z połówką brzoskwini z puszki i znowu słodzik :/
16.00 - 2 grube plastry schabu pieczonego ze śliwką, sałatka z kapusty
19-20 - pewnie to samo co wyżej

+ jakaś tam kawa, yerba, skrzyp, pokrzywa i woda
i mało ruchu :/ nie mogę się zmobilizować
fajnie, tylko jak tniesz węgle to wrzuć tłuszcze w zamian

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Cytat:
Napisane przez zupelnie_inna_ja Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy myślicie że za dużo jem? naprawdę zależy mi na 10kg do lata i nie wiem, czy nie popełniam jakichś błędów.. <nie ilość a jakość jest ważna
na czczo woda z cytryną pół godziny przed śniadaniem
I. (5.50) owsianka z otrębami granulowymi (czarna porzeczka) z mlekiem, 2 kiwi i łyżeczka miodu <na sniadanie moze byc troche cukrów, ale brakuje Ci bialka
II. (9.45) (nie byłam głodna, ale zjadłam, bo mijały prawie 4h) jogurt danone "banan i ananas" - sprawdzalam sklad - naprawdę ładny! jakaś nowa edycja jogurtów + 2 wafle ryżowe, woda <nie wiem czy taki ładny, na pewno miał dużo cukrów i za malo bialka jak na R, poza tym wafle ryzowe zastap czyms lepszym
III. (12.35) sałatka z makaronem pełnoziarnistym z tuńczykiem, fasolą czerwoną i szczypiorkiem, trochę majonezu light, woda <okej, jesli tunczyka była puszka
IV. (15.15) miska pomidorowki z pelnoziarnistym makaronem, ok. 7 pierogów z mięsem i 3 z serem (domowej roboty) + czerwona herbata <pierogi odpadają, zupa jest okej, ale znowu nie ma bialka
V. (17.30) jakby podwieczorek: mandarynka i gruszka, kawa waniliowa <sprobuj nie jeść tak późno owoców jednak, zwlaszcza ze sniadanie ma juz sporo cukrów to znaczy raz na jakis czas nie zaszkodzi, ale nie jest to posilek mimo wszystko, brak bialka
VI. (19.00) 2 skibki chleba sojowego, trochę sałatki z makaronem, szynką konserwową i ogórkiem (robiłam na jutro)
<białko


wiem, że 3 posiłki z makaronem to przesada, ale akurat dziś tak niefortunnie wypadło..
na jutro planuję owsiankę, sałatkę, potem jakąś kanapkę, obiad ryba z piekarnika z warzywami, a na kolacje jakis bialy ser moze byc?
- o ktorej chodzisz spać?
-czy coś trenujesz?
-brak tłuszczy

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Zelka_07 Pokaż wiadomość
U/R

ś owsianka: 4ł owsianych, łyżka siemienia, na mleku, z połówką jabłka i mandarynką, 2 wafle ryżowe z twarożkiem kanapkowym, sopocką i oscypkiem
godzina ćwiczeń
2ś: 2 jajka na miekko, 2 wafle ryżowe z serkiem kanapkowym, sopocką, pomidor
o: filet z soli smażony w jajku, pół woreczka gryczanej, łycha tłuczoych ziemniaków, ok200g brukselki
p: wiejski z truskawkami
k: buraczki gotowane, 5mini kabanosków taka paczuszka, 2 wafle serkiem kanapkowym

i jak?
wafle byly takie slim o połowe mniejsze niż tradycyjne wiec aż tak dużo ich nie wyszło
nieciekawe okolotreningowe, wywal te wafle na rzecz chleba razowego np, na R to jakościowo to się raczej nie nadaje, na U okej, ale ja wuazam ze troche malo tego jedzenia

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
Dopiero zaczynam moje dietowanie, więc proszę o wyrozumiałość. Moim głównym celem jest niejedzenie słodyczy, z którymi mam straszny problem. Jak narazie jest 4 dzień bez słodyczy

Mam nadzieję, że R.

9.00 śniadanie: owsianka (pół szklanki płatków, 3/4 szklanki mleka, plus pół serka wiejskiego, garść orzecha plus banan. <bialko ; )

12.30 II śniadanie - 2 jabłka i 2 wafle ryżowe (wiem, trochę słabo, ale nie zdążyłam rano sobie nic zrobić...) <no tak, dosyc slabo, fakt

15.30 obiad:
kotlet z piersi kurczaka, ziemniaki, brokuły <jesli kotlet bez panierki to okej, moglabys dorzucic wegle zlozone

17.30 podwieczorek - mango całe <to nie posilek

20.30 kolacja: dwie kromki chleba ciemnego z szynką z indyka, pół ogórka zielonego, pół papryki żółtej, kiełki <fajnie, ale dorzuc jeszcze bialko

Pozatym: woda, herbata biała, herbata zielona.

I niestety zjadłam kolację i czuję że jeszcze bym coś zjadła..najcgętniej czekoladę, ale staram się trzymać

Czy wafle ryżowe są ok? <nie, to cukry proste to znaczy dobre na posilek potreningowy, ale absolutnie nie warto zastepowac nimi chleb razowy

no i złamałam się :/
- pół serka wiejskiego z łyżeczką miodu, pół łyżeczki naturalnego kakao i kilka orzechów :/<no i dobrze, przynajmniej masz bialko w kolacji
nie widze tluszczy

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez fajniejestfajnie Pokaż wiadomość
Dawno mnie tu nie było, trochę zgrzeszyłam, bo jadłam tylko 3 posiłki dziennie.. byłam chora to może dlatego.

I śniadanie: owsianka zalana odrobiną wody, twarogiem półtłustym, błonnikiem, dżemem żurawinowym i odrobiną cukru waniliowo-karmelowego dla smaku. <fajnie
II śniadanie: kanapka z chleba razowego z sałatą, posmarowana twarogiem, taką szynką z kurczaka i ogórkiem plus batonik prince polo <no batonik to raczej nie, poza tym nie wiem ile tego twarogu tam?
Obiad: krupnik na mięsie z kurczaka <a kurczak tez byl w srodku?
Kolacja: serek wiejski z błonnikiem i ogórkiem, na liściu sałaty trochę tuńczyka. <okej

w między czasie woda i czerwona herbata i mentosy.

wydaje mi się, że mam za mało tłuszczy, od tego tygodnia wreszcie mogę zacząć ćwiczyć abs i 6 weidera. i takie pytanko jedno: w ciągu trzech tygodni schudłam 1 kg. to mało czy wystarczająco?? co obciąć, dodać, żeby chudnąć więcej??
malo tluszczy to raz, skoro to ma byc redukcja to olej abs i a6w, i wez sie za aeroby/hiit
ah, no i masz sporo nabialu, zastąp część rybami/jajami itp

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
Proszę o ocenę i mojej R- ki

1. Kasza jaglana (3łyżki), serek wiejski lekki, łyżka nasion słonecznika, łycha suszonej papai;
2. Placek owsiany (3łyżki płatków, 1jajko i 1 białko) ze szczypiorkiem i 4 plastrami wędliny, pomidor;
ćwiczenia: skakanka, 8 minute buns i arms, 1h na rowerze stacjonarnym;
3. pojedyncza pierś z kurczaka, 3łyżki kaszy gryczanej, ketchup i surówka (pekinka, marchewka, seler, łyżka kukurydzy, cebula, 2łyżki j.nat.);
4. Pół makreli, cebula, pekinka, papryka konserwowa, 2łyżki j.nat.

I jak to wygląda?
spoko, mi sie bardzo podoba

moje R:
1. jajecznica z 2 jajek na masle, owsianka z 4 lyzek platkow + jogurt naturalny
2. 30 g orzechow nerkowca + jakaś tłusta ryba wędzona (nie pamietam jaka) + salatka z kapusty, marchewki i czegostam jeszcze, z oliwą ;d
3. pomarancza, ryz brazowy z patelni z warzywami mrozonymi i piersia z kurczaka, do tego oliwa, lyzka fixu "ryż po chinsku" (dla smaku ), troche sosu chilli
siłowe + 30 min aerobow
4. powtorka z 3
5. zaraz zjem, tunczyk lub ser bialy tylko jeszcze nie wiem w jakim wydaniu
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 21:34   #2141
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez riddle92 Pokaż wiadomość
fajnie, tylko jak tniesz węgle to wrzuć tłuszcze w zamian

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------


- o ktorej chodzisz spać?
-czy coś trenujesz?
-brak tłuszczy

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------


nieciekawe okolotreningowe, wywal te wafle na rzecz chleba razowego np, na R to jakościowo to się raczej nie nadaje, na U okej, ale ja wuazam ze troche malo tego jedzenia

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------


nie widze tluszczy

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------


malo tluszczy to raz, skoro to ma byc redukcja to olej abs i a6w, i wez sie za aeroby/hiit
ah, no i masz sporo nabialu, zastąp część rybami/jajami itp

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------


spoko, mi sie bardzo podoba

moje R:
1. jajecznica z 2 jajek na masle, owsianka z 4 lyzek platkow + jogurt naturalny
2. 30 g orzechow nerkowca + jakaś tłusta ryba wędzona (nie pamietam jaka) + salatka z kapusty, marchewki i czegostam jeszcze, z oliwą ;d
3. pomarancza, ryz brazowy z patelni z warzywami mrozonymi i piersia z kurczaka, do tego oliwa, lyzka fixu "ryż po chinsku" (dla smaku ), troche sosu chilli
siłowe + 30 min aerobow
4. powtorka z 3
5. zaraz zjem, tunczyk lub ser bialy tylko jeszcze nie wiem w jakim wydaniu
a orzechy?
doradzisz coś? co można włączyć?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 21:59   #2142
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
a orzechy?
doradzisz coś? co można włączyć?
jej, przepraszam, nie zauwazylam ! tak czy siak polecam ryby, jaja, oliwe
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 22:19   #2143
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez riddle92 Pokaż wiadomość
jej, przepraszam, nie zauwazylam ! tak czy siak polecam ryby, jaja, oliwe
dzięki
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 09:25   #2144
afryga
Raczkowanie
 
Avatar afryga
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 231
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Plan na dziś (redukcja)

woda z cytryną
7:00 owsianka (płatki, otręby pszenne, siemię lniane) na wodzie z twarogiem, malinami, wiórkami kokosa i miodkiem, kawa z mlekiem
10:00 kanapka (2 kromki) z masłem, polędwicą i rzeżuchą
13:30 serek + banan, kawa z mlekiem
17:00 pierś grillowana i gotowana marchewka
1h fitness (dziś hantelki)
20:00 sałatka z łososiem i pestkami
hula hop
afryga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 09:49   #2145
lu_krowa_krowa
Przyczajenie
 
Avatar lu_krowa_krowa
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 7
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Witajcie!!!
U mnie 5 dzień diety...
Na sniadanie dziś jajecznie - jeszcze "kombinuję"
Na obiad kus-kus,pierś z kurczaka na parze i sos bazyliowy.
Pomiędzy owoce - jak zawsze...
__________________
I dzień: 67,9kg
I tydzień diety:?? kg
Cel - 57kg

Lu-krowa na diecie

EFEKTY I PRZEPISY
lu_krowa_krowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 10:20   #2146
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez lu_krowa_krowa Pokaż wiadomość
Witajcie!!!
U mnie 5 dzień diety...
Na sniadanie dziś jajecznie - jeszcze "kombinuję"
Na obiad kus-kus,pierś z kurczaka na parze i sos bazyliowy.
Pomiędzy owoce - jak zawsze...
zasadą tutaj jest to,że podajemy pełne jadłospisy z zaznaczeniem co chcemy osiągnąć ( Utrzymanie, Przytycie czy Redukcję)
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 10:54   #2147
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Dziewczyny powiedzcie czy taki jadłospis (R) jest ok na problemy żołądkowe (od 3 dni jakies dziwne bóle brzucha, biegunka etc.), wydaje mi się, że w takich przypadkach lepiej odpuscić nabiał ale się nie znam

I. Grzanka z twarożkiem, czarna kawa
II: owsianka na wodzie z łyżeczką miodu i 2 kiwi
III: sałatka (pekinka, ogórek, pomidor, papryka, rzodkiewka, oliwki, vinegret)
IV: gotowany kurczak plus ryż (biały nie z torebki - ugotowany na gluta, podobno dobry na te problemy) i sałatka jw
V:tu nie mam pomysłu bo zawsze był jakis wiesniak - grzanka z serkiem może być? niby na r nie bardzo na kolację ale przez te moje dolegliwosci to już sama nie wiem może trochę tego ryżu na noc?

Ktos doradzi?
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 11:15   #2148
lu_krowa_krowa
Przyczajenie
 
Avatar lu_krowa_krowa
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 7
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Ok, przepraszam. Już się poprawiam...

Mój jadłospis na dziś [R]

Śniadanie (dość późne,bo przed 12.00): sałata lodowa z 3 łyżkami serka wiejskiego i dwoma ugotowanymi jajkami.Do tego zioła i przyprawy + pół małej żytniej bułki.

Obiad (ok.15.00)

Pół szklanki kus-kus + pierś kurczaka ugotowana na parze z dodatkiem czosnku (przygotowany wraz z piersią) + paseczki czerwonej papryki. Wszystko polane jogurtem zmiksowanym z pesto.

Przekąska - pomarańcze

Kolacja - prosta sałatka z tuńczykiem. Sałata lodowa, pomidor, tuńczyk, trochę jogurtu.
__________________
I dzień: 67,9kg
I tydzień diety:?? kg
Cel - 57kg

Lu-krowa na diecie

EFEKTY I PRZEPISY
lu_krowa_krowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 12:57   #2149
gawiiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cześć Kochane,
Jakiś czas temu zaczęłam swoją dietę, jest to rozpisany na 31 dni plan żywieniowy (ściągnięty z neta). Na razie po 10 dniach efekty są dość znaczne Początek diety 65,5 kg obecnie 62 kg więc całkiem nieźle. Według tego planu mam zrzucić 7 kg w miesiąc, poczekamy zobaczymy.
Pozdrawiam
gawiiii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-13, 13:15   #2150
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Moje U
I : owsianka z otrębami, płatkami kukurydzianymi, gruszką, rodzynkami z jog.nat 180g =micha , kawa zbożowa
II : kromka razowca z masłem i chudą wędliną, kromka chleba żytniego z masłem i twarożkiem, jabłko i marchew
wpadło jabłko
III : 1 danie : miseczka zupy ogórkowej 2 danie : talerz kaszy gryczanej z potrawką z kurczaka ( w warzywach )
IV ( taka raczej przekąska - poza domem ) : jogurt pitny truskawkowy
V : omlet biszkoptowy z 2 jajek i z dodatkiem kakao i wkrojonym jabłkiem posmarowany jog.nat wymieszanym z kakao

Ujdzie ? chyba nie jest za dużo ?
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam

Edytowane przez nikol12
Czas edycji: 2012-03-13 o 13:17
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 13:32   #2151
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
Proszę o ocenę:
RRR
Śniadanie: 8.00
wielka big grahama pól z masłem orzechowym sante i grubo serkiem homo waniliowym maćkowy, pół z dżemem owoce leśne i grubo znowu z serkiem maćkowy; kawa parzona z mlekiem
2 śniadanie: 11. 20
twarożek cały lekki+ 1 łyżka otrebów granulowanych pszennych żurawinowych + garść suszonej żurawiny; kawa parzona z mlekiem
Obiad: 14. 00
zupa krupnik bardzo gęsta z piersią gotowaną z kurczaka
Podwieczorek: 15.40
1 sok marwit jednodniowy marchwiowy; 1 jabłko
Kolacja: 18. 30
kromka duża razowego chleba owalnego: z serem cienkie plastry z biedronki edamskiego i wędliną drobiową na to cały ogórek konserwowy; 1 jajko gotowane; pomidor; kawa zbożowa anatol z mlekiem

lampka czerwonego wina



podbijam
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 13:35   #2152
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
Moje U
I : owsianka z otrębami, płatkami kukurydzianymi, gruszką, rodzynkami z jog.nat 180g =micha , kawa zbożowa
II : kromka razowca z masłem i chudą wędliną, kromka chleba żytniego z masłem i twarożkiem, jabłko i marchew
wpadło jabłko
III : 1 danie : miseczka zupy ogórkowej 2 danie : talerz kaszy gryczanej z potrawką z kurczaka ( w warzywach )
IV ( taka raczej przekąska - poza domem ) : jogurt pitny truskawkowy
V : omlet biszkoptowy z 2 jajek i z dodatkiem kakao i wkrojonym jabłkiem posmarowany jog.nat wymieszanym z kakao

Ujdzie ? chyba nie jest za dużo ?
chyba za mało;/
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 13:42   #2153
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
chyba za mało;/
a co byś dodała ?
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 13:55   #2154
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
Moje U
I : owsianka z otrębami, płatkami kukurydzianymi, gruszką, rodzynkami z jog.nat 180g =micha , kawa zbożowa
II : kromka razowca z masłem i chudą wędliną, kromka chleba żytniego z masłem i twarożkiem, jabłko i marchew
wpadło jabłko
III : 1 danie : miseczka zupy ogórkowej 2 danie : talerz kaszy gryczanej z potrawką z kurczaka ( w warzywach )
IV ( taka raczej przekąska - poza domem ) : jogurt pitny truskawkowy
V : omlet biszkoptowy z 2 jajek i z dodatkiem kakao i wkrojonym jabłkiem posmarowany jog.nat wymieszanym z kakao

Ujdzie ? chyba nie jest za dużo ?
JA bym na tym chudła. Dorzuć coś do podwieczorku i może jakiś deser po obiedzie ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 14:02   #2155
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie czy taki jadłospis (R) jest ok na problemy żołądkowe (od 3 dni jakies dziwne bóle brzucha, biegunka etc.), wydaje mi się, że w takich przypadkach lepiej odpuscić nabiał ale się nie znam

I. Grzanka z twarożkiem, czarna kawa
II: owsianka na wodzie z łyżeczką miodu i 2 kiwi
III: sałatka (pekinka, ogórek, pomidor, papryka, rzodkiewka, oliwki, vinegret)
IV: gotowany kurczak plus ryż (biały nie z torebki - ugotowany na gluta, podobno dobry na te problemy) i sałatka jw
V:tu nie mam pomysłu bo zawsze był jakis wiesniak - grzanka z serkiem może być? niby na r nie bardzo na kolację ale przez te moje dolegliwosci to już sama nie wiem może trochę tego ryżu na noc?

Ktos doradzi?
z tego co wiem to kiwi ma właściwości przeczyszczające, i ogólnie owoce, dużo warzyw, przypraw, czarna mocna kawa.. może zrezygnuj z diety dopóki nie przejdzie, to chyba jakiś ogólnopolski wiosenny wirus, u mnie w szkole frekwencja jakieś 30%


a moje U dzisiaj:
I owsianka na mleku 2% z serkiem wiejskim, wiórkami kokosowymi, płatkami migdałowymi, cynamonem; grejpfrut
II dwie kanapki (złożone czyli 4 kromki) razowca z masłem, ogórkiem, rzodkiewką, polędwicą; jabłko
III racuchy jabłkowe, z 10 mniejszych sztuk i szklanką mleka
IV mam ochotę zrobić jakiś deser z wykorzystaniem białych michałków które chodzą za mną od tygodnia, zobaczy się
V serek wiejski z pomidorem, ogórkiem, rzodkiewką itp
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..

Edytowane przez Bellamy
Czas edycji: 2012-03-13 o 14:09
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 14:02   #2156
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
JA bym na tym chudła. Dorzuć coś do podwieczorku i może jakiś deser po obiedzie ?
Nie , JA bym na tym nie chudła ( chyba ) Jutro idę się zważyć , więc zobaczymy co w wagą
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 14:13   #2157
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cześć, jestem tu nowa Przeczytałam kilka części tego wątku w ubiegłym roku i choć nigdy tu nie pisałam, to odchudzałam się zgodnie z tutejszymi zasadami i schudłam ok 20 kg, nie osiągnęłam co prawda zamierzonej wagi (zostało 3 kg) ale postanowiłam przejść na trochę na U, co zakończyło się przybraniem 2 kg w związku z tym postanowiłam zacząć od nowa i wstawiam moją dzisiejszą redukcję:

I: placki owsiane z 3 łyżek płatków, 1 łyżki otrębów i jajka z teflonu, podane z domowym musem truskawkowym - zmiksowałam ok 1/2 kostki twarogu z pudełeczkiem truskawek.

II: 3 małe kromki chleba graham (łącznie 75g) z 3 sporymi plastrami wędzonego łososia i ogórkiem; pół puszki groszku bez cukru w składzie. Jako smarowidła użyłam Bielucha.

III: 1/3 woreczka brązowego ryżu, ok 150g piersi z kurczaka z teflonu, pół paczki fasolki szparagowej mrożonej.

IV: sałatka z dwóch jaj na twardo, połowy brokułu na parze, kilku pomidorków koktajlowych; posypana łyżeczką migdałów w płatkach i polana sosem czosnkowym na jogurcie.

V: prawdopodobnie będzie wiejski 150g z łyżeczką masła orzechowego.
40 minut na rowerku stacjonarnym
pół puszki tuńczyka w sosie własnym.

Bardzo proszę o ocenę
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 14:14   #2158
LittleWoman
Zadomowienie
 
Avatar LittleWoman
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 1 352
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Moja dzisiejsza R'ka

Rano: woda z cytryną
Ś: owsianka (3 łyżki owsianych, 2 łyzki otrąb, 1 łyżka siemienia zalane wodą) z miodem, twarożkiem i jogurtem naturalnym+ jabłko, garść słonecznika, rodzynki, cynamon, mielone orzechy laskowe.
IIŚ: nie było, bo późno wstałam
O: makaron pełnoziarnisty z miersią z indyka smażona na łyżce oleju na teflonie z cebulką + rozpuszczona połowa serka wiejskiego ze szczypiorkiem, siemieniem lnianym, solą i pieprzem + cukinia z teflonu
40 minut hh, dywanowce i bieganie (ok pół godziny)
P: sałatka z tuńczyka i ogórków konserwowych
K: wieśniak light ze szczypiorkiem i wkrojona połową pomidora i ogórka świeżego.

W ciągu dnia sporo herbaty i 1,5 litra wody niegazowanej.
LittleWoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 14:19   #2159
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
JA bym na tym chudła. Dorzuć coś do podwieczorku i może jakiś deser po obiedzie ?
podwieczorek zmieniam bo jednak nie wychodze zjem sobie jobobellę truskawkową, duże jabłko , marchewkę i do tego kawka z mleczkiem
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 15:22   #2160
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
podwieczorek zmieniam bo jednak nie wychodze zjem sobie jobobellę truskawkową, duże jabłko , marchewkę i do tego kawka z mleczkiem
a może nie zapychaj się tak tymi jabłkami co i coś konkretnego weź..

to już 4 jabłko...
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.