PARYŻ... samemu czy z biurem podróży? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-04, 20:02   #151
julia011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Smile paryż pomocy!

witam między majem a czerwcem wybieram się z rodzinką z Holandii do Francji dokładniej Paryża chcemy zwiedzić Wieża Eiffla i inne ciekawe miejsca w pobliżu jednak niewiemy co warto ?
Ale to o czym innym zakładam wątek jadę ja, mąż, córka 15 lat i 8lat
mamy zamiar jechać na tydzień i nocować w namiotach i moje pytanie jest takie gdzie można znaleść jakiś fajny i pewny camping z możliwośćią umycia sie itp. Oraz jakie były by ceny za nas wszystkich za dobę?
prosze pomóżnie słyszałam o campingu w lesie bulońskim ale obawiam sie czy nie jest za daleko od paryża i czy tam jest bezpiecznie... oraz kompletnie niewiem jakie tam są ceny..
julia011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 22:31   #152
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: PARYŻ... samemu czy z biurem podróży?

Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
Z lotniska Beauvias po każdym przylocie kursują autobusy do Paryża za 15e od osoby, jest dworzec specjalnie tej linii w Porte Maillot...spod tego dworca blisko jest stacja metra, taksówki, przystanek autobusowy... my wzięliśmy taksówkę do hotelu i wyszła nas coś koło 10 euro ale mieliśmy w miarę niedaleko, jak sie później okazało chyba 4 przystanki metra


http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng
Dziękuję za info
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 17:57   #153
ktz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4
Dot.: PARYŻ... samemu czy z biurem podróży?

Zdecydowanie samemu! Może i nie będzie dużo taniej, ale tylko w ten sposób można tak naprawdę poznać miasto (to jak i każde inne). Od września studiuję niespełna 100 km Paryża, więc staram się w nim bywać przynajmniej jeden weekend w miesiącu. 2 lata temu spędziłam tam ponad tydzień, też na własną rękę. A i tak nie widziałam wszystkiego. Co do jednego jestem pewna - Paryż jest absolutnie magiczny o każdej porze roku, ale Sylwestra tam spędzać już na pewno nie będę - dziki tłum o północy pod Wieżą Eiffla i bałagan organizacyjny zaowocował nocą spędzoną w metrze zamiast na imprezie u znajomych
Ale z drugiej strony zawsze będzie co wspominać

Moim zdaniem, nawet jeśli jedziemy do Paryża po raz pierwszy, najlepiej zaopatrzyć się w jakiś dobry przewodnik książkowy i wybrać miejsca, które nas najbardziej interesują, a nie być zmuszonym oglądać to, co nam zaproponuje biuro podróży.
__________________
Europa za grosze - blog turystyczny prezentujący sprawdzone pomysły na tanie zwiedzanie europejskich miast.
ktz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 21:15   #154
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: paryż pomocy!

dwa razy w roku jestem we francji ale niestety nie znam cen campingow
hotele sa drogie, i ogolnie Francja jest droga ale piekna
paryz kocham piekne miasto i niewiele jest miejsc ktore warto pominac
w zwiedzaniu, lece do paryza w lipcu i juz nie moge sie doczekac
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 10:59   #155
pandepilator
Raczkowanie
 
Avatar pandepilator
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 251
Dot.: PARYŻ... samemu czy z biurem podróży?

samemu.

można wtedy zdecydować samemu co jest ważniejsze, niespodziewanie skręcić w jakąś uliczkę, usiąść w którymś parku...

ahahah właśnie w maju jadę! kozackie miasto! kurde, romantykiem nie jestem, ale w paryżu się nim staję.
pandepilator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 18:19   #156
natiii90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 103
Dot.: PARYŻ... samemu czy z biurem podróży?

Moi rodzice planują wyjazd pod koniec lipca. Wyjazd będzie z Londynu. Polecacie czym najlepiej pojechać do Paryża oraz polecacie jakiś tani nocleg niedaleko centrum? i ogólnie przydatne informacje na temat Paryża
natiii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:16   #157
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: PARYŻ... samemu czy z biurem podróży?

Cześć
Będziemy w Paryżu od 20-27.09, już nie mogę się doczekać
Bilety rezerwowaliśmy w wizzair, a nocleg w eurocampie.
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 20:02   #158
Agus_bebe
Raczkowanie
 
Avatar Agus_bebe
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 154
Dot.: PARYŻ... samemu czy z biurem podróży?

Cytat:
Napisane przez JennyAniolek Pokaż wiadomość
Cześć
Będziemy w Paryżu od 20-27.09, już nie mogę się doczekać
Bilety rezerwowaliśmy w wizzair, a nocleg w eurocampie.
Jenny czekam na relację po powrocie Ja planuję wyjazd wiosną 2013, ale wszystko zalezy od cen biletów samolotowych :P Też myslałam o eurocampie, dlatego będę czekać z niecierpliwością na opis Twojej podrózy
Agus_bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 21:31   #159
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: PARYŻ... samemu czy z biurem podróży?

Cytat:
Napisane przez Agus_bebe Pokaż wiadomość
Jenny czekam na relację po powrocie Ja planuję wyjazd wiosną 2013, ale wszystko zalezy od cen biletów samolotowych :P Też myslałam o eurocampie, dlatego będę czekać z niecierpliwością na opis Twojej podrózy
My za lot tam i z powrotem - 2 os dorosłe + 1 duży bagaż zapłaciliśmy 550 zł , nocleg dzielimy ze znajomymi na pół i wychodzi ok 400-500 zł; także myślę, że jak na Paryż to póki co nie najgorzej

Jakaś relacja na pewno będzie po powrocie
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 14:00   #160
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Paryż wyżywienie dla wegetarian

Za parę dni wraz z przyjaciółmi wyjeżdżam do Paryża i z tym wiąże się pewien problem, ponieważ jesteśmy wegetarianami. Kuchnia francuska bazuje na mięsie, a jedzenie w restauracjach wegetariańskich to koszt ponad 20 euro za posiłek. Więc pozostają nam naleśnikarnie, od których aż roi się na paryskich ulicach. Stąd moje pytania :

Czy macie ulubioną naleśnikarnię w tym mieście ?
Gdzie warto zjeść podczas wakacji w Paryżu ?

A może znacie jakieś inne knajpki oferujące jarskie jedzenie w stolicy Francji ?
Zapraszam do dyskusji.
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 20:33   #161
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Paryż wyżywienie dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Za parę dni wraz z przyjaciółmi wyjeżdżam do Paryża i z tym wiąże się pewien problem, ponieważ jesteśmy wegetarianami. Kuchnia francuska bazuje na mięsie, a jedzenie w restauracjach wegetariańskich to koszt ponad 20 euro za posiłek. Więc pozostają nam naleśnikarnie, od których aż roi się na paryskich ulicach. Stąd moje pytania :

Czy macie ulubioną naleśnikarnię w tym mieście ?
Gdzie warto zjeść podczas wakacji w Paryżu ?

A może znacie jakieś inne knajpki oferujące jarskie jedzenie w stolicy Francji ?
Zapraszam do dyskusji.
Jedzenie w większości krajów zachodniej Europy jest drogie, także to nie jest nowość. Myślę, że 20 e to jednak przesada - za 10 e da się spokojnie coś zjeść. Ponadto nie przesadzaj, sądzę, że w zdecydowanej większości miejsc - restauracji da się zamówić coś wegetariańskiego.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-29, 08:15   #162
rachuciachu
Rozeznanie
 
Avatar rachuciachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Paryż wyżywienie dla wegetarian

W Paryżu jest jeszcze coś takiego jak Flunch- dziwna hybryda fast fooda z restauracją (samoobsługowa restauracja, funkcjonuje jak ta w np. IKEI)
Wiadomo, jakość jedzenia nie jest najwyższych lotów, ale jest dużo rzeczy bez mięsa i tanio.
Oprócz tego na np. Montmarcie i w La Vilette jest sporo knajpek prowadzonych przez cudzoziemców (arabów, afrykanów, azjatów) więc jeśli lubisz różne-dziwne-rzeczy to pewnie też coś znajdziesz.
__________________

rachuciachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 09:52   #163
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Paryż wyżywienie dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez rachuciachu Pokaż wiadomość
W Paryżu jest jeszcze coś takiego jak Flunch- dziwna hybryda fast fooda z restauracją (samoobsługowa restauracja, funkcjonuje jak ta w np. IKEI)
Wiadomo, jakość jedzenia nie jest najwyższych lotów, ale jest dużo rzeczy bez mięsa i tanio.
Oprócz tego na np. Montmarcie i w La Vilette jest sporo knajpek prowadzonych przez cudzoziemców (arabów, afrykanów, azjatów) więc jeśli lubisz różne-dziwne-rzeczy to pewnie też coś znajdziesz.
Byłam we Flunch jeszcze za moich niewegetariańskich czasów, ale wydaje mi się, że najpierw trzeba wziąć danie główne, które składa się z mięsa
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 14:19   #164
firieness
Raczkowanie
 
Avatar firieness
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 154
Dot.: Paryż wyżywienie dla wegetarian

Z naleśnikarni mogę polecić Creperie Des Arts - znajduje się na 27 Rue St André des Arts koło stacji Saint-Michele. A tak poza tym, to myślę że w większości restauracji w Paryżu są dania wegetariańskie, warto jest też się rozejrzeć za zestawami typu 15 - 20 euro za zestaw lunch+picie+deser albo inne takie kombinacje.
Z wegetariańskich opcji to jeszcze mogę polecić L'As du Fallafel - szybko, tanio i całkiem smaczne - 34 Rue des Rosiers, w okolicach place des Vosges.
firieness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 09:27   #165
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Paryż wyżywienie dla wegetarian

jeszcze jakieś pomysły ?
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 17:14   #166
asiuniaa111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Paryż 12 stycznia 2014

Czy wybiera się ktoś do Paryża 12 stycznia 2014 i ląduje na lotnisku Beauvais? Zastanawiam sie nad transportem do centrum Paryza i znalazlam "taxi" za 80EUR od 4 osob czyli wychodzi 20EUR od 1 os. My lecimy w 2, wiec szukam 2 osob, ktore bylyby chetne
asiuniaa111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 19:24   #167
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Paryż 12 stycznia 2014

Cytat:
Napisane przez asiuniaa111 Pokaż wiadomość
Czy wybiera się ktoś do Paryża 12 stycznia 2014 i ląduje na lotnisku Beauvais? Zastanawiam sie nad transportem do centrum Paryza i znalazlam "taxi" za 80EUR od 4 osob czyli wychodzi 20EUR od 1 os. My lecimy w 2, wiec szukam 2 osob, ktore bylyby chetne
Bardzo wątpliwe, że znajdziesz kogoś jadącego akurat tego dnia i o zbliżonej porze. Jeśli szukasz tańszego transportu to poszukaj oferty autobusów odjeżdżających z lotniska do Paryża, na pewno wyjdzie dużo taniej, niż póki co 40e/główka.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 10:25   #168
mia945
Raczkowanie
 
Avatar mia945
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 413
Dot.: Paryż 12 stycznia 2014

Cytat:
Napisane przez asiuniaa111 Pokaż wiadomość
Czy wybiera się ktoś do Paryża 12 stycznia 2014 i ląduje na lotnisku Beauvais? Zastanawiam sie nad transportem do centrum Paryza i znalazlam "taxi" za 80EUR od 4 osob czyli wychodzi 20EUR od 1 os. My lecimy w 2, wiec szukam 2 osob, ktore bylyby chetne
autobus, który jeździ spod terminala 1 do port maillot kosztuje około 16 euro i czas podróży ok.1h30
wydaje mi się, że to bardziej opłacalny środek transportu
__________________
At some point, you have to make a decision. Boundaries don’t keep other people out. They fence you in. Life is messy. That’s how we’re made. So, you can waste your lives drawing lines. Or you can live your life crossing them.

Last fm
Lubimy Czytac
mia945 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 12:22   #169
DonaAna
Przyczajenie
 
Avatar DonaAna
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: Paryż 12 stycznia 2014

To małe lotnisko, najbardziej opłaca się z niego dojechać do centrum Paryża autobusem, który kursuje często. Bilet można kupić w kasie, na miejscu, albo przez internet
DonaAna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 10:58   #170
basiaa6786
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Paryż - imprezy

Hej dziewczyny, czy jest któraś z was zorientowana jak jest w Paryżu z imprezami? Chodzi mi głównie o kluby, gdzie można w trampkach posłuchać muzyki i wypić piwko, a gdzie jest bardziej elegancko, na sukienkę, szpilki?
Jakieś miejsca godne polecenia, puby? Jak jeździłam tam wczesniej to byłam byłam jeszcze <18 więc się tym nie interesowałam, a nie mogę za bardzo znalezc informacji na necie:P
basiaa6786 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 13:00   #171
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: PARYŻ... samemu czy z biurem podróży?

Cos mi tu reklama pachnie .. bo autokary sa podstawiane pod wyjscie z lotniska i jada do centrum. Ciezko ich nie zauwazyc (kiedys koszt to 15e ale teraz podobno nic sie nie zmienilo)
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-07 14:00:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:32.