Jaka dieta dla wegetarianki? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-21, 09:30   #91
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Dieta dla wegetarian

co wizazynki-wegetarianki beda jadly podczas wigillii i swiat?

ostatnio zobaczylam w sklepie ze zdrowa zywnoscia zamiennik jajka. jajko w proszku bez jajka czyli taki proszek ktory pelni funkcje jajka. chcialam sobie to kupic ale niestety nie bylo wczoraj i dzisiaj TZ pojechal mi po to. starsznie sie ciesze bo zrobie sobie ciasta z takim zamienikiem
podobno mozna z niego zrobic jajecznice, omleta. nie moge sie doczekac

jadlyscie kiedys cos takiego?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 13:25   #92
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
co wizazynki-wegetarianki beda jadly podczas wigillii i swiat?

ostatnio zobaczylam w sklepie ze zdrowa zywnoscia zamiennik jajka. jajko w proszku bez jajka czyli taki proszek ktory pelni funkcje jajka. chcialam sobie to kupic ale niestety nie bylo wczoraj i dzisiaj TZ pojechal mi po to. starsznie sie ciesze bo zrobie sobie ciasta z takim zamienikiem
podobno mozna z niego zrobic jajecznice, omleta. nie moge sie doczekac

jadlyscie kiedys cos takiego?
Ja będę jadła prawie wszystko oprócz ryby. Jeśli chodzi o wszelkiego typu ciasta to i tak za bardzo za takimi słodkimi rzeczami nie przepadam Ja jajka jem. Znaczy nie jem samych ale niestety do wielu potraw są mi potrzebne. Ciekawe te jajka w proszku - a z czego one są dokładnie Jak wybróbujesz koniecznie daj znać jak smakują A w którym sklepie w krk je znalazłaś?
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 16:48   #93
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
ostatnio zobaczylam w sklepie ze zdrowa zywnoscia zamiennik jajka. jajko w proszku bez jajka czyli taki proszek ktory pelni funkcje jajka. chcialam sobie to kupic ale niestety nie bylo wczoraj i dzisiaj TZ pojechal mi po to. starsznie sie ciesze bo zrobie sobie ciasta z takim zamienikiem
podobno mozna z niego zrobic jajecznice, omleta. nie moge sie doczekac

jadlyscie kiedys cos takiego?
Atram, jeśli jadasz nabiał i lubisz ciasta z jabłkami mogę Ci podać przepis na pyszny jabłecznik bez jajek, bo w tym zamienniku jajka nie pokładałabym zbyt wielkich nadziei .
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 17:40   #94
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Ja będę jadła prawie wszystko oprócz ryby. Jeśli chodzi o wszelkiego typu ciasta to i tak za bardzo za takimi słodkimi rzeczami nie przepadam Ja jajka jem. Znaczy nie jem samych ale niestety do wielu potraw są mi potrzebne. Ciekawe te jajka w proszku - a z czego one są dokładnie Jak wybróbujesz koniecznie daj znać jak smakują A w którym sklepie w krk je znalazłaś?
tez mnie ciekawia te jajka w proszku, sa one zrobione ze skrobi kukurydzianej i innych rzeczy ale nie pamietam juz, bo dopiero dzis TŻ mi kupil i jeszcze nie przyniosl. taki zamiennik widzialam w sklepie ze zdrowa zywnoscia na Zamenhoffa, niestety dzis TZ poszedl mi kupic tam i powiedzieli ze bedzie jutro, ale znalazl go w innym sklepie ze zdrowa zywnoscia na Krupniczej ( niestety nie wiem dokaldnie gdzie jest ten sklep bo nie slyszalam o nim wczesniej. a Ty wiesz moze? )

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Atram, jeśli jadasz nabiał i lubisz ciasta z jabłkami mogę Ci podać przepis na pyszny jabłecznik bez jajek, bo w tym zamienniku jajka nie pokładałabym zbyt wielkich nadziei .
lubie nabial - tylko do jajek mam jakis uraz poprosze o przepis
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 21:33   #95
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Dieta dla wegetarian

Proszę bardzo .

Jabłecznik bez jajek

Ciasto: 3 szklanki mąki, 1 kostka margaryny lub masła, 1/2 szklanki cukru, 2 serki homogenizowane waniliowe, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, jabłka, rodzynki
Lukier: 1 szklanka cukru pudru, 3 łyżki mleka


Z podanych składników zagniatamy ciasto. Dzielimy na 2 części.
Jabłka kroimy na połowki, obieramy, wykrawamy gniazda nasienne i w powstałe zagłębienia wkładamy rodzynki.
Jedną część ciasta rozwałkowujemy i wykładamy na blachę. Na cieście układamy jabłka z rodzynkami ("brzuszkiem" do góry ).
Przykrywamy drugą rozwałkowaną częścią ciasta. Pieczemy 1 h w 180 C.
Cukier puder ucieramy z mlekiem i jeszcze ciepłe ciasto smarujemy lukrem.

W tym cieście najlepiej sprawdzą się dość duże jabłka typu szare renety. Najlepsze jest jeszcze lekko ciepłe.

A zamiennik jajka widziałam dziś w Tesco. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie zabrała się do lektury składu tego dziwa .
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 21:59   #96
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
tez mnie ciekawia te jajka w proszku, sa one zrobione ze skrobi kukurydzianej i innych rzeczy ale nie pamietam juz, bo dopiero dzis TŻ mi kupil i jeszcze nie przyniosl. taki zamiennik widzialam w sklepie ze zdrowa zywnoscia na Zamenhoffa, niestety dzis TZ poszedl mi kupic tam i powiedzieli ze bedzie jutro, ale znalazl go w innym sklepie ze zdrowa zywnoscia na Krupniczej ( niestety nie wiem dokaldnie gdzie jest ten sklep bo nie slyszalam o nim wczesniej. a Ty wiesz moze? )



lubie nabial - tylko do jajek mam jakis uraz poprosze o przepis
Na Krupniczej to wiem gdzie Idziesz z rynku prosto Krupniczą i tak na początku po lewej stronie powinien ten sklep być. Nigdy tam nie byłam, ale szyld widziałam No jakoś tak negatywnie jestem nastawiona do tego typu zamienników, ale noż coś zjadliwego z tego wyjdzie
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 22:05   #97
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Dieta dla wegetarian

una_creatura, dziekuje w sobote kupie potrzebne skaldniki i bede piekla

mam ten zamiennik, zrobilam sobioe z niego jajecznice... i jest taka sobie. w sumie to paskudna;] chyba odzwyczailam sie od jedzenia jajka..
ale moze w ciescie i nalesnikach bardziej sie sparwdzi ( takie zastosowanie jest na opakowaniu).
najlepsza jest nazwa tego zamiennika... "Bez jaj 20 jaj"
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-21, 22:36   #98
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Dieta dla wegetarian

Dziewczyny, chodzi o ten Naturalny Sklepik na Krupniczej?? Bo tak sie o ile pamietam nazywa. Bo potem jest jeszcze jeden, z ekologiczna zywnoscia, blizej Alei Mickiewicza. Bylam w Naturalnym ostatnio, ale nie zauwazylam tego zamiennika jajek. Pamietam za to, ze bylo dosc duzo produktow do diety Montignaca. No i zarabiste ceny jablek i gruszek
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 07:54   #99
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chodzi o ten Naturalny Sklepik na Krupniczej?? Bo tak sie o ile pamietam nazywa. Bo potem jest jeszcze jeden, z ekologiczna zywnoscia, blizej Alei Mickiewicza. Bylam w Naturalnym ostatnio, ale nie zauwazylam tego zamiennika jajek. Pamietam za to, ze bylo dosc duzo produktow do diety Montignaca. No i zarabiste ceny jablek i gruszek
ten sklepik tez kojarze ale nie wiem czy moj Tz nie byl w tym innym mowil ze to taki niedaleko tego szpitala
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 09:31   #100
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Dieta dla wegetarian

aaaaaaaaa to ten drugi, blizej Alei dzieki wielkie jak po przerwie wroce do Krk z powrotem to na pewno kupie zeby sprobowac bo w moim malym miasteczku, jak poszlam do sklepiku ze "zdrowa zywnoscia" babka nie miaal pojecia co to jest agar...
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 09:40   #101
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Dieta dla wegetarian

Ja na święta jem tylko uszka (bez barszczu, bo nie lubię :P ), pierogi z kapustą i kutię. I to mi w zupełności wystarcza
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-22, 10:11   #102
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Dieta dla wegetarian

a lubicie mleko sojowe?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 12:51   #103
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
una_creatura, dziekuje w sobote kupie potrzebne skaldniki i bede piekla
Zawsze do usług .

Zapomniałam dodać, że te serki mają mieć po 150 g, a margaryna musi być porządnie schłodzona i twarda. Ciasto najlepiej dość szybko zjeść, a jeśli już przechowywać to nieprzykryte, bo inaczej wilgotnieje. Miłego pieczenia .
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 15:29   #104
no ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3
Dot.: Dieta dla wegetarian

...

Edytowane przez no ja
Czas edycji: 2007-12-31 o 11:30
no ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 16:35   #105
pinku_pinku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 440
Dot.: Dieta dla wegetarian

hmm, możliwe. a co wlasciwie jesz?
__________________
wczesniej wydawało mu się, ze jego umysł był jak zupa..
pinku_pinku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 16:42   #106
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez no ja Pokaż wiadomość
hej.. nie jem mięsa od 5 miesięcy.. nie schudłam.. bo nie o to mi chodziło.. ale od tego czasu nie mam okresu.. jak myslicie dziewczyny.. czy to przez to? prosze, odpiszcie.. bardzo mi zależy..
Oprócz tego, że nagle zrezygnowałaś z mięsa powinnaś starać się w jakiś sposób zastąpić białko zwierzęce roślinnym. Jeśli zrezygnowałaś z mięsa, a przy tym nie odżywiasz się właściwie to na pewno brak miesiączki ma z tym związek. Czym zastępujesz mięso
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 17:15   #107
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
a lubicie mleko sojowe?
Drogie koleżanki wegetarianki Wprawdzie nie jestem wege, ale na pewno wiecie co nieco o mleku sojowym, więc chciałam się zapytać o jedną rzecz: można go uzywać do wszystkiego, tak jak zwykłego mleka krowiego? Jakieś ciasta, owsianki... Bo prawdę mówiąc raz robiłam naleśniki właśnie z mlekiem sojowym i z samymi białkami z jajke i jakoś takie wyszły... Dziwne i nijakie.

I jeszcze jedno pytanie, pewnie banalne . Ja dostałam mleko sojowe w kartonie, juz gotowe, a jest moze jeszcze w innej postaci? Bardziej by mi to odpowiadało, bo nie jestem w stanie w ciągu dwóch dni wypić dwóch litrów mleczka .
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 17:38   #108
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Drogie koleżanki wegetarianki Wprawdzie nie jestem wege, ale na pewno wiecie co nieco o mleku sojowym, więc chciałam się zapytać o jedną rzecz: można go uzywać do wszystkiego, tak jak zwykłego mleka krowiego? Jakieś ciasta, owsianki... Bo prawdę mówiąc raz robiłam naleśniki właśnie z mlekiem sojowym i z samymi białkami z jajke i jakoś takie wyszły... Dziwne i nijakie.

I jeszcze jedno pytanie, pewnie banalne . Ja dostałam mleko sojowe w kartonie, juz gotowe, a jest moze jeszcze w innej postaci? Bardziej by mi to odpowiadało, bo nie jestem w stanie w ciągu dwóch dni wypić dwóch litrów mleczka .
ja robie nalesniki z mlekiem sojowym i wychodza dobre mleko sojowe uzywam do wszystkiego tak jak mleka sojowego.
oproc zmleka w kartonie jest jeszcze mleko w proszku ( kosztuje ok 8-9 zł i wychodza z niego 4 litry mleka).
ja wole w proszku
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 17:42   #109
mala_ruda_wredna
Raczkowanie
 
Avatar mala_ruda_wredna
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 84
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez lullaby22 Pokaż wiadomość
Niesety, większość ludzi uważa, że ryba to nie zwierzę
phi!a co?! grzyb?
też jestem laktowegetarianką jakieś 11 lat (czyli połowę życia). Często gdy komus mówię, że nie jem mięcha to jest podobna reakcja. A RYBY jesz? Eeeee, jestem laktoowowegetarianką, a nie peskatarianką...niektórzy ludzie to idioci. Ja na szczęście mam fajnych znajomych, niektórzy są albo byli wegetarianami. Poza tym moja mamuś jest z wykształcenia kucharzem - gastronomem i u mnie to przejście na dietę bezmięsną było spoko. Mama mi podsuwała soję, etc.
Na braki wit. z grupy B dobra jest kasza gryczana!! Na poczatku często miałam zajady (to najwyraźniejszy znak, że w organizmie brakuje wit. B), ale dzięki potrawom z kaszą wszystko jest ok.
Mam jednak troszkę problem z wagą (niby jest prawidłowa, ale chciałabym być szczuplejsza ). Jednak wiem, że to wina raczej trybu zycia jaki prowadzę niż diety. Mimo wszystko metabolizm mam wolny.
mala_ruda_wredna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-01, 17:55   #110
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Dieta dla wegetarian

Wielkie dzieki Atram A jak z kalorycznościa takiego mleka?
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 22:39   #111
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Wielkie dzieki Atram A jak z kalorycznościa takiego mleka?
53 kalorie w 100 ml, 530 kalorii w 100 gramach ( opakowanie ma 200 gramow - starszcza na 4 litry mleka)
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 23:36   #112
lillu
Wtajemniczenie
 
Avatar lillu
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: PRIVÉ ENTOURAGE
Wiadomości: 2 672
Dot.: Dieta dla wegetarian

oo jak miło ..również jestem wegetarianką

spotkało się to z wielkim oburzeniem ze strony rodziny znajomi od dawna wiedzieli co mi chodzi po głowie

mięsa nigdy nie lubiłam a jadłam z konieczności jak byłam mała

teraz czuję że jestem po właściwej stronie

mam pytanko do was i będę wdzięczna za info

znacie przepis na ciasteczka owsiane wega?? ponoć są pyszne
lillu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 01:10   #113
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: Dieta dla wegetarian

Ja nie jem żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, miodu również nie. Jem dużo soi, warzywa, owoce, strączkowe, kasze, ryż, makarony (te bez jajek), różnego rodzaju zbożowe płatki, orzechy, kiełki... Chciałabym troszkę schudnąc, ale nie chcę przy okazji wpaśc w anemię, więc kiepskie widzę szanse na dietę

Lillu tu masz linki do przepisów na ciastka owsiane:
wegańskie http://www.puszka.pl/przepis.php3?id=80
wegańskie + miód http://www.puszka.pl/przepis.php3?id=528
laktowegetariańskie: http://www.puszka.pl/przepis.php3?id=1532
wegańskie raz jeszcze http://www.puszka.pl/przepis.php3?id=3580
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 02:46   #114
lillu
Wtajemniczenie
 
Avatar lillu
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: PRIVÉ ENTOURAGE
Wiadomości: 2 672
Dot.: Dieta dla wegetarian

Agia* dziękuję

dowiedziałam się od lekarza że mam niedobór żelaza...mam zakupic jakieś tabletki...hm... możecie jakieś polecić
lillu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 04:18   #115
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Dieta dla wegetarian

Lillu ja kilka dni temu kupiłam te tabletki http://www.vitanea.pl/index.phtml?ap...pid=44682&k=31
Jedna tabletka dostarcza aż 142% dziennego zapotrzebowania na żelazo i dużo witaminki c, która ułatwia jego przyswajanie.
Wcześniej piłam ciągle jakieś musujące tabletki z żelazem ale po pierwsze żadna nie miała aż tyle żelaza a po drugie ponoć nic nie dają Mam nadzieje, ze te okażą się strzałem w dziesiątkę
Buziaki
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 06:29   #116
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Wskazania:
-przy wypadaniu włosów i łamliwości paznokci
to juz wiem czemu moje paznokcie wygladaja jak wygladaja musze soboe kupic to zelazo
a to nie szkodzi ze tam jest 142 % dziennego zpaotrzebowania? nadmiar zelaza nie ma jakis skutkow ubocznych?

ja jeszcze zazywam wapn a Wy bierzecie jeszcze jakies witaminy albo mineraly?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 07:39   #117
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Dieta dla wegetarian

Atram z tego co wiem nigdy nie wchłania się całe dostarczone żelazo (to zależy od organizmu...u niektórych wchłania sie tylko 5 % ) wiec nie ma powodu do zmartwień Ja obecnie jem tylko to żelazo z wit.C
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 08:57   #118
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Dieta dla wegetarian

w sumie to nigdy nei wpadlam na to ze mogloby mi brakowac zelaza zawse myslalam tylko o tym wapnie, ze skoro nie jem miesa, i jadlam dosc malo bialka to napewno mi brakuje wapnia ale zainwestuue w zelazo, bo stan moich paznokcie jest starszny ( ale o dziwo wlosy mam zdrowe i blyszczace)
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 11:21   #119
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Dieta dla wegetarian

brak białka w zbilansowanej diecie wegetariańskiej to mit jeśli jesz nabiał, rośliny strączkowe to na pewno Ci go nei zabraknie. Natomiast z żelazem bywa różnie (a to jest ciężko przyswajany, a to mamy za mało zieleniny w diecie) i to z jego brakiem głównie borykają sie wegetarianie dlatego na wszelki go biorę...wreszcie od przybytku głowa nie boli
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 11:25   #120
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Dieta dla wegetarian

Cytat:
Napisane przez sylwia18 Pokaż wiadomość
brak białka w zbilansowanej diecie wegetariańskiej to mit jeśli jesz nabiał, rośliny strączkowe to na pewno Ci go nei zabraknie. Natomiast z żelazem bywa różnie (a to jest ciężko przyswajany, a to mamy za mało zieleniny w diecie) i to z jego brakiem głównie borykają sie wegetarianie dlatego na wszelki go biorę...wreszcie od przybytku głowa nie boli
wczesniej jadlam bardzo malo bialka, nie przywiazywalam uwagi do jego obecnosci w diecie, az sama sie dziwie jak przezylam na tym trybie 16 lat jak mialam 4 latka to nikt nie slyszal o zadnych kotletach sojowych itp a potem jak bylam starsza i zaczelam sobie sama gotowac to wykonanie dan z weglowodanow wydawalo mi sie prostsze, wiec one dominowaly w mojej diecie.
dopiero ostatnio jak postanowilam sie zdrowo odzywiac i zrzucic kilka kg to zacelam zwracac uwage na bialko

sylwia, a Ty jesz ryby, jajka i mleko? czy jestes calkowita wege tak jak ja? ( ale sprotowanie - nie pije mleka, ale jem przetwory mleczne tpu chudy ser bialy, jogurt )
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.